NetworkManager - en to as translation catalogue (702 entries)

en: Enable or disable system networking
as: চিস্টেম নেটৱাৰ্কিং সামৰ্থবান অথবা অসামৰ্থবান কৰক

en: System policy prevents enabling or disabling system networking
as: চিস্টেম নীতিয়ে চিস্টেম নেটৱাৰ্কিং সামৰ্থবান অথবা অসামৰ্থবান কৰাটো প্ৰতিৰোধ কৰে

en: Put NetworkManager to sleep or wake it up (should only be used by system power management)
as: NetworkManager ক নিদ্ৰা দিয়ক অথবা ইয়াক সাৰ পোৱাওক (কেৱল চিস্টেম শক্তি ব্যৱস্থাপনা দ্বাৰা ব্যৱহাৰ হব লাগিব)

en: System policy prevents putting NetworkManager to sleep or waking it up
as: চিস্টেম নীতিয়ে NetworkManager ক নিদ্ৰা দিয়াত অথবা ইয়াক সাৰ পোৱাৰ পৰা প্ৰতিৰোধ কৰে

en: Enable or disable Wi-Fi devices
as: Wi-Fi ডিভাইচসমূহ সামৰ্থবান অথবা অসামৰ্থবান কৰক

en: System policy prevents enabling or disabling Wi-Fi devices
as: চিস্টেম নীতিয়ে Wi-Fi ডিভাইচসমূহ সামৰ্থবান অথবা অসামৰ্থবান কৰাটো প্ৰতিৰোধ কৰে

en: Enable or disable mobile broadband devices
as: ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ড ডিভাইচসমূহ সামৰ্থবান অথবা অসামৰ্থবান কৰক

en: System policy prevents enabling or disabling mobile broadband devices
as: চিস্টেম নীতিয়ে ম'বাইল বৰ্ডবেণ্ড ডিভাইচসমূহ সামৰ্থবান অথবা অসামৰ্থবান কৰাটো প্ৰতিৰোধ কৰে

en: Enable or disable WiMAX mobile broadband devices
as: WiMAX ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ড ডিভাইচসমূহ সামৰ্থবান অথবা অসামৰ্থবান কৰক

en: System policy prevents enabling or disabling WiMAX mobile broadband devices
as: চিস্টেম নীতিয়ে WiMAX ম'বাইল বৰ্ডবেণ্ড ডিভাইচসমূহ সামৰ্থবান অথবা অসামৰ্থবান কৰাটো প্ৰতিৰোধ কৰে

en: Allow control of network connections
as: নেটৱৰ্ক সংযোগসমূহৰ নিয়ন্ত্ৰণৰ অনুমতি দিয়ক

en: System policy prevents control of network connections
as: চিস্টেম নীতিয়ে নেটৱৰ্ক সংযোগসমূহৰ নিয়ন্ত্ৰণ প্ৰতিৰোধ কৰে

en: Connection sharing via a protected Wi-Fi network
as: এটা সুৰক্ষিত Wi-Fi নেটৱৰ্কৰে সংযোগ অংশীদাৰী

en: System policy prevents sharing connections via a protected Wi-Fi network
as: চিস্টেম নীতিয়ে এটা সুৰক্ষিত Wi-Fi নেটৱৰ্কৰে সংযোগসমূহৰ অংশীদাৰী প্ৰতিৰোধ কৰে

en: Connection sharing via an open Wi-Fi network
as: এটা মুক্ত Wi-Fi নেটৱৰ্কৰে সংযোগৰ অংশীদাৰী

en: System policy prevents sharing connections via an open Wi-Fi network
as: চিস্টেম নীতিয়ে এটা মুক্ত Wi-Fi নেটৱৰ্কৰে সংযোগসমূহৰ অংশীদাৰী প্ৰতিৰোধ কৰে

en: Modify personal network connections
as: ব্যক্তিগত নেটৱৰ্ক সংযোগসমূহ পৰিবৰ্তন কৰক

en: System policy prevents modification of personal network settings
as: চিস্টেম নীতিয়ে ব্যক্তিগত নেটৱৰ্ক সংহতিসমূহৰ পৰিবৰ্তন প্ৰতিৰোধ কৰে

en: Modify network connections for all users
as: সকলো ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে নেটৱৰ্ক সংযোগসমূহ পৰিবৰ্তন কৰক

en: System policy prevents modification of network settings for all users
as: চিস্টেম নীতিয়ে সকলো ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে নেটৱৰ্ক সংহতিসমূহৰ পৰিবৰ্তন প্ৰতিৰোধ কৰে

en: Modify persistent system hostname
as: স্থায়ী চিস্টেম হস্টনাম পৰিবৰ্তন কৰক

en: System policy prevents modification of the persistent system hostname
as: চিস্টেম নীতিয়ে স্থায়ী চিস্টেম হস্টনামৰ পৰিবৰ্তন প্ৰতিৰোধ কৰে

en: ADSL connection
as: ADSL সংযোগ

en: %s Network
as: %s নেটৱৰ্ক

en: PAN connection
as: PAN সংযোগ

en: GSM connection
as: GSM সংযোগ

en: CDMA connection
as: CDMA সংযোগ

en: Bond connection
as: বান্ধনী সংযোগ

en: Bridge connection
as: ব্ৰিজ সংযোগ

en: Wired connection %d
as: তাঁৰযুক্ত সংযোগ %d

en: PPPoE connection
as: PPPoE সংযোগ

en: Wired connection
as: তাঁৰযুক্ত সংযোগ

en: InfiniBand connection
as: InfiniBand সংযোগ

en: VLAN connection
as: VLAN সংযোগ

en: Team connection
as: দল সংযোগ

en: Mesh
as: মেশ্ব

en: # Created by NetworkManager
as: # NetworkManager দ্বাৰা সৃষ্টি কৰা

en: # Merged from %s
as: # %s ৰ পৰা একত্ৰিত কৰা

en: Opening %s failed: %s
as: %s খোলিবলে ব্যৰ্থ: %s

en: Writing to %s failed: %s
as: %s লে লিখা ব্যৰ্থ হল: %s

en: Closing %s failed: %s
as: %s বন্ধ কৰা ব্যৰ্থ হল: %s

en: %s.  Please use --help to see a list of valid options.
as: %s।  বৈধ বিকল্পসমূহৰ এটা তালিকা চাবলে অনুগ্ৰহ কৰি --help ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Print NetworkManager version and exit
as: NetworkManager সংস্কৰণ প্ৰিণ্ট কৰি প্ৰস্থান কৰক

en: Don't become a daemon
as: এটা ডিমন নহব

en: Log level: one of [%s]
as: লগ স্তৰ: [%s] ৰ এটা

en: Log domains separated by ',': any combination of [%s]
as: ',' দ্বাৰা পৃথকিত লগ ডমেইনসমূহ: [%s] ৰ যিকোনো সংযুক্তি

en: Make all warnings fatal
as: সকলো সতৰ্কবাৰ্তা মাৰাত্মক কৰক

en: Specify the location of a PID file
as: এটা PID ফাইলৰ অৱস্থান ধাৰ্য্য কৰক

en: NetworkManager monitors all network connections and automatically
    chooses the best connection to use.  It also allows the user to
    specify wireless access points which wireless cards in the computer
    should associate with.
as: NetworkManager এ সকলো নেটৱৰ্ক সংযোগ পৰ্যবেক্ষণ কৰে আৰু স্বচালিতভাৱে
    ব্যৱহাৰ কৰিবলে সৰ্বোত্তম সংযোগ নিৰ্বাচন কৰে।  ই লগতে ব্যৱহাৰকাৰীজনক
    কমপিউটাৰত থকা বেতাঁৰ কাৰ্ডসমূহ সংযুক্ত হব লগিয়া বেতাঁৰ অভিগম বিন্দু ধাৰ্য্য কৰাৰ অনুমতি দিয়ে।

en: Could not daemonize: %s [error %u]
as: ডিমনাইজ কৰিব পৰা নগল: %s [error %u]

en: '%s' is not valid
as: '%s' বৈধ নহয়

en: Config file location
as: Config ফাইলৰ অৱস্থান

en: Config directory location
as: Config ডাইৰেকটৰি অৱস্থান

en: State file location
as: ফাইলৰ অৱস্থান দেখুৱাওক

en: List of plugins separated by ','
as: ',' দ্বাৰা পৃথকিত প্লাগিনসমূহৰ তালিকা

en: Don't become a daemon, and log to stderr
as: এটা ডিমন হৈ, stderr লৈ লগ নকৰিব

en: An http(s) address for checking internet connectivity
as: ইণ্টাৰনেট সংযোগ নিৰীক্ষণ কৰিবলে এটা http(s) ঠিকনা

en: The interval between connectivity checks (in seconds)
as: সংযোগ নিৰীক্ষণৰ মাজৰ অন্তৰাল (ছেকেণ্ডত)

en: The expected start of the response
as: প্ৰতিক্ৰিয়াৰ প্ৰত্যাশিত আৰম্ভণি

en: VPN connection
as: VPN সংযোগ

en: Bond
as: বান্ধনী

en: Team
as: দল

en: Bridge
as: ব্ৰিজ

en: Ethernet
as: ইথাৰনেট

en: Bluetooth
as: ব্লুটুথ

en: OLPC Mesh
as: OLPC মেশ

en: Mobile Broadband
as: ম'বাইল ব্ৰ'ডবেণ্ড

note: TRANSLATORS: Unknown reason for a device state change (NMDeviceStateReason) TRANSLATORS: Unknown reason for a connection state change (NMActiveConnectionStateReason)
en: Unknown
as: অজ্ঞাত

en: Wired
as: তাঁৰযুক্ত

en: No service name specified
as: কোনো সেৱা নাম ধাৰ্য্য কৰা হোৱা নাই

en: Unexpected failure to normalize the connection
as: সংযোগ স্বাভাৱিক কৰিবলৈ অপ্ৰত্যাশিত ব্যৰ্থতা

en: Unexpected failure to verify the connection
as: সংযোগ সত্যাপন কৰিবলৈ অপ্ৰত্যাশিত ব্যৰ্থতা

en: property is missing
as: বৈশিষ্ট্য সন্ধানহীন

en: '%s' value doesn't match '%s=%s'
as: '%s' মান '%s=%s' ৰ সৈতে মিল নাখায়

en: '%s' is neither an UUID nor an interface name
as: '%s' এটা UUID অথবা এটা আন্তঃপৃষ্ঠ নাম নহয়

en: CA certificate must be in X.509 format
as: CA প্ৰমাণপত্ৰ X.509 বিন্যাসত হব লাগিব

en: invalid certificate format
as: অবৈধ প্ৰমাণপত্ৰ বিন্যাস

en: property is empty
as: বৈশিষ্ট্য ৰিক্ত

en: has to match '%s' property for PKCS#12
as: PKCS#12 ৰ বাবে '%s' বৈশিষ্ট্য মিল খাব লাগিব

en: property is invalid
as: বৈশিষ্ট্য অবৈধ

en: '%s' is not a valid value for the property
as: '%s' বৈশিষ্ট্যৰ বাবে এটা বৈধ মান নহয়

en: '%s' option is empty
as: '%s' বিকল্প ৰিক্ত

en: '%s' is not a valid IPv4 address for '%s' option
as: '%s' বিকল্পৰ বাবে '%s' এটা বৈধ IPv4 ঠিকনা নহয়

en: mandatory option '%s' is missing
as: বাধ্যতামূলক বিকল্প '%s' সন্ধানহীন

en: '%s' is not a valid value for '%s'
as: '%s' ৰ বাবে '%s' এটা বৈধ মান নহয়

en: '%s=%s' is incompatible with '%s > 0'
as: '%s > 0' ৰ সৈতে '%s=%s' সংগত নহয়

en: '%s' option is only valid for '%s=%s'
as: '%s' বিকল্প কেৱল '%s=%s' ৰ বাবে বৈধ

en: '%s=%s' is not a valid configuration for '%s'
as: '%s' ৰ বাবে '%s=%s' এটা বৈধ সংৰূপ নহয়

en: '%s' option requires '%s' option to be set
as: '%s' বিকল্পৰ সংহতি হবলৈ '%s' বিকল্প সংহতি কৰা হব লাগিব

en: '%s' option is only valid with mode '%s'
as: '%s' বিকল্প কেৱল '%s' অৱস্থাৰ সৈতে বৈধ

en: A connection with a '%s' setting must have the slave-type set to '%s'. Instead it is '%s'
as: এটা '%s' সংহতিৰ সৈতে এটা সংযোগৰ স্লেইভ-ধৰণ '%s' হব লাগিব। কিন্তু ই '%s'

en: value '%d' is out of range <%d-%d>
as: মান '%d' বিস্তাৰৰ বাহিৰ <%d-%d>

en: is not a valid MAC address
as: এটা বৈধ MAC ঠিকনা নহয়

en: Unknown slave type '%s'
as: অজ্ঞাত স্লেইভ ধৰণ '%s'

en: '%s' is not a valid UUID
as: '%s' এটা বৈধ UUID নহয়

en: connection type '%s' is not valid
as: সংযোগ ধৰণ '%s' বৈধ নহয়

en: property type should be set to '%s'
as: বৈশিষ্ট্য ধৰণ '%s' লৈ সংহতি কৰিব লাগিব

en: slave-type '%s' requires a '%s' setting in the connection
as: slave-type '%s' ৰ সংযোগত এটা '%s' সংহতিৰ প্ৰয়োজন

en: flags invalid
as: ফ্লেগসমূহ অবৈধ

en: flags invalid - disabled
as: ফ্লেগসমূহ অবৈধ - অসামৰ্থবান

en: property invalid (not enabled)
as: বৈশিষ্ট্য অবৈধ (সামৰ্থবান নহয়)

en: element invalid
as: উপাদান অবৈধ

en: sum not 100%
as: ঘোগফল ১০০% নহয়

en: property invalid
as: বৈশিষ্ট্য অবৈধ

en: property value '%s' is empty or too long (>64)
as: বৈশিষ্ট্য মান '%s' ৰিক্ত অথবা অতি দীঘল (>64)

en: '%s' contains invalid char(s) (use [A-Za-z._-])
as: '%s' এ অবৈধ আখৰ(সমূহ) অন্তৰ্ভুক্ত কৰে ([A-Za-z._-] ব্যৱহাৰ কৰক)

en: '%s' length is invalid (should be 5 or 6 digits)
as: '%s'  দৈৰ্ঘ্য অবৈধ (৫ অথবা ৬ ডিজিট হব লাগিব)

en: '%s' is not a number
as: '%s' এটা সংখ্যা নহয়

en: Must specify a P_Key if specifying parent
as: যদি উপধায়ক ধাৰ্য্য কৰা হৈছে এটা P_Key ধাৰ্য্য কৰিব লাগিব

en: InfiniBand P_Key connection did not specify parent interface name
as: InfiniBand P_Key সংযোগে উপধায়ক আন্তঃপৃষ্ঠ নাম ধাৰ্য্য নকৰিলে

en: interface name of software infiniband device must be '%s' or unset (instead it is '%s')
as: চফ্টৱেৰ ইনফিবেণ্ড ডিভাইচৰ আন্তঃপৃষ্ঠ নাম '%s' হব লাগিব অথবা অসংহিত থাকিব লাগিব (ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে ই '%s')

en: %d. DNS server address is invalid
as: %d। DNS চাৰ্ভাৰৰ ঠিকনা অবৈধ

en: %d. route is invalid
as: %d। পথ অবৈধ

en: this property cannot be empty for '%s=%s'
as: এই বৈশিষ্ট্য '%s=%s' ৰ বাবে ৰিক্ত হব নোৱাৰিব

en: this property is not allowed for '%s=%s'
as: এই বৈশিষ্ট্য '%s=%s' ৰ বাবে অনুমোদিত নহয়

en: property is not specified and neither is '%s:%s'
as: বৈশিষ্ট্য ধাৰ্য্যত নহয় আৰু '%s:%s' নহয়

en: SSID length is out of range <1-32> bytes
as: SSID দৈৰ্ঘ্য বিস্তাৰ <1-32> বাইটৰ বাহিৰ

en: '%d' is not a valid channel
as: '%d' এটা বৈধ চেনেল নহয়

en: '%d' is out of valid range <128-16384>
as: '%d' বৈধ বিস্তাৰ <128-16384> ৰ বাহিৰ

en: setting this property requires non-zero '%s' property
as: এই বৈশিষ্ট্য সংহতি কৰিবলে অ-শূণ্য '%s' বৈশিষ্ট্যৰ প্ৰয়োজন

en: '%s' is not a valid MAC address
as: '%s' এটা বৈধ MAC ঠিকনা নহয়

en: flags are invalid
as: ফ্লেগসমূহ অবৈধ

en: '%s' is not a valid Ethernet port value
as: '%s' এটা বৈধ ইথাৰনেট পৰ্ট মান নহয়

en: '%s' is not a valid duplex value
as: '%s' এটা বৈধ ডুপ্লেক্স মান নহয়

en: '%s' security requires '%s=%s'
as: '%s' সুৰক্ষাৰ বাবে '%s=%s' ৰ প্ৰয়োজন

en: '%s' security requires '%s' setting presence
as: '%s' সুৰক্ষাৰ বাবে '%s' সংহতিৰ উপস্থিতি প্ৰয়োজনীয়

en: '%s' can only be used with '%s=%s' (WEP)
as: '%s' ক কেৱল '%s=%s' (WEP) ৰ সৈতে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি

en: '%s' is not a valid Wi-Fi mode
as: '%s' এটা বৈধ Wi-Fi অৱস্থা নহয়

en: '%s' is not a valid band
as: '%s' এটা বৈধ বেণ্ড নহয়

en: Failed to initialize the crypto engine.
as: ক্ৰিপ্টো ইঞ্জিন আৰম্ভ কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to decrypt the private key: unexpected padding length.
as: ব্যক্তিগত কি' ডিক্ৰিপ্ট কৰিবলে ব্যৰ্থ: অপ্ৰত্যাশিত পেডিং দৈৰ্ঘ্য।

en: Failed to decrypt the private key.
as: ব্যক্তিগত কি' ডিক্ৰিপ্ট কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Error initializing certificate data: %s
as: প্ৰমাণপত্ৰ তথ্য আৰম্ভ কৰিবলে ত্ৰুটি: %s

en: Couldn't decode certificate: %s
as: প্ৰমাণপত্ৰ ডি'কড কৰিব পৰা নগল: %s

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %s
as: PKCS#12 ডি'কডাৰ আৰম্ভ কৰিব পৰা নগল: %s

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %s
as: PKCS#12 ফাইল ডি'কড কৰিব পৰা নগল: %s

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %s
as: PKCS#12 ফাইল সত্যাপন কৰিব পৰা নগল: %s

en: Couldn't initialize PKCS#8 decoder: %s
as: PKCS#8 ডি'কডাৰ আৰম্ভ কৰিব পৰা নগল: %s

en: Couldn't decode PKCS#8 file: %s
as: PKCS#8 ফাইল ডি'কড কৰিব পৰা নগল: %s

en: Failed to initialize the crypto engine: %d.
as: ক্ৰিপ্টো ইঞ্জিন আৰম্ভ কৰিবলে ব্যৰ্থ: %d।

en: Failed to initialize the decryption cipher slot.
as: ডিক্ৰিপষণ চিফাৰ স্লট আৰম্ভ কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to set symmetric key for decryption.
as: ডিক্ৰিপষণৰ বাবে সমমিতি কি' সংহতি কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to set IV for decryption.
as: ডিক্ৰিপষণৰ বাবে IV সংহতি কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to initialize the decryption context.
as: ডিক্ৰিপষণ পৰিপ্ৰেক্ষতিত আৰম্ভ কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to decrypt the private key: %d.
as: ব্যক্তিগত কি' ডিক্ৰিপ্ট কৰিবলে ব্যৰ্থ: %d।

en: Failed to decrypt the private key: decrypted data too large.
as: ব্যক্তিগত কি' ডিক্ৰিপ্ট কৰিবলে ব্যৰ্থ: ডিক্ৰিপ্ট কৰা তথ্য অতি ডাঙৰ।

en: Failed to finalize decryption of the private key: %d.
as: ব্যক্তিগত কি'ৰ ডিক্ৰিপষণ সম্পূৰ্ণ কৰিবলে ব্যৰ্থ: %d।

en: Failed to initialize the encryption cipher slot.
as: ইনক্ৰিপষণ চিফাৰ স্লট আৰম্ভ কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to set symmetric key for encryption.
as: ইনক্ৰিপষণৰ বাবে সমমিতি কি' সংহতি কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to set IV for encryption.
as: ইনক্ৰিপষণৰ বাবে IV সংহতি কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to initialize the encryption context.
as: ইনক্ৰিপষণ পৰিপ্ৰেক্ষতিত আৰম্ভ কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to encrypt: %d.
as: ইনক্ৰিপ্ট কৰিবলে ব্যৰ্থ: %d।

en: Unexpected amount of data after encrypting.
as: ইনক্ৰিপ্ট কৰাৰ পিছত তথ্যৰ অপ্ৰত্যাশিত পৰিমাণ।

en: Couldn't decode certificate: %d
as: প্ৰমাণপত্ৰ ডিক'ড কৰিব পৰা নগল: %d

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %d
as: PKCS#12 ডি'কডাৰ আৰম্ভ কৰিব পৰা নগল: %d

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %d
as: PKCS#12 ফাইল ডি'কড কৰিব পৰা নগল: %d

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %d
as: PKCS#12 ফাইল সত্যাপন কৰিব পৰা নগল: %d

en: Could not generate random data.
as: যাদৃচ্ছিক তথ্য সৃজন কৰিব পৰা নগল।

en: PEM key file had no end tag '%s'.
as: PEM কি' ফাইলৰ কোনো কোনো অন্ত টেগ '%s' নাই।

en: Malformed PEM file: Proc-Type was not first tag.
as: ক্ষতিগ্ৰস্থ PEM ফাইল: Proc-Type প্ৰথম টেগ নাছিল।

en: Malformed PEM file: unknown Proc-Type tag '%s'.
as: ক্ষতিগ্ৰস্থ PEM ফাইল: অজ্ঞাত Proc-Type tag '%s'

en: Malformed PEM file: DEK-Info was not the second tag.
as: ক্ষতিগ্ৰস্থ PEM ফাইল: DEK-Info দ্বিতীয় টেগ নাছিল।

en: Malformed PEM file: no IV found in DEK-Info tag.
as: ক্ষতিগ্ৰস্থ PEM ফাইল: DEK-Info টেগত কোনো IV পোৱা নগল।

en: Malformed PEM file: invalid format of IV in DEK-Info tag.
as: ক্ষতিগ্ৰস্থ PEM ফাইল: DEK-Info টেগত IV ৰ অবৈধ বিন্যাস।

en: Malformed PEM file: unknown private key cipher '%s'.
as: ক্ষতিগ্ৰস্থ PEM ফাইল: অজ্ঞাত ব্যক্তিগত কি' চিফাৰ '%s'।

en: Could not decode private key.
as: ব্যক্তিগত কি' ডিক'ড কৰিব পৰা নগল।

en: Failed to find expected PKCS#8 start tag.
as: প্ৰত্যাশিত PKCS#8 আৰম্ভণি  টেগ সন্ধান কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to find expected PKCS#8 end tag '%s'.
as: প্ৰত্যাশিত PKCS#8 অন্ত টেগ '%s' সন্ধান কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to decode PKCS#8 private key.
as: PKCS#8 ব্যক্তিগত কি' ডি'কড কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: IV must be an even number of bytes in length.
as: IV দৈৰ্ঘ্যত বাইটসমূহৰ এটা ধনাত্মক সংখ্যা হব লাগিব।

en: IV contains non-hexadecimal digits.
as: IV এ নন-হেক্সাডেচিমেল ডিজিটসমূহ অন্তৰ্ভুক্ত কৰে।

en: Unable to determine private key type.
as: ব্যক্তিগত কি ধৰণ নিৰ্ধাৰণ কৰিবলে অক্ষম।

en: PEM certificate had no start tag '%s'.
as: PEM প্ৰমাণপত্ৰৰ কোনো আৰম্ভণি টেগ '%s' নাই।

en: PEM certificate had no end tag '%s'.
as: PEM প্ৰমাণপত্ৰৰ কোনো অন্ত টেগ '%s' নাই।

en: Failed to decode certificate.
as: প্ৰমাণপত্ৰ ডিক'ড কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Unknown log level '%s'
as: অজ্ঞাত লগ স্তৰ '%s'

en: Unknown log domain '%s'
as: অজ্ঞাত লগ ডমেইন '%s'

en: '%s' is not valid; use [%s] or [%s]
as: '%s' বৈধ নহয়; [%s] অথবা [%s] ব্যৱহাৰ কৰক

en: missing name, try one of [%s]
as: সন্ধানহীন নাম, [%s] ৰ এটা চেষ্টা কৰি চাওক

en: '%s' not among [%s]
as: '%s'  [%s] ত অন্তৰ্ভুক্ত নহয়

en: unknown
as: অজ্ঞাত

en: unmanaged
as: অব্যৱস্থাপিত

en: unavailable
as: উপলব্ধ নাই

en: disconnected
as: বিচ্ছিন্নিত

en: connecting (prepare)
as: সংযোগ কৰা হৈছে (প্ৰস্তুত হওক)

en: connecting (configuring)
as: সংযোগ কৰা (সংৰূপণ কৰা)

en: connecting (need authentication)
as: সংযোগ কৰা (প্ৰমাণীকৰণৰ প্ৰয়োজন)

en: connecting (getting IP configuration)
as: সংযোগ কৰা (IP সংৰূপ প্ৰাপ্ত কৰা)

en: connecting (checking IP connectivity)
as: সংযোগ কৰা (IP সংযোগ নিৰীক্ষণ কৰা)

en: connecting (starting secondary connections)
as: সংযোগ কৰা (দ্বিতীয় সংযোগসমূহ আৰম্ভ কৰা)

en: connected
as: সংযুক্ত

en: deactivating
as: নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে

en: connection failed
as: সংযোগ ব্যৰ্থ

en: yes
as: হয়

en: no
as: নহয়

en: No reason given
as: কোনো কাৰণ দিয়া হোৱা নাই

note: We should not really come here
en: Unknown error
as: অজ্ঞাত ত্ৰুটি

en: Device is now managed
as: ডিভাইচ এতিয়া ব্যৱস্থাপিত

en: Device is now unmanaged
as: ডিভাইচ এতিয়া ব্যৱস্থাপিত নহয়

en: The device could not be readied for configuration
as: ডিভাইচক সংৰূপণৰ বাবে পঢ়িব নোৱাৰি

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
as: IP সংৰূপ সংৰক্ষণ কৰিব নোৱাৰি (কোনো ঠিকনা, সময়অন্ত, ইত্যাদী উপলব্ধ নাই)

en: The IP configuration is no longer valid
as: IP সংৰূপ আৰু বৈধ নহয়

en: Secrets were required, but not provided
as: গোপনসমূহৰ প্ৰয়োজন আছিল, কিন্তু প্ৰদান কৰা হোৱা নাছিল

en: 802.1X supplicant disconnected
as: 802.1X চাপ্লিকেণ্ট বিচ্ছিন্নিত

en: 802.1X supplicant configuration failed
as: 802.1X চাপ্লিকেণ্ট সংৰূপ ব্যৰ্থ হল

en: 802.1X supplicant failed
as: 802.1X চাপ্লিকেণ্ট ব্যৰ্থ হল

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
as: 802.1X চাপ্লিকেণ্ট প্ৰমাণীত হবলে বহু সময় ললে

en: PPP service failed to start
as: PPP সেৱা আৰম্ভ হবলে ব্যৰ্থ হল

en: PPP service disconnected
as: PPP সেৱা বিচ্ছিন্নিত হল

en: PPP failed
as: PPP ব্যৰ্থ হল

en: DHCP client failed to start
as: DHCP ক্লাএণ্ট আৰম্ভ হবলে ব্যৰ্থ হল

en: DHCP client error
as: DHCP ক্লাএণ্ট ত্ৰুটি

en: DHCP client failed
as: DHCP ক্লাএণ্ট ব্যৰ্থ হল

en: Shared connection service failed to start
as: অংশীদাৰী সংযোগ সেৱা আৰম্ভ হবলে ব্যৰ্থ হল

en: Shared connection service failed
as: অংশীদাৰী সংযোগ সেৱা ব্যৰ্থ হল

en: AutoIP service failed to start
as: AutoIP সেৱা আৰম্ভ হবলে ব্যৰ্থ হল

en: AutoIP service error
as: AutoIP সেৱা ত্ৰুটি

en: AutoIP service failed
as: AutoIP সেৱা ব্যৰ্থ হল

en: The line is busy
as: শাৰী ব্যস্থ

en: No dial tone
as: কোনো ডায়েল শব্দ নাই

en: No carrier could be established
as: কোনো বাহক স্থাপন কৰিব পৰা নগল

en: The dialing request timed out
as: ডায়লিং অনুৰোধৰ সময় অন্ত হল

en: The dialing attempt failed
as: ডায়লিং চেষ্টা ব্যৰ্থ হল

en: Modem initialization failed
as: মডেম আৰম্ভকৰণ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to select the specified APN
as: ধাৰ্য্যত APN নিৰ্বাচন কৰিবলে ব্যৰ্থ

en: Not searching for networks
as: নেটৱৰ্কসমূহ সন্ধান কৰা হোৱা নাই

en: Network registration denied
as: নেটৱৰ্ক ৰেজিষ্ট্ৰেষণ নাকচ কৰা হৈছে

en: Network registration timed out
as: নেটৱৰ্ক ৰেজিষ্ট্ৰেষণৰ সময় অন্ত হল

en: Failed to register with the requested network
as: অনুৰোধ কৰা নেটৱৰ্কৰ সৈতে ৰেজিস্টাৰ কৰিবলে ব্যৰ্থ হল

en: PIN check failed
as: PIN নিৰীক্ষণ ব্যৰ্থ হল

en: Necessary firmware for the device may be missing
as: ডিভাইচৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় ফাৰ্মৱেৰ সন্ধানহীন হব পাৰে

en: The device was removed
as: ডিভাইচ আতৰোৱা হৈছিল

en: NetworkManager went to sleep
as: NetworkManager নিদ্ৰাত গল

en: The device's active connection disappeared
as: ডিভাইচৰ সক্ৰিয় সংযোগ অদৃশ্য হল

en: Device disconnected by user or client
as: ডিভাইচ ব্যৱহাৰকাৰী অথবা ক্লাএণ্ট দ্বাৰা বিচ্ছিন্ন কৰা হল

en: Carrier/link changed
as: বাহক/সংযোগ পৰিৱৰ্তন হল

en: The device's existing connection was assumed
as: ডিভাইচৰ স্থায়ী সংযোগ ধাৰণা কৰা হৈছিল

en: The supplicant is now available
as: চাপ্লিকেণ্ট এতিয়া উপলব্ধ

en: The modem could not be found
as: মডেম পোৱা নগল

en: The Bluetooth connection failed or timed out
as: ব্লুটুথ সংযোগ ব্যৰ্থ হল অথবা সময়অন্ত হল

en: GSM Modem's SIM card not inserted
as: GSM মডেমৰ SIM কাৰ্ড সুমুৱা হোৱা নাই

en: GSM Modem's SIM PIN required
as: GSM মডেমৰ SIM PIN ৰ প্ৰয়োজন

en: GSM Modem's SIM PUK required
as: GSM মডেমৰ SIM PUK ৰ প্ৰয়োজন

en: GSM Modem's SIM wrong
as: GSM মডেমৰ SIM ভূল

en: InfiniBand device does not support connected mode
as: InfiniBand ডিভাইচে সংযুক্ত অৱস্থা সমৰ্থন নকৰে

en: A dependency of the connection failed
as: সংযোগৰ এটা নিৰ্ভৰতা ব্যৰ্থ হল

en: A problem with the RFC 2684 Ethernet over ADSL bridge
as: ADSL ব্ৰিজৰে RFC 2684 ইথাৰনেটৰ সৈতে এটা সমস্যা

en: ModemManager is unavailable
as: ModemManager উপলব্ধ নাই

en: The Wi-Fi network could not be found
as: Wi-Fi নেটৱৰ্ক পোৱা নগল

en: A secondary connection of the base connection failed
as: ভিত্তি সংযোগৰ এটা দ্বিতীয় সংযোগ ব্যৰ্থ হল

en: DCB or FCoE setup failed
as: DCB অথবা FCoE সংস্থাপন ব্যৰ্থ হল

en: teamd control failed
as: teamd নিয়ন্ত্ৰণ ব্যৰ্থ হল

en: Modem failed or no longer available
as: মডেম ব্যৰ্থ হল অথবা উপলব্ধ নহয়

en: Modem now ready and available
as: মডেম প্ৰস্তুত আৰু উপলব্ধ

en: SIM PIN was incorrect
as: SIM PIN ভুল আছিল

en: Username
as: ব্যৱহাৰকাৰীনাম

en: Password
as: পাছৱৰ্ড

en: Identity
as: পৰিচয়

en: Private key password
as: ব্যক্তিগত কি' পাছৱৰ্ড

en: Key
as: কি'

en: Service
as: সেৱা

en: A password is required to connect to '%s'.
as: '%s' লে সংযোগ কৰিবলে এটা পাছৱৰ্ডৰ প্ৰয়োজন।

en: Authentication required by wireless network
as: বেতাঁৰ নেটৱৰ্কৰ দ্বাৰা প্ৰমাণীকৰণৰ প্ৰয়োজন

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network '%s'.
as: বেতাঁৰ নেটৱৰ্ক '%s' অভিগম কৰিবলে পাছৱৰ্ডসমূহ অথবা ইনক্ৰিপষণ কি'সমূহৰ প্ৰয়োজন।

en: Wired 802.1X authentication
as: তাঁৰযুক্ত 802.1X প্ৰমাণীকৰণ

en: DSL authentication
as: DSL প্ৰমাণীকৰণ

en: PIN code required
as: PIN ক'ডৰ প্ৰয়োজন

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
as: মবাইল ব্ৰডবেণ্ড সেৱাৰ বাবে PIN ক'ডৰ প্ৰয়োজন

en: Mobile broadband network password
as: ম'বাইল ব্ৰ'ডবেণ্ড নেটৱৰ্কৰ পাছৱৰ্ড

en: Gateway
as: গেইটৱে

en: field '%s' has to be alone
as: ক্ষেত্ৰ '%s' অকলে থাকিব লাগিব

en: auto
as: স্বচালিত

en: '%s' is not a valid Ethernet MAC
as: '%s' এটা বৈধ ইথাৰনেট MAC নহয়

en: %d (unknown)
as: %d (অজ্ঞাত)

en: 0 (none)
as: 0 (একো নাই)

en: agent-owned,
as: অভিকৰ্তা-স্বত্বত,

en: not saved,
as: সংৰক্ষিত নহয়,

en: not required,
as: প্ৰয়োজনীয় নহয়,

en: '%s' is not valid; use <option>=<value>
as: '%s' বৈধ নহয়; <option>=<value> ব্যৱহাৰ কৰক

en: '%s' is not a valid number (or out of range)
as: '%s' এটা বৈধ সংখ্যা নহয় (অথবা বিস্তাৰৰ বাহিৰ)

en: '%s' is not a valid hex character
as: '%s' এটা বৈধ হেক্স আখৰ নহয়

en: Enter a list of bonding options formatted as:
      option = <value>, option = <value>,... 
    Valid options are: %s
    'mode' can be provided as a name or a number:
    balance-rr    = 0
    active-backup = 1
    balance-xor   = 2
    broadcast     = 3
    802.3ad       = 4
    balance-tlb   = 5
    balance-alb   = 6
    
    Example: mode=2,miimon=120
as: নিম্নলিখিত বিন্যাসত বান্ধনী বিকল্পসমূহৰ এটা তালিকা সুমুৱাওক:
      option = <value>, option = <value>,... 
    বৈধ বিকল্পসমূহ হল: %s
    'mode' ক এটা নাম অথবা সংখ্যা হিচাপে প্ৰদান কৰিব পাৰি:
    balance-rr    = 0
    active-backup = 1
    balance-xor   = 2
    broadcast     = 3
    802.3ad       = 4
    balance-tlb   = 5
    balance-alb   = 6
    
    উদাহৰণস্বৰূপ: mode=2,miimon=120

en: the value '%s' is not a valid UUID
as: মান '%s' এটা বৈধ UUID নহয়

en: 0 (disabled)
as: 0 (অসামৰ্থবান)

en: enabled,
as: সামৰ্থবান,

en: advertise,
as: প্ৰচাৰ,

en: willing,
as: ইচ্ছুক,

en: '%s' is not a valid DCB flag
as: '%s' এটা বৈধ DCB ফ্লেগ নহয়

en: must contain 8 comma-separated numbers
as: ৮ কমা-পৃথকিত সংখ্যা অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব লাগিব

en: '%s' not a number between 0 and %u (inclusive) or %u
as: '%s' 0 আৰু %u (অন্তৰ্ভুক্ত) অথবা %u মাজৰ এটা সংখ্যা নহয়

en: '%s' not a number between 0 and %u (inclusive)
as: '%s' 0 আৰু %u (অন্তৰ্ভুক্ত) মাজৰ এটা সংখ্যা নহয়

en: bandwidth percentages must total 100%%
as: বেণ্ডৱাইড্থ শতাংশ হব লাগিব সৰ্বমুঠ 100%%

en: '%s' is not a valid IBoIP P_Key
as: '%s' এটা বৈধ IBoIP P_Key নহয়

en: default
as: অবিকল্পিত

en: '%s' is not a valid channel; use <1-13>
as: '%s' এটা বৈধ চেনেল নহয়; <1-13> ব্যৱহাৰ কৰক

en: invalid priority map '%s'
as: অবৈধ প্ৰাথমিকতা মেপ '%s'

en: Enter a list of S/390 options formatted as:
      option = <value>, option = <value>,...
    Valid options are: %s
as: নিম্নলিখিত বিন্যাসত S/390 বিকল্পসমূহৰ এটা তালিকা সুমুৱাওক:
      option = <value>, option = <value>,...
    বৈধ বিকল্পসমূহ হল: %s

en: '%s' is not a valid channel
as: '%s' এটা বৈধ চেনেল নহয়

en: '%ld' is not a valid channel
as: '%ld' এটা বৈধ চেনেল নহয়

en: '%s' not compatible with %s '%s', please change the key or set the right %s first.
as: '%s', %s '%s' ৰ সৈতে সংগত নহয়, অনুগ্ৰহ কৰি কি পৰিবৰ্তন কৰক অথবা সঠিক %s প্ৰথমতে দিয়ক।

en: on
as: অন

en: off
as: অফ

note: macro that returns @func as const (guint32(*)(NMSetting*)) type, but checks * that the actual type is (guint32(*)(type *)).
en: nmcli can accepts both direct JSON configuration data and a file name containing the configuration. In the latter case the file is read and the contents is put into this property.
    
    Examples: set team.config { "device": "team0", "runner": {"name": "roundrobin"}, "ports": {"eth1": {}, "eth2": {}} }
              set team.config /etc/my-team.conf
as: nmcli এ দুয়ো প্ৰত্যক্ষ JSON সংৰূপ তথ্য আৰু সংৰূপ অন্তৰ্ভুক্ত কৰা এটা ফাইল নাম গ্ৰহণ কৰিব পাৰে। পিছৰ ক্ষেত্ৰত ফাইল পঢ়া হয় আৰু সমলসমূহক এই বৈশিষ্ট্যত থোৱা হয়।
    
    উদাহৰণ: set team.config { "device": "team0", "runner": {"name": "roundrobin"}, "ports": {"eth1": {}, "eth2": {}} }
              set team.config /etc/my-team.conf

en: Enter bytes as a list of hexadecimal values.
    Two formats are accepted:
    (a) a string of hexadecimal digits, where each two digits represent one byte
    (b) space-separated list of bytes written as hexadecimal digits (with optional 0x/0X prefix, and optional leading 0).
    
    Examples: ab0455a6ea3a74C2
              ab 4 55 0xa6 ea 3a 74 C2
as: বাইটক হেক্সাডেচিমেল মানসমূহৰ এটা তালিকা হিচাপে সুমুৱাওক।
    দুটা বিন্যাস অনুমোদিত:
    (a) হেক্সাডেচিমেল ডিজিটসমূহৰ এটা স্ট্ৰিং, য'ত দুটা ডিজিট এটা বাইট বুজায়
    (b) স্পেইচ-পৃথকিত হেক্সাডেচিমেল ডিজিটসমূহৰ বাইটৰ তালিকা (বৈকল্পিক 0x/0X উপসৰ্গ, আৰু বৈকল্পিক লিডিং 0)।
    
    উদাহৰণস্বৰূপ: ab0455a6ea3a74C2
              ab 4 55 0xa6 ea 3a 74 C2

en: Forward delay
as: আগবঢ়োৱাৰ বিলম্ব

en: Hello time
as: হেল্লো সময়

en: Max age
as: সৰ্বাধিক আয়ু

en: Enter a list of user permissions. This is a list of user names formatted as:
      [user:]<user name 1>, [user:]<user name 2>,...
    The items can be separated by commas or spaces.
    
    Example: alice bob charlie
as: ব্যৱহাৰকাৰী অনুমতিসমূহৰ এটা তালিকা সুমুৱাওক। নিম্নলিখিত ধৰণত ব্যৱহাৰকাৰী নামসমূহৰ এটা তালিকা আছে:
      [user:]<user name 1>, [user:]<user name 2>,...
    বস্তুবোৰক কমা অথবা স্পেইচ দ্বাৰা পৃথক কৰিব পাৰি।
    
    উদাহৰণস্বৰূপ: alice bob charlie

en: Enter secondary connections that should be activated when this connection is
    activated. Connections can be specified either by UUID or ID (name). nmcli
    transparently translates names to UUIDs. Note that NetworkManager only supports
    VPNs as secondary connections at the moment.
    The items can be separated by commas or spaces.
    
    Example: private-openvpn, fe6ba5d8-c2fc-4aae-b2e3-97efddd8d9a7
as: এই সংযোগ সক্ৰিয় হওতে সক্ৰিয় কৰিব লগিয়া দ্বিতীয় সংযোগসমূহ
    দিয়ক। সংযোগসমূহক UUID অথবা ID (নাম) ৰ সৈতে ধাৰ্য্য কৰিব পাৰি। nmcli
    এ স্বচ্ছভাৱে নামসমূহক UUIDs লৈ অনুবাদ কৰে। মন কৰিব যে NetworkManager এ এই মুহূৰ্তত
    কেৱল VPNs ক দ্বিতীয় সংযোগ ৰূপে সমৰ্থন কৰে।
    বস্তুবোৰক কমা অথবা স্পেইচৰ সৈতে পৃথক কৰিব পাৰি।
    
    উদাহৰণ: private-openvpn, fe6ba5d8-c2fc-4aae-b2e3-97efddd8d9a7

en: Enter a list of IPv4 addresses of DNS servers.
    
    Example: 8.8.8.8, 8.8.4.4
as: DNS চাৰ্ভাৰসমূহৰ IPv4 ঠিকনাসমূহৰ এটা তালিকা সুমুৱাওক।
    
    উদাহৰণস্বৰূপ: 8.8.8.8, 8.8.4.4

en: Enter a list of IPv6 addresses of DNS servers.  If the IPv6 configuration method is 'auto' these DNS servers are appended to those (if any) returned by automatic configuration.  DNS servers cannot be used with the 'shared' or 'link-local' IPv6 configuration methods, as there is no upstream network. In all other IPv6 configuration methods, these DNS servers are used as the only DNS servers for this connection.
    
    Example: 2607:f0d0:1002:51::4, 2607:f0d0:1002:51::1
as: DNS চাৰ্ভাৰসমূহৰ IPv6 ঠিকনাসমূহৰ এটা তালিকা সুমুৱাওক। যদি IPv6 সংৰূপ পদ্ধতি 'auto' তেন্তে এই DNS চাৰ্ভাৰসমূহ স্বচালিত সংৰূপ দ্বাৰা ঘুৰাই দিয়ালৈ সংযোজন কৰা হয় (যদি উপলব্ধ)। DNS চাৰ্ভাৰসমূহক 'shared' অথবা 'link-local' IPv6 সংৰূপ পদ্ধতিসমূহৰ সৈতে ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰি, যিহেতু কোনো আপস্ট্ৰিম নেটৱৰ্ক উপলব্ধ নাই। অন্য সকলো IPv6 সংৰূপ পদ্ধতিসমূহত, এই DNS চাৰ্ভাৰসমূহক এই সংযোগৰ বাবে একমাত্ৰ উপলব্ধ DNS চাৰ্ভাৰসমূহ হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হয়।
    
    উদাহৰণস্বৰূপ: 2607:f0d0:1002:51::4, 2607:f0d0:1002:51::1

en: Enter the type of WEP keys. The accepted values are: 0 or unknown, 1 or key, and 2 or passphrase.
as: WEP কি'সমূহৰ ধৰণ সুমুৱাওক। গ্ৰহণ কৰা মানসমূহ হল: 0 অথবা অজ্ঞাত, 1 অথবা কি', আৰু 2 অথবা পাচফ্ৰেইছ।

en: OK
as: ঠিক আছে

en: Could not create temporary file: %s
as: অস্থায়ী ফাইল সৃষ্টি কৰিব পৰা নগল: %s

en: Editor failed: %s
as: সম্পাদক ব্যৰ্থ হল: %s

en: Could not re-read file: %s
as: ফাইল পুনৰ-পঢ়িব পৰা নগল: %s

en: Connecting
as: সংযোগ কৰা হৈছে

en: Don't print anything
as: একো প্ৰিণ্ট নকৰিব

en: Wait for NetworkManager startup instead of a connection
as: এটা সংযোগৰ পৰিৱৰ্তে NetworkManager আৰম্ভণিৰ বাবে অপেক্ষা কৰক

en: Exit immediately if NetworkManager is not running or connecting
as: যদি NetworkManager চলি থকা নাই অথবা সংযোগ কৰা নাই তৎক্ষনাত প্ৰস্থান কৰিব

en: Waits for NetworkManager to finish activating startup network connections.
as: NetworkManager দ্বাৰা আৰম্ভণি নেটৱৰ্ক সংযোগসমূহ সক্ৰিয় কৰা সমাপ্ত কৰিবলৈ অপেক্ষা কৰে।

en: Invalid option.  Please use --help to see a list of valid options.
as: অবৈধ বিকল্প।  বৈধ বিকল্পসমূহৰ এটা তালিকা চাবলে অনুগ্ৰহ কৰি --help ব্যৱহাৰ কৰক।

en: GROUP
as: দল

en: Error: Could not create NMClient object: %s.
as: ত্ৰুটি: NMClient অবজেক্ট সৃষ্টি কৰিব পৰা নগল: %s।

en: Error: NetworkManager is not running.
as: ত্ৰুটি: NetworkManager চলি থকা নাই।

en: none
as: কোনো নহয়

en: portal
as: পৰ্টেল

en: limited
as: সীমিত

en: full
as: পূৰ্ণ

note: define some prompts for connection editor
en: Setting name?
as: সংহতিৰ নাম?

en: Property name?
as: বৈশিষ্ট্যৰ নাম?

en: Enter connection type:
as: সংযোগৰ ধৰণ সুমুৱাওক:

en: activating
as: সক্ৰিয় কৰা হৈছে

en: activated
as: সক্ৰিয়

en: deactivated
as: নিষ্ক্ৰিয়

en: VPN connecting (prepare)
as: VPN সংযোগ কৰা হৈছে (প্ৰস্তুত হওক)

en: VPN connecting (need authentication)
as: VPN সংযোগ কৰা হৈছে (প্ৰমাণীকৰণৰ প্ৰয়োজন)

en: VPN connecting
as: VPN সংযোগ কৰা হৈছে

en: VPN connecting (getting IP configuration)
as: VPN সংযোগ কৰা (IP সংৰূপ প্ৰাপ্ত কৰা)

en: VPN connected
as: VPN সংযুক্ত

en: VPN connection failed
as: VPN সংযোগ ব্যৰ্থ হল

en: VPN disconnected
as: VPN বিচ্ছিন্নিত

en: never
as: কেতিয়াও নহয়

en: Usage: nmcli connection edit { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID>
    
    Edit an existing connection profile in an interactive editor.
    The profile is identified by its name, UUID or D-Bus path
    
    ARGUMENTS := [type <new connection type>] [con-name <new connection name>]
    
    Add a new connection profile in an interactive editor.
as: ব্যৱহাৰ: nmcli connection edit { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID>
    
    এটা ভাৱবিনিময়ী সম্পাদকত এটা স্থায়ী সংযোগ আলেখ্য সম্পাদন কৰক।
    আলেখ্যক তাৰ নাম, UUID অথবা D-Bus পথ দ্বাৰা চিনাক্ত কৰা হয়
    
    ARGUMENTS := [type <new connection type>] [con-name <new connection name>]
    
    এটা ভাৱবিনিময়ী সম্পাদকত এটা নতুন সংযোগ আলেখ্য যোগ কৰক।

en: Usage: nmcli connection reload { help }
    
    Reload all connection files from disk.
as: ব্যৱহাৰ: nmcli connection reload { help }
    
    ডিস্কৰ পৰা সকলো সংযোগ ফাইল পুনৰ লড কৰক

en: Usage: nmcli connection load { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <filename> [<filename>...]
    
    Load/reload one or more connection files from disk. Use this after manually
    editing a connection file to ensure that NetworkManager is aware of its latest
    state.
as: ব্যৱহাৰ: nmcli connection load { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <filename> [<filename>...]
    
    ডিস্কৰ পৰা এটা অথবা অধিক সংযোগ ফাইল লড/পুনৰ লড কৰক। ইয়াক এটা সংযোগ ফাইলক
    হস্তচালিতভাৱে সম্পাদন কৰাৰ পিছত ব্যৱহাৰ কৰক, সুনিশ্চিত কৰিবলে যে NetworkManager
    তাৰ শেহতীয়া অৱস্থাৰ বিষয়ে জ্ঞাত।

en: Connection profile details
as: সংযোগ আলেখ্যৰ বিৱৰণ

en: Error: 'connection show': %s
as: ত্ৰুটি: 'connection show': %s

en: Active connection details
as: সক্ৰিয় সংযোগৰ বিৱৰণ

en: invalid field '%s'; allowed fields: %s and %s, or %s,%s
as: অবৈধ ফিল্ড '%s'; অনুমোদিত ফিল্ডসমূহ: %s আৰু %s, অথবা %s,%s

en: '%s' has to be alone
as: '%s' অকলে থাকিব লাগিব

en: NetworkManager active profiles
as: NetworkManager সক্ৰিয় আলেখ্যসমূহ

en: NetworkManager connection profiles
as: NetworkManager সংযোগ আলেখ্যসমূহ

en: Error: %s argument is missing.
as: ত্ৰুটি: %s তৰ্ক সন্ধানহীন।

en: Error: %s - no such connection profile.
as: ত্ৰুটি: %s - এই ধৰণৰ কোনো সংযোগ আলেখ্য নাই।

en: Error: %s.
as: ত্ৰুটি: %s।

en: no active connection on device '%s'
as: ডিভাইচ '%s' ত কোনো সক্ৰিয় সংযোগ নাই

en: no active connection or device
as: কোনো সক্ৰিয় সংযোগ অথবা ডিভাইচ নাই

en: device '%s' not compatible with connection '%s'
as: ডিভাইচ '%s' সংযোগ '%s' ৰ সৈতে সংগত নহয়

en: no device found for connection '%s'
as: সংযোগ '%s' ৰ বাবে কোনো ডিভাইচ পোৱা নগল

en: Connection successfully activated (D-Bus active path: %s)
as: সংযোগ সফলভাৱে সক্ৰিয় কৰা হৈছিল (D-Bus সক্ৰিয় পথ: %s)

en: Error: Connection activation failed: %s
as: ত্ৰুটি: সংযোগৰ সক্ৰিয়কৰণ ব্যৰ্থ হল: %s

en: unknown device '%s'.
as: অজ্ঞাত ডিভাইচ '%s'।

en: neither a valid connection nor device given
as: এটা বৈধ সংযোগ অথবা ডিভাইচ দিয়া হোৱা নাই

en: Error: invalid extra argument '%s'.
as: ত্ৰুটি: অবৈধ অতিৰিক্ত তৰ্ক '%s'।

en: preparing
as: প্ৰস্তুত কৰা হৈছে

en: Error: No connection specified.
as: ত্ৰুটি: কোনো সংযোগ ধাৰ্য্য কৰা হোৱা নাই।

en: Warning: master='%s' doesn't refer to any existing profile.
as: সতৰ্কবাৰ্তা: মাস্টাৰ='%s' এ কোনো স্থায়ী আলেখ্যলৈ প্ৰসংগ নকৰে।

en: Error: invalid property '%s': %s.
as: ত্ৰুটি: অবৈধ বৈশিষ্ট্য '%s': %s।

en: Error: invalid connection type; %s.
as: ত্ৰুটি: অবৈধ সংযোগ ধৰণ; %s।

en: Error: '%s' is not a valid monitoring mode; use '%s' or '%s'.
as: ত্ৰুটি: '%s' এটা বৈধ মনিটৰিং অৱস্থা নহয়; '%s' অথবা '%s' ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Error: value for '%s' is missing.
as: ত্ৰুটি: '%s' ৰ বাবে মান নাই।

en: Error: <setting>.<property> argument is missing.
as: ত্ৰুটি: <setting>.<property> তৰ্ক সন্ধানহীন।

en: Error: invalid or not allowed setting '%s': %s.
as: ত্ৰুটি: অবৈধ অথবা অনুমতি নথকা সংহতি '%s': %s।

en: Error: invalid <setting>.<property> '%s'.
as: ত্ৰুটি: অবৈধ <setting>.<property> '%s'।

en: Error: Failed to add '%s' connection: %s
as: ত্ৰুটি: '%s' সংযোগ যোগ কৰিবলে ব্যৰ্থ: %s

note: We print here human readable text, but as scripts might parse this output * (with LANG=C), this is important to not change in the future. At least * not unless called with a new command line flag, that requests a different output. * * That means, be very careful if you change this message, it might 
en: Connection '%s' (%s) successfully added.
as: সংযোগ '%s' (%s) সফলভাৱে যোগ কৰা হল।

en: Error: value for '%s' argument is required.
as: ত্ৰুটি: '%s' তৰ্কৰ বাবে মান প্ৰয়োজনীয়।

en: Error: 'save': %s.
as: ত্ৰুটি: 'save': %s।

en: ['%s' setting values]
as: ['%s' সংহতি মানসমূহ]

en: set [<setting>.<prop> <value>]  :: set property value
    
    This command sets property value.
    
    Example: nmcli> set con.id My connection
as: set [<setting>.<prop> <value>]  :: বৈশিষ্ট্য মান সংহতি কৰক
    
    এই কমান্ডে বৈশিষ্ট্যৰ মান সংহতি কৰে।
    
    উদাহৰণ: nmcli> set con.id My connection

en: describe [<setting>.<prop>]  :: describe property
    
    Shows property description. You can consult nm-settings(5) manual page to see all NM settings and properties.
as: describe [<setting>.<prop>]  :: বৈশিষ্ট্যৰ বিৱৰণ দিয়ক
    
    বৈশিষ্ট্যৰ বিৱৰণ দেখুৱায়। সকলো NM সংহতি আৰু বৈশিষ্ট্যসমূহ চাবলৈ আপুনি  nm-settings(5) manual চাব পাৰে।

en: print [all]  :: print setting or connection values
    
    Shows current property or the whole connection.
    
    Example: nmcli ipv4> print all
as: print [all]  :: সংহতি অথবা সংযোগৰ মান প্ৰিণ্ট কৰক
    
    বৰ্তমান বৈশিষ্ট্য অথবা সম্পূৰ্ণ সংযোগ দেখুৱায়।
    
    উদাহৰণ: nmcli ipv4> print all

en: save [persistent|temporary]  :: save the connection
    
    Sends the connection profile to NetworkManager that either will save it
    persistently, or will only keep it in memory. 'save' without an argument
    means 'save persistent'.
    Note that once you save the profile persistently those settings are saved
    across reboot or restart. Subsequent changes can also be temporary or
    persistent, but any temporary changes will not persist across reboot or
    restart. If you want to fully remove the persistent connection, the connection
    profile must be deleted.
as: save [persistent|temporary]  :: সংযোগ সংৰক্ষণ কৰক
    
    সংযোগ আলেখ্যক Networkmanager লৈ পঠায় যি ইয়াক অস্থায়ীভাৱে সংৰক্ষণ কৰিব
    অথবা ইয়াক মেমৰিত থব। এটা তৰ্ক নহোৱাকৈ 'save' ৰ অৰ্থ হল
    'save persistent'।
    মন কৰিব যে এবাৰ আপুনি আলেখ্যক স্থায়ীভাৱে সংৰক্ষণ কৰিলে সেই সংহতিসমূহ পুনাৰম্ভৰ
    পিছতো থাকিব। ক্ৰমন্বয় পৰিবৰ্তনসমূহ অস্থায়ী অথবা স্থায়ী হব পাৰে
    কিন্তু কোনো অস্থায়ী পৰিবৰ্তন পুনাৰম্ভৰ পিছত নাথাকিব।
    যদি আপুনি স্থায়ী সংযোগ সম্পূৰ্ণভাৱে আতৰাব খোজে, সংযোগ
    আলেখ্যক মচিব লাগিব।

en: activate [<ifname>] [/<ap>|<nsp>]  :: activate the connection
    
    Activates the connection.
    
    Available options:
    <ifname>    - device the connection will be activated on
    /<ap>|<nsp> - AP (Wi-Fi) or NSP (WiMAX) (prepend with / when <ifname> is not specified)
as: activate [<ifname>] [/<ap>|<nsp>]  :: সংযোগ সক্ৰিয় কৰক
    
    সংযোগ সক্ৰিয় কৰে।
    
    উপলব্ধ বিকল্পসমূহ:
    <ifname>    - ডিভাইচ য'ত সংযোগ সক্ৰিয় হব
    /<ap>|<nsp> - AP (Wi-Fi) or NSP (WiMAX) (আৰম্ভণিত / যোগ কৰক যেতিয়া <ifname> ধাৰ্য্যত নহয়)

en: back  :: go to upper menu level
as: back  :: ওপৰ স্তৰ মেনুলৈ যাওক

en: help/? [<command>]  :: help for the nmcli commands
as: help/? [<command>]  :: nmcli কমান্ডসমূহৰ বাবে সহায়

en: quit  :: exit nmcli
    
    This command exits nmcli. When the connection being edited is not saved, the user is asked to confirm the action.
as: quit  :: nmcli প্ৰস্থান কৰক
    
    এই কমান্ডে nmcli প্ৰস্থান কৰে। যেতিয়া সম্পাদন কৰি থকা সংযোগ সংৰক্ষণ কৰা নহয়, ব্যৱহাৰকাৰীক কাৰ্য্য সুনিশ্চিত কৰিবলৈ কোৱা হয়।

en: Unknown command: '%s'
as: অজ্ঞাত কমান্ড: '%s'

note: TRANSLATORS: do not translate command names and keywords before :: *              However, you should translate terms enclosed in <>.
en: ---[ Property menu ]---
    set      [<value>]               :: set new value
    add      [<value>]               :: add new option to the property
    change                           :: change current value
    remove   [<index> | <option>]    :: delete the value
    describe                         :: describe property
    print    [setting | connection]  :: print property (setting/connection) value(s)
    back                             :: go to upper level
    help/?   [<command>]             :: print this help or command description
    quit                             :: exit nmcli
as: ---[ Property menu ]---
    set      [<value>]               :: নতুন মান সংহতি কৰক
    add      [<value>]               :: বৈশিষ্টলৈ নতুন বিকল্প যোগ কৰক
    change                           :: বৰ্তমান পৰিবৰ্তন কৰক
    remove   [<index> | <option>]    :: মান মচি পেলাওক
    describe                         :: বৈশিষ্ট্যৰ বিৱৰণ দিয়ক
    print    [setting | connection]  :: বৈশিষ্ট্য প্ৰিণ্ট কৰক (সংহতি/সংয়োগ) মান(সমূহ)
    back                             :: ওপৰ স্তৰলৈ যাওক
    help/?   [<command>]             :: এই সহায় অথবা কমান্ডৰ বিৱৰণ প্ৰিণ্ট কৰক
    quit                             :: nmcli প্ৰস্থান কৰক

en: set [<value>]  :: set new value
    
    This command sets provided <value> to this property
as: set [<value>]  :: নতুন মান সংহতি কৰক
    
    এই কমান্ডে এই বৈশিষ্ট্যলৈ প্ৰদান কৰা <value> সংহতি কৰে

en: add [<value>]  :: append new value to the property
    
    This command adds provided <value> to this property, if the property is of a container type. For single-valued properties the property value is replaced (same as 'set').
as: add [<value>]  :: বৈশিষ্ট্যলৈ নতুন বিকল্প যোগ কৰক
    
    এই কমান্ডে এই বৈশিষ্ট্যলৈ প্ৰদান কৰা <value> যোগ কৰে, যদি বৈশিষ্ট্য এটা কনটেইনাৰ ধৰণৰ হয়। single-valued বৈশিষ্ট্যসমূহৰ বাবে ই মান প্ৰতিস্থাপন কৰে ('set' ৰ নিচিনা একে)।

en: change  :: change current value
    
    Displays current value and allows editing it.
as: change  :: বৰ্তমান মান পৰিবৰ্তন কৰক
    
    বৰ্তমান মান প্ৰদৰ্শন কৰে আৰু ইয়াক সম্পাদন কৰাৰ অনুমতি দিয়ে।

en: describe  :: describe property
    
    Shows property description. You can consult nm-settings(5) manual page to see all NM settings and properties.
as: describe  :: বৈশিষ্ট্যৰ বিৱৰণ দিয়ক
    
    বৈশিষ্ট্যৰ বিৱৰণ দেখুৱায়। সকলো NM সংহতি আৰু বৈশিষ্ট্য চাবলৈ nm-settings(5) manual চাওক।

en: print [property|setting|connection]  :: print property (setting, connection) value(s)
    
    Shows property value. Providing an argument you can also display values for the whole setting or connection.
as: print [property|setting|connection]  :: বৈশিষ্ট্য প্ৰিণ্ট কৰক (সংহতি, সংযোগ) মান(সমূহ)
    
    বৈশিষ্ট্যৰ মান দেখুৱায়। এটা তৰ্ক প্ৰদান কৰি আপুনি সম্পূৰ্ণ সংহতি অথবা সংযোগৰ বাবে মানসমূহ প্ৰদৰ্শন কৰিব পাৰিব।

en: help/? [<command>]  :: help for nmcli commands
as: help/? [<command>]  :: nmcli কমান্ডসমূহৰ বাবে সহায়

en: Error: Connection activation failed.
as: ত্ৰুটি: সংযোগ সক্ৰিয়কৰণ ব্যৰ্থ হল।

en: The connection is not saved. Do you really want to quit? %s
as: সংযোগ সংৰক্ষণ কৰা হোৱা নাই। আপুনি সঁচাকৈ প্ৰস্থান কৰিব খোজে নে? %s

en: The connection profile has been removed from another client. You may type 'save' in the main menu to restore it.
as: সংযোগ আলেখ্যক অন্য ক্লাএণ্টৰ পৰা আতৰোৱা হৈছে। আপুনি ইয়াক পুনৰুদ্ধাৰ কৰিবলৈ মূখ্য মেনুত 'save' টাইপ কৰিব পাৰে।

en: Allowed values for '%s' property: %s
as: '%s' বৈশিষ্ট্যৰ বাবে অনুমোদিত মানসমূহ: %s

en: Enter '%s' value:
as: '%s' মান সুমুৱাওক:

en: Error: failed to set '%s' property: %s
as: ত্ৰুটি: '%s' বৈশিষ্ট্য সংহতি কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Edit '%s' value:
as: '%s' মান সম্পাদন কৰক:

en: Error: %s
as: ত্ৰুটি: %s

en: Unknown command argument: '%s'
as: অজ্ঞাত কমান্ড তৰ্ক: '%s'

en: Available settings: %s
as: উপলব্ধ সংহতিসমূহ: %s

en: Error: invalid setting name; %s
as: ত্ৰুটি: অবৈধ সংহতি নাম; %s

en: Available properties: %s
as: উপলব্ধ বৈশিষ্ট্যসমূহ: %s

en: Error: property %s
as: ত্ৰুটি: বৈশিষ্ট্য %s

en: Saving the connection with 'autoconnect=yes'. That might result in an immediate activation of the connection.
    Do you still want to save? %s
as: 'autoconnect=yes' ৰ সৈতে সংযোগ সংৰক্ষণ কৰা হৈছে। ইয়াৰ ফলস্বৰূপ সংযোগৰ তৎক্ষনাত সক্ৰিয়কৰণ হব পাৰে।
    আপুনি তথাপিও সংৰক্ষণ কৰিব খোজে নে? %s

en: You may edit the following settings: %s
as: আপুনি নিম্নলিখিত সংহতিসমূহ সম্পাদন কৰিব পাৰিব: %s

en: The connection profile has been removed from another client. You may type 'save' to restore it.
as: সংযোগ আলেখ্যক অন্য ক্লাএণ্টৰ পৰা আতৰোৱা হৈছে। আপুনি ইয়াক পুনৰুদ্ধাৰ কৰিবলে 'save' টাইপ কৰিব পাৰে।

en: Error: no setting selected; valid are [%s]
as: ত্ৰুটি: কোনো সংহতি নিৰ্বাচন কৰা হোৱা নাই; বৈধ হল [%s]

en: use 'goto <setting>' first, or 'set <setting>.<property>'
as: প্ৰথমতে 'goto <setting>' ব্যৱহাৰ কৰক, অথবা <setting>.<property>'

en: Error: invalid setting argument '%s'; valid are [%s]
as: ত্ৰুটি: অবৈধ সংহতি তৰ্ক '%s', বৈধ হল [%s]

en: Error: missing setting for '%s' property
as: ত্ৰুটি: '%s' বৈশিষ্ট্যৰ বাবে সংহতি নাই

en: Error: invalid property: %s
as: ত্ৰুটি: অবৈধ বৈশিষ্ট্য: %s

en: Error: unknown setting '%s'
as: ত্ৰুটি: অজ্ঞাত সংহতি '%s'

en: You may edit the following properties: %s
as: আপুনি নিম্নলিখিত বৈশিষ্ট্যসমূহ সম্পাদন কৰিব পাৰিব: %s

en: Error: failed to remove value of '%s': %s
as: ত্ৰুটি: '%s' ৰ মান আতৰাবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Error: no argument given; valid are [%s]
as: ত্ৰুটি: কোনো তৰ্ক দিয়া হোৱা নাই, বৈধ হল [%s]

en: Setting '%s' is not present in the connection.
as: সংহতি '%s' সংযোগত উপলব্ধ নাই।

en: Error: %s properties, nor it is a setting name.
as: ত্ৰুটি: %s বৈশিষ্ট্যসমূহ, ই এটা সংহতি নাম নহয়।

en: use 'goto <setting>' first, or 'describe <setting>.<property>'
as: প্ৰথমতে 'goto <setting>' ব্যৱহাৰ কৰক, অথবা 'describe <setting>.<property>'

en: Error: invalid property: %s, neither a valid setting name.
as: ত্ৰুটি: অবৈধ বৈশিষ্ট্য: %s, অথবা এটা বৈধ সংহতি নাম নহয়।

en: Error: unknown setting: '%s'
as: ত্ৰুটি: অজ্ঞাত সংহতি: '%s'

en: Error: '%s' setting not present in the connection
as: ত্ৰুটি: সংহতি '%s' সংযোগত উপলব্ধ নাই

en: Error: invalid property: %s%s
as: ত্ৰুটি: অবৈধ বৈশিষ্ট্য: %s%s

en: , neither a valid setting name
as: , এটা বৈধ সংহতি নাম নহয়

en: Verify setting '%s': %s
as: সংহতি '%s' সত্যাপন কৰক: %s

en: Verify connection: %s
as: সংযোগ সত্যাপন কৰক: %s

en: Error: invalid argument '%s'
as: ত্ৰুটি: অবৈধ তৰ্ক '%s'

en: Error: Failed to save '%s' (%s) connection: %s
as: ত্ৰুটি: '%s' (%s) সংযোগ সংৰক্ষণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Connection '%s' (%s) successfully saved.
as: সংযোগ '%s' (%s) সফলভাৱে সংৰক্ষণ কৰা হল।

en: Connection '%s' (%s) successfully updated.
as: সংযোগ '%s' (%s) সফলভাৱে আপডেইট কৰা হল।

en: Error: connection verification failed: %s
as: ত্ৰুটি: সংযোগৰ সত্যাপন ব্যৰ্থ হল: %s

en: (unknown error)
as: (অজ্ঞাত ত্ৰুটি)

note: TRANSLATORS: do not translate 'save', leave it as it is
en: Error: connection is not saved. Type 'save' first.
as: ত্ৰুটি: সংযোগ সংৰক্ষণ হোৱা নাই। প্ৰথমতে 'save' টাইপ কৰক।

en: Error: connection is not valid: %s
as: ত্ৰুটি: সংযোগ বৈধ নহয়: %s

en: Error: Cannot activate connection: %s.
as: ত্ৰুটি: সংযোগ সক্ৰিয় কৰিব নোৱাৰি: %s।

en: Error: Failed to activate '%s' (%s) connection: %s
as: ত্ৰুটি: '%s' (%s) সংযোগ সক্ৰিয় কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Monitoring connection activation (press any key to continue)
as: সংযোগৰ সক্ৰিয়কৰণ পৰ্যবেক্ষণ কৰা হৈছে (আগবাঢ়িবলৈ যিকোনো কি টিপক)

en: Error: status-line: %s
as: ত্ৰুটি: status-line: %s

en: Error: save-confirmation: %s
as: ত্ৰুটি: save-confirmation: %s

en: Current nmcli configuration:
as: বৰ্তমান nmcli সংৰূপ:

en: Invalid configuration option '%s'; allowed [%s]
as: অবৈধ সংৰূপ বিকল্প '%s'; অনুমোদিত [%s]

en: Error: Unknown connection '%s'.
as: ত্ৰুটি: অজ্ঞাত সংযোগ '%s'।

en: Warning: editing existing connection '%s'; 'type' argument is ignored
as: সতৰ্কবাৰ্তা: অস্তিত্ববান সংযোগ '%s' সম্পাদন কৰা হৈছে; 'type' তৰ্ক উপেক্ষা কৰা হৈছে

en: Warning: editing existing connection '%s'; 'con-name' argument is ignored
as: সতৰ্কবাৰ্তা: অস্তিত্ববান সংযোগ '%s' সম্পাদন কৰা হৈছে; 'con-name' তৰ্ক উপেক্ষা কৰা হৈছে

en: Valid connection types: %s
as: বৈধ সংযোগ ধৰণসমূহ: %s

en: Error: invalid connection type; %s
as: ত্ৰুটি: অবৈধ সংযোগ ধৰণ; %s

en: Editing existing '%s' connection: '%s'
as: অস্তিত্ববান '%s' সংযোগ সম্পাদন কৰা হৈছে: '%s'

en: Adding a new '%s' connection
as: এটা নতুন '%s' সংযোগ যোগ কৰা হৈছে

note: TRANSLATORS: do not translate 'help', leave it as it is
en: Type 'help' or '?' for available commands.
as: উপলব্ধ কমান্ডসমূহৰ বাবে 'help' অথবা '?' টাইপ কৰক।

note: TRANSLATORS: do not translate 'describe', leave it as it is
en: Type 'describe [<setting>.<prop>]' for detailed property description.
as: বিৱৰিত বৈশিষ্ট্যৰ বিৱৰণৰ বাবে 'describe [<setting>.<prop>]' টাইপ কৰক।

en: Error: Failed to modify connection '%s': %s
as: ত্ৰুটি: সংযোগ '%s' পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Connection '%s' (%s) successfully modified.
as: সংযোগ '%s' (%s) সফলভাৱে পৰিবৰ্তন কৰা হৈছে।

en: Error: cannot delete unknown connection(s): %s.
as: ত্ৰুটি: অজ্ঞাত সংযোগ(সমূহ) মচি পেলাব নোৱাৰি: %s।

en: Error: failed to reload connections: %s.
as: ত্ৰুটি: সংযোগসমূহ পূনৰ ল'ড কৰিবলে ব্যৰ্থ: %s।

en: Error: failed to load connection: %s.
as: ত্ৰুটি: সংযোগ ল'ড কৰিবলৈ কৰিবলে ব্যৰ্থ: %s।

en: Could not load file '%s'
as: ফাইল '%s' লড কৰিব পৰা নগল

en: Error: No arguments provided.
as: ত্ৰুটি: কোনো তৰ্ক প্ৰদান কৰা হোৱা নাই।

en: Error: 'type' argument is required.
as: ত্ৰুটি: 'type' তৰ্ক প্ৰয়োজনীয়।

note: define some prompts
en: Interface:
as: আন্তঃপৃষ্ঠ:

en: (none)
as: (শূণ্য)

en: Usage: nmcli device status { help }
    
    Show status for all devices.
    By default, the following columns are shown:
     DEVICE     - interface name
     TYPE       - device type
     STATE      - device state
     CONNECTION - connection activated on device (if any)
    Displayed columns can be changed using '--fields' global option. 'status' is
    the default command, which means 'nmcli device' calls 'nmcli device status'.
as: ব্যৱহাৰ: nmcli device status { help }
    
    সকলো ডিভাইচৰ অৱস্থা দেখুৱাওক।
    অবিকল্পিতভাৱে, নিম্নলিখিত স্তম্ভবোৰ দেখুৱা হয়:
     DEVICE     - আন্তঃপৃষ্ঠৰ নাম
     TYPE       - ডিভাইচৰ ধৰণ
     STATE      - ডিভাইচৰ অৱস্থা
     CONNECTION - ডিভাইচত সক্ৰিয় সংযোগ (যদি উপলব্ধ)
    প্ৰদৰ্শিত স্তম্ভবোৰ '--fields' বিশ্বব্যাপী বিকল্প ব্যৱহাৰ কৰি পৰিবৰ্তন কৰিব পাৰি। 'status' হল
    অবিকল্পিত কমান্ড, যাৰ অৰ্থ 'nmcli device' এ 'nmcli device status' ক কল কৰে।

en: Usage: nmcli device show { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [<ifname>]
    
    Show details of device(s).
    The command lists details for all devices, or for a given device.
as: ব্যৱহাৰ: nmcli device show { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [<ifname>]
    
    ডিভাইচ(সমূহ) ৰ বিৱৰণ দেখুৱাওক।
    কমান্ডে সকলো ডিভাইচৰ বাবে, অথবা এটা নিৰ্দিষ্ট ডিভাইচৰ বাবে বিৱৰণ দেখুৱায়।

en: Usage: nmcli device connect { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <ifname>
    
    Connect the device.
    NetworkManager will try to find a suitable connection that will be activated.
    It will also consider connections that are not set to auto-connect.
as: ব্যৱহাৰ: nmcli device connect { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <ifname>
    
    ডিভাইচ সংযোগ কৰক।
    NetworkManager এটা উপযুক্ত সংযোগক সন্ধান কৰাৰ চেষ্টা কৰিব যাক সক্ৰিয় কৰা হব।
    ই লগতে স্ব-সংযোগ হব নলগা সংযোগসমূহ সন্ধান কৰিব

en: Error: No interface specified.
as: ত্ৰুটি: কোনো আন্তঃপৃষ্ঠ ধাৰ্য্য কৰা হোৱা নাই।

en: N/A
as: অপ্ৰযোজ্য

en: Device details
as: ডিভাইচৰ বিৱৰণ

en: Error: 'device show': %s
as: ত্ৰুটি: 'device show': %s

en: Status of devices
as: ডিভাইচসমূহৰ অৱস্থা

en: Error: 'device status': %s
as: ত্ৰুটি: 'device status': %s

en: Error: Timeout %d sec expired.
as: ত্ৰুটি: সময়অন্ত %d sec ৰ অৱসান ঘটিল

en: Device '%s' successfully activated with '%s'.
as: ডিভাইচ '%s' সফলভাৱে '%s' ৰ সৈতে সক্ৰিয় কৰা হল।

en: Error: Failed to add/activate new connection: %s
as: ত্ৰুটি: নতুন সংযোগ যোগ/সক্ৰিয় কৰিবলে ব্যৰ্থ: %s

en: Error: Device activation failed: %s
as: ত্ৰুটি: ডিভাইচ সক্ৰিয়কৰণ ব্যৰ্থ: %s

en: Error: extra argument not allowed: '%s'.
as: ত্ৰুটি: অতিৰিক্ত তৰ্কৰ অনুমতি নাই: '%s'।

en: Error: '%s' argument is missing.
as: ত্ৰুটি: '%s' তৰ্ক অনুপস্থিত ।

en: Error: 'autoconnect': %s.
as: ত্ৰুটি: 'autoconnect': %s।

en: Wi-Fi scan list
as: Wi-Fi স্কেন তালিকা

en: Error: Access point with bssid '%s' not found.
as: ত্ৰুটি: bssid '%s' ৰ সৈতে অভিগম বিন্দু পোৱা নগল।

en: Error: 'device wifi': %s
as: ত্ৰুটি: 'device wifi': %s

en: Error: Device '%s' not found.
as: ত্ৰুটি: ডিভাইচ '%s' পোৱা নগল।

en: Error: Device '%s' is not a Wi-Fi device.
as: ত্ৰুটি: ডিভাইচ '%s' এটা Wi-Fi ডিভাইচ নহয়।

en: SSID or BSSID:
as: SSID অথবা BSSID:

en: Error: SSID or BSSID are missing.
as: ত্ৰুটি: SSID অথবা BSSID সন্ধানহীন।

en: Error: bssid argument value '%s' is not a valid BSSID.
as: ত্ৰুটি: bssid তৰ্ক মান '%s' এটা বৈধ BSSID নহয়।

en: Error: wep-key-type argument value '%s' is invalid, use 'key' or 'phrase'.
as: ত্ৰুটি: wep-key-type তৰ্ক মান '%s' অবৈধ, 'key' অথবা 'phrase' ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Error: %s: %s.
as: ত্ৰুটি: %s: %s।

en: Error: BSSID to connect to (%s) differs from bssid argument (%s).
as: ত্ৰুটি: (%s) লে সংযোগ কৰিব লগিয়া BSSID bssid তৰ্ক (%s) পৰা পৃথক।

en: Error: Parameter '%s' is neither SSID nor BSSID.
as: ত্ৰুটি: প্ৰাচল '%s' SSID অথবা BSSID নহয়।

en: Error: No Wi-Fi device found.
as: ত্ৰুটি: কোনো Wi-Fi ডিভাইচ পোৱা নগল।

en: Error: No network with SSID '%s' found.
as: ত্ৰুটি: SSID '%s' ৰ সৈতে কোনো নেটৱৰ্ক পোৱা নগল।

en: Error: No access point with BSSID '%s' found.
as: ত্ৰুটি: BSSID '%s' ৰ সৈতে কোনো অভিগম বিন্দু পোৱা নগল।

en: Password:
as: পাছৱৰ্ড:

en: Security
as: সুৰক্ষা

en: asleep
as: নিদ্ৰিত

en: connecting
as: সংযোগ কৰা হৈছে

en: connected (local only)
as: সংযুক্ত (কেৱল স্থানীয়)

en: connected (site only)
as: সংযুক্ত (কেৱল ছাইট)

en: disconnecting
as: বিচ্ছিন্ন কৰা হৈছে

en: running
as: চলি আছে

en: starting
as: আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: started
as: আৰম্ভ কৰা হল

en: enabled
as: সামৰ্থবান

en: disabled
as: অসামৰ্থবান

en: Usage: nmcli general status { help }
    
    Show overall status of NetworkManager.
    'status' is the default action, which means 'nmcli gen' calls 'nmcli gen status'
as: ব্যৱহাৰ: nmcli general status { help }
    
    NetworkManager ৰ সৰ্বমুঠ অৱস্থা দেখুৱাওক।
    'status' হল অবিকল্পি কাৰ্য্য, যাৰ অৰ্থ 'nmcli gen' এ 'nmcli gen status' ক কল কৰে

en: Usage: nmcli general hostname { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [<hostname>]
    
    Get or change persistent system hostname.
    With no arguments, this prints currently configured hostname. When you pass
    a hostname, NetworkManager will set it as the new persistent system hostname.
as: ব্যৱহাৰ: nmcli general hostname { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [<hostname>]
    
    স্থায়ী চিস্টেম হস্টনাম প্ৰাপ্ত কৰক অথবা পৰিবৰ্তন কৰক।
    কোনো তৰ্ক নাথাকিলে, ই বৰ্তমানে সংৰূপিত হস্টনাম প্ৰিণ্ট কৰে। যেতিয়া আপুনি
    এটা হস্টনাম প্ৰেৰণ কৰে, NetworkManager এ ইয়াক নতুন স্থায়ী চিস্টেম হস্টনাম ৰূপে সংহতি কৰিব।

en: Usage: nmcli general permissions { help }
    
    Show caller permissions for authenticated operations.
as: ব্যৱহাৰ: nmcli general permissions { help }
    
    প্ৰমাণীত কাৰ্য্যসমূহৰ বাবে কলাৰ অনুমতি দেখুৱাওক।

en: Usage: nmcli general logging { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [level <log level>] [domains <log domains>]
    
    Get or change NetworkManager logging level and domains.
    Without any argument current logging level and domains are shown. In order to
    change logging state, provide level and/or domain. Please refer to the man page
    for the list of possible logging domains.
as: ব্যৱহাৰ: nmcli general logging { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [level <log level>] [domains <log domains>]
    
    NetworkManager লগিং স্তৰ আৰু ডমেইনসমূহ প্ৰাপ্ত কৰক অথবা পৰিবৰ্তন কৰক।
    কোনো তৰ্ক নহোৱাকৈ বৰ্তমান লগিং স্তৰ আৰু ডমেইনসমূহ দেখুৱা হয়। লগিং অৱস্থা পৰিবৰ্তন
    কৰিবলৈ, স্তৰ আৰু/অথবা ডমেইন প্ৰদান কৰক। সম্ভাব্য লগিং ডমেইনসমূহৰ তালিকাৰ বাবে অনুগ্ৰহ কৰি
    man পৃষ্ঠা চাওক

en: Usage: nmcli networking { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { [ on | off | connectivity ] }
    
      on
    
      off
    
      connectivity [check]
as: ব্যৱহাৰ: nmcli networking { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { [ on | off | connectivity ] }
    
      on
    
      off
    
      connectivity [check]

en: Usage: nmcli networking on { help }
    
    Switch networking on.
as: ব্যৱহাৰ: nmcli networking on { help }
    
    নেটৱাৰ্কিং অন কৰক।

en: Usage: nmcli networking off { help }
    
    Switch networking off.
as: ব্যৱহাৰ: nmcli networking off { help }
    
    নেটৱাৰ্কিং অফ কৰক।

en: Usage: nmcli networking connectivity { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [check]
    
    Get network connectivity state.
    The optional 'check' argument makes NetworkManager re-check the connectivity.
as: ব্যৱহাৰ: nmcli networking connectivity { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [check]
    
    নেটৱৰ্ক সংযোগ অৱস্থা প্ৰাপ্ত কৰক।
    বৈকল্পিক 'check' তৰ্কয় NetworkManager ক সংযোগ পুনৰ-নিৰীক্ষণ কৰিব দিয়ে।

en: Usage: nmcli radio all { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Get status of all radio switches, or turn them on/off.
as: ব্যৱহাৰ: nmcli radio all { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    সকলো ৰেডিঅ' চুইচৰ অৱস্থা প্ৰাপ্ত কৰক, অথবা সিহতক অন/অফ কৰক।

en: Usage: nmcli radio wifi { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Get status of Wi-Fi radio switch, or turn it on/off.
as: ব্যৱহাৰ: nmcli radio wifi { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Wi-Fi ৰেডিঅ' চুইচৰ অৱস্থা প্ৰাপ্ত কৰক, অথবা ইয়াক অন/অফ কৰক।

en: Usage: nmcli radio wwan { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Get status of mobile broadband radio switch, or turn it on/off.
as: ব্যৱহাৰ: nmcli radio wwan { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    মবাইল ব্ৰডবেণ্ড ৰেডিঅ' চুইচৰ অৱস্থা প্ৰাপ্ত কৰক, অথবা ইয়াক অন/অফ কৰক।

en: NetworkManager status
as: NetworkManager ৰ অৱস্থা

en: Error: only these fields are allowed: %s
as: ত্ৰুটি: কেৱল এই ফিল্ডসমূহ অনুমোদিত: %s

note: NetworkManager quit while we were waiting.
en: NetworkManager is not running.
as: NetworkManager চলি থকা নাই।

en: NetworkManager permissions
as: NetworkManager অনুমতিসমূহ

en: Error: 'general permissions': %s
as: ত্ৰুটি: 'general permissions': %s

en: NetworkManager logging
as: NetworkManager লগিং

en: Error: 'general logging': %s
as: ত্ৰুটি: 'general logging': %s

en: Error: failed to set logging: %s
as: ত্ৰুটি: লগিং সংহতি কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Error: failed to set hostname: %s
as: ত্ৰুটি: হস্টনাম সংহতি কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Error: '--fields' value '%s' is not valid here (allowed field: %s)
as: ত্ৰুটি: '--fields' মান '%s' ইয়াত বৈধ নহয় (অনুমোদিত মান: %s)

en: Error: invalid '%s' argument: '%s' (use on/off).
as: ত্ৰুটি: অবৈধ '%s' তৰ্ক: '%s' (on/off ব্যৱহাৰ কৰক)।

note: no arguments -> get current state
en: Connectivity
as: সংযোগ

en: Error: 'networking' command '%s' is not valid.
as: ত্ৰুটি: 'networking' কমান্ড '%s' বৈধ নহয়।

en: Networking
as: নেটৱাৰ্কিং

note: no argument, show all radio switches
en: Radio switches
as: ৰেডিঅ' চুইচসমূহ

note: no argument, show current Wi-Fi state
en: Wi-Fi radio switch
as: Wi-Fi ৰেডিঅ' চুইচ

note: no argument, show current WWAN (mobile broadband) state
en: WWAN radio switch
as: WWAN ৰেডিঅ' চুইচ

en: Error: missing argument for '%s' option.
as: ত্ৰুটি: '%s' বিকল্পৰ বাবে তৰ্ক সন্ধানহীন।

en: Error: Option '--terse' is specified the second time.
as: ত্ৰুটি: বিকল্প '--terse' দ্বিতীয়বাৰ ধাৰ্য্য কৰা হৈছে।

en: Error: Option '--terse' is mutually exclusive with '--pretty'.
as: ত্ৰুটি: বিকল্প '--terse' '--pretty' ৰ সৈতে পাৰস্পৰিকভাৱে সুকীয়া।

en: Error: Option '--pretty' is specified the second time.
as: ত্ৰুটি: বিকল্প '--pretty' দ্বিতীয় বাৰত ধাৰ্য্য কৰা হয়।

en: Error: Option '--pretty' is mutually exclusive with '--terse'.
as: ত্ৰুটি: বিকল্পn '--pretty' '--terse' ৰ সৈতে পাৰস্পৰিকভাৱে সূকীয়া।

en: Error: '%s' is not valid argument for '%s' option.
as: ত্ৰুটি: '%s' '%s' বিকল্পৰ বাবে বৈধ তৰ্ক নহয়।

en: nmcli tool, version %s
as: nmcli সঁজুলি, সংস্কৰণ %s

en: Error: Option '%s' is unknown, try 'nmcli -help'.
as: ত্ৰুটি: বিকল্প '%s' অজ্ঞাত, 'nmcli -help' চেষ্টা কৰি চাওক।

en: Success
as: সফলতা

en: Do you also want to set '%s' to '%s'? [yes]:
as: আপুনি '%s' ক '%s' লৈ সংহতি কৰিব খোজে নে? [yes]:

en: Do you also want to clear '%s'? [yes]:
as: আপুনি '%s' ক পৰিষ্কাৰ কৰিব খোজে নে? [yes]:

en: Warning: %s.%s set to '%s', but it might be ignored in infrastructure mode
as: সতৰ্কবাৰ্তা: %s.%s ক '%s' লৈ সংহতি কৰা হৈছে, কিন্তু ইয়াক অন্তগাথনী অৱস্থাত উপেক্ষা কৰিব পাৰি

en: Warning: %s is not an UUID of any existing connection profile
as: সতৰ্কবাৰ্তা: %s কোনো স্থায়ী সংযোগ আলেখ্যৰ এটা UUID নহয়

en: '%s' is not a VPN connection profile
as: '%s' এটা VPN সংযোগ আলেখ্য নহয়

en: '%s' is not a name of any exiting profile
as: '%s' কোনো স্থায়ী আলেখ্যৰ নাম নহয়

en: don't know how to get the property value
as: বৈশিষ্ট্যৰ মান কেনেকৈ প্ৰাপ্ত কৰা হব জ্ঞাত নহয়

en: the property can't be changed
as: বৈশিষ্ট্যক পৰিবৰ্তন কৰিব নোৱাৰি

en: [NM property description]
as: [NM বৈশিষ্ট্যৰ বিৱৰণ]

en: [nmcli specific description]
as: [nmcli বিশেষ বিৱৰণ]

en: Error: Argument '%s' was expected, but '%s' provided.
as: ত্ৰুটি: তৰ্ক '%s' আশা কৰা হৈছিল, কিন্তু '%s' প্ৰদান কৰা হৈছে।

en: Error: Unexpected argument '%s'
as: ত্ৰুটি: অপ্ৰত্যাশিত তৰ্ক '%s'

en: (unknown)
as: (অজ্ঞাত)

en: Ethernet connection %d
as: ইথাৰনেট সংযোগ %d

en: Wi-Fi connection %d
as: Wi-Fi সংযোগ %d

en: InfiniBand connection %d
as: InfiniBand সংযোগ %d

en: Mobile broadband connection %d
as: ম'বাইল ব্ৰ'ডবেণ্ড সংযোগ %d

en: DSL connection %d
as: DSL সংযোগ %d

en: Bond connection %d
as: বান্ধনী সংযোগ %d

en: Bridge connection %d
as: ব্ৰিজ সংযোগ %d

en: Team connection %d
as: দল সংযোগ %d

en: VLAN connection %d
as: VLAN সংযোগ %d

en: VPN connection %d
as: VPN সংযোগ %d

en: Select...
as: বাছক...

en: Add
as: যোগ কৰক

en: Edit...
as: সম্পাদনা...

en: Delete
as: মচি পেলাওক

en: Hide
as: লুকুৱাওক

en: Show
as: দেখুৱাওক

en: Could not create editor for connection '%s' of type '%s'.
as: ধৰণ '%s' ৰ সংযোগ '%s' ৰ বাবে সম্পাদক সৃষ্টি কৰিব পৰা নগল।

en: Could not create editor for invalid connection '%s'.
as: অবৈধ সংযোগ '%s' ৰ বাবে সম্পাদক সৃষ্টি কৰিব পৰা নগল।

en: Edit Connection
as: সংযোগ সম্পাদন কৰক

en: Unable to save connection: %s
as: সংযোগ সংৰক্ষণ কৰিবলৈ অক্ষম: %s

en: Unable to add new connection: %s
as: নতুন সংযোগ যোগ কৰিবলৈ অক্ষম: %s

en: Profile name
as: আলেখ্যৰ নাম

en: Device
as: ডিভাইচ

note: And finally the bottom widgets
en: Automatically connect
as: স্বচালিতভাৱে সংযোগ কৰক

en: Available to all users
as: সকলো ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে উপলব্ধ

en: Cancel
as: বাতিল কৰক

en: (default)
as: (অবিকল্পিত)

en: bytes
as: বাইট

en: Active Backup
as: সক্ৰিয় বেকআপ

en: Broadcast
as: সম্প্ৰচাৰ

en: Adaptive Transmit Load Balancing (tlb)
as: এডাপটিভ ট্ৰান্সমিট ল'ড বেলেঞ্চিং (tlb)

en: Adaptive Load Balancing (alb)
as: এডাপ্টিং ল'ড বেলেঞ্চিং (alb)

note: NB: the ordering/numbering here corresponds to NmtPageBondMonitoringMode
en: MII (recommended)
as: MII (উপদেশিত)

en: BOND
as: বান্ধনী

en: Slaves
as: স্লেইভবোৰ

en: Mode
as: অৱস্থা

en: Primary
as: প্ৰাথমিক

en: Link monitoring
as: লিংকৰ পৰ্যবেক্ষণ

en: Monitoring frequency
as: কম্পনাংক পৰ্যবেক্ষণ

en: Link up delay
as: লিংক আপ বিলম্ব

en: Link down delay
as: লিংক ডাউন বিলম্ব

en: ARP targets
as: ARP লক্ষ্য

en: Cloned MAC address
as: ক্লৌন্ড MAC ঠিকনা

en: BRIDGE PORT
as: ব্ৰিজ পোৰ্ট

en: Priority
as: প্ৰাথমিকতা

en: Path cost
as: পথ মূল্য

en: Hairpin mode
as: হেয়াৰপিন অৱস্থা

en: BRIDGE
as: ব্ৰিজ

en: seconds
as: ছেকেণ্ড

en: Aging time
as: এজিং সময়

en: Enable STP (Spanning Tree Protocol)
as: STP সামৰ্থবান কৰক (স্পেনিং ট্ৰি প্ৰটোকল)

en: ETHERNET
as: ইথাৰনেট

en: Datagram
as: ডাটাগ্ৰাম

en: Connected
as: সংযুক্ত

en: INFINIBAND
as: ইনফিবেণ্ড

en: Transport mode
as: পৰিৱহন অৱস্থা

en: Parent
as: উপধায়ক

en: Disabled
as: অসামৰ্থবান

en: Automatic
as: স্বচালিত

en: Link-Local
as: স্থানীয়-সংযোগ

en: Manual
as: হস্তচালিত

en: Shared
as: অংশীদাৰী কৰা

en: (No custom routes)
as: (কোনো স্বনিৰ্বাচিত পথ নাই)

en: One custom route | %d custom routes
as[0]: এটা স্বনিৰ্বাচিত পথ
as[1]: %d স্বনিৰ্বাচিত পথ

en: IPv4 CONFIGURATION
as: IPv4 সংৰূপ

en: Addresses
as: ঠিকনাসমূহ

en: DNS servers
as: DNS চাৰ্ভাৰসমূহ

en: Search domains
as: সন্ধান ডমেইন

en: Routing
as: ৰুটিং

en: Never use this network for default route
as: অবিকল্পিত পথৰ বাবে এই নেটৱৰ্ক কেতিয়াও ব্যৱহাৰ নকৰিব

en: Require IPv4 addressing for this connection
as: এই সংযোগ সম্পূৰ্ণ হবলে IPv ঠিকনাৰ প্ৰয়োজন

en: Ignore
as: উপেক্ষা কৰক

en: Automatic (DHCP-only)
as: স্বচালিত, (কেৱল DHCP)

en: IPv6 CONFIGURATION
as: IPv6 সংৰূপ

en: Require IPv6 addressing for this connection
as: এই সংযোগ সম্পূৰ্ণ হবলে IPv6 ঠিকনাৰ প্ৰয়োজন

en: PPP CONFIGURATION
as: PPP সংৰূপ

en: Allowed authentication methods:
as: অনুমোদিত প্ৰমাণীকৰণ পদ্ধতিসমূহ:

en: Use point-to-point encryption (MPPE)
as: পইণ্ট-টু-পইণ্ট ইনক্ৰিপষণ (MPPE) ব্যৱহাৰ কৰক

en: Require 128-bit encryption
as: 128-bit ইনক্ৰিপষণৰ প্ৰয়োজন

en: Use stateful MPPE
as: অৱস্থাপন্ন MPPE ব্যৱহাৰ কৰক

en: Allow BSD data compression
as: BSD তথ্য সংকোচনৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow Deflate data compression
as: Deflate তথ্য সংকোচনৰ অনুমতি দিয়ক

en: Use TCP header compression
as: TCP হেডাৰ সংকোচন ব্যৱহাৰ কৰক

en: Send PPP echo packets
as: PPP ইকো পেকেটসমূহ পঠাওক

en: TEAM PORT
as: দল পৰ্ট

en: JSON configuration
as: JSON সংৰূপ

en: TEAM
as: দল

[ctx: Wi-Fi]
en: Client
as: ক্লাএণ্ট

en: Access Point
as: অভিগম বিন্দু

en: Ad-Hoc Network
as: Ad-Hoc নেটৱৰ্ক

[ctx: Wi-Fi]
en: Automatic
as: স্বচালিত

[ctx: Wi-Fi security]
en: None
as: কোনো নহয়

en: WPA & WPA2 Personal
as: WPA & WPA2 ব্যক্তিগত

en: WPA & WPA2 Enterprise
as: WPA & WPA2 এন্টাৰপ্ৰাইজ

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
as: WEP 40/128-bit কি (Hex অথবা ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
as: WEP 128-বিট পাচফ্ৰেইছ

en: Dynamic WEP (802.1x)
as: চলমান WEP (802.1x)

[ctx: WEP key index]
en: 1 (Default)
as: ১ (অবিকল্পিত)

[ctx: WEP key index]
en: 2
as: ২

[ctx: WEP key index]
en: 3
as: ৩

[ctx: WEP key index]
en: 4
as: ৪

en: Open System
as: খোলা চিস্টেম

en: Shared Key
as: অংশীদাৰী কৰা কি'

en: Channel
as: চেনেল

note: "wpa-enterprise" FIXME
en: (No support for wpa-enterprise yet...)
as: (wpa-enterprise ৰ বাবে কোনো সমৰ্থন নাই...)

en: WEP index
as: WEP সূচী

en: Authentication
as: প্ৰমাণীকৰণ

note: "dynamic-wep" FIXME
en: (No support for dynamic-wep yet...)
as: (dynamic-wep ৰ বাবে এতিয়াও কোনো সমৰ্থন নাই...)

en: Ask for this password every time
as: প্ৰতিবাৰ এই পাছৱৰ্ড বিচাৰিব

en: Show password
as: পাছৱৰ্ড দেখুৱাওক

en: Destination
as: গন্তব্য

en: Prefix
as: উপসৰ্গ

en: Next Hop
as: পৰৱৰ্তী বিৰাম

en: Metric
as: মেট্ৰিক

en: No custom routes are defined.
as: কোনো স্বনিৰ্বাচিত পথ নাই।

en: Select the type of slave connection you wish to add.
as: আপুনি যোগ কৰিব বিচৰা স্লেইভ সংযোগৰ ধৰণ বাছক।

en: Add...
as: যোগ কৰক...

en: Remove
as: আতৰাওক

en: Connecting...
as: সংযোগ কৰা হৈছে...

en: Could not activate connection: %s
as: সংযোগ সক্ৰিয় কৰিব পৰা নগল: %s

en: Activate
as: সক্ৰিয় কৰক

en: Deactivate
as: নিষ্ক্ৰিয় কৰক

en: Quit
as: প্ৰস্থান কৰক

en: No such connection '%s'
as: এই ধৰণৰ কোনো সংযোগ '%s' নাই

en: Connection is already active
as: সংযোগ ইতিমধ্যে সক্ৰিয়

en: Create
as: সৃষ্টি কৰক

en: Select the type of connection you wish to create.
as: আপুনি সৃষ্টি কৰিব বিচৰা সংযোগৰ ধৰণ বাছক।

en: If you are creating a VPN, and the VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
as: যদি আপুনি এটা VPN সৃষ্টি কৰি আছে, আৰু আপুনি সৃষ্টি কৰিব বিচৰা VPN সংযোগ তালিকাত নাথাকে, আপোনাৰ হয়তো সঠিক VPN প্লাগিন ইনস্টল নাই।

en: New Connection
as: নতুন সংযোগ

en: Unable to delete connection: %s
as: সংযোগ মচি পেলাবলৈ অক্ষম: %s

en: Are you sure you want to delete the connection '%s'?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে '%s' সংযোগ মচিবলে ইচ্ছুক নে?

en: Set Hostname
as: হস্টনাম সংহতি কৰক

en: Hostname
as: হস্টনাম

note: TRANSLATORS: this indicates the result. ie, "I have set the hostname to ..."
en: Set hostname to '%s'
as: হস্টনামক '%s' লৈ সংহতি কৰক

en: Unable to set hostname: %s
as: হস্টনাম সংহতি কৰিবলৈ অক্ষম: %s

en: connection
as: সংযোগ

en: Edit a connection
as: এটা সংযোগ সম্পাদন কৰক

en: Activate a connection
as: এটা সংযোগ সক্ৰিয় কৰক

en: new hostname
as: নতুন হস্টনাম

en: Set system hostname
as: চিস্টেমৰ হস্টনাম সংহতি কৰক

en: Please select an option
as: অনুগ্ৰহ কৰি এটা বিকল্প বাছক

en: Usage
as: ব্যৱহাৰ

en: Could not parse arguments
as: তৰ্কসমূহ বিশ্লেষণ কৰিব পৰা নগল

en: Could not contact NetworkManager: %s.
as: NetworkManager ক সংযোগ কৰিব পৰা নগল: %s।
