NetworkManager - en to hr translation catalogue (1971 entries)

en: Enable or disable system networking
hr: Omogući ili onemogući umrežavanje sustava

en: System policy prevents enabling or disabling system networking
hr: Pravila sustava sprječavaju omogućavanje ili onemogućavanje umrežavanja sustava

en: Reload NetworkManager configuration
hr: Ponovno učitaj podešavanje Mrežnog upravitelja

en: System policy prevents reloading NetworkManager
hr: Pravila sustava sprječavaju ponovno učitavanje Mrežnog upravitelja

en: Put NetworkManager to sleep or wake it up (should only be used by system power management)
hr: Postavi Mrežni upravitelj u spavanje ili ga probudi (ovo bi trebao koristiti upravitelj energijom sustava)

en: System policy prevents putting NetworkManager to sleep or waking it up
hr: Pravilo sustava sprječava postavljanje Mrežnog upravitelja u spavanje ili njegovo buđenje

en: Enable or disable Wi-Fi devices
hr: Omogućuje ili onemogućuje bežične uređaje

en: System policy prevents enabling or disabling Wi-Fi devices
hr: Pravilo sustava sprječava omogućavanje ili onemogućavanje uređaja bežične mreže

en: Enable or disable mobile broadband devices
hr: Omogućuje ili onemogućuje mobilne širokopojasne uređaje

en: System policy prevents enabling or disabling mobile broadband devices
hr: Pravila sustava sprječavaju omgućavanje ili onemogućavanje uređaja mobilnog širokopojasnog Interneta

en: Enable or disable WiMAX mobile broadband devices
hr: Omogućuje ili onemogućuje WiMAX mobilne širokopojasne uređaje

en: System policy prevents enabling or disabling WiMAX mobile broadband devices
hr: Pravila sustava sprječavaju omogućavanje ili onemogućavanje WiMAX mobilnih širokopojasnih uređaja

en: Allow control of network connections
hr: Dopusti upravljanje mrežnim povezivanjima

en: System policy prevents control of network connections
hr: Pravila sustava sprječavaju upravljanje mrežnim povezivanjima

en: Allow control of Wi-Fi scans
hr: Dopusti upravljanje pretraživanjem bežične mreže

en: System policy prevents Wi-Fi scans
hr: Pravilo sustava sprječava pretraživanje bežične mreže

en: Connection sharing via a protected Wi-Fi network
hr: Dijeljenje povezivanja putem zaštićene bežične mreže

en: System policy prevents sharing connections via a protected Wi-Fi network
hr: Pravilo sustava sprječava dijeljenje povezivanja putem zaštićene bežične mreže

en: Connection sharing via an open Wi-Fi network
hr: Dijeljenje povezivanja putem otvorene bežične mreže

en: System policy prevents sharing connections via an open Wi-Fi network
hr: Pravilo sustava sprječava dijeljenje povezivanja putem otvorene bežične mreže

en: Modify personal network connections
hr: Uredi osobna mrežna povezivanja

en: System policy prevents modification of personal network settings
hr: Pravila sustava sprječavaju promjenu osobnih mrežnih postavki

en: Modify network connections for all users
hr: Uredi mrežna povezivanja za sve korisnike

en: System policy prevents modification of network settings for all users
hr: Pravila sustava sprječavaju promjenu mrežnih postavki za sve korisnike

en: Modify persistent system hostname
hr: Prilagodi trajni sustavni naziv računala

en: System policy prevents modification of the persistent system hostname
hr: Pravila sustava sprječavaju promjenu trajnog sustavnog naziva računala

en: Modify persistent global DNS configuration
hr: Prilagodi trajno globalno DNS podešavanje

en: System policy prevents modification of the persistent global DNS configuration
hr: Pravila sustava sprječavaju prilagodbu trajnog globalnog DNS podešavanja

en: Perform a checkpoint or rollback of interfaces configuration
hr: Stvori kontrolnu točku ili vrati podešavanje sučelja

en: System policy prevents the creation of a checkpoint or its rollback
hr: Pravila sustava sprječavaju stvaranje kontrolne točke ili njezino vraćanje

en: Enable or disable device statistics
hr: Omogući ili onemogući statistiku uređaja

en: System policy prevents enabling or disabling device statistics
hr: Pravila sustava sprječavaju omogućavanje ili onemogućavanje statistike uređaja

en: Enable or disable connectivity checking
hr: Omogući ili onemogući provjeru povezivosti

en: System policy prevents enabling or disabling connectivity checking
hr: Pravila sustava sprječavaju omogućavanje ili onemogućavanje provjere povezivosti

en: ADSL connection
hr: ADSL povezivanje

en: %s Network
hr: %s mreža

en: PAN requested, but Bluetooth device does not support NAP
hr: PAN je potreban, ali Bluetooth uređaj ne podržava NAP

en: PAN connections cannot specify GSM, CDMA, or serial settings
hr: PAN povezivanje ne može odrediti GSM, CDMA, ili serijske postavke

en: PAN connection
hr: PAN povezivanje

en: DUN requested, but Bluetooth device does not support DUN
hr: DUN je potreban, ali Bluetooth uređaj ne podržava DUN

en: DUN connection must include a GSM or CDMA setting
hr: DUN povezivanje mora uključivati GSM ili CDMA postavke

en: GSM connection
hr: GSM povezivanje

en: CDMA connection
hr: CDMA povezivanje

en: Unknown/unhandled Bluetooth connection type
hr: Nepoznata/Nekorištena Bluetooth vrsta povezivanja

en: connection does not match device
hr: povezivanje se ne podudara s uređajem

en: 6LOWPAN connection
hr: 6LOWPAN povezivanje

en: Bond connection
hr: Uvezano povezivanje

en: Bridge connection
hr: Mostno povezivanje

en: Dummy connection
hr: Lažno povezivanje

en: Wired connection %d
hr: Žično povezivanje %d

en: Veth connection
hr: Virtualno žično povezivanje

en: PPPoE connection
hr: PPPoE povezivanje

en: Wired connection
hr: Žično povezivanje

en: InfiniBand connection
hr: InfiniBand povezivanje

en: IP tunnel connection
hr: IP tunelsko povezivanje

en: MACVLAN connection
hr: MACVLAN povezivanje

en: TUN connection
hr: TUN povezivanje

en: VLAN connection
hr: VLAN povezivanje

en: VRF connection
hr: VRF povezivanje

en: VXLAN connection
hr: VXLAN povezivanje

en: WPAN connection
hr: WPAN povezivanje

en: Team connection
hr: Udruženo povezivanje

en: Mesh
hr: Isprepleteno

en: %s is incompatible with static WEP keys
hr: %s je nekompatibilno s nepromjenjivim WEP ključevima

en: LEAP authentication requires a LEAP username
hr: LEAP ovjera zahtijeva LEAP korisničko ime

en: LEAP username requires 'leap' authentication
hr: LEAP korisničko ime zahtijeva 'leap' ovjeru

en: LEAP authentication requires IEEE 802.1x key management
hr: LEAP ovjera zahtijeva IEEE 802.1x upravljanje ključevima

en: LEAP authentication is incompatible with Ad-Hoc mode
hr: LEAP ovjera je nekompatibilna s Ad-Hoc načinom rada

en: LEAP authentication is incompatible with 802.1x setting
hr: LEAP ovjera je nekompatibilna sa 802.1x postavkama

en: a connection using '%s' authentication cannot use WPA key management
hr: povezivanje pomoću '%s' ovjere ne može koristiti WPA upravljanje ključevima

en: a connection using '%s' authentication cannot specify WPA protocols
hr: povezivanje pomoću '%s' ovjere ne može odrediti WPA protokole

en: a connection using '%s' authentication cannot specify WPA ciphers
hr: povezivanje pomoću '%s' ovjere ne može odrediti WPA šifratore

en: a connection using '%s' authentication cannot specify a WPA password
hr: povezivanje pomoću '%s' ovjere ne može odrediti WPA lozinku

en: Dynamic WEP requires an 802.1x setting
hr: Promjenjivi WEP zahtijeva 802.1x postavke

en: Dynamic WEP requires 'open' authentication
hr: Promjenjivi WEP zahtijeva 'otvorenu' ovjeru

en: Dynamic WEP requires 'ieee8021x' key management
hr: Promjenjivi WEP zahtijeva 'ieee8021x' upravljanje ključevima

en: WPA-PSK authentication is incompatible with 802.1x
hr: WPA-PSK ovjera je nekompatibilna s 802.1x

en: WPA-PSK requires 'open' authentication
hr: WPA-PSK zahtijeva 'otvorenu' ovjeru

en: Access point does not support PSK but setting requires it
hr: Pristupna točka ne podržava PSK ali ga postavke trebaju

en: WPA Ad-Hoc authentication requires 'rsn' protocol
hr: WPA Ad-Hoc ovjera zahtijeva 'rsn' protokol

en: WPA Ad-Hoc authentication requires 'ccmp' pairwise cipher
hr: WPA Ad-Hoc ovjera zahtijeva 'ccmp' uparene šifratote

en: WPA Ad-Hoc requires 'ccmp' group cipher
hr: WPA Ad-Hoc zahtijeva 'ccmp' grupne šifratotre

en: WPA-EAP authentication requires an 802.1x setting
hr: WPA-EAP ovjera zahtijeva 802.1x postavke

en: WPA-EAP requires 'open' authentication
hr: WPA-EAP zahtijeva 'otvorenu' ovjeru

en: 802.1x setting requires 'wpa-eap' key management
hr: 802.1x postavke zahtijevaju 'wpa-eap' upravljanje ključevima

en: Access point does not support 802.1x but setting requires it
hr: Pristupna točka ne podržava 802.1x ali ga postavke trebaju

en: Ad-Hoc mode requires 'none' or 'wpa-psk' key management
hr: Ad-Hoc način zahtijeva 'none' ili 'wpa-psk' upravljanje ključeva

en: Ad-Hoc mode is incompatible with 802.1x security
hr: Ad-Hoc način rada je nekompatibilan s 802.1x sigurnosti

en: Ad-Hoc mode is incompatible with LEAP security
hr: Ad-Hoc način rada je nekompatibilan s LEAP sigurnosti

en: Ad-Hoc mode requires 'open' authentication
hr: Ad-Hoc način rada zahtijeva 'otvorenu' ovjeru

en: connection does not match access point
hr: povezivanje se ne podudara s pristupnom točkom

en: connection does not match mesh point
hr: povezivanje se ne podudara s isprepletenom točkom

en: Access point is unencrypted but setting specifies security
hr: Pristupna točka je nešifrirana ali sadrži određenu sigurnost

en: WPA authentication is incompatible with non-EAP (original) LEAP or Dynamic WEP
hr: WPA ovjera je nekompatibilna s ne-EAP (izvorno) LEAP ili Promjenjivim WEP

en: WPA authentication is incompatible with Shared Key authentication
hr: WPA je nekompatibilna s ovjerom dijeljenim ključem

en: Failed to determine AP security information
hr: Neuspjelo određivanje informacija sigurnosti pristupne točke

en: # Created by NetworkManager
hr: # Stvorio Mrežni upravitelj

en: # Merged from %s
hr: # Spojeno iz %s

en: Opening %s failed: %s
hr: Otvaranje %s nije uspjelo: %s

en: Writing to %s failed: %s
hr: Pisanje %s nije uspjelo: %s

en: Closing %s failed: %s
hr: Zatvaranje %s nije uspjelo: %s

en: Cannot create '%s': %s
hr: Nemoguće stvaranje '%s': %s

en: %s is already running (pid %ld)
hr: %s je već pokrenuto (pid %ld)

en: %s.  Please use --help to see a list of valid options.
hr: %s.  Upišite --help za popis valjanih mogućnosti.

en: Failed to read configuration: %s
hr: Neuspjelo čitanje podešavanja: %s

en: Print NetworkManager version and exit
hr: Ispiši inačicu Mrežnog upravitelja i izađi

en: Don't become a daemon
hr: Nemoj radit u pozadini

en: Log level: one of [%s]
hr: Razina zapisa: jedna od [%s]

en: Log domains separated by ',': any combination of [%s]
hr: Domene zapisa odvojene s ',': bilo koje kombinacije od [%s]

en: Make all warnings fatal
hr: Učini sva upozorenja opasnima

en: Specify the location of a PID file
hr: Odredite lokaciju PID datoteke

en: Print NetworkManager configuration and exit
hr: Prikaži podešavanje Mrežnog upravitelja i izađi

en: NetworkManager monitors all network connections and automatically
    chooses the best connection to use.  It also allows the user to
    specify wireless access points which wireless cards in the computer
    should associate with.
hr: Mrežni upravitelj nadgleda sva mrežna povezivanja i automatski
    bira najbolje povezivanje za upotrebu. Također korisniku omogućava
    određivanje bežičnih pristupnih točaka s kojima bi bežične mrežne
    kartice u računalu trebale biti povezane.

en: Could not daemonize: %s [error %u]
hr: Nije moguće pokrenuti u pozadini: %s [error %u]

en: '%s' is not valid
hr: '%s' nije valjano

en: Bad '%s' option:
hr: Loša '%s' mogućnost:

en: Config file location
hr: Lokacija datoteke podešavanja

en: Config directory location
hr: Lokacija direktorija podešavanja

en: System config directory location
hr: Lokacija direktorija podešavanja sustava

en: Internal config file location
hr: Lokacija unutrašnje datoteke podešavanja

en: State file location
hr: Lokacija datoteke stanja

en: State file for no-auto-default devices
hr: Datoteka stanja za neautomatski-zadane uređaje

en: List of plugins separated by ','
hr: Popis priključaka odvojen sa ','

en: Quit after initial configuration
hr: Zatvori nakon početnog podešavanja

en: Don't become a daemon, and log to stderr
hr: Nemoj postati pozadinski program i prijavi se na stderr

en: An http(s) address for checking internet connectivity
hr: http(s) adresa za provjeru internet povezivosti

en: The interval between connectivity checks (in seconds)
hr: Razdoblje između provjere povezivosti (u sekundama)

en: The expected start of the response
hr: Očekivano pokretanje odgovora

en: NetworkManager options
hr: Mogućnosti Mrežnog upravitelja

en: Show NetworkManager options
hr: Prikaži mogućnosti Mrežnog upravitelja

en: VPN connection
hr: VPN povezivanje

en: Bond
hr: Uvezana mreža

en: Team
hr: Udružena mreža

en: Bridge
hr: Mostna mreža

en: invalid json
hr: neispravan json

en: request succeeded with %s but object is in an unsuitable state
hr: zahtjev je uspio sa %s ali objekt je u neprikladnom stanju

en: operation succeeded but object %s does not exist
hr: radnja je uspjela ali objekt %s ne postoji

en: Invalid peer starting at %s:%zu: %s
hr: Neispravna točka pokrenuta na %s:%zu: %s

en: The name of the WireGuard config must be a valid interface name followed by ".conf"
hr: Naziv WireGuard podešavanja mora biti valjanji naziv sučelja slijeđen sa ".conf"

en: unrecognized line at %s:%zu
hr: neprepoznati redak na %s:%zu

en: invalid value for '%s' at %s:%zu
hr: neispravna vrijednost za '%s' na %s:%zu

en: invalid secret '%s' at %s:%zu
hr: neispravna tajna '%s' na %s:%zu

en: Failed to create WireGuard connection: %s
hr: Neuspjelo stvaranje WireGuard povezivanja: %s

en: The connection was not an ADSL connection.
hr: Povezivanje nije ADSL povezivanje.

en: The connection was not a bond connection.
hr: Povezivanje nije uvezano povezivanje.

en: The connection was not a bridge connection.
hr: Povezivanje nije mostno povezivanje.

en: The connection was not a Bluetooth connection.
hr: Povezivanje nije Bluetooth povezivanje.

en: The connection is of Bluetooth NAP type.
hr: Povezivanje je Bluetooth NAP vrste.

en: Invalid device Bluetooth address.
hr: Neispravna adresa Bluetooth uređaja.

en: The Bluetooth addresses of the device and the connection didn't match.
hr: Bluetooth adrese uređaja i povezivanja se ne podudaraju.

en: The device is lacking Bluetooth capabilities required by the connection.
hr: Uređaju nedostaju Bluetooth mogućnosti potrebne za povezivanje.

en: The connection was not a dummy connection.
hr: Povezivanje nije lažno povezivanje.

en: The connection did not specify an interface name.
hr: Povezivanje nije odredilo naziv sučelja.

en: The connection was not an Ethernet or PPPoE connection.
hr: Povezivanje nije Žično ili PPPoE povezivanje.

en: The connection and device differ in S390 subchannels.
hr: Povezivanje i uređaj se razlikuju u S390 podkanalima.

en: Invalid device MAC address %s.
hr: Neispravna adresa MAC uređaja %s.

en: The MACs of the device and the connection do not match.
hr: MAC adrese uređaja i povezivanja se ne podudaraju.

en: Invalid MAC in the blacklist: %s.
hr: Neispravna MAC adresa u popisu blokiranih: %s.

en: Device MAC (%s) is blacklisted by the connection.
hr: MAC adresu uređaja (%s) je blokiralo povezivanje.

en: The connection was not a generic connection.
hr: Povezivanje nije izvorno povezivanje.

en: The connection was not an InfiniBand connection.
hr: Povezivanje nije InfiniBand povezivanje.

en: Invalid device MAC address.
hr: Neispravna MAC adresa uređaja.

en: The MACs of the device and the connection didn't match.
hr: MAC adrese uređaja i povezivanja se ne podudaraju.

en: The connection was not an IP tunnel connection.
hr: Povezivanje nije IP tunel povezivanje.

en: The connection was not a MAC-VLAN connection.
hr: Povezivanje nije MAC-VLAN povezivanje.

en: The connection was not a modem connection.
hr: Povezivanje nije modemsko povezivanje.

en: The connection was not a valid modem connection.
hr: Povezivanje nije valjano modemsko povezivanje.

en: The device is lacking capabilities required by the connection.
hr: Uređaju nedostaju mogućnosti potrebne za povezivanje.

en: The connection was not an OLPC Mesh connection.
hr: Povezivanje nije OLPC mrežno povezivanje.

en: The connection was not a ovs_bridge connection.
hr: Povezivanje nije ovs_bridge povezivanje.

en: The connection was not a ovs_interface connection.
hr: Povezivanje nije ovs_interface povezivanje.

en: The connection was not a ovs_port connection.
hr: Povezivanje nije ovs_port povezivanje.

en: The connection was not a team connection.
hr: Povezivanje nije udruženo povezivanje.

en: The connection was not a tun connection.
hr: Povezivanje nije tun povezivanje.

en: The mode of the device and the connection didn't match
hr: Način rada uređaja i povezivanje se ne podudaraju

en: The connection was not a VLAN connection.
hr: Povezivanje nije VLAN povezivanje.

en: The VLAN identifiers of the device and the connection didn't match.
hr: VLAN identifikatori uređaja i povezivanja se ne podudaraju.

en: The hardware address of the device and the connection didn't match.
hr: Hardverska adresa uređaja i povezivanja se ne podudara.

en: The connection was not a VRF connection.
hr: Povezivanje nije virtualno rutiranje i proslijeđivanje (VRF) povezivanja.

en: The VRF table of the device and the connection didn't match.
hr: Tablica virtualnog rutiranja i proslijeđivanja (VRF) uređaja i povezivanja se ne podudara.

en: The connection was not a VXLAN connection.
hr: Povezivanje nije VXLAN povezivanje.

en: The VXLAN identifiers of the device and the connection didn't match.
hr: VXLAN identifikatori uređaja i povezivanja se ne podudaraju.

en: The connection was not a Wi-Fi P2P connection.
hr: Povezivanje nije bežično P2P povezivanje.

en: The connection was not a Wi-Fi connection.
hr: Povezivanje nije bežično povezivanje.

en: The device is lacking WPA capabilities required by the connection.
hr: Uređaju nedostaju WPA mogućnosti potrebne za povezivanje.

en: The device is lacking WPA2/RSN capabilities required by the connection.
hr: Uređaju nedostaju WPA2/RSN mogućnosti potrebne za povezivanje.

en: The connection was not a wpan connection.
hr: Povezivanje nije wpan povezivanje.

en: Ethernet
hr: Žična mreža

en: Wi-Fi
hr: Bežična mreža

en: OLPC Mesh
hr: OLPC mreža

en: Open vSwitch Interface
hr: Open vSwitch sučelje

en: Open vSwitch Port
hr: Open vSwitch ulaz

en: Open vSwitch Bridge
hr: Open vSwitch most

en: Mobile Broadband
hr: Mobilna mreža

en: InfiniBand
hr: InfiniBand mreža

en: VLAN
hr: VLAN mreža

en: IPTunnel
hr: IPTunel

en: Dummy
hr: Lažno

en: Wi-Fi P2P
hr: Bežični P2P

note: TRANSLATORS: Unknown reason for a device state change (NMDeviceStateReason) TRANSLATORS: Unknown reason for a connection state change (NMActiveConnectionStateReason)
en: Unknown
hr: Nepoznat

en: Wired
hr: Žična mreža

en: The connection was not valid: %s
hr: Povezivanje nije valjano: %s

en: The interface names of the device and the connection didn't match
hr: Nazivi sučelja uređaja i povezivanja se ne podudaraju

en: registration failed
hr: neuspjela registracija

en: No service name specified
hr: Nema određenog naziva usluge

en: '%s' is not valid: properties should be specified as 'key=value'
hr: '%s' nije valjan: svojstvo bi trebalo biti određeno kao 'ključ=vrijednost'

en: '%s' is not a valid key
hr: '%s' nije valjani ključ

en: duplicate key '%s'
hr: duplikat ključa '%s'

en: number for '%s' is out of range
hr: broj za '%s' je izvan raspona

en: value for '%s' must be a number
hr: vrijednost za '%s' mora biti broj

en: value for '%s' must be a boolean
hr: vrijednost za '%s' mora biti boolean

en: missing 'name' attribute
hr: nedostaje 'name' svojstvo

en: invalid 'name' "%s"
hr: nevaljalo 'name' "%s"

en: attribute '%s' is invalid for "%s"
hr: svojstvo '%s' je neispravno za "%s"

en: property cannot be an empty string
hr: svojstvo ne može biti prazan izraz

en: property cannot be longer than 255 bytes
hr: svojstvo ne može biti duže od 255 bajta

en: property cannot contain any nul bytes
hr: svojstvo ne može sadržavati nulte bajtove

en: wrong type; should be a list of strings.
hr: pogrešna vrsta; treba biti popis nizova.

en: unknown setting name
hr: nepoznat naziv postavke

en: duplicate setting name
hr: dupli naziv postavke

en: has an invalid UUID
hr: ima nevaljani UUID

en: has a UUID that requires normalization
hr: ima UUID koji zahtijeva normalizaciju

en: has duplicate UUIDs
hr: ima duple UUID-e

en: setting not found
hr: postavka nije pronađena

en: setting is required for non-slave connections
hr: postavka je potrebna za povezivanja koja nisu pričuvna

en: setting not allowed in slave connection
hr: postavka nije dopuštena u pričuvnom povezivanju

en: Unexpected failure to normalize the connection
hr: Neočekivan neuspjeh pri normalizaciji povezivanja

en: Unexpected failure to verify the connection
hr: Neočekivan neuspjeh provjere povezivanja

en: unexpected uuid %s instead of %s
hr: neočekivani uuid %s umjesto %s

en: property is missing
hr: svojstvo nedostaje

en: IP Tunnel
hr: IP Tunel

en: Method returned type '%s', but expected '%s'
hr: Način je vratio vrstu '%s', ali je očekivano '%s'

en: Value cannot be interpreted as a list of numbers.
hr: Vrijednost se ne može tumačiti kao popis brojeva.

en: value is not an integer in range [%lld, %lld]
hr: vrijednost nije cijeli broj u rasponu [%lld, %lld]

en: ignoring missing number
hr: zanemarivanje nedostajućeg broja

en: ignoring invalid number '%s'
hr: zanemarivanje pogrešnog broja '%s'

en: ignoring invalid %s address: %s
hr: zanemarivanje pogrešne %s adrese: %s

en: ignoring invalid gateway '%s' for %s route
hr: zanemarivanje pogrešnog pristupnika %s za %s rutu

en: ignoring invalid %s route: %s
hr: zanemarivanje pogrešne %s rute: %s

en: unexpected character '%c' for address %s: '%s' (position %td)
hr: neočekivan znak '%c' adresa %s: '%s' (položaj %td)

en: unexpected character '%c' for %s: '%s' (position %td)
hr: neočekivan znak '%c' za %s: '%s' (položaj %td)

en: unexpected character '%c' in prefix length for %s: '%s' (position %td)
hr: neočekivan znak '%c' u duljini prefiksa za %s: '%s' (položaj %td)

en: garbage at the end of value %s: '%s'
hr: smeća na kraju vrijednosti %s: '%s'

en: deprecated semicolon at the end of value %s: '%s'
hr: zastarjela točka i zarez na kraju vrijednosti %s: '%s'

en: invalid prefix length for %s '%s', defaulting to %d
hr: nevaljana duljina prefiksa za %s '%s', dodjeljujem %d

en: missing prefix length for %s '%s', defaulting to %d
hr: nedostaje duljina prefiksa za %s '%s', dodjeljujem %d

en: invalid value for "%s": %s
hr: neispravna vrijednost za "%s": %s

en: ignoring invalid DNS server IPv%c address '%s'
hr: zanemarivanje neispravne IPv%c adrese '%s' DNS poslužitelja

en: invalid option '%s', use one of [%s]
hr: neispravna mogućnost '%s', koristite jedan od [%s]

en: ignoring invalid MAC address
hr: zanemarivanje neispravne MAC adrese

en: ignoring invalid bond option %s%s%s = %s%s%s: %s
hr: zanemarivanje nevaljane mogućnosti uvezivanja %s%s%s = %s%s%s: %s

en: ignoring invalid SSID
hr: zanemarivanje neispravnog SSID-a

en: ignoring invalid raw password
hr: zanemarivanje neispravne raw lozinke

en: invalid key/cert value
hr: neispravan vrijednost ključa/vjerodajnice

en: invalid key/cert value path "%s"
hr: neispravna vrijednost putanje ključa/vjerodajnice "%s"

en: certificate or key file '%s' does not exist
hr: vjerodajnica ili datoteka ključa '%s' ne postoji

en: invalid PKCS#11 URI "%s"
hr: neispravan PKCS#11 URI "%s"

en: invalid key/cert value data:;base64, is not base64
hr: neispravna ključ/vjerodajnica vrijednost podatka:;base64, nije base64

en: invalid key/cert value data:;base64,file://
hr: neispravna ključ/vjerodajnica vrijednost podatka:;base64,file://

en: invalid key/cert value is not a valid blob
hr: neispravan vrijednost ključa/vjerodajnice nije valjani blob

en: invalid parity value '%s'
hr: neispravna vrijednost istovjetnosti '%s'

en: invalid setting: %s
hr: neispravna postavka %s

en: ignoring invalid team configuration: %s
hr: zanemarivanje neispravnog podešavanja udruženja: %s

en: invalid qdisc: %s
hr: neispravan qdisc: %s

en: invalid tfilter: %s
hr: neispravan tfilter: %s

en: error loading setting value: %s
hr: greška učitavanja vrijednosti postavke: %s

en: value cannot be interpreted as integer
hr: vrijednost se ne može protumačiti kao cijeli broj

en: ignoring invalid byte element '%u' (not between 0 and 255 inclusive)
hr: zanemarivanje nevaljanog bajta elementa '%u' (nije između 0 i 255)

en: invalid setting name '%s'
hr: neispravan naziv postavke '%s'

en: invalid key '%s.%s'
hr: neispravan ključ '%s.%s'

en: key '%s.%s' is not boolean
hr: ključ '%s.%s' nije boolean

en: key '%s.%s' is not a uint32
hr: ključ '%s.%s' nije uint32

en: invalid peer public key in section '%s'
hr: neispravan javni ključ točke u odjeljku '%s'

en: key '%s.%s' is not a valid 256 bit key in base64 encoding
hr: ključ '%s.%s' nije valjani 256 bitni ključ u base64 kôdiranju

en: key '%s.%s' is not a valid secret flag
hr: ključ '%s.%s' nije valjana oznaka tajne

en: key '%s.%s' is not a integer in range 0 to 2^32
hr: ključ '%s.%s' nije cijeli broj u rasponu 0 do 2^32

en: key '%s.%s' is not a valid endpoint
hr: ključ '%s.%s' nije valjana krajnja točka

en: key '%s.%s' has invalid allowed-ips
hr: ključ '%s.%s' ima nevaljan allowed-ips

en: peer '%s' is invalid: %s
hr: točka '%s' je neispravna: %s

en: unsupported option "%s.%s" of variant type %s
hr: nepodržana mogućnost "%s.%s" vrste %s

en: property is not specified
hr: svojstvo nije navedeno

en: '%s' value doesn't match '%s=%s'
hr: '%s' vrijednost se ne podudara '%s=%s'

en: '%s' is neither an UUID nor an interface name
hr: '%s' nije niti UUID niti naziv sučelja

en: binary data missing
hr: nedostaju binarni podaci

en: URI not NUL terminated
hr: URI nije ništavno zvaršio

en: URI is empty
hr: URI je prazan

en: URI is not valid UTF-8
hr: URI nije valjan UTF-8

en: data missing
hr: nedostaje podatak

en: certificate is invalid: %s
hr: vjerodajnica je neispravna: %s

en: certificate detected as invalid scheme
hr: vjerodajnica je otkrivena kao neispravna shema

en: CA certificate must be in X.509 format
hr: CA vjerodajnica mora biti u X.509 formatu

en: invalid certificate format
hr: neispravan format vjerodajnice

en: password is not supported when certificate is not on a PKCS#11 token
hr: lozinka nije podržana kada vjerodajnica nije PKCS#11 token

en: property is empty
hr: svojstvo je prazno

en: has to match '%s' property for PKCS#12
hr: mora se podudarati '%s' svojstvu za PKCS#12

en: exactly one property must be set
hr: točno jedno svojstvo mora biti postavljeno

en: can be enabled only on Ethernet connections
hr: može biti omogućeno samo na žičnim povezivanjima

en: property is invalid
hr: svojstvo je neispravno

en: '%s' is not a valid value for the property
hr: '%s' nije valjana vrijednost za svojstvo

en: invalid auth flags
hr: neispravna oznaka ovjere

en: '%s' connection requires '%s' or '%s' setting
hr: '%s' povezivanje zahtijeva '%s' ili '%s' postvku

en: '%s' connection requires '%s' setting
hr: '%s' povezivanje zahtijeva '%s' postavku

en: missing setting
hr: nedostaje postavka

en: A connection with a '%s' setting must have the slave-type set to '%s'
hr: Povezivanje s '%s' postavkom mora imati slave-type postavljeno na '%s'

en: '%s' option is empty
hr: '%s' mogućnost je prazna

en: '%s' is not a valid IPv4 address for '%s' option
hr: '%s' nije valjana IPv4 adresa za '%s' mogućnost

en: missing option name
hr: nedostaje naziv svojstva

en: invalid option '%s'
hr: neispravna mogućnost '%s'

en: invalid value '%s' for option '%s'
hr: nevaljana vrijednost '%s' za mogućnost '%s'

en: mandatory option '%s' is missing
hr: obavezna mogućnost '%s' nedostaje

en: '%s' is not a valid value for '%s'
hr: '%s' nije valjana vrijednost za '%s'

en: '%s=%s' is incompatible with '%s > 0'
hr: '%s=%s' je nekompatibilno s '%s > 0'

en: '%s' is not valid for the '%s' option: %s
hr: '%s' nije valjano za '%s' postavku: %s

en: '%s' option is only valid for '%s=%s'
hr: '%s' mogućnost je samo valjana za '%s=%s'

en: '%s=%s' is not a valid configuration for '%s'
hr: '%s=%s' nije valjano podešavanje za '%s'

en: '%s' option requires '%s' option to be enabled
hr: '%s' mogućnost zahtijeva '%s' mogućnost za omogućavanje

en: '%s' option needs to be a value multiple of '%s' value
hr: '%s' mogućnost mora biti vrijednost višekratnika '%s' vrijednosti

en: '%s' option requires '%s' option to be set
hr: '%s' mogućnost zahtijeva '%s' mogućnost za postavljanje

en: '%s' option is only valid with mode '%s'
hr: '%s' mogućnost je samo valjana u načinu '%s'

en: '%s' and '%s' cannot have different values
hr: '%s' i '%s' ne mogu imati različite vrijednosti

en: '%s' option should be string
hr: '%s' mogućnost treba biti niz

en: '%s' option is not valid with mode '%s'
hr: '%s' mogućnost nije valjana za način '%s'

en: A connection with a '%s' setting must have the slave-type set to '%s'. Instead it is '%s'
hr: Povezivanje s '%s' postavkom mora imati slave-type postavljeno na '%s'. Umjesto je postavljeno  na '%s'

en: value '%d' is out of range <%d-%d>
hr: vrijednost '%d' je izvan raspona <%d-%d>

en: is not a valid MAC address
hr: nije valjana MAC adresa

en: the mask can't contain bits 0 (STP), 1 (MAC) or 2 (LACP)
hr: maska ne može sadržavati bitove 0 (STP), 1 (MAC) ili 2 (LACP)

en: is not a valid link local MAC address
hr: nije valjana poveznica lokalne MAC adrese

en: is not a valid VLAN filtering protocol
hr: nije valjan protokol VLAN filtriranja

en: is not a valid option
hr: nije valjana mogućnost

en: '%s' option must be a power of 2
hr: '%s' mogućnost mora imati potenciju od 2

en: setting required for connection of type '%s'
hr: postavka potrebna za vrstu povezivanja '%s'

en: Unknown slave type '%s'
hr: Nepoznata pričuvna vrsta '%s'

en: Slave connections need a valid '%s' property
hr: Pričuvno povezivanje treba valjano '%s' svojstvo

en: Cannot set '%s' without '%s'
hr: Nemoguće postaviti '%s' bez '%s'

en: '%s' is not a valid UUID
hr: '%s' nije valjan UUID

en: connection type '%s' is not valid
hr: vrsta povezivanja '%s' nije valjana

en: '%s' connections must be enslaved to '%s', not '%s'
hr: '%s' povezivanja moraju biti podređena '%s', ne '%s'

en: metered value %d is not valid
hr: vrijednost ograničenja podataka %d nije valjana

en: value %d is not valid
hr: vrijednost %d nije valjana

en: DHCP option cannot be longer than 255 characters
hr: DHCP mogućnost ne može sadržavati više od 255 znakova

en: MUD URL is not a valid URL
hr: MUD (Opis upotrebe proizvođača) URL nije valjani URL

en: invalid permissions not in format "user:$UNAME[:]"
hr: nevaljane dozvole nisu u obliku "user:$UNAME[:]"

en: property type should be set to '%s'
hr: vrsta svojstva treba postaviti na '%s'

en: slave-type '%s' requires a '%s' setting in the connection
hr: slave-type '%s' zahtijeva '%s' postavku u povezivanju

en: Detect a slave connection with '%s' set and a port type '%s'. '%s' should be set to '%s'
hr: Otkriveno pričuvno povezivanje s '%s' postavkom i ulazom vrste '%s'. '%s' treba postaviti na '%s'

en: A slave connection with '%s' set to '%s' cannot have a '%s' setting
hr: Pričuvno povezivanje sa '%s' postavljeno na '%s' ne može sadržavati '%s' postavku

en: UUID needs normalization
hr: UUID treba normalizaciju

en: flags invalid
hr: neispravne oznake

en: flags invalid - disabled
hr: neispravne oznake - onemogućeno

en: property invalid (not enabled)
hr: neispravno svojstvo (nije omogućeno)

en: element invalid
hr: neispravan element

en: sum not 100%
hr: suma nije 100%

en: property invalid
hr: svojstvo neispravno

en: unsupported ethtool setting
hr: nepodržana ethtool postavka

en: setting has invalid variant type
hr: postavka ima nevaljanu vrstu varijante

en: coalesce option must be either 0 or 1
hr: coalesce mogućnost mora biti 0 ili 1

en: pause-autoneg cannot be enabled when setting rx/tx options
hr: pause-autoneg se ne može omgućiti pri postavljanju rx/tx mogućnosti

en: unknown ethtool option '%s'
hr: nepoznata ethtool mogućnost '%s'

en: property value '%s' is empty or too long (>64)
hr: vrijednost svojstva '%s' je prazna ili predugačka (>64)

en: '%s' contains invalid char(s) (use [A-Za-z._-])
hr: '%s' koristi neispravne znakove (koristite [A-Za-z._-])

en: '%s' length is invalid (should be 5 or 6 digits)
hr: '%s' duljina je neispravna (treba sadržavati 5 ili 6 znamenaka)

en: '%s' is not a number
hr: '%s' nije broj

en: property is empty or wrong size
hr: svojstvo je prazno ili pogrešne veličine

en: property must contain only digits
hr: svojstvo mora sadržavati samo znamenke

en: can't be enabled when manual configuration is present
hr: ne može se omogućiti kada je ručno podešavanje prisutno

en: Must specify a P_Key if specifying parent
hr: Mora odrediti P_ključ ako određuje nadređeni proces

en: InfiniBand P_Key connection did not specify parent interface name
hr: InfiniBand P_ključ povezivanja nije naveo naziv nadređenog sučelja

en: interface name of software infiniband device must be '%s' or unset (instead it is '%s')
hr: naziv sučelja softverskog infiniband uređaja mora biti '%s' ili je nepostavljen (umjesto toga je '%s')

en: mtu can be at most %u but it is %u
hr: mtu može biti najviše %u ali je %u

en: Missing IPv4 address
hr: IPv4 adresa nedostaje

en: Missing IPv6 address
hr: IPv6 adresa nedostaje

en: Invalid IPv4 address '%s'
hr: Neispravna IPv4 adresa '%s'

en: Invalid IPv6 address '%s'
hr: Neispravna IPv6 adresa '%s'

en: Invalid IPv4 address prefix '%u'
hr: Neispravan prefiks IPv4 adrese '%u'

en: Invalid IPv6 address prefix '%u'
hr: Neispravan prefiks IPv6 adrese '%u'

en: Invalid routing metric '%s'
hr: Neispravna metrika rutiranja '%s'

en: unknown attribute
hr: nepoznato svojstvo

en: invalid attribute type '%s'
hr: neispravna vrsta svojstva '%s'

en: attribute is not valid for a IPv4 route
hr: svojstvo nije valjano za IPv4 rutu

en: attribute is not valid for a IPv6 route
hr: svojstvo nije valjano za IPv6 rutu

en: '%s' is not a valid IPv4 address
hr: '%s' nije valjana IPv4 adresa

en: '%s' is not a valid IPv6 address
hr: '%s' nije valjana IPv6 adresa

en: invalid prefix %s
hr: neispravan prefiks %s

en: %s is not a valid route type
hr: %s nije valjana vrsta rute

en: route scope is invalid for local route
hr: opseg rute je nevaljan za lokalnu rutu

en: missing priority
hr: nedostaje prioritet

en: missing table
hr: nedostaje tablica

en: invalid action type
hr: nevaljana vrsta radnje

en: has from/src but the prefix-length is zero
hr: ima from/src ali je duljina prefiksa nula

en: missing from/src for a non zero prefix-length
hr: nedostaje from/src za duljinu prefiksa koji nije nula

en: invalid from/src
hr: nevaljani from/src

en: invalid prefix length for from/src
hr: nevaljani duljina prefiksa za from/src

en: has to/dst but the prefix-length is zero
hr: ima to/dst ali je duljina prefiksa nula

en: missing to/dst for a non zero prefix-length
hr: nedostaje to/dst za duljinu prefiksa koji nije nula

en: invalid to/dst
hr: nevaljani to/dst

en: invalid prefix length for to/dst
hr: nevaljana duljina prefiksa za to/dst

en: invalid iifname
hr: nevaljan iifname

en: invalid oifname
hr: nevaljan oifname

en: invalid source port range
hr: nevaljan raspon izvora ulaza

en: invalid destination port range
hr: nevaljan raspon odredišta ulaza

en: suppress_prefixlength out of range
hr: suppress_prefixlength je izvan raspona

en: suppress_prefixlength is only allowed with the to-table action
hr: suppress_prefixlength je samo dopuštena sa to-table radnjom

en: invalid key "%s"
hr: neispravan ključ "%s"

en: duplicate key %s
hr: duplikat ključa %s

en: invalid variant type '%s' for "%s"
hr: neispravna vrsta varijante '%s' za "%s"

en: missing "family"
hr: nedostaje "family"

en: invalid "family"
hr: nevaljana "family"

en: "uid-range-start" is greater than "uid-range-end"
hr: "uid-range-start" je veći od "uid-range-end"

en: Unsupported to-string-flags argument
hr: Nepodržan to-string-flags argument

en: Unsupported extra-argument
hr: Nepodržan extra-argument

en: unsupported key "%s"
hr: nepodržani ključ "%s"

en: duplicate key "%s"
hr: duplikat ključa "%s"

en: invalid value for "%s"
hr: neispravna vrijednost za "%s"

en: empty text does not describe a rule
hr: prazan tekst ne opisuje pravilo

en: missing argument for "%s"
hr: nedostaje argument za "%s"

en: invalid "from" part
hr: nevaljani "from" dio

en: invalid "to" part
hr: nevaljani "to" dio

en: cannot detect address family for rule
hr: nemoguće otkrivanje vrste adrese za pravilo

en: rule is invalid: %s
hr: pravilo je neispravno: %s

en: invalid address family
hr: neispravna vrsta adrese

en: rule #%u is invalid: %s
hr: pravilo #%u je neispravno: %s

en: %d. DNS server address is invalid
hr: %d. DNS adresa poslužitelja neispravna

en: %d. IP address is invalid
hr: %d. IP adresa je neispravna

en: %d. IP address has 'label' property with invalid type
hr: %d. IP adresa ima 'naziv' svojstvo s neispravnom vrstom

en: %d. IP address has invalid label '%s'
hr: %d. IP adresa ima neispravan naziv '%s'

en: gateway cannot be set if there are no addresses configured
hr: pristupnik se ne može postaviti ako nema podešene adrese

en: gateway is invalid
hr: pristupnik je neispravan

en: %d. route is invalid
hr: %d. ruta je neispravna

en: invalid attribute: %s
hr: nevaljano svojstvo: %s

en: %u. rule has wrong address-family
hr: %u. pravilo ima pogrešnu address-family

en: %u. rule is invalid: %s
hr: %u. pravilo je neispravno: %s

en: '%s' is not a valid IAID
hr: '%s' nije valjan IAID

en: the property cannot be set when '%s' is disabled
hr: svojstvo ne može biti postavljeno kada je '%s' onemogućena

en: the property is currently supported only for DHCPv4
hr: svojstvo je trenutno podržano samo za DHCPv4

en: '%s' is not a valid IP or subnet
hr: '%s' nije valjana IP adresa ili podmreža

en: a gateway is incompatible with '%s'
hr: pristupnik nije kompatibilan s '%s'

en: '%d' is not a valid tunnel mode
hr: '%d' nije valjan način tuneliranja

en: '%s' is not a valid IPv%c address
hr: '%s' nije valjana IPv%c adresa

en: tunnel keys can only be specified for GRE tunnels
hr: ključevi tunela mogu samo biti određeni za GRE tunele

en: '%s' is not a valid tunnel key
hr: '%s' nije valjani ključ tunela

en: a fixed TTL is allowed only when path MTU discovery is enabled
hr: nepromjenjivi TTL je dopušten samo kada je omogućeno otkrivanje MTU putanje

en: some flags are invalid for the select mode: %s
hr: određene oznake su neispravne za način odabira: %s

en: wired setting not allowed for mode %s
hr: žične postavke nisu dopuštene za ovaj način %s

en: this property cannot be empty for '%s=%s'
hr: svojstvo ne može biti prazno za '%s=%s'

en: this property is not allowed for '%s=%s'
hr: ovo svojstvo nije dopušteno '%s=%s'

en: '%s' is not a valid FQDN
hr: '%s' nije valjan FQDN

en: property cannot be set when dhcp-hostname is also set
hr: svojstvo ne može biti postavljeno kada je dhcp-naziv_računala isto postavljen

en: FQDN flags requires a FQDN set
hr: FQDN oznaka zahtijeva FQDN postavku

en: multiple addresses are not allowed for '%s=%s'
hr: višestruke adrese nisu dopuštene za '%s=%s'

en: property should be TRUE when method is set to disabled
hr: svojstvo treba bit TRUE kada je način postavljen na onemogućeno

en: value is not a valid token
hr: vrijednost nije valjani token

en: only makes sense with EUI64 address generation mode
hr: samo ima smisla s EUI64 načinom generiranja adrese

en: invalid DUID
hr: nispravan DUID

en: token is not in canonical form
hr: token nije u kanoničkom obliku

en: property should be TRUE when method is set to ignore or disabled
hr: svojstvo mora biti TRUE kada je način postavljen za zanemarivanje ili je onemogućeno

en: the key is empty
hr: ključ je prazan

en: the key must be %d characters
hr: ključ mora sadržavati %d znakova

en: the key contains non-hexadecimal characters
hr: ključ sadrži neheksadecimalne znakove

en: property is not specified and neither is '%s:%s'
hr: svojstvo nije određeno a nije niti '%s:%s'

en: EAP key management requires '%s' setting presence
hr: Upravljanje EAP ključevima zahtijeva '%s' prisutnost postavke

en: must be either psk (0) or eap (1)
hr: mora biti ili psk (0) ili eap (1)

en: only valid for psk mode
hr: samo je valjan za psk način

en: non promiscuous operation is allowed only in passthru mode
hr: nepomješane radnje dozvoljene su samo u načinu prolaza

en: is empty
hr: je prazno

en: SSID length is out of range <1-32> bytes
hr: SSID duljina je izvan raspona <1-32> bajta

en: '%d' is not a valid channel
hr: '%d' nije valjan kanal

en: A connection with a '%s' setting must not have a master.
hr: Povezivanje s '%s' postavkom ne mora sadržavati glavni.

en: '%s' is not allowed in fail_mode
hr: '%s' nije dopušteno u fail_mode

en: missing key
hr: ključ nedostaje

en: key is too long
hr: ključ je predugačak

en: key must be UTF8
hr: ključ mora biti UTF8

en: key contains invalid characters
hr: ključ sadrži neispravne znakove

en: key cannot start with "NM."
hr: ključ ne može započeti sa "NM."

en: value is missing
hr: vrijednost nedostaje

en: value is too large
hr: vrijednost je prevelika

en: value is not valid UTF8
hr: vrijednost nije valjan UTF8

en: invalid key "%s": %s
hr: neispravan ključ "%s": %s

en: maximum number of user data entries reached (%u instead of %u)
hr: najveći broj unosa podataka korisnika je dosegnut (%u umjesto %u)

en: OVS external IDs can only be added to a profile of type OVS bridge/port/interface or to OVS system interface
hr: OVS vanjski ID-ovi mogu se samo dodati u profil vrste OVS most/ulaz/sučelje ili u sučelju OVS sustava

en: '%s' is not a valid interface type
hr: '%s' nije dopuštena vrsta sučelja

en: A connection with a '%s' setting needs connection.type explicitly set
hr: Povezivanje s '%s' postavkom zahtijeva izričitu postavku connection.type

en: A connection of type '%s' cannot have ovs-interface.type "system"
hr: Povezivanje vrste '%s' ne može sadržavati ovs-interface.type "sustav"

en: A connection of type '%s' cannot have an ovs-interface.type "%s"
hr: Povezivanje vrste '%s' ne može sadržavati ovs-interface.type "%s"

en: A connection can not have both '%s' and '%s' settings at the same time
hr: Povezivanje ne može sadržavati oboje '%s' i '%s' postavke istovremeno

en: A connection with '%s' setting must be of connection.type "ovs-interface" but is "%s"
hr: Povezivanje s '%s' postavkom mora biti connection.type "ovs-interface" ali je "%s"

en: A connection with '%s' setting needs to be of '%s' interface type, not '%s'
hr: Povezivanje s '%s' postavkom mora biti '%s' vrsta sučelja , a ne '%s'

en: A connection with ovs-interface.type '%s' setting a 'ovs-patch' setting
hr: Povezivanje sa ovs-interface.type '%s' postavkom 'ovs-patch' postavka

en: Missing ovs interface setting
hr: Nedostaje postavka ovs sučelja

en: Missing ovs interface type
hr: Nedostaje vrsta ovs sučelja

en: A connection with a '%s' setting must have a master.
hr: Povezivanje s '%s' postavkom mora sadržavati glavni.

en: '%s' is not allowed in vlan_mode
hr: '%s' nije dopušteno u vlan_mode

en: the tag id must be in range 0-4094 but is %u
hr: id oznake mora biti u rasponu 0-4094 ali je %u

en: '%s' is not allowed in lacp
hr: '%s' nije dopušten u lacp

en: '%s' is not allowed in bond_mode
hr: '%s' nije dopušten u bond_mode

en: '%d' is out of valid range <128-16384>
hr: '%d' je izvan valjanaog raspona <128-16384>

en: setting this property requires non-zero '%s' property
hr: postavljanje ovog svojstva zahtijeva '%s' svojstvo koje nije nula

en: invalid proxy method
hr: neispravan proxy način

en: this property is not allowed for method none
hr: ovo svojstvo nije dopušteno ni za jedan način

en: the script is too large
hr: skripta je prevelika

en: the script is not valid utf8
hr: skripta nije valjan utf8

en: the script lacks FindProxyForURL function
hr: skripta ne sadrži FindProxyForURL funkciju

en: '%s' is not a valid MAC address
hr: '%s' nije valjana MAC adresa

en: VF with index %u, but the total number of VFs is %u
hr: VF s indeksom %u, ali ukupan broj VF-a je %u

en: invalid VF %u: %s
hr: neispravan VF %u: %s

en: duplicate VF index %u
hr: duplikat VF indeksa %u

en: VFs %d and %d are not sorted by ascending index
hr: VF %d i %d nisu poredani uzlaznim indeksom

en: kind is missing
hr: vrsta nedostaje

en: '%s' is not a valid kind
hr: '%s' nije valjana vrsta

en: parent handle missing
hr: sadržajno rukovanje nedostaje

en: there are duplicate TC qdiscs
hr: postoje dupli TC qdiskovi

en: there are duplicate TC filters
hr: postoje duplikati TC filtra

en: %s is out of range [0, %d]
hr: %s je izvan raspona [0, %d]

en: Missing target-host in nsna_ping link watcher
hr: Nedostaje target-host u nsna_ping nadgledatelju povezivanja

en: target-host '%s' contains invalid characters
hr: target-host '%s' sadrži nedopuštene znakove

en: Missing %s in arp_ping link watcher
hr: Nedostaje %s u arp_ping nadgledatelju povezivanja

en: source-host '%s' contains invalid characters
hr: source-host '%s' sadrži nedopuštene znakove

en: vlanid is out of range [-1, 4094]
hr: vlanid je izvan raspona [-1, 4094]

en: '%u': invalid mode
hr: '%u': neispravan način

en: '%s': invalid user ID
hr: '%s': neispravan ID korisnika

en: '%s': invalid group ID
hr: '%s': neispravan ID grupe

en: key requires a '.' for a namespace
hr: ključ zahtijeva '.' za prostor naziva

en: key cannot contain ".."
hr: ključ ne može sadržavati ".."

en: maximum number of user data entries reached
hr: najveći broj unosa podataka korisnika je dosegnt

en: '%s' is not a valid interface name
hr: '%s' nije valjani naziv sučelja

en: the vlan id must be in range 0-4094 but is %u
hr: vlan id mora biti u rasponu 0-4094 ali je %u

en: flags are invalid
hr: oznake su neispravne

en: vlan setting should have a ethernet setting as well
hr: vlan postavka mora sadržavati isto i postavke žične mreže

en: cannot set connection.multi-connect for VPN setting
hr: nemoguće postavljanje connection.multi-connect za VPN postavku

en: setting contained a secret with an empty name
hr: postavka sadrži tajnu s praznim nazivom

en: not a secret property
hr: nije tajno svojstvo

en: secret is not of correct type
hr: tajna nije pravilne vrste

en: secret name cannot be empty
hr: tajni naziv ne može biti prazan

en: secret flags property not found
hr: svojstvo tajnih oznaka nije pronađeno

en: table cannot be zero
hr: tablica ne može biti nula

en: '%s' is not a valid IP%s address
hr: '%s' nije valjana IP%s adresa

en: %d is greater than local port max %d
hr: %d je veći od najvećeg lokalnog ulaza %d

en: '%s' is not a valid Ethernet port value
hr: '%s' nije valjana vrijednost ulaza Žične mreže

en: '%s' is not a valid duplex value
hr: '%s' nije valjana dvosmjerna vrijednost

en: invalid key '%s'
hr: nevaljani ključ '%s'

en: invalid value for key '%s'
hr: nevaljana vrijednost ključa '%s'

en: Wake-on-LAN mode 'default' and 'ignore' are exclusive flags
hr: Probudi-putem-žičnog-uređaja način rada 'default' i 'ignore' su isključive oznake

en: Wake-on-LAN password can only be used with magic packet mode
hr: Probudi-putem-žičnog-uređaja, lozinka može se samo koristiti u načinu rada magičnog paketa

en: both speed and duplex should have a valid value or both should be unset
hr: oboje brzina i dvosmejrno trebaju imati valjanu vrijednost ili oba svojstva trebaju ostati prazna

en: both speed and duplex are required for static link configuration
hr: oboje, brzina i dvosmjerno su potrebni za nepromjenjivu poveznicu podešavanja

en: missing public-key for peer
hr: nedostaje public-key za točku

en: invalid public-key for peer
hr: nevaljani public-key za točku

en: invalid preshared-key for peer
hr: nevaljani preshared-key za točku

en: invalid endpoint for peer
hr: nevaljani endpoint za točku

en: invalid IP address "%s" for allowed-ip of peer
hr: nevaljana IP adresa "%s" za allowed-ip točke

en: invalid preshared-key-flags for peer
hr: nevaljani preshared-key-flags za točku

en: peer #%u has no public-key
hr: točka br. %u nema public-key

en: peer #%u has invalid public-key
hr: točka br. %u ima nevaljani public-key

en: peer #%u has invalid endpoint
hr: točka br. %u ima nevaljani endpoint

en: peer #%u has invalid allowed-ips setting
hr: točka br. %u ima nevaljanu allowed-ips postavku

en: peer #%u is invalid: %s
hr: točka br. %u je nevaljana: %s

en: method "%s" is not supported for WireGuard
hr: način "%s" nije podržan za WireGuard

en: key must be 32 bytes base64 encoded
hr: ključ mora biti 32 bajta base64 kôdiran

en: invalid peer secrets
hr: nevaljane tajne točke

en: peer #%u lacks public-key
hr: točki br. %u nedostaje public-key

en: non-existing peer '%s'
hr: nepostojeća točka '%s'

en: '%s' is not a valid value for '%s' mode connections
hr: '%s' nije valjana vrijednost za '%s' način povezivanja

en: '%s' security requires '%s=%s'
hr: '%s' sigurnost zahtijeva '%s=%s'

en: '%s' security requires '%s' setting presence
hr: '%s' sigurnost zahtijeva pristunost '%s' postavke

en: '%s' can only be used with '%s=%s' (WEP)
hr: '%s' može se samo koristiti s '%s=%s' (WEP)

en: '%s' can only be used with 'owe', 'wpa-psk', 'sae', 'wpa-eap' or 'wpa-eap-suite-b-192' key management
hr: '%s' se može samo koristiti sa 'owe', 'wpa-psk', 'sae', 'wpa-eap' ili 'wpa-eap-suite-b-192' upravljanjem ključevima

en: pmf can only be 'default' or 'required' when using 'owe', 'sae' or 'wpa-eap-suite-b-192' key management
hr: pmf može samo biti 'default' ili 'required' kada se koristi 'owe', 'sae' ili 'wpa-eap-suite-b-192' upravljanje ključevima

en: '%s' is not a valid Wi-Fi mode
hr: '%s' nije valjan način bežičnog povezivanja

en: '%s' is not a valid band
hr: '%s' nije valjan frekvencijski raspon

en: '%s' requires setting '%s' property
hr: '%s' zahtijeva postavku '%s' svojstva

en: '%s' requires '%s' and '%s' property
hr: '%s' zahtijeva '%s' i '%s' svojstvo

en: invalid value
hr: neispravna vrijednost

en: Wake-on-WLAN mode 'default' and 'ignore' are exclusive flags
hr: Probudi putem bežičnog uređaja način rada 'default' i 'ignore' su isključive oznake

en: Wake-on-WLAN trying to set unknown flag
hr: Probudi putem bežičnog uređaja pokušava postaviti nepoznatu oznaku

en: AP isolation can be set only in AP mode
hr: AP izolacija može se samo postaviti u AP načinu

en: conflicting value of mac-address-randomization and cloned-mac-address
hr: vrijednosti u sukobu mac-address-randomization i cloned-mac-address

en: page must be defined along with a channel
hr: stranica mora biti određena zajedno s kanalom

en: page must be between %d and %d
hr: stranica mora biti između %d i %d

en: channel must not be between %d and %d
hr: kanal mora biti između %d i %d

en: can't set property of type '%s' from value of type '%s'
hr: nemoguće postavljanje svojstva vrste '%s' iz vrijednosti vrste '%s'

en: value of type '%s' is invalid or out of range for property '%s'
hr: vrijednost vrste '%s' je nevaljana ili je izvan raspona za svojstvo '%s'

en: can not set property: %s
hr: ne može se postaviti svojstvo: %s

en: duplicate property
hr: duplo svojstvo

en: unknown property
hr: nepoznato svojstvo

en: failed to set property: %s
hr: neuspjelo postavljanje svojstva: %s

en: secret not found
hr: tajna nije pronađena

en: invalid D-Bus property "%s"
hr: neispravno D-Bus svojstvo "%s"

en: duplicate D-Bus property "%s"
hr: duplikat D-Bus svojstva "%s"

en: invalid D-Bus property "%s" for "%s"
hr: neispravno D-Bus svojstvo "%s" za "%s"

en: unknown link-watcher name "%s"
hr: nepoznat naziv nadgledatelja-poveznice "%s"

en: value out or range
hr: vrijednost je izvan raspona

en: invalid runner-tx-hash
hr: nevaljani runner-tx-hash

en: %s is only allowed for runner %s
hr: %s je samo dopušten za pokretač %s

en: %s is only allowed for runners %s
hr: %s je samo dopušten za pokretače %s

en: cannot set parameters for lacp and activebackup runners together
hr: nemoguće postavljanje parametara za lacp i pokretače aktivnog sigurnosnog kopiranja zajedno

en: missing link watcher
hr: nedostaje nadgledatelj poveznice

en: team config exceeds size limit
hr: podešavanje udruženja prelazi ograničenje

en: team config is not valid UTF-8
hr: podešavanje udruženja nije valjani UTF-8

en: invalid D-Bus type "%s"
hr: neispravna D-Bus vrsta "%s"

en: invalid link-watchers: %s
hr: neispravan nadgledatelj-poveznice: %s

en: '%s' is not a valid handle.
hr: '%s' nije valjano rukovanje.

en: '%s' unexpected: parent already specified.
hr: '%s' je neočekivano: sadržajni nije određen.

en: invalid handle: '%s'
hr: neispravno rukovanje: '%s'

en: parent not specified.
hr: sadržajni nije određen,
    .

en: unsupported qdisc option: '%s'.
hr: nepodržana qdisc mogućnost: '%s'.

en: action name missing.
hr: naziv radnje nedostaje.

en: unsupported action option: '%s'.
hr: nepodržana mogućnost radnje: '%s'.

en: invalid action:
hr: neispravna radnja:

en: unsupported tfilter option: '%s'.
hr: nepodržana tfilter mogućnost: '%s'.

en: failed stat file %s: %s
hr: neuspješna datoteka stanja %s: %s

en: not a file (%s)
hr: nije datoteka (%s)

en: invalid file owner %d for %s
hr: neispravan vlasnik datoteke %d za %s

en: file permissions for %s
hr: dozvola datoteke za %s

en: reject %s
hr: odbaci %s

en: path is not absolute (%s)
hr: putanja nije potpuna (%s)

en: Plugin file does not exist (%s)
hr: Datoteka priključka ne postoji (%s)

en: Plugin is not a valid file (%s)
hr: Priključak nije valjana datoteka (%s)

en: libtool archives are not supported (%s)
hr: libtool arhive nisu podržane (%s)

en: Could not find "%s" binary
hr: Nemoguće je pronaći "%s" binarnu datoteku

en: unknown secret flags
hr: nepoznate oznake tajne

en: conflicting secret flags
hr: sukobljene oznake tajne

en: secret flags must not be "not-required"
hr: tajne oznake ne mogu biti "nije-zahtjevano"

en: unsupported secret flags
hr: nepodržane oznake tajne

en: can't be simultaneously disabled and enabled
hr: ne može se istovremeno onemogućiti ili omogućiti

en: WPS is required
hr: WPS je potreban

en: not a valid ethernet MAC address for mask at position %lld
hr: nije valjana MAC adresa žične mreže za masku na položaju %lld

en: not a valid ethernet MAC address #%u at position %lld
hr: nije valjana MAC adresa žične mreže #%u na položaju %lld

en: not valid utf-8
hr: nije valjan utf-8

en: is not a JSON object
hr: nije JSON objekt

en: value is NULL
hr: vrijednost je NULA

en: value is empty
hr: vrijednost je prazna

en: invalid JSON at position %d (%s)
hr: neispravan JSON na položaju %d (%s)

en: unterminated escape sequence
hr: neograničeni escape slijed

en: unknown attribute '%s'
hr: nepoznato svojstvo '%s'

en: missing key-value separator '%c' after '%s'
hr: nedostaje razdjelnik vrijednosti kljča '%c' nakon '%s'

en: invalid uint32 value '%s' for attribute '%s'
hr: neispravna uint32 vrijednost '%s' za svojstvo '%s'

en: invalid int32 value '%s' for attribute '%s'
hr: nevaljana int32 vrijednost '%s' za svojstvo '%s'

en: invalid uint64 value '%s' for attribute '%s'
hr: nevaljana int64 vrijednost '%s' za svojstvo '%s'

en: invalid uint8 value '%s' for attribute '%s'
hr: neispravna uint8 vrijednost '%s' za svojstvo '%s'

en: invalid boolean value '%s' for attribute '%s'
hr: neispravna boolean vrijednost '%s' za svojstvo '%s'

en: unsupported attribute '%s' of type '%s'
hr: nepodržano svojstvo '%s' vrste '%s'

en: Bridge VLANs %d and %d are not sorted by ascending vid
hr: VLAN most %d i %d nije poredan uzlaznim vid-om

en: duplicate bridge VLAN vid %u
hr: duplikat VLAN mosta vid %u

en: only one VLAN can be the PVID
hr: samo jedan VLAN može biti PVID

en: unknown flags 0x%x
hr: nepoznata oznaka 0x%x

en: 'fqdn-no-update' and 'fqdn-serv-update' flags cannot be set at the same time
hr: 'fqdn-no-update' i 'fqdn-serv-update' oznake se ne mogu postaviti u isto vrijeme

en: 'fqdn-clear-flags' flag is incompatible with other FQDN flags
hr: 'fqdn-clear-flags' je nekompatibilna sa ostalim FQDN oznakama

en: DHCPv6 does not support the E (encoded) FQDN flag
hr: DHCPv6 ne podržava E (kôdiranu) FQDN oznaku

en: cannot load plugin "%s": %s
hr: nemoguće učitati priključak "%s": %s

en: failed to load nm_vpn_editor_plugin_factory() from %s (%s)
hr: neuspjelo učitati nm_vpn_editor_plugin_factory() iz %s (%s)

en: unknown error initializing plugin %s
hr: nepoznata greška pokretanja priključka %s

en: cannot load VPN plugin in '%s': missing plugin name
hr: nemoguće učitavanje VPN priključka u '%s': nedostaje naziv priključka

en: cannot load VPN plugin in '%s': invalid service name
hr: nemoguće učitavanje VPN priključka u '%s': neispravan naziv usluge

en: the plugin does not support import capability
hr: priključak ne podržava mogućnost uvoza

en: the plugin does not support export capability
hr: priključak ne podržava mogućnost izvoza

en: missing filename
hr: nedostaje naziv datoteke

en: filename must be an absolute path (%s)
hr: naziv datoteke mora biti potpuna putanja (%s)

en: filename has invalid format (%s)
hr: naziv datoteke ima pogrešan format (%s)

en: there exists a conflicting plugin (%s) that has the same %s.%s value
hr: postoji sukobljeni priključak (%s) koji ima istu %s.%s vrijednost

en: there exists a conflicting plugin with the same name (%s)
hr: postoji sukobljeni priključak s istim nazivom (%s)

en: missing "plugin" setting
hr: nedostaje "plugin" postavka

en: %s: don't retry loading plugin which already failed previously
hr: %s: nemoj ponovno učitati priključak koji se već neuspješno učitao

en: missing filename to load VPN plugin info
hr: nedostaje naziv datoteke za učitavanje informacija VPN priključka

en: missing name for VPN plugin info
hr: nedostaje naziv informacija VPN priključka

en: missing service for VPN plugin info
hr: nedostaje usluga informacija VPN priključka

en: Failed to initialize the crypto engine.
hr: Neuspjelo pokretanje sustava šifriranja.

en: Unsupported key cipher for decryption
hr: Nepodržani ključ šifratora dešifriranja

en: Invalid IV length (must be at least %u).
hr: Nevaljana IV duljina (mora biti najmanje %u).

en: Failed to initialize the decryption cipher context: %s (%s)
hr: Neuspjelo pokretanje sadržaja šifratora dešifriranja: %s (%s)

en: Failed to decrypt the private key: %s (%s)
hr: Neuspjelo dešifrirnje privatnog ključa: %s (%s)

en: Failed to decrypt the private key: unexpected padding length.
hr: Neuspjelo dešifriranje privatnog ključa: neočekivana dužina uvlaka.

en: Failed to decrypt the private key.
hr: Neuspjelo dešifriranje privatnog ključa.

en: Unsupported key cipher for encryption
hr: Nepodržani ključ šifratora šifriranja

en: Failed to initialize the encryption cipher context: %s (%s)
hr: Neuspjelo pokretanje sadržaja šifratora šifriranja: %s (%s)

en: Failed to encrypt the data: %s (%s)
hr: Neuspjelo šifriranje podataka: %s (%s)

en: Error initializing certificate data: %s
hr: Greška pokretanja podataka vjerodajnice: %s

en: Couldn't decode certificate: %s
hr: Nemoguće dekôdiranje vjerodajnice: %s

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %s
hr: Nemoguće pokretanje PKCS#12 dekôdera: %s

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %s
hr: Nemoguće dekôdiranje PKCS#12 datoteke: %s

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %s
hr: Provjera PKCS#12 datoteke nije uspjela: %s

en: Couldn't initialize PKCS#8 decoder: %s
hr: Nemoguće pokretanje PKCS#8 dekôdera: %s

en: Couldn't decode PKCS#8 file: %s
hr: Nemoguće dekôdiranje PKCS#8 datoteke: %s

en: Failed to initialize the crypto engine: %d.
hr: Neuspjelo pokretanje sustava šifriranja: %d.

en: Failed to initialize the decryption cipher slot.
hr: Neuspjelo pokretanje mjesta šifratora dešifriranja.

en: Failed to set symmetric key for decryption.
hr: Neuspjelo postavljanje simetričnog ključa za dešifriranje.

en: Failed to set IV for decryption.
hr: Neuspjelo postavljanje IV-a za dešifriranje.

en: Failed to initialize the decryption context.
hr: Neuspjelo pokretanje sadržaja dešifriranja.

en: Failed to decrypt the private key: %d.
hr: Neuspjelo dešifriranje privatnog ključa: %d.

en: Failed to decrypt the private key: decrypted data too large.
hr: Neuspjelo dešifriranje privatnog ključa: dešifrirani podaci su preveliki.

en: Failed to finalize decryption of the private key: %d.
hr: Neuspjeli završetak dešifriranja privatnog ključa: %d.

en: Failed to initialize the encryption cipher slot.
hr: Neuspjelo pokretanje mjesta šifratora šifriranja.

en: Failed to set symmetric key for encryption.
hr: Neuspjelo postavljanje simetričnog ključa za šifriranje.

en: Failed to set IV for encryption.
hr: Neuspjelo postavljanje IV-a za šifriranje.

en: Failed to initialize the encryption context.
hr: Neuspjelo pokretanje sadržaja šifriranja.

en: Failed to encrypt: %d.
hr: Neuspjelo šifriranje: %d.

en: Unexpected amount of data after encrypting.
hr: Neočekivana količina podataka nakon šifriranja.

en: Couldn't decode certificate: %d
hr: Nemoguće dekôdiranje vjerodajnice: %d

en: Password must be UTF-8
hr: Lozinka mora biti UTF-8

en: Couldn't initialize slot
hr: Nemoguće pokretanje mjesta

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %d
hr: Nemoguće pokretanje PKCS#12 dekôdera: %d

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %d
hr: Nemoguće dekôdiranje PKCS#12 datoteke: %d

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %d
hr: Provjera PKCS#12 datoteke nije uspjela: %d

en: Could not generate random data.
hr: Generiranje nasumičnih podataka nije uspjelo.

en: Compiled without crypto support.
hr: Kompilirano bez podrške šifriranja.

en: PEM key file had no start tag
hr: Datoteka PEM ključa nema početnu oznaku

en: PEM key file had no end tag '%s'.
hr: Datoteka PEM ključa nema završnu oznaku '%s'.

en: Malformed PEM file: Proc-Type was not first tag.
hr: Neispravna PEM datoteka: Proc-Type nije prva oznaka.

en: Malformed PEM file: unknown Proc-Type tag '%s'.
hr: Neispravna PEM datoteka: nepoznata Proc-Type oznaka %s.

en: Malformed PEM file: DEK-Info was not the second tag.
hr: Neispravna PEM datoteka: DEK-Info nije druga oznaka.

en: Malformed PEM file: no IV found in DEK-Info tag.
hr: Neispravna PEM datoteka: u DEK-Info oznaci nije pronađen IV.

en: Malformed PEM file: invalid format of IV in DEK-Info tag.
hr: Neispravna PEM datoteka: pogrešan format IV-a u DEK-Info oznaci.

en: Malformed PEM file: unknown private key cipher '%s'.
hr: Neispravna PEM datoteka: nepoznati šifrator privatnog ključa '%s'.

en: Could not decode private key.
hr: Nemoguće dekôdiranje privatnog ključa.

en: Failed to find expected PKCS#8 start tag.
hr: Neuspjelo traženje očekivane PKCS#8 početne oznake.

en: Failed to find expected PKCS#8 end tag '%s'.
hr: Neuspjelo traženje očekivane PKCS#8 krajnje oznake '%s'.

en: Failed to decode PKCS#8 private key.
hr: Neuspjelo dekôdiranje PKCS#8 privatnog ključa.

en: Failed to find expected TSS start tag.
hr: Neuspjelo traženje očekivane TSS početne oznake.

en: Failed to find expected TSS end tag '%s'.
hr: Neuspjelo traženje očekivane TSS završne oznake '%s'.

en: IV must be an even number of bytes in length.
hr: IV mora biti dugačak paran broj bajtova.

en: IV contains non-hexadecimal digits.
hr: IV sadrži znamenke koje nisu heksadecimalne.

en: IV must contain at least 8 characters
hr: Mora sadržavati najmanje 8 znakova

en: Unable to determine private key type.
hr: Neuspješno određivanje vrste privatnog ključa.

en: Password provided, but key was not encrypted.
hr: Lozinka je omogućena, ali ključ nije šifriran.

en: PEM certificate had no start tag '%s'.
hr: PEM vjerodajnica nema početnu oznaku '%s'.

en: PEM certificate had no end tag '%s'.
hr: PEM vjerodajnica nema krajnju oznaku '%s'.

en: Failed to decode certificate.
hr: Neuspjelo dekôdiranje vjerodajnice.

en: Certificate file is empty
hr: Datoteka vjerodajnice je prazna

en: Failed to recognize certificate
hr: Neuspjelo prepoznavanje vjerodajnice

en: not a valid private key
hr: nije valjani privatni ključ

en: object class '%s' has no property named '%s'
hr: objekt klase '%s' nema imenovano vlasništvo '%s'

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
hr: vlasništvo '%s' objekta klase '%s' nije zapisivo

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
hr: vlasništvo konstrukcije "%s" za objekt '%s' ne može se postaviti nakon konstrukcije

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
hr: '%s::%s' nije valjan naziv vlasništva; '%s' nije GObject podvrsta

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
hr: neuspjelo postavljanje vlasništva '%s' vrste'%s' iz vrijednosti vrste '%s'

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
hr: vrijednost "%s" vrste '%s' je neispravna ili izvan raspona vlasništva '%s' vrste '%s'

en: interface name is missing
hr: nedostaje naziv sučelja

en: interface name is too short
hr: naziv sučelja je prekratak

en: interface name is reserved
hr: naziv sučelja je zauzet

en: interface name contains an invalid character
hr: naziv sučelja sadrži neispravan znak

en: interface name is longer than 15 characters
hr: naziv sučelja je duži od 15 zankova

en: '%%' is not allowed in interface names
hr: '%%' nije dopušteno u nazivima sučelja

en: '%s' is not allowed as interface name
hr: '%s' nije dopušteno kao naziv sučelja

en: interface name must be alphanumerical with no forward or backward slashes
hr: naziv sučelja mora biti slovnobrojčani bez kose i obrnute kose crte

en: interface name must not be empty
hr: naziv sučelja ne smije biti prazan

en: interface name must be UTF-8 encoded
hr: naziv sučelja mora biti UTF-8 kôdirani

en: Unknown log level '%s'
hr: Nepoznata razina zapisnika '%s'

en: Unknown log domain '%s'
hr: Nepoznata domena zapisnika '%s'

note: TRANSLATORS: the first %s is the partial value entered by * the user, the second %s a list of compatible values.
en: '%s' is ambiguous (%s)
hr: '%s' je neodređeno (%s)

en: '%s' is not valid; use [%s] or [%s]
hr: '%s' nije valjano; koristite [%s] ili [%s]

en: '%s' is not valid; use [%s], [%s] or [%s]
hr: '%s' nije valjano; koristite [%s], [%s] ili [%s]

en: '%s' is ambiguous: %s
hr: '%s' je neodređeno %s

en: missing name, try one of [%s]
hr: nedostaje naziv, pokušajte jedan od [%s]

en: '%s' not among [%s]
hr: '%s' ne pripada [%s]

en: unknown
hr: nepoznato

en: unmanaged
hr: neupravljan

en: unavailable
hr: nedostupan

en: disconnected
hr: nije povezano

en: connecting (prepare)
hr: povezivanje (priprema)

en: connecting (configuring)
hr: povezivanje (podešavanje)

en: connecting (need authentication)
hr: povezivanje (potrebna ovjera)

en: connecting (getting IP configuration)
hr: povezivanje (dohvat IP podešavanja)

en: connecting (checking IP connectivity)
hr: povezivanje (provjera IP povezivosti)

en: connecting (starting secondary connections)
hr: povezivanje (pokretanje pomoćnih povezivanja)

en: connected
hr: povezan

en: deactivating
hr: deaktiviram

en: connection failed
hr: neuspjelo povezivanje

en: connecting (externally)
hr: povezivanje (vanjsko)

en: connected (externally)
hr: povezano (vanjski)

en: deactivating (externally)
hr: deaktiviranje (vanjsko)

en: yes
hr: da

en: no
hr: ne

en: yes (guessed)
hr: da (pretpostavljeno)

en: no (guessed)
hr: ne (pretpostavljeno)

en: No reason given
hr: Nije dan razlog

note: We should not really come here
en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: Device is now managed
hr: Uređajem se sada upravlja

en: Device is now unmanaged
hr: Uređajem se više ne upravlja

en: The device could not be readied for configuration
hr: Uređaj nije pripremljen za podešavanje

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
hr: IP podešavanje ne može biti podržano (nema dostupne adrese, vremena čekanja, itd.)

en: The IP configuration is no longer valid
hr: IP podešavanje nije više valjano

en: Secrets were required, but not provided
hr: Tajne su zahtijevane, ali ne i pružane

en: 802.1X supplicant disconnected
hr: 802.1X opskrbitelj odspojen

en: 802.1X supplicant configuration failed
hr: Podešavanje 802.1X opskrbitelja nije uspjelo

en: 802.1X supplicant failed
hr: 802.1X opskrbitelj nije uspio

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
hr: 802.1X opskrbitelju je trebalo previše vremena za ovjeru

en: PPP service failed to start
hr: PPP usluga se nije uspjela pokrenuti

en: PPP service disconnected
hr: PPP usluga se odspojila

en: PPP failed
hr: PPP nije uspio

en: DHCP client failed to start
hr: DHCP klijent se nije uspio pokrenuti

en: DHCP client error
hr: Greška DHCP klijenta

en: DHCP client failed
hr: DHCP klijent se nije uspio pokrenuti

en: Shared connection service failed to start
hr: Usluga dijeljenja povezivanja se nije uspjela pokrenuti

en: Shared connection service failed
hr: Usluga dijeljenja povezivanja nije uspjela

en: AutoIP service failed to start
hr: AutoIP usluga se nije uspjela pokrenuti

en: AutoIP service error
hr: Greška AutoIP usluge

en: AutoIP service failed
hr: AutoIP usluga se nije uspjela pokrenuti

en: The line is busy
hr: Linija je zauzeta

en: No dial tone
hr: Nema tona biranja

en: No carrier could be established
hr: Nije pronađen nijedan operater

en: The dialing request timed out
hr: Zahtjev biranja broja je istekao

en: The dialing attempt failed
hr: Pokušaj biranje broja nije uspio

en: Modem initialization failed
hr: Pokretanje modema nije uspjelo

en: Failed to select the specified APN
hr: Odabir određenog NPT-a nije uspjelo

en: Not searching for networks
hr: Mreže se ne traže

en: Network registration denied
hr: Mrežna registracija odbijena

en: Network registration timed out
hr: Isteklo vrijeme mrežne registacije

en: Failed to register with the requested network
hr: Registracija sa zatraženom mrežnom nije uspjela

en: PIN check failed
hr: Provjera PIN-a nije uspjela

en: Necessary firmware for the device may be missing
hr: Potreban firmver uređaja možda nedostaje

en: The device was removed
hr: Uređaj je uklonjen

en: NetworkManager went to sleep
hr: Mrežni upravitelj je otišao spavati

en: The device's active connection disappeared
hr: Aktivno povezivanje uređaja je nestalo

en: Device disconnected by user or client
hr: Uređaj je odspojen od strane korisnika ili klijenta

en: Carrier/link changed
hr: Operater/Poveznica promijenjena

en: The device's existing connection was assumed
hr: Uređaj postojeće mreže je predpostavljen

en: The supplicant is now available
hr: Opskrbitelj je sada dostupan

en: The modem could not be found
hr: Modem nije pronađen

en: The Bluetooth connection failed or timed out
hr: Bluetooth povezivanje nije uspjelo ili je isteklo vrijeme

en: GSM Modem's SIM card not inserted
hr: SIM kartica GSM modema nije umetnuta

en: GSM Modem's SIM PIN required
hr: Potreban je PIN SIM kartice GSM modema

en: GSM Modem's SIM PUK required
hr: Potreban je PUK SIM kartice GSM modema

en: GSM Modem's SIM wrong
hr: SIM GSM modema je pogrešan

en: InfiniBand device does not support connected mode
hr: InfiniBand uređaj ne podržava povezani način rada

en: A dependency of the connection failed
hr: Ovisnost povezivanja nije uspjela

en: A problem with the RFC 2684 Ethernet over ADSL bridge
hr: Problem s RFC 2684 Ethernet preko ADSL mosta

en: ModemManager is unavailable
hr: Upravitelj modema je nedostupan

en: The Wi-Fi network could not be found
hr: Bežična mreža se ne može pronaći

en: A secondary connection of the base connection failed
hr: Pomoćno povezivanje glavnog povezivanja je neuspjelo

en: DCB or FCoE setup failed
hr: DCB ili FCoE postavljanje neuspješno

en: teamd control failed
hr: teamd upravljanje neuspješno

en: Modem failed or no longer available
hr: Modem nije spreman ili dostupan

en: Modem now ready and available
hr: Modem je sada spreman i dostupan

en: SIM PIN was incorrect
hr: SIM PIN je pogrešan

en: New connection activation was enqueued
hr: Nova aktivacija povezivanja je na čekanju

en: The device's parent changed
hr: Nadređeni uređaj promijenjen

en: The device parent's management changed
hr: Nadređeno upravljanje uređaja promijenjeno

en: Open vSwitch database connection failed
hr: Povezivanje Open vSwitch baze podataka neuspjelo

en: A duplicate IP address was detected
hr: Duplikat IP adrese je otkriven

en: The selected IP method is not supported
hr: Odabrani IP način nije podržan

en: Failed to configure SR-IOV parameters
hr: Neuspjelo podešavanje SR-IOV parametara

en: The Wi-Fi P2P peer could not be found
hr: P2P točka bežične mreže se ne može pronaći

en: Unknown reason
hr: Nepoznat razlog

en: The connection was disconnected
hr: Povezivanje je prekinuto

en: Disconnected by user
hr: Povezivanje je prekinuo korisnik

en: The base network connection was interrupted
hr: Osnovno mrežno povezivanje je prekinuto

en: The VPN service stopped unexpectedly
hr: VPN usluga se neočekivano zaustavila

en: The VPN service returned invalid configuration
hr: VPN usluga je vratila neispravno podešavanje

en: The connection attempt timed out
hr: Pokušaj povezivanja je istekao

en: The VPN service did not start in time
hr: VPN usluga se nije pokrenula pravovremeno

en: The VPN service failed to start
hr: VPN usluga se nije pokrenula

en: No valid secrets
hr: Nema valjanih tajni

en: Invalid secrets
hr: Nevaljane tajne

en: The connection was removed
hr: Povezivanje je uklonjeno

en: Master connection failed
hr: Glavno povezivanje je neuspjelo

en: Could not create a software link
hr: Nemoguće stvaranje softverske povezinice

en: The device disappeared
hr: Uređaj je nestao

en: missing colon for "<setting>.<property>:<secret>" format
hr: nedostaje dvotočka za "<setting>.<property>:<secret>" format

en: missing dot for "<setting>.<property>:<secret>" format
hr: nedostaje točka za "<setting>.<property>:<secret>" format

en: missing setting for "<setting>.<property>:<secret>" format
hr: nedostaje postavka za "<setting>.<property>:<secret>" format

en: missing property for "<setting>.<property>:<secret>" format
hr: nedostaje svojstvo za "<setting>.<property>:<secret>" format

en: invalid setting name
hr: nevaljani naziv svojstva

en: property name is not UTF-8
hr: naziv svojstva nije UTF-8

en: secret is not UTF-8
hr: tajna nije UTF-8

en: Could not find any session id for uid %d
hr: Nemoguć pronalazak bilo kakve sesije za uid %d

en: Could not retrieve session id: %s
hr: Nemoguće primanje id-a sesije: %s

en: Preshared-key for %s
hr: Preddijeljeni ključ za %s

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Password
hr: Lozinka

en: Identity
hr: Identitet

en: Private key password
hr: Lozinka privatnog ključa

en: Key
hr: Ključ

en: Service
hr: Usluga

en: WireGuard private-key
hr: WireGuard privatni ključ

en: Secrets are required to connect WireGuard VPN '%s'
hr: Tajne su potrebne za povezivanje WireGuard VPN-a '%s'

en: A password is required to connect to '%s'.
hr: Potrebna je lozinka za povezivanje s '%s'.

en: Authentication required by wireless network
hr: Bežična mreža je zatražila ovjeru

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network '%s'.
hr: Lozinka ili ključevi šifre su potrebni za pristup bežičnoj mreži '%s'.

en: Wired 802.1X authentication
hr: Wired 802.1X ovjera

en: Secrets are required to access the wired network '%s'
hr: Tajne su potrebne za pristup žičanoj mreži '%s'

en: DSL authentication
hr: DSL ovjera

en: Secrets are required for the DSL connection '%s'
hr: Tajne su potrebne za DSL povezivanje '%s'

en: PIN code required
hr: Potreban je PIN kôd

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
hr: Za uređaj mobilnog širokopojasnog Interneta je potreban PIN kôd

en: Mobile broadband network password
hr: Lozinka za mobilno širokopojasno povezivanje

en: Secrets are required to access the MACsec network '%s'
hr: Tajne su potrebne za pristup MACsec mreži '%s'

en: MACsec PSK authentication
hr: MACsec PSK ovjera

en: MACsec EAP authentication
hr: MACsec EAP ovjera

en: WireGuard VPN secret
hr: WireGuard VPN tajna

en: VPN password required
hr: Potrebna je VPN lozinka

en: unknown VPN plugin "%s"
hr: nepoznat VPN priključak "%s"

en: cannot load legacy-only VPN plugin "%s" for "%s"
hr: nemoguće učitati samo-zastarjelo VPN priključak "%s" za "%s"

en: cannot load VPN plugin "%s" due to missing "%s". Missing client plugin?
hr: nemoguće učitavanje VPN priključka "%s" zbog nedostajućeg "%s". Nedostaje li klijent priključka?

en: failed to load VPN plugin "%s": %s
hr: neuspjelo učitavanje VPN priključka "%s": %s

en: Certificate password
hr: Ovjerena lozinka

en: HTTP proxy password
hr: HTTP proxy lozinka

en: Group password
hr: Grupna lozinka

en: Gateway
hr: Pristupnik

en: Cookie
hr: Kolačić

en: Gateway certificate hash
hr: Jedinstvena vrijednost vjerodajnice pristupnika

en: field '%s' has to be alone
hr: polje '%s' mora biti samo

en: invalid field '%s%s%s%s%s'; %s%s%s
hr: neispravno polje '%s%s%s%s%s'; %s%s%s

en: invalid IP address: %s
hr: neispravna IP adresa: %s

en: The valid syntax is: 'ip[/prefix] [next-hop] [metric] [attribute=val]... [,ip[/prefix] ...]'
hr: Valjana sintaksa je: 'ip[/prefiks] [sljedeći-skok] [metrika] [svojstvo=val]... [,ip[/prefiks] ...]'

en: the next hop ('%s') must be first
hr: sljedeći skok ('%s') mora biti prvi

en: the metric ('%s') must be before attributes
hr: metrika ('%s') mora biti prije svojstava

en: invalid route: %s. %s
hr: neispravna ruta: %s. %s

en: cannot read pac-script from file '%s'
hr: nemoguće čitanje pac-skripte iz datoteke '%s'

en: file '%s' contains non-valid utf-8
hr: datoteka '%s' sadrži nevaljani utf-8

en: '%s' does not contain a valid PAC Script
hr: '%s' ne sadrži valjanu PAC skriptu

en: Not a valid PAC Script
hr: Nije valjana PAC skripta

en: cannot read team config from file '%s'
hr: nemoguće čitanje podešavanja udruženja iz datoteke '%s'

en: team config file '%s' contains non-valid utf-8
hr: datoteka podešavanja udruženja '%s' sadrži nevaljani utf-8

en: auto
hr: automatski

en: '%s' is out of range [%
hr: '%s' je izvan raspona [%

en: '%s' is not a valid number
hr: '%s' nije valjan broj

en: '%s' is out of range [0, %u]
hr: '%s' je izvan raspona [0, %u]

en: '%s' is not a valid Ethernet MAC
hr: '%s' nije valjani MAC žične mreže

en: invalid option '%s', use a combination of [%s]
hr: neispravna mogućnost '%s', koristite kombinaciju [%s]

en: %d (key)
hr: %d (ključ)

en: %d (passphrase)
hr: %d (lozinka)

en: %d (unknown)
hr: %d (nepoznat)

en: 0 (NONE)
hr: 0 (NIJEDAN)

en: REORDER_HEADERS,
hr: RAZVRSTAJ_ZAGLAVLJA,

en: LOOSE_BINDING,
hr: LABAVO_POVEZIVANJE

en: 0 (none)
hr: 0 (ništa)

en: agent-owned,
hr: agent-posjedovan,

en: not saved,
hr: nije spremljeno,

en: not required,
hr: nije potrebno,

en: '%s' is not valid; use <option>=<value>
hr: '%s' nije valjana; koristite <mogućnost>=<vrijednost>

en: cannot set empty "%s" option
hr: nemoguće postavljanje prazne "%s" mogućnosti

en: '%u' flags are not valid; use combination of %s
hr: '%u' oznaka nije valjana; koristite kombinaciju %s

en: '%s' is not a valid number (or out of range)
hr: '%s' nije valjan broj (ili je van raspona)

en: invalid IPv4 or subnet "%s"
hr: nevaljan IPv4 ili podmreža "%s"

en: not a valid hex-string
hr: nije valjan heks. izraz

en: '%s' is not a valid hex character
hr: '%s' nije valjan heks. znak

en: too many arguments. Please only specify a private key file and optionally a password
hr: previše argumenata. Samo navedite datoteku privatnog ključa i neobavezno lozinku

en: failed to set bond option "%s"
hr: neuspjelo postavljanje mogućnosti uvezivanja "%s"

en: Enter a list of bonding options formatted as:
      option = <value>, option = <value>,... 
    Valid options are: %s
    'mode' can be provided as a name or a number:
    balance-rr    = 0
    active-backup = 1
    balance-xor   = 2
    broadcast     = 3
    802.3ad       = 4
    balance-tlb   = 5
    balance-alb   = 6
    
    Example: mode=2,miimon=120
hr: Navedite popis mogućnosti uvezivanja u obliku:
      option = <vrijednost>, option = <vrijednost>,... 
    Valjane mogućnosti su: %s
    'mode' može biti naveden kao naziv ili broj:
    balance-rr    = 0
    active-backup = 1
    balance-xor   = 2
    broadcast     = 3
    802.3ad       = 4
    balance-tlb   = 5
    balance-alb   = 6
    
    Primjer: mode=2,miimon=120

note: Don't allow setting type unless the connection is brand new. * Just because it's a bad idea and the user wouldn't probably want that. * No technical reason, really. * Also, using uuid to see if the connection is brand new is a bit * hacky: we can not see if the type is already set, because * nmc_set
en: Can not change the connection type
hr: Nemoguća promjena vrste povezivanja

en: invalid permission "%s"
hr: neispravna dozvola: "%s"

en: the value '%s' is not a valid UUID
hr: vrijednost '%s' nije valjan UUID

en: 0 (disabled)
hr: 0 (onemogućeno)

en: enabled,
hr: omogućeno,

en: advertise,
hr: oglašavanje,

en: willing,
hr: spreman,

en: '%s' is not a valid DCB flag
hr: '%s' nije valjana DCB oznaka

en: must contain 8 comma-separated numbers
hr: mora sadržavati 8 zarezom odvojenih brojeva

en: '%s' not a number between 0 and %u (inclusive) or %u
hr: '%s' nije broj između 0 i %u (uključen) ili %u

en: '%s' not a number between 0 and %u (inclusive)
hr: '%s' nije broj između 0 i %u (uključen)

en: changes will have no effect until '%s' includes 1 (enabled)
hr: promjene neće biti primijenjene dok '%s' uključuje 1 (omogućeno)

en: bandwidth percentages must total 100%%
hr: širina frekvencijskog područja mora iznositi 100%%

en: SIM operator ID must be a 5 or 6 number MCCMNC code
hr: ID SIM operatera mora biti 5 ili 6 brojeva MCCMNC kôda

en: '%s' is not a valid IBoIP P_Key
hr: '%s' nije valjan IBoIP P_Key

en: default
hr: zadano

en: invalid IPv%c address '%s'
hr: neispravna IPv%c adresa '%s'

en: invalid gateway address '%s'
hr: neispravna adresa pristupnika '%s'

en: '%s' is not a valid channel; use <1-13>
hr: '%s' nije valjan kanal; koristite <1-13>

en: The valid syntax is: vf [attribute=value]... [,vf [attribute=value]...]
hr: Valjana sintaksa je: vf [attribute=vrijednost]... [,vf [attribute=vrijednost]...]

en: The valid syntax is: '[root | parent <handle>] [handle <handle>] <kind>'
hr: Valjana sintaksa je: '[root | parent <rukovanje>] [handle <rukovanje>] <vrsta>'

en: The valid syntax is: '<vid>[-<vid>] [pvid] [untagged]'
hr: Valjana sintaksa je: '<vid>[-<vid>] [pvid] [untagged]'

en: invalid priority map '%s'
hr: neispravan prioritet mape '%s'

en: '%s' is not valid; 2 or 3 strings should be provided
hr: '%s' nije valjano; 2 ili 3 moraju biti omogućena

en: Enter a list of S/390 options formatted as:
      option = <value>, option = <value>,...
    Valid options are: %s
hr: Navedite popis S/390 mogućnosti u obliku:
      option = <vrijednost>, option = <vrijednost>,...
    Valjane mogućnosti su: %s

en: '%s' is not a valid channel
hr: '%s' nije valjan kanal

en: '%ld' is not a valid channel
hr: '%ld' nije valjan kanal

en: '%s' not compatible with %s '%s', please change the key or set the right %s first.
hr: '%s' nije kompatibilno s %s '%s', promijenite ključ ili postavite desno %s najprije.

en: WEP key is guessed to be of '%s'
hr: Pretpostavlja se da je WEP ključ '%s'

en: WEP key index set to '%d'
hr: Sadržaj WEP ključa je postavljen na '%d'

en: '%s' is not compatible with '%s' type, please change or delete the key.
hr: '%s' nije kompatibilan s '%s' vrstom, promijenite ili obrišite ključ.

en: on
hr: uključen

en: off
hr: isključen

en: '%s' is not valid; use 'on', 'off', or 'ignore'
hr: '%s' nije valjano; koristite 'on', 'off', ili 'ignore'

note: this is a virtual property, only needed during "ask" mode.
en: Bonding monitoring mode
hr: Način nadgledanja uvezivanja

note: macro that returns @func as const (guint32(*)(NMSetting*)) type, but checks * that the actual type is (guint32(*)(type *)).
en: nmcli can accepts both direct JSON configuration data and a file name containing the configuration. In the latter case the file is read and the contents is put into this property.
    
    Examples: set team.config { "device": "team0", "runner": {"name": "roundrobin"}, "ports": {"eth1": {}, "eth2": {}} }
              set team.config /etc/my-team.conf
hr: nmcli može primati oba izravna JSON podešavanja podataka i naziv datoteke koja sadrži podešavanja. U potonjem slučaju datoteka se čita i sadržaj se stavlja u ovo svojstvo.
    
    Primjeri: set team.config { "uređaj": "udruženje0", "pokretač": {"naziv": "kružno dodjeljivanje"}, "ulazi": {"eth1": {}, "eth2": {}} }
              set team.config /etc/my-team.conf

en: Enter a list of link watchers formatted as dictionaries where the keys are teamd properties. Dictionary pairs are in the form: key=value and pairs are separated by ' '. Dictionaries are separated with ','.
    The keys allowed/required in the dictionary change on the basis of the link watcher type, while the only property common to all the link watchers is  'name'*, which defines the link watcher to be specified.
    
    Properties available for the 'ethtool' link watcher:
      'delay-up', 'delay-down'
    
    Properties available for the 'nsna_ping' link watcher:
      'init-wait', 'interval', 'missed-max', 'target-host'*
    
    Properties available for the 'arp_ping' include all the ones for 'nsna_ping' and:
      'source-host'*, 'validate-active', 'validate-inactive', 'send-always'.
    
    Properties flagged with a '*' are mandatory.
    
    Example:
       name=arp_ping source-host=172.16.1.1 target-host=172.16.1.254, name=ethtool delay-up=3
hr: Upišite popis nadgledatelja povezivanja u obliku direktorija gdje su ključevi teamd svojstva. Parovi direktorija u obliku: key=vrijednost a parovi su odvjeni sa ' '. Direktoriji su odvojeni sa ','.
    Ključevi dopušteni/zahtjevani temeljem promjene rječnika na osnovi vrste nadgledatelja povezivanja, dok jedino svojstvo zajedničko svim nadgledateljima povezivanja je  'name'*, koji određuje potrebnog nadgledatelja povezivanja.
    
    Svojstva dostupna za 'ethtool' nadgledatelja povezivanja:
      'delay-up', 'delay-down'
    
    Svojstva dostupna za 'nsna_ping' nadgledatelja povezivanja:
      'init-wait', 'interval', 'missed-max', 'target-host'*
    
    Svojstva dostupna za 'arp_ping' uključujući sva za 'nsna_ping' i:
      'source-host'*, 'validate-active', 'validate-inactive', 'send-always'.
    
    Svojstva označena sa '*' su obavezna.
    
    Primjer:
       name=arp_ping source-host=172.16.1.1 target-host=172.16.1.254, name=ethtool delay-up=3

en: IEEE 802.15.4 (WPAN) parent device or connection UUID
hr: IEEE 802.15.4 (WPAN) sadržajni uređaj ili UUID povezivanja

en: Enter file path to CA certificate (optionally prefixed with file://).
      [file://]<file path>
    Note that nmcli does not support specifying certificates as raw blob data.
    Example: /home/cimrman/cacert.crt
hr: Upišite putanju datoteke CA vjerodajnice (neobavezno s prefiksom file://).
      [file://]<putanja datoteke>
    Zapamtite kako nmcli ne podržava određivanja vjerodajnica kao raw blob podatke.
    Primjer: /home/goran/cacert.crt

en: Enter file path to client certificate (optionally prefixed with file://).
      [file://]<file path>
    Note that nmcli does not support specifying certificates as raw blob data.
    Example: /home/cimrman/jara.crt
hr: Upišite putanju datoteke do vjerodajnice klijenta (neobavezno s prefiksom file://).
      [file://]<putanja datoteke>
    Zapamtite da nmcli ne podržava određivanje vjerodajnica kao raw blob podatake.
    Primjer: /home/goran/jara.crt

en: Enter file path to CA certificate for inner authentication (optionally prefixed
    with file://).
      [file://]<file path>
    Note that nmcli does not support specifying certificates as raw blob data.
    Example: /home/cimrman/ca-zweite-phase.crt
hr: Upišite pudanju datoteke CA vjerodajnice za unutrašnju ovjeru (neobavezno s prefiksom file://).
      [file://]<putanja datoteke>
    Zapamtite da nmcli ne podržava određivanje vjerodajnica kao raw blob podatake.
    Primjer: /home/goran/jara.crt

en: Enter file path to client certificate for inner authentication (optionally prefixed
    with file://).
      [file://]<file path>
    Note that nmcli does not support specifying certificates as raw blob data.
    Example: /home/cimrman/jara-zweite-phase.crt
hr: Upišite putanju datoteke do vjerodajnice klijenta za unutrašnju ovjeru (neobavezno
    dodajte prefiks file://).
      [file://]<putanja datoteke>
    Zapamtite da nmcli ne podržava određivanje vjerodajnica kao raw blob podatake.
    Primjer: /home/goran/jara-zweite-phase.crt

en: Enter bytes as a list of hexadecimal values.
    Two formats are accepted:
    (a) a string of hexadecimal digits, where each two digits represent one byte
    (b) space-separated list of bytes written as hexadecimal digits (with optional 0x/0X prefix, and optional leading 0).
    
    Examples: ab0455a6ea3a74C2
              ab 4 55 0xa6 ea 3a 74 C2
hr: Upiši bajtove kao popis heksadecimalnih vrijednosti.
    Dva formata su prihvatljiva:
    (a) niz heksadecimalnih znamenki, gdje svake dvije znamenke predstavljaju bajt
    (b) razmakom razdvojen popis bajtova zapisan kao heksadecimalne znamenke (s neobaveznim 0x/0X prefiksom, i neobaveznom prvom 0).
    
    Primjeri: ab0455a6ea3a74C2
              ab 4 55 0xa6 ea 3a 74 C2

en: Enter path to a private key and the key password (if not set yet):
      [file://]<file path> [<password>]
    Note that nmcli does not support specifying private key as raw blob data.
    Example: /home/cimrman/jara-priv-key Dardanely
hr: Upišite putanju do privatnog ključa i lozinku privatnog ključa (ako još nije postavljeno):
      [file://]<putanja datoteke> [<lozinka>]
    Zapamtite da nmcli ne podržava određivanje privatnih ključeva kao raw blob podatake.
    Primjer: /home/goran/jara-priv-key Dardanely

en: Password [none]
hr: Lozinka [nepoznata]

en: Bluetooth device address
hr: Adresa Bluetooth uređaja

en: MAC [none]
hr: MAC [nepoznat]

en: Forward delay
hr: Odgoda prosljeđivanja

en: Hello time
hr: Vrijeme pozdrava

en: Max age
hr: Maks starost

en: Group forward mask
hr: Maska grupnog prosljeđivanja

en: Enable IGMP snooping
hr: Omogući IGMP osluškivanje

en: Username [none]
hr: Korisničko ime [nepoznato]

en: Enter a list of user permissions. This is a list of user names formatted as:
      [user:]<user name 1>, [user:]<user name 2>,...
    The items can be separated by commas or spaces.
    
    Example: alice bob charlie
hr: Navedite popis korisnikovih dozvola. Ovo je popis korisničkih imena u obliku:
      [korisnik:]<korisničko ime 1>, [korisnik:]<korisničko ime 2>,...
    Stavke se mogu odvojiti zarezom ili razmakom.
    
    Primjer: ivan goran zlatko

en: Enter secondary connections that should be activated when this connection is
    activated. Connections can be specified either by UUID or ID (name). nmcli
    transparently translates names to UUIDs. Note that NetworkManager only supports
    VPNs as secondary connections at the moment.
    The items can be separated by commas or spaces.
    
    Example: private-openvpn, fe6ba5d8-c2fc-4aae-b2e3-97efddd8d9a7
hr: Upišite pomoćno povezivanje koje bi se trebalo aktivirati kada se ovo povezivanje
    aktivira. Povezivanje može biti određeno ili od UUID-a ili ID-a (naziv).
    nmcli providno prevodi nazive u UUID-ove. Zapamtite da Mrežni upravitelj
    samo podržava VPN-ove kao pomoćna povezivanja trenutno.
    Stavke se mogu odvojiti zarezom ili razmakom.
    
    Primjer: private-openvpn, fe6ba5d8-c2fc-4aae-b2e3-97efddd8d9a7

en: Enter a value which indicates whether the connection is subject to a data
    quota, usage costs or other limitations. Accepted options are:
    'true','yes','on' to set the connection as metered
    'false','no','off' to set the connection as not metered
    'unknown' to let NetworkManager choose a value using some heuristics
hr: Navedite vrijednost koja označuje podliježe li povezivanje ograničenju
    podatka, troškovima upotrebe ili drugim ograničenjima. Dostupne mogućnosti su:
    'true','yes','on' za postavljenje ograničenja podataka povezivanja
    'false','no','off' za postavljanje povezivanja bez ograničenja podataka
    'unknown' dopušta Mrežnom upravitelju odabir vrijednosti pomoću heurističkih alogritama

en: APN
hr: NPT

en: P_KEY [none]
hr: P_KLJUČ[nepoznat]

en: Parent interface [none]
hr: Nadrađeno sućelje [nepoznato]

en: Enter a list of IPv4 addresses of DNS servers.
    
    Example: 8.8.8.8, 8.8.4.4
hr: Navedite popis IPv4 adresa DNS poslužitelja.
    
    Primjer: 8.8.8.8, 8.8.4.4

en: IPv4 address (IP[/plen]) [none]
hr: IPv4 adresa (IP[/plen]) [nepznata]

en: Enter a list of IPv4 addresses formatted as:
      ip[/prefix], ip[/prefix],...
    Missing prefix is regarded as prefix of 32.
    
    Example: 192.168.1.5/24, 10.0.0.11/24
hr: Navedite popis IPv4 adresa u obliku:
      ip[/prefix], ip[/prefix],...
    Nedostajući prefiks se smatra kao prefiks 32.
    
    Primjer: 192.168.1.5/24, 10.0.0.11/24

en: IPv4 gateway [none]
hr: IPv4 pristupnik [nepoznat]

en: Enter a list of IPv4 routes formatted as:
      ip[/prefix] [next-hop] [metric],...
    
    Missing prefix is regarded as a prefix of 32.
    Missing next-hop is regarded as 0.0.0.0.
    Missing metric means default (NM/kernel will set a default value).
    
    Examples: 192.168.2.0/24 192.168.2.1 3, 10.1.0.0/16 10.0.0.254
              10.1.2.0/24
hr: Navedite popis IPv4 ruta u obliku:
      ip[/prefiks] [sljedeći-skok] [metrika],...
    
    Nedostajući prefiks se smatra kao prefiks 32.
    Nedostajući sljedeći-skok se smatra kao 0.0.0.0.
    Nedostajuća metrika znači zadano (NM/kernel biti će postavljen kao zadana vrijednost).
    
    Primjeri: 192.168.2.0/24 192.168.2.1 3, 10.1.0.0/16 10.0.0.254
              10.1.2.0/24

en: Enter a list of IPv4 routing rules formatted as:
      priority [prio] [from [src]] [to [dst]], ,...
hr: Upišite naziv IPv4 pravila rutiranja u formatu:
      priority [prio] [from [src]] [to [dst]], ,...

en: Enter a list of IPv6 addresses of DNS servers.  If the IPv6 configuration method is 'auto' these DNS servers are appended to those (if any) returned by automatic configuration.  DNS servers cannot be used with the 'shared' or 'link-local' IPv6 configuration methods, as there is no upstream network. In all other IPv6 configuration methods, these DNS servers are used as the only DNS servers for this connection.
    
    Example: 2607:f0d0:1002:51::4, 2607:f0d0:1002:51::1
hr: Navedite IPv6 adrese DNS poslužitelja.  Ako je način IPv6 podešavanja  'auto' ti DNS poslužitelji su dodani onima (ako postoje) koji se vraćaju automatskim podešavanjem.  DNS poslužitelji se ne mogu koristiti sa 'shared' ili 'link-local' načinima IPv6 podešavanja, jer ne postoji prijenos podataka prema glavnoj mreži. U svim ostalim načinima IPv6 podešavanja, ti DNS poslužitelji se koriste kao   jedini DNS poslužitelji za ovo povezivanje.
    
    Primjer: 2607:f0d0:1002:51::4, 2607:f0d0:1002:51::1

en: IPv6 address (IP[/plen]) [none]
hr: IPv6 adresa (IP[/plen]) [nepoznata]

en: Enter a list of IPv6 addresses formatted as:
      ip[/prefix], ip[/prefix],...
    Missing prefix is regarded as prefix of 128.
    
    Example: 2607:f0d0:1002:51::4/64, 1050:0:0:0:5:600:300c:326b
hr: Navedite popis IPv6 adresa u obliku:
      ip[/prefiks], ip[/prefiks],...
    Nedostajući prefiks se smatra kao prefiks 128.
    
    Primjer: 2607:f0d0:1002:51::4/64, 1050:0:0:0:5:600:300c:326b

en: IPv6 gateway [none]
hr: IPv6 pristupnik [nepoznat]

en: Enter a list of IPv6 routes formatted as:
      ip[/prefix] [next-hop] [metric],...
    
    Missing prefix is regarded as a prefix of 128.
    Missing next-hop is regarded as "::".
    Missing metric means default (NM/kernel will set a default value).
    
    Examples: 2001:db8:beef:2::/64 2001:db8:beef::2, 2001:db8:beef:3::/64 2001:db8:beef::3 2
              abbe::/64 55
hr: Navedite popis IPv6 ruta u obliku:
      ip[/prefiks] [sljedeći-skok] [metrika],...
    
    Nedostajući prefiks se smatra kao prefiks 128.
    Nedostajući sljedeći-skok se smatra kao "::".
    Nedostajuća metrika znači zadano (NM/kernel biti će postavljen kao zadana vrijednost).
    
    Primjeri: 2001:db8:beef:2::/64 2001:db8:beef::2, 2001:db8:beef:3::/64 2001:db8:beef::3 2
              abbe::/64 55

en: Enter a list of IPv6 routing rules formatted as:
      priority [prio] [from [src]] [to [dst]], ,...
hr: Upišite naziv IPv6 pravila rutiranja u formatu:
      priority [prio] [from [src]] [to [dst]], ,...

en: Parent device [none]
hr: Sadržajni uređaj [nepoznat]

en: Local endpoint [none]
hr: Lokalna krajnja točka [nepoznata]

en: Remote
hr: Udaljeno

en: MACsec parent device or connection UUID
hr: MACsec sadržajni uređaj ili UUID povezivanja

en: MACVLAN parent device or connection UUID
hr: MACVLAN sadržajni uređaj ili UUID povezivanja

en: DHCP anycast MAC address [none]
hr: DHCP anycast MAC adresa [nepoznata]

en: PPPoE parent device
hr: PPPoE sadržajni uređaj

en: Service [none]
hr: Usluga [nepoznata]

en: PPPoE username
hr: PPPoE korisničko ime

en: PAC script
hr: PAC skripta

en: Team JSON configuration [none]
hr: Podešavanje JSON udruženja [nepoznato]

en: User ID [none]
hr: ID korisnika [nepoznat]

en: Group ID [none]
hr: ID grupe [nepoznat]

en: veth peer
hr: virtualna žična točka

en: VLAN parent device or connection UUID
hr: VLAN sadržajni uređaj ili UUID povezivanja

en: VLAN flags (<0-7>) [none]
hr: VLAN oznake (<0-7>) [nepoznate]

en: Ingress priority maps [none]
hr: Ulazni prioritet mapiranja [nepoznat]

en: Egress priority maps [none]
hr: Izlazni prioritet mapiranja [nepoznat]

en: Local address [none]
hr: Lokalna adresa [nepoznata]

en: Peer
hr: Točka

en: WiMAX NSP name
hr: WiMAX NSP naziv

en: Cloned MAC [none]
hr: Klonirani MAC [nepoznat]

en: Enter a list of subchannels (comma or space separated).
    
    Example: 0.0.0e20 0.0.0e21 0.0.0e22
hr: Navedite popis podkanala (odvojenih zarezom ili razmakom).
    
    Primjer: 0.0.0e20 0.0.0e21 0.0.0e22

en: Enter the type of WEP keys. The accepted values are: 0 or unknown, 1 or key, and 2 or passphrase.
hr: Navedite vrstu WEP ključeva. Prihvatljive vrijednosti su: 0 za nepoznato, 1 ili ključ, i 2 ili lozinku.

en: Short address (<0x0000-0xffff>)
hr: Kratka adresa (<0x0000-0xffff>)

en: PAN Identifier (<0x0000-0xffff>)
hr: PAN identifikator (<0x0000-0xffff>)

en: Page (<default|0-31>)
hr: Stranica (<default|0-31>)

en: Channel (<default|0-26>)
hr: Kanal (<default|0-26>)

note: ***************************************************************************
en: 6LOWPAN settings
hr: 6LOWPAN postavke

en: 802-1x settings
hr: 802-1x postavke

en: bluetooth connection
hr: bluetooth povezivanje

en: Bond device
hr: Uređaj povezivanja

en: Bond port
hr: Ulaz povezivanja

en: Bridge device
hr: Uređaj mosta

en: Bridge port
hr: Ulaz mosta

en: CDMA mobile broadband connection
hr: CDMA mobilno širokopojasno povezivanje

en: General settings
hr: Opće postavke

en: DCB settings
hr: DCB postavke

en: Dummy settings
hr: Lažne postavke

en: Ethtool settings
hr: Ethtool postavke

en: Generic settings
hr: Izvorne postavke

en: GSM mobile broadband connection
hr: GSM mobilno širokopojasno povezivanje

en: Hostname settings
hr: Postavke naziva računala

en: IPv4 protocol
hr: IPv4 protokol

en: IPv6 protocol
hr: IPv6 protokol

en: IP-tunnel settings
hr: IP-tunel povezivanje

en: MACsec connection
hr: MACsec povezivanje

en: macvlan connection
hr: macvlan povezivanje

en: Match
hr: Podudara se

en: OLPC Mesh connection
hr: OLPC povezivanje

en: Open vSwitch bridge settings
hr: Open vSwitch mostne postavke

en: Open vSwitch DPDK interface settings
hr: Open vSwitch DPDK sučelja postavke

en: OVS External IDs
hr: OVS vanjski ID-ovi

en: Open vSwitch interface settings
hr: Open vSwitch sučelja postavke

en: Open vSwitch patch interface settings
hr: Open vSwitch zakrpa sučelja postavke

en: Open vSwitch port settings
hr: Open vSwitch ulaz postavke

en: PPP settings
hr: PPP postavke

en: Serial settings
hr: Serijske postavke

en: SR-IOV settings
hr: SR-IOV postavke

en: Traffic controls
hr: Upravljanje prometom

en: Team device
hr: Uređaj udruženja

en: Team port
hr: Ulaz udruženja

en: Tun device
hr: Tun uređaj

en: User settings
hr: Korisničke postavke

en: Wi-Fi P2P connection
hr: P2P bežično povezivanje

en: WiMAX connection
hr: WiMAX povezivanje

en: Wired Ethernet
hr: Žičana mreža

en: WireGuard VPN settings
hr: WireGuard VPN postavke

en: Wi-Fi connection
hr: Bežično povezivanje

en: Wi-Fi security settings
hr: Postavke sigurnosti bežične mreže

en: WPAN settings
hr: WPAN postavke

en: name
hr: naziv

note: Generated file. Do not edit.
en: The number of retries for the authentication. Zero means to try indefinitely; -1 means to use a global default. If the global default is not set, the authentication retries for 3 times before failing the connection. Currently, this only applies to 802-1x authentication.
hr: Broj ponovnog pokušaja ovjere. Nula znači pokušati beskonačno; -1 znači korištenje globalnih zadanih postavki. Ako globalne zadane postavke nisu postavljene, ovjera se ponavlja 3 puta prije neuspješnog povezivanja. Trenutno, ovo se samo primijenjuje na 802-1x ovjeru.

en: The number of times a connection should be tried when autoactivating before giving up. Zero means forever, -1 means the global default (4 times if not overridden). Setting this to 1 means to try activation only once before blocking autoconnect. Note that after a timeout, NetworkManager will try to autoconnect again.
hr: Broj pokušaja za koliko povezivanje treba odustati pri automatskom aktiviranju. Nula znači zauvijek, -1 znači da se koriste globalno zadane postavke (4 pokušaja ako nije zaobiđeno). Postavljanje na 1 znači da će se aktivacija pokušati samo jednom prije blokiranja automatskog povezivanja. Zapamtite da nakon isteka vremena, Mrežni upravitelj će se ponovno pokušati automatski povezati.

en: Whether or not slaves of this connection should be automatically brought up when NetworkManager activates this connection. This only has a real effect for master connections. The properties "autoconnect", "autoconnect-priority" and "autoconnect-retries" are unrelated to this setting. The permitted values are: 0: leave slave connections untouched, 1: activate all the slave connections with this connection, -1: default. If -1 (default) is set, global connection.autoconnect-slaves is read to determine the real value. If it is default as well, this fallbacks to 0.
hr: Trebaju li se pričuvna povezivanja za ovo povezivanje automatski pokrenuti kada Mrežni upravitelj aktivira ovo povezivanje. Ovo ima samo stvarni utjecaj na glavna povezivanja. Svojstva "autoconnect", "autoconnect-priority" i "autoconnect-retries" nisu povezana s ovom postavkom. Dopuštene vrijednosti su: 0: ostavlja pričuvna povezivanja nedirnuta, 1: aktivira sva pričuvna povezivanja s ovim povezivanjem, -1: zadano. Ako je -1 (zadano) postavljeno, globalna postavka connection.autoconnect-slaves se čita za određivanje stvarne vrijednosti. Ako je zadana vrijednost, vraća se na 0.

en: If greater than zero, delay success of IP addressing until either the timeout is reached, or an IP gateway replies to a ping.
hr: Ako je veće od nule, odgodi uspjeh IP adresiranja do dostizanja vremena čekanja ili odgovora IP pristupnika na ping.

en: A human readable unique identifier for the connection, like "Work Wi-Fi" or "T-Mobile 3G".
hr: Ljudski čitljiv jedinstveni identifikator za povezivanje, poput "Poslovni Wi-Fi" ili "T-Mobile 3G".

en: The name of the network interface this connection is bound to. If not set, then the connection can be attached to any interface of the appropriate type (subject to restrictions imposed by other settings). For software devices this specifies the name of the created device. For connection types where interface names cannot easily be made persistent (e.g. mobile broadband or USB Ethernet), this property should not be used. Setting this property restricts the interfaces a connection can be used with, and if interface names change or are reordered the connection may be applied to the wrong interface.
hr: Naziv mrežnog sučelja na koje je ovo povezivanje povezano. Ako nije povezano, tada povezivanje može biti pridodano na svako sučelje prikladne vrste (podložno ograničenjima nametnutim drugim postavkama). Za softverske uređaje ovo određuje naziv stvorenog uređaja . Za vrste povezivanja gdje se nazivi ne mogu lagano stvoriti trajno (npr. mobilni širokopojasni internet ili USB žična mreža), ovo svojstvo ne bi trebalo koristiti. Postavljanje ovog svojstva ograničuje sučelje s kojim se ovo povezivanje može koristiti, a ako se nazivi sučelja promijene ili se promijeni poredak, povezivanje se možda primijeni na pogrešno sučelje.

en: Whether LLDP is enabled for the connection.
hr: Treba li LLDP omogućiti za povezivanje.

en: Whether Link-Local Multicast Name Resolution (LLMNR) is enabled for the connection. LLMNR is a protocol based on the Domain Name System (DNS) packet format that allows both IPv4 and IPv6 hosts to perform name resolution for hosts on the same local link. The permitted values are: "yes" (2) register hostname and resolving for the connection, "no" (0) disable LLMNR for the interface, "resolve" (1) do not register hostname but allow resolving of LLMNR host names If unspecified, "default" ultimately depends on the DNS plugin (which for systemd-resolved currently means "yes"). This feature requires a plugin which supports LLMNR. Otherwise, the setting has no effect. One such plugin is dns-systemd-resolved.
hr: Treba li Link-Local Multicast Name Resolution (LLMNR) omogućiti za ovo povezivanje. LLMNR je protokol temeljen na formatu paketa Sustava Naziva Domena (DNS) koji omogućuje i IPv4 i IPv6 računalima izvođenje razlučivosti naziva za računala na istoj lokalnoj poveznici. Dopuštene vrijednosti su: "yes" (2) registrira naziv računala i razrješuje za povezivanje , "no" (0) onemogućuje LLMNR za sučelje, "resolve" (1) ne registrira naziv računala ali dopušta razrješavanje LLMNR nazive računala ako je neodređeno, "default" u konačnici ovisi o DNS priključku (koji za systemd-resolved trenutno znači "yes"). Ova značajka zahtijeva priključak koji podržava LMNR. U suprotnome, postavka neće biti primijenjena. Jedan takav priključak je dns-systemd-resolved.

en: Interface name of the master device or UUID of the master connection.
hr: Naziv sučelja glavnog uređaja ili UUID glavnog povezivanja.

en: Whether mDNS is enabled for the connection. The permitted values are: "yes" (2) register hostname and resolving for the connection, "no" (0) disable mDNS for the interface, "resolve" (1) do not register hostname but allow resolving of mDNS host names and "default" (-1) to allow lookup of a global default in NetworkManager.conf. If unspecified, "default" ultimately depends on the DNS plugin (which for systemd-resolved currently means "no"). This feature requires a plugin which supports mDNS. Otherwise, the setting has no effect. One such plugin is dns-systemd-resolved.
hr: Treba li mDNS omogućiti za ovo povezivanje. Dopuštene vrijednosti su: "yes" (2) registrira nazive računala razrješavanje povezivanja, "no" (0) onemogućuje mDNS za sučelje, "resolve" (1) ne registrira naziv računala ali dopušta razrješavanje mDNS naziva računala i "default" (-1) dopušta pretragu globalnih zadanih postavki u NetworkManager.conf. Ako nije određeno, "default" u konačnici ovisi o DNS priključku (što za systemd-resolved trenutno znači "no"). Ova značajka zahtijeva priključak koji podržava mDNS. U suprotnome, postavka se ne primijenjuje. Jedan takav priključak je dns-systemd-resolved.

en: Whether the connection is metered. When updating this property on a currently activated connection, the change takes effect immediately.
hr: Treba li biti ograničenja podataka povezivanja. Pri nadopuni ovog svojstva na trenutno aktivnom povezivanju, promjene su odmah primijenjene.

en: If configured, set to a Manufacturer Usage Description (MUD) URL that points to manufacturer-recommended network policies for IoT devices. It is transmitted as a DHCPv4 or DHCPv6 option. The value must be a valid URL starting with "https://". The special value "none" is allowed to indicate that no MUD URL is used. If the per-profile value is unspecified (the default), a global connection default gets consulted. If still unspecified, the ultimate default is "none".
hr: Ako je podešeno, postavljeno je na URL Opisa Upotrebe Proizvođača (MUD) koji upućuje na pravila preporučena od strane proizvođača za IoT uređaje. Prenosi se kao DHCPv4 ili DHCPv6 mogućnost. Vrijednost mora biti valjani URL koji započinje sa "https://". Posebna vrijednost "none" je dopuštena da označuje kako se MUD URL ne koristi. Ako je per-profile vrijednost neodređena (zadana), globalno zadano povezivanje se konzultira. Ako je još uvijek neodređeno, krajnje zadano je "none".

en: Specifies whether the profile can be active multiple times at a particular moment. The value is of type NMConnectionMultiConnect.
hr: Određuje može li se profil aktivirati više puta u određenom trenutku. Vrijednost je NMConnectionMultiConnec vrste.

en: An array of strings defining what access a given user has to this connection.  If this is NULL or empty, all users are allowed to access this connection; otherwise users are allowed if and only if they are in this list.  When this is not empty, the connection can be active only when one of the specified users is logged into an active session.  Each entry is of the form "[type]:[id]:[reserved]"; for example, "user:dcbw:blah". At this time only the "user" [type] is allowed.  Any other values are ignored and reserved for future use.  [id] is the username that this permission refers to, which may not contain the ":" character. Any [reserved] information present must be ignored and is reserved for future use.  All of [type], [id], and [reserved] must be valid UTF-8.
hr: Polje izraza koje određuje kakav pristup zadani korisnik ima za ovo povezivanje. Ako je ovo NULA ili je prazno, svim korisnicima je dopušteno ovo povezivanje; u suprotnome korisnici su dopušteni ako i samo ako su na popisu. Kada ovo nije prazno, povezivanje može biti samo aktivno kada jedan od navedenih korisnika prijavljen u aktivnu sesiju. Svaki unos je u obliku "[vrsta]:[id]:[rezervirano]"; na primjer, "user:dcbw:blah".

en: FALSE if the connection can be modified using the provided settings service's D-Bus interface with the right privileges, or TRUE if the connection is read-only and cannot be modified.
hr: LAŽ ako se povezivanje može promijeniti koristeći pružene postavke usluga D-Bus sučelja s prikladnim dozvolama, ili ISTINA ako povezivanje ima dozvolu čitanja i ne može se promijeniti.

en: List of connection UUIDs that should be activated when the base connection itself is activated. Currently, only VPN connections are supported.
hr: Popis UUID-a povezivanja koji bi se trebali aktivirati kada se osnovno povezivanje aktivira. Trenutno, samo VPN povezivanja su podržana.

en: Setting name of the device type of this slave's master connection (eg, "bond"), or NULL if this connection is not a slave.
hr: Naziv postavke vrste uređaja ovog povezivanja pričuvnog uređaja (npr. "bond") ili NULA ako ovo povezivanje nije pričuvno.

en: This represents the identity of the connection used for various purposes. It allows to configure multiple profiles to share the identity. Also, the stable-id can contain placeholders that are substituted dynamically and deterministically depending on the context. The stable-id is used for generating IPv6 stable private addresses with ipv6.addr-gen-mode=stable-privacy. It is also used to seed the generated cloned MAC address for ethernet.cloned-mac-address=stable and wifi.cloned-mac-address=stable. It is also used as DHCP client identifier with ipv4.dhcp-client-id=stable and to derive the DHCP DUID with ipv6.dhcp-duid=stable-[llt,ll,uuid]. Note that depending on the context where it is used, other parameters are also seeded into the generation algorithm. For example, a per-host key is commonly also included, so that different systems end up generating different IDs. Or with ipv6.addr-gen-mode=stable-privacy, also the device's name is included, so that different interfaces yield different addresses. The per-host key is the identity of your machine and stored in /var/lib/NetworkManager/secret_key. See NetworkManager(8) manual about the secret-key and the host identity. The '$' character is treated special to perform dynamic substitutions at runtime. Currently, supported are "${CONNECTION}", "${DEVICE}", "${MAC}", "${BOOT}", "${RANDOM}". These effectively create unique IDs per-connection, per-device, per-boot, or every time. Note that "${DEVICE}" corresponds to the interface name of the device and "${MAC}" is the permanent MAC address of the device. Any unrecognized patterns following '$' are treated verbatim, however are reserved for future use. You are thus advised to avoid '$' or escape it as "$$". For example, set it to "${CONNECTION}-${BOOT}-${DEVICE}" to create a unique id for this connection that changes with every reboot and differs depending on the interface where the profile activates. If the value is unset, a global connection default is consulted. If the value is still unset, the default is similar to "${CONNECTION}" and uses a unique, fixed ID for the connection.
hr: Ovo predstavlja identitet povezivanja korištenog za razne svrhe. Dopušta podešavanje više profila za dijeljenje identiteta. Isto tako, stable-id može sadržavati rezervirana mjesta koja se mijenjaju dinamički i deterministički ovisno o kontekstu. stable-id koristi se za stvaranje IPv6 stabilne privatne adrese sa ipv6.addr-gen-mode=stable-privacy.
    
     Još se koristi za postavljanje stvorene klonirane MAC adrese za ethernet.cloned-mac-address=stable i wifi.cloned-mac-address=stable. Koristi se i kao identifikator DHCP klijenta sa ipv4.dhcp-client-id=stable i za izvođenje DHCP DUID sa ipv6.dhcp-duid=stable-[llt,ll,uuid]. Zapamtite da ovisno o kontekstu gdje se koristi, ostali parametri su isto postavljeni u algoritam stvaranja. Na primjer, per-host ključ je često uključen, tako da drugačiji sustavi završe sa stvaranjem drugačijih ID-ova. Ili ipv6.addr-gen-mode=stable-privacy, isto je uključen i naziv uređaja, tako da drugačija sučelja daju drugačije adrese. per-host ključ je identitet vašeg računala i spremljen je u /var/lib/NetworkManager/secret-key. '$' znak tretira se posebno za izvođenje promjenjivih zamjena tijekom izvođenja. Trenutno su podržani "${CONNECTION}", "${DEVICE}", "${MAC}", "${BOOT}", "${RANDOM}". Oni učinkovito stvaraju jedinstvene ID-ove po povezivanju, po uređaju, po pokretanju ili svaki puta. Zapamtite da "${DEVICE}" odgovara nazivu sučelja uređaja i "${MAC}" je stalna MAC adresa uređaja. Svaki neprepoznati uzorak slijeđen sa '$' tretira se doslovno, ili su ipak rezervirani za buduću upotrebu. Stoga vam se savjetuje izbjegavanje '$' ili ga zaobiđite sa "$$". Na primjer, postavite na "${CONNECTION}-${BOOT}-${DEVICE}" za stvaranje jedinstvenog id-a ovog povezivanja koji se mijenja pri svakom ponovnom pokretanju i razlikuje se ovisno o sučelju na kojemu se profil aktivira. Ako vrijednost nije postavljena, zadano globalno povezivanje se konzultira. Ako vrijednost još nije postavljena, zadana vrijednost je slična "${CONNECTION}" i koristi jedinstven, nepromjenjivi ID za povezivanje.

en: The time, in seconds since the Unix Epoch, that the connection was last _successfully_ fully activated. NetworkManager updates the connection timestamp periodically when the connection is active to ensure that an active connection has the latest timestamp. The property is only meant for reading (changes to this property will not be preserved).
hr: Vrijeme, u sekundama Unix epohe, kada je povezivanje posljednji puta uspješno potpuno aktivirano. Mrežni upravitelj nadopunjuje povremeno vrijeme povezivanja kada je povezivanje aktivno kako bi osigurao da aktivno povezivanje ima najnovije vrijeme. Ovo svojstvo je namijenjeno samo za čitanje (promjene na ovom svojstvu neće biti očuvane).

en: Base type of the connection. For hardware-dependent connections, should contain the setting name of the hardware-type specific setting (ie, "802-3-ethernet" or "802-11-wireless" or "bluetooth", etc), and for non-hardware dependent connections like VPN or otherwise, should contain the setting name of that setting type (ie, "vpn" or "bridge", etc).
hr: Osnovna vrsta povezivanja. Za hardverski ovisna povezivanja, mora sadržavati naziv postavke određene postavke vrste hardvera (tj., "802-3-ethernet" ili "802-11-wireless" ili "bluetooth", itd.), za nehardveski ovisna povezivanja poput VPN-a ili u suprotnome, mora sadržavati naziv postavke te vrste postavke (tj., "vpn" ili "bridge", itd.).

en: A universally unique identifier for the connection, for example generated with libuuid.  It should be assigned when the connection is created, and never changed as long as the connection still applies to the same network.  For example, it should not be changed when the "id" property or NMSettingIP4Config changes, but might need to be re-created when the Wi-Fi SSID, mobile broadband network provider, or "type" property changes. The UUID must be in the format "2815492f-7e56-435e-b2e9-246bd7cdc664" (ie, contains only hexadecimal characters and "-").
hr: Univerzalni jedinstveni identifikator za povezivanje, na primjer stvoren sa libuuid. Trebao bi biti dodijeljen kada se povezivanje stvori i i nikada promijenjen sve dok se povezivanje ne primjenjuje na istoj mreži. Na primjer, ne treba se mijenjati kada se "id" svojstvo ili NMSettingIP4Config promijeni, ali možda treba biti ponovno stvoreno kada se Wi-Fi SSID, pružatelj usluge mobilnog širokopojasnog interneta, ili "type" svojstvo promijeni. UUID mora biti u formatu "2815492f-7e56-435e-b2e9-246bd7cdc664" (tj., sadržati samo heksadecimalne znakove i "-").

en: Timeout in milliseconds to wait for device at startup. During boot, devices may take a while to be detected by the driver. This property will cause to delay NetworkManager-wait-online.service and nm-online to give the device a chance to appear. This works by waiting for the given timeout until a compatible device for the profile is available and managed. The value 0 means no wait time. The default value is -1, which currently has the same meaning as no wait time.
hr: Vrijeme isteka u milisekundama za čekanje pokretanja uređaja. Tijekom pokretanja, uređajima može proći neko vrijeme dok ih upravljački program ne otkrije. Ovo svojstvo će prouzrokovati kašnjenje NetworkManager-wait-online.service i nm-online kako bi uređaju dalo šansu da se pojavi. Ovo radi čekanjem zadanog vremena isteka sve dok kompatibilni uređaj za profil ne postane dostupan i upravljiv. Vrijednost 0 znači da nema vremena čekanja. Zadana vrijednost je -1, što trenutno ima isto značenje kao bez vremena čekanja.

en: The trust level of a the connection.  Free form case-insensitive string (for example "Home", "Work", "Public").  NULL or unspecified zone means the connection will be placed in the default zone as defined by the firewall. When updating this property on a currently activated connection, the change takes effect immediately.
hr: Razina pouzdanosti povezivanja. Izraz slobodnog oblika s malim i velikim slovima (na primjer "Home", "Work", "Public"). NULA ili neodređena zona znači da će povezivanje biti smješteno u zadanu zonu kao što je određeno vatrozidom. Pri nadopuni ovog svojstva na trenutno aktivnom povezivanju, promjene su odmah primijenjene.

en: If given, specifies the parent interface name or parent connection UUID from which this 6LowPAN interface should be created.
hr: Ako je zadano, određuje naziv sadržanog sučelja ili UUID sadržanog povezivanja sa kojeg to 6LowPAN sučelje treba biti stvoreno.

en: List of strings to be matched against the altSubjectName of the certificate presented by the authentication server. If the list is empty, no verification of the server certificate's altSubjectName is performed.
hr: Popis izraza koji se podudarju protivno altSubjectName vjerodajnicama predstavljenim poslužiteljom ovjere. Ako je popis prazan, ne izvodi se provjera vjerodajnicama poslužitelja altSubjectName.

en: Anonymous identity string for EAP authentication methods.  Used as the unencrypted identity with EAP types that support different tunneled identity like EAP-TTLS.
hr: Anoniman izraz identitet za EAP način ovjere.  Koristi se za nešifrirani identitet sa EAP načinom koji podržava drugačiji tunelski identitet poput EAP-TTLS.

en: A timeout for the authentication. Zero means the global default; if the global default is not set, the authentication timeout is 25 seconds.
hr: Vrijeme isteka ovjere. Nula označava zadano za globalno; ako zadano za globalno nije postavljeno, vrijeme isteka ovjere je 25 sekundi.

en: Contains the CA certificate if used by the EAP method specified in the "eap" property. Certificate data is specified using a "scheme"; three are currently supported: blob, path and pkcs#11 URL. When using the blob scheme this property should be set to the certificate's DER encoded data. When using the path scheme, this property should be set to the full UTF-8 encoded path of the certificate, prefixed with the string "file://" and ending with a terminating NUL byte. This property can be unset even if the EAP method supports CA certificates, but this allows man-in-the-middle attacks and is NOT recommended. Note that enabling NMSetting8021x:system-ca-certs will override this setting to use the built-in path, if the built-in path is not a directory.
hr: Sadrži CA vjerodajnicu ako se koristi sa EAP načinom određenim u "eap" svojstvu. Podaci vjerodajnice se određuju upotrebom "scheme"; tri su trenutno podržane: blob, path i pkcs#11 URL. Kada se koristi blob shema ovo svojstvo bi trebalo postaviti na DER kôdirane podatke vjerodajnice. Kada se koristi path shema, ovo svojstvo bi trebalo postaviti na potpunu UTF-8 kôdiranu putanju vjerodajnice, s prefiksom "file://" i završiti s NULTIM bajtom završavanja. Ovo svojstvo se može ukloniti čak iako EAP način podržava CA vjerodajnice, ali ovo omogućuje čovjek-u-sredini (MITM) napade i NIJE preporučljivo. Zapamtite da omogućavanje NMSetting8021x:system-ca-certs će zaobići ovu postavku i koristiti ugrađenu putanju, ako ugrađena putanja nije direktorij.

en: The password used to access the CA certificate stored in "ca-cert" property. Only makes sense if the certificate is stored on a PKCS#11 token that requires a login.
hr: Lozinka korištena za pristup CA vjerodajnici je pohranjenoj u "ca-cert" svojstvu. Ima samo smisla ako je vjerodajnica pohranjena na PKCS#11 tokenu koji zahtijeva prijavu.

en: Flags indicating how to handle the "ca-cert-password" property.
hr: Oznake koje ukazuju kako rukovati "ca-cert-password" svojstvom.

en: UTF-8 encoded path to a directory containing PEM or DER formatted certificates to be added to the verification chain in addition to the certificate specified in the "ca-cert" property. If NMSetting8021x:system-ca-certs is enabled and the built-in CA path is an existing directory, then this setting is ignored.
hr: UTF-8 kôdirana putanja do direktorija sadrži PEM ili DER oblikovane vjerodajnice koje se dodaju u lanac provjere kao dodatak vjerodajnici navedenoj u "ca-cert" svojstvu. Ako je NMSetting8021x:system-ca-certs omogućen i ugrađena CA putanja je postojeći direktorij, tada je ova postavka zanemarena.

en: Contains the client certificate if used by the EAP method specified in the "eap" property. Certificate data is specified using a "scheme"; two are currently supported: blob and path. When using the blob scheme (which is backwards compatible with NM 0.7.x) this property should be set to the certificate's DER encoded data. When using the path scheme, this property should be set to the full UTF-8 encoded path of the certificate, prefixed with the string "file://" and ending with a terminating NUL byte.
hr: Sadrži vjerodajnicu klijenta ako se koristi sa EAP načinom određenim u "eap" svojstvu. Podaci vjerodajnice se određuju upotrebom "scheme"; dvije su trenutno podržane: blob i putanja. Kada se koristi blob shema (koja je kompatibilna s ranijim MU 0.7.x) ovo svojstvo bi trebalo postaviti za DER kôdirane podatke vjerodajnica. Kada se koristi path shema, ovo svojstvo bi se trebalo postaviti na potpunu UTF-8 kôdiranu putanju vjerodajnice, s prefiksom "file://" i završiti s NULTIM bajtom završavanja.

en: The password used to access the client certificate stored in "client-cert" property. Only makes sense if the certificate is stored on a PKCS#11 token that requires a login.
hr: Lozinka korištena za pristup CA vjerodajnici klijenta pohranjenoj u "client-cert" svojstvu. Ima samo smisla ako je vjerodajnica pohranjena na PKCS#11 tokenu koji zahtijeva prijavu.

en: Flags indicating how to handle the "client-cert-password" property.
hr: Oznake koje ukazuju kako rukovati "client-cert-password" svojstvom.

en: Constraint for server domain name. If set, this list of FQDNs is used as a match requirement for dNSName element(s) of the certificate presented by the authentication server.  If a matching dNSName is found, this constraint is met.  If no dNSName values are present, this constraint is matched against SubjectName CN using the same comparison. Multiple valid FQDNs can be passed as a ";" delimited list.
hr: Ograničenje za naziv domene poslužitelja. Ako je postavljeno, ovaj popis FQDN-ova koristi se kao zahtjev podudaranja za dNSName elemente vjerodajnice predstavljene poslužiteljem ovjere.  Ako je podudarajući dNSName pronađen, ovom ograničenju je udovoljeno.  Ako dNSName vrijednosti nisu prisutne, ovo ograničenje se ne podudara sa SubjectName CN korištenjem iste usporedbe. Više valjanih FQDN-ova može se proslijediti kao ";" razdvojeni popis.

en: Constraint for server domain name. If set, this FQDN is used as a suffix match requirement for dNSName element(s) of the certificate presented by the authentication server.  If a matching dNSName is found, this constraint is met.  If no dNSName values are present, this constraint is matched against SubjectName CN using same suffix match comparison. Since version 1.24, multiple valid FQDNs can be passed as a ";" delimited list.
hr: Ograničenje za naziv domene poslužitelja. Ako je postavljeno, ovaj FQDN koristi se kao sufiks zahtjeva podudaranja za dNSName elemente vjerodajnice predstavljene poslužiteljem ovjere.  Ako je podudarajući dNSName pronađen, ovom ograničenju je udovoljeno.  Ako dNSName vrijednosti nisu prisutne, ovo ograničenje se ne podudara sa SubjectName CN korištenjem istim sufiksom podudaranja usporedbe. Od inačice 1.24, više valjanih FQDN-ova može se proslijediti kao ";" razdvojeni popis.

en: The allowed EAP method to be used when authenticating to the network with 802.1x.  Valid methods are: "leap", "md5", "tls", "peap", "ttls", "pwd", and "fast".  Each method requires different configuration using the properties of this setting; refer to wpa_supplicant documentation for the allowed combinations.
hr: Dopušteni EAP način za korištenje pri ovjeri na mrežu sa 802.1x.  Valjani načini su: "leap", "md5", "tls", "peap", "ttls", "pwd" i "fast".  Svaki način zahtijeva drugačije podešavanje koristeći svojstva postavke; pogledajte wpa_supplicant dokumentaciju za dopuštene kombinacije.

en: Identity string for EAP authentication methods.  Often the user's user or login name.
hr: Izraz identiteta za EAP način ovjere.  Uobičajeno je korisničko ime korisnika ili ime prijave korisnika.

en: Whether the 802.1X authentication is optional. If TRUE, the activation will continue even after a timeout or an authentication failure. Setting the property to TRUE is currently allowed only for Ethernet connections. If set to FALSE, the activation can continue only after a successful authentication.
hr: Treba li 802.1X ovjera biti neobavezna. Ako je ISTINA, aktivacija će se nastaviti i nakon isteka vremena ili neuspjeha ovjere. Postavljanje svojstva na ISTINU trenutno je dopušteno samo za žična povezivanja. Ako je postavljeno na LAŽ, aktivacija se može nastaviti samo nakon uspješne ovjere.

en: UTF-8 encoded file path containing PAC for EAP-FAST.
hr: UTF-8 kôdirana putanja datoteke koja sadrži PAC za EAP-FAST.

en: UTF-8 encoded password used for EAP authentication methods. If both the "password" property and the "password-raw" property are specified, "password" is preferred.
hr: UTF-8 kôdirana lozinka koja se koristi za EAP način ovjere. Ako su oba "password" svojstvo i "password-raw" svojstvo navedeni, "password" svojstvo se prvo odabire.

en: Flags indicating how to handle the "password" property.
hr: Oznake koje ukazuju kako rukovati "password" svojstvom.

en: Password used for EAP authentication methods, given as a byte array to allow passwords in other encodings than UTF-8 to be used. If both the "password" property and the "password-raw" property are specified, "password" is preferred.
hr: Lozinka korištena za EAP način ovjere, zadana kao polje bajta kako bi dopustila korištenje kôdiranja drugačijih od UTF-8. Ako su oba "password" svojstvo i "password-raw" svojstvo navedeni, "password"  svojstvo se prvo odabire.

en: Flags indicating how to handle the "password-raw" property.
hr: Oznake koje ukazuju kako rukovati "password-raw" svojstvom.

en: Specifies authentication flags to use in "phase 1" outer authentication using NMSetting8021xAuthFlags options. The individual TLS versions can be explicitly disabled. If a certain TLS disable flag is not set, it is up to the supplicant to allow or forbid it. The TLS options map to tls_disable_tlsv1_x settings. See the wpa_supplicant documentation for more details.
hr: Određuje oznake ovjere za korištenje u "phase 1" vanjske ovjere koristeći NMSetting8021xAuthFlags mogućnosti. Pojedinačne TLS inačice se mogu izričito onemogućiti. Ako određena TLS oznaka nije postavljena, na opskrbitelju je da ju dopuste ili zabrane. TLS mapa mogućnosti za tls_disable_tlsv1_x postavke. Pogledajte wpa_supplicant dokumentaciju za više pojedinosti.

en: Enables or disables in-line provisioning of EAP-FAST credentials when FAST is specified as the EAP method in the "eap" property. Recognized values are "0" (disabled), "1" (allow unauthenticated provisioning), "2" (allow authenticated provisioning), and "3" (allow both authenticated and unauthenticated provisioning).  See the wpa_supplicant documentation for more details.
hr: Omogućuje ili onemogućuje linijsku opskrbu EAP-FAST vjerodajnica kada je BRZO određen kao EAP način u "eap" svojstvu. Prepoznatljive vrijednosti su "0" (onemogućeno), "1" (dopuštaju neovjerenu provjeru), "2" (dopuštaju ovjerenu provjeru) i "3" (dopušta obje ovjerenu i neovjerenu provjeru).  Pogledajte wpa_supplicant dokumentaciju za više pojedinosti.

en: Forces use of the new PEAP label during key derivation.  Some RADIUS servers may require forcing the new PEAP label to interoperate with PEAPv1.  Set to "1" to force use of the new PEAP label.  See the wpa_supplicant documentation for more details.
hr: Prisiljuje korištenje nove PEAP oznake tijekom izvođenja ključeva.  Određeni RADIUS poslužitelji mogu zahtijevati novu PEAP oznaku za interoperabilnost s PEAPv1.  Postavite na "1" kako bi prisilili korištenje nove PEAP oznake.  Pogledajte wpa_supplicant dokumentaciju za više pojedinosti.

en: Forces which PEAP version is used when PEAP is set as the EAP method in the "eap" property.  When unset, the version reported by the server will be used.  Sometimes when using older RADIUS servers, it is necessary to force the client to use a particular PEAP version.  To do so, this property may be set to "0" or "1" to force that specific PEAP version.
hr: Prisiljuje koja će se PEAP inačica koristiti kada je PEAP postavljen kao EAP način u "eap" svojstvu.  Kada nije postavljeno, inačica prijavljena od strane poslužitelja će se koristiti.  Ponekada kada se koriste stariji RADIUS poslužitelji, potrebno je prisiliti klijenta da koristi određenu PEAP inačicu.  Kako bi to učinili, ovo svojstvo se može postaviti na "0" ili "1" kako bi se prisilila ta određena PEAP inačica.

en: List of strings to be matched against the altSubjectName of the certificate presented by the authentication server during the inner "phase 2" authentication. If the list is empty, no verification of the server certificate's altSubjectName is performed.
hr: Popis izraza koji se trebaju podudarati protivno altSubjectName vjerodajnice predstavljene ovjerom poslužitelja tijekom unutarnje "faze 2" ovjere. Ako je popis prazan, neće se izvoditi provjera altSubjectName vjerodajnice poslužitelja.

en: Specifies the allowed "phase 2" inner authentication method when an EAP method that uses an inner TLS tunnel is specified in the "eap" property.  For TTLS this property selects one of the supported non-EAP inner methods: "pap", "chap", "mschap", "mschapv2" while "phase2-autheap" selects an EAP inner method.  For PEAP this selects an inner EAP method, one of: "gtc", "otp", "md5" and "tls". Each "phase 2" inner method requires specific parameters for successful authentication; see the wpa_supplicant documentation for more details. Both "phase2-auth" and "phase2-autheap" cannot be specified.
hr: Određuje dopušteni "phase 2" unutrašnji način ovjere kada EAP način koji koristi unutrašnji TLS tunel je određen u "eap" svojstvu.  Za TTLS ovo svojstvo odabire jedan od podržanih ne-EAP unutrašnjih načina: "pap", "chap", "mschap", "mschapv2" dok "phase2-autheap" odabire EAP unutrašnji način.  Za PEAP ovo odabire unutrašnji EAP način, jedan od: "gtc", "otp", "md5" i "tls". Svaki "phase 2" unutrašnji način zahtijeva posebne parametre za uspješnu ovjeru; pogledajte wpa_supplicant dokumentaciju za više pojedinosti. Obje "phase2-auth" i "phase2-autheap" ne mogu se odrediti.

en: Specifies the allowed "phase 2" inner EAP-based authentication method when TTLS is specified in the "eap" property.  Recognized EAP-based "phase 2" methods are "md5", "mschapv2", "otp", "gtc", and "tls". Each "phase 2" inner method requires specific parameters for successful authentication; see the wpa_supplicant documentation for more details.
hr: Određuje dopušteni "phase 2" unutrašnji EAP-temeljen način ovjere kada je TTLS određen u "eap" svojstvu.  Prepoznati EAP-temeljeni "phase 2" načini su "md5", "mschapv2", "otp", "gtc", i "tls". Svaki "phase 2" unutrašnji način zahtjeva određeni parametar za uspješnu ovjeru; pogledajte wpa_supplicant dokumentaciju za više pojedinosti.

en: Contains the "phase 2" CA certificate if used by the EAP method specified in the "phase2-auth" or "phase2-autheap" properties. Certificate data is specified using a "scheme"; three are currently supported: blob, path and pkcs#11 URL. When using the blob scheme this property should be set to the certificate's DER encoded data. When using the path scheme, this property should be set to the full UTF-8 encoded path of the certificate, prefixed with the string "file://" and ending with a terminating NUL byte. This property can be unset even if the EAP method supports CA certificates, but this allows man-in-the-middle attacks and is NOT recommended. Note that enabling NMSetting8021x:system-ca-certs will override this setting to use the built-in path, if the built-in path is not a directory.
hr: Sadrži "phase 2" CA vjerodajnicu ako se koristi sa EAP načinom određenim u "phase2-auth" ili "phase2-autheap" svojstvima. Podaci vjerodajnice se određuju upotrebom "sheme"; tri su trenutno podržane: blob, path i pkcs#11 URL. Kada se koristi blob shema ovo svojstvo bi trebalo postaviti na DER kôdirane podatke vjerodajnice. Kada se koristi path shema, ovo svojstvo bi trebalo postaviti na potpunu UTF-8 kôdiranu putanju vjerodajnice, s prefiksom "file://" i završiti s NULTIM bajtom završavanja. Ovo svojstvo se može ukloniti čak iako EAP način podržava CA vjerodajnice, ali ovo omogućuje čovjek-u-sredini (MITM) napade i NIJE preporučljivo. Zapamtite da omogućavanje NMSetting8021x:system-ca-certs će zaobići ovu postavku i koristiti ugrađenu putanju, ako ugrađena putanja nije direktorij.

en: The password used to access the "phase2" CA certificate stored in "phase2-ca-cert" property. Only makes sense if the certificate is stored on a PKCS#11 token that requires a login.
hr: Lozinka korištena za pristup "phase 2" CA vjerodajnici pohranjenoj u "phase2-ca-cert" svojstvu. Ima samo smisla ako je vjerodajnica pohranjena na PKCS#11 tokenu koji zahtijeva prijavu.

en: Flags indicating how to handle the "phase2-ca-cert-password" property.
hr: Oznake koje ukazuju kako rukovati "phase2-ca-cert-password" svojstvom.

en: UTF-8 encoded path to a directory containing PEM or DER formatted certificates to be added to the verification chain in addition to the certificate specified in the "phase2-ca-cert" property. If NMSetting8021x:system-ca-certs is enabled and the built-in CA path is an existing directory, then this setting is ignored.
hr: UTF-8 kôdirana putanja do direktorija sadrži PEM ili DER oblikovane vjerodajnice koje se dodaju u lanac provjere kao dodatak vjerodajnici navedenoj u "phase2-ca-cert" svojstvu. Ako je NMSetting8021x:system-ca-certs omogućen i ugrađena CA putanja je postojeći direktorij, tada je ova postavka zanemarena.

en: Contains the "phase 2" client certificate if used by the EAP method specified in the "phase2-auth" or "phase2-autheap" properties. Certificate data is specified using a "scheme"; two are currently supported: blob and path. When using the blob scheme (which is backwards compatible with NM 0.7.x) this property should be set to the certificate's DER encoded data. When using the path scheme, this property should be set to the full UTF-8 encoded path of the certificate, prefixed with the string "file://" and ending with a terminating NUL byte. This property can be unset even if the EAP method supports CA certificates, but this allows man-in-the-middle attacks and is NOT recommended.
hr: Sadrži "phase 2" vjerodajnicu klijenta ako se koristi EAP način određen u "phase2-auth" ili "phase2-autheap" svojstvima. Podaci vjerodajnice su određeni upotrebom "sheme"; dvije su trenutno podržane blob i putanja. Kada se koristi blob shema (koja je kompatibilna s ranijim NM 0.7.x) to svojstvo bi trebalo postaviti za DER kôdirane podatke vjerodajnica. Kada se koristi shema putanje, to svojstvo bi se trebalo postaviti na potpunu UTF-8 kôdiranu putanju vjerodajnice, s prefiksom izraza "file://" i završetkom sa završnim nula bajtom. Ovo svojstvo se može ukloniti čak iako EAP način podržava CA vjerodajnice, ali to omogućuje man-in-the-middle napade i NIJE preporučljivo.

en: The password used to access the "phase2" client certificate stored in "phase2-client-cert" property. Only makes sense if the certificate is stored on a PKCS#11 token that requires a login.
hr: Lozinka korištena za pristup "phase2" vjerodajnici klijenta pohranjenoj u "phase2-client-cert" svojstvu. Ima samo smisla ako je vjerodajnica pohranjena na PKCS#11 tokenu koji zahtijeva prijavu.

en: Flags indicating how to handle the "phase2-client-cert-password" property.
hr: Oznake koje ukazuju kako rukovati "phase2-client-cert-password" svojstvom.

en: Constraint for server domain name. If set, this list of FQDNs is used as a match requirement for dNSName element(s) of the certificate presented by the authentication server during the inner "phase 2" authentication. If a matching dNSName is found, this constraint is met.  If no dNSName values are present, this constraint is matched against SubjectName CN using the same comparison. Multiple valid FQDNs can be passed as a ";" delimited list.
hr: Ograničenje za naziv domene poslužitelja. Ako je postavljeno, ovaj popis FQDN-ova koristi se kao zahtjev podudaranja za dNSName elemente vjerodajnice predstavljene poslužiteljem ovjere tijekom unutrašnje "phase 2" ovjere. ​Ako je podudarajući dNSName pronađen, ovom ograničenju je udovoljeno.  Ako dNSName vrijednosti nisu prisutne, ovo ograničenje se ne podudara sa SubjectName CN korištenjem iste usporedbe. Više valjanih FQDN-ova može se proslijediti kao ";" razdvojeni popis.

en: Constraint for server domain name. If set, this FQDN is used as a suffix match requirement for dNSName element(s) of the certificate presented by the authentication server during the inner "phase 2" authentication.  If a matching dNSName is found, this constraint is met.  If no dNSName values are present, this constraint is matched against SubjectName CN using same suffix match comparison. Since version 1.24, multiple valid FQDNs can be passed as a ";" delimited list.
hr: Ograničenje za naziv domene poslužitelja. Ako je postavljeno, ovaj FQDN koristi se kao sufiks zahtjeva podudaranja za dNSName elemente vjerodajnice predstavljene poslužiteljem ovjere tijekom unutrašnje "phase 2" ovjere.  Ako je podudarajući dNSName pronađen, ovom ograničenju je udovoljeno.  Ako dNSName vrijednosti nisu prisutne, ovo ograničenje se ne podudara sa SubjectName CN korištenjem istim sufiksom podudaranja usporedbe. Od inačice 1.24, više valjanih FQDN-ova može se proslijediti kao ";" razdvojeni popis.

en: Contains the "phase 2" inner private key when the "phase2-auth" or "phase2-autheap" property is set to "tls". Key data is specified using a "scheme"; two are currently supported: blob and path. When using the blob scheme and private keys, this property should be set to the key's encrypted PEM encoded data. When using private keys with the path scheme, this property should be set to the full UTF-8 encoded path of the key, prefixed with the string "file://" and ending with a terminating NUL byte. When using PKCS#12 format private keys and the blob scheme, this property should be set to the PKCS#12 data and the "phase2-private-key-password" property must be set to password used to decrypt the PKCS#12 certificate and key. When using PKCS#12 files and the path scheme, this property should be set to the full UTF-8 encoded path of the key, prefixed with the string "file://" and ending with a terminating NUL byte, and as with the blob scheme the "phase2-private-key-password" property must be set to the password used to decode the PKCS#12 private key and certificate.
hr: Sadrži "phase 2" unutarnji privatni ključ kada je "phase2-auth" ili "phase2-autheap" svojstvo postavljeno u "tls". Podaci ključa su određeni upotrebom "sheme"; dvije su trenutno podržane blob i putanja. Kada se koristi blob shema i privatni ključevi, to svojstvo bi trebalo postaviti za ključeve šifrirane PEM podacima kôdiranja. Kada se koriste privatni ključevi sa shemom putanje, to svojstvo bi se trebalo postaviti na potpunu UTF-8 kôdiranu putanju ključa, s prefiksom izraza "file://" i završetkom sa završnim nula bajtom. Kada se koristi PKCS#12 format privatnih ključeva i blob shema, to svojstvo bi trebalo biti postavljeno na PKCS#12 podatke i "phase2-private-key-password" svojstvo mora biti postavljeno za korištenje lozinke za dekôdiranje PKCS#12 vjerodajnice i ključa. Kada se koriste PKCS#12 datoteke i shema putanje, to svojstvo bi se trebalo postaviti na potpunu UTF-8 kôdiranu putanju ključa, s prefiksom izraza "file://" i završetkom sa završnim nula bajtom, i s blob shemom "phase2-private-key-password" svojstvo mora biti postavljeno za korištenje lozinke za dekôdiranje PKCS#12 privatnog ključa i vjerodajnice.

en: The password used to decrypt the "phase 2" private key specified in the "phase2-private-key" property when the private key either uses the path scheme, or is a PKCS#12 format key.
hr: Lozinka korištena za dešifriranje "phase 2" privatnog ključa određenog u "phase2-private-key" svojstvu kada privatni ključ koristi ili shemu putanje ili je u PKCS#12 formatu ključa.

en: Flags indicating how to handle the "phase2-private-key-password" property.
hr: Oznake koje ukazuju kako rukovati "phase2-private-key-password" svojstvom.

en: Substring to be matched against the subject of the certificate presented by the authentication server during the inner "phase 2" authentication. When unset, no verification of the authentication server certificate's subject is performed.  This property provides little security, if any, and its use is deprecated in favor of NMSetting8021x:phase2-domain-suffix-match.
hr: Podizraz koji se mora podudarati protivno predmetu vjerodajnice predstavljene poslužiteljem ovjere tijekom unutarnje "phase 2" ovjere. Kada nije postavljeno, provjera predmetom vjerodajnice predstavljene poslužiteljem ovjere se će izvoditi.  Ovo svojstvo pruža slabu sigurnost, ako i postoji njegova je upotreba zastarjela u zamjenu za NMSetting8021x:phase2-domain-suffix-match.

en: PIN used for EAP authentication methods.
hr: PIN korišten za EAP načine ovjere.

en: Flags indicating how to handle the "pin" property.
hr: Oznake koje ukazuju kako rukovati "pin" svojstvom.

en: Contains the private key when the "eap" property is set to "tls". Key data is specified using a "scheme"; two are currently supported: blob and path. When using the blob scheme and private keys, this property should be set to the key's encrypted PEM encoded data. When using private keys with the path scheme, this property should be set to the full UTF-8 encoded path of the key, prefixed with the string "file://" and ending with a terminating NUL byte. When using PKCS#12 format private keys and the blob scheme, this property should be set to the PKCS#12 data and the "private-key-password" property must be set to password used to decrypt the PKCS#12 certificate and key. When using PKCS#12 files and the path scheme, this property should be set to the full UTF-8 encoded path of the key, prefixed with the string "file://" and ending with a terminating NUL byte, and as with the blob scheme the "private-key-password" property must be set to the password used to decode the PKCS#12 private key and certificate. WARNING: "private-key" is not a "secret" property, and thus unencrypted private key data using the BLOB scheme may be readable by unprivileged users.  Private keys should always be encrypted with a private key password to prevent unauthorized access to unencrypted private key data.
hr: Sadrži privatni ključ kada je "eap" svojstvo postavljeno na "tls". Podaci ključa su određeni upotrebom "sheme"; dvije su trenutno podržane blob i putanja. Kada se koristi blob shema i privatni ključevi, to svojstvo bi trebalo postaviti za ključeve šifrirane PEM podacima kôdiranja. Kada se koriste privatni ključevi sa shemom putanje, to svojstvo bi se trebalo postaviti na potpunu UTF-8 kôdiranu putanju ključa, s prefiksom izraza "file://" i završetkom sa završnim nula bajtom. Kada se koristi PKCS#12 format privatnih ključeva i blob shema, to svojstvo bi trebalo biti postavljeno na PKCS#12 podatke i "phase2-private-key-password" svojstvo mora biti postavljeno za korištenje lozinke za dešifriranje PKCS#12 vjerodajnice i ključa. Kada se koriste PKCS#12 datoteke i shema putanje, to svojstvo bi se trebalo postaviti na potpunu UTF-8 kôdiranu putanju ključa, s prefiksom izraza "file://" i završetkom sa završnim nula bajtom, i s blob shemom "private-key-password" svojstvo mora biti postavljeno za korištenje lozinke za dekôdiranje PKCS#12 privatnog ključa i vjerodajnice. UPOZORENJE: "private-key" nije "secret" svojstvo, a ti nešifrirani podaci privatnih ključeva koji koriste BLOB shemu mogu biti čitljivi neovlaštenim korisnicima.  Privatni ključevi bi uvijek trebali biti šifrirani s lozinkom privatnog ključa kako bi se spriječio neovlašteni pristup nešifriranim podacima ključa.

en: The password used to decrypt the private key specified in the "private-key" property when the private key either uses the path scheme, or if the private key is a PKCS#12 format key.
hr: Lozinka korištena za dešifriranje privatnog ključa određenog u "-private-key" svojstvu kada privatni ključ koristi ili shemu putanje ili je u PKCS#12 formatu ključa.

en: Flags indicating how to handle the "private-key-password" property.
hr: Oznake koje ukazuju kako rukovati "private-key-password" svojstvom.

en: Substring to be matched against the subject of the certificate presented by the authentication server. When unset, no verification of the authentication server certificate's subject is performed.  This property provides little security, if any, and its use is deprecated in favor of NMSetting8021x:domain-suffix-match.
hr: Podizraz koji se mora podudarati protivno predmetu vjerodajnice predstavljene poslužiteljem ovjere. Kada nije postavljeno, provjera predmetom vjerodajnice predstavljene poslužiteljem ovjere se neće izvoditi.  Ovo svojstvo pruža slabu sigurnost, ako i postoji njegova je upotreba zastarjela u zamjenu za NMSetting8021x:phase2-domain-suffix-match.

en: When TRUE, overrides the "ca-path" and "phase2-ca-path" properties using the system CA directory specified at configure time with the --system-ca-path switch.  The certificates in this directory are added to the verification chain in addition to any certificates specified by the "ca-cert" and "phase2-ca-cert" properties. If the path provided with --system-ca-path is rather a file name (bundle of trusted CA certificates), it overrides "ca-cert" and "phase2-ca-cert" properties instead (sets ca_cert/ca_cert2 options for wpa_supplicant).
hr: Kada je odabrano, zaobilazi "ca-path" i "phase2-ca-path" svojstva koristeći CA direktorij sustava određenog u vrijeme podešavanja sa --system-ca-path preklopnikom.  Vjerodajnice u tom direktoriju su dodane u lanac provjere kao dodatak svim vjerodajnicama određenim "ca-cert" i "phase2-ca-cert" svojstvima. Ako je putanja omogućena sa --system-ca-path radije je naziv datoteke (paket pouzdanih CA vjerodajnica), umjesto zaobilazi "ca-cert" i "phase2-ca-cert" svojstva (postavlja ca_cert/ca_cert2 mogućnosti za wpa_supplicant).

en: Encapsulation of ADSL connection.  Can be "vcmux" or "llc".
hr: Enkapsulacija ADSL povezivanja.  Može biti "vcmux" ili "llc".

en: Password used to authenticate with the ADSL service.
hr: Lozinka korištena za ovjeru sa ADSL uslugom.

en: ADSL connection protocol.  Can be "pppoa", "pppoe" or "ipoatm".
hr: Protokol ADSL povezivanja.  Može biti "pppoa", "pppoe" ili "ipoatm".

en: Username used to authenticate with the ADSL service.
hr: Korisničko ime korišteno za ovjeru sa ADSL uslugom.

en: VCI of ADSL connection
hr: VCI od ADSL povezivanja

en: VPI of ADSL connection
hr: VPI od ADSL povezivanja

en: The Bluetooth address of the device.
hr: Bluetooth adresa uređaja.

en: Either "dun" for Dial-Up Networking connections or "panu" for Personal Area Networking connections to devices supporting the NAP profile.
hr: Ili "dun" za modemsko povezivanje ili "panu" za povezivanje Mreže Osobnog Područja na uređaje koji podržavaju NAP profile.

en: Dictionary of key/value pairs of bonding options.  Both keys and values must be strings. Option names must contain only alphanumeric characters (ie, [a-zA-Z0-9]).
hr: Rječnik ključ/vrijednost parova mogućnosti uvezivanja.  Oboje ključevi i vrijednosti moraju biti izrazi.  Nazivi mogućnosti moraju sadržavati samo brojčano-slovne znakove (tj., [a-zA-Z0-9]).

en: The Ethernet MAC address aging time, in seconds.
hr: Vrijeme starenja adrese MAC žične mreže, u sekundama.

en: The Spanning Tree Protocol (STP) forwarding delay, in seconds.
hr: Spanning Tree Protocol (STP) odgoda prosljeđivanja, u sekundama.

en: If specified, The MAC address of the multicast group this bridge uses for STP. The address must be a link-local address in standard Ethernet MAC address format, ie an address of the form 01:80:C2:00:00:0X, with X in [0, 4..F]. If not specified the default value is 01:80:C2:00:00:00.
hr: Ako je navedeno, MAC adresa multicast grupe koju ovaj most koristi za STP. Adresa mora biti lokalno povezana adresa u standardnom formatu adrese MAC žične mreže, tj. adresa u formatu 01:80:C2:00:00:0X, sa X u [0, 4..F]. Ako nije navedena zadana vrijednost je 01:80:C2:00:00:00.

en: A mask of group addresses to forward. Usually, group addresses in the range from 01:80:C2:00:00:00 to 01:80:C2:00:00:0F are not forwarded according to standards. This property is a mask of 16 bits, each corresponding to a group address in that range that must be forwarded. The mask can't have bits 0, 1 or 2 set because they are used for STP, MAC pause frames and LACP.
hr: Maska grupe adresa za prosljeđivanje. Uobičajeno, grupa adresa u rasponu od 01:80:C2:00:00:00 do 01:80:C2:00:00:0F nisu prosljeđene prema standardu. Ovo svojstvo je maska od 16 bita, svaki odgovara grupi adresa u rasponu za prosljeđivanje. Maska ne može sadržavati postavljene bitove 0, 1 ili 2 zato jer se koriste za pauziranje STP, MAC okvira i LACP.

en: The Spanning Tree Protocol (STP) hello time, in seconds.
hr: Spanning Tree Protocol (STP) vrijeme pozdrava, u sekundama.

en: If specified, the MAC address of bridge. When creating a new bridge, this MAC address will be set. If this field is left unspecified, the "ethernet.cloned-mac-address" is referred instead to generate the initial MAC address. Note that setting "ethernet.cloned-mac-address" anyway overwrites the MAC address of the bridge later while activating the bridge. Hence, this property is deprecated. Deprecated: 1
hr: Ako je navedeno, MAC adresa mostne mreže. Pri stvaranju nove mostne mreže, ova MAC adresa će biti postavljena. Ako ovo polje ostane nenavedeno, "ethernet.cloned-mac-address" umjesto toga se upućuje na stvaranje početne MAC adrese. Zapamtite da postavka "ethernet.cloned-mac-address" ipak prebrisuje MAC adresu mostne mreže kasnije pri aktivaciji mosta. Stoga je ovo svojstvo zastarjelo. Zastarjelo: 1

en: The Spanning Tree Protocol (STP) maximum message age, in seconds.
hr: Spanning Tree Protocol (STP) najveća dob poruke, u sekundama.

en: Set maximum size of multicast hash table (value must be a power of 2).
hr: Postavi najveću veličinu jedinstvene multicast tablice (vrijednost mora biti potencija od 2)

en: Set the number of queries the bridge will send before stopping forwarding a multicast group after a "leave" message has been received.
hr: Postavi broj upita koje će mostna mreža poslati prije zaustavljanja multicast grupe nakon što je "leave" poruka primljena.

en: Set interval (in deciseconds) between queries to find remaining members of a group, after a "leave" message is received.
hr: Postavi razdoblje (u decisekundama) između upita za pronalazak preostalih članova grupe, nakon što je "leave" poruka primljena.

en: Set delay (in deciseconds) after which the bridge will leave a group, if no membership reports for this group are received.
hr: Postavi odgodu (u decisekundama) nakon koje će mostna mreža napustiti grupu, ako se ne zaprime izvještaji o članstvu u ovoj grupi.

en: Enable or disable sending of multicast queries by the bridge. If not specified the option is disabled.
hr: Omogući ili onemogući slanje multicast upita mostne mreže. Ako nije navedeno, mogućnost je onemogućena.

en: If no queries are seen after this delay (in deciseconds) has passed, the bridge will start to send its own queries.
hr: Ako se ne vide upiti nakon što ova odgoda (u decisekundama) prođe, mostna mreža će početi slati svoje vlastite upite.

en: Interval (in deciseconds) between queries sent by the bridge after the end of the startup phase.
hr: Razdoblje (u milisekundama) između upita poslanih mostnom mrežom nakon završetka faze pokretanja.

en: Set the Max Response Time/Max Response Delay (in deciseconds) for IGMP/MLD queries sent by the bridge.
hr: Postavi Najveće vrijeme odgovara/Najveću odgodu odgovora (u decisekundama) za IGMP/MLD upite poslane mostnom mrežom.

en: If enabled the bridge's own IP address is used as the source address for IGMP queries otherwise the default of 0.0.0.0 is used.
hr: Ako je omogućeno vlastita IP adresa mostne mreže će se koristiti kao izvorna adresa za IGMP upite u suprotnome koristi se 0.0.0.0 kao zadano.

en: Sets bridge's multicast router. Multicast-snooping must be enabled for this option to work. Supported values are: 'auto', 'disabled', 'enabled' to which kernel assigns the numbers 1, 0, and 2, respectively. If not specified the default value is 'auto' (1).
hr: Postavlja mostni multicast usmjernika. Multicast osluškivanje mora biti omogućeno kako bi ova mogućnost radila. Podržane vrijednosti su: 'auto', 'disabled', 'enabled' na koje kernel dodjeljuje brojeve 1, 0, i 2, redoslijedom. Ako nije određeno zadan vrijednost je 'auto' (1).

en: Controls whether IGMP snooping is enabled for this bridge. Note that if snooping was automatically disabled due to hash collisions, the system may refuse to enable the feature until the collisions are resolved.
hr: Upravlja omogućavanjem IGMP osluškivanja za ovaj most. Zapamtite da ako je osluškivanje automatski onemogućeno uslijed kolizija jedinstvene vrijednosti, sustav može odbiti omogućavanje značajke dok se kolizije ne razrješe.

en: Set the number of IGMP queries to send during startup phase.
hr: Postavi broj IGMP upita za slanje tijekom faze pokretanja.

en: Sets the time (in deciseconds) between queries sent out at startup to determine membership information.
hr: Postavlja vrijeme (u decisekundama) između upita poslanih pri pokretanju za otkrivanje informacija članstva.

en: Sets the Spanning Tree Protocol (STP) priority for this bridge.  Lower values are "better"; the lowest priority bridge will be elected the root bridge.
hr: Postavlja prioritet Spanning Tree Protokola (STP) za ovu mostnu mrežu.  Manje vrijednosti su "bolje"; mostna mreža s najmanjim prioritetom će odabrati korijensku mostnu mrežu.

en: Controls whether Spanning Tree Protocol (STP) is enabled for this bridge.
hr: Kontrolira je li Spanning Tree Protocol (STP) omogućen za ovu mostnu mrežu.

en: The default PVID for the ports of the bridge, that is the VLAN id assigned to incoming untagged frames.
hr: Zadani PVID za ulaze mostne mreže, to je VLAN id dodijeljen dolaznim neoznačenim okvirima.

en: Control whether VLAN filtering is enabled on the bridge.
hr: Kontrolira je li VLAN filtriranje omogućeno na mostnoj mreži.

en: If specified, the protocol used for VLAN filtering. Supported values are: '802.1Q', '802.1ad'. If not specified the default value is '802.1Q'.
hr: Ako je navedeno, protokol se koristi za VLAN filtriranje. Podržane vrijednosti su: '802.1Q', '802.1ad'. Ako nije navedeno zadana vrijednost je '802.1Q'.

en: Controls whether per-VLAN stats accounting is enabled.
hr: Kontrolira je li omogućeno obračunavanje statistike po VLAN-u.

en: Array of bridge VLAN objects. In addition to the VLANs specified here, the bridge will also have the default-pvid VLAN configured  by the bridge.vlan-default-pvid property. In nmcli the VLAN list can be specified with the following syntax: $vid [pvid] [untagged] [, $vid [pvid] [untagged]]... where $vid is either a single id between 1 and 4094 or a range, represented as a couple of ids separated by a dash.
hr: Polje mosta VLAN objekta. Kao dodatak VLAN-ovi su određeni ovdje, most će isto imati default-pvid VLAN podešen od strane bridge.vlan-default-pvid svojstva. U nmcli, VLAN popis se može odrediti sa sljedećom sintaksom: $vid [pvid] [neoznačen] [, $vid [pvid] [neoznačen]]... gdje je $vid ili jedan id između 1 i 4094 ili raspon, predstavljen kao par id-a odvojenih crtom.

en: Enables or disables "hairpin mode" for the port, which allows frames to be sent back out through the port the frame was received on.
hr: Omogućuje ili onemogućuje "ukršteni način" za ulaz, što dopušta okvirima da budu poslani natrag kroz ulaz na koji je okvir primljen.

en: The Spanning Tree Protocol (STP) port cost for destinations via this port.
hr: Trošak ulaza Spanning Tree Protocol (STP) za odredišta putem ovog ulaza.

en: The Spanning Tree Protocol (STP) priority of this bridge port.
hr: Spanning Tree Protocol (STP) prioritet ovog ulaza mosta.

en: Array of bridge VLAN objects. In addition to the VLANs specified here, the port will also have the default-pvid VLAN configured on the bridge by the bridge.vlan-default-pvid property. In nmcli the VLAN list can be specified with the following syntax: $vid [pvid] [untagged] [, $vid [pvid] [untagged]]... where $vid is either a single id between 1 and 4094 or a range, represented as a couple of ids separated by a dash.
hr: Polje mosta VLAN objekta. Kao dodatak VLAN-ovi su određeni ovdje, ulaz će isto imati default-pvid VLAN podešen od strane bridge.vlan-default-pvid svojstva. U nmcli, VLAN popis se može odrediti sa sljedećom sintaksom: $vid [pvid] [neoznačen] [, $vid [pvid] [neoznačen]]... gdje je $vid ili jedan id između 1 i 4094 ili raspon, predstavljen kao par id-a odvojenih crtom.

en: If non-zero, only transmit packets of the specified size or smaller, breaking larger packets up into multiple frames.
hr: Ako nije nula, samo prenose pakete određene veličine ili manje, razlomljuju veće pakete u više okvira.

en: The number to dial to establish the connection to the CDMA-based mobile broadband network, if any.  If not specified, the default number (#777) is used when required.
hr: Broj biranja uspostave povezivanja za CDMA temeljene mobilne širokopojasne mreže, ako postoje.  Ako nije navedeno, zadani broj (#777) se koristi kada je potrebno.

en: The password used to authenticate with the network, if required.  Many providers do not require a password, or accept any password.  But if a password is required, it is specified here.
hr: Lozinka korištena za ovjeru s mrežom, ako je potrebna. Mnogi pružatelji usluge ne zahtijevaju lozinku, ili prihvaćanje bilo kakve lozinke. Ali ako je lozinka potrebna, navedena je ovdje.

en: The username used to authenticate with the network, if required.  Many providers do not require a username, or accept any username.  But if a username is required, it is specified here.
hr: Korisničko ime korišteno za ovjeru s mrežom, ako je potrebno. Mnogi pružatelji usluge ne zahtijevaju korisničko ime, ili prihvaćanje bilo kakvog korisničkog imena. Ali ako je korisničko ime potrebno, navedeno je ovdje.

en: Specifies the NMSettingDcbFlags for the DCB FCoE application.  Flags may be any combination of NM_SETTING_DCB_FLAG_ENABLE (0x1), NM_SETTING_DCB_FLAG_ADVERTISE (0x2), and NM_SETTING_DCB_FLAG_WILLING (0x4).
hr: Određuje NMSettingDcbFlags za DCB FCoE primjenu.  Oznake mogu biti svaka kombinacija NM_SETTING_DCB_FLAG_ENABLE (0x1), NM_SETTING_DCB_FLAG_ADVERTISE (0x2), i NM_SETTING_DCB_FLAG_WILLING (0x4).

en: The highest User Priority (0 - 7) which FCoE frames should use, or -1 for default priority.  Only used when the "app-fcoe-flags" property includes the NM_SETTING_DCB_FLAG_ENABLE (0x1) flag.
hr: Najveći korisnički prioritet (0 - 7) koji bi FCoE okvir trebao koristiti, ili -1 za zadani prioritet.  Samo se koristi kada "app-fcoe-flags" svojstvo uključuje NM_SETTING_DCB_FLAG_ENABLE (0x1) oznaku.

en: Specifies the NMSettingDcbFlags for the DCB FIP application.  Flags may be any combination of NM_SETTING_DCB_FLAG_ENABLE (0x1), NM_SETTING_DCB_FLAG_ADVERTISE (0x2), and NM_SETTING_DCB_FLAG_WILLING (0x4).
hr: Određuje NMSettingDcbFlags za DCB FIP primjenu.  Oznake mogu biti svaka kombinacija NM_SETTING_DCB_FLAG_ENABLE (0x1), NM_SETTING_DCB_FLAG_ADVERTISE (0x2), i NM_SETTING_DCB_FLAG_WILLING (0x4).

en: The highest User Priority (0 - 7) which FIP frames should use, or -1 for default priority.  Only used when the "app-fip-flags" property includes the NM_SETTING_DCB_FLAG_ENABLE (0x1) flag.
hr: Najveći korisnički prioritet (0 - 7) koji bi FIP okvir trebao koristiti, ili -1 za zadani prioritet.  Samo se koristi kada "app-fip-flags" svojstvo uključuje NM_SETTING_DCB_FLAG_ENABLE (0x1) oznaku.

en: Specifies the NMSettingDcbFlags for the DCB iSCSI application.  Flags may be any combination of NM_SETTING_DCB_FLAG_ENABLE (0x1), NM_SETTING_DCB_FLAG_ADVERTISE (0x2), and NM_SETTING_DCB_FLAG_WILLING (0x4).
hr: Određuje NMSettingDcbFlags za DCB iSCSI primjenu.  Oznake mogu biti svaka kombinacija NM_SETTING_DCB_FLAG_ENABLE (0x1), NM_SETTING_DCB_FLAG_ADVERTISE (0x2), i NM_SETTING_DCB_FLAG_WILLING (0x4).

en: The highest User Priority (0 - 7) which iSCSI frames should use, or -1 for default priority. Only used when the "app-iscsi-flags" property includes the NM_SETTING_DCB_FLAG_ENABLE (0x1) flag.
hr: Najveći korisnički prioritet (0 - 7) koji bi iSCSI okvir trebao koristiti, ili -1 za zadani prioritet.  Samo se koristi kada "app-iscsi-flags" svojstvo uključuje NM_SETTING_DCB_FLAG_ENABLE (0x1) oznaku.

en: An array of 8 uint values, where the array index corresponds to the User Priority (0 - 7) and the value indicates the percentage of bandwidth of the priority's assigned group that the priority may use.  The sum of all percentages for priorities which belong to the same group must total 100 percents.
hr: Polje od 8 uinit vrijednosti, gdje sadržaj polja odgovara korisničkom prioritetu (0 - 7) a vrijednost označuje postotak propusnosti dodijeljene grupe prioriteta koju prioritet može koristiti. Zbroj svih postotaka za prioritete koji pripadaju istoj grupi mora iznositi 100 posto.

en: An array of 8 boolean values, where the array index corresponds to the User Priority (0 - 7) and the value indicates whether or not the corresponding priority should transmit priority pause.
hr: Polje od 8 boolean vrijednosti, gdje sadržaj polja odgovara korisničkom prioritetu (0 - 7) a vrijednost označuje treba li ili ne odgovarajući prioritet prenijeti pauzu prioriteta.

en: Specifies the NMSettingDcbFlags for DCB Priority Flow Control (PFC). Flags may be any combination of NM_SETTING_DCB_FLAG_ENABLE (0x1), NM_SETTING_DCB_FLAG_ADVERTISE (0x2), and NM_SETTING_DCB_FLAG_WILLING (0x4).
hr: Određuje NMSettingDcbFlags za DCB prioritet kontrole protoka (PFC). Oznake mogu biti svaka kombinacija NM_SETTING_DCB_FLAG_ENABLE (0x1), NM_SETTING_DCB_FLAG_ADVERTISE (0x2), i NM_SETTING_DCB_FLAG_WILLING (0x4).

en: An array of 8 uint values, where the array index corresponds to the Priority Group ID (0 - 7) and the value indicates the percentage of link bandwidth allocated to that group.  Allowed values are 0 - 100, and the sum of all values must total 100 percents.
hr: Polje od 8 uinit vrijednosti, gdje sadržaj polja odgovara korisničkom prioritetu (0 - 7) a vrijednost označuju postotak propusnosti povezivanja dodijeljen toj grupi. Dopuštene vrijednosti su 0 - 100, a zbroj svih vrijednosti mora biti 100 posto.

en: Specifies the NMSettingDcbFlags for DCB Priority Groups.  Flags may be any combination of NM_SETTING_DCB_FLAG_ENABLE (0x1), NM_SETTING_DCB_FLAG_ADVERTISE (0x2), and NM_SETTING_DCB_FLAG_WILLING (0x4).
hr: Određuje NMSettingDcbFlags za DCB grupe prioriteta.  Oznake mogu biti svaka kombinacija NM_SETTING_DCB_FLAG_ENABLE (0x1), NM_SETTING_DCB_FLAG_ADVERTISE (0x2), i NM_SETTING_DCB_FLAG_WILLING (0x4).

en: An array of 8 uint values, where the array index corresponds to the User Priority (0 - 7) and the value indicates the Priority Group ID.  Allowed Priority Group ID values are 0 - 7 or 15 for the unrestricted group.
hr: Polje od 8 uinit vrijednosti, gdje sadržaj polja odgovara korisničkom prioritetu (0 - 7) a vrijednost označuje ID prioriteta grupe. Dopuštene vrijednosti ID prioriteta grupe su 0 - 7 ili 15 za neograničene grupe..

en: An array of 8 boolean values, where the array index corresponds to the User Priority (0 - 7) and the value indicates whether or not the priority may use all of the bandwidth allocated to its assigned group.
hr: Polje od 8 uinit vrijednosti, gdje sadržaj polja odgovara korisničkom prioritetu (0 - 7) vrijednost označuje može li prioritet koristiti svu propusnost dodijeljenu svojoj grupi.

en: An array of 8 uint values, where the array index corresponds to the User Priority (0 - 7) and the value indicates the traffic class (0 - 7) to which the priority is mapped.
hr: Polje od 8 uinit vrijednosti, gdje sadržaj polja odgovara korisničkom prioritetu (0 - 7) vrijednost označuje klasu prometa (0 - 7) na koju je prioritet mapiran.

en: The GPRS Access Point Name specifying the APN used when establishing a data session with the GSM-based network.  The APN often determines how the user will be billed for their network usage and whether the user has access to the Internet or just a provider-specific walled-garden, so it is important to use the correct APN for the user's mobile broadband plan. The APN may only be composed of the characters a-z, 0-9, ., and - per GSM 03.60 Section 14.9.
hr: Naziv GPRS pristupne točke koji određuje APN koji se koristi pri uspostavljanju podatkovne sesije sa GSM temeljenom mrežom. APN često određuje kako će se korisniku naplaćivati korištenje mreže i ima li korisnik pristup internetu ili samo ograničeni pristup kojeg njegov pružatelj podržava, stoga je bitno koristiti ispravan APN za korisnikov plan mobilnog širokopojasnog pristupa. APN se može sastojati samo od znakova a-z, 0-9, ., i - prema GSM 03.60 odjeljku 14.9.

en: When TRUE, the settings such as APN, username, or password will default to values that match the network the modem will register to in the Mobile Broadband Provider database.
hr: Kada je ISTINA, postavke poput APN, korisničkog imena ili lozinke biti će zadane vrijednostima koje odgovaraju mreži na koju će se modem registrirati u bazu podataka pružatelja usluge širokopojasnog pristupa internetu.

en: The device unique identifier (as given by the WWAN management service) which this connection applies to.  If given, the connection will only apply to the specified device.
hr: Jedinstveni identifikator uređaja (zadan WWAN uslugom upravljanja) na koji se ovo povezivanje primjenjuje. Ako je zadan, povezivanje će se primijeniti samo na određeni uređaj.

en: When TRUE, only connections to the home network will be allowed. Connections to roaming networks will not be made.
hr: Ako je ISTINA, samo povezivanja s kućnom mrežom će biti dopuštena. Povezivanja s roaming mrežom se neće uspostaviti.

en: The Network ID (GSM LAI format, ie MCC-MNC) to force specific network registration.  If the Network ID is specified, NetworkManager will attempt to force the device to register only on the specified network. This can be used to ensure that the device does not roam when direct roaming control of the device is not otherwise possible.
hr: ID mreže (GSM LAI format, tj. MCC-MNC) za prisiljavanje registracije određene mreže. Ako je ID mreže određen, Mrežni upravitelj će pokušati prisiliti registraciju uređaja samo na određenu mrežu. Ovo se može koristiti kako bi osigurali da uređaj nije u roamingu kada izravno upravljanje roamingom inače nije moguće.

en: Legacy setting that used to help establishing PPP data sessions for GSM-based modems. Deprecated: 1
hr: Zastarjele postavke koje se koriste za pomoć uspostavljanja PPP podataka sesije za GSM temeljene modeme. Zastarjelo: 1

en: If the SIM is locked with a PIN it must be unlocked before any other operations are requested.  Specify the PIN here to allow operation of the device.
hr: Ako je SIM zaključan PIN-om, mora se otključati prije nego što je bilo koja druga radnja zahtijevana. Ovdje navedite PIN kako biste omogućili rad uređaja.

en: The SIM card unique identifier (as given by the WWAN management service) which this connection applies to.  If given, the connection will apply to any device also allowed by "device-id" which contains a SIM card matching the given identifier.
hr: Jedinstveni identifikator SIM kartice (zadan WWAN uslugom upravljanja) na koju se ovo povezivanje primijenjuje. Ako je zadano, povezivanje će se primijeniti na svaki uređaj dopušten sa "device-id" koji sadrži SIM karticu koja se podudara sa zadanim identifikatorom.

en: A MCC/MNC string like "310260" or "21601" identifying the specific mobile network operator which this connection applies to.  If given, the connection will apply to any device also allowed by "device-id" and "sim-id" which contains a SIM card provisioned by the given operator.
hr: MCC/MNC izraz poput "310260" or "21601" identificira određenog operatera mobilne mreže na kojeg se ovo povezivanje odnosi.  Ako je zadan, povezivanje će se primijeniti na svaki uređaj dopušten "device-id" i "sim-id" koji sadrži SIM karticu koju je dodijelio dani operater.

en: If specified, this connection will only apply to the IPoIB device whose permanent MAC address matches. This property does not change the MAC address of the device (i.e. MAC spoofing).
hr: Ako je navedeno, povezivanje će se samo primijeniti na IPoIB uređaj čija se stalna MAC adresa podudara. Ovo svojstvo ne mijenja MAC adresu uređaja (tj. maskiranje MAC adrese (spoofing)).

en: The InfiniBand P_Key to use for this device. A value of -1 means to use the default P_Key (aka "the P_Key at index 0"). Otherwise, it is a 16-bit unsigned integer, whose high bit is set if it is a "full membership" P_Key.
hr: InfiniBand P_ključ koji koristi ovaj uređaj. Vrijednost -1 znači da se koristi zadani P_ključ (poznat kao "P_ključ na indeksu 0"). Inače, to je 16-bitni nepotpisani cijeli broj, čiji je visoki bit postavljen ako ima "puno članstvo" P_ključa.

en: The interface name of the parent device of this device. Normally NULL, but if the "p_key" property is set, then you must specify the base device by setting either this property or "mac-address".
hr: Naziv sučelja sadržanog uređaja u ovom uređaju. Uobičajeno je NULL, ali ako je "p_key" svojstvo postavljeno, tada morate odrediti temeljni uređaj postavljanjem ili ovog svojstva ili "mac-address".

en: The IP-over-InfiniBand transport mode. Either "datagram" or "connected".
hr: IP-putem-InfiniBand transportni način. Ili "datagram" ili "connected".

en: A list of IPv4 addresses and their prefix length. Multiple addresses can be separated by comma. For example "192.168.1.5/24, 10.1.0.5/24". The addresses are listed in decreasing priority, meaning the first address will be the primary address.
hr: Popis IPv4 adresa i njihova duljina prefiksa. Više adresa se može odvojiti zarezom. Na primjer "192.168.1.5/24, 10.1.0.5/24". Adrese su navedene u opadajućem prioritetu, što znači da će prva adresa biti glavna adresa.

en: Timeout in milliseconds used to check for the presence of duplicate IP addresses on the network.  If an address conflict is detected, the activation will fail.  A zero value means that no duplicate address detection is performed, -1 means the default value (either configuration ipvx.dad-timeout override or zero).  A value greater than zero is a timeout in milliseconds. The property is currently implemented only for IPv4.
hr: Vrijeme u milisekundama koje se koristi za provjeru prisutnosti dupliciranih IP adresa na mreži. Ako je otkriven sukob adrese, aktivacija neće uspjeti. Vrijednost nula znači da se ne provodi otkrivanje duplikata adrese, -1 znači zadana vrijednost (ili podešavanje ipvx.dad-timeout zaobilaženja ili nula). Vrijednost veća od nule je vrijeme u milisekundama. Svojstvo je trenutno implementirano za IPv4.

en: A string sent to the DHCP server to identify the local machine which the DHCP server may use to customize the DHCP lease and options. When the property is a hex string ('aa:bb:cc') it is interpreted as a binary client ID, in which case the first byte is assumed to be the 'type' field as per RFC 2132 section 9.14 and the remaining bytes may be an hardware address (e.g. '01:xx:xx:xx:xx:xx:xx' where 1 is the Ethernet ARP type and the rest is a MAC address). If the property is not a hex string it is considered as a non-hardware-address client ID and the 'type' field is set to 0. The special values "mac" and "perm-mac" are supported, which use the current or permanent MAC address of the device to generate a client identifier with type ethernet (01). Currently, these options only work for ethernet type of links. The special value "ipv6-duid" uses the DUID from "ipv6.dhcp-duid" property as an RFC4361-compliant client identifier. As IAID it uses "ipv4.dhcp-iaid" and falls back to "ipv6.dhcp-iaid" if unset. The special value "duid" generates a RFC4361-compliant client identifier based on "ipv4.dhcp-iaid" and uses a DUID generated by hashing /etc/machine-id. The special value "stable" is supported to generate a type 0 client identifier based on the stable-id (see connection.stable-id) and a per-host key. If you set the stable-id, you may want to include the "${DEVICE}" or "${MAC}" specifier to get a per-device key. If unset, a globally configured default is used. If still unset, the default depends on the DHCP plugin.
hr: Izraz poslan u DHCP poslužitelj za identifikaciju lokalnog računala koji se DHCP poslužitelj može koristi za prilagodbu DHCP zakupa i mogućnosti. Kada je svojstvo heksadecimalni izraz ('aa:bb:cc') tumači se kao binarni ID klijenta, u kojem slučaju se pretpostavlja da je prvi bajt 'type' polje prema RFC 2132 odjeljku 9.14 a preostali bajtovi mogu biti hardverska adresa (npr. '01:xx:xx:xx:xx:xx:xx' gdje je 1 vrsta Ethernet ARP-a a preostalo je MAC adresa). Ako svojstvo nije heksadecimalni izraz, smatra se kao ne-hardverska-adresa ID klijenta i 'type' polje je postavljeno na 0. Posebne vrijednosti "mac" i "perm-mac" su podržane, koje koriste trenutnu ili stalnu MAC adresu uređaja za stvaranje identifikatora klijenta s vrstom ethernet (01). Trenutno, te mogućnosti rade samo za ethernet vrste poveznica. Posebna vrijednost "ipv6-duid" koristi DUID iz "ipv6.dhcp-duid" svojstva kao RFC4361-usklađni identifikator klijenta. Kao IAID koristi "ipv4.dhcp-iaid" i vraća se natrag na "ipv6.dhcp-iaid" ako nije postavljen. Posebna vrijednost "duid" stvara RFC4361-usklađen identifikator klijenta temeljen na "ipv4.dhcp-iaid" i koristi DUID stvoren pomoću /etc/machine-id. Posebna vrijednost "stable" je podržana da stvara vrstu 0 identifikatora klijenta temeljenog na stable-id (pogledajte connection.stable-id) i per-host ključu. Ako postavite stable-id, možda želite uključiti "${DEVICE}" ili "${MAC}" specifikaciju kako bi dobili per-device ključ. Ako nije postavljeno, zadano globalno podešavanje će se koristiti. Ako još uvijek nije postavljeno, zadano podešavanje ovisi o DHCP priključku.

en: If the "dhcp-send-hostname" property is TRUE, then the specified FQDN will be sent to the DHCP server when acquiring a lease. This property and "dhcp-hostname" are mutually exclusive and cannot be set at the same time.
hr: Ako je "dhcp-send-hostname" svojstvo ISTINA, tada će naveden FQDN biti poslan u DHCP poslužitelj prilikom stjecanja zakupa. Ovo svojstvo i "dhcp-hostname" su međusobno isključivi i ne mogu se postaviti istovremeno.

en: If the "dhcp-send-hostname" property is TRUE, then the specified name will be sent to the DHCP server when acquiring a lease. This property and "dhcp-fqdn" are mutually exclusive and cannot be set at the same time.
hr: Ako je "dhcp-send-hostname" svojstvo ISTINA, tada će naveden naziv biti poslan u DHCP poslužitelj prilikom stjecanja zakupa. Ovo svojstvo i "dhcp-fqdn" su međusobno isključivi i ne mogu se postaviti istovremeno.

en: Flags for the DHCP hostname and FQDN. Currently, this property only includes flags to control the FQDN flags set in the DHCP FQDN option. Supported FQDN flags are NM_DHCP_HOSTNAME_FLAG_FQDN_SERV_UPDATE (0x1), NM_DHCP_HOSTNAME_FLAG_FQDN_ENCODED (0x2) and NM_DHCP_HOSTNAME_FLAG_FQDN_NO_UPDATE (0x4).  When no FQDN flag is set and NM_DHCP_HOSTNAME_FLAG_FQDN_CLEAR_FLAGS (0x8) is set, the DHCP FQDN option will contain no flag. Otherwise, if no FQDN flag is set and NM_DHCP_HOSTNAME_FLAG_FQDN_CLEAR_FLAGS (0x8) is not set, the standard FQDN flags are set in the request: NM_DHCP_HOSTNAME_FLAG_FQDN_SERV_UPDATE (0x1), NM_DHCP_HOSTNAME_FLAG_FQDN_ENCODED (0x2) for IPv4 and NM_DHCP_HOSTNAME_FLAG_FQDN_SERV_UPDATE (0x1) for IPv6. When this property is set to the default value NM_DHCP_HOSTNAME_FLAG_NONE (0x0), a global default is looked up in NetworkManager configuration. If that value is unset or also NM_DHCP_HOSTNAME_FLAG_NONE (0x0), then the standard FQDN flags described above are sent in the DHCP requests.
hr: Oznake za DHCP naziv računala i FQDN. Trenutno, ovo svojstvo samo uključuje oznake za upravljanje postavljanjem FQDN oznaka u DHCP FQDN mogućnosti. Podržane FQDN oznake su NM_DHCP_HOSTNAME_FLAG_FQDN_SERV_UPDATE (0x1), NM_DHCP_HOSTNAME_FLAG_FQDN_ENCODED (0x2) i NM_DHCP_HOSTNAME_FLAG_FQDN_NO_UPDATE (0x4). Kada FQDN oznaka nije postavljena a NM_DHCP_HOSTNAME_FLAG_FQDN_CLEAR_FLAGS (0x8) je postavljen, DHCP FQDN mogućnost neće sadržavati oznaku. Ipak, ako FQDN oznaka nije postavljena i NM_DHCP_HOSTNAME_FLAG_FQDN_CLEAR_FLAGS (0x8) je postavljen, standardne FQDN oznake su postavljene pri zahtjevu: NM_DHCP_HOSTNAME_FLAG_FQDN_SERV_UPDATE (0x1), NM_DHCP_HOSTNAME_FLAG_FQDN_ENCODED (0x2) za IPv4 i NM_DHCP_HOSTNAME_FLAG_FQDN_SERV_UPDATE (0x1) za IPv6. Kada je ovo svojstvo postavljeno na zadanu vrijednost NM_DHCP_HOSTNAME_FLAG_NONE (0x0), zadana globalna podešavanja se pretražuju u podešavanju Mrežnog upravitelja. Ako ta vrijednost nije postavljena ili isto NM_DHCP_HOSTNAME_FLAG_NONE (0x0), tada se standardne FQDN oznake opisane iznad šalju u DHCP zahtjevima.

en: A string containing the "Identity Association Identifier" (IAID) used by the DHCP client. The property is a 32-bit decimal value or a special value among "mac", "perm-mac", "ifname" and "stable". When set to "mac" (or "perm-mac"), the last 4 bytes of the current (or permanent) MAC address are used as IAID. When set to "ifname", the IAID is computed by hashing the interface name. The special value "stable" can be used to generate an IAID based on the stable-id (see connection.stable-id), a per-host key and the interface name. When the property is unset, the value from global configuration is used; if no global default is set then the IAID is assumed to be "ifname". Note that at the moment this property is ignored for IPv6 by dhclient, which always derives the IAID from the MAC address.
hr: Izraz koji sadrži "Identity Association Identifier" (IAID) korišten od strane DHCP klijenta. Svojstvo je 32-bitna decimalna vrijednost ili posebna vrijednost između "mac", "perm-mac", "ifname" i "stable". Kada je postavljeno na "mac" (ili "perm-mac"), posljednja 4 bajta stalne (ili trajne) MAC adrese se koristi kao IAID. Kada je postavljeno na "ifname", IAID se izračunava pomoću naziva sučelja. Posebna vrijednost "stable" može se koristiti za stvaranje IAID-a temeljenog na stable-id (pogledajte connection.stable-id), per-host ključu i nazivu sučelja. Kada svojstvo nije postavljeno, vrijednost iz globalnih podešavanja se koristi; ako globalna podešavanja nisu postavljena tada je pretpostavljeno da IAID je "ifname". Zapamtite da je u ovome trenutku ovo svojstvo zanemareno za IPv6 od strane dhclienta, koji uvijek izvodi IAID iz MAC adrese.

en: Array of servers from which DHCP offers must be rejected. This property is useful to avoid getting a lease from misconfigured or rogue servers. For DHCPv4, each element must be an IPv4 address, optionally followed by a slash and a prefix length (e.g. "192.168.122.0/24"). This property is currently not implemented for DHCPv6.
hr: Polje poslužitelja iz kojih se DHCP ponude moraju odbiti. Ovo svojstvo je korisno za izbjegavanje zakupa iz pogrešno podešenih ili lažnih poslužitelja. Za DHCPv4, svaki element mora biti IPv4 adresa, neobavezno slijeđena kosom crtom i duljinom prefiksa (npr. "192.168.122.0/24"). Ovo svojstvo trenutno nije implementirano za DHCPv6.

en: If TRUE, a hostname is sent to the DHCP server when acquiring a lease. Some DHCP servers use this hostname to update DNS databases, essentially providing a static hostname for the computer.  If the "dhcp-hostname" property is NULL and this property is TRUE, the current persistent hostname of the computer is sent.
hr: Ako je ISTINA, naziv računala je poslan u DHCP poslužitelj prilikom stjecanja zakupa. Određeni DHCP poslužitelji koriste taj naziv računala za nadopunu DNS baza podataka, u biti dajući nepromjenjiv naziv računala za računalo.  Ako je "dhcp-hostname" svojstvo NULL a ovo svojstvo je ISTINA, šalje se trenutni trajni naziv računala.

en: A timeout for a DHCP transaction in seconds. If zero (the default), a globally configured default is used. If still unspecified, a device specific timeout is used (usually 45 seconds). Set to 2147483647 (MAXINT32) for infinity.
hr: Vrijeme za DHCP transakciju u sekundama. Ako je nula (zadano), koriste se zadana globalna podešavanja. Ako još uvijek nije određeno, koristi se vrijeme određeno uređajem (uobičajeno je 45 sekundi). Postavite na 2147483647 (MAXINT32) za beskonačno.

en: The Vendor Class Identifier DHCP option (60). Special characters in the data string may be escaped using C-style escapes, nevertheless this property cannot contain nul bytes. If the per-profile value is unspecified (the default), a global connection default gets consulted. If still unspecified, the DHCP option is not sent to the server. Since 1.28
hr: Vendor Class Identifier DHCP mogućnost (60). Posebni znakovi u podatkovnom izrazu mogu se izbjeći korištenjem C-style escapes, ali ovo svojstvo ne može sadržavati nulte bajtove. Ako per-profile vrijednost nije određena (zadano), savjetuje se zadano globalno povezivanje. Ako još uvijek nije određeno, DHCP mogućnost nije poslana u poslužitelj. Od inačice 1.28

en: Array of IP addresses of DNS servers.
hr: Polje Ip adresa DNS poslužitelja.

en: Array of DNS options as described in man 5 resolv.conf. NULL means that the options are unset and left at the default. In this case NetworkManager will use default options. This is distinct from an empty list of properties. The currently supported options are "attempts", "debug", "edns0", "inet6", "ip6-bytestring", "ip6-dotint", "ndots", "no-check-names", "no-ip6-dotint", "no-reload", "no-tld-query", "rotate", "single-request", "single-request-reopen", "timeout", "trust-ad", "use-vc". The "trust-ad" setting is only honored if the profile contributes name servers to resolv.conf, and if all contributing profiles have "trust-ad" enabled. When using a caching DNS plugin (dnsmasq or systemd-resolved in NetworkManager.conf) then "edns0" and "trust-ad" are automatically added.
hr: Polje DNS mogućnosti opisanih u 5 resolv.conf. NULL znači da mogućnosti nisu postavljene i ostavljene su na zadanome. U ovome slučaju Mrežni upravitelj će koristiti zadane mogućnosti. Ovo se razlikuje od praznog popisa svojstava. Trenutno podržane mogućnosti su "attempts", "debug", "edns0", "inet6", "ip6-bytestring", "ip6-dotint", "ndots", "no-check-names", "no-ip6-dotint", "no-reload", "no-tld-query", "rotate", "single-request", "single-request-reopen", "timeout", "trust-ad", "use-vc". Postavka "trust-ad"se samo poštuje ako profil pridonosi nazivima poslužitelja u resolv.conf i ako svi profili koji doprinose imaju  "trust-ad" omogućen. Kada se koristit DNS priključak predmemoriranja (dnsmasq ili systemd-resolved u NetworkManager.conf) tada su "edns0" i "trust-ad" automatski dodani.

en: DNS servers priority. The relative priority for DNS servers specified by this setting.  A lower numerical value is better (higher priority). Negative values have the special effect of excluding other configurations with a greater numerical priority value; so in presence of at least one negative priority, only DNS servers from connections with the lowest priority value will be used. To avoid all DNS leaks, set the priority of the profile that should be used to the most negative value of all active connections profiles. Zero selects a globally configured default value. If the latter is missing or zero too, it defaults to 50 for VPNs (including WireGuard) and 100 for other connections. Note that the priority is to order DNS settings for multiple active connections.  It does not disambiguate multiple DNS servers within the same connection profile. When multiple devices have configurations with the same priority, VPNs will be considered first, then devices with the best (lowest metric) default route and then all other devices. When using dns=default, servers with higher priority will be on top of resolv.conf. To prioritize a given server over another one within the same connection, just specify them in the desired order. Note that commonly the resolver tries name servers in /etc/resolv.conf in the order listed, proceeding with the next server in the list on failure. See for example the "rotate" option of the dns-options setting. If there are any negative DNS priorities, then only name servers from the devices with that lowest priority will be considered. When using a DNS resolver that supports Conditional Forwarding or Split DNS (with dns=dnsmasq or dns=systemd-resolved settings), each connection is used to query domains in its search list. The search domains determine which name servers to ask, and the DNS priority is used to prioritize name servers based on the domain.  Queries for domains not present in any search list are routed through connections having the '~.' special wildcard domain, which is added automatically to connections with the default route (or can be added manually).  When multiple connections specify the same domain, the one with the best priority (lowest numerical value) wins.  If a sub domain is configured on another interface it will be accepted regardless the priority, unless parent domain on the other interface has a negative priority, which causes the sub domain to be shadowed. With Split DNS one can avoid undesired DNS leaks by properly configuring DNS priorities and the search domains, so that only name servers of the desired interface are configured.
hr: Prioritet DNS poslužitelja. Relativni prioritet DNS poslužitelja određen ovom postavkom. Niža brojčana vrijednost je bolja (veći prioritet). Negativne vrijednosti imaju poseban utjecaj izuzimanja drugih podešavanja s većom brojčanom vrijednošću prioriteta; stoga će se u prisutnosti barem jednog negativnog prioriteta koristiti samo DNS poslužitelji iz povezivanja s najnižom vrijednošću prioriteta. Kako bi se izbjegla sva DNS curenja, postavite prioritet profila tako da koristi najnegativniju vrijednost za sve aktivne profile povezivanja. Nula odabire vrijednost zadanog globalnog podešavanja. Ako potonji nedostaje ili je isto nula, zadano je 50 za VPN-ove (uključujući WireGuard) i 100 za ostala povezivanja. Zapamtite da prioritet služi za poredak DNS postavki pri više aktivnih povezivanja. Ne razrješava više DNS poslužitelja unutar istog profila povezivanja. Kada više uređaja ima podešavanja s istim prioritetom, prvo će se uzeti u obzir VPN-ovi, zatim uređaji s najboljom (najnižom metrikom) zadanom rutom, a zatim svi ostali uređaji. Kada se koristi dns=default, poslužitelji s višim prioritetom bit će na vrhu resolv.conf. Za davanje prioriteta određenom poslužitelju u odnosu na drugi unutar istog povezivanja, jednostavno ih navedite željenim redoslijedom. Zapamtite da razrješivač uobičajeno pokušava koristiti nazive poslužitelja iz /etc/resolv.conf navedenim redoslijedom, nastavljajući sa sljedećim poslužiteljem na popisu u slučaju neuspjeha. Pogledajte primjer "rotate" mogućnosti dns-options postavke. Ako postoje bilo kakvi negativni DNS prioriteti, tada će se uzeti u obzir samo nazivi poslužitelja iz uređaja s najmanjim prioritetom. Kada se koristi DNS razrješivač koji podržava Uvjetno prosljeđivanje ili Podjelu DNS-a (sa dns=dnsmasq ili dns=systemd-resolved postavkama), svako povezivanje se koristi za upite domena sa svog popisa pretrage. Domene pretrage određuju koje nazive poslužitelja treba upitati, a DNS prioritet se koristi za određivanje prioriteta naziva poslužitelja na temelju domene. Upiti za domene koje nisu prisutne ni u jednom popisu pretrage se preusmjeravaju kroz povezivanja koja sadržavaju '~.' posebni zamjenski znak domene, a dodaje se automatski povezivanjima sa zadanom rutom (ili se mogu dodati ručno). Kada više domena određuje istu domenu, koristi se ona s najboljim prioritetom (niža brojčana vrijednost). Ako je podešena poddodmena na drugome sučelju biti će prihvaćena unatoč prioritetu, osim ako nadređena domena na drugome sučelju ima negativan prioritet, što uzrokuje zasjenjenje poddomene. Uz Podjelu DNS-a moguće je izbjeći neželjeno DNS curenje pravilnim podešavanjem DNS prioriteta i domena pretrage, tako da se podešavaju samo nazivi poslužitelja željenog sučelja.

en: The gateway associated with this configuration. This is only meaningful if "addresses" is also set. The gateway's main purpose is to control the next hop of the standard default route on the device. Hence, the gateway property conflicts with "never-default" and will be automatically dropped if the IP configuration is set to never-default. As an alternative to set the gateway, configure a static default route with /0 as prefix length.
hr: Pristupnik pridružen ovom podešavanju. Ovo ima smisla ako je "addresses" postavljena. Glavna svrha pristupnika je upravljanje sljedećim skokom standardne zadane rute uređaja. Stoga, svojstvo pristupnika je sukobljeno sa "never-default" i biti će automatski odbačeno ako je IP podešavanje postavljeno na never-default. Kao alternativu postavljanja pristupnika, podesite nepromjenjivu zadanu rutu sa /0 kao duljinom prefiksa.

en: When "method" is set to "auto" and this property to TRUE, automatically configured name servers and search domains are ignored and only name servers and search domains specified in the "dns" and "dns-search" properties, if any, are used.
hr: Kada je "method" postavljen na "auto" i ovo svojstvo na ISTINA, automatski podešeni nazivi poslužitelja i domene pretrage su zanemareni i samo nazivi poslužitelja i domene pretrage navedeni u "dns" i "dns-search" svojstvima, ako postoje se koriste.

en: When "method" is set to "auto" and this property to TRUE, automatically configured routes are ignored and only routes specified in the "routes" property, if any, are used.
hr: Kada je "method" postavljen na "auto" i ovo svojstvo na ISTINA, automatski podešene rute su zenemarene i samo rute nevedene u "routes" svojstvu, ako postoje se korite.

en: If TRUE, allow overall network configuration to proceed even if the configuration specified by this property times out.  Note that at least one IP configuration must succeed or overall network configuration will still fail.  For example, in IPv6-only networks, setting this property to TRUE on the NMSettingIP4Config allows the overall network configuration to succeed if IPv4 configuration fails but IPv6 configuration completes successfully.
hr: Ako je ISTINA, dopustite nastavak cjelokupnog mrežnog podešavanja čak i ako podešavanje određeno ovim svojstvom istekne. Zapamtite da najmanje jedno IP podešavanje mora uspjeti ili cjelokupno mrežno podešavanje neće uspjeti. Na primjer, u IPv6-samo mrežama, postavljanje ovog svojstva na ISTINA u NMSettingIP4Config dopušta cjelokupnom mrežnom podešavanju da uspije ako IPv4 podešavanje ne uspije a IPv6 podešavanje se završi uspješno.

en: IP configuration method. NMSettingIP4Config and NMSettingIP6Config both support "disabled", "auto", "manual", and "link-local". See the subclass-specific documentation for other values. In general, for the "auto" method, properties such as "dns" and "routes" specify information that is added on to the information returned from automatic configuration.  The "ignore-auto-routes" and "ignore-auto-dns" properties modify this behavior. For methods that imply no upstream network, such as "shared" or "link-local", these properties must be empty. For IPv4 method "shared", the IP subnet can be configured by adding one manual IPv4 address or otherwise 10.42.x.0/24 is chosen. Note that the shared method must be configured on the interface which shares the internet to a subnet, not on the uplink which is shared.
hr: Način IP podešavanja. NMSettingIP4Config i NMSettingIP6Config oboje podržavaju "disabled", "auto", "manual", i "link-local". Pogledajte dokumentaciju specifične podklase za ostale vrijednosti. Općenito, za "auto" način, svojstva poput "dns" i "routes" određuju informaciju koja se dodaje informaciji vraćenoj iz automatskog podešavanja.  "ignore-auto-routes" i "ignore-auto-dns" svojstva mijenjaju ovo ponašanje. Za načine koji ne podrazumijevaju glavnu mrežu, poput "shared" ili "link-local", ta svojstva moraju biti prazna. Za IPv4 način "shared", IP podmreža može se podesiti ručnim dodavanjem jedne IPv4 adrese ili u suprotnome 10.42.x.0/24 je odabran. Zapamtite da dijeljeni način mora biti podešen na sučelju koje dijeli internet sa podmrežom, a ne u uzlaznom povezivanju koje je dijeljeno.

en: If TRUE, this connection will never be the default connection for this IP type, meaning it will never be assigned the default route by NetworkManager.
hr: Ako je ISTINA, ovo povezivanje neće nikada biti zadano povezivanje za ovu IP vrstu, što znači da Mrežni upravitelj nikada neće dodijeliti zadanu rutu.

en: The minimum time interval in milliseconds for which dynamic IP configuration should be tried before the connection succeeds. This property is useful for example if both IPv4 and IPv6 are enabled and are allowed to fail. Normally the connection succeeds as soon as one of the two address families completes; by setting a required timeout for e.g. IPv4, one can ensure that even if IP6 succeeds earlier than IPv4, NetworkManager waits some time for IPv4 before the connection becomes active. Note that if "may-fail" is FALSE for the same address family, this property has no effect as NetworkManager needs to wait for the full DHCP timeout. A zero value means that no required timeout is present, -1 means the default value (either configuration ipvx.required-timeout override or zero).
hr: Najmanje vremensko razdoblje u milisekundama za koje treba isprobati nepromjenjivo IP podešavanje prije uspješnog povezivanja. Ovo svojstvo je korisno na primjer ako su oba IPv4 i IPv6 omogućeni i dopušten im je neuspjeh. Uobičajeno povezivanje uspije čim se jedna od dvije vrste adresa završi; postavljanjem potrebnog vremena isteka npr. IPv4, može se osigurati čak i ako IPv6 uspije ranije od IPv4, Mrežni upravitelj čeka određeno vrijeme za IPv4 prije nego što povezivanje postane aktivno. Zapamtite da ako "may-fail" je LAŽ za iste vrste adresa, ovo svojstvo nema učinka jer Mrežni upravitelj treba čekati potpuno DHCP vrijeme isteka. Vrijednost nula znači da potrebno vrijeme isteka nije prisutno, -1 znači zadanu vrijednost (ili zaobilaženje ipvx.required-timeout podešavanja ili nula).

en: The default metric for routes that don't explicitly specify a metric. The default value -1 means that the metric is chosen automatically based on the device type. The metric applies to dynamic routes, manual (static) routes that don't have an explicit metric setting, address prefix routes, and the default route. Note that for IPv6, the kernel accepts zero (0) but coerces it to 1024 (user default). Hence, setting this property to zero effectively mean setting it to 1024. For IPv4, zero is a regular value for the metric.
hr: Zadana metrika za rute koje izričito ne određuju metriku. Zadana vrijednost -1 znači da se metrika odabire automatski temeljem vrste uređaja. Metrika se primijenjuje na promjenjive rute, ručne (nepromjenjive) rute koje nemaju izričitu postavku metrike, rute s prefiksom adrese i zadanu rutu. Zapamtite da za IPv6, kernel prihvaća nulu (0) ali prisiljava ju na 1024 (korisnički zadano). Stoga, postavljanje ovog svojstva na nulu zapravo znači njegovo postavljanje na 1024. Za IPv4, nula je uobičajena vrijednost za metriku.

en: Array of IP routes.
hr: Polje IP ruta.

en: How many additional levels of encapsulation are permitted to be prepended to packets. This property applies only to IPv6 tunnels.
hr: Koliko dodatnih razina enkapsulacije je dopušteno dodati paketima. Ovo svojstvo se primijenjuje samo na IPv6 tunele.

en: Tunnel flags. Currently, the following values are supported: NM_IP_TUNNEL_FLAG_IP6_IGN_ENCAP_LIMIT (0x1), NM_IP_TUNNEL_FLAG_IP6_USE_ORIG_TCLASS (0x2), NM_IP_TUNNEL_FLAG_IP6_USE_ORIG_FLOWLABEL (0x4), NM_IP_TUNNEL_FLAG_IP6_MIP6_DEV (0x8), NM_IP_TUNNEL_FLAG_IP6_RCV_DSCP_COPY (0x10), NM_IP_TUNNEL_FLAG_IP6_USE_ORIG_FWMARK (0x20). They are valid only for IPv6 tunnels.
hr: Oznake tunela. Trenutno, sljedeće vrijednosti su podržane: NM_IP_TUNNEL_FLAG_IP6_IGN_ENCAP_LIMIT (0x1), NM_IP_TUNNEL_FLAG_IP6_USE_ORIG_TCLASS (0x2), NM_IP_TUNNEL_FLAG_IP6_USE_ORIG_FLOWLABEL (0x4), NM_IP_TUNNEL_FLAG_IP6_MIP6_DEV (0x8), NM_IP_TUNNEL_FLAG_IP6_RCV_DSCP_COPY (0x10), NM_IP_TUNNEL_FLAG_IP6_USE_ORIG_FWMARK (0x20). Valjane su samo za IPv6 tunele.

en: The flow label to assign to tunnel packets. This property applies only to IPv6 tunnels.
hr: Oznaka protoka za dodjelu tunelskim paketima. Ovo svojstvo se primijenjuje samo na IPv6 tunele.

en: The key used for tunnel input packets; the property is valid only for certain tunnel modes (GRE, IP6GRE). If empty, no key is used.
hr: Ključ koji se koristi za ulazne pakete tunela; ovo svojstvo je valjano samo za određene tunelske načine rada (GRE, IP6GRE). Ako je prazno, ključ se ne koristi.

en: The local endpoint of the tunnel; the value can be empty, otherwise it must contain an IPv4 or IPv6 address.
hr: Lokalna krajnja točka tunela; vrijednost može biti prazna, inače mora sadržavati IPv4 ili IPv6 adresu.

en: The tunneling mode, for example NM_IP_TUNNEL_MODE_IPIP (1) or NM_IP_TUNNEL_MODE_GRE (2).
hr: Način tuneliranja, na primjer NM_IP_TUNNEL_MODE_IPIP (1) ili NM_IP_TUNNEL_MODE_GRE (2).

en: If non-zero, only transmit packets of the specified size or smaller, breaking larger packets up into multiple fragments.
hr: Ako nije nula, samo prenose pakete određene veličine ili manje, razlomljuju veće pakete u više okvira.

en: The key used for tunnel output packets; the property is valid only for certain tunnel modes (GRE, IP6GRE). If empty, no key is used.
hr: Ključ koji se koristi za izlazne pakete tunela; ovo svojstvo je valjano samo za određene tunelske načine rada (GRE, IP6GRE). Ako je prazno, ključ se ne koristi.

en: If given, specifies the parent interface name or parent connection UUID the new device will be bound to so that tunneled packets will only be routed via that interface.
hr: Ako je zadano, određuje naziv sadržanog sučelja ili UUID sadržanog povezivanja na kojeg će se novi uređaj povezati tako da će tunelirani paketi samo biti rutirani putem ovog sučelja.

en: Whether to enable Path MTU Discovery on this tunnel.
hr: Treba li omogućiti putanju MTU otkrivanja na ovom tunelu.

en: The remote endpoint of the tunnel; the value must contain an IPv4 or IPv6 address.
hr: Udaljena krajnja točka tunela; vrijednost mora sadržavati IPv4 ili IPv6 adresu.

en: The type of service (IPv4) or traffic class (IPv6) field to be set on tunneled packets.
hr: Vrsta usluge (IPv4) ili polje klase prometa (IPv6) koje mora biti postavljeno za tunelirane pakete.

en: The TTL to assign to tunneled packets. 0 is a special value meaning that packets inherit the TTL value.
hr: TTL za dodjelu tuneliranim paketima. 0 je posebna vrijednost što znači da paketi nasljeđuju TTL vrijednost.

en: Channel on which the mesh network to join is located.
hr: Kanal za pridruživanje mreže je lociran.

en: Anycast DHCP MAC address used when requesting an IP address via DHCP. The specific anycast address used determines which DHCP server class answers the request. This is currently only implemented by dhclient DHCP plugin.
hr: Anycast DHCP MAC adresa korištena pri zahtjevu IP adrese putem DHCP-a. Određena anycast adresa koja se koristi za određivanje klasa DHCP poslužitelja odgovara na zahtjev. Ovo je trenutno samo implementirano putem dhclient DHCP priključka.

en: SSID of the mesh network to join.
hr: SSID mreže pridruživanja.

en: Enable or disable RSTP.
hr: Omogući ili onemogući RSTP.

en: Enable or disable STP.
hr: Omogući ili onemogući STP.

en: Password used to authenticate with the PPPoE service.
hr: Lozinka koje se koristi za ovjeru PPPoE usluge.

en: Username used to authenticate with the PPPoE service.
hr: Korisničko ime koje se koristi za ovjeru PPPoE usluge.

en: If specified, this connection will only apply to the WiMAX device whose MAC address matches. This property does not change the MAC address of the device (known as MAC spoofing). Deprecated: 1
hr: Ako je navedeno, povezivanje će se samo primijeniti na WiMAX uređaj čija se stalna MAC adresa podudara. Ovo svojstvo ne mijenja MAC adresu uređaja (tj. maskiranje MAC adrese (spoofing)). Zastarjelo: 1

en: When TRUE, setup the interface to accept packets for all MAC addresses. This is enabling the kernel interface flag IFF_PROMISC. When FALSE, the interface will only accept the packets with the interface destination mac address or broadcast.
hr: Kada je ISTINA, postavlja sučelje da prihvaća pakete za sve MAC adrese. Ovo omogućava oznaku kernel sučelja IFF_PROMISC. Kada je LAŽ, sučelje će samo prihvaćati pakete sa odredišnom adresom mac sučelja ili emitiranja.

en: When TRUE, enforce auto-negotiation of speed and duplex mode. If "speed" and "duplex" properties are both specified, only that single mode will be advertised and accepted during the link auto-negotiation process: this works only for BASE-T 802.3 specifications and is useful for enforcing gigabits modes, as in these cases link negotiation is mandatory. When FALSE, "speed" and "duplex" properties should be both set or link configuration will be skipped.
hr: Kada je ISTINA, prisiljava automatsko pregovaranje brzine i dvostrukog načina. Ako su oba "speed" i "duplex" svojstva određena, samo će  taj jednostruki način biti oglašen i prihvaćen tijekom procesa automatskog pregovaranja povezivanja: ovo radi samo za BASE-T 802.3 specifikacije i korisno je za provođenje gigabitnih načina, kao u ovim slučajevima pregovaranje povezivanja je obavezno. Kada je LAŽ, "speed" i "duplex" svojstva trebala bi oba postaviti ili će poveznica podešavanja biti preskočena.

en: If specified, request that the device use this MAC address instead. This is known as MAC cloning or spoofing. Beside explicitly specifying a MAC address, the special values "preserve", "permanent", "random" and "stable" are supported. "preserve" means not to touch the MAC address on activation. "permanent" means to use the permanent hardware address if the device has one (otherwise this is treated as "preserve"). "random" creates a random MAC address on each connect. "stable" creates a hashed MAC address based on connection.stable-id and a machine dependent key. If unspecified, the value can be overwritten via global defaults, see manual of NetworkManager.conf. If still unspecified, it defaults to "preserve" (older versions of NetworkManager may use a different default value). On D-Bus, this field is expressed as "assigned-mac-address" or the deprecated "cloned-mac-address".
hr: Ako je određeno, zahtijevaj da uređaj koristi MAC adresu umjesto. To je poznato kao MAC kloniranje ili maskiranje MAC adrese (spoofing). Osim izričitog određivanja MAC adrese, posebne vrijednosti "preserve", "permanent", "random" i "stable" su podržane. "preserve" znači bez promjene MAC adrese pri aktivaciji. "permanent" znači korištenje stalne hardverske adrese uređaja ako ju uređaj ima (u suprotnome ovo se tretira kao "preserve"). "random" stvara naizmjenične MAC adrese pri svakom povezivanju. "stable" stvara jedinstvenu MAC adresu temeljenu na connection.stable-id i ključu ovisnom o uređaju. Ako nije određeno, vrijednost se može prebrisati s globalnim zadanim postavkama, pogledajte priručnik NetworkManager.conf. Ako je još uvijek neodređeno zadano je"preserve" (starije inačice Mrežnog upravitelja mogu koristiti drugačije zadane vrijednosti). Na D-Busu, ovo polje je izraženo kao "assigned-mac-address" ili zastarjelo "cloned-mac-address".

en: When a value is set, either "half" or "full", configures the device to use the specified duplex mode. If "auto-negotiate" is "yes" the specified duplex mode will be the only one advertised during link negotiation: this works only for BASE-T 802.3 specifications and is useful for enforcing gigabits modes, as in these cases link negotiation is mandatory. If the value is unset (the default), the link configuration will be either skipped (if "auto-negotiate" is "no", the default) or will be auto-negotiated (if "auto-negotiate" is "yes") and the local device will advertise all the supported duplex modes. Must be set together with the "speed" property if specified. Before specifying a duplex mode be sure your device supports it.
hr: Kada je vrijednost postavljena, ili "half" ili "full", podešava uređaj da koristi navedeni dvostruki način. Ako "auto-negotiate" je "yes" navedeni dvostruki način biti će jedino oglašen tijekom pregovaranja povezivanja: ovo radi samo za BASE-T 802.3 specifikacije i korisno je za provođenje gigabitnih načina, kao u ovim slučajevima pregovaranje povezivanja je obavezno. Ako vrijednost nije postavljena (zadana), poveznica podešavanja će biti ili preskočena (ako "auto-negotiate" je "no", zadano) ili će biti automatsko pregovaranje (ako "auto-negotiate" je "yes") i lokalni uređaj će oglasiti sve podržane dvostruke načine. Mora biti postavljeno zajedno sa "speed" svojstvom ako je navedeno. Prije određivanja dvostrukog načina provjerite podržavali li ga vaš uređaj.

en: With "cloned-mac-address" setting "random" or "stable", by default all bits of the MAC address are scrambled and a locally-administered, unicast MAC address is created. This property allows to specify that certain bits are fixed. Note that the least significant bit of the first MAC address will always be unset to create a unicast MAC address. If the property is NULL, it is eligible to be overwritten by a default connection setting. If the value is still NULL or an empty string, the default is to create a locally-administered, unicast MAC address. If the value contains one MAC address, this address is used as mask. The set bits of the mask are to be filled with the current MAC address of the device, while the unset bits are subject to randomization. Setting "FE:FF:FF:00:00:00" means to preserve the OUI of the current MAC address and only randomize the lower 3 bytes using the "random" or "stable" algorithm. If the value contains one additional MAC address after the mask, this address is used instead of the current MAC address to fill the bits that shall not be randomized. For example, a value of "FE:FF:FF:00:00:00 68:F7:28:00:00:00" will set the OUI of the MAC address to 68:F7:28, while the lower bits are randomized. A value of "02:00:00:00:00:00 00:00:00:00:00:00" will create a fully scrambled globally-administered, burned-in MAC address. If the value contains more than one additional MAC addresses, one of them is chosen randomly. For example, "02:00:00:00:00:00 00:00:00:00:00:00 02:00:00:00:00:00" will create a fully scrambled MAC address, randomly locally or globally administered.
hr: Sa "cloned-mac-address" postavkom "random" ili "stable", po zadanome svi bitovi MAC adrese su kôdirani i lokalno administrirani, MAC adresa emitiranja prema jednom primatelju je stvorena. Ovo svojstvo omogućuje postavljanje tih određenih bitova kao nepromjenjivih. Zapamtite da najmanje bitan bit prve MAC adrese uvijek neće biti postavljen za stvaranje MAC adrese emitiranja prema jednom primatelju. Ako je svojstvo NULA, ispunjava uvjete da se prebriše zadanim postavkama povezivanja. Ako je postavka još uvijek NULA ili prazan izraz, zadano je stvaranje lokalno administrirane MAC adrese emitiranja prema jednom primatelju. Ako vrijednosti sadrže jednu MAC adresu, ta adresa se koristi za maskiranje. Postavljeni bitovi maske trebaju biti popunjeni trenutnom adresom uređaja a nepostavljeni bitovi su predmet naizmjeničnog odabira. Postavka "FE:FF:FF:00:00:00" znači očuvanje OUI-ja trenutne MAC adrese i samo naizmjenična manja 3 bita koristeći "random" ili "stable" algoritam. Ako vrijednost sadrži još jednu dodatnu vrijednost MAC adrese nakon maskiranja, ta adresa se koristi umjesto trenutne MAC adrese za popunjavanje bitova koji se ne bi trebali biti naizmjenični. Na primjer, vrijednost "FE:FF:FF:00:00:00 68:F7:28:00:00:00" će postaviti OUI od MAC adrese na 68:F7:28, dok će manji bitovi biti naizmjenični. Vrijednost "02:00:00:00:00:00 00:00:00:00:00:00" će stvoriti potpuno kôdiranu globalno administriranu, ugrađenu MAC adresu. Ako vrijednost sadrži više od jedne dodatne MAC adrese, jedna od njih je odabrana naizmjenično. Na primjer, "02:00:00:00:00:00 00:00:00:00:00:00 02:00:00:00:00:00" će stvoriti potpuno kôdiranu MAC adresu, naizmjenično lokalno ili globalno administriranu.

en: If specified, this connection will only apply to the Ethernet device whose permanent MAC address matches. This property does not change the MAC address of the device (i.e. MAC spoofing).
hr: Ako je određeno, ovo povezivanje će se samo primijeniti na žični uređaj čija se stalna MAC adresa podudara. Ovo svojstvo ne mijenja MAC adresu uređaja (tj. maskiranje MAC adrese (spoofing)).

en: If specified, this connection will never apply to the Ethernet device whose permanent MAC address matches an address in the list.  Each MAC address is in the standard hex-digits-and-colons notation (00:11:22:33:44:55).
hr: Ako je određeno, ovo povezivanje neće se nikada primijeniti na žični uređaj čija stalna MAC adresa se podudara s adresama na popisu.  Svaka MAC adresa je standardno bilježena u obliku heksadecimalnih znamenki i odvojenih dvotočkom (00:11:22:33:44:55).

en: If non-zero, only transmit packets of the specified size or smaller, breaking larger packets up into multiple Ethernet frames.
hr: Ako nije nula, samo prenesi pakete određene veličine ili manje, lomi veće pakete u više Ethernet okvira.

en: Specific port type to use if the device supports multiple attachment methods.  One of "tp" (Twisted Pair), "aui" (Attachment Unit Interface), "bnc" (Thin Ethernet) or "mii" (Media Independent Interface). If the device supports only one port type, this setting is ignored.
hr: Određena vrsta ulaza za korištenje ako uređaj podržava više načina pričvršćivanja.  Jedan od "tp" (Twisted Pair), "aui" (Attachment Unit Interface), "bnc" (Thin Ethernet) ili "mii" (Media Independent Interface). Ako uređaj podržava samo jednu vrstu ulaza, ova postavka je zanemarena.

en: s390 network device type; one of "qeth", "lcs", or "ctc", representing the different types of virtual network devices available on s390 systems.
hr: Vrsta s390 mrežnog uređaja; jedan od "qeth", "lcs", ili "ctc", predstavlja različite vrste virtualnih mrežnih uređaja dostupnih na s390 sustavima.

en: Identifies specific subchannels that this network device uses for communication with z/VM or s390 host.  Like the "mac-address" property for non-z/VM devices, this property can be used to ensure this connection only applies to the network device that uses these subchannels.  The list should contain exactly 3 strings, and each string may only be composed of hexadecimal characters and the period (.) character.
hr: Identificira određene podkanale koje ovaj mrežni uređaj koristi za komunikaciju sa z/VM ili s390 poslužiteljem.  Poput "mac-address" svojstva za ne-z/VM uređaje, ovo svojstvo se može koristiti kako bi se osiguralo da se ovo povezivanje samo primijeni na mrežne uređaje koji koriste ove podkanale.  Ovaj popis mora sadržavati točno 3 izraza, a svaki izraz može biti sastavljen od heksadecimalnih znakova i znaka (.) točke.

en: When a value greater than 0 is set, configures the device to use the specified speed. If "auto-negotiate" is "yes" the specified speed will be the only one advertised during link negotiation: this works only for BASE-T 802.3 specifications and is useful for enforcing gigabit speeds, as in this case link negotiation is mandatory. If the value is unset (0, the default), the link configuration will be either skipped (if "auto-negotiate" is "no", the default) or will be auto-negotiated (if "auto-negotiate" is "yes") and the local device will advertise all the supported speeds. In Mbit/s, ie 100 == 100Mbit/s. Must be set together with the "duplex" property when non-zero. Before specifying a speed value be sure your device supports it.
hr: Kada je vrijednost veća od 0 postavljena, podešava uređaje da koristi navedenu brzinu. Ako "auto-negotiate" je "yes" navedena brzina biti će jedino oglašena tijekom pregovaranja povezivanja: ovo radi samo za BASE-T 802.3 specifikacije i korisno je za provođenje gigabitnih načina, kao u ovim slučajevima pregovaranje povezivanja je obavezno. Ako vrijednost nije postavljena (0, zadana), poveznica podešavanja će biti ili preskočena (ako "auto-negotiate" je "no", zadano) ili će biti automatsko pregovaranje (ako "auto-negotiate" je "yes") i lokalni uređaj će oglasiti sve podržane brzine. U Mbit/s, tj. 100 == 100Mbit/s. Mora biti postavljeno zajedno sa  "duplex" svojstvom kada nije nula . Prije određivanja vrijednosti brzine provjerite podržavali li ga vaš uređaj.

en: The NMSettingWiredWakeOnLan options to enable. Not all devices support all options. May be any combination of NM_SETTING_WIRED_WAKE_ON_LAN_PHY (0x2), NM_SETTING_WIRED_WAKE_ON_LAN_UNICAST (0x4), NM_SETTING_WIRED_WAKE_ON_LAN_MULTICAST (0x8), NM_SETTING_WIRED_WAKE_ON_LAN_BROADCAST (0x10), NM_SETTING_WIRED_WAKE_ON_LAN_ARP (0x20), NM_SETTING_WIRED_WAKE_ON_LAN_MAGIC (0x40) or the special values NM_SETTING_WIRED_WAKE_ON_LAN_DEFAULT (0x1) (to use global settings) and NM_SETTING_WIRED_WAKE_ON_LAN_IGNORE (0x8000) (to disable management of Wake-on-LAN in NetworkManager).
hr: NMSettingWiredWakeOnLan mogućnost za omogućivanje. Ne podržavaju svi uređaji sve mogućnosti. Može biti bilo koja kombinacija NM_SETTING_WIRED_WAKE_ON_LAN_PHY (0x2), NM_SETTING_WIRED_WAKE_ON_LAN_UNICAST (0x4), NM_SETTING_WIRED_WAKE_ON_LAN_MULTICAST (0x8), NM_SETTING_WIRED_WAKE_ON_LAN_BROADCAST (0x10), NM_SETTING_WIRED_WAKE_ON_LAN_ARP (0x20), NM_SETTING_WIRED_WAKE_ON_LAN_MAGIC (0x40) ili posebne vrijednosti NM_SETTING_WIRED_WAKE_ON_LAN_DEFAULT (0x1) (pri korištenju globalnih vrijednosti) i NM_SETTING_WIRED_WAKE_ON_LAN_IGNORE (0x8000) (za onemogućavanje upravljanja Probudi-putem-žičnog-uređaja u Mrežnom upravitelju).

en: If specified, the password used with magic-packet-based Wake-on-LAN, represented as an Ethernet MAC address.  If NULL, no password will be required.
hr: Ako je navedeno, lozinka korištena s magičnim paketom temeljenim Probudi-putem-žičnog-uređaja, predstavljena kao adresa MAC žične mreže. Ako je NULA, lozinka neće biti potrebna.

en: The 256 bit private-key in base64 encoding.
hr: 256 bitni privatni ključ u base64 kôdiranju.

en: Flags indicating how to handle the "private-key" property.
hr: Oznake koje ukazuju kako rukovati "private-key" svojstvom.

en: Configures AP isolation, which prevents communication between wireless devices connected to this AP. This property can be set to a value different from NM_TERNARY_DEFAULT (-1) only when the interface is configured in AP mode. If set to NM_TERNARY_TRUE (1), devices are not able to communicate with each other. This increases security because it protects devices against attacks from other clients in the network. At the same time, it prevents devices to access resources on the same wireless networks as file shares, printers, etc. If set to NM_TERNARY_FALSE (0), devices can talk to each other. When set to NM_TERNARY_DEFAULT (-1), the global default is used; in case the global default is unspecified it is assumed to be NM_TERNARY_FALSE (0).
hr: Podešava AP izolaciju, koja sprječava komunikaciju između bežičnih uređaja povezanih s ovim AP-om. Ovo svojstvo se može postaviti na vrijednost drugačiju od NM_TERNARY_DEFAULT (-1) samo kada je sučelje podržano u AP načinu. Ako je postavljeno na NM_TERNARY_TRUE (1), uređaji ne mogu komunicirati međusobno. Ovo povećava sigurnost zato jer štiti uređaje od napada s drugih klijenata u mreži. U isto vrijeme, sprječava pristup uređaja resursima na istim bežičnim mrežama poput dijeljenja datoteka, pisača, itd. Ako je postavljeno na NM_TERNARY_FALSE (0), uređaji mogu međusobno komunicirati. Kada je postavljeno na NM_TERNARY_DEFAULT (-1), koristi globalne zadane postavke; u slučaju da globalne zadane postavke nisu navedene predpostavljeno je da je NM_TERNARY_FALSE (0).

en: 802.11 frequency band of the network.  One of "a" for 5GHz 802.11a or "bg" for 2.4GHz 802.11.  This will lock associations to the Wi-Fi network to the specific band, i.e. if "a" is specified, the device will not associate with the same network in the 2.4GHz band even if the network's settings are compatible.  This setting depends on specific driver capability and may not work with all drivers.
hr: 802.11 frekvencijski raspon mreže.  Jedan od "a" za 5GHz 802.11a ili "bg" za 2.4GHz 802.11.  To će zaključati povezivanje s bežičnom mrežom na određeni frekvencijski raspon, npr. ako je "a" određen, uređaj se neće povezati sa istom mrežom u 2.4GHz frekvencijskom rasponu čak i ako su mrežne postavke kompatibilne.  Ova postavka ovisi o mogućnostima određenog upravljačkog programa i možda neće raditi sa svim upravljačkim programima.

en: Wireless channel to use for the Wi-Fi connection.  The device will only join (or create for Ad-Hoc networks) a Wi-Fi network on the specified channel.  Because channel numbers overlap between bands, this property also requires the "band" property to be set.
hr: Bežični kanal za korištenje s bežičnim povezivanjem.  Uređaj će se pridružiti (ili stvoriti Ad-Hoc mrežu) bežičnoj mreži na određenom kanalu.  Zato jer se brojevi kanala preklapaju između frekvencijskih raspona, ovo svojstvo isto tako zahtjeva postavljeno "band" svojstvo.

en: If specified, request that the device use this MAC address instead. This is known as MAC cloning or spoofing. Beside explicitly specifying a MAC address, the special values "preserve", "permanent", "random" and "stable" are supported. "preserve" means not to touch the MAC address on activation. "permanent" means to use the permanent hardware address of the device. "random" creates a random MAC address on each connect. "stable" creates a hashed MAC address based on connection.stable-id and a machine dependent key. If unspecified, the value can be overwritten via global defaults, see manual of NetworkManager.conf. If still unspecified, it defaults to "preserve" (older versions of NetworkManager may use a different default value). On D-Bus, this field is expressed as "assigned-mac-address" or the deprecated "cloned-mac-address".
hr: Ako je određeno, zahtijevaj da uređaj koristi MAC adresu umjesto. To je poznato kao MAC kloniranje ili maskiranje MAC adrese (spoofing). Osim izričitog određivanja MAC adrese, posebne vrijednosti "preserve", "permanent", "random" i "stable" su podržane. "preserve" znači bez promjene MAC adrese pri aktivaciji. "permanent" znači korištenje stalne hardverske adrese uređaja. "random" stvara naizmjenične MAC adrese pri svakom povezivanju. "stable" stvara jedinstvenu MAC adresu temeljenu na connection.stable-id i ključu ovisnom o uređaju. Ako nije određeno, vrijednost se može prebrisati s globalnim zadanim postavkama, pogledajte priručnik NetworkManager.conf. Ako je još uvijek neodređeno zadano je"preserve" (starije inačice Mrežnog upravitelja mogu koristiti drugačije zadane vrijednosti). Na D-Busu, ovo polje je izraženo kao "assigned-mac-address" ili zastarjelo "cloned-mac-address".

en: If TRUE, indicates that the network is a non-broadcasting network that hides its SSID. This works both in infrastructure and AP mode. In infrastructure mode, various workarounds are used for a more reliable discovery of hidden networks, such as probe-scanning the SSID.  However, these workarounds expose inherent insecurities with hidden SSID networks, and thus hidden SSID networks should be used with caution. In AP mode, the created network does not broadcast its SSID. Note that marking the network as hidden may be a privacy issue for you (in infrastructure mode) or client stations (in AP mode), as the explicit probe-scans are distinctly recognizable on the air.
hr: Ako je ISTINA, označuje da mreža nije emitirajuća mreža koja sakriva svoj SSID. Ovo radi u infrastrukturnom i AP načinu. U infrastrukturnom načinu, razna zaobilazna rješenja su korištena za pouzdanije otkrivanje skrivenih mreža, poput sondiranja SSID-a.  Ipak, ta zaobilazna rješenja otkrivaju inherentne nesigurnosti u sakrivenim SSID mrežama i te skrivene SSID mreže moraju se koristiti uz oprez. U AP načinu, stvorena mreža ne emitira svoj SSID. Zapamtite da označavanje mreže kao skrivene može predstavljati problem s privatnosti za vas (u infrastrukturnom načinu) ili stanice klijenta (u AP načinu), jer je izričito sondiranje drugačije prepoznato u zraku.

en: If specified, this connection will only apply to the Wi-Fi device whose permanent MAC address matches. This property does not change the MAC address of the device (i.e. MAC spoofing).
hr: Ako je određeno, ovo povezivanje će se samo primijeniti na bežični uređaj čija se stalna MAC adresa podudara. Ovo svojstvo ne mijenja MAC adresu uređaja (tj. maskiranje MAC adrese (spoofing)).

en: A list of permanent MAC addresses of Wi-Fi devices to which this connection should never apply.  Each MAC address should be given in the standard hex-digits-and-colons notation (eg "00:11:22:33:44:55").
hr: Popis stalnih MAC adresa bežičnih uređaja koje se ne bi trebale primijeniti na ovo povezivanje.  Svaka MAC adresa trebala bi biti zadana u standardnim heksadecimalnim znamenkama i dvotočkama obilježavanja (npr. "00:11:22:33:44:55").

en: One of NM_SETTING_MAC_RANDOMIZATION_DEFAULT (0) (never randomize unless the user has set a global default to randomize and the supplicant supports randomization),  NM_SETTING_MAC_RANDOMIZATION_NEVER (1) (never randomize the MAC address), or NM_SETTING_MAC_RANDOMIZATION_ALWAYS (2) (always randomize the MAC address). This property is deprecated for 'cloned-mac-address'. Deprecated: 1
hr: Jedna od NM_SETTING_MAC_RANDOMIZATION_DEFAULT (0) (ne koristi nikada naizmjenični odabir osim ako korisnik ne postavi zadani globalni naizmjenični odabir i opskrbitelj podržava naizmjenični odabir), NM_SETTING_MAC_RANDOMIZATION_NEVER (1) (ne koristi nikada naizmjenični odabir MAC adrese), ili NM_SETTING_MAC_RANDOMIZATION_ALWAYS (2) (uvijek koristi naizmjenični odabir MAC adrese). Ovo svojstvo je zastarjelo za 'cloned-mac-address'. Zastarjelo: 1

en: Wi-Fi network mode; one of "infrastructure", "mesh", "adhoc" or "ap".  If blank, infrastructure is assumed.
hr: Način rada bežične mreže; jedan od "infrastructure", "mesh", "adhoc" ili "ap".  Ako je prazno, infrastructure se koristi.

en: One of NM_SETTING_WIRELESS_POWERSAVE_DISABLE (2) (disable Wi-Fi power saving), NM_SETTING_WIRELESS_POWERSAVE_ENABLE (3) (enable Wi-Fi power saving), NM_SETTING_WIRELESS_POWERSAVE_IGNORE (1) (don't touch currently configure setting) or NM_SETTING_WIRELESS_POWERSAVE_DEFAULT (0) (use the globally configured value). All other values are reserved.
hr: Jedna od NM_SETTING_WIRELESS_POWERSAVE_DISABLE (2) (onemogući štednju energije bežičnog uređaja), NM_SETTING_WIRELESS_POWERSAVE_ENABLE (3) (omogući štednju energije bežičnog uređaja), NM_SETTING_WIRELESS_POWERSAVE_IGNORE (1) (ne mijenjaj trenutna podešavanja postavki) ili NM_SETTING_WIRELESS_POWERSAVE_DEFAULT (0) (koristi globalno podešene vrijednosti). Sve ostale vrijednosti su rezervirane.

en: If non-zero, directs the device to only use the specified bitrate for communication with the access point.  Units are in Kb/s, ie 5500 = 5.5 Mbit/s.  This property is highly driver dependent and not all devices support setting a static bitrate.
hr: Ako nije nula, usmjerava uređaj da koristi samo određenu brzinu prijenosa za komunikaciju s pristupnom točkom.  Jedinice su u Kb/s, npr. 5500 = 5.5 Mbit/s.  Ovo svojstvo veoma ovisi o upravljačkom programu i ne podržavaju svi uređaji postavljanje nepromjenjive brzine prijenosa.

en: A list of BSSIDs (each BSSID formatted as a MAC address like "00:11:22:33:44:55") that have been detected as part of the Wi-Fi network.  NetworkManager internally tracks previously seen BSSIDs. The property is only meant for reading and reflects the BSSID list of NetworkManager. The changes you make to this property will not be preserved.
hr: Popis BSSID-ova (svaki je BSSID u obliku MAC adrese poput "00:11:22:33:44:55") koji su otkriveni kao dio bežične mreže.  Mrežni upravitelj interno prati prije vidljive BSSID-ove. Svojstvo je samo namijenjeno za čitanje i odražavanje BSSID popisa Mrežnog upravitelja. Promjene koje načinite ovom svojstvu neće biti očuvane.

en: SSID of the Wi-Fi network. Must be specified.
hr: SSID bežične mreže. Mora biti naveden.

en: If non-zero, directs the device to use the specified transmit power. Units are dBm.  This property is highly driver dependent and not all devices support setting a static transmit power.
hr: Ako nije nula, usmjerava uređaj da koristi određenu energiju prijenosa. Jedinice su dBm.  Ovo svojstvo veoma ovisi o upravljačkom programu i ne podržavaju svi uređaji postavljanje nepromjenjive energije prijenosa.

en: The NMSettingWirelessWakeOnWLan options to enable. Not all devices support all options. May be any combination of NM_SETTING_WIRELESS_WAKE_ON_WLAN_ANY (0x2), NM_SETTING_WIRELESS_WAKE_ON_WLAN_DISCONNECT (0x4), NM_SETTING_WIRELESS_WAKE_ON_WLAN_MAGIC (0x8), NM_SETTING_WIRELESS_WAKE_ON_WLAN_GTK_REKEY_FAILURE (0x10), NM_SETTING_WIRELESS_WAKE_ON_WLAN_EAP_IDENTITY_REQUEST (0x20), NM_SETTING_WIRELESS_WAKE_ON_WLAN_4WAY_HANDSHAKE (0x40), NM_SETTING_WIRELESS_WAKE_ON_WLAN_RFKILL_RELEASE (0x80), NM_SETTING_WIRELESS_WAKE_ON_WLAN_TCP (0x100) or the special values NM_SETTING_WIRELESS_WAKE_ON_WLAN_DEFAULT (0x1) (to use global settings) and NM_SETTING_WIRELESS_WAKE_ON_WLAN_IGNORE (0x8000) (to disable management of Wake-on-LAN in NetworkManager).
hr: NMSettingWirelessWakeOnWLan mogućnost za omogućavanje. Ne podržavaju svi uređaji sve mogućnosti. Može biti bilo koja kombinacija NM_SETTING_WIRELESS_WAKE_ON_WLAN_ANY (0x2), NM_SETTING_WIRELESS_WAKE_ON_WLAN_DISCONNECT (0x4), NM_SETTING_WIRELESS_WAKE_ON_WLAN_MAGIC (0x8), NM_SETTING_WIRELESS_WAKE_ON_WLAN_GTK_REKEY_FAILURE (0x10), NM_SETTING_WIRELESS_WAKE_ON_WLAN_EAP_IDENTITY_REQUEST (0x20), NM_SETTING_WIRELESS_WAKE_ON_WLAN_4WAY_HANDSHAKE (0x40), NM_SETTING_WIRELESS_WAKE_ON_WLAN_RFKILL_RELEASE (0x80), NM_SETTING_WIRELESS_WAKE_ON_WLAN_TCP (0x100) ili posebne vrijednosti NM_SETTING_WIRELESS_WAKE_ON_WLAN_DEFAULT (0x1) (pri korištenju globalnih vrijednosti) i NM_SETTING_WIRELESS_WAKE_ON_WLAN_IGNORE (0x8000) (za onemogućavanje upravljanja Probudi-putem-žičnog-uređaja u Mrežnom upravitelju).

en: When WEP is used (ie, key-mgmt = "none" or "ieee8021x") indicate the 802.11 authentication algorithm required by the AP here.  One of "open" for Open System, "shared" for Shared Key, or "leap" for Cisco LEAP.  When using Cisco LEAP (ie, key-mgmt = "ieee8021x" and auth-alg = "leap") the "leap-username" and "leap-password" properties must be specified.
hr: Kada se WEP koristi (npr., key-mgmt = "none" ili "ieee8021x") ukazuje na 802.11 algoritam ovjere potreban za pristupnu točku ovdje.  Jedna od "open" za otvoreni sustav, "shared" za dijeljeni ključ, ili "leap" za Cisco LEAP.  Kada se koristi Cisco LEAP (npr., key-mgmt = "ieee8021x" i auth-alg = "leap") "leap-username" i "leap-password" svojstva moraju biti navedena.

en: Indicates whether Fast Initial Link Setup (802.11ai) must be enabled for the connection.  One of NM_SETTING_WIRELESS_SECURITY_FILS_DEFAULT (0) (use global default value), NM_SETTING_WIRELESS_SECURITY_FILS_DISABLE (1) (disable FILS), NM_SETTING_WIRELESS_SECURITY_FILS_OPTIONAL (2) (enable FILS if the supplicant and the access point support it) or NM_SETTING_WIRELESS_SECURITY_FILS_REQUIRED (3) (enable FILS and fail if not supported).  When set to NM_SETTING_WIRELESS_SECURITY_FILS_DEFAULT (0) and no global default is set, FILS will be optionally enabled.
hr: Označuje treba li brzo početno postavljanje povezivanja (802.11ai) biti omogućeno za povezivanje.  Jedna od NM_SETTING_WIRELESS_SECURITY_FILS_DEFAULT (0) (koristi globalne zadane vrijednosti), NM_SETTING_WIRELESS_SECURITY_FILS_DISABLE (1) (onemogućuje FILS), NM_SETTING_WIRELESS_SECURITY_FILS_OPTIONAL (2) (omogućuje FILS ako ga podnositelj povezivanja i pristupna točka podržavaju) ili NM_SETTING_WIRELESS_SECURITY_FILS_REQUIRED (3) (omogućuje FILS i ne uspijeva ako nije podržano). Kada je postavljeno na NM_SETTING_WIRELESS_SECURITY_FILS_DEFAULT (0) i nema postavljenih globalnih zadanih vrijednosti, FILS biti će neobavezno omogućen.

en: A list of group/broadcast encryption algorithms which prevents connections to Wi-Fi networks that do not utilize one of the algorithms in the list.  For maximum compatibility leave this property empty.  Each list element may be one of "wep40", "wep104", "tkip", or "ccmp".
hr: Popis algoritma šifriranja grupa/emitiranja koja sprječavaju povezivanje s bežičnim mrežama koja ne koriste jedan od algoritama na popisu.  Za najveću kompatibilnost ostavite ovo svojstvo prazno.  Svaki element popisa može biti jedan od "wep40", "wep104", "tkip" ili "ccmp".

en: Key management used for the connection. One of "none" (WEP or no password protection), "ieee8021x" (Dynamic WEP), "owe" (Opportunistic Wireless Encryption), "wpa-psk" (WPA2 + WPA3 personal), "sae" (WPA3 personal only), "wpa-eap" (WPA2 + WPA3 enterprise) or "wpa-eap-suite-b-192" (WPA3 enterprise only). This property must be set for any Wi-Fi connection that uses security.
hr: Upravljanje ključevima korišteno za povezivanje. Jedna od "none" (WEP ili bez zaštite lozinke), "ieee8021x" (Promjenjivi WEP), "owe" (Oportunističko bežično šifriranje), "wpa-psk" (WPA2 + WPA3 osobni), "sae" (WPA3 samo osobni), "wpa-eap" (WPA2 + WPA3 za tvrtke) ili "wpa-eap-suite-b-192" (WPA3 samo za tvrtke). Ovo svojstvo mora biti postavljeno za svako bežično povezivanje koje koristi neki oblik sigurnosti.

en: The login password for legacy LEAP connections (ie, key-mgmt = "ieee8021x" and auth-alg = "leap").
hr: Lozinka prijave za zastarjelo LEAP povezivanje (npr., key-mgmt = "ieee8021x" i auth-alg = "leap").

en: Flags indicating how to handle the "leap-password" property.
hr: Oznake koje ukazuju kako rukovati "leap-password" svojstvom.

en: The login username for legacy LEAP connections (ie, key-mgmt = "ieee8021x" and auth-alg = "leap").
hr: Korisničko ime prijave za zastarjelo LEAP povezivanje (npr., key-mgmt = "ieee8021x" i auth-alg = "leap").

en: A list of pairwise encryption algorithms which prevents connections to Wi-Fi networks that do not utilize one of the algorithms in the list. For maximum compatibility leave this property empty.  Each list element may be one of "tkip" or "ccmp".
hr: Popis šifriranih algoritama za uparivanje koji sprječavaju povezivanje s bežičnim mrežama koje ne koriste jedno od tih algoritama s popisa. Za najveću kompatibilnost ostavite ovo svojstvo prazno.  Svaki element popisa može biti jedan od "tkip" ili "ccmp".

en: Indicates whether Protected Management Frames (802.11w) must be enabled for the connection.  One of NM_SETTING_WIRELESS_SECURITY_PMF_DEFAULT (0) (use global default value), NM_SETTING_WIRELESS_SECURITY_PMF_DISABLE (1) (disable PMF), NM_SETTING_WIRELESS_SECURITY_PMF_OPTIONAL (2) (enable PMF if the supplicant and the access point support it) or NM_SETTING_WIRELESS_SECURITY_PMF_REQUIRED (3) (enable PMF and fail if not supported).  When set to NM_SETTING_WIRELESS_SECURITY_PMF_DEFAULT (0) and no global default is set, PMF will be optionally enabled.
hr: Ukazuje treba li Okvir zaštićenog upravljanja (PMF) (802.11w) biti omogućen za povezivanja.  Jedna od NM_SETTING_WIRELESS_SECURITY_PMF_DEFAULT (0) (koristi globalno zadanu vrijednost), NM_SETTING_WIRELESS_SECURITY_PMF_DISABLE (1) (onemogućuje Okvir zaštićenog upravljanja (PMF)), NM_SETTING_WIRELESS_SECURITY_PMF_OPTIONAL (2) (omogućuje Okvir zaštićenog upravljanja (PMF) ako ga opskrbitelj i pristupna točka podržavaju) ili NM_SETTING_WIRELESS_SECURITY_PMF_REQUIRED (3) (omogućuje Okvir zaštićenog upravljanja (PMF) i ne uspije ako nije podržano).  Kada je postavljeno na NM_SETTING_WIRELESS_SECURITY_PMF_DEFAULT (0) i nisu postavljene globalno zadane vrijednosti, Okvir zaštićenog upravljanja (PMF) biti će pričuvno omogućen.

en: List of strings specifying the allowed WPA protocol versions to use. Each element may be one "wpa" (allow WPA) or "rsn" (allow WPA2/RSN).  If not specified, both WPA and RSN connections are allowed.
hr: Popis izraza određenih dopuštenim inačicama WPA protokola za korištenje. Svaki element može biti jedan od "wpa" (dopušta WPA) ili "rsn" (dopušta WPA2/RSN).  Ako nije određeno, oba WPA i RSN povezivanja su dopuštena.

en: Pre-Shared-Key for WPA networks. For WPA-PSK, it's either an ASCII passphrase of 8 to 63 characters that is (as specified in the 802.11i standard) hashed to derive the actual key, or the key in form of 64 hexadecimal character. The WPA3-Personal networks use a passphrase of any length for SAE authentication.
hr: Pred-dijeljeni ključ. Za WPA-PSK, ili je ASCII lozinka od 8 do 63 znaka koja je (kao što je određeno 802.11i standardom) raspršena kako bi se izveo stvarni ključ, ili ključ u obliku 64 heksadecimalnih znakova. WPA3-osobne mreže koriste lozinku bilo koje duljine za SAE ovjeru.

en: Flags indicating how to handle the "psk" property.
hr: Oznake koje ukazuju kako rukovati "psk" svojstvom.

en: Flags indicating how to handle the "wep-key0", "wep-key1", "wep-key2", and "wep-key3" properties.
hr: Oznake koje ukazuju kako rukovati "wep-key0", "wep-key1", "wep-key2" i "wep-key3" svojstvima.

en: Controls the interpretation of WEP keys.  Allowed values are NM_WEP_KEY_TYPE_KEY (1), in which case the key is either a 10- or 26-character hexadecimal string, or a 5- or 13-character ASCII password; or NM_WEP_KEY_TYPE_PASSPHRASE (2), in which case the passphrase is provided as a string and will be hashed using the de-facto MD5 method to derive the actual WEP key.
hr: Upravlja obradom WEP ključeva.  Dopuštene vrijednosti su NM_WEP_KEY_TYPE_KEY (1), gdje je ključ 10 ili 26 znakovni heksadecimalni izraz, ili 5 ili 13 znakovna ASCII lozinka; ili NM_WEP_KEY_TYPE_PASSPHRASE (2), gdje je lozinka omogućena kao izraz i biti će provjerena MD5 načinom provjere za izvlačenje stvarnog WEP ključa.

en: Index 0 WEP key.  This is the WEP key used in most networks.  See the "wep-key-type" property for a description of how this key is interpreted.
hr: Sadržaj 0 WEP ključa.  Ovaj se WEP ključ upotrebljava u većini mreža.  Pogledajte "wep-key-type" svojstvo za opis kako se ovaj ključ obrađuje.

en: Index 1 WEP key.  This WEP index is not used by most networks.  See the "wep-key-type" property for a description of how this key is interpreted.
hr: Sadržaj 1 WEP ključa.  Ovaj se WEP ključ upotrebljava u većini mreža.  Pogledajte "wep-key-type" svojstvo za opis kako se ovaj ključ obrađuje.

en: Index 2 WEP key.  This WEP index is not used by most networks.  See the "wep-key-type" property for a description of how this key is interpreted.
hr: Sadržaj 2 WEP ključa.  Ovaj se WEP ključ upotrebljava u većini mreža.  Pogledajte "wep-key-type" svojstvo za opis kako se ovaj ključ obrađuje.

en: Index 3 WEP key.  This WEP index is not used by most networks.  See the "wep-key-type" property for a description of how this key is interpreted.
hr: Sadržaj 3 WEP ključa.  Ovaj se WEP ključ upotrebljava u većini mreža.  Pogledajte "wep-key-type" svojstvo za opis kako se ovaj ključ obrađuje.

en: When static WEP is used (ie, key-mgmt = "none") and a non-default WEP key index is used by the AP, put that WEP key index here.  Valid values are 0 (default key) through 3.  Note that some consumer access points (like the Linksys WRT54G) number the keys 1 - 4.
hr: Kada se koristi nepromjenjivi WEP (npr., key-mgmt = "none") i ne-zadani sadržaj WEP ključa koristi pristupna točka, postavite taj sadržaj WEP ključa ovdje.  Valjane vrijednosti su 0 (zadani ključ) do 3.  Zapamtite da određene potrošačke pristupne točke (poput Linksys WRT54G) imaju brojeve ključeva 1 - 4.

en: Flags indicating which mode of WPS is to be used if any. There's little point in changing the default setting as NetworkManager will automatically determine whether it's feasible to start WPS enrollment from the Access Point capabilities. WPS can be disabled by setting this property to a value of 1.
hr: Oznake koje ukazuju koji način rada koristi WPS. Postoji mala točka u promjeni zadane postavke gdje Mrežni upravitelj automatski otkriva je li izvodljivo pokretanje WPS registracije iz mogućnosti pristupne točke. WPS se može onemogućiti postavljanjem ovog svojstva na vrijednost 1.

en: IEEE 802.15.4 channel. A positive integer or -1, meaning "do not set, use whatever the device is already set to".
hr: IEEE 802.15.4 kanal. Pozitivan cijeli broj ili -1, što znači "ne postavljaj i ne koristi ono na što je uređaj već postavljen".

en: If specified, this connection will only apply to the IEEE 802.15.4 (WPAN) MAC layer device whose permanent MAC address matches.
hr: Ako je navedeno, ovo povezivanje će se samo primijeniti na IEEE 802.15.4 (WPAN) MAC sloj uređaja s čijom se stalnom MAC adresom podudara.

en: IEEE 802.15.4 channel page. A positive integer or -1, meaning "do not set, use whatever the device is already set to".
hr: IEEE 802.15.4 stranica kanala. Pozitivan cijeli broj ili -1, što znači "ne postavljaj i ne koristi ono na što je uređaj već postavljen".

en: IEEE 802.15.4 Personal Area Network (PAN) identifier.
hr: IEEE 802.15.4 identifikator Mreže Osobnog Područja (PAN).

en: Short IEEE 802.15.4 address to be used within a restricted environment.
hr: Kratka IEEE 802.15.4 adresa koja se koristi u ograničenom okruženju.

en: Whether the system hostname can be determined from DHCP on this connection. When set to NM_TERNARY_DEFAULT (-1), the value from global configuration is used. If the property doesn't have a value in the global configuration, NetworkManager assumes the value to be NM_TERNARY_TRUE (1).
hr: Treba li se naziv računala sustava otkriti putem DHCP-a na ovom povezivanju. Kada je postavljeno na NM_TERNARY_DEFAULT (-1), vrijednost iz globalnog podešavanja se koristi. Ako svojstvo nema vrijednost u globalnom podešavanju, Mrežni upravitelj pretpostavlja da je vrijednost NM_TERNARY_TRUE (1).

en: Whether the system hostname can be determined from reverse DNS lookup of addresses on this device. When set to NM_TERNARY_DEFAULT (-1), the value from global configuration is used. If the property doesn't have a value in the global configuration, NetworkManager assumes the value to be NM_TERNARY_TRUE (1).
hr: Treba li se naziv računala sustava otkriti  iz obrnutog DNS pretraživanja adresa na ovom uređaju. Kada je postavljeno na NM_TERNARY_DEFAULT (-1), vrijednost iz globalnog podešavanja se koristi. Ako svojstvo nema vrijednost u globalnom podešavanju, Mrežni upravitelj pretpostavlja da je vrijednost NM_TERNARY_TRUE (1).

en: If set to NM_TERNARY_TRUE (1), NetworkManager attempts to get the hostname via DHCPv4/DHCPv6 or reverse DNS lookup on this device only when the device has the default route for the given address family (IPv4/IPv6). If set to NM_TERNARY_FALSE (0), the hostname can be set from this device even if it doesn't have the default route. When set to NM_TERNARY_DEFAULT (-1), the value from global configuration is used. If the property doesn't have a value in the global configuration, NetworkManager assumes the value to be NM_TERNARY_FALSE (0).
hr: Ako je postavljeno na NM_TERNARY_TRUE (1), Mrežni upravitelj pokušava dobiti naziv računala putem DHCPv4/DHCPv6 ili obrnutom DNS pretragom na ovom uređaju samo kada uređaj ima zadanu rutu za zadanu vrstu adresa (IPv4/IPv6). Ako je postavljeno na NM_TERNARY_FALSE (0), naziv računala može se postaviti s ovog uređaja čak iako nema zadanu rutu. Kada je postavljeno na NM_TERNARY_DEFAULT (-1), vrijednost iz globalnog podešavanja se koristi. Ako svojstvo nema vrijednost u globalnom podešavanju, Mrežni upravitelj pretpostavlja da je vrijednost NM_TERNARY_FALSE (0).

en: The relative priority of this connection to determine the system hostname. A lower numerical value is better (higher priority).  A connection with higher priority is considered before connections with lower priority. If the value is zero, it can be overridden by a global value from NetworkManager configuration. If the property doesn't have a value in the global configuration, the value is assumed to be 100. Negative values have the special effect of excluding other connections with a greater numerical priority value; so in presence of at least one negative priority, only connections with the lowest priority value will be used to determine the hostname.
hr: Relativni prioritet ovog povezivanja za otkrivanje naziva računala. Niža brojčana vrijednost je bolja (veći prioritet). Povezivanje s većim prioritetom se razmatra prije povezivanja s manjim prioritetom. Ako je vrijednost nula, može se zaobići globalnom vrijednošću iz podešavanja Mrežnog upravitelja. Ako svojstvo nema vrijednost u globalnim podešavanjima, pretpostavljena vrijednost je 100. Negativne vrijednosti imaju poseban učinak izuzimanja drugih povezivanja s većom brojčanom vrijednošću prioriteta; tako da će se u prisutnosti barem jednog negativnog prioriteta koristiti samo povezivanja s najnižom vrijednošću prioriteta za određivanje naziva računala.

en: OK
hr: U REDU

en: Could not create temporary file: %s
hr: Nemoguće stvaranje privremene datoteke: %s

en: Editor failed: %s
hr: Neuspjeh uređivača: %s

en: Could not re-read file: %s
hr: Nemoguće ponovno čitanje datoteke: %s

en: Connecting
hr: Povezivanje

en: Error: timeout creating NMClient object
hr: Greška: isteklo je vrijeme stvaranja NMClient objekta

en: Error: Could not create NMClient object: %s
hr: Greška: Nemoguće stvaranje NMClient objekta: %s

en: Don't print anything
hr: Ništa ne ispisuj

en: Wait for NetworkManager startup instead of a connection
hr: Pričekaj da se Mrežni upravitelj pokrene umjesto da se poveže

en: Time to wait for a connection, in seconds (without the option, default value is 30). Maximum value is 2073600 seconds.
hr: Vrijeme čekanja povezivanja, u sekundama (bez mogućnosti, zadana vrijednost je 30) Najveća vrijednost je 2073600 sekundi.

en: Exit immediately if NetworkManager is not running or connecting
hr: Odmah izađi ako Mrežni upravitelj nije pokrenut ili povezan

en: Waits for NetworkManager to finish activating startup network connections.
hr: Čekanje da Mrežni upravitelj završi aktiviranje pokretanja mrežnih povezivanja.

en: Invalid option.  Please use --help to see a list of valid options.
hr: Neispravna mogućnost.  Koristite --help kako bi vidjeli popis valjanih mogućnosti.

en: Usage: nmcli agent { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { secret | polkit | all }
hr: Upotreba: nmcli agent { NAREDBA | pomoć }
    
    NAREDBA := { secret | polkit | all }

en: Usage: nmcli agent secret { help }
    
    Runs nmcli as NetworkManager secret agent. When NetworkManager requires
    a password it asks registered agents for it. This command keeps nmcli running
    and if a password is required asks the user for it.
hr: Upotreba: nmcli agent secret { pomoć }
    
    Pokreće nmcli kao skrivenog agenta Mrežnog upravitelja. Kada Mrežni upravitelj zahtijeva
    lozinku, upita registrirane agente za nju. Ta naredba drži nmcli pokrenutim
    i ako je lozinka potrebna upita korisnika za nju.

en: Usage: nmcli agent polkit { help }
    
    Registers nmcli as a polkit action for the user session.
    When a polkit daemon requires an authorization, nmcli asks the user and gives
    the response back to polkit.
hr: Upotreba: nmcli agent polkit { pomoć }
    
    Registrira nmcli kao polkit radnju za korisnikovu sesiju.
    Kada polkitov pozadinski program zahtjeva ovjeru, nmcli upita korisnika i daje
    odgovor natrag u polkit.

en: Usage: nmcli agent all { help }
    
    Runs nmcli as both NetworkManager secret and a polkit agent.
hr: Upotreba: nmcli agent all { pomoć }
    
    Pokreće nmcli kao skrivenog Mrežnog upravitelja i polkit agenta.

en: nmcli successfully registered as a NetworkManager's secret agent.
hr: nmcli je uspješno registriran kao sakriveni agent Mrežnog upravitelja.

en: Error: secret agent initialization failed
hr: Greška: neuspješno pokretanje sakrivenog agenta

en: nmcli successfully registered as a polkit agent.
hr: nmcli je uspješno registriran kao polkit agent.

en: Error: polkit agent initialization failed: %s
hr: Greška: neuspješno pokretanje polkit agenta: %s

en: GROUP
hr: GRUPA

en: Error: openconnect failed: %s
hr: Greška: openconnect neuspio: %s

en: Error: openconnect failed with status %d
hr: Greška: openconnect neuspio sa stanjem %d

en: Error: openconnect failed with signal %d
hr: Greška: openconnect neuspio sa signalom %d

en: Warning: password for '%s' not given in 'passwd-file' and nmcli cannot ask without '--ask' option.
hr: Upozorenje: lozinka za '%s' nije zadana u 'passwd-file' i nmcli ne može upitati bez '--ask' mogućnosti.

en: Error: Could not create NMClient object: %s.
hr: Greška: nemoguće stvaranje NMClient objekta: %s.

en: Error: NetworkManager is not running.
hr: Greška: Mrežni upravitelj nije pokrenut.

en: Error: argument '%s' not understood. Try passing --help instead.
hr: Greška: argument '%s' je nerazumljiv. Umjesto upotrijebite --help.

en: Error: missing argument. Try passing --help.
hr: Greška: argument nedostaje. Umjesto upotrijebite --help.

en: access denied
hr: pristup odbijen

en: NetworkManager is not running
hr: NetworkManager nije pokrenut

en: none
hr: nijedan

en: limited
hr: ograničeno

en: full
hr: potpuno

note: define some prompts for connection editor
en: Setting name?
hr: Postavljanje naziva?

en: Property name?
hr: Stvarni naziv?

en: Enter connection type:
hr: Upšite vrstu povezivanja:

note: define some other prompts
en: Connection (name, UUID, or path):
hr: Povezivanje (naziv, UUID, ili putanja):

en: VPN connection (name, UUID, or path):
hr: VPN povezivanje (naziv, UUID, ili putanja):

en: Connection(s) (name, UUID, or path):
hr: Povezivanja (naziv, UUID, ili putanja):

en: Connection(s) (name, UUID, path or apath):
hr: Povezivanje (naziv, UUID, putanja ili aputanja):

en: activating
hr: aktiviram

en: activated
hr: aktivirano

en: deactivated
hr: deaktivirano

en: VPN connecting (prepare)
hr: VPN povezivanje (priprema)

en: VPN connecting (need authentication)
hr: VPN povezivanje (potrebna ovjera)

en: VPN connecting
hr: VPN povezivanje

en: VPN connecting (getting IP configuration)
hr: VPN povezivanje (dohvat IP podešavanja)

en: VPN connected
hr: VPN povezan

en: VPN connection failed
hr: VPN povezivanje neuspjelo

en: VPN disconnected
hr: VPN nije povezan

en: WiMax is no longer supported
hr: WiMax više nije podržan

en: WEP encryption is known to be insecure
hr: Poznato je da WEP šifriranje nije sigurno

en: never
hr: nikad

en: Usage: nmcli connection { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { show | up | down | add | modify | clone | edit | delete | monitor | reload | load | import | export }
    
      show [--active] [--order <order spec>]
      show [--active] [id | uuid | path | apath] <ID> ...
    
      up [[id | uuid | path] <ID>] [ifname <ifname>] [ap <BSSID>] [passwd-file <file with passwords>]
    
      down [id | uuid | path | apath] <ID> ...
    
      add COMMON_OPTIONS TYPE_SPECIFIC_OPTIONS SLAVE_OPTIONS IP_OPTIONS [-- ([+|-]<setting>.<property> <value>)+]
    
      modify [--temporary] [id | uuid | path] <ID> ([+|-]<setting>.<property> <value>)+
    
      clone [--temporary] [id | uuid | path ] <ID> <new name>
    
      edit [id | uuid | path] <ID>
      edit [type <new_con_type>] [con-name <new_con_name>]
    
      delete [id | uuid | path] <ID>
    
      monitor [id | uuid | path] <ID> ...
    
      reload
    
      load <filename> [ <filename>... ]
    
      import [--temporary] type <type> file <file to import>
    
      export [id | uuid | path] <ID> [<output file>]
hr: Upotreba: nmcli connection { NAREDBA | pomoć }
    
    COMMAND := { show | up | down | add | modify | clone | edit | delete | monitor | reload | load | import | export }
    
      show [--active] [--order <specifikacija poredka>]
      show [--active] [id | uuid | putanja | apso. putanja] <ID> ...
    
      up [[id | uuid | path] <ID>] [ifname <if naziv>] [ap <BSSID>] [passwd-file <datoteka s lozinkom>]
    
      down [id | uuid | path | apath] <ID> ...
    
      add UOBIČAJENE_MOGUĆNOSTI MOGUĆNOSTI_POSEBNE_VRSTE PRIČUVNE_MOGUĆNOSTI IP_MOGUĆNOSTI [-- ([+|-]<postavka>.<svojstvo> <vrijednost>)+]
    
      modify [--temporary] [id | uuid | path] <ID> ([+|-]<postavka>.<svojstvo> <vrijednost>)+
    
      clone [--temporary] [id | uuid | path ] <ID> <novi naziv>
    
      edit [id | uuid | path] <ID>
      edit [type <nova_vrsta_povezivanja>] [con-name <novi_naziv_povezivanja>]
    
      delete [id | uuid | path] <ID>
    
      monitor [id | uuid | path] <ID> ...
    
      reload
    
      load <naziv datoteke> [ <naziv datoteke>... ]
    
      import [--temporary] type <vrsta> file <datoteka za uvoz>
    
      export [id | uuid | path] <ID> [<izlazna datoteka>]

en: Usage: nmcli connection show { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [--active] [--order <order spec>]
    
    List in-memory and on-disk connection profiles, some of which may also be
    active if a device is using that connection profile. Without a parameter, all
    profiles are listed. When --active option is specified, only the active
    profiles are shown. --order allows custom connection ordering (see manual page).
    
    ARGUMENTS := [--active] [id | uuid | path | apath] <ID> ...
    
    Show details for specified connections. By default, both static configuration
    and active connection data are displayed. It is possible to filter the output
    using global '--fields' option. Refer to the manual page for more information.
    When --active option is specified, only the active profiles are taken into
    account. Use global --show-secrets option to reveal associated secrets as well.
hr: Upotreba: nmcli connection show { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTS := [--active] [--order <specifikacija poredka>]
    
    Prikazuje profil povezivanja u memoriji i na disku, od koji pojedini mogu biti
    aktivni ako uređaj koristi taj profil povezivanja. Bez parametara, svi
    profili su prikazani. Kada je --active mogućnost navedena, samo su aktivni
    profili prikazani. --order omogućuje prilagođenim povezivanjima poredak (pogledajte stranicu priručnika).
    
    ARGUMENTI := [--active] [id | uuid | path | apath] <ID> ...
    
    Prikazuje pojedinosti za određeno povezivanje. Po zadanome, su prikazani podaci za oboje
    nepromjenjivo podešavanje i aktivno povezivanje. Moguće je filtrirati izlaz
    koristeći globalnu '--fields' mogućnost. Pogledajte stranice priručnika za više informacija.
    Kada je --active mogućnost navedena, samo su aktivni profili uključeni u račun.
    Koristite globalnu --show-secrets mogućnost kako bi isto tako vidjeli pridružene tajne.

en: Usage: nmcli connection up { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID> [ifname <ifname>] [ap <BSSID>] [nsp <name>] [passwd-file <file with passwords>]
    
    Activate a connection on a device. The profile to activate is identified by its
    name, UUID or D-Bus path.
    
    ARGUMENTS := ifname <ifname> [ap <BSSID>] [nsp <name>] [passwd-file <file with passwords>]
    
    Activate a device with a connection. The connection profile is selected
    automatically by NetworkManager.
    
    ifname      - specifies the device to active the connection on
    ap          - specifies AP to connect to (only valid for Wi-Fi)
    nsp         - specifies NSP to connect to (only valid for WiMAX)
    passwd-file - file with password(s) required to activate the connection
hr: Upotreba: nmcli connection up { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTI := [id | uuid | putanja] <ID> [ifname <ifname>] [ap <BSSID>] [nsp <naziv>] [passwd-file <datoteka s lozinkama>]
    
    Aktivira povezivanje na uređaju. Profil za aktivaciju je identificiran svojim
    nazivom, UUID-om ili D-Bus putanjom.
    
    ARGUMENTI := ifname <ifname> [ap <BSSID>] [nsp <naziv>] [passwd-file <datoteka s lozinkama>]
    
    Aktivira uređaj s povezivanjem. Profil povezivanja je automatski
    odabran od strane Mrežnog upravitelja.
    
    ifname      - određuje uređaj na aktivnoj adresi
    ap          - određuje AP za povezivanje (samo valjano za Wi-Fi)
    nsp         - određuje NSP za povezivanje (samo valjano za WiMAX)
    passwd-file - datoteka s potrebnim lozinkama za aktivaciju povezivanja

en: Usage: nmcli connection down { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path | apath] <ID> ...
    
    Deactivate a connection from a device (without preventing the device from
    further auto-activation). The profile to deactivate is identified by its name,
    UUID or D-Bus path.
hr: Upotreba: nmcli connection down { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTI := [id | uuid | putanja | apsolutna putanja] <ID> ...
    
    Deaktivira povezivanje na uređaju (bez spreječavanja uređaja od
    buduće automatske aktivacije). Profil deaktivacije je identificiran po nazivu,
    UUID-u ili D-Bus putanji.

en: Usage: nmcli connection modify { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID> ([+|-]<setting>.<property> <value>)+
    
    Modify one or more properties of the connection profile.
    The profile is identified by its name, UUID or D-Bus path. For multi-valued
    properties you can use optional '+' or '-' prefix to the property name.
    The '+' sign allows appending items instead of overwriting the whole value.
    The '-' sign allows removing selected items instead of the whole value.
    
    ARGUMENTS := remove <setting>
    
    Remove a setting from the connection profile.
    
    Examples:
    nmcli con mod home-wifi wifi.ssid rakosnicek
    nmcli con mod em1-1 ipv4.method manual ipv4.addr "192.168.1.2/24, 10.10.1.5/8"
    nmcli con mod em1-1 +ipv4.dns 8.8.4.4
    nmcli con mod em1-1 -ipv4.dns 1
    nmcli con mod em1-1 -ipv6.addr "abbe::cafe/56"
    nmcli con mod bond0 +bond.options mii=500
    nmcli con mod bond0 -bond.options downdelay
    nmcli con mod em1-1 remove sriov
hr: Upotreba: nmcli connection modify { ARGUMENTI | help }
    
    ARGUMENTI := [id | uuid | path] <ID> ([+|-]<postavka>.<svojstvo> <vrijednost>)+
    
    Mijenja jedno ili više svojstava profila povezivanja.
    Profil se identificira po njegovu nazivu, UUID-u ili D-Bus putanji. Za svojstva s više
    vrijednosti možete koristiti neobavezni '+' ili '-' prefiks u nazivu svojstva.
    '+' znak dopušta dodavanje stavki umjesto prebrisivanja cijele vrijednosti.
    '-' znak dopušta uklanjanje odabranih stavki umjesto cijele vrijednosti.
    
    ARGUMENTi := remove <postavka>
    
    Uklanja postavku iz profila povezivanja.
    
    Examples:
    nmcli con mod home-wifi wifi.ssid mojamreza
    nmcli con mod em1-1 ipv4.method manual ipv4.addr "192.168.1.2/24, 10.10.1.5/8"
    nmcli con mod em1-1 +ipv4.dns 8.8.4.4
    nmcli con mod em1-1 -ipv4.dns 1
    nmcli con mod em1-1 -ipv6.addr "abbe::cafe/56"
    nmcli con mod bond0 +bond.options mii=500
    nmcli con mod bond0 -bond.options downdelay
    nmcli con mod em1-1 remove sriov

en: Usage: nmcli connection clone { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [--temporary] [id | uuid | path] <ID> <new name>
    
    Clone an existing connection profile. The newly created connection will be
    the exact copy of the <ID>, except the uuid property (will be generated) and
    id (provided as <new name> argument).
hr: Upotreba: nmcli connection clone { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTS := [--temporary] [id | uuid | path] <ID> <novi naziv>
    
    Kloniranje postojećeg profila povezivanja. Novostvoreno povezivanje će biti
    istovjetna kopija <ID>, osim uuid svojstva (biti će generirano) i
    id (omogućen kao <novi naziv> argument).

en: Usage: nmcli connection edit { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID>
    
    Edit an existing connection profile in an interactive editor.
    The profile is identified by its name, UUID or D-Bus path
    
    ARGUMENTS := [type <new connection type>] [con-name <new connection name>]
    
    Add a new connection profile in an interactive editor.
hr: Upotreba: nmcli connection edit { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTI := [id | uuid | path] <ID>
    
    Uredi postojeći profil povezivanja u interaktivnom uređivaču.
    Profil je identificiran prema svojem nazivu, UUID-u ili D-Bus putanji
    
    ARGUMENTI := [type <vrsta novog povezivanja>] [con-name <naziv novog povezivanja>]
    
    Uredi profil novog povezivanja u interaktivnom uređivaču.

en: Usage: nmcli connection delete { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID>, ...
    
    Delete connection profiles.
    The profiles are identified by their name, UUID or D-Bus path.
hr: Upotreba: nmcli connection delete { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTI := [id | uuid | putanja] <ID>
    
    Brisanje profila povezivanja.
    Profili su identificirani prema svojem nazivu, UUID-u ili D-Bus putanji.

en: Usage: nmcli connection monitor { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID> ...
    
    Monitor connection profile activity.
    This command prints a line whenever the specified connection changes.
    Monitors all connection profiles in case none is specified.
hr: Upotreba: nmcli connection monitor { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID> ...
    
    Nadziri aktivnost profila povezivanja.
    Ova naredba prikazuje redak kada se određeno povezivanje promijeni.
    Nadgleda sve profile povezivanja u slučaju da ništa nije određeno.

en: Usage: nmcli connection reload { help }
    
    Reload all connection files from disk.
hr: Upotreba: nmcli connection reload { pomoć }
    
    Ponovno učitava sve datoteke povezivanja s diska.

en: Usage: nmcli connection load { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <filename> [<filename>...]
    
    Load/reload one or more connection files from disk. Use this after manually
    editing a connection file to ensure that NetworkManager is aware of its latest
    state.
hr: Upotreba: nmcli connection load { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTS := <naziv datoteke> [<naziv datoteke>...]
    
    Učitava/ Ponovno učitava jedan ili više datoteka povezivanja s diska. Koristite ovo nakon
    ručnog uređivanja datoteke povezivanja kako bi osigurali da je Mrežni upravitelj svjestan
    svojeg posljednjeg stanja.

en: Usage: nmcli connection import { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [--temporary] type <type> file <file to import>
    
    Import an external/foreign configuration as a NetworkManager connection profile.
    The type of the input file is specified by type option.
    Only VPN configurations are supported at the moment. The configuration
    is imported by NetworkManager VPN plugins.
hr: Upotreba: nmcli connection import { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTS := [--temporary] type <vrsta> file <datoteka za uvoz>
    
    Uvaža vanjsko podešavanje kao profil povezivanja Mrežnog upravitelja.
    Vrsta ulazne datoteke je određena mogućnosti vrste.
    Samo VPN podešavanja su trenutno podržana. Podešavanje
    je uvezeno VPN priključkom Mrežnog upravitelja.

en: Usage: nmcli connection export { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID> [<output file>]
    
    Export a connection. Only VPN connections are supported at the moment.
    The data are directed to standard output or to a file if a name is given.
hr: Upotreba: nmcli connection export { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID> [<izlazna datoteka>]
    
    Izvoz povezivanja. Samo VPN povezivanja su trenutno podržana.
    Podaci su usmjereni u standardni izlaz ili u datoteku ako je zadan naziv.

en: Usage: nmcli connection migrate { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [--plugin <plugin>] [id | uuid | path] <ID>, ...
    
    Migrate connection profiles to a different settings plugin,
    such as "keyfile" (default) or "ifcfg-rh".
hr: Upotreba: nmcli connection migrate { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTI := [--plugin <priključak>] [id | uuid | putanja] <ID>, ...
    
    Migriranje profila povezivanja u drugi priključak postavki,
    poput "keyfile" (zadano) ili "ifcfg-rh".

en: Error updating secrets for %s: %s
hr: Greška nadopuna tajni za %s: %s

en: Connection profile details
hr: Pojedinosti profila povezivanja

en: Error: 'connection show': %s
hr: Greška: 'prikaži povezivanje': %s

en: Active connection details
hr: Pojedinosti aktivnog povezivanja

en: NAME
hr: NAZIV

en: invalid field '%s'; allowed fields: %s and %s, or %s,%s
hr: neispravno polje '%s'; dopuštena polja: %s i %s, ili %s,%s

en: '%s' has to be alone
hr: '%s' mora biti sam

en: incorrect string '%s' of '--order' option
hr: neispravan niz znakova '%s' od '--order' mogućnosti

en: incorrect item '%s' in '--order' option
hr: neispravna stavka '%s' u '--order' mogućnosti

en: No connection specified
hr: Povezivanje nije navedeno

en: %s argument is missing
hr: %s argument nedostaje

en: unknown connection '%s'
hr: nepoznato povezivanje '%s'

en: '--order' argument is missing
hr: '--order' argument nedostaje

en: NetworkManager active profiles
hr: Aktivni profili Mrežnog upravitelja

en: NetworkManager connection profiles
hr: Profili povezivanja Mrežnog upravitelja

en: Error: %s argument is missing.
hr: Greška: nedostaje argument %s.

en: Error: %s - no such connection profile.
hr: Greška: %s - nema takvog profila povezivanja.

en: Error: %s.
hr: Greška: %s.

en: no active connection on device '%s'
hr: nema aktivnog povezivanja na uređaju '%s'

en: no active connection or device
hr: nema aktivnnog povezivanja ili uređaja

en: device '%s' not compatible with connection '%s':
hr: uređaj '%s' nije kompatibilan s povezivanjem '%s':

en: device '%s' not compatible with connection '%s'
hr: uređaj '%s' ne podržava povezivanje '%s'

en: device '%s' not found for connection '%s'
hr: uređaj '%s' nije pronađen za povezivanje '%s'

en: no device found for connection '%s'
hr: nije pronađen uređaj za povezivanje '%s'

en: Hint: use '%s' to get more details.
hr: Savjet: koristite '%s' za više pojedinosti.

en: Connection successfully activated (%s) (D-Bus active path: %s)
hr: Povezivanje uspješno aktivirano (%s) (D-Bus aktivna putanja: %s)

en: Connection successfully activated (D-Bus active path: %s)
hr: Povezivanje uspješno aktivirano (D-Bus aktivna putanja: %s)

en: Error: Connection activation failed: %s
hr: Greška: aktivacija povezivanja neuspjela: %s

en: Error: Timeout expired (%d seconds)
hr: Greška: Vrijeme čekanja isteklo (%d sekundi)

en: unknown device '%s'.
hr: nepoznat uređaj '%s'.

en: neither a valid connection nor device given
hr: ni valjano povezivanje ni valjani uređaj nije zadan

en: invalid passwd-file '%s' at line %zd: %s
hr: nevaljana passwd datoteka '%s' u redku %zd: %s

en: invalid passwd-file '%s': %s
hr: nevaljana passwd datoteka '%s': %s

en: Error: invalid extra argument '%s'.
hr: Greška: neispravan dodatni argument '%s'.

en: preparing
hr: pripremanje

en: Connection '%s' (%s) successfully deleted.
hr: Povezivanje '%s' (%s) uspješno obrisano.

en: Connection '%s' successfully deactivated (D-Bus active path: %s)
hr: Povezivanje '%s' uspješno deaktivirano (D-Bus aktivna putanja: %s)

en: Error: No connection specified.
hr: Greška: nema određenog povezivanja.

en: Error: '%s' is not an active connection.
hr: Greška: '%s' nije aktivno povezivanje.

en: Error: not all active connections found.
hr: Greška: nisu sva aktivna povezivanja pronađena.

en: Error: no active connection provided.
hr: Greška: nema osiguranih aktivnih povezivanja.

en: Connection '%s' deactivation failed: %s
hr: Neuspjela deaktivacija povezivanja '%s': %s

en: Warning: master='%s' doesn't refer to any existing profile.
hr: Upozorenje: master='%s' se ne odnosi ni na jedan glavni profil.

en: Error: invalid property '%s': %s.
hr: Greška: neispravno vlasnštvo '%s': %s.

en: Error: failed to %s %s.%s: %s.
hr: Greška: neuspjelo %s %s.%s: %s.

en: Error: invalid slave type; %s.
hr: Greška: neispravna pričuvna vrsta; %s.

en: Error: invalid connection type; %s.
hr: Greška: neispravna vrsta povezivanja; %s.

en: Error: bad connection type: %s
hr: Greška: loša vrsta povezivanja: %s

en: Error: master is required
hr: Greška: glavno sučelje je potrebno

en: Error: '%s' is not a valid monitoring mode; use '%s' or '%s'.
hr: Graška: '%s' nije valjan način nadgledanja; koristi '%s' or '%s'.

en: Error: 'bt-type': '%s' not valid; use [%s, %s, %s (%s), %s].
hr: Error: 'bt-type': '%s' nije valjana; koristite [%s, %s, %s (%s), %s].

en: Error: setting '%s' is mandatory and cannot be removed.
hr: Greška: postavka '%s' je obavezna i ne može se ukloniti.

en: Error: value for '%s' is missing.
hr: Greška: vrijednost '%s' nedostaje.

en: Error: <setting>.<property> argument is missing.
hr: Greška: <setting>.<property> argument nedostaje.

en: Error: missing setting.
hr: Greška: nedostaje postavka.

en: Error: invalid setting argument '%s'.
hr: Greška: nevaljani argument postavke '%s'.

en: Error: invalid or not allowed setting '%s': %s.
hr: Greška: neispravna ili nedopuštena postavka '%s': %s.

en: Error: '%s' is ambiguous (%s.%s or %s.%s).
hr: Greška: '%s' je dvoznačno (%s.%s ili %s.%s).

en: Error: invalid <setting>.<property> '%s'.
hr: Greška: neispravno <setting>.<property> '%s'.

en: Warning: %s.
hr: Upozorenje: %s.

en: Warning: There is another connection with the name '%1$s'. Reference the connection by its uuid '%2$s'
     | Warning: There are %3$u other connections with the name '%1$s'. Reference the connection by its uuid '%2$s'
hr[0]: Postoji još %3$u povezivanje s nazivom '%1$s'. Potražite povezivanje prema njegovom uuid-u '%2$s'
hr[1]: Postoji još %3$u povezivanja s nazivom '%1$s'. Potražite povezivanje prema njegovom uuid-u '%2$s'
hr[2]: Postoji još %3$u povezivanja s nazivom '%1$s'. Potražite povezivanje prema njegovom uuid-u '%2$s'

en: Error: Failed to add '%s' connection: %s
hr: Greška: neuspjelo dodavanje '%s' povezivanja: %s

note: We print here human readable text, but as scripts might parse this output * (with LANG=C), this is important to not change in the future. At least * not unless called with a new command line flag, that requests a different output. * * That means, be very careful if you change this message, it might 
en: Connection '%s' (%s) successfully added.
hr: Povezivanje '%s' (%s) uspješno dodano.

en: You can specify this option more than once. Press <Enter> when you're done.
hr: Možete navesti ovu mogućnost više puta. Pritisnite <Enter> kada ste završili.

en: Error: value for '%s' argument is required.
hr: Greška: vrijednost za '%s' argument je potrebna.

en: Error: 'save': %s.
hr: Greška: 'spremi': %s.

en: Error: '%s' argument is required.
hr: Greška: '%s' argument je potreban.

en: ['%s' setting values]
hr: ['%s' vrijednost postavljanja]

note: TRANSLATORS: do not translate command names and keywords before :: *              However, you should translate terms enclosed in <>.
en: ---[ Main menu ]---
    goto     [<setting> | <prop>]        :: go to a setting or property
    remove   <setting>[.<prop>] | <prop> :: remove setting or reset property value
    set      [<setting>.<prop> <value>]  :: set property value
    describe [<setting>.<prop>]          :: describe property
    print    [all | <setting>[.<prop>]]  :: print the connection
    verify   [all | fix]                 :: verify the connection
    save     [persistent|temporary]      :: save the connection
    activate [<ifname>] [/<ap>|<nsp>]    :: activate the connection
    back                                 :: go one level up (back)
    help/?   [<command>]                 :: print this help
    nmcli    <conf-option> <value>       :: nmcli configuration
    quit                                 :: exit nmcli
hr: ---[ Glavni izbornik ]---
    goto     [<postavka> | <prijedlog>]        :: idi na postavku ili svojstvo
    remove   <postavka>[.<prijedlog>] | <prijedlog> :: uklanja postavku ili vraća zadanu vrijednost svojstva
    set      [<postavka>.<prijedlog> <vrijednost>]  :: postavlja vrijednost svojstva
    describe [<postvaka>.<prijedlog>]          :: opisuje svojstva
    print    [all | <postvaka>[.<prijedlog>]]  :: prikazuje povezivanje
    verify   [all | fix]                 :: provjerava povezivanje
    save     [persistent|temporary]      :: sprema povezivanje
    activate [<ifname>] [/<ap>|<nsp>]    :: aktivira povezivanje
    back                                 :: idi jednu razinu gore (natrag)
    help/?   [<naredba>]                 :: prikazuje ovu pomoć
    nmcli    <conf-option> <vrijednost>       :: nmcli podešavanje
    quit                                 :: zatvori nmcli

en: goto <setting>[.<prop>] | <prop>  :: enter setting/property for editing
    
    This command enters into a setting or property for editing it.
    
    Examples: nmcli> goto connection
              nmcli connection> goto secondaries
              nmcli> goto ipv4.addresses
hr: goto <postavka>[.<prijedlog>] | <prijedlog>  :: uđi u postavke/svojstvo za uređivanje
    
    Ova naredba ulazi u postavku ili svojstvo kako bi ih mogli urediti.
    
    Pimjeri: nmcli> goto connection
              nmcli connection> goto secondaries
              nmcli> goto ipv4.adrese

en: remove <setting>[.<prop>]  :: remove setting or reset property value
    
    This command removes an entire setting from the connection, or if a property
    is given, resets that property to the default value.
    
    Examples: nmcli> remove wifi-sec
              nmcli> remove eth.mtu
hr: remove <postavka>[.<prijedlog>]  :: ukloni postavku ili vrati zadanu vrijednost svojstva
    
    Ova naredba uklanja cijelu postavku iz povezivanja, ili ako je svojstvo
    zadano, vraća to svojstvo na njegove zadane vrijednosti.
    
    Primjeri: nmcli> remove wifi-sec
              nmcli> remove eth.mtu

en: set [<setting>.<prop> <value>]  :: set property value
    
    This command sets property value.
    
    Example: nmcli> set con.id My connection
hr: set [<postavka>.<prijedlog> <vrijednost>]  :: postavlja vrijednost svojstva
    
    Ova naredba postavlja vrijednost svojstva.
    
    Primjer: nmcli> set con.id Moje povezivanje

en: add [<setting>.<prop> <value>]  :: add property value
    
    This command appends property value.
    
    Example: nmcli> add ipv4.addresses 192.168.1.1/24
hr: add [<postavka>.<prijedlog> <vrijednost>]  :: dodaje vrijednost svojstva
    
    Ova naredba dodaje vrijednost svojstva.
    
    Primjer: nmcli> add ipv4.addresses 192.168.1.1/24

en: describe [<setting>.<prop>]  :: describe property
    
    Shows property description. You can consult nm-settings(5) manual page to see all NM settings and properties.
hr: describe [<postavka>.<prijedlog>]  :: opisuje svojstvo
    
    Prikazuje opis svojstva. Pogledajte nm-settings(5) stranicu priručnika kako bi vidjeli sve postavke i svojstva Mrežnog upravitelja.

en: print [all]  :: print setting or connection values
    
    Shows current property or the whole connection.
    
    Example: nmcli ipv4> print all
hr: print [all]  :: ispiši postavke ili vrijednosti povezivanja
    
    Prikazuje trenutno svojstvo ili cijelo povezivanje.
    
    Primjer: nmcli ipv4> print all

en: verify [all | fix]  :: verify setting or connection validity
    
    Verifies whether the setting or connection is valid and can be saved later.
    It indicates invalid values on error. Some errors may be fixed automatically
    by 'fix' option.
    
    Examples: nmcli> verify
              nmcli> verify fix
              nmcli bond> verify
hr: verify [all | fix]  :: provjerava valjanost postavki ili povezivanja
    
    Provjerava je li postavka ili povezivanje valjano i može li se spremiti kasnije.
    Označava neispravne vrijednosti pri greškama. Neke greške se automatski poprave
    pomoću 'fix' mogućnosti.
    
    Primjeri: nmcli> verify
              nmcli> verify fix
              nmcli bond> verify

en: save [persistent|temporary]  :: save the connection
    
    Sends the connection profile to NetworkManager that either will save it
    persistently, or will only keep it in memory. 'save' without an argument
    means 'save persistent'.
    Note that once you save the profile persistently those settings are saved
    across reboot or restart. Subsequent changes can also be temporary or
    persistent, but any temporary changes will not persist across reboot or
    restart. If you want to fully remove the persistent connection, the connection
    profile must be deleted.
hr: save [persistent|temporary]  :: sprema povezivanje
    
    Šalje profil povezivanja u Mrežni upravitelj da ga spremi trajno,
    ili samo zadrži u memoriji. 'save' bez argumenta znači 'save persistent'.
    Napomena kada jednom spremite profil trajno te postavke su spremljene
    i nakon ponovnog pokretanja. Naknadne promjene isto tako mogu biti privremene
    ili trajne,  ali sve privremene promjene se neće očuvati nakon ponovnog pokretanja. 
    Ako želite u potpunosti ukloniti trajno povezivanje, profil povezivanja mora se obrisati.

en: activate [<ifname>] [/<ap>|<nsp>]  :: activate the connection
    
    Activates the connection.
    
    Available options:
    <ifname>    - device the connection will be activated on
    /<ap>|<nsp> - AP (Wi-Fi) or NSP (WiMAX) (prepend with / when <ifname> is not specified)
hr: activate [<ifname>] [/<ap>|<nsp>]  :: aktivira povezivanje
    
    Aktivira povezivanje.
    
    Dostupne mogućnosti:
    <ifname>    - uređaj povezivanja će biti aktiviran pri
    /<ap>|<nsp> - AP (Wi-Fi) ili NSP (WiMAX) (preddodavanju s / kada <ifname> nije određeno)

en: back  :: go to upper menu level
hr: back  :: idi na višu razinu izbornika

en: help/? [<command>]  :: help for the nmcli commands
hr: help/? [<naredba>]  :: pomoć za nmcli naredbe

en: nmcli [<conf-option> <value>]  :: nmcli configuration
    
    Configures nmcli. The following options are available:
    status-line yes | no          [default: no]
    save-confirmation yes | no    [default: yes]
    show-secrets yes | no         [default: no]
    prompt-color <color> | <0-8>  [default: 0]
    %s
    Examples: nmcli> nmcli status-line yes
              nmcli> nmcli save-confirmation no
              nmcli> nmcli prompt-color 3
hr: nmcli [<mogućnost-podešavanja> <vrijednost>]  :: nmcli configuration
    
    Podešava nmcli. Sljedeće mogućnosti su dostupne:
    status-line yes | no          [zadano: no]
    save-confirmation yes | no    [zadano: yes]
    show-secrets yes | no         [zadano: no]
    prompt-color <boja> | <0-8>  [zadano: 0]
    %s
    Primjeri: nmcli> nmcli status-line yes
              nmcli> nmcli save-confirmation no
              nmcli> nmcli prompt-color 3

en: quit  :: exit nmcli
    
    This command exits nmcli. When the connection being edited is not saved, the user is asked to confirm the action.
hr: quit  :: exit nmcli
    
    Naredba za izlaz iz nmcli. Kada je povezivanje uređeno nije spremljeno, korisnik je upitan za potvrdu radnje.

en: Unknown command: '%s'
hr: Nepoznata naredba: '%s'

note: TRANSLATORS: do not translate command names and keywords before :: *              However, you should translate terms enclosed in <>.
en: ---[ Property menu ]---
    set      [<value>]               :: set new value
    add      [<value>]               :: add new option to the property
    change                           :: change current value
    remove   [<index> | <option>]    :: delete the value
    describe                         :: describe property
    print    [setting | connection]  :: print property (setting/connection) value(s)
    back                             :: go to upper level
    help/?   [<command>]             :: print this help or command description
    quit                             :: exit nmcli
hr: ---[ Izbornik svojstva ]---
    set      [<vrijednost>]               :: postavi novu vrijednost
    add      [<vrijednost>]               :: dodaj novu mogućnost svojstvu
    change                           :: promijeni trenutnu vrijednost
    remove   [<sadržaj> | <mogućnost>]    :: obriši trenutnu vrijednost
    describe                         :: opis svojstva
    print    [setting | connection]  :: ispisuje svojstvo (postavka/povezivanje) vrijednost
    back                             :: idi na višu razinu
    help/?   [<naredba>]             :: prikazuje ovu pomoć ili opis naredbe
    quit                             :: zatvori nmcli

en: set [<value>]  :: set new value
    
    This command sets provided <value> to this property
hr: set [<vrijednost>]  :: postavi novu vrijednost
    
    Ovaj skup naredbi daje <vrijednost> ovom svojstvu

en: add [<value>]  :: append new value to the property
    
    This command adds provided <value> to this property, if the property is of a container type. For single-valued properties the property value is replaced (same as 'set').
hr: add [<vrijednost>]  :: dodaje novu vrijednost svojstvu
    
    Ovaj skup naredbi daje <vrijednost> ovom svojstvu, ako je svojstvo vrste spremnika. Za svojstvo s jednom vrijednosti, vrijednost svojstva je zamijenjena (ista kao 'set').

en: change  :: change current value
    
    Displays current value and allows editing it.
hr: change  :: promijeni trenutnu vrijednost
    
    Prikazuje trenutnu vrijednost i omogućuje uređivanje.

en: remove [<value>|<index>|<option name>]  :: delete the value
    
    Removes the property value. For single-valued properties, this sets the
    property back to its default value. For container-type properties, this removes
    all the values of that property or you can specify an argument to remove just
    a single item or option. The argument is either a value or index of the item to
    remove, or an option name (for properties with named options).
    
    Examples: nmcli ipv4.dns> remove 8.8.8.8
              nmcli ipv4.dns> remove 2
              nmcli bond.options> remove downdelay
hr: remove [<vrijednost>|<sadržaj>|<naziv mogućnosti>]  :: briše vrijednost
    
    Uklanja vrijednost svojstva. Za svojstva s jednom vrijednosti, ovo postavlja
    svojstvo na njenu zadanu vrijednost. Za svojstva kontejnerske vrste, ovo uklanja
    sve vrijednosti toga svojstva ili možete navesti argument za uklanjanje samo
    jedne stavke ili mogućnosti. Argument je vrijednost ili sadržaj stavke za
    uklanjanje, ili naziv mogućnosti (za svojstva s imenovanim mogućnostima).
    
    Primjeri: nmcli ipv4.dns> remove 8.8.8.8
              nmcli ipv4.dns> remove 2
              nmcli bond.options> remove downdelay

en: describe  :: describe property
    
    Shows property description. You can consult nm-settings(5) manual page to see all NM settings and properties.
hr: describe  :: opis svojstva
    
    Prikazuje opis svojstva. Pogledajte nm-settings(5) stranicu priručnika kako bi vidjeli sve postavke i svojstva Mrežnog upravitelja.

en: print [property|setting|connection]  :: print property (setting, connection) value(s)
    
    Shows property value. Providing an argument you can also display values for the whole setting or connection.
hr: print [property|setting|connection]  :: ispisuje svojstvo (postavka, povezivanje) vrijednosti
    
    Prikazuje vrijednost svojstva. Omogućuje argument koji prikazuje vrijednosti za cjelokupnu postavku ili povezivanje.

en: help/? [<command>]  :: help for nmcli commands
hr: help/? [<naredba>]  :: pomoć za nmcli naredbe

en: Error: Connection activation failed.
hr: Greška: neuspjela aktivacija povezivanja.

note: TRANSLATORS: status line in nmcli connection editor
en: [ Type: %s | Name: %s | UUID: %s | Dirty: %s | Temp: %s ]
hr: [ Vrsta: %s | Naziv: %s | UUID: %s | Kaljav: %s | Temp: %s ]

en: The connection is not saved. Do you really want to quit? %s
hr: Povezivanje nije spremljeno. Sigurno želite izaći? %s

en: The connection profile has been removed from another client. You may type 'save' in the main menu to restore it.
hr: Profil povezivanja je uklonjen s drugog klijenta. Možete upisati 'save' u glavni izbornik kako bi ga obnovili.

en: Allowed values for '%s' property: %s
hr: Dopuštene vrijednosti za '%s' svojstvo: %s

en: Enter '%s' value:
hr: Upiši '%s' vrijednost:

en: Error: failed to set '%s' property: %s
hr: Greška: neuspjelo postavljanje '%s' svojstva: %s

en: Edit '%s' value:
hr: Uredi '%s' vrijednost:

en: Error: %s
hr: Greška: %s

en: Unknown command argument: '%s'
hr: Nepoznat argument naredbe: '%s'

en: Available settings: %s
hr: Dostupne postavke: %s

en: Error: invalid setting name; %s
hr: Greška: neispravan naziv postavke; %s

en: Available properties: %s
hr: Dostupna svojstva: %s

en: Error: property %s
hr: Greška: svojstvo %s

en: Saving the connection with 'autoconnect=yes'. That might result in an immediate activation of the connection.
    Do you still want to save? %s
hr: Spremanje povezivanja s 'autoconnect=yes'. To može rezultirati s trenutnom aktivacijom povezivanja.
    Želite li još uvijek spremiti? %s

en: You may edit the following settings: %s
hr: Možete urediti sljedeće mogućnosti: %s

en: The connection profile has been removed from another client. You may type 'save' to restore it.
hr: Profil povezivanja je uklonjen s drugog klijenta.  Možete upisati 'save' kako bi ga obnovili.

en: Error: no setting selected; valid are [%s]
hr: Greška: nema odabrane postavke; valjane su [%s]

en: use 'goto <setting>' first, or 'set <setting>.<property>'
hr: koristite 'goto <setting>' prvo, ili 'set <setting>.<property>'

en: Error: invalid setting argument '%s'; valid are [%s]
hr: Greška: neispravan argument postavke '%s'; valjani su [%s]

en: Error: missing setting for '%s' property
hr: Greška: nedostaje postavka za '%s' vlasništvo

en: Error: invalid property: %s
hr: Greška: neispravno vlasništvo: %s

en: Error: unknown setting '%s'
hr: Greška: nepoznata postavka '%s'

en: You may edit the following properties: %s
hr: Možete urediti sljedeća svojstva: %s

en: Error: failed to remove value of '%s': %s
hr: Greška: neuspjelo uklanjanje vrijednosti '%s': %s

en: Error: no argument given; valid are [%s]
hr: Greška: nema zadanog argumenta; valjani su [%s]

en: Setting '%s' is not present in the connection.
hr: Postavka '%s' nije prisutna u povezivanju.

en: Error: %s properties, nor it is a setting name.
hr: Greška: %s svojstvo, nije ni naziv postavke.

en: use 'goto <setting>' first, or 'describe <setting>.<property>'
hr: koristite 'goto <setting>' prvo, ili 'describe <setting>.<property>'

en: Error: invalid property: %s, neither a valid setting name.
hr: Greška: neispravno vlasništvo: %s, nije valjani naziv postavke.

en: Error: unknown setting: '%s'
hr: Greška: nepoznata postavka: '%s'

en: Error: '%s' setting not present in the connection
hr: Greška: '%s' postavka nije prisutna u povezivanju

en: Error: invalid property: %s%s
hr: Greška: neispravno vlasništvo: %s%s

en: , neither a valid setting name
hr: , nije valjani naziv postavke

en: Invalid verify option: %s
hr: Neispravna mogućnost provjere: %s

en: Verify setting '%s': %s
hr: Postavka provjere '%s': %s

en: Verify connection: %s
hr: Provjeri povezivanje: %s

en: The error cannot be fixed automatically.
hr: Ova greška se ne može popraviti automatski.

en: Error: invalid argument '%s'
hr: Greška: neispravan argument '%s'

en: Error: Failed to save '%s' (%s) connection: %s
hr: Greška: neuspjelo spremanje '%s' (%s) povezivanja: %s

en: Error: Timeout saving '%s' (%s) connection
hr: Greška: vrijeme spremanja '%s' (%s) povezivanja isteklo

en: Connection '%s' (%s) successfully saved.
hr: Povezivanje '%s' (%s) uspješno spremljeno.

en: Connection '%s' (%s) successfully updated.
hr: Povezivanje '%s' (%s) uspješno nadopunjeno.

en: Error: connection verification failed: %s
hr: Greška: neuspjelo provjeravanje povezivanja: %s

en: (unknown error)
hr: (nepoznata greška)

en: You may try running 'verify fix' to fix errors.
hr: Možete pokušati pokrenuti 'verify fix' za popravljanje greški.

note: TRANSLATORS: do not translate 'save', leave it as it is
en: Error: connection is not saved. Type 'save' first.
hr: Greška: povezivanje nije spremljeno. Prvo upišite 'save'.

en: Error: connection is not valid: %s
hr: Greška: povezivanje nije valjano: %s

en: Error: Cannot activate connection: %s.
hr: Greška: nemoguće aktiviranje povezivanja: %s.

en: Error: Failed to activate '%s' (%s) connection: %s
hr: Greška: neuspjelo aktiviranje '%s' (%s) povezivanja: %s

en: Monitoring connection activation (press any key to continue)
hr: Nadgledanje aktivacije povezivanja (pritisnite bilo koju tipku za nastavak)

en: Error: status-line: %s
hr: Greška: redak-stanja: %s

en: Error: save-confirmation: %s
hr: Greška: potvrda-spremanja: %s

en: Error: show-secrets: %s
hr: Greška: prikaži-tajne: %s

en: Current nmcli configuration:
hr: Trenutno nmcli podešavanje:

en: Invalid configuration option '%s'; allowed [%s]
hr: Neispravna mogućnost podešavanja '%s'; dopušteno [%s]

en: Error: only one of 'id', 'filename', uuid, or 'path' can be provided.
hr: Greška: samo jedan od 'id', 'naziva-datoteke', uuid, ili 'putanje' mogu biti pružani.

en: Error: Unknown connection '%s'.
hr: Greška: nepoznato povezivanje '%s'.

en: Warning: editing existing connection '%s'; 'type' argument is ignored
hr: Upozorenje: uređivanje postojećeg povezivanja '%s'; 'type' argument je zanemaren

en: Warning: editing existing connection '%s'; 'con-name' argument is ignored
hr: Upozorenje: uređivanje postojećeg povezivanja '%s'; 'con-name' argument je zanemaren

en: Valid connection types: %s
hr: Valjane vrste povezivanja: %s

en: Error: invalid connection type; %s
hr: Greška: neispravna vrsta povezivanja; %s

en: ===| nmcli interactive connection editor |===
hr: ===| nmcli interaktivan uređivač povezivanja |===

en: Editing existing '%s' connection: '%s'
hr: Uređivanje postojećeg '%s' povezivanja: '%s'

en: Adding a new '%s' connection
hr: Dodavanje novog '%s' povezivanja

note: TRANSLATORS: do not translate 'help', leave it as it is
en: Type 'help' or '?' for available commands.
hr: Upišite 'help' ili '?' za dostupne naredbe.

note: TRANSLATORS: do not translate 'print', leave it as it is
en: Type 'print' to show all the connection properties.
hr: Upišite 'print' za prikaz svih svojstava povezivanja.

note: TRANSLATORS: do not translate 'describe', leave it as it is
en: Type 'describe [<setting>.<prop>]' for detailed property description.
hr: Upišite 'describe [<setting>.<prop>]' za opširniji opis vlasništva.

en: Error: Failed to modify connection '%s': %s
hr: Greška: neuspjela promjena povezivanja '%s': %s

en: Connection '%s' (%s) successfully modified.
hr: Povezivanje '%s' (%s) uspješno promijenjeno.

en: %s (%s) cloned as %s (%s).
hr: %s (%s) je kloniran kao %s (%s).

en: New connection name:
hr: Novi naziv povezivanja:

en: Error: <new name> argument is missing.
hr: Greška: <new name> argument nedostaje.

en: Error: unknown extra argument: '%s'.
hr: Greška: nepoznat dodatni argument: '%s'.

en: Error: not all connections deleted.
hr: Greška: nisu sva povezivanja obrisana.

en: Error: Connection deletion failed: %s
hr: Greška: neuspjelo brisanje povezivanja: %s

en: Error: %s.
hr: Greška: %s.

en: Error: not all connections found.
hr: Greška: nisu sva povezivanja pronađena.

en: Error: cannot delete unknown connection(s): %s.
hr: Greška: nemoguće brisanje nepoznatih povezivanja: %s.

en: %s: connection profile changed
hr: %s: profil povezivanja promijenjen

en: %s: connection profile created
hr: %s:  profil povezivanja stvoren

en: %s: connection profile removed
hr: %s:  profil povezivanja uklonjen

en: Error: failed to reload connections: %s.
hr: Greška: neuspjelo ponovno učitavanje povezivanja: %s.

en: Error: failed to load connection: %s.
hr: Greška: neuspjelo učitavanje povezivanja: %s.

en: Could not load file '%s'
hr: Nemoguće učitavanje datoteke '%s'

en: File to import:
hr: Datoteka za uvoz:

en: Error: No arguments provided.
hr: Greška: nema omogućenih argumenata.

en: Warning: 'type' already specified, ignoring extra one.
hr: Upozorenje: 'type' je već određen, zanemarivanje dodatnoga.

en: Warning: 'file' already specified, ignoring extra one.
hr: Upozorenje: 'file' je već određen, zanemarivanje dodatnoga.

en: Error: 'type' argument is required.
hr: Greška: 'vrsta' argument je potreban.

en: Error: 'file' argument is required.
hr: Greška: 'file' argument je potreban.

en: Error: failed to find VPN plugin for %s.
hr: Greška: neuspješan pronalazak VPN priključka za %s.

en: Error: failed to load VPN plugin: %s.
hr: Greška: neuspjelo učitavanje VPN priključka: %s.

en: Error: failed to import '%s': %s.
hr: Greška: neuspjeli uvoz '%s': %s.

en: Output file name:
hr: Naziv izlazne datoteke:

en: Error: the connection is not VPN.
hr: Greška: povezivanje nije VPN.

en: Error: failed to create temporary file %s.
hr: Greška: neuspjelo stvaranje privremene datoteke %s.

en: Error: failed to export '%s': %s.
hr: Greška: neuspjeli izvoz '%s': %s.

en: Error: failed to read temporary file '%s': %s.
hr: Greška: neuspjelo čitanje privremene datoteke '%s': %s.

en: Error: not all connections migrated.
hr: Greška: nisu sva povezivanja migrirala.

en: Error: Connection migration failed: %s
hr: Greška: neuspjelo migriranje povezivanja: %s

en: Connection '%s' (%s) successfully migrated.
hr: Povezivanje '%s' (%s) uspješno migriralo.

en: '--plugin' argument is missing
hr: '--plugin' argument nedostaje

en: Error: cannot migrate unknown connection(s): %s.
hr: Greška: nemoguće migriranje nepoznatih povezivanja: %s.

note: define some prompts
en: Interface:
hr: Sučelje:

en: Interface(s):
hr: Sučelja:

en: (none)
hr: (nijedan)

en: <invisible> | %s
hr: <nevidljivo> | %s

en: <invisible>
hr: <nevidljivo>

en: Usage: nmcli device { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { status | show | set | connect | reapply | modify | disconnect | delete | monitor | wifi | lldp }
    
      status
    
      show [<ifname>]
    
      set [ifname] <ifname> [autoconnect yes|no] [managed yes|no]
    
      connect <ifname>
    
      reapply <ifname>
    
      modify <ifname> ([+|-]<setting>.<property> <value>)+
    
      disconnect <ifname> ...
    
      delete <ifname> ...
    
      monitor <ifname> ...
    
      wifi [list [ifname <ifname>] [bssid <BSSID>] [--rescan yes|no|auto]]
    
      wifi connect <(B)SSID> [password <password>] [wep-key-type key|phrase] [ifname <ifname>]
                             [bssid <BSSID>] [name <name>] [private yes|no] [hidden yes|no]
    
      wifi hotspot [ifname <ifname>] [con-name <name>] [ssid <SSID>] [band a|bg] [channel <channel>] [password <password>]
    
      wifi rescan [ifname <ifname>] [[ssid <SSID to scan>] ...]
    
      wifi show-password [ifname <ifname>]
    
      lldp [list [ifname <ifname>]]
hr: Upotreba: nmcli device { NAREDBA | help }
    
    NAREDBA := { status | show | set | connect | reapply | modify | disconnect | delete | monitor | wifi | lldp }
    
      status
    
      show [<if-naziv>]
    
      set [ifname] <if-naziv> [autoconnect yes|no] [managed yes|no]
    
      connect <if-naziv>
    
      reapply <if-naziv>
    
      modify <if-naziv> ([+|-]<postavka>.<svojstvo> <vrijednost>)+
    
      disconnect <if-naziv>...
    
      delete <if-naziv>...
    
      monitor <if-naziv>...
    
      wifi [list [ifname <if-naziv>] [bssid <BSSID>] [--rescan yes|no|auto]]
    
      wifi connect <(B)SSID> [password <lozinka>] [wep-key-type key|phrase] [ifname <if-naziv>]
                             [bssid <BSSID>] [name <naziv>] [private yes|no] [hidden yes|no]
    
      wifi hotspot [ifname <if-naziv>] [con-name <naziv>] [ssid <SSID>] [band a|bg] [channel <kanal>] [password <lozinka>]
    
      wifi rescan [ifname <if-naziv>] [[ssid <SSID za pretragu>]...]
    
      wifi show-password [ifname <if-naziv>]
    
      lldp [list [ifname <if-naziv>]]

en: Usage: nmcli device status { help }
    
    Show status for all devices.
    By default, the following columns are shown:
     DEVICE     - interface name
     TYPE       - device type
     STATE      - device state
     CONNECTION - connection activated on device (if any)
    Displayed columns can be changed using '--fields' global option. 'status' is
    the default command, which means 'nmcli device' calls 'nmcli device status'.
hr: Upotreba: nmcli device status { pomoć }
    
    Prikazuje stanje svih uređaja.
    Po zadanome, sljedeći stupci su prikazani:
     DEVICE     - naziv sučelja
     TYPE       - vrsta uređaja
     STATE      - stanje uređaja
     CONNECTION - povezivanje aktivirano na uređaju (ako postoji)
    Prikazani stupci se mogu promijeniti koristeći '--fields' globalnu mogućnost. 'status' je
    zadana naredba, što znači 'nmcli device' pozivi 'nmcli device status'.

en: Usage: nmcli device show { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [<ifname>]
    
    Show details of device(s).
    The command lists details for all devices, or for a given device.
hr: Upotreba: nmcli device show { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTS := [<if naziv>]
    
    Prikaži pojedinosti uređaja.
    Naredba prikazuje pojedinosti svih uređaja, ili za odabrani uređaj.

en: Usage: nmcli device connect { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <ifname>
    
    Connect the device.
    NetworkManager will try to find a suitable connection that will be activated.
    It will also consider connections that are not set to auto-connect.
hr: Upotreba: nmcli device connect { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTS := <if naziv>
    
    Povezivanje s uređajem.
    Mrežni upravitelj će pokušati pronaći prikladno povezivanje koje će se aktivirati.
    Isto tako će uzeti u obzir povezivanja koja nisu postavljena na auto-connect.

en: Usage: nmcli device reapply { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <ifname>
    
    Attempts to update device with changes to the currently active connection
    made since it was last applied.
hr: Upotreba: nmcli device reapply { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTS := <if naziv>
    
    Pokuša nadopuniti uređaj s promjenama na trenutno aktivno
    povezivanje od posljednji promjene.

en: Usage: nmcli device modify { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <ifname> ([+|-]<setting>.<property> <value>)+
    
    Modify one or more properties that are currently active on the device without modifying
    the connection profile. The changes have immediate effect. For multi-valued
    properties you can use optional '+' or '-' prefix to the property name.
    The '+' sign allows appending items instead of overwriting the whole value.
    The '-' sign allows removing selected items instead of the whole value.
    
    Examples:
    nmcli dev mod em1 ipv4.method manual ipv4.addr "192.168.1.2/24, 10.10.1.5/8"
    nmcli dev mod em1 +ipv4.dns 8.8.4.4
    nmcli dev mod em1 -ipv4.dns 1
    nmcli dev mod em1 -ipv6.addr "abbe::cafe/56"
hr: Upotreba: nmcli device modify { ARGUMENTI | help }
    
    ARGUMENTI := <if-naziv> ([+|-]<postavka>.<svojstvo> <vrijednost>)+
    
    Mijenja jedno ili više svojstava koji su trenutno aktivni na uređaju bez promjene
    profila povezivanja. Promjena se trenutačno primijenjuje. Za svojstva s više
    vrijednosti možete koristiti neobavezni '+' ili '-' prefiks u nazivu svojstva.
    '+' znak dopušta dodavanje stavki umjesto prebrisivanja cijele vrijednosti.
    '-' znak dopušta uklanjanje odabranih stavki umjesto cijele vrijednosti.
    
    Primjeri:
    nmcli dev mod em1 ipv4.method manual ipv4.addr "192.168.1.2/24, 10.10.1.5/8"
    nmcli dev mod em1 +ipv4.dns 8.8.4.4
    nmcli dev mod em1 -ipv4.dns 1
    nmcli dev mod em1 -ipv6.addr "abbe::cafe/56"

en: Usage: nmcli device disconnect { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <ifname> ...
    
    Disconnect devices.
    The command disconnects the device and prevents it from auto-activating
    further connections without user/manual intervention.
hr: Upotreba: nmcli device disconnect { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTS := <if naziv> ...
    
    Prekida povezivanje uređaja.
    Naredba prekida povezivanje uređaja i spriječva automatsko aktiviranje
    budućih povezivanja bez korisnikove/ručne intervencije.

en: Usage: nmcli device delete { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <ifname> ...
    
    Delete the software devices.
    The command removes the interfaces. It only works for software devices
    (like bonds, bridges, etc.). Hardware devices cannot be deleted by the
    command.
hr: Upotreba: nmcli device delete { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTS := <if naziv> ...
    
    Briše softverske uređaje.
    Naredba uklanja sučelja. Samo radi sa softverskim uređajima
    (poput uvezivanja, mostova, itd.). Hardverski uređaji ne mogu
    biti obrisni naredbom.

en: Usage: nmcli device set { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := DEVICE { PROPERTY [ PROPERTY ... ] }
    DEVICE    := [ifname] <ifname> 
    PROPERTY  := { autoconnect { yes | no } |
                 { managed { yes | no }
    
    Modify device properties.
hr: Upotreba: nmcli device set { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTS := DEVICE { PROPERTY [ PROPERTY ... ] }
    DEVICE    := [ifname] <if naziv> 
    PROPERTY  := { autoconnect { yes | no } |
                 { managed { yes | no }
    
    Mijenja svojstva uruđaja.

en: Usage: nmcli device monitor { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [<ifname>] ...
    
    Monitor device activity.
    This command prints a line whenever the specified devices change state.
    Monitors all devices in case no interface is specified.
hr: Upotreba: nmcli device monitor { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTS := [<if naziv>] ...
    
    Nadgleda aktivnost uređaja.
    Ova naredba ispisuje redak kada određeni uređaj promijeni stanje.
    Nadgleda sve uređaje u slučaju da sučelje nije određeno.

en: Usage: nmcli device wifi { ARGUMENTS | help }
    
    Perform operation on Wi-Fi devices.
    
    ARGUMENTS := [list [ifname <ifname>] [bssid <BSSID>] [--rescan yes|no|auto]]
    
    List available Wi-Fi access points. The 'ifname' and 'bssid' options can be
    used to list APs for a particular interface, or with a specific BSSID. The
    --rescan flag tells whether a new Wi-Fi scan should be triggered.
    
    ARGUMENTS := connect <(B)SSID> [password <password>] [wep-key-type key|phrase] [ifname <ifname>]
                         [bssid <BSSID>] [name <name>] [private yes|no] [hidden yes|no]
    
    Connect to a Wi-Fi network specified by SSID or BSSID. The command finds a
    matching connection or creates one and then activates it on a device. This
    is a command-line counterpart of clicking an SSID in a GUI client. If a
    connection for the network already exists, it is possible to bring up the
    existing profile as follows: nmcli con up id <name>. Note that only open,
    WEP and WPA-PSK networks are supported if no previous connection exists.
    It is also assumed that IP configuration is obtained via DHCP.
    
    ARGUMENTS := hotspot [ifname <ifname>] [con-name <name>] [ssid <SSID>]
                         [band a|bg] [channel <channel>] [password <password>]
    
    Create a Wi-Fi hotspot. Use 'connection down' or 'device disconnect'
    to stop the hotspot.
    Parameters of the hotspot can be influenced by the optional parameters:
    ifname - Wi-Fi device to use
    con-name - name of the created hotspot connection profile
    ssid - SSID of the hotspot
    band - Wi-Fi band to use
    channel - Wi-Fi channel to use
    password - password to use for the hotspot
    
    ARGUMENTS := rescan [ifname <ifname>] [[ssid <SSID to scan>] ...]
    
    Request that NetworkManager immediately re-scan for available access points.
    NetworkManager scans Wi-Fi networks periodically, but in some cases it might
    be useful to start scanning manually. 'ssid' allows scanning for a specific
    SSID, which is useful for APs with hidden SSIDs. More 'ssid' parameters can be
    given. Note that this command does not show the APs,
    use 'nmcli device wifi list' for that.
hr: Upotreba: nmcli device wifi { ARGUMENTI | help }
    
    Obavlja radnje na bežičnim uređajima.
    
    ARGUMENTI := [list [ifname <if-naziv>] [bssid <BSSID>] [--rescan yes|no|auto]]
    
    Prikazuje dostupne bežične pristupne točke. 'if-naziv' i 'bssid' mogu se koristiti
    za prikaz pristupnih točaka (AP) za određeno sučelje, ili za određeni BSSID.
    --rescan oznaka određuje treba li novo bežično pretraživanje biti pokrenuto.
    
    ARGUMENTI := connect <(B)SSID> [password <lozinka>] [wep-key-type key|phrase] [ifname <if-naziv>]
                         [bssid <BSSID>] [name <naziv>] [private yes|no] [hidden yes|no]
    
    Povezivanje s bežičnom mrežom određenom SSID-om ili BSSID-om. Naredba
    pronalazi podudarajuća povezivanja ili ih stvara jedno i zatim ih aktivira na uređaju.
    Ovo je istovjetno u naredbenom redku kao klikanje na SSID u GUI klijentu. 
    Ako mrežno povezivanje već postoji, moguće je pokrenuti postojeći profil
    na sljedeći način: nmcli con up id <naziv>. Zapamtite da samo otvorene WEP
    i WPA-PSK mreže su podržane ako prijašnje povezivanje ne postoji.
    Isto tako predpostavljeno je da se IP podešavanje dobiva putem DHCP-a.
    
    ARGUMENTI := hotspot [ifname <if-naziv>] [con-name <naziv>] [ssid <SSID>]
                         [band a|bg] [channel <kanal>] [password <lozinka>]
    
    Stvara bežičnu pristupnu točku. Koristite 'connection down' ili 'device disconnect'
    za zaustavljanje pristupne točke.
    Na parametre pristupne točke može se utjecati neobaveznim parametrima:
    ifname - bežični uređaj koji se koristi
    con-name - naziv profila stvorenog povezivanja pristupne točke
    ssid - SSID pristupne točke
    band - bežični frekvencijski raspon koji se koristi
    channel - bežični kanal koji se koristi
    password - lozinka koja se koristi za pristup pristupnim točkama
    
    ARGUMENTI := rescan [ifname <if-naziv>] [[ssid <SSID za pretragu>] ...]
    
    Zahtijeva od Mrežnog upravitelja trenutno ponovno pretraživanje dostupnih pristupnih točaka.
    Mrežni upravitelj povremeno pretražuje bežične mreže, ali u određenim slučajevima to može
    biti korisno za ručno pokretanje pretraživanja. 'ssid' dopušta pretraživanje određenog SSID-a,
    što je korisno za pristupne točke (AP) sa skrivenim SSID-ovima. Više 'ssid' parametara može
    se zadati. Zapamtite da ova naredba ne prikazuje pristupne točke (AP),
    za to koristite 'nmcli device wifi list'.

en: Usage: nmcli device lldp { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [list [ifname <ifname>]]
    
    List neighboring devices discovered through LLDP. The 'ifname' option can be
    used to list neighbors for a particular interface.
hr: Upotreba: nmcli device lldp { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTS := [list [ifname <if naziv>]]
    
    Prikazuje susjedne uređaje otkrivene putem LLDP-a. 'ifname' mogućnost
    se može koristiti za prikaz susjeda određenog sučelja.

en: Error: No interface specified.
hr: Nema određenog sučelja.

en: Warning: argument '%s' is duplicated.
hr: Upozorenje: argument '%s' je udvostručen.

en: Error: Device '%s' not found.
hr: Greška: uređaj '%s' nije pronađen.

en: Error: not all devices found.
hr: Greška: nisu svi uređaji pronađeni.

en: No interface specified
hr: Sučelje nije navedeno

en: Device '%s' not found
hr: Uređaj '%s' nije pronađen

en: N/A
hr: N/D

en: Device details
hr: Pojedinosti uređaja

en: Error: 'device show': %s
hr: Greška: 'prikaži uređaj': %s

en: Status of devices
hr: Stanje uređaja

en: Error: 'device status': %s
hr: Greška: 'stanje uređaja': %s

en: Error: Timeout %d sec expired.
hr: Greška: vrijeme povezivanja od %d sekundi je prekoračeno.

en: Device '%s' successfully activated with '%s'.
hr: Uređaj '%s' je uspješno aktiviran s '%s'.

en: Hint: "nmcli dev wifi show-password" shows the Wi-Fi name and password.
hr: Napomena: "nmcli dev wifi show-password" prikazuje naziv i lozinku bežične mreže.

en: Error: Connection activation failed: (%d) %s.
hr: Greška: neuspjelo aktiviranje povezivanja: (%d) %s.

en: Error: Failed to setup a Wi-Fi hotspot: %s
hr: Greška: Neuspjelo postavljanje bežične pristupne točke: %s

en: Error: Failed to add/activate new connection: %s
hr: Greška: neuspjelo dodavanje/aktiviranje novog povezivanja: %s

en: Error: Failed to activate connection: %s
hr: Greška: neuspjelo aktiviranje povezivanja: %s

en: Error: Device activation failed: %s
hr: Greška: neuspjelo aktiviranje uređaja: %s

en: Error: extra argument not allowed: '%s'.
hr: Greška: dodatni argument nije dopušten: '%s'.

en: Device '%s' successfully disconnected.
hr: Uređaj '%s' je uspješno odspojen.

en: Device '%s' successfully removed.
hr: Uređaj '%s' je uspješno uklonjen.

en: Error: Reapplying connection to device '%s' (%s) failed: %s
hr: Greška: ponovno povezivanje na uređaj '%s' (%s) neuspjelo: %s

en: Connection successfully reapplied to device '%s'.
hr: Povezivanja je uspješno ponovno primjenjeno na uređaj '%s'.

en: Error: Reading applied connection from device '%s' (%s) failed: %s
hr: Greška: čitanje upotrebljenog povezivanja s uređaja '%s' (%s) nije uspjelo: %s

en: Error: not all devices disconnected.
hr: Greška: svi uređaji su odspojeni.

en: Error: Device '%s' (%s) disconnecting failed: %s
hr: Greška: odspajanje uređaja '%s' (%s) neuspjelo: %s

en: Error: not all devices deleted.
hr: Greška: svi uređaji nisu obrisani.

en: Error: Device '%s' (%s) deletion failed: %s
hr: Greška: brisanje uređaja '%s' (%s) neuspjelo: %s

en: Error: No property specified.
hr: Greška: nema određenog vlasništva.

en: Error: '%s' argument is missing.
hr: Greška: nedostaje argument '%s'.

en: Error: 'managed': %s.
hr: Greška: 'managed': %s.

en: Error: 'autoconnect': %s.
hr: Greška: 'automatsko-povezivanje': %s.

en: Error: property '%s' is not known.
hr: Greška: vlasništvo '%s' nije poznato.

en: %s: using connection '%s'
hr: %s: koristi povezivanje '%s'

en: %s: device created
hr: %s: uređaj stvoren

en: %s: device removed
hr: %s: uređaj uklonjen

en: Wi-Fi scan list
hr: Popis pretraživanja bežičnih povezivanja

en: Error: Access point with bssid '%s' not found.
hr: Greška: Pristupna točka s bssid-om '%s' nije pronađena.

en: Error: 'device wifi': %s
hr: Greška: 'device wifi': %s

en: Error: invalid rescan argument: '%s' not among [auto, no, yes]
hr: Greška: neispravan argument ponovnog pretraživanja: '%s' nije među [automatski, ne, da]

en: Error: Device '%s' not found.
hr: Greška: Uređaj '%s' nije pronađen.

en: Error: Device '%s' was not recognized as a Wi-Fi device, check NetworkManager Wi-Fi plugin.
hr: Greška: Uređaj '%s' nije prepoznat kao uređaj bežičnog povezivanja, Provjerite priključak bežičnog povezivanja u Mrežnom upravitelju.

en: Error: Device '%s' is not a Wi-Fi device.
hr: Greška: Uređaj '%s' nije bežični uređaj.

en: SSID or BSSID:
hr: SSID ili BSSID:

en: Error: SSID or BSSID are missing.
hr: Greška: SSID ili BSSID nedostaje.

en: Error: bssid argument value '%s' is not a valid BSSID.
hr: Greška: bssid argument vrijednost '%s' nije valjani BSSID.

en: Error: wep-key-type argument value '%s' is invalid, use 'key' or 'phrase'.
hr: Greška: wep-ključ-vrsta argument vrijednosti '%s' je neispravan, koristite 'ključ' ili 'frazu'.

en: Error: %s: %s.
hr: Greška: %s: %s.

en: Error: BSSID to connect to (%s) differs from bssid argument (%s).
hr: Greška: BSSID za povezivanje na (%s) se razlikuje od bssid argumenta (%s).

en: Error: Parameter '%s' is neither SSID nor BSSID.
hr: Greška: Parametar '%s' nije ni SSID ili BSSID.

en: Error: No Wi-Fi device found.
hr: Greška: Nema pronađenog bežičnog uređaja.

en: Error: Failed to scan hidden SSID: %s.
hr: Greška: neuspjelo pretraživanje skrivenog SSID-a: %s.

en: Error: No network with SSID '%s' found.
hr: Greška: Nema mreže sa SSID-om '%s' pronađene.

en: Error: No access point with BSSID '%s' found.
hr: Greška: Nema pristupne točke s BSSID-om '%s' pronađene.

en: Error: Connection '%s' exists but properties don't match.
hr: Greška: povezivanje '%s' postoji ali se svojstva ne podudaraju.

en: Warning: '%s' should be SSID for hidden APs; but it looks like a BSSID.
hr: Upozorenje: '%s' trebao bi biti SSID za skrivene pristupne točke; ali izgleda poput BSSID-a.

en: Password:
hr: Lozinka:

en: '%s' is not valid WPA PSK
hr: '%s' nije valjani WPA PSK

en: '%s' is not valid WEP key (it should be 5 or 13 ASCII chars)
hr: '%s' nije valjani WEP ključ (treba imati 5 ili 13 ASCII znakova)

en: Hotspot password: %s
hr: Lozinka pristupne točke: %s

en: Error: ssid is too long.
hr: Greška: ssid je predugačak.

en: Error: band argument value '%s' is invalid; use 'a' or 'bg'.
hr: Greška: vrijednost argumenta frekvencijskog raspona '%s' je pogrešna; koristite 'a' ili 'bg'.

en: Error: channel requires band too.
hr: Greška: kanal isto zahtjeva frekvencijski raspon.

en: Error: channel '%s' not valid for band '%s'.
hr: Greška: kanal '%s' nije valjan frekvencijski raspon '%s'.

en: Error: Device '%s' supports neither AP nor Ad-Hoc mode.
hr: Greška: Uređaj '%s' ne podržava AP ni Ad-Hoc način rada.

en: Error: Invalid 'password': %s.
hr: Greška: neispravna 'lozinka': %s.

en: Error: '%s' cannot repeat.
hr: Greška: '%s' nemoguće ponoviti.

en: Security
hr: Sigurnost

en: None
hr: Ništa

note: Main header name
en: Device LLDP neighbors
hr: Susjedi LLDP uređaja

en: Error: 'device lldp list': %s
hr: Greška: 'popis lldp uređaja': %s

en: Error: '%s' is not a valid timeout.
hr: Greška: '%s' nije valjano vrijeme čekanja.

en: asleep
hr: u pripravi

en: connecting
hr: povezivanje

en: connected (local only)
hr: povezano (lokalno)

en: connected (site only)
hr: povezano (samo web lokacija)

en: disconnecting
hr: prekidanje povezivanja

en: auth
hr: ovjera

en: running
hr: pokrenut

en: starting
hr: pokretanje

en: started
hr: pokrenut

en: missing
hr: nedostaje

en: enabled
hr: omogućen

en: disabled
hr: onemogućen

en: Usage: nmcli general status { help }
    
    Show overall status of NetworkManager.
    'status' is the default action, which means 'nmcli gen' calls 'nmcli gen status'
hr: Upotreba: nmcli general status { pomoć }
    
    Prikaži cjelokupno stanje Mrežnog upravitelja.
    'status' je zadana radnja, što znači 'nmcli gen' poziva 'nmcli gen status'

en: Usage: nmcli general hostname { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [<hostname>]
    
    Get or change persistent system hostname.
    With no arguments, this prints currently configured hostname. When you pass
    a hostname, NetworkManager will set it as the new persistent system hostname.
hr: Upotreba: nmcli general hostname { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTS := [<naziv računala>]
    
    Nabavi ili promijeni stalni naziv računala sustava.
    Bez argumenata, prikazuje trenutni naziv. Kada dodate naziv računala,
    Mrežni upravitelj će ga postaviti kao novi stalni naziv računala sustava.

en: Usage: nmcli general permissions { help }
    
    Show caller permissions for authenticated operations.
hr: Upotreba: nmcli general permissions { pomoć }
    
    Prikaži dozvolu pozivatelja za ovjerene radnje.

en: Usage: nmcli general reload { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [<flag>[,<flag>...]]
    
    Reload NetworkManager's configuration and perform certain updates, like
    flushing caches or rewriting external state to disk. This is similar to
    sending SIGHUP to NetworkManager but it allows for more fine-grained
    control over what to reload through the flags argument. It also allows
    non-root access via PolicyKit and contrary to signals it is synchronous.
    
    Available flags are:
    
      'conf'        Reload the NetworkManager.conf configuration from
                    disk. Note that this does not include connections, which
                    can be reloaded through 'nmcli connection reload' instead.
    
      'dns-rc'      Update DNS configuration, which usually involves writing
                    /etc/resolv.conf anew. This is equivalent to sending the
                    SIGUSR1 signal to the NetworkManager process.
    
      'dns-full'    Restart the DNS plugin. This is for example useful when
                    using dnsmasq plugin, which uses additional configuration
                    in /etc/NetworkManager/dnsmasq.d. If you edit those files,
                    you can restart the DNS plugin. This action shortly
                    interrupts name resolution.
    
    With no flags, everything that is supported is reloaded, which is
    identical to sending a SIGHUP.
hr: Upotreba: nmcli general reload { ARGUMENTI | help }
    
    ARGUMENTS := [<oznaka>[,<oznaka>...]]
    
    Ponovno učitava podešavanja Mrežnog upravitelja i obavlja određene nadopune,
    poput pražnjenja predmemorija prepisivanja vanjskog stanja na disk. To je slično
    slanju SIGHUP-a u Mrežnom upravitelju ali dopušta preciznije upravljanje nad onim
    što treba ponovno učitati putem argumenta oznake. Još dopušta ne-korijenski pristup
    putem PolicyKita i contrarya kako bi signalizirao da je sinkron.
    
    Dostupne oznake su:
    
      'conf'        Ponovno učitava NetworkManager.conf podešavanja s diska.
                    Zapamtite da ovo ne obuhvaća povezivanja, koja mogu biti
                    ponovno učitana pomoću 'nmcli connection reload'.
    
      'dns-rc'      Nadopunjuje DNS podešavanje, što uobičajeno obuhvaća
                    ponovno zapisivanje u /etc/resolv.conf. Ovo je istovjetno slanju
                    SIGUSR1 signala u proces Mrežnog upravitelja.
    
      'dns-full'    Ponovno učitava DNS priključak. Ovo je na primjer korisno
                    pri korištenju dnsmasq priključka, koji koristi dodatna podešavanja
                    u /etc/NetworkManager/dnsmasq.d. Ako uredite te datoteke,
                    morate ponovno pokrenuti DNS priključak. Ova radnja nakratko
                    prekida razlučivanje naziva.
    
    Bez oznaka, sve što je podržano se ponovno učitava, što je istovjetno
    SIGHUP slanju.

en: Usage: nmcli general logging { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [level <log level>] [domains <log domains>]
    
    Get or change NetworkManager logging level and domains.
    Without any argument current logging level and domains are shown. In order to
    change logging state, provide level and/or domain. Please refer to the man page
    for the list of possible logging domains.
hr: Upotreba: nmcli general logging { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTS := [level <razina zapisa>] [domains <domena zapisa>]
    
    Nabavi ili promijeni razinu zapisa ili domene zapisa Mrežnog upravitelja.
    Bez argumenata, trenutna razina zapisivanja i domena su prikazane. Kako bi
    promijenili stanje zapisivanja, dodali razinu i/ili domenu. Pogledajte man
    stranice za popis mogućih domena zapisivanja.

en: Usage: nmcli networking { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { [ on | off | connectivity ] }
    
      on
    
      off
    
      connectivity [check]
hr: Upotreba: nmcli networking { NAREDBA | pomoć }
    
    COMMAND := { [ on | off | connectivity ] }
    
      on
    
      off
    
      connectivity [check]

en: Usage: nmcli networking on { help }
    
    Switch networking on.
hr: Upotreba: nmcli networking on { pomoć }
    
    Uključivanje mreže.

en: Usage: nmcli networking off { help }
    
    Switch networking off.
hr: Upotreba: nmcli networking off { pomoć }
    
    Isključivanje mreže.

en: Usage: nmcli networking connectivity { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [check]
    
    Get network connectivity state.
    The optional 'check' argument makes NetworkManager re-check the connectivity.
hr: Upotreba: nmcli networking connectivity { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTS := [check]
    
    Prikaži stanje mrežne povezivosti.
    Sa neobaveznim 'check' argumentom Mrežni upravitelj ponovno provjerava povezivost.

en: Usage: nmcli radio { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { all | wifi | wwan }
    
      all | wifi | wwan [ on | off ]
hr: Upotreba: nmcli radio { NAREDBA | pomoć }
    
    COMMAND := { all | wifi | wwan }
    
      all | wifi | wwan [ on | off ]

en: Usage: nmcli radio all { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Get status of all radio switches, or turn them on/off.
hr: Upotreba: nmcli radio all { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Prikazuje stanje svih radio prebacivanja, ili ih uključuje/isključuje.

en: Usage: nmcli radio wifi { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Get status of Wi-Fi radio switch, or turn it on/off.
hr: Upotreba: nmcli radio wifi { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Prikazuje stanje bežičnog radio prebacivanja, ili ga uključuje/isključuje.

en: Usage: nmcli radio wwan { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Get status of mobile broadband radio switch, or turn it on/off.
hr: Upotreba: nmcli radio wifi { ARGUMENTI | pomoć }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Prikazuje stanje radio prebacivanja mobilnog širokopojasnog povezivanja, ili ga uključuje/isključuje.

en: Usage: nmcli monitor
    
    Monitor NetworkManager changes.
    Prints a line whenever a change occurs in NetworkManager
hr: Upotreba: nmcli monitor
    
    Nadgleda promjene Mrežnog upravitelja.
    Prikazuje redak uvijek kada promjena nastane u Mrežnom upravitelju

en: NetworkManager status
hr: Stanje Mrežnog upravitelja

en: Error: only these fields are allowed: %s
hr: Greška: samo ova polja su dopuštena: %s

note: NetworkManager quit while we were waiting.
en: NetworkManager is not running.
hr: Mrežni upravitelj nije pokrenut.

en: NetworkManager permissions
hr: Dozvole Mrežnog upravitelja

en: Error: 'general permissions': %s
hr: Greška: 'općenite dozvole': %s

en: Error: failed to reload: %s
hr: Greška: neuspjelo ponovno učitavanje: %s

en: Error: invalid reload flag '%s'. Allowed flags are: %s
hr: Greška: nevaljana oznaka ponovnog učitavanja '%s'. Dopuštene vrijednosti su: %s

en: Error: extra argument '%s'
hr: Greška: argument viška '%s'

en: NetworkManager logging
hr: Zapisivanje Mrežnog upravitelja

en: Error: 'general logging': %s
hr: Greška: 'općenito zapisivanje': %s

en: Error: failed to set logging: %s
hr: Greška: neuspjelo postavljanje zapisivanja : %s

en: Error: failed to set hostname: %s
hr: Greška: neuspjelo postavljanje naziva računala: %s

en: Error: '--fields' value '%s' is not valid here (allowed field: %s)
hr: Greška: '--fields' vrijednost '%s' ovdje nije valjana (dopušteno polje: %s)

en: Error: invalid '%s' argument: '%s' (use on/off).
hr: Greška: neispravan '%s' argument: '%s' (koristi uklj/isklj).

en: Error: failed to set networking: %s
hr: Greška: neuspjelo postavljanje umrežavanja: %s

note: no arguments -> get current state
en: Connectivity
hr: Povezivost

en: Error: 'networking' command '%s' is not valid.
hr: Greška: 'umrežavanje' naredba '%s' nije valjana.

en: Networking
hr: Umrežavanje

note: no argument, show all radio switches
en: Radio switches
hr: Radio prebacivanje

en: Error: failed to set Wi-Fi radio: %s
hr: Greška: neuspjelo postavljanje bežičnog radija: %s

note: no argument, show current Wi-Fi state
en: Wi-Fi radio switch
hr: Bežično radio prebacivanje

note: no argument, show current WWAN (mobile broadband) state
en: WWAN radio switch
hr: WWAN radio prebacivanje

en: NetworkManager has started
hr: Mrežni upravitelj je pokrenut

en: NetworkManager has stopped
hr: Mrežni upravitelj je zaustavljen

en: Hostname set to '%s'
hr: Naziv računala je postavljen na '%s'

en: '%s' is now the primary connection
hr: '%s' je sada glavno povezivanje

en: There's no primary connection
hr: Ne postoji glavno povezivanje

en: Connectivity is now '%s'
hr: Povezivanje je sada '%s'

en: Networkmanager is now in the '%s' state
hr: Mrežni upravitelj je sada u '%s' stanju

en: connection available
hr: povezivanje dostupno

en: connections available
hr: povezivanja dostupna

en: autoconnect
hr: automastko povezivanje

en: fw missing
hr: frimver nedostaje

en: plugin missing
hr: priključak nedostaje

en: sw disabled
hr: sw onemogućen

en: hw disabled
hr: hw onemogućen

en: sw
hr: softver

en: hw
hr: hardever

en: port
hr: ulaz

en: master
hr: glavno

en: ip4 default
hr: ip4 zadano

en: ip6 default
hr: ip6 zadano

en: %s VPN connection
hr: %s VPN povezivanje

[ctx: nmcli-overview]
en: %s: %s to %s
hr: %s: %s u %s

en: Use "nmcli device show" to get complete information about known devices and
    "nmcli connection show" to get an overview on active connection profiles.
    
    Consult nmcli(1) and nmcli-examples(7) manual pages for complete usage details.
hr: Koristite "nmcli device show" za dobivanje potpunih informacija o poznatim uređajima i
    "nmcli connection show" za dobivanje prikaza profila aktivnog povezivanja.
    
    Pogledajte nmcli(1) i nmcli-examples(7) stranice priručnika za potpune pojedinosti korištenja.

en: Error: 'monitor' command '%s' is not valid.
hr: Greška: 'monitor' naredba '%s' nije valjana.

en: Networkmanager is not running (waiting for it)
hr: Mrežni upravitelj nije pokrenut (čeka ga se)

en: Usage: nmcli [OPTIONS] OBJECT { COMMAND | help }
    
    OPTIONS
      -a, --ask                                ask for missing parameters
      -c, --colors auto|yes|no                 whether to use colors in output
      -e, --escape yes|no                      escape columns separators in values
      -f, --fields <field,...>|all|common      specify fields to output
      -g, --get-values <field,...>|all|common  shortcut for -m tabular -t -f
      -h, --help                               print this help
      -m, --mode tabular|multiline             output mode
      -o, --overview                           overview mode
      -p, --pretty                             pretty output
      -s, --show-secrets                       allow displaying passwords
      -t, --terse                              terse output
      -v, --version                            show program version
      -w, --wait <seconds>                     set timeout waiting for finishing operations
    
    OBJECT
      g[eneral]       NetworkManager's general status and operations
      n[etworking]    overall networking control
      r[adio]         NetworkManager radio switches
      c[onnection]    NetworkManager's connections
      d[evice]        devices managed by NetworkManager
      a[gent]         NetworkManager secret agent or polkit agent
      m[onitor]       monitor NetworkManager changes
hr: Upotreba: nmcli [MOGUĆNOSTI] OBJEKT { NAREDBA | help }
    
    OPTIONS
      -a, --ask                                upitaj za parametar koji nedostaje
      -c, --colors auto|yes|no                 treba li koristiti boje u izlazu
      -e, --escape yes|no                      escape razdjelnici stupaca u vrijednostima
      -f, --fields <polje,...>|all|common      određuje polje u izlazu
      -g, --get-values <polje,...>|all|common  prečac za -m tabulator -t -f
      -h, --help                               prikazuje ovu pomoć
      -m, --mode tabular|multiline             način izlaza
      -o, --overview                           način pregleda
      -p, --pretty                             ljepši izlaz
      -s, --show-secrets                       dopušta prikaz lozinka
      -t, --terse                              sažeti izlaz
      -v, --version                            prikaži inačicu programa
      -w, --wait <sekunde>                     prikaži vrijeme čekanja za završene radnje
    
    OBJECT
      g[eneral]       općenito stanje i radnje Mrežnog upravitelja
      n[etworking]    cjelokupno upravljanje umrežavanja
      r[adio]         radio prebacivanje Mrežnog upravitelja
      c[onnection]    povezivanje Mrežnog upravitelja
      d[evice]        uređaji upravljani od strane Mrežnog upravitelja
      a[gent]         tajni ili polkit agent Mrežnog upravitelja
      m[onitor]       nadgledaj promjene Mrežnog upravitelja

en: Error: missing argument for '%s' option.
hr: Greška: nedostaje argument za mogućnost '%s'.

en: Unexpected end of file following '%s'
hr: Neočekivani završetak datoteke slijedi '%s'

en: Expected whitespace following '%s'
hr: Neočekivani razmak slijedi '%s'

en: Expected a value for '%s'
hr: Očekivana vrijednost za '%s'

en: Expected a line break following '%s'
hr: Očekivan prijelom redka slijedi '%s'

en: Error: Option '--terse' is specified the second time.
hr: Greška: Mogućnost '--terse' je određena po drugi puta.

en: Error: Option '--terse' is mutually exclusive with '--pretty'.
hr: Greška: Mogućnost '--terse' se međusobno isključuje s '--pretty'.

en: Error: Option '--pretty' is specified the second time.
hr: Greška: Mogućnost '--pretty' je određena po drugi puta.

en: Error: Option '--pretty' is mutually exclusive with '--terse'.
hr: Greška: Mogućnost '--pretty' se međusobno isključuje s '--terse'.

en: Error: '%s' is not a valid argument for '%s' option.
hr: Greška: '%s' nije valjani argument za '%s' mogućnost.

en: Error: '%s' is not valid argument for '%s' option.
hr: Greška: '%s' nije valjani argument za '%s' mogućnost.

en: nmcli tool, version %s
hr: nmcli alat, inačica %s

en: Error: Option '%s' is unknown, try 'nmcli -help'.
hr: Greška: Nepoznata '%s' mogućnost, pokušajte 'nmcli -help'.

en: Error: nmcli terminated by signal %s (%d)
hr: Greška: nmcli je prekinut signalom %s (%d)

en: Success
hr: Uspjeh

en: Error: polkit agent failed: %s
hr: Greška: neuspješno pokretanje polkit agenta: %s

en: Warning: polkit agent initialization failed: %s
hr: Upozorenje: pokretanje polkit agenta neuspješno: %s

en: Do you also want to set '%s' to '%s'? [yes]:
hr: Želite li jš postaviti i '%s' u '%s'? [da]:

en: Do you also want to clear '%s'? [yes]:
hr: Želite li još ukloniti '%s'? [da]:

en: Warning: %s.%s set to '%s', but it might be ignored in infrastructure mode
hr: Upozorenje: %s.%s postavljeno je na '%s', ali može biti zanemareno u infrastrukturnom načinu

en: Warning: setting %s.%s requires removing ipv4 and ipv6 settings
hr: Upozorenje: postavka %s.%s zahtjeva uklanjanje ipv4 i ipv6 postavki

en: Do you want to remove them? [yes]
hr: Želite li ih ukloniti? [da]

en: Warning: %s is not an UUID of any existing connection profile
hr: Upozorenje: %s nije UUID nijednog postojećeg profila

en: '%s' is not a VPN connection profile
hr: '%s' nije profil VPN povezivanja

en: '%s' is not a name of any exiting profile
hr: '%s' nije naziv nijednog postojećeg profila

en: Warning: %s
hr: Upozorenje: %s

en: Info: %s
hr: Informacije: %s

en: don't know how to get the property value
hr: ne znam kako dobiti vrijednost svojstva

en: the property can't be changed
hr: svojstvo se ne može promijeniti

en: [NM property description]
hr: [Opis svojstva Mrež. uprav.]

en: [nmcli specific description]
hr: [nmcli specifičan opis]

en: Error: Argument '%s' was expected, but '%s' provided.
hr: Greška: argument '%s' je očekivan, ali '%s' pružan.

en: Error: Unexpected argument '%s'
hr: Greška: neočekivani argument '%s'

en: invalid field '%s%s%s'; no such field
hr: nesipravno polje '%s%s%s'; nema takvog polja

en: invalid field '%s%s%s'; allowed fields: [%s]
hr: neispravno polje '%s%s%s'; dopuštena polja: [%s]

en: failure to select field
hr: neuspješni odabir polja

en: Error reading nmcli output: %s
hr: Greška čitanja nmcli izlaza: %s

en: Error writing nmcli output: %s
hr: Greška zapisivanja nmcli izlaza: %s

en: Failed to create pager pipe: %s
hr: Greška stvaranja slivnika straničnika: %s

en: Failed to fork pager: %s
hr: Neuspješno granjanje straničnika: %s

en: Failed to duplicate pager pipe: %s
hr: Greška udvostručenje slivnika straničnika: %s

en: (unknown)
hr: (nepoznat)

en: Ethernet connection %d
hr: Žično povezivanje %d

en: Veth connection %d
hr: Virtualno žično povezivanje %d

en: Wi-Fi connection %d
hr: Bežično povezivanje %d

en: InfiniBand connection %d
hr: InfiniBand povezivanje %d

en: Mobile broadband connection %d
hr: Mobilno širokopojasno povezivanje %d

en: DSL
hr: DSL mreža

en: DSL connection %d
hr: DSL povezivanje %d

en: Bond connection %d
hr: Uvezano povezivanje %d

en: Bridge connection %d
hr: Mostno povezivanje %d

en: Team connection %d
hr: Udruženo povezivanje %d

en: VLAN connection %d
hr: VLAN povezivanje %d

en: IP tunnel
hr: IP tunel mreža

en: IP tunnel connection %d
hr: IP tunelsko povezivanje %d

en: VPN connection %d
hr: VPN povezivanje %d

en: WireGuard connection %d
hr: WireGuard povezivanje %d

en: Select...
hr: Odaberi...

en: Add
hr: Dodaj

en: Edit...
hr: Uredi...

en: Delete
hr: Obriši

en: Hide
hr: Sakrij

en: Show
hr: Prikaži

en: Could not create editor for connection '%s' of type '%s'.
hr: Nemoguće stvaranje uređivača za povezivanje '%s' vrste '%s'.

en: Could not create editor for invalid connection '%s'.
hr: Nemoguće stvaranje uređivača za neispravno povezivanje '%s'.

en: Edit Connection
hr: Uredi povezivanje

en: Unable to save connection: %s
hr: Nemoguće spremanje povezivanja: %s

en: Unable to add new connection: %s
hr: Nemoguće dodavanje novog povezivanja: %s

en: Profile name
hr: Naziv profila

en: Ethernet device
hr: Žični uređaj

en: Device
hr: Uređaj

note: And finally the bottom widgets
en: Automatically connect
hr: Automatski poveži

en: Available to all users
hr: Dostupno svim korisnicima

en: Cancel
hr: Odustani

en: (default)
hr: (zadano)

en: bytes
hr: bajtova

en: BOND PORT
hr: ULAZ POVEZIVANJA

en: Round-robin
hr: Kružno dodjeljivanje

en: Active Backup
hr: Aktivna pričuva

en: Broadcast
hr: Emitiranje

en: Adaptive Transmit Load Balancing (tlb)
hr: Prilagodljivo uravnoteženje učitanja prijenosa (tlb)

en: Adaptive Load Balancing (alb)
hr: Prilagodljivo uravnoteženja učitanja (tlb)

note: NB: the ordering/numbering here corresponds to NmtPageBondMonitoringMode
en: MII (recommended)
hr: MII (preporučljivo)

en: BOND
hr: UVEZANO

en: Slaves
hr: Pričuvni

en: Mode
hr: Način

en: Primary
hr: Glavni

en: Link monitoring
hr: Nadgledanje poveznice

en: Monitoring frequency
hr: Frekvencija nadgledanja

en: Link up delay
hr: Odgoda povezivanja

en: Link down delay
hr: Odgoda prekidanja povezivanja

en: ARP targets
hr: ARP mete

en: Cloned MAC address
hr: Klonirana MAC adresa

en: BRIDGE PORT
hr: ULAZ MOSTA

en: Priority
hr: Prioritet

en: Path cost
hr: Trošak putanje

en: Hairpin mode
hr: Ukršten način

en: BRIDGE
hr: MOST

en: seconds
hr: sekunda

en: Aging time
hr: Vrijeme starenja

en: Enable STP (Spanning Tree Protocol)
hr: Omogući STP (Spanning Tree Protocol)

en: ETHERNET
hr: ŽIČNO

en: Connected
hr: Povezano

en: Transport mode
hr: Način transporta

en: Parent
hr: Nadređen

en: Local IP
hr: Lokalni IP

en: Remote IP
hr: Udaljeni IP

en: Input key
hr: Ulazni ključ

en: Output key
hr: Izlazni ključ

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Automatic
hr: Automatski

en: Link-Local
hr: Lokalno-povezivanje

en: Manual
hr: Ručno

en: Shared
hr: Dijeljeno

en: (No custom routes)
hr: (Nema prilagođenih ruta)

en: One custom route | %d custom routes
hr[0]: %d prilagođena ruta
hr[1]: %d prilagođene rute
hr[2]: %d prilagođenih ruta

en: IPv4 CONFIGURATION
hr: IPv4 PODEŠAVANJE

en: Addresses
hr: Adrese

en: DNS servers
hr: DNS poslužitelji

en: Search domains
hr: Domene pretraživanja

en: Routing
hr: Rutiranje

en: Never use this network for default route
hr: Nikada nemoj koristiti ovu mrežu za zadanu rutu

en: Ignore automatically obtained routes
hr: Zanemari automatski dodijeljene rute

en: Ignore automatically obtained DNS parameters
hr: Zanemari automatski dobivene DNS parametre

en: Require IPv4 addressing for this connection
hr: Zahtjevaj IPv4 adresiranje za ovo povezivanje

en: Ignore
hr: Zanemari

en: Automatic (DHCP-only)
hr: Automatski (samo DHCP)

en: IPv6 CONFIGURATION
hr: IPv6 PODEŠAVANJE

en: Require IPv6 addressing for this connection
hr: Zahtjevaj IPv6 adresiranje za ovo povezivanje

en: PPP CONFIGURATION
hr: PPP PODEŠAVANJE

en: Allowed authentication methods:
hr: Dopušteni načini ovjere:

en: Use point-to-point encryption (MPPE)
hr: Koristi točka-u-točka šifriranje (MPPE)

en: Require 128-bit encryption
hr: Zahtijeva 128-bitno šifriranje

en: Use stateful MPPE
hr: Koristi stateful MPPE

en: Allow BSD data compression
hr: Dopusti sažimanje BSD podataka

en: Allow Deflate data compression
hr: Dopusti smanjenje sažimanja podataka

en: Use TCP header compression
hr: Koristi sažimanje TCP zaglavlja

en: Send PPP echo packets
hr: Šalji PPP pakete odjeka

en: TEAM PORT
hr: ULAZ UDRUŽENJA

en: JSON configuration
hr: JSON podešavanje

en: TEAM
hr: UDRUŽENJE

[ctx: Wi-Fi]
en: Client
hr: Klijent

en: Access Point
hr: Točka pristupa

en: Ad-Hoc Network
hr: Ad-Hoc mreža

[ctx: Wi-Fi]
en: Automatic
hr: Automatski

[ctx: Wi-Fi security]
en: None
hr: Nepoznato

en: WPA & WPA2 Personal
hr: WPA i WPA2 osobni

en: WPA3 Personal
hr: WPA3 osobni

en: WPA & WPA2 Enterprise
hr: WPA i WPA2 za tvrtke

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
hr: WEP 40/128-bitni ključ (Heks. ili ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
hr: WEP 128-bitna lozinka

en: Dynamic WEP (802.1x)
hr: Promjenjivi WEP (802.1x)

en: Enhanced Open (OWE)
hr: Poboljšano otvoreno (OWE)

[ctx: WEP key index]
en: 1 (Default)
hr: 1 (Zadano)

en: Open System
hr: Otvoreni sustav

en: Shared Key
hr: Dijeljeni ključ

en: WI-FI
hr: Bežična mreža

en: Channel
hr: Kanal

note: "wpa-enterprise" FIXME
en: (No support for wpa-enterprise yet...)
hr: (Još nema wpa-za tvrtke podrške...)

en: WEP index
hr: WEP sadržaj

en: Authentication
hr: Ovjera

note: "dynamic-wep" FIXME
en: (No support for dynamic-wep yet...)
hr: (Još nema podrške za promjenjivi-wep...)

en: Private key
hr: Privatni ključ

en: Listen port
hr: Ulaz osluškivanja

en: Add peer routes
hr: Dodaj rute točke

en: Peers
hr: Točke

en: Ask for this password every time
hr: Pitaj za ovu lozinku svaki puta

en: Show password
hr: Prikaži lozinku

en: Destination
hr: Odredište

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Next Hop
hr: Sljedeći skok

en: Metric
hr: Metrika

en: No custom routes are defined.
hr: Nema određenih prilagođenih ruta.

en: Select the type of slave connection you wish to add.
hr: Odaberi vrstu pričuvnog povezivanja kojeg želite dodati.

en: Add...
hr: Dodaj...

en: Remove
hr: Ukloni

en: Public key
hr: Javni ključ

en: Allowed IPs
hr: Dopušteni IP-ovi

en: Endpoint
hr: Krajnja točka

en: Preshared key
hr: Preddjeljeni ključ

[ctx: seconds]
en: seconds
hr: sekunda

en: Persistent keepalive
hr: Postojano održavanje

en: openconnect will be run to authenticate.
    It will return to nmtui when completed.
hr: openconnect će pokrenuti ovjerivanje.
    Vratit će nmtui kada zadrži.

en: Error: openconnect failed: %s
hr: Greška: openconnect neuspio: %s

en: openconnect failed with status %d
hr: openconnect neuspio sa stanjem %d

en: openconnect failed with signal %d
hr: openconnect neuspio sa signalom %d

en: Activation failed: %s
hr: Neuspjela aktivacija: %s

en: Could not deactivate connection: %s
hr: Nemoguća deaktivacija povezivanja: %s

en: Connecting...
hr: Povezivanje...

en: Could not activate connection: %s
hr: Nemoguće aktiviranje povezivanja: %s

en: Activate
hr: Aktiviraj

en: Deactivate
hr: Deaktiviraj

en: Quit
hr: Zatvori

en: Back
hr: Natrag

en: No such connection '%s'
hr: Nema takvog povezivanja '%s'

en: Connection is already active
hr: Povezivanje je već aktivno

en: Create
hr: Stvori

en: Select the type of connection you wish to create.
hr: Odaberite vrstu povezivanja kojeg želite stvoriti.

en: If you are creating a VPN, and the VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
hr: Ako stvarate VPN i VPN povezivanje koje želite stvoriti se ne pojavi na popisu, možda nemate instaliran ispravan VPN priključak.

en: New Connection
hr: Novo povezivanje

en: Unable to delete connection: %s
hr: Nemoguće obrisati povezivanje: %s

en: Could not delete connection '%s': %s
hr: Nemoguće obrisati povezivanje '%s':%s

en: Are you sure you want to delete the connection '%s'?
hr: Sigurno želite obrisati povezivanje '%s'?

en: Set Hostname
hr: Postavi naziv računala

en: Hostname
hr: Naziv računala

note: TRANSLATORS: this indicates the result. ie, "I have set the hostname to ..."
en: Set hostname to '%s'
hr: Postavi naziv računala na '%s'

en: Unable to set hostname: %s
hr: Nemoguće postavljanje naziva računala: %s

en: connection
hr: povezivanje

en: Edit a connection
hr: Uredi povezivanje

en: Activate a connection
hr: Aktiviraj povezivanje

en: new hostname
hr: novi naziv računala

en: Set system hostname
hr: Postavi naziv računala sustava

en: NetworkManager TUI
hr: TUI Mrežnog upravitelja

en: Please select an option
hr: Odaberite mogućnost

en: Usage
hr: Upotreba

en: Could not parse arguments
hr: Nemoguća obrada argumenata

en: Could not contact NetworkManager: %s.
hr: Nemoguće kontaktiranje Mrežnog upravitelja: %s.
