NetworkManager - en to oc translation catalogue (564 entries)

en: Enable or disable system networking
oc: Activar o desactivar lo ret sistèma

en: System policy prevents enabling or disabling system networking
oc: La politica del sistèma empacha l'activacion o la desactivacion de la ret del sistèma

en: Put NetworkManager to sleep or wake it up (should only be used by system power management)
oc: Metre NetworkManager en velha o lo desrevelhar (utile unicament per la gestion d'energia del sistèma)

en: System policy prevents putting NetworkManager to sleep or waking it up
oc: La politica del sistèma empacha la mesa en velha e lo revelh de NetworkManager

en: Enable or disable mobile broadband devices
oc: Activar o desactivar de periferics mobils de benda larga

en: System policy prevents enabling or disabling mobile broadband devices
oc: La politica del sistèma empacha l'activacion o la desactivacion de periferics mobils de benda larga

en: Enable or disable WiMAX mobile broadband devices
oc: Activar o desactivar de periferics WiMAX de benda larga

en: System policy prevents enabling or disabling WiMAX mobile broadband devices
oc: La politica del sistèma empacha l'activacion o la desactivacion de periferics WiMAX de benda larga

en: Allow control of network connections
oc: Autorizar lo contraròtle de las connexions ret

en: System policy prevents control of network connections
oc: La politica del sistèma empacha lo contraròtle de las connexions ret

en: Connection sharing via a protected Wi-Fi network
oc: Partiment de connexion via una ret Wi-Fi protegida

en: System policy prevents sharing connections via a protected Wi-Fi network
oc: La politica de seguretat del sistèma empacha lo partiment de las connexions via una ret Wi-Fi protegida

en: Connection sharing via an open Wi-Fi network
oc: Partiment de connexion via una ret Wi-Fi dobèrta

en: System policy prevents sharing connections via an open Wi-Fi network
oc: La politica de seguretat del sistèma empacha lo partiment de las connexions via una ret Wi-Fi dobèrta

en: Modify personal network connections
oc: Modificar las connexions de la ret personala

en: System policy prevents modification of personal network settings
oc: La politica del sistèma empacha tota modificacion dels paramètres ret personals

en: Modify network connections for all users
oc: Modificar las connexions ret per totes los utilizaires

en: System policy prevents modification of network settings for all users
oc: La politica del sistèma empacha tota modificacion dels paramètres ret per totes los utilizaires

en: Modify persistent system hostname
oc: Modificacion permanenta del nom de l'ordenador

en: System policy prevents modification of the persistent system hostname
oc: La politica de seguretat del sistèma empacha la modificacion permanenta del nom de l'ordenador

en: ADSL connection
oc: connexion ADSL

en: %s Network
oc: Ret %s

en: PAN connection
oc: connexion PAN

en: GSM connection
oc: connexion GSM

en: Dummy connection
oc: connexion fictiva

en: Wired connection %d
oc: Connexion de ret filara %d

en: PPPoE connection
oc: connexion PPPoE

en: Wired connection
oc: connexion filara

en: connection does not match access point
oc: la connexion correspond pas lo punt d'accès

en: # Created by NetworkManager
oc: # Creat per NetworkManager

en: # Merged from %s
oc: # Fusionat dempuèi %s

en: Opening %s failed: %s
oc: Fracàs de la dobertura de %s : %s

en: Writing to %s failed: %s
oc: Fracàs de l'escritura sus %s : %s

en: Closing %s failed: %s
oc: Fracàs de la tampadura de %s : %s

en: %s.  Please use --help to see a list of valid options.
oc: %s. Utilizatz --help per afichar una lista d'opcions validas.

en: Print NetworkManager version and exit
oc: Afichar la version de NetworkManager e quitar

en: Don't become a daemon
oc: Vengatz pas un demòni

en: Log level: one of [%s]
oc: Nivèl del jornal : un de [%s]

en: Log domains separated by ',': any combination of [%s]
oc: Domeni de jornalizacion separats per de virgulas « , » : tota combinason de [%s]

en: Make all warnings fatal
oc: Rendre totes los avertiments fatals

en: Specify the location of a PID file
oc: Especificar l'emplaçament d'un fichièr PID

en: NetworkManager monitors all network connections and automatically
    chooses the best connection to use.  It also allows the user to
    specify wireless access points which wireless cards in the computer
    should associate with.
oc: NetworkManager contraròtla totas las connexions ret e causís automaticament
    la melhora connexion a utilizar. NetworkManager permet tanben a l'utilizaire
    d'especificar de punts d'accès sens fial amb las qualas las cartas sens fial de
    l'ordenador se deurián associar.

en: Could not daemonize: %s [error %u]
oc: Impossible de demonizar : %s [error %u]

en: '%s' is not valid
oc: « %s » es invalid

en: Bad '%s' option:
oc: opcion « %s » marrida :

en: Config file location
oc: Emplaçament del fichièr de configuracion

en: Config directory location
oc: Emplaçament del repertòri de configuracion

en: State file location
oc: Indicatz l'emplaçament del fichièr

en: List of plugins separated by ','
oc: Lista dels plugins separada per de virgulas « , »

en: Don't become a daemon, and log to stderr
oc: Venir pas un demòni e se connectar a stderr

en: An http(s) address for checking internet connectivity
oc: Adreça http(s) per verificar la connectivitat internet

en: The interval between connectivity checks (in seconds)
oc: Interval entre las verificacions de connectivitat (en segondas)

en: The expected start of the response
oc: Començament previst de la responsa

en: Team
oc: Equipa

en: invalid json
oc: json invalid

en: Invalid device MAC address %s.
oc: Adreça MAC del periferic invalida %s.

en: Invalid device MAC address.
oc: Adreça MAC del periferic invalida.

en: The connection was not a Wi-Fi connection.
oc: La connexion èra pas una connexion Wi-Fi.

en: Mobile Broadband
oc: Connexion mobila de naut debit

note: TRANSLATORS: Unknown reason for a device state change (NMDeviceStateReason) TRANSLATORS: Unknown reason for a connection state change (NMActiveConnectionStateReason)
en: Unknown
oc: Desconegut

en: Wired
oc: Filara

en: The connection was not valid: %s
oc: La connexion es invalida : %s

en: property is missing
oc: la proprietat es mancanta

en: IP Tunnel
oc: Tunèl IP

en: '%s' value doesn't match '%s=%s'
oc: la valor « %s » correspond pas a « %s=%s »

en: '%s' is neither an UUID nor an interface name
oc: « %s » es pas un UUID, ni un nom d'interfàcia

en: property is empty
oc: la proprietat es voida

en: has to match '%s' property for PKCS#12
oc: deu correspondre a la proprietat « %s » per PKCS#12

en: property is invalid
oc: la proprietat es invalida

en: '%s' is not a valid value for the property
oc: « %s » es pas una valor valida per la proprietat

en: '%s' option is empty
oc: l'opcion « %s » es voida

en: '%s' is not a valid IPv4 address for '%s' option
oc: « %s » es pas una adreça IPv4 valida per l'opcion « %s »

en: mandatory option '%s' is missing
oc: l'opcion obligatòria « %s » es mancanta

en: '%s' is not a valid value for '%s'
oc: « %s » es pas una valor valida per « %s »

en: '%s=%s' is incompatible with '%s > 0'
oc: « %s=%s » es incompatible amb « %s > 0 »

en: '%s' option is only valid for '%s=%s'
oc: l'opcion « %s » es unicament valida per « %s=%s »

en: '%s=%s' is not a valid configuration for '%s'
oc: « %s=%s » es pas una configuracion valida per « %s »

en: '%s' option requires '%s' option to be set
oc: l'opcion « %s » necessita que l'opcion « %s » siá definida

en: value '%d' is out of range <%d-%d>
oc: La valor « %d » es fòra de portada <%d-%d>

en: is not a valid MAC address
oc: es pas una adreça MAC valid

en: '%s' is not a valid UUID
oc: « %s » es pas un UUID valid

en: connection type '%s' is not valid
oc: lo tipe de connexion « %s » es invalid

en: flags invalid
oc: marcadors invalids

en: flags invalid - disabled
oc: marcadors invalids - desactivat

en: property invalid (not enabled)
oc: la proprietat es invalida (pas activada)

en: sum not 100%
oc: la soma es pas a 100%

en: property invalid
oc: proprietat invalida

en: '%s' is not a number
oc: « %s » es pas un nombre

en: unknown attribute
oc: atribut desconegut

en: missing "family"
oc: « familha » macanta

en: invalid "family"
oc: « familha » invalida

en: missing argument for "%s"
oc: paramètre mancant per l'opcion « %s »

en: rule is invalid: %s
oc: la règla es invalida :%s

en: invalid address family
oc: familha d'adreças invalidas

en: %d. IP address is invalid
oc: %d. Adreça IP invalid

en: gateway is invalid
oc: palanca invalida

en: the key is empty
oc: la clau es voida

en: is empty
oc: es void

en: missing key
oc: clau mancata

en: key is too long
oc: la clau es tròp longa

en: key must be UTF8
oc: la clau deu èsser en UTF8

en: value is too large
oc: la valor es tròp longa

en: invalid peer secrets
oc: secrets del par invalid

en: '%s' security requires '%s=%s'
oc: la seguretat « %s » requerís « %s=%s »

en: '%s' security requires '%s' setting presence
oc: la seguretat « %s » requerís la preséncia del paramètre « %s »

en: '%s' can only be used with '%s=%s' (WEP)
oc: « %s » pòt unicament èsser utilizat amb « %s=%s » (WEP)

en: '%s' is not a valid Wi-Fi mode
oc: « %s » es pas un mòde Wi-Fi valid

en: '%s' is not a valid band
oc: « %s » es pas una benda valida

en: unknown property
oc: proprietat desconeguda

en: cannot load VPN plugin in '%s': missing plugin name
oc: impossible de cargar l'empeuton VPN dins « %s » : nom d'empeuton mancant

en: cannot load VPN plugin in '%s': invalid service name
oc: impossible de cargar l'empeuton VPN dins « %s » : nom de servici mancant

en: missing filename
oc: nom de fichièr mancant

en: missing filename to load VPN plugin info
oc: nom de fichièr mancant per cargar las informacions d'empeuton VPN

en: missing name for VPN plugin info
oc: nom mancant per las informacions d'empeuton VPN

en: missing service for VPN plugin info
oc: servici mancant per las informacions d'empeuton VPN

en: Failed to initialize the crypto engine.
oc: L'inicializacion del motor de chiframent a fracassat.

en: Failed to decrypt the private key: unexpected padding length.
oc: Fracàs de deschiframent de la clau privada : longor d'emplenatge imprevista.

en: Failed to decrypt the private key.
oc: Lo deschiframent de la clau privada a fracassat.

en: Error initializing certificate data: %s
oc: Error al moment de l'inicializacion de las donadas del certificat : %s

en: Couldn't decode certificate: %s
oc: Impossible de desencodar lo certificat : %s

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %s
oc: Impossible d'inicializar lo desencodador PKCS#12[npsb]: %s

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %s
oc: Impossible de desencodar lo fichièr PKCS#12[npsb]: %s

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %s
oc: Impossible de verificar lo fichièr PKCS#12[npsb]: %s

en: Couldn't initialize PKCS#8 decoder: %s
oc: L'inicialisation del desencodador PKCS#8 a fracassat : %s

en: Couldn't decode PKCS#8 file: %s
oc: Impossible de desencodar lo fichièr PKCS#8 : %s

en: Failed to initialize the crypto engine: %d.
oc: L'inicializacion del motor de chiframent a fracassat : %d.

en: Failed to initialize the decryption cipher slot.
oc: L'inicializacion de l'emplaçament de la chifra de deschiframent a fracassat.

en: Failed to set symmetric key for decryption.
oc: La definicion de la clau simetrica pel deschiframent a fracassat.

en: Failed to set IV for decryption.
oc: La definicion de IV pel deschiframent a fracassat.

en: Failed to initialize the decryption context.
oc: L'inicializacion del contèxte de deschiframent a fracassat.

en: Failed to decrypt the private key: %d.
oc: Lo deschiframent de la clau privada a fracassat : %d.

en: Failed to decrypt the private key: decrypted data too large.
oc: Fracàs de deschiframent de la clau privada : donadas deschifradas tròp grandas.

en: Failed to finalize decryption of the private key: %d.
oc: La finalizacion del deschiframent de la clau privada a fracassat : %d.

en: Failed to initialize the encryption cipher slot.
oc: Fracàs d'inicializacion de l'emplaçament de chiframent.

en: Failed to set symmetric key for encryption.
oc: Impossible de definir la clau simetrica pel chiframent.

en: Failed to set IV for encryption.
oc: Impossible de definir IV pel chiframent.

en: Failed to initialize the encryption context.
oc: Fracàs d'inicializacion del contèxte de chiframent.

en: Failed to encrypt: %d.
oc: Fracàs de chiframent : %d.

en: Unexpected amount of data after encrypting.
oc: Quantitat de donadas imprevista aprèp lo chiframent.

en: Couldn't decode certificate: %d
oc: Impossible de desencodar lo certificat : %d

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %d
oc: Impossible d'inicializar lo desencodador PKCS#12[npsb]: %d

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %d
oc: Impossible de desencodar lo fichièr PKCS#12[npsb]: %d

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %d
oc: Impossible de verificar lo fichièr PKCS#12[npsb]: %d

en: Could not generate random data.
oc: Impossible de generar de donadas aleatòrias.

en: PEM key file had no end tag '%s'.
oc: Lo fichièr de clau PEM a pas de balisa de fin « %s ».

en: Malformed PEM file: Proc-Type was not first tag.
oc: Fichièr PEM incorrècte : Proc-Type es pas la primièra balisa.

en: Malformed PEM file: unknown Proc-Type tag '%s'.
oc: Fichièr PEM incorrècte : etiqueta Proc-Type « %s » desconeguda.

en: Malformed PEM file: DEK-Info was not the second tag.
oc: Fichièr PEM incorrècte : DEK-Info es pas la segonda balisa.

en: Malformed PEM file: no IV found in DEK-Info tag.
oc: Fichièr PEM incorrècte : cap d'IV pas trobat dins la balisa DEK-Info.

en: Malformed PEM file: invalid format of IV in DEK-Info tag.
oc: Fichièr PEM incorrècte : format d'IV invalid dins la balisa DEK-Info.

en: Malformed PEM file: unknown private key cipher '%s'.
oc: Fichièr PEM incorrècte : chifra de clau privada « %s » desconegut.

en: Could not decode private key.
oc: Impossible de desencodar la clau privada.

en: Failed to find expected PKCS#8 start tag.
oc: Impossible de trobar la balisa iniciala PKCS#8 esperada.

en: Failed to find expected PKCS#8 end tag '%s'.
oc: Impossible de trobar la balisa terminala PKCS#8 esperada (« %s »).

en: Failed to decode PKCS#8 private key.
oc: Lo desencodatge de la clau privada PKCS#8 a fracassat.

en: IV must be an even number of bytes in length.
oc: La longor en octets d'IV deu èsser para.

en: IV contains non-hexadecimal digits.
oc: IV conten de chifras non-exadecimals.

en: Unable to determine private key type.
oc: Impossible de determinar lo tipe de clau privada.

en: PEM certificate had no start tag '%s'.
oc: Lo certificat PEM a pas de balisa iniciala « %s ».

en: PEM certificate had no end tag '%s'.
oc: Lo certificat PEM a pas de balisa terminala « %s ».

en: Failed to decode certificate.
oc: Impossible de desencodar lo certificat.

en: Certificate file is empty
oc: Lo fichièr de certificat es void

en: Unknown log level '%s'
oc: Nivèl de jornalizacion « %s » desconegut

en: Unknown log domain '%s'
oc: Domeni de jornalizacion « %s » desconegut

en: missing name, try one of [%s]
oc: nom mancant, ensajatz un de [%s]

en: '%s' not among [%s]
oc: « %s » fa pas partida de [%s]

en: unknown
oc: desconegut

en: unmanaged
oc: pas gerit

en: unavailable
oc: indisponible

en: disconnected
oc: desconnectat

en: connecting (prepare)
oc: connexion (preparar)

en: connecting (configuring)
oc: connexion (configuracion)

en: connecting (need authentication)
oc: connexion (autentificacion requesida)

en: connecting (getting IP configuration)
oc: connexion (obtencion de la configuracion IP)

en: connecting (checking IP connectivity)
oc: connexion (contraròtle de la connectivitat IP)

en: connecting (starting secondary connections)
oc: connexion (aviada de las connexions segondàrias)

en: connected
oc: connectat

en: deactivating
oc: desactivacion

en: connection failed
oc: fracàs de la connexion

en: yes
oc: òc

en: no
oc: non

en: yes (guessed)
oc: òc (per divinacion)

en: no (guessed)
oc: non (per divinacion)

en: No reason given
oc: Sens rason

note: We should not really come here
en: Unknown error
oc: Error desconeguda

en: Device is now managed
oc: Lo periferic es ara gerit

en: Device is now unmanaged
oc: Lo periferic es pas gerit actualament

en: The device could not be readied for configuration
oc: Lo periferic a pas pogut èsser aprestat per la configuracion

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
oc: La configuracion IP a pas pogut èsser reservada (cap d'adreça pas disponibla, relambi d'expiracion, etc. )

en: The IP configuration is no longer valid
oc: La configuracion IP es pas mai valida

en: Secrets were required, but not provided
oc: D'elements secrets, pas provesits, èran necessaris

en: 802.1X supplicant disconnected
oc: suplicant 802.1X desconnectat

en: 802.1X supplicant configuration failed
oc: Fracàs de la configuracion del suplicant 802.1X

en: 802.1X supplicant failed
oc: Fracàs del suplicant 802.1X

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
oc: Lo suplicant 802.1X a pres tròp longtemps per s'autentificar

en: PPP service failed to start
oc: Lo servici PPP a pas capitat de s'aviar

en: PPP service disconnected
oc: Servici PPP desconnectat

en: PPP failed
oc: Lo PPP a fracassat

en: DHCP client failed to start
oc: Lo client DHCP a pas capitat de s'aviar

en: DHCP client error
oc: Error del client DHCP

en: DHCP client failed
oc: Lo client DHCP a fracassat

en: Shared connection service failed to start
oc: Lo servici de connexion partejada a pas capitat de s'aviar

en: Shared connection service failed
oc: Lo servici de connexion partejada a fracassat

en: AutoIP service failed to start
oc: Lo servici autoIP a pas capitat de s'aviar

en: AutoIP service error
oc: Error del servici autoIP

en: AutoIP service failed
oc: Lo servici autoIP a fracassat

en: The line is busy
oc: La linha es ocupada

en: No dial tone
oc: Cap de tonalitat

en: No carrier could be established
oc: Cap de portadoira a pas pogut èsser establida

en: The dialing request timed out
oc: Relambi de requête de numerotacion depassada

en: The dialing attempt failed
oc: La tentative de numerotacion a fracassat

en: Modem initialization failed
oc: L'inicializacion del modèm a fracassat

en: Failed to select the specified APN
oc: Fracàs de la seleccion de l'APN especificat

en: Not searching for networks
oc: Cap de recèrca de ret pas en cors

en: Network registration denied
oc: Enregistrament a la ret refusat

en: Network registration timed out
oc: Relambi depassat per l'enregistrament a la ret

en: Failed to register with the requested network
oc: Fracàs de l'enregistrament a la ret demandat

en: PIN check failed
oc: La verificacion del còdi PIN a fracassat

en: Necessary firmware for the device may be missing
oc: Lo micrologicial necessari del periferic poiriá èsser mancant

en: The device was removed
oc: Lo periferic es estat suprimit

en: NetworkManager went to sleep
oc: NetworkManager es estat mes en velha

en: The device's active connection disappeared
oc: La connexion activa del periferic a disparu

en: Device disconnected by user or client
oc: Lo periferic es estat desconnectat per l'utilizaire o lo client

en: Carrier/link changed
oc: Portadoira/ligam modificat

en: The device's existing connection was assumed
oc: La connexion existenta del periferic es estada supausada

en: The supplicant is now available
oc: Lo demandaire es ara disponible

en: The modem could not be found
oc: Lo modèm es introbable

en: The Bluetooth connection failed or timed out
oc: La connexion Bluetooth a fracassat o son relambi d'espèra es estat depassat

en: GSM Modem's SIM card not inserted
oc: La carta SIM del modèm GSM es pas inserida

en: GSM Modem's SIM PIN required
oc: Lo còdi PIN de la SIM del modèm GSM es necessari

en: GSM Modem's SIM PUK required
oc: Lo còdi PUK de la SIM del modèm GSM es requesit

en: GSM Modem's SIM wrong
oc: La carta SIM del modèm GSM es incorrecte

en: InfiniBand device does not support connected mode
oc: Lo periferic infiniBand pren pas en carga lo mòde connectat

en: A dependency of the connection failed
oc: Una dependéncia de la connexion a fracassat

en: A problem with the RFC 2684 Ethernet over ADSL bridge
oc: Problèma amb Ethernet RFC 2684 sus pont ADSL

en: ModemManager is unavailable
oc: ModemManager es indisponible

en: The Wi-Fi network could not be found
oc: La ret Wi-Fi es introbabla

en: A secondary connection of the base connection failed
oc: Una connexion segondària a la connexion de basa a fracassat

en: DCB or FCoE setup failed
oc: L'installacion DCB o FCoE a fracassat

en: teamd control failed
oc: fracàs del contraròtle teamd

en: Modem failed or no longer available
oc: Lo modèm es en fracàs o es pas mai disponible

en: Modem now ready and available
oc: Lo modèm es prèst e disponible

en: SIM PIN was incorrect
oc: Lo còdi PIN de la SIM es incorrècte

en: New connection activation was enqueued
oc: L'activacion de la novèla connexion es estada mesa en fila d'espèra

en: The device's parent changed
oc: Lo parent del periferic a cambiat

en: The device parent's management changed
oc: Lo gestionnaire del periferic parent a cambiat

en: Unknown reason
oc: Rason desconeguda

en: No valid secrets
oc: Cap de secret pas valid

en: Invalid secrets
oc: secrets invalids

en: The device disappeared
oc: Lo periferic a desaparegut

en: invalid setting name
oc: nom de paramètre invalid

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Password
oc: Senhal

en: Identity
oc: Identitat

en: Private key password
oc: Senhal de la clau privada

en: Key
oc: Clau

en: Service
oc: Servici

en: A password is required to connect to '%s'.
oc: Un senhal es requesit per se connectar a « %s ».

en: Authentication required by wireless network
oc: Autentificacion necessària per la ret sens fial

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network '%s'.
oc: De senhals o de claus de chiframent son necessaris per l'accès a la ret sens fial « %s ».

en: Wired 802.1X authentication
oc: Autentificacion 802.1X filar

en: DSL authentication
oc: Autentificacion DSL

en: PIN code required
oc: Còdi PIN requesit

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
oc: Un còdi PIN es necessari pels periferics a naut debit mobil

en: Mobile broadband network password
oc: Senhal de la ret naut debit mobile

en: WireGuard VPN secret
oc: Secret del VPN WireGuard

en: VPN password required
oc: Senhal del VPN necessari

en: Certificate password
oc: Senhal del certificat

en: HTTP proxy password
oc: Senhal del servidor mandatari HTTP

en: Group password
oc: Senhal del grop

en: Gateway
oc: Palanca

en: field '%s' has to be alone
oc: camp « %s » deu èsser sol

en: invalid IP address: %s
oc: adreça IP invalid : %s

en: Not a valid PAC Script
oc: Pas un script PAC valid

en: auto
oc: automatic

en: %d (unknown)
oc: %d (desconegut)

en: 0 (none)
oc: 0 (cap)

en: not saved,
oc: pas enregistrat,

en: not required,
oc: pas requesit,

en: invalid permission "%s"
oc: autorizacion invalida « %s »

en: the value '%s' is not a valid UUID
oc: la valor « %s » es pas un UUID valid

en: enabled,
oc: activada,

en: '%s' is not a valid DCB flag
oc: « %s » es pas un indicator DCB valid

en: must contain 8 comma-separated numbers
oc: deu conténer 8 numèros separats per de virgulas

en: '%s' not a number between 0 and %u (inclusive) or %u
oc: « %s » es pas un numèro entre 0 e %u (inclús) o %u

en: '%s' not a number between 0 and %u (inclusive)
oc: « %s » es pas un numèro entre 0 e %u (inclús)

en: bandwidth percentages must total 100%%
oc: lo total dels percentatges deu totalizar 100%%

en: Enter a list of S/390 options formatted as:
      option = <value>, option = <value>,...
    Valid options are: %s
oc: Sasissètz una lista d'opcions S/390 formatadas coma seguís :
      opcion = <value>, opcion = <value>,...
    Opcions validas : %s

en: on
oc: activat

en: off
oc: desactivada

en: Password [none]
oc: Senhal [cap]

en: Username [none]
oc: Nom d'utilizaire [cap]

en: Enter a list of user permissions. This is a list of user names formatted as:
      [user:]<user name 1>, [user:]<user name 2>,...
    The items can be separated by commas or spaces.
    
    Example: alice bob charlie
oc: Sasissètz una lista de las permissions utilizaire. Aquò es una lista dels noms d'utilizaire formatada coma seguís :
      [user:]<user name 1>, [user:]<user name 2>,...
    Los elements pòdon èsser separats per de virgulas o d'espacis.
    
    Exemple : alice bob charlie

en: Enter secondary connections that should be activated when this connection is
    activated. Connections can be specified either by UUID or ID (name). nmcli
    transparently translates names to UUIDs. Note that NetworkManager only supports
    VPNs as secondary connections at the moment.
    The items can be separated by commas or spaces.
    
    Example: private-openvpn, fe6ba5d8-c2fc-4aae-b2e3-97efddd8d9a7
oc: Sasissètz de connexions segondàrias que pòdon èsser activadas quand aquesta 
    connexion es activa. Las connexions pòdon èsser indicadas siá per lor UUID 
    o lor identificant (nom), nmcli los traduisent de manièra transparenta en UUID.
    N.B. : NetworkManager prend pas en carga actualament que las connexions VPN
    en tant que connexions segondàrias.
    Les elements pòdon èsser separats per de virgulas o d'espacis.
    
    Exemple : private-openvpn, fe6ba5d8-c2fc-4aae-b2e3-97efddd8d9a7

en: Enter a list of IPv4 addresses of DNS servers.
    
    Example: 8.8.8.8, 8.8.4.4
oc: Sasissètz una lista d'adreças IPv4 de servidors DNS.
    
    Exemple : 8.8.8.8, 8.8.4.4

en: Enter a list of IPv6 addresses of DNS servers.  If the IPv6 configuration method is 'auto' these DNS servers are appended to those (if any) returned by automatic configuration.  DNS servers cannot be used with the 'shared' or 'link-local' IPv6 configuration methods, as there is no upstream network. In all other IPv6 configuration methods, these DNS servers are used as the only DNS servers for this connection.
    
    Example: 2607:f0d0:1002:51::4, 2607:f0d0:1002:51::1
oc: Sasissètz una lista de las adreças IPv6 de servidors DNS.  Se lo metòde de configuracion IPv6 es « auto », aqueles servidors DNS seràn aponduts a los (se n'i a) que son tornat(s) per la configuracion automatica.  Los servidors DNS pòdon pas èsser utilizats amb los metòdes de configuracion IPv6 « shared » o « link-local », perque i a pas de ret en amont. Dins totes los autres metòdes de configuracion IPv6, aqueles servidors DNS son utilizats coma los sols servidors DNS per aquesta connexion.
    
    Exemple : 2607:f0d0:1002:51::4, 2607:f0d0:1002:51::1

en: Parent device [none]
oc: Periferic parent [cap]

en: PPPoE parent device
oc: Periferic parent PPPoE

en: Service [none]
oc: Servici [cap]

en: PPPoE username
oc: Nom d'utilizaire PPPoE

en: User ID [none]
oc: ID d'utilizaire [cap]

en: Peer
oc: Par

en: Enter the type of WEP keys. The accepted values are: 0 or unknown, 1 or key, and 2 or passphrase.
oc: Sasissètz lo tipe de las claus WEP. Las valors acceptadas son : 0 o desconegut, 1 o clau e 2 o frasa secreta.

en: bluetooth connection
oc: connexion bluetooth

en: General settings
oc: Paramètres generals

en: Generic settings
oc: Paramètres generics

en: Hostname settings
oc: Parametres de nom d'òste

en: PPP settings
oc: Paramètres PPP

en: User settings
oc: Paramètres utilizaire

en: Wi-Fi P2P connection
oc: Connexion Wi-Fi P2P

en: WiMAX connection
oc: Connexion WiMAX

en: WireGuard VPN settings
oc: Paramètres VPN WireGuard

en: Wi-Fi connection
oc: Connexion Wi-Fi

en: Wi-Fi security settings
oc: Paramètres de seguretat Wi-Fi

en: WPAN settings
oc: Paramètres WPAN

en: name
oc: nom

en: OK
oc: D'acòrdi

en: Could not create temporary file: %s
oc: Impossible de crear lo fichièr temporari : %s

en: Editor failed: %s
oc: L'editor a fracassat : %s

en: Could not re-read file: %s
oc: Impossible de relegir lo fichièr : %s

en: Connecting
oc: Connexion

en: Don't print anything
oc: Afichar pas res

en: Exit immediately if NetworkManager is not running or connecting
oc: Quitatz immediatament se NetworkManager fonciona pas o se connècta pas

en: Waits for NetworkManager to finish activating startup network connections.
oc: Espèra que NetworkManager acabe d'activar las connexions ret d'aviada.

en: Invalid option.  Please use --help to see a list of valid options.
oc: Opcion invalida. Utilizatz --help per afichar una lista d'opcions validas.

en: Usage: nmcli agent { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { secret | polkit | all }
oc: Sintaxi : nmcli agent { COMANDA | help }
    
    COMANDA := { secret | polkit | all }

en: Usage: nmcli agent secret { help }
    
    Runs nmcli as NetworkManager secret agent. When NetworkManager requires
    a password it asks registered agents for it. This command keeps nmcli running
    and if a password is required asks the user for it.
oc: Sintaxi : nmcli agent secret { help }
    
    Avia nmcli en tant qu'agent per secret de NetworkManager. Quand NetworkManager
    a besonh d'un senhal, ne fa la demanda als agents enregistrats. Aquesta comanda
    permet a nmcli de tornar en prètzfait de fons e de demandar se fa mestièr lo senhal
    a l'utilizaire.

en: Usage: nmcli agent polkit { help }
    
    Registers nmcli as a polkit action for the user session.
    When a polkit daemon requires an authorization, nmcli asks the user and gives
    the response back to polkit.
oc: Sintaxi : nmcli agent polkit { help }
    
    Enregistra nmcli coma una accion polkit per la session utilizaire.
    Quand lo demòni polkit demanda una autorizacion, nmcli la relegarà a
    l'utilizaire e donarà la responsa a polkit.

en: Usage: nmcli agent all { help }
    
    Runs nmcli as both NetworkManager secret and a polkit agent.
oc: Sintaxi : nmcli agent all { help }
    
    Avia nmcli a l'encòp en tant qu'agent de secret NetworkManager e agent polkit.

en: nmcli successfully registered as a NetworkManager's secret agent.
oc: nmcli es enregistrat amb succès coma agent de secret NetworkManager.

en: Error: secret agent initialization failed
oc: Error : l'inicializacion de l'agent de secret a fracassat

en: nmcli successfully registered as a polkit agent.
oc: nmcli es enregistrat amb succès coma agent polkit.

en: GROUP
oc: GROP

en: Error: openconnect failed with status %d
oc: Error : fracàs de openconnect amb l'estat %d

en: Error: openconnect failed with signal %d
oc: Error : fracàs de openconnect amb lo signal %d

en: Warning: password for '%s' not given in 'passwd-file' and nmcli cannot ask without '--ask' option.
oc: Avertiment : lo senhal per « %s » es pas indicat dins lo paramètre « passwd-file » e nmcli o pòt pas demandar a l'utilizaire sens l'opcion « --ask ».

en: Error: NetworkManager is not running.
oc: Error : NetworkManager es pas aviat.

en: none
oc: pas cap

en: limited
oc: limitat

en: full
oc: complet

note: define some prompts for connection editor
en: Setting name?
oc: Nom del paramètre ?

en: Property name?
oc: Nom de la proprietat ?

en: Enter connection type:
oc: Sasissètz lo tipe de connexion :

en: activating
oc: activacion

en: activated
oc: activada

en: deactivated
oc: desactivada

en: VPN connecting (prepare)
oc: Connexion VPN (preparacion)

en: VPN connecting (need authentication)
oc: Connexion VPN (autentificacion requesida)

en: VPN connecting
oc: Connexion VPN

en: VPN connecting (getting IP configuration)
oc: Connexion VPN (obtencion de la configuracion IP)

en: VPN connected
oc: VPN connectat

en: VPN connection failed
oc: Fracàs de la connexion VPN

en: VPN disconnected
oc: VPN desconnectat

en: never
oc: pas jamai

en: Usage: nmcli connection up { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID> [ifname <ifname>] [ap <BSSID>] [nsp <name>] [passwd-file <file with passwords>]
    
    Activate a connection on a device. The profile to activate is identified by its
    name, UUID or D-Bus path.
    
    ARGUMENTS := ifname <ifname> [ap <BSSID>] [nsp <name>] [passwd-file <file with passwords>]
    
    Activate a device with a connection. The connection profile is selected
    automatically by NetworkManager.
    
    ifname      - specifies the device to active the connection on
    ap          - specifies AP to connect to (only valid for Wi-Fi)
    nsp         - specifies NSP to connect to (only valid for WiMAX)
    passwd-file - file with password(s) required to activate the connection
oc: Utilizacion : nmcli conneccion up { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID> [ifname <ifname>] [ap <BSSID>] [nsp <name>]
    
    Activar una connexion sus un periferic. Lo perfil a activar es identificat per son
    nom, UUID o camin D-Bus.
    
    ARGUMENTS := ifname <ifname> [ap <BSSID>] [nsp <name>] [passwd-file <fichièr contenant los senhals>]
    
    Activar un periferic amb una connexion. Lo perfil de connexion es automatiquement
    seleccionat per NetworkManager.
    
    ifname - especifica lo periferic sus lequel activar la connexion
    ap     - especifica sus quin AP se connectar (valid per Wi-Fi unicament)
    nsp    - especifica sus quin NSP se connectar (valid per WiMAX unicament)
    passwd-file - fichièr que conten los senhals requesits per l'activacion de la connexion

en: Usage: nmcli connection edit { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID>
    
    Edit an existing connection profile in an interactive editor.
    The profile is identified by its name, UUID or D-Bus path
    
    ARGUMENTS := [type <new connection type>] [con-name <new connection name>]
    
    Add a new connection profile in an interactive editor.
oc: Utilizacion : nmcli conneccion edit { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID>
    
    Modificar un perfil de connexion dins un editor interactif.
    Lo perfil es identificat per son nom, UUID o camin D-Bus
    
    ARGUMENTS := [type <new conneccion tipe>] [con-name <new conneccion name>]
    
    Apondre un novèl perfil de connexion dins un editor interactiu.

en: Usage: nmcli connection reload { help }
    
    Reload all connection files from disk.
oc: Utilizacion : nmcli connection reload { help }
    
    Recargar totes los fichièrs de connexion a partir del disque.

en: Usage: nmcli connection load { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <filename> [<filename>...]
    
    Load/reload one or more connection files from disk. Use this after manually
    editing a connection file to ensure that NetworkManager is aware of its latest
    state.
oc: Utilizacion : nmcli connection load { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <filename> [<filename>...]
    
    Cargar/recargar un o mantun fichièr de connexion a partir del disc. Utilizar aquò aprèp
    aver manualament modificat un fichièr de connexion per fin de vos assegurar que NetworkManager es
    conscient de son estat lo mai recent.

en: Connection profile details
oc: Informacions de perfil de connexion

en: Error: 'connection show': %s
oc: Error : « conneccion show » : %s

en: Active connection details
oc: Informacions d'activacion de connexion

en: NAME
oc: NOM

en: invalid field '%s'; allowed fields: %s and %s, or %s,%s
oc: camp invalid « %s » ; camps autorizats : %s e %s, o %s,%s

en: '%s' has to be alone
oc: « %s » deu èsser sol

en: incorrect string '%s' of '--order' option
oc: cadena incorrècta « %s » de l'opcion « --order »

en: incorrect item '%s' in '--order' option
oc: element incorrècte « %s » de l'opcion « --order »

en: NetworkManager active profiles
oc: Perfils actius NetworkManager

en: NetworkManager connection profiles
oc: Perfils de connexion NetworkManager

en: Error: %s argument is missing.
oc: Error&nbsp;: l'argument %s es mancant.

en: Error: %s - no such connection profile.
oc: Error : %s - perfil de connexion introbable.

en: Error: %s.
oc: Error&nbsp;: %s.

en: no active connection on device '%s'
oc: pas cap de connexion activa sul periferic « %s »

en: no active connection or device
oc: pas cap de connexion o de periferic actiu

en: device '%s' not compatible with connection '%s':
oc: periferic « %s » incompatible amb la connexion « %s » :

en: device '%s' not compatible with connection '%s'
oc: periferic « %s » incompatible amb la connexion « %s »

en: no device found for connection '%s'
oc: cap de periferic pas trobat per la connexion « %s »

en: Connection successfully activated (D-Bus active path: %s)
oc: Connexion activada amb succès (camin D-Bus actiu : %s)

en: Error: Connection activation failed: %s
oc: Error : l'activacion de la connexion a fracassat : %s

en: unknown device '%s'.
oc: periferic desconegut « %s ».

en: neither a valid connection nor device given
oc: cap de connexion ni de periferic valid es pas estat donat

en: preparing
oc: preparacion

en: Connection '%s' (%s) successfully deleted.
oc: La connexion « %s » (%s) es estada suprimida corrèctament.

en: Error: No connection specified.
oc: Error : cap de connexion pas especificada.

en: Warning: master='%s' doesn't refer to any existing profile.
oc: Avertiment : master='%s' correspond pas a cap de perfil existent.

en: Error: invalid property '%s': %s.
oc: Error : proprietat « %s » invalida : %s.

en: Error: invalid connection type; %s.
oc: Error : tipe de connexion invalid ; %s.

en: Error: '%s' is not a valid monitoring mode; use '%s' or '%s'.
oc: Error : « %s » es pas un mòde de contraròtle valid ; utilizatz « %s » o « %s ».

en: Error: value for '%s' is missing.
oc: Error : la valor de l'argument « %s » es requesida.

en: Error: <setting>.<property> argument is missing.
oc: Error : l'argument <setting>.<property> es mancant.

en: Error: invalid or not allowed setting '%s': %s.
oc: Error : invalid, o lo paramètre « %s » es pas autorizat : %s.

en: Error: invalid <setting>.<property> '%s'.
oc: Error : « %s » <setting>.<property> invalid.

note: We print here human readable text, but as scripts might parse this output * (with LANG=C), this is important to not change in the future. At least * not unless called with a new command line flag, that requests a different output. * * That means, be very careful if you change this message, it might 
en: Connection '%s' (%s) successfully added.
oc: Connexion « %s » (%s) aponduda amb succès.

en: Error: value for '%s' argument is required.
oc: Error : la valor de l'argument « %s » es requesida.

en: Error: 'save': %s.
oc: Error: « save » : %s.

note: TRANSLATORS: do not translate command names and keywords before :: *              However, you should translate terms enclosed in <>.
en: ---[ Main menu ]---
    goto     [<setting> | <prop>]        :: go to a setting or property
    remove   <setting>[.<prop>] | <prop> :: remove setting or reset property value
    set      [<setting>.<prop> <value>]  :: set property value
    describe [<setting>.<prop>]          :: describe property
    print    [all | <setting>[.<prop>]]  :: print the connection
    verify   [all | fix]                 :: verify the connection
    save     [persistent|temporary]      :: save the connection
    activate [<ifname>] [/<ap>|<nsp>]    :: activate the connection
    back                                 :: go one level up (back)
    help/?   [<command>]                 :: print this help
    nmcli    <conf-option> <value>       :: nmcli configuration
    quit                                 :: exit nmcli
oc: ---[ Menú principal ]---
    goto     [<setting> | <prop>]        :: anar sus un reglatge o una proprietat
    remove   <setting>[.<prop>] | <prop> :: suprimir la valor d'un reglatge o d'une proprietat
    set      [<setting>.<prop> <value>]  :: definir la valor d'une proprietat
    describe [<setting>.<prop>]          :: descriure una proprietat
    print    [all | <setting>[.<prop>]]  :: afichar la connexion
    verify   [all | fix]                 :: verificar la connexion
    save     [persistent|temporary]      :: enregistrar la connexion
    activate [<ifname>] [/<ap>|<nsp>]    :: activar la connexion
    back                                 :: remonter d'un nivèl (retorn arrièr)
    help/?   [<command>]                 :: afichar aquesta ajuda
    nmcli    <conf-option> <value>       :: configuracion de nmcli
    quit                                 :: quitar nmcli

en: goto <setting>[.<prop>] | <prop>  :: enter setting/property for editing
    
    This command enters into a setting or property for editing it.
    
    Examples: nmcli> goto connection
              nmcli connection> goto secondaries
              nmcli> goto ipv4.addresses
oc: goto <setting>[.<prop>] | <prop>  :: sasir lo paramètre o la proprietat per la modificacion
    
    Aquesta comanda entre dins un paramètre o una proprietat per le/la modificar.
    
    Exemples : nmcli> goto conneccion
              nmcli conneccion> goto secondaries
              nmcli> goto ipv4.addreças

en: remove <setting>[.<prop>]  :: remove setting or reset property value
    
    This command removes an entire setting from the connection, or if a property
    is given, resets that property to the default value.
    
    Examples: nmcli> remove wifi-sec
              nmcli> remove eth.mtu
oc: remove <setting>[.<prop>]  :: suprimir lo paramètre o reïnicializar la valor de la proprietat
    
    Aquesta comanda suprimís un paramètre entièr de la connexion, o se una proprietat es donada, 
    aquela serà reïnicializada a la valor per defaut.
    
    Exemples : nmcli> remove wifi-sec
              nmcli> remove eth.mtu

en: set [<setting>.<prop> <value>]  :: set property value
    
    This command sets property value.
    
    Example: nmcli> set con.id My connection
oc: set [<setting>.<prop> <value>]  :: definir la valor de la proprietat
    
    Aquesta comanda definís la valor de la proprietat.
    
    Exemple : nmcli> set con.id My connection

en: describe [<setting>.<prop>]  :: describe property
    
    Shows property description. You can consult nm-settings(5) manual page to see all NM settings and properties.
oc: describe [<setting>.<prop>]  :: descriure la proprietat
    
    Aficha la descripcion de la proprietat. Podètz consultar la pagina del manual nm-settings(5) per afichar totes los paramètres e proprietats NM.

en: print [all]  :: print setting or connection values
    
    Shows current property or the whole connection.
    
    Example: nmcli ipv4> print all
oc: print [all]  :: imprimir lo paramètre o las valors de la connexion
    
    Aficha la proprietat actuala o la connexion entière.
    
    Exemple : nmcli ipv4> print all

en: activate [<ifname>] [/<ap>|<nsp>]  :: activate the connection
    
    Activates the connection.
    
    Available options:
    <ifname>    - device the connection will be activated on
    /<ap>|<nsp> - AP (Wi-Fi) or NSP (WiMAX) (prepend with / when <ifname> is not specified)
oc: activate [<ifname>] [/<ap>|<nsp>]  :: activar la connexion
    
    Activa la connexion.
    
    Opcions dispponiblas :
    <ifname>    - periferic sul qual la connexion sera activada
    /<ap>|<nsp> - AP (Wi-Fi) o NSP (WiMAX) (apondre amb o quand <ifname> es pas especificat)

en: back  :: go to upper menu level
oc: back  :: anar al nivèl superior del menú

en: help/? [<command>]  :: help for the nmcli commands
oc: help/? [<command>]  :: ajuda per las comandas nmcli

en: quit  :: exit nmcli
    
    This command exits nmcli. When the connection being edited is not saved, the user is asked to confirm the action.
oc: quit  :: quitar nmcli
    
    Aquesta comanda permet de quitar nmcli. Quand la connexion en cors de modificacion es pas enregistrada, es demandat a l'utilizaire de confirmar l'accion.

en: Unknown command: '%s'
oc: Comanda desconeguda : « %s »

note: TRANSLATORS: do not translate command names and keywords before :: *              However, you should translate terms enclosed in <>.
en: ---[ Property menu ]---
    set      [<value>]               :: set new value
    add      [<value>]               :: add new option to the property
    change                           :: change current value
    remove   [<index> | <option>]    :: delete the value
    describe                         :: describe property
    print    [setting | connection]  :: print property (setting/connection) value(s)
    back                             :: go to upper level
    help/?   [<command>]             :: print this help or command description
    quit                             :: exit nmcli
oc: ---[ Menú de las proprietats ]---
    set      [<value>]               :: definir una novèla valor
    add      [<value>]               :: apondre una novèla opcion a la proprietat
    change                           :: modificar la valor actuala
    remove   [<index> | <option>]    :: suprimir la valor
    describe                         :: descriure la proprietat
    print    [setting | connexion]   :: imprimir la(s) valor(s) de la proprietat (paramètre/connexion)
    back                             :: se rendre sus lo nivèl superior
    help/?   [<command>]             :: imprimir aquesta descripcion d'ajuda o de comanda
    quit                             :: quitar nmcli

en: set [<value>]  :: set new value
    
    This command sets provided <value> to this property
oc: set [<value>]  :: definir una novèla valor
    
    Aquesta comanda definís la <value> (valor) provesida a aquesta proprietat

en: change  :: change current value
    
    Displays current value and allows editing it.
oc: change  :: modifica la valor actuala
    
    Aficha la valor actuala e permet sa modificacion.

en: describe  :: describe property
    
    Shows property description. You can consult nm-settings(5) manual page to see all NM settings and properties.
oc: describe  :: descriure la proprietat
    
    Aficha la descripcion de la proprietat. Podètz consultar la pagina del manual nm-settings(5) per veire totes los paramètres e totas las proprietats NM.

en: print [property|setting|connection]  :: print property (setting, connection) value(s)
    
    Shows property value. Providing an argument you can also display values for the whole setting or connection.
oc: print [property|setting|conneccion]  :: imprimir la(s) valor(s) de la proprietat (paramètre, connexion)
    
    Aficha la(s) valor(s) de la proprietat. En provesissent un argument, poiretz tanben afichar las valors de la totalitat del paramètre o de la connexion.

en: help/? [<command>]  :: help for nmcli commands
oc: help/? [<command>]  :: ajuda per las comandas nmcli

en: Error: Connection activation failed.
oc: Error : fracàs de l'activacion de la connexion.

en: The connection is not saved. Do you really want to quit? %s
oc: Aquesta connexion es pas salvada. Sètz segur que volètz quitar ? %s

en: The connection profile has been removed from another client. You may type 'save' in the main menu to restore it.
oc: Lo perfil de connexion es estat suprimit a partir d'un autre client. Podètz sasir « enregistrar » dins lo menú principal per lo restablir.

en: Allowed values for '%s' property: %s
oc: Valors autorizadas per la proprietat « %s » : %s

en: Enter '%s' value:
oc: Sasissètz la valor « %s » :

en: Error: failed to set '%s' property: %s
oc: Error : fracàs del parametratge de la proprietat « %s » : %s

en: Error: %s
oc: Error : %s

en: Unknown command argument: '%s'
oc: Argument de comanda desconegut : « %s »

en: Available settings: %s
oc: Paramètres disponibles : %s

en: Error: invalid setting name; %s
oc: Error : nom de paramètre invalid ; %s

en: Available properties: %s
oc: Proprietats disponiblas : %s

en: Error: property %s
oc: Error : proprietat %s

en: You may edit the following settings: %s
oc: Podètz modificar los paramètres seguents : %s

en: The connection profile has been removed from another client. You may type 'save' to restore it.
oc: Lo perfil de connexion es estat suprimit a partir d'un autre client. Podètz sasir « enregistrar » per lo restablir.

en: Error: no setting selected; valid are [%s]
oc: Error : cap de paramètre pas seleccionat ; [%s] son valids

en: use 'goto <setting>' first, or 'set <setting>.<property>'
oc: utilizatz d'en primièr « goto <setting> » o « set <setting>.<property> »

en: Error: invalid setting argument '%s'; valid are [%s]
oc: Error : argument de paramètre « %s » invalid ; [%s] son valids

en: Error: missing setting for '%s' property
oc: Error : paramètre mancant per la proprietat « %s »

en: Error: invalid property: %s
oc: Error : proprietat invalida : %s

en: Error: unknown setting '%s'
oc: Error : paramètre desconegut « %s »

en: You may edit the following properties: %s
oc: Podètz modificar las proprietats seguentas : %s

en: Error: failed to remove value of '%s': %s
oc: Error : fracàs de la suppression de la valor de « %s » : %s

en: Error: no argument given; valid are [%s]
oc: Error : cap d'argument pas donat ; [%s] son valids

en: Setting '%s' is not present in the connection.
oc: Lo paramètre « %s » es pas present dins la connexion.

en: Error: %s properties, nor it is a setting name.
oc: Error : %s proprietats, s'agís pas tanpauc d'un nom de paramètre.

en: use 'goto <setting>' first, or 'describe <setting>.<property>'
oc: utilizatz d'en primièr « goto <setting> » o « describe <setting>.<property> »

en: Error: invalid property: %s, neither a valid setting name.
oc: Error : proprietat invalida : %s, s'agís pas tampauc d'un nom de paramètre valid.

en: Error: unknown setting: '%s'
oc: Error : paramètre desconegut : « %s »

en: Error: '%s' setting not present in the connection
oc: Lo paramètre « %s » es pas present dins la connexion.

en: Verify setting '%s': %s
oc: Verificar lo paramètre « %s » : %s

en: Verify connection: %s
oc: Verificar la connexion : %s

en: Connection '%s' (%s) successfully saved.
oc: Connexion « %s » (%s) enregistrada amb succès.

en: Error: connection verification failed: %s
oc: Error : fracàs de la verificacion de la connexion : %s

en: (unknown error)
oc: (error desconeguda)

note: TRANSLATORS: do not translate 'save', leave it as it is
en: Error: connection is not saved. Type 'save' first.
oc: Error : la connexion es pas enregistrada. Començatz per sasir « save ».

en: Error: connection is not valid: %s
oc: Error : la connexion es invalida : %s

en: Error: Cannot activate connection: %s.
oc: Error : impossible d'activar la connexion : %s.

en: Monitoring connection activation (press any key to continue)
oc: Contraròtle de l'activacion de la connexion (quichatz sus quina tòca que siá per contunhar)

en: Error: status-line: %s
oc: Error : status-line : %s

en: Error: save-confirmation: %s
oc: Error : save-confirmacion : %s

en: Current nmcli configuration:
oc: Configuracion nmcli actuala :

en: Invalid configuration option '%s'; allowed [%s]
oc: Opcion de configuracion « %s » invalida ; [%s] autorizat

en: Error: Unknown connection '%s'.
oc: Error : connexion desconeguda : « %s ».

en: Warning: editing existing connection '%s'; 'type' argument is ignored
oc: Avertiment : modificacion de la connexion existenta « %s » ; l'argument « type » es ignorat

en: Warning: editing existing connection '%s'; 'con-name' argument is ignored
oc: Avertiment : modificacion de la connexion existenta « %s » ; l'argument « con-name » es ignorat

en: Valid connection types: %s
oc: Tipes de connexion valids : %s

en: Error: invalid connection type; %s
oc: Error : tipe de connexion invalid ; %s

en: ===| nmcli interactive connection editor |===
oc: ===| editor de connexions interactivas nmcli |===

en: Editing existing '%s' connection: '%s'
oc: Modificacion de la connexion « %s » : « %s »

en: Adding a new '%s' connection
oc: Apondon d'una novèla connexion « %s »

note: TRANSLATORS: do not translate 'help', leave it as it is
en: Type 'help' or '?' for available commands.
oc: Sasissètz « help » o « ? » per las comandas disponiblas.

note: TRANSLATORS: do not translate 'describe', leave it as it is
en: Type 'describe [<setting>.<prop>]' for detailed property description.
oc: Sasissètz « describe [<setting>.<prop>] » per una descripcion de proprietat detalhada.

en: Connection '%s' (%s) successfully modified.
oc: Connexion « %s » (%s) modificada amb succès.

en: Error: cannot delete unknown connection(s): %s.
oc: Error : impossible de suprimir la(s) connexion(s) desconeguda(s) : %s.

en: Could not load file '%s'
oc: Impossible de cargar lo fichièr « %s »

en: Error: No arguments provided.
oc: Error : Cap d'argument pas provesit.

en: Error: 'type' argument is required.
oc: Error : l'argument « type » es requesit.

note: define some prompts
en: Interface:
oc: Interfàcia :

en: Interface(s):
oc: Interfàcia(s) :

en: (none)
oc: (pas cap)

en: %u Mb/s
oc: %u Mio/s

en: No interface specified
oc: Cap d'interfàcia pas especificada

en: Device details
oc: Detalhs de periferic

en: Error: 'device show': %s
oc: Error : « device show » : %s

en: Status of devices
oc: Estat dels periferics

en: Error: 'device status': %s
oc: Error : « device status » : %s

en: Error: Timeout %d sec expired.
oc: Error : lo relambi d'espèra de %d seg a expirat.

en: Error: extra argument not allowed: '%s'.
oc: Error : argument suplementari pas autorizat : « %s ».

en: Error: 'autoconnect': %s.
oc: Error : « autoconnect » : %s.

en: Wi-Fi scan list
oc: Lista del balejatge Wi-Fi

en: Error: Access point with bssid '%s' not found.
oc: Error : punt d'accès amb bssid « %s » introbable.

en: Error: 'device wifi': %s
oc: Error : « device wifi » : %s

en: Error: Device '%s' not found.
oc: Error : periferic « %s » introuvable.

en: Error: Device '%s' is not a Wi-Fi device.
oc: Error : lo periferic « %s » es pas un periferic Wi-Fi.

en: SSID or BSSID:
oc: SSID o BSSID :

en: Error: SSID or BSSID are missing.
oc: Error : SSID o BSSID son mancants.

en: Error: wep-key-type argument value '%s' is invalid, use 'key' or 'phrase'.
oc: Error : la valor de l'argument wep-key-type « %s » es invalida, utilizatz « key » o « phrase ».

en: Error: %s: %s.
oc: Error : %s : %s.

en: Error: BSSID to connect to (%s) differs from bssid argument (%s).
oc: Error : lo BSSID devant se connectar a (%s) diferís de l'argument bssid (%s).

en: Error: Parameter '%s' is neither SSID nor BSSID.
oc: Error : lo paramètre « %s » es ni un SSID, ni un BSSID.

en: Error: No Wi-Fi device found.
oc: Error : cap de periferic Wi-Fi pas trobat.

en: Error: No network with SSID '%s' found.
oc: Error : cap de ret amb lo SSID « %s » pas trobada.

en: Error: No access point with BSSID '%s' found.
oc: Error : cap de punt d'accès amb lo BSSID « %s » pas trobat.

en: Password:
oc: Senhal :

en: Security
oc: Seguretat

en: None
oc: Pas cap

en: asleep
oc: velha

en: connecting
oc: connexion

en: connected (local only)
oc: connectat (local solament)

en: disconnecting
oc: desconnexion

en: running
oc: en cors d'execucion

en: enabled
oc: activada

en: disabled
oc: desactivada

en: NetworkManager status
oc: Estat de NetworkManager

note: no arguments -> get current state
en: Connectivity
oc: Connectivitat

en: connection available
oc: connexion disponibla

en: connections available
oc: connexions disponiblas

en: nmcli tool, version %s
oc: aisina nmcli, version %s

en: Success
oc: Succès

en: (unknown)
oc: (desconegut)

en: DSL connection %d
oc: Connexion DLS %d

en: Bond connection %d
oc: Connexion de ligason %d

en: Bridge connection %d
oc: Connexion de pont %d

en: Team connection %d
oc: Connexion de l'equipa %d

en: VLAN connection %d
oc: Connexion VLAN %d

en: IP tunnel
oc: tunèl IP

en: VPN connection %d
oc: Connexions VPN %d

en: Select...
oc: Seleccionar...

en: Add
oc: Apondre

en: Edit...
oc: Editar…

en: Delete
oc: Suprimir

en: Hide
oc: Amagar

en: Show
oc: Afichar

en: Could not create editor for connection '%s' of type '%s'.
oc: Impossible de crear un editor per la connexion « %s » de tipe « %s ».

en: Edit Connection
oc: Modificar la connexion

en: Unable to save connection: %s
oc: Impossible d'enregistrar la connexion : %s

en: Unable to add new connection: %s
oc: Impossible d'apondre una novèla connexion : %s

en: Profile name
oc: Nom del perfil

en: Device
oc: Periferic

note: And finally the bottom widgets
en: Automatically connect
oc: Connectar automaticament

en: Available to all users
oc: Disponible per totes los utilizaires

en: Cancel
oc: Anullar

en: (default)
oc: (per defaut)

en: bytes
oc: octets

en: Addresses
oc: Adreças

[ctx: Wi-Fi security]
en: None
oc: Pas cap

en: Channel
oc: Canal

en: Authentication
oc: Autentificacion

en: Show password
oc: Afichar lo senhal

en: Destination
oc: Destinacion

en: Add...
oc: Apondre...

en: Remove
oc: Suprimir

en: Connecting...
oc: Connexion...

en: Activate
oc: Activar

en: Deactivate
oc: Desactivar

en: Quit
oc: Quitar

en: Back
oc: Tornar

en: No such connection '%s'
oc: Pas cap de connexion « %s »

en: Connection is already active
oc: La connexion es ja activa

en: Create
oc: Crear

en: New Connection
oc: Connexion novèla

en: Set Hostname
oc: Definir lo nom d'òste

en: Hostname
oc: Nom d'òste

note: TRANSLATORS: this indicates the result. ie, "I have set the hostname to ..."
en: Set hostname to '%s'
oc: Definir lo nom d'òste sus « %s »

en: Unable to set hostname: %s
oc: Impossible de definir lo nom d'òste : %s

en: connection
oc: connexion

en: Edit a connection
oc: Modificar una connexion

en: Activate a connection
oc: Activar una connexion

en: new hostname
oc: nom d'òste novèl

en: Set system hostname
oc: Definir lo nom d'òste del sistèma

en: Please select an option
oc: Seleccionatz una opcion

en: Usage
oc: Utilizacion

en: Could not parse arguments
oc: Impossible d'analisar los arguments
