NetworkManager - en to fi translation catalogue (85 entries)

en: Connection sharing via a protected Wi-Fi network
fi: Yhteyden jakaminen suojatun langattoman verkon kautta

en: System policy prevents sharing connections via a protected Wi-Fi network
fi: Tietoturvakäytäntö estää yhteyksien jakamisen suojatun langattoman verkon kautta

en: Connection sharing via an open Wi-Fi network
fi: Yhteyden jakaminen avoimen langattoman verkon kautta

en: System policy prevents sharing connections via an open Wi-Fi network
fi: Tietoturvakäytäntö estää yhteyksien jakamisen avoimen langattoman verkon kautta

en: Modify persistent system hostname
fi: Muuta järjestelmän verkkonimeä

en: System policy prevents modification of the persistent system hostname
fi: Tietoturvakäytäntö estää tietokoneen nimen muuttamisen

en: # Created by NetworkManager
fi: # NetworkManagerin luoma

en: # Merged from %s
fi: # Yhdistetty tiedostosta %s

note: TRANSLATORS: Unknown reason for a device state change (NMDeviceStateReason) TRANSLATORS: Unknown reason for a connection state change (NMActiveConnectionStateReason)
en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Failed to initialize the crypto engine.
fi: Salausmoottoria ei voitu alustaa.

en: Failed to decrypt the private key: unexpected padding length.
fi: Henkilökohtaisen avaimen purku epäonnistui: odottamaton täytepituus.

en: Failed to decrypt the private key.
fi: Salaisen avaimen purku epäonnistui.

en: Error initializing certificate data: %s
fi: Virhe alustettaessa varmenteen tietoja: %s

en: Couldn't decode certificate: %s
fi: Varmennetta ei voitu purkaa: %s

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %s
fi: PKCS#12-tulkkia ei voitu alustaa: %s

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %s
fi: PKCS#12-tiedostoa ei voitu purkaa: %s

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %s
fi: PKCS#12-tiedostoa ei voitu varmentaa: %s

en: Failed to initialize the crypto engine: %d.
fi: Salausmoottoria ei voitu alustaa: %d.

en: Failed to initialize the decryption cipher slot.
fi: Salausmenetelmän lohkoa ei voitu alustaa.

en: Failed to set symmetric key for decryption.
fi: Symmetristä salausavainta ei voitu asettaa.

en: Failed to set IV for decryption.
fi: Salauksen purun aloitusvektorin asetus epäonnistui.

en: Failed to initialize the decryption context.
fi: Salauksen purun kontekstia ei voitu alustaa.

en: Failed to decrypt the private key: %d.
fi: Salaisen avaimen purku epäonnistui: %d

en: Failed to decrypt the private key: decrypted data too large.
fi: Henkilökohtaisen avaimen purkaminen ei onnistu: käsiteltävää dataa on liikaa.

en: Failed to finalize decryption of the private key: %d.
fi: Salaisen avaimen salauksen purkua ei voitu viimeistellä: %d.

en: Failed to initialize the encryption cipher slot.
fi: Salausavainpaikan alustus epäonnistui.

en: Failed to set symmetric key for encryption.
fi: Symmetrisen avaimen asettaminen salausta varten ei onnistunut.

en: Failed to set IV for encryption.
fi: Salauksen alustusvektorin asettaminen epäonnistui.

en: Failed to initialize the encryption context.
fi: Salauskontekstin alustus epäonnistui.

en: Failed to encrypt: %d.
fi: Virhe salauksessa: %d.

en: Unexpected amount of data after encrypting.
fi: Odottamaton määrä tietoa salauksen jälkeen.

en: Couldn't decode certificate: %d
fi: Varmennetta ei voitu tulkita: %d

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %d
fi: PKCS#12-tulkkia ei voitu alustaa: %d

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %d
fi: PKCS#12-tiedostoa ei voitu tulkita: %d

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %d
fi: PKCS#12-tiedostoa ei voitu varmistaa: %d

en: Could not generate random data.
fi: Ei voitu tuottaa satunnaista dataa.

en: PEM key file had no end tag '%s'.
fi: PEM-avaintiedostossa ei ole loppumerkkiä "%s".

en: Malformed PEM file: Proc-Type was not first tag.
fi: Virheellinen PEM-tiedosto: ensimmäinen merkintä ei ollut Proc-Type.

en: Malformed PEM file: unknown Proc-Type tag '%s'.
fi: Virheellinen PEM-tiedosto: tuntematon Proc-Type-merkintä "%s".

en: Malformed PEM file: DEK-Info was not the second tag.
fi: Virheellinen PEM-tiedosto: DEK-Info ei ollut toinen merkintä.

en: Malformed PEM file: no IV found in DEK-Info tag.
fi: Virheellinen PEM-tiedosto: alustusvektoria ei löytynyt DEK-Infosta.

en: Malformed PEM file: invalid format of IV in DEK-Info tag.
fi: Virheellinen PEM-tiedosto: alustusvektori DEK-Infossa on virheellinen.

en: Malformed PEM file: unknown private key cipher '%s'.
fi: Virheellinen PEM-tiedosto: tuntematon salaisen avaimen sifferi "%s".

en: Could not decode private key.
fi: Salaista avainta ei voitu purkaa.

en: IV must be an even number of bytes in length.
fi: Alustusvektorin täytyy olla parillisen tavumäärän pituinen.

en: IV contains non-hexadecimal digits.
fi: Alustusvektori sisältää muita kuin heksadesimaalisia merkkejä.

en: Unable to determine private key type.
fi: Salaisen avaimen tyyppiä ei voi selvittää.

en: Failed to decode certificate.
fi: Varmennetta ei voitu purkaa.

en: unknown
fi: tuntematon

en: unmanaged
fi: hallinnoimaton

en: connecting (prepare)
fi: yhdistetään (valmistellaan)

en: connecting (configuring)
fi: yhdistetään (määritellään)

en: connecting (need authentication)
fi: yhdistetään (tarvitsee valtuutuksen)

en: connecting (getting IP configuration)
fi: yhdistetään (haetaan IP määrittelyjä)

en: connecting (checking IP connectivity)
fi: yhdistää (tarkastaa IP yhteyttä)

en: connecting (starting secondary connections)
fi: yhdistää (käynnistää toisen tason yhteydet)

en: connection failed
fi: yhdistäminen epäonnistui

en: yes
fi: kyllä

en: no
fi: ei

en: %d (unknown)
fi: %d (tuntematon)

en: Error: NetworkManager is not running.
fi: Virhe: NetworkManager ei ole käynnissä.

en: none
fi: ei mitään

en: activating
fi: akitvoidaan

en: activated
fi: aktivoitu

en: VPN connecting (prepare)
fi: VPN yhdistää (valmistelu)

en: VPN connecting (need authentication)
fi: VPN yhdistää (tarvitaan autentikointi)

en: VPN connecting
fi: VPN yhdistää

en: VPN connecting (getting IP configuration)
fi: VPN yhdistää (haetaan IP-asetuksia)

en: VPN connected
fi: VPN yhdistetty

en: VPN connection failed
fi: VPN-yhteyden avaus epäonnistui

en: VPN disconnected
fi: VPN-yhteys katkaistu

en: never
fi: ei koskaan

en: Error: %s argument is missing.
fi: Virhe: %s-argumentti puuttuu.

en: Error: %s.
fi: Virhe: %s.

en: no active connection on device '%s'
fi: ei aktiivista yhteyttä laitteessa '%s'

en: no active connection or device
fi: ei aktiivista yhteyttä tai laitetta

en: device '%s' not compatible with connection '%s'
fi: laite '%s' ei ole yhteensopiva yhteyden '%s' kanssa

en: no device found for connection '%s'
fi: laitetta yhteydelle '%s' ei löytynyt

en: Error: Connection activation failed: %s
fi: Virhe: Yhteyden aktivointi epäonnistui: %s

en: Device details
fi: Laitetiedot

en: Status of devices
fi: Laitteiden tilat

en: Error: Timeout %d sec expired.
fi: Virhe: Yhteydenmuodostus kesti liian kauan (%d s)

en: Error: Access point with bssid '%s' not found.
fi: Virhe: Tukiasemaa bssid:llä '%s' ei löytynyt.

en: Error: Device '%s' not found.
fi: Virhe: laitetta '%s' ei löytynyt.

en: (unknown)
fi: (tuntematon)
