NetworkManager - en to pl translation catalogue (1626 entries)

en: Enable or disable system networking
pl: Włączenie lub wyłączenie sieci systemowej

en: System policy prevents enabling or disabling system networking
pl: Ustawienia systemu uniemożliwiają włączanie lub wyłączanie sieci systemowej

en: Reload NetworkManager configuration
pl: Ponowne wczytanie konfiguracji usługi NetworkManager

en: System policy prevents reloading NetworkManager
pl: Ustawienia systemu uniemożliwiają ponowne wczytanie usługi NetworkManager

en: Put NetworkManager to sleep or wake it up (should only be used by system power management)
pl: Umieszczenie usługi NetworkManager w stanie uśpienia lub przebudzenie jej (powinno być używane tylko przez systemowe zarządzanie zasilaniem)

en: System policy prevents putting NetworkManager to sleep or waking it up
pl: Ustawienia systemu uniemożliwiają umieszczenie usługi NetworkManager w stanie uśpienia lub przebudzenie jej

en: Enable or disable Wi-Fi devices
pl: Włączenie lub wyłączenie urządzeń Wi-Fi

en: System policy prevents enabling or disabling Wi-Fi devices
pl: Ustawienia systemu uniemożliwiają włączanie lub wyłączanie urządzeń Wi-Fi

en: Enable or disable mobile broadband devices
pl: Włączenie lub wyłączenie urządzeń komórkowych

en: System policy prevents enabling or disabling mobile broadband devices
pl: Ustawienia systemu uniemożliwiają włączanie lub wyłączanie urządzeń komórkowych

en: Enable or disable WiMAX mobile broadband devices
pl: Włączenie lub wyłączenie urządzeń komórkowych WiMAX

en: System policy prevents enabling or disabling WiMAX mobile broadband devices
pl: Ustawienia systemu uniemożliwiają włączanie lub wyłączanie urządzeń komórkowych WiMAX

en: Allow control of network connections
pl: Umożliwienie sterowania połączeniami sieciowymi

en: System policy prevents control of network connections
pl: Ustawienia systemu uniemożliwiają sterowanie połączeniami sieciowymi

en: Allow control of Wi-Fi scans
pl: Umożliwienie sterowania skanowaniem sieci Wi-Fi

en: System policy prevents Wi-Fi scans
pl: Ustawienia systemu uniemożliwiają skanowanie sieci Wi-Fi

en: Connection sharing via a protected Wi-Fi network
pl: Udostępnianie połączenia przez chronioną sieć Wi-Fi

en: System policy prevents sharing connections via a protected Wi-Fi network
pl: Ustawienia systemu uniemożliwiają udostępnianie połączeń przez chronioną sieć Wi-Fi

en: Connection sharing via an open Wi-Fi network
pl: Udostępnianie połączenia przez otwartą sieć Wi-Fi

en: System policy prevents sharing connections via an open Wi-Fi network
pl: Ustawienia systemu uniemożliwiają udostępnianie połączeń przez otwartą sieć Wi-Fi

en: Modify personal network connections
pl: Modyfikacja osobistych połączeń sieciowych

en: System policy prevents modification of personal network settings
pl: Ustawienia systemu uniemożliwiają modyfikację osobistych ustawień systemowych

en: Modify network connections for all users
pl: Modyfikacja połączeń sieciowych dla wszystkich użytkowników

en: System policy prevents modification of network settings for all users
pl: Ustawienia systemu uniemożliwiają modyfikację ustawień sieciowych dla wszystkich użytkowników

en: Modify persistent system hostname
pl: Modyfikacja trwałej systemowej nazwy komputera

en: System policy prevents modification of the persistent system hostname
pl: Ustawienia systemu uniemożliwiają modyfikację trwałej systemowej nazwy komputera

en: Modify persistent global DNS configuration
pl: Modyfikacja trwałej globalnej konfiguracji DNS

en: System policy prevents modification of the persistent global DNS configuration
pl: Ustawienia systemu uniemożliwiają modyfikację trwałej globalnej konfiguracji DNS

en: Perform a checkpoint or rollback of interfaces configuration
pl: Wykonanie punktu kontrolnego lub przywrócenie konfiguracji interfejsów

en: System policy prevents the creation of a checkpoint or its rollback
pl: Ustawienia systemu uniemożliwiają utworzenie punktu kontrolnego lub jego przywrócenie

en: Enable or disable device statistics
pl: Włączenie lub wyłączenie statystyk urządzenia

en: System policy prevents enabling or disabling device statistics
pl: Ustawienia systemu uniemożliwiają włączanie lub wyłączanie statystyk urządzenia

en: Enable or disable connectivity checking
pl: Włączenie lub wyłączenie sprawdzania łączności

en: System policy prevents enabling or disabling connectivity checking
pl: Ustawienia systemu uniemożliwiają włączanie lub wyłączanie sprawdzania łączności

en: ADSL connection
pl: Połączenie ADSL

en: %s Network
pl: Sieć %s

en: PAN requested, but Bluetooth device does not support NAP
pl: Zażądano PAN, ale urządzenie Bluetooth nie obsługuje NAP

en: PAN connections cannot specify GSM, CDMA, or serial settings
pl: Połączenia PAN nie mogą podawać ustawień GSM, CDMA lub szeregowych

en: PAN connection
pl: Połączenie PAN

en: DUN requested, but Bluetooth device does not support DUN
pl: Zażądano DUN, ale urządzenie Bluetooth go nie obsługuje

en: DUN connection must include a GSM or CDMA setting
pl: Połączenie DUN musi zawierać ustawienie GSM lub CDMA

en: GSM connection
pl: Połączenie GSM

en: CDMA connection
pl: Połączenie CDMA

en: Unknown/unhandled Bluetooth connection type
pl: Nieznany/nieobsługiwany typ połączenia Bluetooth

en: connection does not match device
pl: połączenie nie pasuje do urządzenia

en: 6LOWPAN connection
pl: Połączenie 6LoWPAN

en: Bond connection
pl: Połączenie wiązane

en: Bridge connection
pl: Połączenie mostkowane

en: Dummy connection
pl: Atrapa połączenia

en: Wired connection %d
pl: Połączenie przewodowe %d

en: PPPoE connection
pl: Połączenie PPPoE

en: Wired connection
pl: Połączenie przewodowe

en: InfiniBand connection
pl: Połączenie InfiniBand

en: IP tunnel connection
pl: Połączenie tunelu IP

en: MACVLAN connection
pl: Połączenie MACVLAN

en: TUN connection
pl: Połączenie TUN

en: VLAN connection
pl: Połączenie VLAN

en: VRF connection
pl: Połączenie VRF

en: VXLAN connection
pl: Połączenie VXLAN

en: WPAN connection
pl: Połączenie WPAN

en: Team connection
pl: Połączenie zespołowe

en: Mesh
pl: Sieć kratowa

en: %s is incompatible with static WEP keys
pl: „%s” nie jest zgodne ze statycznymi kluczami WEP

en: LEAP authentication requires a LEAP username
pl: Uwierzytelnienie LEAP wymaga nazwy użytkownika LEAP

en: LEAP username requires 'leap' authentication
pl: Nazwa użytkownika LEAP wymaga uwierzytelnienia „leap”

en: LEAP authentication requires IEEE 802.1x key management
pl: Uwierzytelnienie LEAP wymaga zarządzania kluczami IEEE 802.1x

en: LEAP authentication is incompatible with Ad-Hoc mode
pl: Uwierzytelnienie LEAP jest niezgodne z trybem Ad-Hoc

en: LEAP authentication is incompatible with 802.1x setting
pl: Uwierzytelnienie LEAP jest niezgodne z ustawieniem 802.1x

en: a connection using '%s' authentication cannot use WPA key management
pl: połączenie używające uwierzytelniania „%s” nie może używać zarządzania kluczami WPA

en: a connection using '%s' authentication cannot specify WPA protocols
pl: połączenie używające uwierzytelniania „%s” nie może podawać protokołów WPA

en: a connection using '%s' authentication cannot specify WPA ciphers
pl: połączenie używające uwierzytelniania „%s” nie może podawać szyfrów WPA

en: a connection using '%s' authentication cannot specify a WPA password
pl: połączenie używające uwierzytelniania „%s” nie może podawać hasła WPA

en: Dynamic WEP requires an 802.1x setting
pl: Dynamiczne WEP wymaga ustawienia 802.1x

en: Dynamic WEP requires 'open' authentication
pl: Dynamiczne WEP wymaga uwierzytelnienia „open”

en: Dynamic WEP requires 'ieee8021x' key management
pl: Dynamiczne WEP wymaga zarządzania kluczami „ieee8021x”

en: WPA-PSK authentication is incompatible with 802.1x
pl: Uwierzytelnianie WPA-PSK jest niezgodne z 802.1x

en: WPA-PSK requires 'open' authentication
pl: WPA-PSK wymaga uwierzytelnienia „open”

en: Access point does not support PSK but setting requires it
pl: Punkt dostępowy nie obsługuje PSK, ale ustawienie go wymaga

en: WPA Ad-Hoc authentication requires 'rsn' protocol
pl: Uwierzytelnianie WPA Ad-Hoc wymaga protokołu „rsn”

en: WPA Ad-Hoc authentication requires 'ccmp' pairwise cipher
pl: Uwierzytelnienie WPA Ad-Hoc wymaga szyfru pairwise „ccmp”

en: WPA Ad-Hoc requires 'ccmp' group cipher
pl: WPA Ad-Hoc wymaga szyfru grupowego „ccmp”

en: WPA-EAP authentication requires an 802.1x setting
pl: Uwierzytelnienie WPA-EAP wymaga ustawienia 802.1x

en: WPA-EAP requires 'open' authentication
pl: WPA-EAP wymaga uwierzytelnienia „open”

en: 802.1x setting requires 'wpa-eap' key management
pl: Ustawienie 802.1x wymaga zarządzania kluczami „wpa-eap”

en: Access point does not support 802.1x but setting requires it
pl: Punkt dostępowy nie obsługuje 802.1x, ale ustawienie go wymaga

en: Ad-Hoc mode requires 'none' or 'wpa-psk' key management
pl: Tryb Ad-Hoc wymaga zarządzania kluczami „none” lub „wpa-psk”

en: Ad-Hoc mode is incompatible with 802.1x security
pl: Tryb Ad-Hoc jest niezgodny z zabezpieczeniami 802.1x

en: Ad-Hoc mode is incompatible with LEAP security
pl: Tryb Ad-Hoc jest niezgodny z zabezpieczeniami LEAP

en: Ad-Hoc mode requires 'open' authentication
pl: Tryb Ad-Hoc wymaga uwierzytelniania „open”

en: connection does not match access point
pl: połączenie nie pasuje do punktu dostępowego

en: connection does not match mesh point
pl: połączenie nie pasuje do punktu kraty

en: Access point is unencrypted but setting specifies security
pl: Punkt dostępowy jest niezaszyfrowany, ale ustawienie podaje zabezpieczenia

en: WPA authentication is incompatible with non-EAP (original) LEAP or Dynamic WEP
pl: Uwierzytelnianie WPA jest niezgodne z LEAP niebędącym EAP (oryginalnym) i dynamicznym WEP

en: WPA authentication is incompatible with Shared Key authentication
pl: Uwierzytelnianie WPA jest niezgodne z uwierzytelnianiem kluczem współdzielonym

en: Failed to determine AP security information
pl: Ustalenie informacji o zabezpieczeniach punktu dostępowego się nie powiodło

en: # Created by NetworkManager
pl: # Utworzony przez usługę NetworkManager

en: # Merged from %s
pl: # Scalony od %s

en: Opening %s failed: %s
pl: Otwarcie %s się nie powiodło: %s

en: Writing to %s failed: %s
pl: Zapisanie do %s się nie powiodło: %s

en: Closing %s failed: %s
pl: Zamknięcie %s się nie powiodło: %s

en: Cannot create '%s': %s
pl: Nie można utworzyć „%s”: %s

en: %s is already running (pid %ld)
pl: %s jest już uruchomione (PID %ld)

en: %s.  Please use --help to see a list of valid options.
pl: %s. Parametr --help wyświetli listę prawidłowych opcji.

en: Failed to read configuration: %s
pl: Odczytanie konfiguracji się nie powiodło: %s

en: Print NetworkManager version and exit
pl: Wyświetla wersję usługi NetworkManager i kończy działanie

en: Don't become a daemon
pl: Bez zmiany w usługę

en: Log level: one of [%s]
pl: Poziom dziennika: jeden z [%s]

en: Log domains separated by ',': any combination of [%s]
pl: Domeny dziennika oddzielone przez „,”: dowolne połączenie [%s]

en: Make all warnings fatal
pl: Wszystkie ostrzeżenia jako krytyczne

en: Specify the location of a PID file
pl: Podaje położenie pliku PID

en: Print NetworkManager configuration and exit
pl: Wyświetla konfigurację usługi NetworkManager i kończy działanie

en: NetworkManager monitors all network connections and automatically
    chooses the best connection to use.  It also allows the user to
    specify wireless access points which wireless cards in the computer
    should associate with.
pl: Usługa NetworkManager monitoruje wszystkie połączenia sieciowe i
    automatycznie wybiera najlepsze. Umożliwia użytkownikowi także
    wybranie bezprzewodowych punktów dostępowych, z którymi karty
    sieciowe w komputerze mają być powiązane.

en: Could not daemonize: %s [error %u]
pl: Nie można zmienić w usługę: %s [błąd %u]

en: '%s' is not valid
pl: „%s” jest nieprawidłowe

en: Bad '%s' option:
pl: Błędna opcja „%s”:

en: Config file location
pl: Położenie pliku konfiguracji

en: Config directory location
pl: Położenie katalogu konfiguracji

en: System config directory location
pl: Położenie katalogu konfiguracji systemowej

en: Internal config file location
pl: Położenie pliku konfiguracji wewnętrznej

en: State file location
pl: Położenie pliku stanu

en: State file for no-auto-default devices
pl: Plik stanu dla urządzeń „no-auto-default”

en: List of plugins separated by ','
pl: Lista wtyczek oddzielonych „,”

en: Quit after initial configuration
pl: Kończy działanie po początkowej konfiguracji

en: Don't become a daemon, and log to stderr
pl: Bez zmiany w usługę i zapisywanie dziennika do standardowego wyjścia błędów

en: An http(s) address for checking internet connectivity
pl: Adres HTTP(S) do sprawdzania łączności internetowej

en: The interval between connectivity checks (in seconds)
pl: Czas między sprawdzaniem łączności (w sekundach)

en: The expected start of the response
pl: Oczekiwany początek odpowiedzi

en: NetworkManager options
pl: Opcje usługi NetworkManager

en: Show NetworkManager options
pl: Wyświetl opcje usługi NetworkManager

en: VPN connection
pl: Połączenie VPN

en: Bond
pl: Wiązane

en: Team
pl: Zespół

en: Bridge
pl: Mostek

en: invalid json
pl: nieprawidłowy kod JSON

en: request succeeded with %s but object is in an unsuitable state
pl: żądanie się powiodło z %s, ale obiekt jest w niewłaściwym stanie

en: operation succeeded but object %s does not exist
pl: działanie się powiodło, ale obiekt %s nie istnieje

en: Invalid peer starting at %s:%zu: %s
pl: Nieprawidłowy partner zaczynając od %s:%zu: %s

en: The name of the WireGuard config must be a valid interface name followed by ".conf"
pl: Plik konfiguracji WireGuard musi być prawidłową nazwą interfejsu z końcówką „.conf”

en: unrecognized line at %s:%zu
pl: nieznany wiersz w %s:%zu

en: invalid value for '%s' at %s:%zu
pl: nieprawidłowa wartość dla „%s” w %s:%zu

en: invalid secret '%s' at %s:%zu
pl: nieprawidłowe hasło „%s” w %s:%zu

en: Failed to create WireGuard connection: %s
pl: Utworzenie połączenia WireGuard się nie powiodło: %s

en: The connection was not an ADSL connection.
pl: Połączenie nie jest połączeniem ADSL.

en: The connection was not a bond connection.
pl: Połączenie nie jest połączeniem wiązanym.

en: The connection was not a bridge connection.
pl: Połączenie nie jest połączeniem mostkowanym.

en: The connection was not a Bluetooth connection.
pl: Połączenie nie jest połączeniem Bluetooth.

en: The connection is of Bluetooth NAP type.
pl: Połączenie jest typu NAP Bluetooth.

en: Invalid device Bluetooth address.
pl: Nieprawidłowy adres urządzenia Bluetooth.

en: The Bluetooth addresses of the device and the connection didn't match.
pl: Adresy Bluetooth urządzenia i połączenia się nie zgadzają.

en: The device is lacking Bluetooth capabilities required by the connection.
pl: Urządzenie nie ma możliwości Bluetooth wymaganych przez połączenie.

en: The connection was not a dummy connection.
pl: Połączenie nie jest atrapą połączenia.

en: The connection did not specify an interface name.
pl: Połączenie nie podało nazwy interfejsu.

en: The connection was not an Ethernet or PPPoE connection.
pl: Połączenie nie było połączeniem ethernetowym ani PPPoE.

en: The connection and device differ in S390 subchannels.
pl: Połączenie i urządzenie mają różne podkanały S390.

en: Invalid device MAC address %s.
pl: Nieprawidłowy adres MAC urządzenia %s.

en: The MACs of the device and the connection do not match.
pl: Adresy MAC urządzenia i połączenia się nie zgadzają.

en: Invalid MAC in the blacklist: %s.
pl: Nieprawidłowy adres MAC na czarnej liście: %s.

en: Device MAC (%s) is blacklisted by the connection.
pl: Adres MAC urządzenia (%s) jest na czarnej liście połączenia.

en: The connection was not a generic connection.
pl: Połączenie nie jest ogólnym połączeniem.

en: The connection was not an InfiniBand connection.
pl: Połączenie nie jest połączeniem InfiniBand.

en: Invalid device MAC address.
pl: Nieprawidłowy adres MAC urządzenia.

en: The MACs of the device and the connection didn't match.
pl: Adresy MAC urządzenia i połączenia się nie zgadzają.

en: The connection was not an IP tunnel connection.
pl: Połączenie nie jest połączeniem tunelu IP.

en: The connection was not a MAC-VLAN connection.
pl: Połączenie nie jest połączeniem MAC-VLAN.

en: The connection was not a modem connection.
pl: Połączenie nie jest połączeniem modemowym.

en: The connection was not a valid modem connection.
pl: Połączenie nie jest prawidłowym połączeniem modemowym.

en: The device is lacking capabilities required by the connection.
pl: Urządzenie nie ma możliwości wymaganych przez połączenie.

en: The connection was not an OLPC Mesh connection.
pl: Połączenie nie jest połączeniem kratowym OLPC.

en: The connection was not a ovs_bridge connection.
pl: Połączenie nie jest połączeniem „ovs_bridge”.

en: The connection was not a ovs_interface connection.
pl: Połączenie nie jest połączeniem „ovs_interface”.

en: The connection was not a ovs_port connection.
pl: Połączenie nie jest połączeniem „ovs_port”.

en: The connection was not a team connection.
pl: Połączenie nie jest połączeniem zespołowym.

en: The connection was not a tun connection.
pl: Połączenie nie jest połączeniem TUN.

en: The mode of the device and the connection didn't match
pl: Tryby urządzenia i połączenia się nie zgadzają

en: The connection was not a VLAN connection.
pl: Połączenie nie jest połączeniem VLAN.

en: The VLAN identifiers of the device and the connection didn't match.
pl: Identyfikatory VLAN urządzenia i połączenia się nie zgadzają.

en: The hardware address of the device and the connection didn't match.
pl: Adres sprzętowy urządzenia i połączenia się nie zgadza.

en: The connection was not a VRF connection.
pl: Połączenie nie jest połączeniem VRF.

en: The VRF table of the device and the connection didn't match.
pl: Tabele VRF urządzenia i połączenia się nie zgadzają.

en: The connection was not a VXLAN connection.
pl: Połączenie nie jest połączeniem VXLAN.

en: The VXLAN identifiers of the device and the connection didn't match.
pl: Identyfikatory VXLAN urządzenia i połączenia się nie zgadzają.

en: The connection was not a Wi-Fi P2P connection.
pl: Połączenie nie jest połączeniem P2P sieci Wi-Fi.

en: The connection was not a Wi-Fi connection.
pl: Połączenie nie jest połączeniem Wi-Fi.

en: The device is lacking WPA capabilities required by the connection.
pl: Urządzenie nie ma możliwości WPA wymaganych przez połączenie.

en: The device is lacking WPA2/RSN capabilities required by the connection.
pl: Urządzenie nie ma możliwości WPA2/RSN wymaganych przez połączenie.

en: The connection was not a wpan connection.
pl: Połączenie nie jest połączeniem WPAN.

en: OLPC Mesh
pl: Kratowe OLPC

en: Open vSwitch Interface
pl: Interfejs Open vSwitch

en: Open vSwitch Port
pl: Port Open vSwitch

en: Open vSwitch Bridge
pl: Mostek Open vSwitch

en: Mobile Broadband
pl: Komórkowe

en: IPTunnel
pl: Tunel IP

en: Tun
pl: TUN

en: Dummy
pl: Atrapa

note: TRANSLATORS: Unknown reason for a device state change (NMDeviceStateReason) TRANSLATORS: Unknown reason for a connection state change (NMActiveConnectionStateReason)
en: Unknown
pl: Nieznane

en: Wired
pl: Przewodowe

[ctx: long device name]
note: TRANSLATORS: the first %s is a bus name (eg, "USB") or * product name, the second is a device type (eg, * "Ethernet"). You can change this to something like * "%2$s (%1$s)" if there's no grammatical way to combine * the strings otherwise.
en: %s %s
pl: %2$s (%1$s)

en: The connection was not valid: %s
pl: Połączenie jest nieprawidłowe: %s

en: The interface names of the device and the connection didn't match
pl: Nazwy interfejsu urządzenia i połączenia się nie zgadzają.

en: registration failed
pl: rejestracja się nie powiodła

en: No service name specified
pl: Nie podano nazwy usługi

en: '%s' is not valid: properties should be specified as 'key=value'
pl: „%s” jest nieprawidłowe; właściwości muszą być podane jako „klucz=wartość”

en: '%s' is not a valid key
pl: „%s” nie jest prawidłowym kluczem

en: duplicate key '%s'
pl: podwójny klucz „%s”

en: number for '%s' is out of range
pl: liczba dla „%s” jest poza zakresem

en: value for '%s' must be a number
pl: wartość dla „%s” musi być liczbą

en: value for '%s' must be a boolean
pl: wartość dla „%s” musi być zmienną logiczną

en: missing 'name' attribute
pl: brak atrybutu „name”

en: invalid 'name' "%s"
pl: nieprawidłowe „name” „%s”

en: attribute '%s' is invalid for "%s"
pl: atrybut „%s” jest nieprawidłowy dla „%s”

en: wrong type; should be a list of strings.
pl: błędny typ; musi być listą ciągów.

en: unknown setting name
pl: nieznana nazwa ustawienia

en: duplicate setting name
pl: podwójna nazwa ustawienia

en: setting not found
pl: nie odnaleziono ustawienia

en: setting is required for non-slave connections
pl: wymagane jest ustawienie dla niepodrzędnych połączeń

en: setting not allowed in slave connection
pl: ustawienie nie jest dozwolone w połączeniu podrzędnym

en: Unexpected failure to normalize the connection
pl: Znormalizowanie połączenia niespodziewanie się nie powiodło

en: Unexpected failure to verify the connection
pl: Sprawdzenie połączenia niespodziewanie się nie powiodło

en: unexpected uuid %s instead of %s
pl: nieoczekiwany UUID %s zamiast %s

en: property is missing
pl: brak właściwości

en: IP Tunnel
pl: Tunel IP

en: Method returned type '%s', but expected '%s'
pl: Metoda zwróciła typ „%s”, ale oczekiwano „%s”

en: value is not an integer in range [%lld, %lld]
pl: wartość nie jest liczbą całkowitą w zakresie [%lld, %lld]

en: ignoring missing number
pl: ignorowanie brakującej liczby

en: ignoring invalid number '%s'
pl: ignorowanie nieprawidłowej liczby „%s”

en: ignoring invalid %s address: %s
pl: ignorowanie nieprawidłowego adresu %s: %s

en: ignoring invalid gateway '%s' for %s route
pl: ignorowanie nieprawidłowej bramy „%s” dla trasy %s

en: ignoring invalid %s route: %s
pl: ignorowanie nieprawidłowej trasy %s: %s

en: unexpected character '%c' for address %s: '%s' (position %td)
pl: nieoczekiwany znak „%c” dla adresu %s: „%s” (położenie %td)

en: unexpected character '%c' for %s: '%s' (position %td)
pl: nieoczekiwany znak „%c” dla %s: „%s” (położenie %td)

en: unexpected character '%c' in prefix length for %s: '%s' (position %td)
pl: nieoczekiwany znak „%c” w długości przedrostka dla %s: „%s” (położenie %td)

en: garbage at the end of value %s: '%s'
pl: śmiecie na końcu wartości %s: „%s”

en: deprecated semicolon at the end of value %s: '%s'
pl: przestarzały średnik na końcu wartości %s: „%s”

en: invalid prefix length for %s '%s', defaulting to %d
pl: nieprawidłowa długość przedrostka dla %s „%s”, domyślnie %d

en: missing prefix length for %s '%s', defaulting to %d
pl: brak długości przedrostka dla %s „%s”, domyślnie %d

en: invalid value for "%s": %s
pl: nieprawidłowa wartość dla „%s”: %s

en: ignoring invalid DNS server IPv%c address '%s'
pl: ignorowanie nieprawidłowego adresu IPv%c serwera DNS „%s”

en: invalid option '%s', use one of [%s]
pl: nieprawidłowa opcja „%s”, należy użyć jednej z [%s]

en: ignoring invalid MAC address
pl: ignorowanie nieprawidłowego adresu MAC

en: ignoring invalid SSID
pl: ignorowanie nieprawidłowego SSID

en: ignoring invalid raw password
pl: ignorowanie nieprawidłowego surowego hasła

en: invalid key/cert value
pl: nieprawidłowa wartość klucz/certyfikat

en: invalid key/cert value path "%s"
pl: nieprawidłowa ścieżka wartości klucz/certyfikat „%s”

en: certificate or key file '%s' does not exist
pl: certyfikat lub plik klucza „%s” nie istnieje

en: invalid PKCS#11 URI "%s"
pl: nieprawidłowy adres URI PKCS#11 „%s”

en: invalid key/cert value data:;base64, is not base64
pl: nieprawidłowe dane wartości klucz/certyfikat:;base64, nie jest base64

en: invalid key/cert value data:;base64,file://
pl: nieprawidłowe dane wartości klucz/certyfikat:;base64,file://

en: invalid key/cert value is not a valid blob
pl: nieprawidłowa wartość klucz/certyfikat nie jest prawidłowymi danymi typu blob

en: invalid parity value '%s'
pl: nieprawidłowa wartość parzystości „%s”

en: invalid setting: %s
pl: nieprawidłowe ustawienie: %s

en: ignoring invalid team configuration: %s
pl: ignorowanie nieprawidłowej konfiguracji zespołu: %s

en: invalid qdisc: %s
pl: nieprawidłowe qdisc: %s

en: invalid tfilter: %s
pl: nieprawidłowe tfilter: %s

en: error loading setting value: %s
pl: błąd podczas wczytywania wartości ustawienia: %s

en: value cannot be interpreted as integer
pl: wartość nie może zostać zinterpretowana jako liczba całkowita

en: invalid setting name '%s'
pl: nieprawidłowa nazwa ustawienia „%s”

en: invalid key '%s.%s'
pl: nieprawidłowy klucz „%s.%s”

en: key '%s.%s' is not boolean
pl: klucz „%s.%s” nie jest wartością logiczną

en: invalid peer public key in section '%s'
pl: nieprawidłowy klucz publiczny partnera w sekcji „%s”

en: key '%s.%s' is not a valid 256 bit key in base64 encoding
pl: klucz „%s.%s” nie jest prawidłowym 256-bitowym kluczem w kodowaniu base64

en: key '%s.%s' is not a valid secret flag
pl: klucz „%s.%s” nie jest prawidłową flagą hasła

en: key '%s.%s' is not a integer in range 0 to 2^32
pl: klucz „%s.%s” nie jest liczbą całkowitą w zakresie 0 do 2^32

en: key '%s.%s' is not a valid endpoint
pl: klucz „%s.%s” nie jest prawidłowym punktem końcowym

en: key '%s.%s' has invalid allowed-ips
pl: klucz „%s.%s” ma nieprawidłowe dozwolone adresy IP

en: peer '%s' is invalid: %s
pl: partner „%s” jest nieprawidłowy: %s

en: property is not specified
pl: nie podano właściwości

en: '%s' value doesn't match '%s=%s'
pl: wartość „%s” nie pasuje do „%s=%s”

en: '%s' is neither an UUID nor an interface name
pl: „%s” nie jest UUID ani nazwą interfejsu

en: binary data missing
pl: brak danych binarnych

en: URI not NUL terminated
pl: adres URI nie kończy się NUL

en: URI is empty
pl: adres URI jest pusty

en: URI is not valid UTF-8
pl: adres URI nie jest prawidłowym tekstem UTF-8

en: data missing
pl: brak danych

en: certificate is invalid: %s
pl: certyfikat jest nieprawidłowy: %s

en: certificate detected as invalid scheme
pl: wykryto certyfikat jako nieprawidłowy schemat

en: CA certificate must be in X.509 format
pl: Certyfikat CA musi być w formacie X.509

en: invalid certificate format
pl: nieprawidłowy format certyfikatu

en: password is not supported when certificate is not on a PKCS#11 token
pl: hasło nie jest obsługiwane, kiedy certyfikat nie jest tokenem PKCS#11

en: property is empty
pl: właściwość jest pusta

en: has to match '%s' property for PKCS#12
pl: musi pasować do właściwości „%s” dla PKCS#12

en: can be enabled only on Ethernet connections
pl: można włączyć tylko na połączeniach ethernetowych

en: property is invalid
pl: właściwość jest nieprawidłowa

en: '%s' is not a valid value for the property
pl: „%s” nie jest prawidłową wartością dla właściwości

en: invalid auth flags
pl: nieprawidłowe flagi uwierzytelniania

en: '%s' connection requires '%s' or '%s' setting
pl: połączenie „%s” wymaga ustawienia „%s” lub „%s”

en: '%s' connection requires '%s' setting
pl: połączenie „%s” wymaga ustawienia „%s”

en: missing setting
pl: brak ustawienia

en: '%s' option is empty
pl: opcja „%s” jest pusta

en: '%s' is not a valid IPv4 address for '%s' option
pl: „%s” nie jest prawidłowym adresem IPv4 dla opcji „%s”

en: mandatory option '%s' is missing
pl: brak obowiązkowej opcji „%s”

en: '%s' is not a valid value for '%s'
pl: „%s” nie jest prawidłową wartością dla „%s”

en: '%s=%s' is incompatible with '%s > 0'
pl: „%s=%s” nie jest zgodne z „%s > 0”

en: '%s' is not valid for the '%s' option: %s
pl: „%s” nie jest prawidłowe dla opcji „%s”: %s

en: '%s' option is only valid for '%s=%s'
pl: opcja „%s” jest prawidłowa tylko dla „%s=%s”

en: '%s=%s' is not a valid configuration for '%s'
pl: „%s=%s” nie jest prawidłową konfiguracją dla „%s”

en: '%s' option requires '%s' option to be enabled
pl: opcja „%s” wymaga włączenia opcji „%s”

en: '%s' option requires '%s' option to be set
pl: opcja „%s” wymaga ustawienia opcji „%s”

en: '%s' option is only valid with mode '%s'
pl: opcja „%s” jest prawidłowa tylko z trybem „%s”

en: '%s' and '%s' cannot have different values
pl: „%s” i „%s” nie mogą mieć różnych wartości

en: '%s' option should be string
pl: opcja „%s” musi być ciągiem

en: '%s' option is not valid with mode '%s'
pl: opcja „%s” nie jest prawidłowa z trybem „%s”

en: A connection with a '%s' setting must have the slave-type set to '%s'. Instead it is '%s'
pl: Połączenie z ustawieniem „%s” musi mieć slave-type ustawiony na „%s”. Zamiast tego jest „%s”

en: value '%d' is out of range <%d-%d>
pl: wartość „%d” jest poza zakresem <%d-%d>

en: is not a valid MAC address
pl: nie jest prawidłowym adresem MAC

en: the mask can't contain bits 0 (STP), 1 (MAC) or 2 (LACP)
pl: maska nie może zawierać bitów 0 (STP), 1 (MAC) lub 2 (LACP)

en: is not a valid link local MAC address
pl: nie jest prawidłowym adresem MAC „Link-Local”

en: is not a valid VLAN filtering protocol
pl: nie jest prawidłowym protokołem filtrowania VLAN

en: is not a valid option
pl: nie jest prawidłową opcją

en: setting required for connection of type '%s'
pl: wymagane jest ustawienie dla połączenia typu „%s”.

en: Unknown slave type '%s'
pl: Nieznany typ podrzędny „%s”

en: Slave connections need a valid '%s' property
pl: Połączenia podrzędne wymagają prawidłowej właściwości „%s”

en: Cannot set '%s' without '%s'
pl: Nie można ustawić „%s” bez „%s”

en: '%s' is not a valid UUID
pl: „%s” nie jest prawidłowym UUID

en: connection type '%s' is not valid
pl: typ połączenia „%s” jest nieprawidłowy

en: '%s' connections must be enslaved to '%s', not '%s'
pl: Połączenia „%s” muszą być podrzędne względem „%s”, nie „%s”

en: metered value %d is not valid
pl: mierzona wartość %d jest nieprawidłowa

en: value %d is not valid
pl: wartość %d jest nieprawidłowa

en: property type should be set to '%s'
pl: typ właściwości musi zostać ustawiony na „%s”

en: slave-type '%s' requires a '%s' setting in the connection
pl: slave-type „%s” wymaga ustawienia „%s” w połączeniu

en: Detect a slave connection with '%s' set and a port type '%s'. '%s' should be set to '%s'
pl: Wykryto połączenie podrzędne z ustawionym „%s” i typem portu „%s”. „%s” musi zostać ustawione na „%s”

en: A slave connection with '%s' set to '%s' cannot have a '%s' setting
pl: Połączenie podrzędne z „%s” ustawionym na „%s” nie może mieć ustawienia „%s”

en: flags invalid
pl: flagi są nieprawidłowe

en: flags invalid - disabled
pl: flagi są nieprawidłowe — wyłączone

en: property invalid (not enabled)
pl: właściwość jest nieprawidłowa (niewłączone)

en: element invalid
pl: element jest nieprawidłowy

en: sum not 100%
pl: suma nie wynosi 100%

en: property invalid
pl: właściwość jest nieprawidłowa

en: unknown ethtool option '%s'
pl: nieznana opcja ethtool „%s”

en: property value '%s' is empty or too long (>64)
pl: wartość właściwości „%s” jest pusta lub za długa (>64)

en: '%s' contains invalid char(s) (use [A-Za-z._-])
pl: „%s” zawiera nieprawidłowe znaki (należy używać [A-Za-z._-])

en: '%s' length is invalid (should be 5 or 6 digits)
pl: długość „%s” jest nieprawidłowa (musi mieć 5 lub 6 cyfr)

en: '%s' is not a number
pl: „%s” nie jest liczbą

en: property is empty or wrong size
pl: właściwość jest pusta lub ma błędny rozmiar

en: property must contain only digits
pl: właściwość może zawierać tylko cyfry

en: can't be enabled when manual configuration is present
pl: nie można włączyć, kiedy obecna jest ręczna konfiguracja

en: Must specify a P_Key if specifying parent
pl: Należy podać P_Key, jeśli podawane jest nadrzędne

en: InfiniBand P_Key connection did not specify parent interface name
pl: Połączenie P_Key InfiniBand nie podało nazwy interfejsu nadrzędnego

en: interface name of software infiniband device must be '%s' or unset (instead it is '%s')
pl: nazwa interfejsu programowego urządzenia InfiniBand musi być „%s” lub nie być ustawiona (zamiast tego jest „%s”)

en: mtu can be at most %u but it is %u
pl: MTU może wynosić co najwyżej %u, ale wynosi %u

en: Missing IPv4 address
pl: Brak adresu IPv4

en: Missing IPv6 address
pl: Brak adresu IPv6

en: Invalid IPv4 address '%s'
pl: Nieprawidłowy adres IPv4 „%s”

en: Invalid IPv6 address '%s'
pl: Nieprawidłowy adres IPv6 „%s”

en: Invalid IPv4 address prefix '%u'
pl: Nieprawidłowy przedrostek adresu IPv4 „%u”

en: Invalid IPv6 address prefix '%u'
pl: Nieprawidłowy przedrostek adresu IPv6 „%u”

en: Invalid routing metric '%s'
pl: Nieprawidłowe parametry trasy „%s”

en: unknown attribute
pl: nieznany atrybut

en: invalid attribute type '%s'
pl: nieprawidłowy typ atrybutu „%s”

en: attribute is not valid for a IPv4 route
pl: atrybut nie jest prawidłowy dla trasy IPv4

en: attribute is not valid for a IPv6 route
pl: atrybut nie jest prawidłowy dla trasy IPv6

en: '%s' is not a valid IPv4 address
pl: „%s” nie jest prawidłowym adresem IPv4

en: '%s' is not a valid IPv6 address
pl: „%s” nie jest prawidłowym adresem IPv6

en: invalid prefix %s
pl: nieprawidłowy przedrostek %s

en: missing table
pl: brak tabeli

en: has from/src but the prefix-length is zero
pl: ma from/src, ale długość przedrostka wynosi zero

en: missing from/src for a non zero prefix-length
pl: brak from/src dla niezerowej długości przedrostka

en: invalid from/src
pl: nieprawidłowe from/src

en: invalid prefix length for from/src
pl: nieprawidłowa długość przedrostka dla from/src

en: has to/dst but the prefix-length is zero
pl: ma to/dst, ale długość przedrostka wynosi zero

en: missing to/dst for a non zero prefix-length
pl: brak to/dst dla niezerowej długości przedrostka

en: invalid to/dst
pl: nieprawidłowe to/dst

en: invalid prefix length for to/dst
pl: nieprawidłowa długość przedrostka dla to/dst

en: invalid iifname
pl: nieprawidłowe iifname

en: invalid oifname
pl: nieprawidłowe oifname

en: invalid source port range
pl: nieprawidłowy zakres portów źródłowych

en: invalid destination port range
pl: nieprawidłowy zakres portów docelowych

en: suppress_prefixlength out of range
pl: suppress_prefixlength jest poza zakresem

en: suppress_prefixlength is only allowed with the to-table action
pl: suppress_prefixlength jest dozwolone tylko z działaniem to-table

en: invalid key "%s"
pl: nieprawidłowy klucz „%s”

en: duplicate key %s
pl: podwójny klucz %s

en: invalid variant type '%s' for "%s"
pl: nieprawidłowy typ wariantu „%s” dla „%s”

en: Unsupported to-string-flags argument
pl: Nieobsługiwany parametr to-string-flags

en: Unsupported extra-argument
pl: Nieobsługiwany dodatkowy parametr

en: unsupported key "%s"
pl: nieobsługiwany klucz „%s”

en: duplicate key "%s"
pl: podwójny klucz „%s”

en: invalid value for "%s"
pl: nieprawidłowa wartość dla „%s”

en: empty text does not describe a rule
pl: pusty tekst nie opisuje zasady

en: missing argument for "%s"
pl: brak parametru dla „%s”

en: invalid "from" part
pl: nieprawidłowa część „from”

en: invalid "to" part
pl: nieprawidłowa część „to”

en: cannot detect address family for rule
pl: nie można wykryć rodziny adresów dla zasady

en: rule is invalid: %s
pl: nieprawidłowa zasada: %s

en: invalid address family
pl: nieprawidłowa rodzina adresów

en: rule #%u is invalid: %s
pl: %u. zasada jest nieprawidłowa: %s

en: %d. DNS server address is invalid
pl: %d. adres serwera DNS jest nieprawidłowy

en: %d. IP address is invalid
pl: %d. adres IP jest nieprawidłowy

en: %d. IP address has 'label' property with invalid type
pl: %d. adres IP ma właściwość „label” z nieprawidłowym typem

en: %d. IP address has invalid label '%s'
pl: %d. adres IP ma nieprawidłową etykietę „%s”

en: gateway cannot be set if there are no addresses configured
pl: brama nie może być ustawiona, jeśli nie skonfigurowano żadnych adresów

en: gateway is invalid
pl: brama jest nieprawidłowa

en: %d. route is invalid
pl: %d. trasa jest nieprawidłowa

en: %u. rule has wrong address-family
pl: %u. zasada ma błędną rodzinę adresów

en: %u. rule is invalid: %s
pl: %u. zasada jest nieprawidłowa: %s

en: '%s' is not a valid IAID
pl: „%s” nie jest prawidłowym IAID

en: the property cannot be set when '%s' is disabled
pl: nie można ustawić właściwości, kiedy „%s” jest wyłączone

en: a gateway is incompatible with '%s'
pl: brama jest niezgodna z „%s”

en: '%d' is not a valid tunnel mode
pl: „%d” nie jest prawidłowym trybem tunelu

en: '%s' is not a valid IPv%c address
pl: „%s” nie jest prawidłowym adresem IPv%c

en: tunnel keys can only be specified for GRE tunnels
pl: klucze tunelu mogą być podawane tylko dla tuneli GRE

en: '%s' is not a valid tunnel key
pl: „%s” nie jest prawidłowym kluczem tunelu

en: a fixed TTL is allowed only when path MTU discovery is enabled
pl: stałe TTL jest dozwolone tylko, kiedy wykrywanie MTU ścieżki jest włączone

en: some flags are invalid for the select mode: %s
pl: część flag jest nieprawidłowych dla trybu wyboru: %s

en: wired setting not allowed for mode %s
pl: ustawienie przewodowe nie jest dozwolone dla trybu %s

en: this property cannot be empty for '%s=%s'
pl: ta właściwość nie może być pusta dla „%s=%s”

en: this property is not allowed for '%s=%s'
pl: ta właściwość nie jest dozwolona dla „%s=%s”

en: '%s' is not a valid FQDN
pl: „%s” nie jest prawidłowym FQDN

en: property cannot be set when dhcp-hostname is also set
pl: nie można ustawić właściwości, kiedy ustawiona jest także właściwość „dhcp-hostname”

en: FQDN flags requires a FQDN set
pl: flagi FQDN wymagają ustawienia FQDN

en: multiple addresses are not allowed for '%s=%s'
pl: wiele adresów nie jest dozwolonych dla „%s=%s”

en: property should be TRUE when method is set to disabled
pl: właściwość musi wynosić „TRUE”, kiedy metoda jest ustawiona na wyłączenie

en: value is not a valid token
pl: wartość nie jest prawidłowym tokenem

en: only makes sense with EUI64 address generation mode
pl: ma sens tylko w trybie tworzenia adresów EUI64

en: invalid DUID
pl: nieprawidłowe DUID

en: token is not in canonical form
pl: token nie jest w formie kanonicznej

en: property should be TRUE when method is set to ignore or disabled
pl: właściwość musi wynosić „TRUE”, kiedy metoda jest ustawiona na ignorowanie lub wyłączenie

en: the key is empty
pl: klucz jest pusty

en: the key must be %d characters
pl: klucz musi mieć %d znaków

en: the key contains non-hexadecimal characters
pl: klucz zawiera nieszesnastkowe znaki

en: property is not specified and neither is '%s:%s'
pl: właściwość nie została podana, tak jak i „%s:%s”

en: EAP key management requires '%s' setting presence
pl: zarządzanie kluczem EAP wymaga obecności ustawienia „%s”

en: must be either psk (0) or eap (1)
pl: musi być psk (0) lub eap (1)

en: only valid for psk mode
pl: prawidłowe tylko dla trybu psk

en: non promiscuous operation is allowed only in passthru mode
pl: nierozwiązłe działanie jest dozwolone tylko w trybie przejścia

en: SSID length is out of range <1-32> bytes
pl: długość SSID jest poza zakresem <1-32> bajtów

en: '%d' is not a valid channel
pl: „%d” nie jest prawidłowym kanałem

en: A connection with a '%s' setting must not have a master.
pl: Połączenie z ustawieniem „%s” nie może mieć połączenia nadrzędnego.

en: '%s' is not allowed in fail_mode
pl: „%s” nie jest dozwolone w fail_mode

en: missing key
pl: brak klucza

en: key is too long
pl: klucz jest za długi

en: key must be UTF8
pl: klucz musi być tekstem UTF-8

en: key contains invalid characters
pl: klucz zawiera nieprawidłowe znaki

en: value is missing
pl: brak wartości

en: value is too large
pl: wartość jest za duża

en: value is not valid UTF8
pl: wartość nie jest prawidłowym tekstem UTF-8

en: invalid key "%s": %s
pl: nieprawidłowy klucz „%s”: %s

en: maximum number of user data entries reached (%u instead of %u)
pl: osiągnięto maksymalną liczbę wpisów danych użytkownika (%u zamiast %u)

en: '%s' is not a valid interface type
pl: „%s” nie jest prawidłowym typem interfejsu

en: A connection with a '%s' setting needs connection.type explicitly set
pl: Połączenie z ustawieniem „%s” musi mieć ustawione connection.type

en: A connection of type '%s' cannot have ovs-interface.type "system"
pl: Połączenie typu „%s” nie może mieć ovs-interface.type „system”

en: A connection of type '%s' cannot have an ovs-interface.type "%s"
pl: Połączenie typu „%s” nie może mieć ovs-interface.type „%s”

en: A connection can not have both '%s' and '%s' settings at the same time
pl: Połączenie nie może mieć ustawień „%s” i „%s” jednocześnie

en: A connection with '%s' setting must be of connection.type "ovs-interface" but is "%s"
pl: Połączenie z ustawieniem „%s” musi mieć connection.type „ovs-interface”, ale ma „%s”

en: A connection with '%s' setting needs to be of '%s' interface type, not '%s'
pl: Połączenie z ustawieniem „%s” musi być typem interfejsu „%s”, nie „%s”

en: A connection with ovs-interface.type '%s' setting a 'ovs-patch' setting
pl: Połączenie z ustawieniem ovs-interface.type „%s” musi mieć ustawienie „ovs-patch”

en: Missing ovs interface setting
pl: Brak ustawienia interfejsu ovs

en: Missing ovs interface type
pl: Brak typu interfejsu ovs

en: A connection with a '%s' setting must have a master.
pl: Połączenie z ustawieniem „%s” musi mieć połączenie nadrzędne.

en: '%s' is not allowed in vlan_mode
pl: „%s” nie jest dozwolone w vlan_mode

en: the tag id must be in range 0-4094 but is %u
pl: identyfikator etykiety musi być w zakresie 0-4094, ale wynosi %u

en: '%s' is not allowed in lacp
pl: „%s” nie jest dozwolone w lacp

en: '%s' is not allowed in bond_mode
pl: „%s” nie jest dozwolone w bond_mode

en: '%d' is out of valid range <128-16384>
pl: „%d” jest poza prawidłowym zakresem <128-16384>

en: setting this property requires non-zero '%s' property
pl: ustawienie tej właściwości wymaga niezerowej właściwości „%s”

en: invalid proxy method
pl: nieprawidłowa metoda pośrednika

en: this property is not allowed for method none
pl: ta właściwość nie jest dozwolona dla metody „none”

en: the script is too large
pl: skrypt jest za duży

en: the script is not valid utf8
pl: skrypt nie jest prawidłowym tekstem UTF-8

en: the script lacks FindProxyForURL function
pl: skrypt nie ma funkcji FindProxyForURL

en: '%s' is not a valid MAC address
pl: „%s” nie jest prawidłowym adresem MAC

en: VF with index %u, but the total number of VFs is %u
pl: VF o indeksie %u, ale całkowita liczba VF to %u

en: invalid VF %u: %s
pl: nieprawidłowe VF %u: %s

en: duplicate VF index %u
pl: podwójny indeks VF %u

en: VFs %d and %d are not sorted by ascending index
pl: VF %d i %d nie są uporządkowane według rosnącego indeksu

en: kind is missing
pl: brak rodzaju

en: '%s' is not a valid kind
pl: „%s” nie jest prawidłowym rodzajem

en: parent handle missing
pl: brak nadrzędnego elementu obsługującego

en: there are duplicate TC qdiscs
pl: podwójne qdisc TC

en: there are duplicate TC filters
pl: podwójne filtry TC

en: %s is out of range [0, %d]
pl: %s jest poza zakresem [0, %d]

en: Missing target-host in nsna_ping link watcher
pl: Brak komputera docelowego w obserwatorze łącza nsna_ping

en: target-host '%s' contains invalid characters
pl: komputer docelowy „%s” zawiera nieprawidłowe znaki

en: Missing %s in arp_ping link watcher
pl: Brak %s w obserwatorze łącza arp_ping

en: source-host '%s' contains invalid characters
pl: komputer źródłowy „%s” zawiera nieprawidłowe znaki

en: vlanid is out of range [-1, 4094]
pl: vlanid jest poza zakresem [-1, 4094]

en: '%u': invalid mode
pl: „%u”: nieprawidłowy tryb

en: '%s': invalid user ID
pl: „%s”: nieprawidłowy identyfikator użytkownika

en: '%s': invalid group ID
pl: „%s”: nieprawidłowy identyfikator grupy

en: key requires a '.' for a namespace
pl: klucz wymaga przestrzeni nazw „.”

en: key cannot contain ".."
pl: klucz nie może zawierać „..”

en: maximum number of user data entries reached
pl: osiągnięto maksymalną liczbę wpisów danych użytkownika

en: the vlan id must be in range 0-4094 but is %u
pl: identyfikator VLAN musi być w zakresie 0-4094, ale wynosi %u

en: flags are invalid
pl: flagi są nieprawidłowe

en: vlan setting should have a ethernet setting as well
pl: ustawienie VLAN musi mieć także ustawienie Ethernet

en: cannot set connection.multi-connect for VPN setting
pl: nie można ustawić connection.multi-connect dla ustawienia VPN

en: setting contained a secret with an empty name
pl: ustawienie zawierało hasło o pustej nazwie

en: not a secret property
pl: nie jest właściwością hasła

en: secret is not of correct type
pl: hasło nie jest poprawnego typu

en: secret name cannot be empty
pl: nazwa hasła nie może być pusta

en: secret flags property not found
pl: nie odnaleziono właściwości flag hasła

en: table cannot be zero
pl: tabela nie może wynosić zero

en: %d is greater than local port max %d
pl: %d jest większe niż maksymalny port lokalny %d

en: '%s' is not a valid Ethernet port value
pl: „%s” nie jest prawidłową wartością portu Ethernet

en: '%s' is not a valid duplex value
pl: „%s” nie jest prawidłową wartością dupleksu

en: Wake-on-LAN mode 'default' and 'ignore' are exclusive flags
pl: Tryby Wake-on-LAN „default” i „ignore” są wzajemnie się wykluczającymi flagami

en: Wake-on-LAN password can only be used with magic packet mode
pl: Hasło Wake-on-LAN może być używane tylko za pomocą trybu magicznego pakietu

en: both speed and duplex should have a valid value or both should be unset
pl: prędkość i dupleks muszą mieć prawidłowe wartości lub oba nie być ustawione

en: both speed and duplex are required for static link configuration
pl: prędkość i dupleks są wymagane dla konfiguracji statycznego łącza

en: missing public-key for peer
pl: brak klucza publicznego dla partnera

en: invalid public-key for peer
pl: nieprawidłowy klucz publiczny dla partnera

en: invalid preshared-key for peer
pl: nieprawidłowy uprzednio udostępniony klucz dla partnera

en: invalid endpoint for peer
pl: nieprawidłowy punkt końcowy dla partnera

en: invalid IP address "%s" for allowed-ip of peer
pl: nieprawidłowy adres IP „%s” dla dozwolonego adresu IP partnera

en: invalid preshared-key-flags for peer
pl: nieprawidłowe flagi uprzednio udostępnionego klucza dla partnera

en: peer #%u has no public-key
pl: %u. partner nie ma klucza publicznego

en: peer #%u has invalid public-key
pl: %u. partner ma nieprawidłowy klucz publiczny

en: peer #%u has invalid endpoint
pl: %u. partner ma nieprawidłowy punkt końcowy

en: peer #%u has invalid allowed-ips setting
pl: %u. partner ma nieprawidłowe ustawienie dozwolonych adresów IP

en: peer #%u is invalid: %s
pl: %u. partner jest nieprawidłowy: %s

en: method "%s" is not supported for WireGuard
pl: metoda „%s” nie jest obsługiwana przez WireGuard

en: key must be 32 bytes base64 encoded
pl: klucz musi mieć 32 bajty i być zakodowany w base64

en: invalid peer secrets
pl: nieprawidłowe hasła partnera

en: peer #%u lacks public-key
pl: %u. partner nie ma klucza publicznego

en: non-existing peer '%s'
pl: nieistniejący partner „%s”

en: '%s' is not a valid value for '%s' mode connections
pl: „%s” nie jest prawidłową wartością dla połączeń trybu „%s”

en: '%s' security requires '%s=%s'
pl: zabezpieczenie „%s” wymaga „%s=%s”

en: '%s' security requires '%s' setting presence
pl: zabezpieczenie „%s” wymaga obecności ustawienia „%s”

en: '%s' can only be used with '%s=%s' (WEP)
pl: „%s” może być używane tylko z „%s=%s” (WEP)

en: '%s' is not a valid Wi-Fi mode
pl: „%s” nie jest prawidłowym trybem Wi-Fi

en: '%s' is not a valid band
pl: „%s” nie jest prawidłowym pasmem

en: '%s' requires setting '%s' property
pl: „%s” wymaga ustawienia właściwości „%s”

en: '%s' requires '%s' and '%s' property
pl: „%s” wymaga właściwości „%s” i „%s”

en: invalid value
pl: nieprawidłowa wartość

en: Wake-on-WLAN mode 'default' and 'ignore' are exclusive flags
pl: Tryby Wake-on-WLAN „default” i „ignore” są wzajemnie się wykluczającymi flagami

en: Wake-on-WLAN trying to set unknown flag
pl: Wake-on-WLAN próbuje ustawić nieznaną flagę

en: conflicting value of mac-address-randomization and cloned-mac-address
pl: wartości mac-address-randomization i cloned-mac-address są w konflikcie

en: page must be defined along with a channel
pl: strona musi zostać podana razem z kanałem

en: page must be between %d and %d
pl: strona musi wynosić między %d a %d

en: channel must not be between %d and %d
pl: kanał musi wynosić między %d a %d

en: can't set property of type '%s' from value of type '%s'
pl: nie można ustawić właściwości typu „%s” z wartości typu „%s”

en: can not set property: %s
pl: nie można ustawić właściwości: %s

en: duplicate property
pl: podwójna właściwość

en: unknown property
pl: nieznana właściwość

en: failed to set property: %s
pl: ustawienie właściwości się nie powiodło: %s

en: secret not found
pl: nie odnaleziono hasła

en: invalid D-Bus property "%s"
pl: nieprawidłowa właściwość D-Bus „%s”

en: duplicate D-Bus property "%s"
pl: podwójna właściwość D-Bus „%s”

en: invalid D-Bus property "%s" for "%s"
pl: nieprawidłowa właściwość D-Bus „%s” dla „%s”

en: unknown link-watcher name "%s"
pl: nieznana nazwa obserwatora łącza „%s”

en: value out or range
pl: wartość jest poza zakresem

en: invalid runner-tx-hash
pl: nieprawidłowe runner-tx-hash

en: %s is only allowed for runner %s
pl: „%s” jest dozwolone tylko dla runnera %s

en: %s is only allowed for runners %s
pl: „%s” jest dozwolone tylko dla runnerów %s

en: cannot set parameters for lacp and activebackup runners together
pl: nie można ustawić parametrów dla runnerów lacp i activebackup jednocześnie

en: missing link watcher
pl: brak obserwatora łącza

en: team config exceeds size limit
pl: konfiguracja zespołu przekracza ograniczenie rozmiaru

en: team config is not valid UTF-8
pl: konfiguracja zespołu nie jest prawidłowym tekstem UTF-8

en: invalid D-Bus type "%s"
pl: nieprawidłowy typ D-Bus „%s”

en: invalid link-watchers: %s
pl: nieprawidłowi obserwatorzy łącza: %s

en: '%s' is not a valid handle.
pl: „%s” nie jest prawidłowym elementem obsługującym.

en: '%s' unexpected: parent already specified.
pl: „%s” jest nieoczekiwane: element nadrzędny jest już podany.

en: invalid handle: '%s'
pl: nieprawidłowy element obsługujący: „%s”

en: parent not specified.
pl: nie podano elementu nadrzędnego.

en: unsupported qdisc option: '%s'.
pl: nieobsługiwana opcja qdisc: „%s” .

en: action name missing.
pl: brak nazwy działania.

en: unsupported action option: '%s'.
pl: nieobsługiwana opcja działania: „%s”.

en: invalid action:
pl: nieprawidłowe działanie:

en: unsupported tfilter option: '%s'.
pl: nieobsługiwana opcja tfilter: „%s”.

en: failed stat file %s: %s
pl: wykonanie „stat” na pliku %s się nie powiodło: %s

en: not a file (%s)
pl: nie jest plikiem (%s)

en: invalid file owner %d for %s
pl: nieprawidłowy właściciel pliku %d dla %s

en: file permissions for %s
pl: uprawnienia pliku dla %s

en: reject %s
pl: odrzucenie %s

en: path is not absolute (%s)
pl: ścieżka nie jest bezwzględna (%s)

en: Plugin file does not exist (%s)
pl: Plik wtyczki nie istnieje (%s)

en: Plugin is not a valid file (%s)
pl: Wtyczka nie jest prawidłowym plikiem (%s)

en: libtool archives are not supported (%s)
pl: Archiwa biblioteki libtool nie są obsługiwane (%s)

en: Could not find "%s" binary
pl: Nie można odnaleźć pliku binarnego „%s”

en: unknown secret flags
pl: nieznane flagi hasła

en: conflicting secret flags
pl: sprzeczne flagi hasła

en: secret flags must not be "not-required"
pl: flagi hasła nie mogą być „not-required”

en: unsupported secret flags
pl: nieobsługiwane flagi hasła

en: can't be simultaneously disabled and enabled
pl: nie może być jednocześnie wyłączone i włączone

en: WPS is required
pl: Wymagane jest WPS

en: not a valid ethernet MAC address for mask at position %lld
pl: nieprawidłowy adres MAC Ethernetu dla maski w miejscu %lld

en: not a valid ethernet MAC address #%u at position %lld
pl: nieprawidłowy adres MAC Ethernetu #%u w miejscu %lld

en: not valid utf-8
pl: nieprawidłowy tekst UTF-8

en: is not a JSON object
pl: nie jest obiektem JSON

en: value is NULL
pl: wartość wynosi NULL

en: value is empty
pl: wartość jest pusta

en: invalid JSON at position %d (%s)
pl: nieprawidłowy kod JSON w miejscu %d (%s)

en: unterminated escape sequence
pl: niezakończona sekwencja sterująca

en: unknown attribute '%s'
pl: nieznany atrybut „%s”

en: missing key-value separator '%c' after '%s'
pl: brak separatora klucz-wartość „%c” po „%s”

en: invalid uint32 value '%s' for attribute '%s'
pl: nieprawidłowa wartość uint32 „%s” dla atrybutu „%s”

en: invalid uint8 value '%s' for attribute '%s'
pl: nieprawidłowa wartość uint8 „%s” dla atrybutu „%s”

en: invalid boolean value '%s' for attribute '%s'
pl: nieprawidłowa wartość logiczna „%s” dla atrybutu „%s”

en: unsupported attribute '%s' of type '%s'
pl: nieobsługiwany atrybut „%s” typu „%s”

en: Bridge VLANs %d and %d are not sorted by ascending vid
pl: VLAN mostka %d i %d nie są uporządkowane według rosnącego vid

en: duplicate bridge VLAN vid %u
pl: podwójny vid VLAN mostka %u

en: only one VLAN can be the PVID
pl: tylko jedno VLAN może być PVID

en: unknown flags 0x%x
pl: nieznane flagi 0x%x

en: 'fqdn-no-update' and 'fqdn-serv-update' flags cannot be set at the same time
pl: flagi „fqdn-no-update” i „fqdn-serv-update” nie mogą być ustawione w tym samym czasie

en: 'fqdn-clear-flags' flag is incompatible with other FQDN flags
pl: flaga „fqdn-clear-flags” jest niezgodna z pozostałymi flagami FQDN

en: DHCPv6 does not support the E (encoded) FQDN flag
pl: DHCPv6 nie obsługuje flagi E (zakodowanego) FQDN

en: cannot load plugin "%s": %s
pl: nie można wczytać wtyczki „%s”: %s

en: failed to load nm_vpn_editor_plugin_factory() from %s (%s)
pl: wczytanie „nm_vpn_editor_plugin_factory()” z %s się nie powiodło (%s)

en: unknown error initializing plugin %s
pl: nieznany błąd podczas inicjowania wtyczki %s

en: cannot load VPN plugin in '%s': missing plugin name
pl: nie można wczytać wtyczki VPN w „%s”: brak nazwy wtyczki

en: cannot load VPN plugin in '%s': invalid service name
pl: nie można wczytać wtyczki VPN w „%s”: nieprawidłowa nazwa usługi

en: the plugin does not support import capability
pl: wtyczka nie obsługuje importowania

en: the plugin does not support export capability
pl: wtyczka nie obsługuje eksportowania

en: missing filename
pl: brak nazwy pliku

en: filename must be an absolute path (%s)
pl: nazwa pliku musi być ścieżką bezwzględną (%s)

en: filename has invalid format (%s)
pl: nazwa pliku ma nieprawidłowy format (%s)

en: there exists a conflicting plugin (%s) that has the same %s.%s value
pl: istnieje wtyczka w konflikcie (%s) mająca tą samą wartość %s.%s

en: there exists a conflicting plugin with the same name (%s)
pl: istnieje wtyczka w konflikcie o tej samej nazwie (%s)

en: missing "plugin" setting
pl: brak ustawienia „plugin”

en: %s: don't retry loading plugin which already failed previously
pl: %s: bez ponownego wczytywania wtyczki, która się nie powiodła poprzednio

en: missing filename to load VPN plugin info
pl: brak nazwy pliku do wczytania informacji o wtyczce VPN

en: missing name for VPN plugin info
pl: brak nazwy dla informacji o wtyczce VPN

en: missing service for VPN plugin info
pl: brak usługi dla informacji o wtyczce VPN

en: Failed to initialize the crypto engine.
pl: Zainicjowanie modułu szyfrowania się nie powiodło.

en: Unsupported key cipher for decryption
pl: Nieobsługiwany szyfr klucza do odszyfrowania

en: Invalid IV length (must be at least %u).
pl: Nieprawidłowa długość IV (musi wynosić co najmniej %u).

en: Failed to initialize the decryption cipher context: %s (%s)
pl: Zainicjowanie kontekstu szyfru do odszyfrowania się nie powiodło: %s (%s)

en: Failed to decrypt the private key: %s (%s)
pl: Odszyfrowanie klucza prywatnego się nie powiodło: %s (%s)

en: Failed to decrypt the private key: unexpected padding length.
pl: Odszyfrowanie klucza prywatnego się nie powiodło: nieoczekiwana długość wypełnienia.

en: Failed to decrypt the private key.
pl: Odszyfrowanie klucza prywatnego się nie powiodło.

en: Unsupported key cipher for encryption
pl: Nieobsługiwany szyfr klucza do zaszyfrowania

en: Failed to initialize the encryption cipher context: %s (%s)
pl: Zainicjowanie kontekstu szyfru do szyfrowania się nie powiodło: %s (%s)

en: Failed to encrypt the data: %s (%s)
pl: Zaszyfrowanie danych się nie powiodło: %s (%s)

en: Error initializing certificate data: %s
pl: Błąd podczas inicjowania danych certyfikatu: %s

en: Couldn't decode certificate: %s
pl: Nie można zdekodować certyfikatu: %s

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %s
pl: Nie można zainicjować dekodera PKCS#12: %s

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %s
pl: Nie można odszyfrować pliku PKCS#12: %s

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %s
pl: Nie można zweryfikować pliku PKCS#12: %s

en: Couldn't initialize PKCS#8 decoder: %s
pl: Nie można zainicjować dekodera PKCS#8: %s

en: Couldn't decode PKCS#8 file: %s
pl: Nie można dekodować pliku PKCS#8: %s

en: Failed to initialize the crypto engine: %d.
pl: Zainicjowanie modułu szyfrowania się nie powiodło: %d.

en: Failed to initialize the decryption cipher slot.
pl: Zainicjowanie gniazda szyfru do odszyfrowania się nie powiodło.

en: Failed to set symmetric key for decryption.
pl: Ustawienie klucza symetrycznego do odszyfrowania się nie powiodło.

en: Failed to set IV for decryption.
pl: Ustawienie IV do odszyfrowania się nie powiodło.

en: Failed to initialize the decryption context.
pl: Zainicjowanie kontekstu odszyfrowania się nie powiodło.

en: Failed to decrypt the private key: %d.
pl: Odszyfrowanie klucza prywatnego się nie powiodło: %d.

en: Failed to decrypt the private key: decrypted data too large.
pl: Odszyfrowanie klucza prywatnego się nie powiodło: odszyfrowane dane są za duże.

en: Failed to finalize decryption of the private key: %d.
pl: Zakończenie odszyfrowania klucza prywatnego się nie powiodło: %d.

en: Failed to initialize the encryption cipher slot.
pl: Zainicjowanie gniazda szyfru do szyfrowania się nie powiodło.

en: Failed to set symmetric key for encryption.
pl: Ustawienie klucza symetrycznego do szyfrowania się nie powiodło.

en: Failed to set IV for encryption.
pl: Ustawienie IV do szyfrowania się nie powiodło.

en: Failed to initialize the encryption context.
pl: Zainicjowanie kontekstu szyfrowania się nie powiodło.

en: Failed to encrypt: %d.
pl: Zaszyfrowanie się nie powiodło: %d.

en: Unexpected amount of data after encrypting.
pl: Nieoczekiwana ilość danych po zaszyfrowaniu.

en: Couldn't decode certificate: %d
pl: Nie można zdekodować certyfikatu: %d

en: Password must be UTF-8
pl: Hasło musi być tekstem UTF-8

en: Couldn't initialize slot
pl: Nie można zainicjować gniazda

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %d
pl: Nie można zainicjować dekodera PKCS#12: %d

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %d
pl: Nie można odszyfrować pliku PKCS#12: %d

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %d
pl: Nie można zweryfikować pliku PKCS#12: %d

en: Could not generate random data.
pl: Nie można utworzyć losowych danych.

en: PEM key file had no start tag
pl: Plik klucza PEM nie zawiera znacznika początkowego

en: PEM key file had no end tag '%s'.
pl: Plik klucza PEM nie zawiera znacznika końcowego „%s”.

en: Malformed PEM file: Proc-Type was not first tag.
pl: Uszkodzony plik PEM: Proc-Type nie był pierwszym znacznikiem.

en: Malformed PEM file: unknown Proc-Type tag '%s'.
pl: Uszkodzony plik PEM: nieznany znacznik Proc-Type „%s”.

en: Malformed PEM file: DEK-Info was not the second tag.
pl: Uszkodzony plik PEM: DEK-Info nie był drugim znacznikiem.

en: Malformed PEM file: no IV found in DEK-Info tag.
pl: Uszkodzony plik PEM: brak IV w znaczniku DEK-Info.

en: Malformed PEM file: invalid format of IV in DEK-Info tag.
pl: Uszkodzony plik PEM: nieprawidłowy format IV w znaczniku DEK-Info.

en: Malformed PEM file: unknown private key cipher '%s'.
pl: Uszkodzony plik PEM: nieznany szyfr klucza prywatnego: „%s”.

en: Could not decode private key.
pl: Nie można zdekodować klucza prywatnego.

en: Failed to find expected PKCS#8 start tag.
pl: Odnalezienie oczekiwanego znacznika początkowego PKCS#8 się nie powiodło.

en: Failed to find expected PKCS#8 end tag '%s'.
pl: Odnalezienie oczekiwanego znacznika końcowego PKCS#8 „%s” się nie powiodło.

en: Failed to decode PKCS#8 private key.
pl: Odkodowanie klucza prywatnego PKCS#8 się nie powiodło.

en: Failed to find expected TSS start tag.
pl: Odnalezienie oczekiwanego znacznika początkowego TSS się nie powiodło.

en: Failed to find expected TSS end tag '%s'.
pl: Odnalezienie oczekiwanego znacznika końcowego TSS „%s” się nie powiodło.

en: IV must be an even number of bytes in length.
pl: Liczba bajtów w IV musi być liczbą parzystą.

en: IV contains non-hexadecimal digits.
pl: IV zawiera nieszesnastkowe cyfry.

en: IV must contain at least 8 characters
pl: IV musi zawierać co najmniej 8 znaków

en: Unable to determine private key type.
pl: Nie można określić typu klucza prywatnego.

en: Password provided, but key was not encrypted.
pl: Podano hasło, ale klucz nie był zaszyfrowany.

en: PEM certificate had no start tag '%s'.
pl: Certyfikat PEM nie zawiera znacznika początkowego „%s”.

en: PEM certificate had no end tag '%s'.
pl: Certyfikat PEM nie zawiera kończącego znacznika „%s”.

en: Failed to decode certificate.
pl: Zdekodowanie certyfikatu się nie powiodło.

en: Certificate file is empty
pl: Plik certyfikatu jest pusty

en: Failed to recognize certificate
pl: Rozpoznanie certyfikatu się nie powiodło

en: not a valid private key
pl: nieprawidłowy klucz prywatny

en: object class '%s' has no property named '%s'
pl: klasa obiektów „%s” nie ma właściwości o nazwie „%s”

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
pl: właściwość „%s” klasy obiektów „%s” nie jest zapisywalna

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
pl: właściwość konstruktu „%s” dla obiektu „%s” nie może zostać ustawiona po konstrukcji

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
pl: „%s::%s” nie jest prawidłową nazwą właściwości; „%s” nie jest podtypem GObject

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
pl: nie można ustawić właściwości „%s” typu „%s” z wartości typu „%s”

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
pl: wartość „%s” typu „%s” jest nieprawidłowa lub spoza zakresu dla właściwości „%s” typu „%s”

en: interface name is missing
pl: brak nazwy interfejsu

en: interface name is too short
pl: nazwa interfejsu jest za krótka

en: interface name is reserved
pl: nazwa interfejsu jest zastrzeżona

en: interface name contains an invalid character
pl: nazwa interfejsu zawiera nieprawidłowy znak

en: interface name is longer than 15 characters
pl: nazwa interfejsu jest dłuższa niż 15 znaków

en: '%%' is not allowed in interface names
pl: „%%” nie jest dozwolone w nazwach interfejsów

en: '%s' is not allowed as interface name
pl: „%s” nie jest dozwolone jako nazwa interfejsu

en: interface name must be alphanumerical with no forward or backward slashes
pl: nazwa interfejsu musi być alfanumeryczna bez ukośników prawych ani lewych

en: interface name must not be empty
pl: nazwa interfejsu nie może być pusta

en: interface name must be UTF-8 encoded
pl: nazwa interfejsu musi być zakodowana za pomocą UTF-8

en: Unknown log level '%s'
pl: Nieznany poziom dziennika „%s”

en: Unknown log domain '%s'
pl: Nieznana domena dziennika „%s”

note: TRANSLATORS: the first %s is the partial value entered by * the user, the second %s a list of compatible values.
en: '%s' is ambiguous (%s)
pl: „%s” jest niejednoznaczne (%s)

en: '%s' is not valid; use [%s] or [%s]
pl: „%s” jest nieprawidłowe; należy użyć [%s] lub [%s]

en: '%s' is not valid; use [%s], [%s] or [%s]
pl: „%s” jest nieprawidłowe; należy użyć [%s], [%s] lub [%s]

en: '%s' is ambiguous: %s
pl: „%s” jest niejednoznaczne: %s

en: missing name, try one of [%s]
pl: brak nazwy, należy spróbować jednej z [%s]

en: '%s' not among [%s]
pl: „%s” nie jest w [%s]

en: unknown
pl: nieznane

en: unmanaged
pl: niezarządzane

en: unavailable
pl: niedostępne

en: disconnected
pl: rozłączono

en: connecting (prepare)
pl: łączenie (przygotowanie)

en: connecting (configuring)
pl: łączenie (konfigurowanie)

en: connecting (need authentication)
pl: łączenie (wymaga uwierzytelnienia)

en: connecting (getting IP configuration)
pl: łączenie (pobieranie konfiguracji adresu IP)

en: connecting (checking IP connectivity)
pl: łączenie (sprawdzanie łączności IP)

en: connecting (starting secondary connections)
pl: łączenie (uruchamianie drugorzędnych połączeń)

en: connected
pl: połączono

en: deactivating
pl: dezaktywowanie

en: connection failed
pl: połączenie się nie powiodło

en: yes
pl: tak

en: no
pl: nie

en: yes (guessed)
pl: tak (prawdopodobnie)

en: no (guessed)
pl: nie (prawdopodobnie)

en: No reason given
pl: Nie podano przyczyny

note: We should not really come here
en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Device is now managed
pl: Urządzenie jest teraz zarządzane

en: Device is now unmanaged
pl: Urządzenie nie jest teraz zarządzane

en: The device could not be readied for configuration
pl: Urządzenie nie może zostać odczytane do konfiguracji

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
pl: Konfiguracja IP nie mogła zostać zastrzeżona (brak dostępnego adresu, czasu oczekiwania itp.)

en: The IP configuration is no longer valid
pl: Konfiguracja IP nie jest już prawidłowa

en: Secrets were required, but not provided
pl: Hasła są wymagane, ale nie zostały podane

en: 802.1X supplicant disconnected
pl: Rozłączono suplikanta 802.1X

en: 802.1X supplicant configuration failed
pl: Konfiguracja suplikanta 802.1X się nie powiodła

en: 802.1X supplicant failed
pl: Suplikant 802.1X się nie powiódł

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
pl: Suplikant 802.1X za długo się uwierzytelniał

en: PPP service failed to start
pl: Uruchomienie usługi PPP się nie powiodło

en: PPP service disconnected
pl: Rozłączono z usługą PPP

en: PPP failed
pl: Usługa PPP się nie powiodła

en: DHCP client failed to start
pl: Uruchomienie klienta DHCP się nie powiodło

en: DHCP client error
pl: Błąd klienta DHCP

en: DHCP client failed
pl: Klient DHCP się nie powiódł

en: Shared connection service failed to start
pl: Uruchomienie usługi udostępniania połączenia się nie powiodło

en: Shared connection service failed
pl: Usługa udostępniania połączenia się nie powiodła

en: AutoIP service failed to start
pl: Uruchomienie usługi AutoIP się nie powiodło

en: AutoIP service error
pl: Błąd usługi AutoIP

en: AutoIP service failed
pl: Usługa AutoIP się nie powiodła

en: The line is busy
pl: Linia jest zajęta

en: No dial tone
pl: Brak sygnału telefonicznego

en: No carrier could be established
pl: Nie można ustanowić operatora

en: The dialing request timed out
pl: Żądanie zadzwonienia przekroczyło czas oczekiwania

en: The dialing attempt failed
pl: Próba zadzwonienia się nie powiodła

en: Modem initialization failed
pl: Zainicjowanie modemu się nie powiodło

en: Failed to select the specified APN
pl: Wybranie podanego APN się nie powiodło

en: Not searching for networks
pl: Sieci nie są wyszukiwane

en: Network registration denied
pl: Odmówiono rejestracji sieci

en: Network registration timed out
pl: Przekroczono czas oczekiwania rejestracji sieci

en: Failed to register with the requested network
pl: Zarejestrowanie w żądanej sieci się nie powiodło

en: PIN check failed
pl: Sprawdzenie kodu PIN się nie powiodło

en: Necessary firmware for the device may be missing
pl: Brak wymaganego oprogramowania sprzętowego dla urządzenia

en: The device was removed
pl: Usunięto urządzenie

en: NetworkManager went to sleep
pl: Uśpiono usługę NetworkManager

en: The device's active connection disappeared
pl: Aktywne połączenie urządzenia zniknęło

en: Device disconnected by user or client
pl: Urządzenie zostało rozłączone przez użytkownika lub klienta

en: Carrier/link changed
pl: Zmieniono operatora/łącze

en: The device's existing connection was assumed
pl: Przyjęto istniejące połączenie urządzenia

en: The supplicant is now available
pl: Suplikant jest teraz dostępny

en: The modem could not be found
pl: Nie można odnaleźć modemu

en: The Bluetooth connection failed or timed out
pl: Połączenie Bluetooth się nie powiodło lub przekroczyło czas oczekiwania

en: GSM Modem's SIM card not inserted
pl: Karta SIM modemu GSM nie została włożona

en: GSM Modem's SIM PIN required
pl: Wymagany jest kod PIN karty SIM modemu GSM

en: GSM Modem's SIM PUK required
pl: Wymagany jest kod PUK karty SIM modemu GSM

en: GSM Modem's SIM wrong
pl: Karta SIM modemu GSM jest błędna

en: InfiniBand device does not support connected mode
pl: Urządzenie InfiniBand nie obsługuje trybu połączonego

en: A dependency of the connection failed
pl: Zależność połączenia się nie powiodła

en: A problem with the RFC 2684 Ethernet over ADSL bridge
pl: Problem z mostkiem ethernetowym RFC 2684 na ADSL

en: ModemManager is unavailable
pl: Usługa ModemManager jest niedostępna

en: The Wi-Fi network could not be found
pl: Nie można odnaleźć sieci Wi-Fi

en: A secondary connection of the base connection failed
pl: Drugorzędne połączenie połączenia podstawowego się nie powiodło

en: DCB or FCoE setup failed
pl: Ustawienie DCB lub FCoE się nie powiodło

en: teamd control failed
pl: kontrola teamd się nie powiodła

en: Modem failed or no longer available
pl: Modem się nie powiódł lub nie jest już dostępny

en: Modem now ready and available
pl: Modem jest teraz gotowy i dostępny

en: SIM PIN was incorrect
pl: Kod PIN karty SIM był niepoprawny

en: New connection activation was enqueued
pl: Dodano aktywację nowego połączenia do kolejki

en: The device's parent changed
pl: Zmieniono urządzenie nadrzędne urządzenia

en: The device parent's management changed
pl: Zmieniono zarządzanie urządzenia nadrzędnego urządzenia

en: Open vSwitch database connection failed
pl: Połączenie z bazą danych Open vSwitch się nie powiodło

en: A duplicate IP address was detected
pl: Wykryto podwójny adres IP

en: The selected IP method is not supported
pl: Wybrana metoda IP jest nieobsługiwana

en: Failed to configure SR-IOV parameters
pl: Skonfigurowanie parametrów SR-IOV się nie powiodło

en: The Wi-Fi P2P peer could not be found
pl: Nie można odnaleźć partnera P2P sieci Wi-Fi

en: Unknown reason
pl: Nieznana przyczyna

en: The connection was disconnected
pl: Połączenie zostało rozłączone

en: Disconnected by user
pl: Rozłączono przez użytkownika

en: The base network connection was interrupted
pl: Przerwano podstawowe połączenie sieciowe

en: The VPN service stopped unexpectedly
pl: Usługa VPN została nieoczekiwanie zatrzymana

en: The VPN service returned invalid configuration
pl: Usługa VPN zwróciła nieprawidłową konfigurację

en: The connection attempt timed out
pl: Próba połączenia przekroczyła czas oczekiwania

en: The VPN service did not start in time
pl: Usługa VPN nie została uruchomiona na czas

en: The VPN service failed to start
pl: Uruchomienie usługi VPN się nie powiodło

en: No valid secrets
pl: Brak prawidłowych haseł

en: Invalid secrets
pl: Nieprawidłowe hasła

en: The connection was removed
pl: Usunięto połączenie

en: Master connection failed
pl: Główne połączenie się nie powiodło

en: Could not create a software link
pl: Nie można utworzyć łącza programowego

en: The device disappeared
pl: Urządzenie zniknęło

en: Could not find any session id for uid %d
pl: Nie można odnaleźć żadnego identyfikatora sesji dla UID %d

en: Could not retrieve session id: %s
pl: Nie można uzyskać identyfikatora sesji: %s

en: Preshared-key for %s
pl: Uprzednio udostępniony klucz dla %s

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Password
pl: Hasło

en: Identity
pl: Tożsamość

en: Private key password
pl: Hasło klucza prywatnego

en: Key
pl: Klucz

en: Service
pl: Usługa

en: WireGuard private-key
pl: Klucz prywatny WireGuard

en: Secrets are required to connect WireGuard VPN '%s'
pl: Wymagane są hasła, aby połączyć WireGuard VPN „%s”

en: A password is required to connect to '%s'.
pl: Wymagane jest hasło, aby połączyć z „%s”.

en: Authentication required by wireless network
pl: Sieć bezprzewodowa wymaga uwierzytelnienia

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network '%s'.
pl: Wymagane są hasła lub klucze szyfrowania, aby uzyskać dostęp do sieci bezprzewodowej „%s”.

en: Wired 802.1X authentication
pl: Przewodowe uwierzytelnianie 802.1X

en: Secrets are required to access the wired network '%s'
pl: Wymagane są hasła, aby uzyskać dostęp do sieci przewodowej „%s”

en: DSL authentication
pl: Uwierzytelnianie DSL

en: Secrets are required for the DSL connection '%s'
pl: Wymagane są hasła dla połączenia DSL „%s”

en: PIN code required
pl: Wymagany jest kod PIN

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
pl: Urządzenie komórkowe wymaga kodu PIN

en: Mobile broadband network password
pl: Hasło sieci komórkowej

en: Secrets are required to access the MACsec network '%s'
pl: Wymagane są hasła, aby uzyskać dostęp do sieci MACsec „%s”

en: MACsec PSK authentication
pl: Uwierzytelnianie PSK sieci MACsec

en: MACsec EAP authentication
pl: Uwierzytelnianie EAP sieci MACsec

en: WireGuard VPN secret
pl: Hasło WireGuard VPN

en: VPN password required
pl: Wymagane jest hasło VPN

en: unknown VPN plugin "%s"
pl: nieznana wtyczka VPN „%s”

en: cannot load legacy-only VPN plugin "%s" for "%s"
pl: nie można wczytać przestarzałej wtyczki VPN „%s” dla „%s”

en: cannot load VPN plugin "%s" due to missing "%s". Missing client plugin?
pl: nie można wczytać wtyczki „%s” VPN z powodu braku „%s”. Brak wtyczki klienta?

en: failed to load VPN plugin "%s": %s
pl: wczytanie wtyczki VPN „%s” się nie powiodło: %s

en: Certificate password
pl: Hasło certyfikatu

en: HTTP proxy password
pl: Hasło pośrednika HTTP

en: Group password
pl: Hasło grupy

en: Gateway
pl: Brama

en: Cookie
pl: Ciasteczko

en: Gateway certificate hash
pl: Suma kontrolna certyfikatu bramy

en: field '%s' has to be alone
pl: pole „%s” musi być same

en: invalid field '%s%s%s%s%s'; %s%s%s
pl: nieprawidłowe pole „%s%s%s%s%s”; %s%s%s

en: invalid IP address: %s
pl: nieprawidłowy adres IP: %s

en: The valid syntax is: 'ip[/prefix] [next-hop] [metric] [attribute=val]... [,ip[/prefix] ...]'
pl: Prawidłowa składnia: „ip[/przedrostek] [next-hop] [parametry] [atrybut=wartość]… [,ip[/przedrostek] …]”

en: the next hop ('%s') must be first
pl: następny krok („%s”) musi być pierwszy

en: the metric ('%s') must be before attributes
pl: parametry („%s”) muszą być przed atrybutami

en: invalid route: %s. %s
pl: nieprawidłowa trasa: %s. %s

en: cannot read pac-script from file '%s'
pl: nie można odczytać skryptu PAC z pliku „%s”

en: file '%s' contains non-valid utf-8
pl: plik „%s” zawiera nieprawidłowy tekst UTF-8

en: '%s' does not contain a valid PAC Script
pl: „%s” nie zawiera prawidłowego skryptu PAC

en: Not a valid PAC Script
pl: Nieprawidłowy skrypt PAC

en: cannot read team config from file '%s'
pl: nie można odczytać konfiguracji zespołu z pliku „%s”

en: team config file '%s' contains non-valid utf-8
pl: plik konfiguracji zespołu „%s” zawiera nieprawidłowy tekst UTF-8

en: auto
pl: automatyczne

en: '%s' is out of range [%
pl: „%s” jest poza zakresem [%

en: '%s' is not a valid number
pl: „%s” nie jest prawidłową liczbą

en: '%s' is out of range [0, %u]
pl: „%s” jest poza zakresem [0, %u]

en: '%s' is not a valid Ethernet MAC
pl: „%s” nie jest prawidłowym adresem MAC Ethernetu

en: invalid option '%s', use a combination of [%s]
pl: nieprawidłowa opcja „%s”, należy użyć połączenia [%s]

en: %d (key)
pl: %d (klucz)

en: %d (passphrase)
pl: %d (hasło)

en: %d (unknown)
pl: %d (nieznane)

en: 0 (NONE)
pl: 0 (BRAK)

en: REORDER_HEADERS,
pl: ZMIANA_KOLEJNOŚCI_NAGŁÓWKÓW,

en: LOOSE_BINDING,
pl: LUŹNE_DOWIĄZANIE,

en: 0 (none)
pl: 0 (brak)

en: agent-owned,
pl: posiadane przez agenta,

en: not saved,
pl: niezapisane,

en: not required,
pl: niewymagane,

en: '%s' is not valid; use <option>=<value>
pl: „%s” jest nieprawidłowe; należy użyć <opcja>=<wartość>

en: cannot set empty "%s" option
pl: nie można ustawić pustej opcji „%s”

en: '%u' flags are not valid; use combination of %s
pl: flagi „%u” są nieprawidłowe; należy użyć połączenia %s

en: '%s' is not a valid number (or out of range)
pl: „%s” nie jest prawidłową liczbą (lub jest poza zakresem)

en: not a valid hex-string
pl: nieprawidłowy ciąg szesnastkowy

en: '%s' is not a valid hex character
pl: „%s” nie jest prawidłowym znakiem szesnastkowym

en: too many arguments. Please only specify a private key file and optionally a password
pl: za dużo parametrów. Proszę podać tylko plik klucza prywatnego i opcjonalnie hasło.

en: failed to set bond option "%s"
pl: ustawienie opcji wiązania „%s” się nie powiodło

en: Enter a list of bonding options formatted as:
      option = <value>, option = <value>,... 
    Valid options are: %s
    'mode' can be provided as a name or a number:
    balance-rr    = 0
    active-backup = 1
    balance-xor   = 2
    broadcast     = 3
    802.3ad       = 4
    balance-tlb   = 5
    balance-alb   = 6
    
    Example: mode=2,miimon=120
pl: Proszę podać listę opcji wiązania w formacie:
      opcja = <wartość>, opcja = <wartość>,… 
    Prawidłowe opcje: %s
    „mode” może być podawane jako nazwa lub liczba:
    balance-rr    = 0
    active-backup = 1
    balance-xor   = 2
    broadcast     = 3
    802.3ad       = 4
    balance-tlb   = 5
    balance-alb   = 6
    
    Przykład: mode=2,miimon=120

note: Don't allow setting type unless the connection is brand new. * Just because it's a bad idea and the user wouldn't probably want that. * No technical reason, really. * Also, using uuid to see if the connection is brand new is a bit * hacky: we can not see if the type is already set, because * nmc_set
en: Can not change the connection type
pl: Nie można zmienić typu połączenia

en: invalid permission "%s"
pl: nieprawidłowe uprawnienie „%s”

en: the value '%s' is not a valid UUID
pl: wartość „%s” nie jest prawidłowym UUID

en: 0 (disabled)
pl: 0 (wyłączone)

en: enabled,
pl: włączone,

en: advertise,
pl: rozgłaszanie,

en: willing,
pl: chętne,

en: '%s' is not a valid DCB flag
pl: „%s” nie jest prawidłową flagą DCB

en: must contain 8 comma-separated numbers
pl: musi zawierać osiem liczb oddzielonych przecinkami

en: '%s' not a number between 0 and %u (inclusive) or %u
pl: „%s” nie jest liczbą między 0 a %u (włącznie) lub %u

en: '%s' not a number between 0 and %u (inclusive)
pl: „%s” nie jest liczbą między 0 a %u (włącznie)

en: changes will have no effect until '%s' includes 1 (enabled)
pl: zmiany nie zostaną zastosowane, dopóki „%s” zawiera 1 (włączone)

en: bandwidth percentages must total 100%%
pl: procenty szerokości pasma muszą razem wynosić 100%%

en: SIM operator ID must be a 5 or 6 number MCCMNC code
pl: Identyfikator operatora SIM musi być kodem MCCMNC o 5 lub 6 liczbach

en: '%s' is not a valid IBoIP P_Key
pl: „%s” nie jest prawidłowym P_Key IBoIP

en: default
pl: domyślne

en: invalid IPv%c address '%s'
pl: nieprawidłowy adres IPv%c „%s”

en: invalid gateway address '%s'
pl: nieprawidłowy adres bramy „%s”

en: '%s' is not a valid channel; use <1-13>
pl: „%s” nie jest prawidłowym kanałem; należy użyć <1-13>

en: The valid syntax is: vf [attribute=value]... [,vf [attribute=value]...]
pl: Prawidłowa składnia: vf [atrybut=wartość]… [,vf [atrybut=wartość]…]

en: The valid syntax is: '[root | parent <handle>] [handle <handle>] <kind>'
pl: Prawidłowa składnia: „[root | parent <element obsługujący>] [handle <element obsługujący>] <rodzaj>”

en: The valid syntax is: '<vid>[-<vid>] [pvid] [untagged]'
pl: Prawidłowa składnia: „<vid>[-<vid>] [pvid] [untagged]”

en: invalid priority map '%s'
pl: nieprawidłowa mapa priorytetów „%s”

en: '%s' is not valid; 2 or 3 strings should be provided
pl: „%s” jest nieprawidłowe; muszą zostać podane dwa lub trzy ciągi

en: Enter a list of S/390 options formatted as:
      option = <value>, option = <value>,...
    Valid options are: %s
pl: Proszę podać listę opcji S/390 w formacie:
      opcja = <wartość>, opcja = <wartość>,…
    Prawidłowe opcje: %s

en: '%s' is not a valid channel
pl: „%s” nie jest prawidłowym kanałem

en: '%ld' is not a valid channel
pl: „%ld” nie jest prawidłowym kanałem

en: '%s' not compatible with %s '%s', please change the key or set the right %s first.
pl: „%s” nie jest zgodne z %s „%s”, proszę zmienić klucz lub ustawić najpierw właściwe %s.

en: WEP key is guessed to be of '%s'
pl: Klucz WEP jest prawdopodobnie typu „%s”

en: WEP key index set to '%d'
pl: Ustawiono indeks klucza WEP na „%d”

en: '%s' is not compatible with '%s' type, please change or delete the key.
pl: „%s” nie jest zgodne z typem „%s”, proszę zmienić lub usunąć klucz.

en: on
pl: włączone

en: off
pl: wyłączone

en: '%s' is not valid; use 'on', 'off', or 'ignore'
pl: „%s” jest nieprawidłowe; należy użyć „on”, „off” lub „ignore”

note: this is a virtual property, only needed during "ask" mode.
en: Bonding monitoring mode
pl: Tryb monitorowania wiązania

note: macro that returns @func as const (guint32(*)(NMSetting*)) type, but checks * that the actual type is (guint32(*)(type *)).
en: nmcli can accepts both direct JSON configuration data and a file name containing the configuration. In the latter case the file is read and the contents is put into this property.
    
    Examples: set team.config { "device": "team0", "runner": {"name": "roundrobin"}, "ports": {"eth1": {}, "eth2": {}} }
              set team.config /etc/my-team.conf
pl: nmcli może przyjmować zarówno bezpośrednie dane konfiguracji JSON, jak i nazwę pliku zawierającego konfigurację. W tym drugim przypadku plik jest odczytywany, a jego zawartość jest umieszczana w tej właściwości.
    
    Przykłady: set team.config { "device": "team0", "runner": {"name": "roundrobin"}, "ports": {"eth1": {}, "eth2": {}} }
              set team.config /etc/mój-zespół.conf

en: Enter a list of link watchers formatted as dictionaries where the keys are teamd properties. Dictionary pairs are in the form: key=value and pairs are separated by ' '. Dictionaries are separated with ','.
    The keys allowed/required in the dictionary change on the basis of the link watcher type, while the only property common to all the link watchers is  'name'*, which defines the link watcher to be specified.
    
    Properties available for the 'ethtool' link watcher:
      'delay-up', 'delay-down'
    
    Properties available for the 'nsna_ping' link watcher:
      'init-wait', 'interval', 'missed-max', 'target-host'*
    
    Properties available for the 'arp_ping' include all the ones for 'nsna_ping' and:
      'source-host'*, 'validate-active', 'validate-inactive', 'send-always'.
    
    Properties flagged with a '*' are mandatory.
    
    Example:
       name=arp_ping source-host=172.16.1.1 target-host=172.16.1.254, name=ethtool delay-up=3
pl: Proszę podać listę obserwatorów łącza sformatowanych jako słowniki, w których klucze są właściwościami teamd. Pary słownika są w formie: klucz=wartość i pary są rozdzielane znakiem „ ”. Słowniki są rozdzielane znakiem „,”.
    Klucze dozwolone/wymagane w słowniku zmieniają się w zależności od typu obserwatora łącza, a jedyna właściwość wspólna dla wszystkich obserwatorów łącza to „name”*, określająca obserwatora łącza do podania.
    
    Właściwości dostępne dla obserwatora łącza „ethtool”:
      „delay-up”, „delay-down”
    
    Właściwości dostępne dla obserwatora łącza „nsna_ping”:
      „init-wait”, „interval”, „missed-max”, „target-host”*
    
    Właściwości dostępne dla obserwatora łącza „arp_ping” obejmują wszystkie dla „nsna_ping” oraz:
      „source-host”*, „validate-active”, „validate-inactive”, „send-always”.
    
    Właściwości oznaczone znakiem „*” są obowiązkowe.
    
    Pzykład:
       name=arp_ping source-host=172.16.1.1 target-host=172.16.1.254, name=ethtool delay-up=3

en: IEEE 802.15.4 (WPAN) parent device or connection UUID
pl: Urządzenie nadrzędne IEEE 802.15.4 (WPAN) lub UUID połączenia

en: Enter file path to CA certificate (optionally prefixed with file://).
      [file://]<file path>
    Note that nmcli does not support specifying certificates as raw blob data.
    Example: /home/cimrman/cacert.crt
pl: Proszę podać ścieżkę do pliku certyfikatu CA (z opcjonalnym przedrostkiem file://).
      [file://]<ścieżka do pliku>
    Proszę zauważyć, że nmcli nie obsługuje podawania certyfikatów jako surowych danych typu blob.
    Przykład: /home/cimrman/cacert.crt

en: Enter file path to client certificate (optionally prefixed with file://).
      [file://]<file path>
    Note that nmcli does not support specifying certificates as raw blob data.
    Example: /home/cimrman/jara.crt
pl: Proszę podać ścieżkę do pliku certyfikatu klienta (z opcjonalnym przedrostkiem file://).
      [file://]<ścieżka do pliku>
    Proszę zauważyć, że nmcli nie obsługuje podawania certyfikatów jako surowych danych typu blob.
    Przykład: /home/cimrman/jara.crt

en: Enter file path to CA certificate for inner authentication (optionally prefixed
    with file://).
      [file://]<file path>
    Note that nmcli does not support specifying certificates as raw blob data.
    Example: /home/cimrman/ca-zweite-phase.crt
pl: Proszę podać ścieżkę do pliku certyfikatu CA do wewnętrznego
    uwierzytelnienia (z opcjonalnym przedrostkiem file://).
      [file://]<ścieżka do pliku>
    Proszę zauważyć, że nmcli nie obsługuje podawania certyfikatów jako surowych danych typu blob.
    Przykład: /home/cimrman/ca-zweite-phase.crt

en: Enter file path to client certificate for inner authentication (optionally prefixed
    with file://).
      [file://]<file path>
    Note that nmcli does not support specifying certificates as raw blob data.
    Example: /home/cimrman/jara-zweite-phase.crt
pl: Proszę podać ścieżkę do pliku certyfikatu klienta do wewnętrznego
    uwierzytelnienia (z opcjonalnym przedrostkiem file://).
      [file://]<ścieżka do pliku>
    Proszę zauważyć, że nmcli nie obsługuje podawania certyfikatów jako surowych danych typu blob.
    Przykład: /home/cimrman/jara-zweite-phase.crt

en: Enter bytes as a list of hexadecimal values.
    Two formats are accepted:
    (a) a string of hexadecimal digits, where each two digits represent one byte
    (b) space-separated list of bytes written as hexadecimal digits (with optional 0x/0X prefix, and optional leading 0).
    
    Examples: ab0455a6ea3a74C2
              ab 4 55 0xa6 ea 3a 74 C2
pl: Proszę podać bajty jako listę wartości szesnastkowych.
    Możliwe są dwa formaty:
    (a) ciąg cyfr szesnastkowych, gdzie każde dwie cyfry oznaczają jeden bajt
    (b) lista bajtów oddzielonych spacjami zapisanych jako cyfry szesnastkowe (z opcjonalnym przedrostkiem 0x/0X i opcjonalnym przyrostkiem 0).
    
    Przykłady: ab0455a6ea3a74C2
               ab 4 55 0xa6 ea 3a 74 C2

en: Enter path to a private key and the key password (if not set yet):
      [file://]<file path> [<password>]
    Note that nmcli does not support specifying private key as raw blob data.
    Example: /home/cimrman/jara-priv-key Dardanely
pl: Proszę podać ścieżkę do klucza prywatnego i jego hasło (jeśli nie jest jeszcze ustawione):
      [file://]<ścieżka do pliku> [<hasło>]
    Proszę zauważyć, że nmcli nie obsługuje podawania klucza prywatnego jako surowych danych typu blob.
    Przykład: /home/cimrman/jara-priv-key Dardanely

en: Password [none]
pl: Hasło [none]

en: Bluetooth device address
pl: Adres urządzenia Bluetooth

en: Forward delay
pl: Opóźnienie przekierowania

en: Hello time
pl: Czas powitania

en: Max age
pl: Maksymalny wiek

en: Group forward mask
pl: Maska przekierowania grupy

en: Enable IGMP snooping
pl: Włączenie węszenia IGMP

en: Username [none]
pl: Nazwa użytkownika [none]

en: Enter a list of user permissions. This is a list of user names formatted as:
      [user:]<user name 1>, [user:]<user name 2>,...
    The items can be separated by commas or spaces.
    
    Example: alice bob charlie
pl: Proszę podać listę uprawnień użytkowników. Jest to lista nazw użytkowników w formacie:
      [użytkownik:]<nazwa użytkownika 1>, [użytkownik:]<nazwa użytkownika 2>,…
    Elementy mogą być oddzielane przecinkami lub spacjami.
    
    Przykład: alice bob charlie

en: Enter secondary connections that should be activated when this connection is
    activated. Connections can be specified either by UUID or ID (name). nmcli
    transparently translates names to UUIDs. Note that NetworkManager only supports
    VPNs as secondary connections at the moment.
    The items can be separated by commas or spaces.
    
    Example: private-openvpn, fe6ba5d8-c2fc-4aae-b2e3-97efddd8d9a7
pl: Proszę podać drugorzędne połączenia, które mają zostać aktywowane
    podczas aktywacji tego połączenia. Połączenia mogą być podawane według UUID
    lub identyfikatora (nazwy). nmcli samodzielnie przetłumaczy nazwy na UUID.
    Proszę zauważyć, że w tej chwili usługa NetworkManager obsługuje sieci VPN
    tylko jako drugorzędne połączenia.
    Elementy mogą być oddzielane przecinkami lub spacjami.
    
    Przykład: private-openvpn, fe6ba5d8-c2fc-4aae-b2e3-97efddd8d9a7

en: Enter a value which indicates whether the connection is subject to a data
    quota, usage costs or other limitations. Accepted options are:
    'true','yes','on' to set the connection as metered
    'false','no','off' to set the connection as not metered
    'unknown' to let NetworkManager choose a value using some heuristics
pl: Proszę podać wartość wskazującą, czy połączenie ma limit przesłanych
    danych, koszty użytkowania lub inne ograniczenia. Dostępne opcje:
    „true”, „yes”, „on” ustawiają połączenie jako mierzone
    „false”, „no”, „off” ustawiają połączenie jako niemierzone
    „unknown” umożliwia usłudze NetworkManager wybranie wartości za pomocą heurystyki

en: Parent interface [none]
pl: Interfejs nadrzędny [none]

en: Enter a list of IPv4 addresses of DNS servers.
    
    Example: 8.8.8.8, 8.8.4.4
pl: Proszę podać listę adresów IPv4 serwerów DNS.
    
    Przykład: 8.8.8.8, 8.8.4.4

en: IPv4 address (IP[/plen]) [none]
pl: Adres IPv4 (IP[/plen]) [none]

en: Enter a list of IPv4 addresses formatted as:
      ip[/prefix], ip[/prefix],...
    Missing prefix is regarded as prefix of 32.
    
    Example: 192.168.1.5/24, 10.0.0.11/24
pl: Proszę podać listę adresów IPv4 w formacie:
      ip[/przedrostek], ip[/przedrostek],…
    Brak przedrostka jest traktowany jako przedrostek 32.
    
    Przykład: 192.168.1.5/24, 10.0.0.11/24

en: IPv4 gateway [none]
pl: Brama IPv4 [none]

en: Enter a list of IPv4 routes formatted as:
      ip[/prefix] [next-hop] [metric],...
    
    Missing prefix is regarded as a prefix of 32.
    Missing next-hop is regarded as 0.0.0.0.
    Missing metric means default (NM/kernel will set a default value).
    
    Examples: 192.168.2.0/24 192.168.2.1 3, 10.1.0.0/16 10.0.0.254
              10.1.2.0/24
pl: Proszę podać listę tras IPv4 w formacie:
      ip/[przedrostek] [next-hop] [parametry],…
    
    Brak przedrostka jest traktowany jako przedrostek 32.
    Brak next-hop jest traktowane jako 0.0.0.0.
    Brak parametrów oznacza domyślne parametry (NM/jądro ustawi domyślną wartość).
    
    Przykłady: 192.168.2.0/24 192.168.2.1 3, 10.1.0.0/16 10.0.0.254
               10.1.2.0/24

en: Enter a list of IPv4 routing rules formatted as:
      priority [prio] [from [src]] [to [dst]], ,...
pl: Proszę podać listę zasad trasowania IPv4 w formacie:
      priority [priorytet] [from [źródło]] [to [cel]], ,…

en: Enter a list of IPv6 addresses of DNS servers.  If the IPv6 configuration method is 'auto' these DNS servers are appended to those (if any) returned by automatic configuration.  DNS servers cannot be used with the 'shared' or 'link-local' IPv6 configuration methods, as there is no upstream network. In all other IPv6 configuration methods, these DNS servers are used as the only DNS servers for this connection.
    
    Example: 2607:f0d0:1002:51::4, 2607:f0d0:1002:51::1
pl: Proszę podać listę adresów IPv6 serwerów DNS. Jeśli metoda konfiguracji IPv6 to „auto”, to te serwery DNS są dołączane do tych zwróconych przez konfigurację automatyczną (jeśli jakieś zostaną zwrócone). Serwery DNS nie mogą być używane z metodami konfiguracji IPv6 „shared” lub „link-local”, ponieważ nie ma żadnej nadrzędnej sieci. We wszystkich innych metodach konfiguracji IPv6 te serwery są używane jako wyłączne serwery DNS dla danego połączenia.
    
    Przykład: 2607:f0d0:1002:51::4, 2607:f0d0:1002:51::1

en: IPv6 address (IP[/plen]) [none]
pl: Adres IPv6 (IP[/plen]) [none]

en: Enter a list of IPv6 addresses formatted as:
      ip[/prefix], ip[/prefix],...
    Missing prefix is regarded as prefix of 128.
    
    Example: 2607:f0d0:1002:51::4/64, 1050:0:0:0:5:600:300c:326b
pl: Proszę podać listę adresów IPv6 w formacie:
      ip[/przedrostek], ip[/przedrostek],…
    Brak przedrostka jest traktowany jako przedrostek 128.
    
    Przykład: 2607:f0d0:1002:51::4/64, 1050:0:0:0:5:600:300c:326b

en: IPv6 gateway [none]
pl: Brama IPv6 [none]

en: Enter a list of IPv6 routes formatted as:
      ip[/prefix] [next-hop] [metric],...
    
    Missing prefix is regarded as a prefix of 128.
    Missing next-hop is regarded as "::".
    Missing metric means default (NM/kernel will set a default value).
    
    Examples: 2001:db8:beef:2::/64 2001:db8:beef::2, 2001:db8:beef:3::/64 2001:db8:beef::3 2
              abbe::/64 55
pl: Proszę podać listę tras IPv6 w formacie:
      ip/[przedrostek] [next-hop] [parametry],…
    
    Brak przedrostka jest traktowany jako przedrostek 128.
    Brak next-hop jest traktowane jako „::”.
    Brak parametrów oznacza domyślne parametry (NM/jądro ustawi domyślną wartość).
    
    Przykłady: 2001:db8:beef:2::/64 2001:db8:beef::2, 2001:db8:beef:3::/64 2001:db8:beef::3 2
              abbe::/64 55

en: Enter a list of IPv6 routing rules formatted as:
      priority [prio] [from [src]] [to [dst]], ,...
pl: Proszę podać listę zasad trasowania IPv6 w formacie:
      priority [priorytet] [from [źródło]] [to [cel]], ,…

en: Parent device [none]
pl: Urządzenie nadrzędne [none]

en: Local endpoint [none]
pl: Lokalny punkt końcowy [none]

en: Remote
pl: Zdalne

en: MACsec parent device or connection UUID
pl: Urządzenie nadrzędne MACsec lub UUID połączenia

en: MACVLAN parent device or connection UUID
pl: Urządzenie nadrzędne MACVLAN lub UUID połączenia

en: DHCP anycast MAC address [none]
pl: Adres MAC „anycast” DHCP [none]

en: PPPoE parent device
pl: Urządzenie nadrzędne PPPoE

en: Service [none]
pl: Usługa [none]

en: PPPoE username
pl: Nazwa użytkownika PPPoE

en: PAC URL
pl: Adres URL PAC

en: PAC script
pl: Skrypt PAC

en: Team JSON configuration [none]
pl: Konfiguracja JSON zespołu [none]

en: User ID [none]
pl: Identyfikator użytkownika [none]

en: Group ID [none]
pl: Identyfikator grupy [none]

en: VLAN parent device or connection UUID
pl: Urządzenie nadrzędne VLAN lub UUID połączenia

en: VLAN ID (<0-4094>)
pl: Identyfikator VLAN (<0-4094>)

en: VLAN flags (<0-7>) [none]
pl: Flagi VLAN (<0-7>) [none]

en: Ingress priority maps [none]
pl: Wejściowe mapy priorytetów [none]

en: Egress priority maps [none]
pl: Wyjściowe mapy priorytetów [none]

en: VXLAN ID
pl: Identyfikator VXLAN

en: Local address [none]
pl: Lokalny adres [none]

en: Peer
pl: Partner

en: WiMAX NSP name
pl: Nazwa NSP sieci WiMAX

en: Cloned MAC [none]
pl: Sklonowany MAC [none]

en: Enter a list of subchannels (comma or space separated).
    
    Example: 0.0.0e20 0.0.0e21 0.0.0e22
pl: Proszę podać listę podkanałów (oddzielonych przecinkami lub spacjami).
    
    Przykład: 0.0.0e20 0.0.0e21 0.0.0e22

en: Enter the type of WEP keys. The accepted values are: 0 or unknown, 1 or key, and 2 or passphrase.
pl: Proszę podać typ kluczy WEP. Możliwe wartości: 0 lub „unknown”, 1 lub „key” i 2 lub „passphrase”.

en: Short address (<0x0000-0xffff>)
pl: Krótki adres (<0x0000-0xffff>)

en: PAN Identifier (<0x0000-0xffff>)
pl: Identyfikator PAN (<0x0000-0xffff>)

en: Page (<default|0-31>)
pl: Strona (<domyślna|0-31>)

en: Channel (<default|0-26>)
pl: Kanał (<domyślny|0-26>)

note: ***************************************************************************
en: 6LOWPAN settings
pl: Ustawienia 6LoWPAN

en: 802-1x settings
pl: Ustawienia 802-1x

en: bluetooth connection
pl: Połączenie Bluetooth

en: Bond device
pl: Urządzenie wiązania

en: Bridge device
pl: Urządzenie mostka

en: Bridge port
pl: Port mostka

en: CDMA mobile broadband connection
pl: Połączenie komórkowe CDMA

en: General settings
pl: Ogólne ustawienia

en: DCB settings
pl: Ustawienia DCB

en: Dummy settings
pl: Ustawienia atrapy

en: Ethtool settings
pl: Ustawienia ethtool

en: Generic settings
pl: Ogólne ustawienia

en: GSM mobile broadband connection
pl: Połączenie komórkowe GSM

en: IPv4 protocol
pl: Protokół IPv4

en: IPv6 protocol
pl: Protokół IPv6

en: IP-tunnel settings
pl: Ustawienia tunelu IP

en: MACsec connection
pl: Połączenie MACsec

en: macvlan connection
pl: Połączenie MACVLAN

en: Match
pl: Dopasowanie

en: OLPC Mesh connection
pl: Połączenie kratowe OLPC

en: Open vSwitch bridge settings
pl: Ustawienia mostka Open vSwitch

en: Open vSwitch DPDK interface settings
pl: Ustawienia interfejsu DPDK Open vSwitch

en: Open vSwitch interface settings
pl: Ustawienia interfejsu Open vSwitch

en: Open vSwitch patch interface settings
pl: Ustawienia interfejsu ścieżki Open vSwitch

en: Open vSwitch port settings
pl: Ustawienia portu Open vSwitch

en: PPP settings
pl: Ustawienia PPP

en: Proxy
pl: Pośrednik

en: Serial settings
pl: Ustawienia szeregowe

en: SR-IOV settings
pl: Ustawienia SR-IOV

en: Traffic controls
pl: Sterowanie ruchem

en: Team device
pl: Urządzenie zespołowe

en: Team port
pl: Port zespołu

en: Tun device
pl: Urządzenie TUN

en: User settings
pl: Ustawienia użytkownika

en: Wi-Fi P2P connection
pl: Połączenie P2P sieci Wi-Fi

en: WiMAX connection
pl: Połączenie WiMAX

en: Wired Ethernet
pl: Przewodowy Ethernet

en: WireGuard VPN settings
pl: Ustawienia WireGuard VPN

en: Wi-Fi connection
pl: Połączenie Wi-Fi

en: Wi-Fi security settings
pl: Ustawienia zabezpieczeń Wi-Fi

en: WPAN settings
pl: Ustawienia WPAN

en: name
pl: nazwa

en: Could not create temporary file: %s
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego: %s

en: Editor failed: %s
pl: Edytor się nie powiódł: %s

en: Could not re-read file: %s
pl: Nie można ponownie odczytać pliku: %s

en: Connecting
pl: Łączenie

en: Error: timeout creating NMClient object
pl: Błąd: przekroczono czas oczekiwania podczas tworzenia obiektu NMClient

en: Error: Could not create NMClient object: %s
pl: Błąd: nie można utworzyć obiektu NMClient: %s

en: Don't print anything
pl: Bez wyświetlania czegokolwiek

en: Wait for NetworkManager startup instead of a connection
pl: Czeka na uruchomienie usługi NetworkManager zamiast połączenia

en: Exit immediately if NetworkManager is not running or connecting
pl: Kończy działanie od razu, jeśli usługa NetworkManager nie jest uruchomiona lub nie łączy

en: Waits for NetworkManager to finish activating startup network connections.
pl: Czeka, aż usługa NetworkManager ukończy aktywowanie połączeń sieciowych.

en: Invalid option.  Please use --help to see a list of valid options.
pl: Nieprawidłowa opcja. Parametr --help wyświetli listę prawidłowych opcji.

en: Usage: nmcli agent { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { secret | polkit | all }
pl: Użycie: nmcli agent { POLECENIE | help }
    
    POLECENIE := { secret | polkit | all }

en: Usage: nmcli agent secret { help }
    
    Runs nmcli as NetworkManager secret agent. When NetworkManager requires
    a password it asks registered agents for it. This command keeps nmcli running
    and if a password is required asks the user for it.
pl: Użycie: nmcli agent secret { help }
    
    Uruchamia program nmcli jako agenta haseł usługi NetworkManager. Kiedy
    usługa NetworkManager wymaga hasła, pytani są zarejestrowani agenci.
    To polecenie utrzymuje działanie programu nmcli i pyta użytkownika
    o hasło, jeśli jest wymagane.

en: Usage: nmcli agent polkit { help }
    
    Registers nmcli as a polkit action for the user session.
    When a polkit daemon requires an authorization, nmcli asks the user and gives
    the response back to polkit.
pl: Użycie: nmcli agent polkit { help }
    
    Rejestruje program nmcli jako działanie polkit dla sesji użytkownika.
    Kiedy usługa polkit wymaga upoważnienia, program nmcli pyta użytkownika
    i przekazuje odpowiedź do z powrotem do polkit.

en: Usage: nmcli agent all { help }
    
    Runs nmcli as both NetworkManager secret and a polkit agent.
pl: Użycie: nmcli agent all { help }
    
    Uruchamia program nmcli jako agenta haseł i polkit usługi NetworkManager.

en: nmcli successfully registered as a NetworkManager's secret agent.
pl: Pomyślnie zarejestrowano program nmcli jako agenta haseł usługi NetworkManager.

en: Error: secret agent initialization failed
pl: Błąd: zainicjowanie agenta haseł się nie powiodło

en: nmcli successfully registered as a polkit agent.
pl: Pomyślnie zarejestrowano program nmcli jako agenta polkit.

en: Error: polkit agent initialization failed: %s
pl: Błąd: zainicjowanie agenta polkit się nie powiodło: %s

en: GROUP
pl: GRUPA

en: Error: openconnect failed: %s
pl: Błąd: polecenie openconnect się nie powiodło: %s

en: Error: openconnect failed with status %d
pl: Błąd: polecenie openconnect się nie powiodło ze stanem %d

en: Error: openconnect failed with signal %d
pl: Błąd: polecenie openconnect się nie powiodło z sygnałem %d

en: Warning: password for '%s' not given in 'passwd-file' and nmcli cannot ask without '--ask' option.
pl: Ostrzeżenie: w „passwd-file” nie podano hasła dla „%s”, a program nmcli nie może zapytać bez opcji „--ask”.

en: Error: Could not create NMClient object: %s.
pl: Błąd: nie można utworzyć obiektu NMClient: %s.

en: Error: NetworkManager is not running.
pl: Błąd: usługa NetworkManager nie jest uruchomiona.

en: Error: argument '%s' not understood. Try passing --help instead.
pl: Błąd: nie zrozumiano parametru „%s”. Można użyć „--help” zamiast tego.

en: Error: missing argument. Try passing --help.
pl: Błąd: brak parametru. Można użyć „--help” zamiast tego.

en: access denied
pl: odmowa dostępu

en: NetworkManager is not running
pl: Usługa NetworkManager nie jest uruchomiona

en: none
pl: brak

en: limited
pl: ograniczone

en: full
pl: pełne

note: define some prompts for connection editor
en: Setting name?
pl: Nazwa ustawienia?

en: Property name?
pl: Nazwa właściwości?

en: Enter connection type:
pl: Proszę podać typ połączenia:

note: define some other prompts
en: Connection (name, UUID, or path):
pl: Połączenie (nazwa, UUID lub ścieżka):

en: VPN connection (name, UUID, or path):
pl: Połączenie VPN (nazwa, UUID lub ścieżka):

en: Connection(s) (name, UUID, or path):
pl: Połączenia (nazwy, UUID lub ścieżki):

en: Connection(s) (name, UUID, path or apath):
pl: Połączenia (nazwy, UUID, ścieżki lub „apath”):

en: activating
pl: aktywowanie

en: activated
pl: aktywowano

en: deactivated
pl: dezaktywowano

en: VPN connecting (prepare)
pl: Łączenie z VPN (przygotowanie)

en: VPN connecting (need authentication)
pl: Łączenie z VPN (wymaga uwierzytelnienia)

en: VPN connecting
pl: Łączenie z VPN

en: VPN connecting (getting IP configuration)
pl: Łączenie z VPN (pobieranie konfiguracji adresu IP)

en: VPN connected
pl: Połączono z VPN

en: VPN connection failed
pl: Połączenie z VPN się nie powiodło

en: VPN disconnected
pl: Rozłączono z VPN

en: never
pl: nigdy

en: Usage: nmcli connection { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { show | up | down | add | modify | clone | edit | delete | monitor | reload | load | import | export }
    
      show [--active] [--order <order spec>]
      show [--active] [id | uuid | path | apath] <ID> ...
    
      up [[id | uuid | path] <ID>] [ifname <ifname>] [ap <BSSID>] [passwd-file <file with passwords>]
    
      down [id | uuid | path | apath] <ID> ...
    
      add COMMON_OPTIONS TYPE_SPECIFIC_OPTIONS SLAVE_OPTIONS IP_OPTIONS [-- ([+|-]<setting>.<property> <value>)+]
    
      modify [--temporary] [id | uuid | path] <ID> ([+|-]<setting>.<property> <value>)+
    
      clone [--temporary] [id | uuid | path ] <ID> <new name>
    
      edit [id | uuid | path] <ID>
      edit [type <new_con_type>] [con-name <new_con_name>]
    
      delete [id | uuid | path] <ID>
    
      monitor [id | uuid | path] <ID> ...
    
      reload
    
      load <filename> [ <filename>... ]
    
      import [--temporary] type <type> file <file to import>
    
      export [id | uuid | path] <ID> [<output file>]
pl: Użycie: nmcli connection { POLECENIE | help }
      POLECENIE := { show | up | down | add | modify | clone | edit | delete | monitor | reload | load | import | export }
    
      show [--active] [--order <określenie kolejności>]
      show [--active] [[id | uuid | path | apath] <identyfikator>] …
    
      up [id | uuid | path] <identyfikator> [ifname <nazwa interfejsu>] [ap <BSSID>] [passwd-file <plik z hasłami>]
    
      down [id | uuid | path | apath] <identyfikator> …
    
      add WSPÓLNE_OPCJE OPCJE_DLA_KONKRETNYCH_TYPÓW OPCJE_PODRZĘDNE OPCJE_IP [-- ([+|-]<ustawienie>.<właściwość> <wartość>)+]
    
      modify [--temporary] [id | uuid | path] <identyfikator> ([+|-]<ustawienie>.<właściwość> <wartość>)+
    
      clone [--temporary] [id | uuid | path ] <identyfikator> <nowa nazwa>
    
      edit [id | uuid | path] <identyfikator>
      edit [type <typ nowego połączenia>] [con-name <nazwa nowego połączenia>]
    
      delete [id | uuid | path] <identyfikator>
    
      monitor [id | uuid | path] <identyfikator> …
    
      reload
    
      load <nazwa pliku> [ <nazwa pliku>… ]
    
      import [--temporary] type <typ> file <importowany plik>
    
      export [id | uuid | path] <identyfikator> [<plik wyjściowy>]

en: Usage: nmcli connection show { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [--active] [--order <order spec>]
    
    List in-memory and on-disk connection profiles, some of which may also be
    active if a device is using that connection profile. Without a parameter, all
    profiles are listed. When --active option is specified, only the active
    profiles are shown. --order allows custom connection ordering (see manual page).
    
    ARGUMENTS := [--active] [id | uuid | path | apath] <ID> ...
    
    Show details for specified connections. By default, both static configuration
    and active connection data are displayed. It is possible to filter the output
    using global '--fields' option. Refer to the manual page for more information.
    When --active option is specified, only the active profiles are taken into
    account. Use global --show-secrets option to reveal associated secrets as well.
pl: Użycie: nmcli connection show { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := [--active] [--order <określenie kolejności>]
    
    Wyświetla listę wszystkich profili połączeń w pamięci i na dysku, z których
    niektóre mogą być aktywne, jeśli urządzenie używa danego profilu. Bez
    parametru wszystkie profile zostaną wyświetlone. Podanie opcji „--active”
    spowoduje wyświetlenie tylko aktywnych profili. Podanie opcji „--order”
    umożliwia inną kolejność połączeń (więcej informacji na stronie podręcznika).
    
    PARAMETRY := [--active] [id | uuid | path | apath] <identyfikator>…
    
    Wyświetla szczegóły podanych połączeń. Domyślnie wyświetlane są dane
    statycznej konfiguracji i aktywnego połączenia. Można filtrować wyjście
    za pomocą globalnej opcji „--fields”. Na stronie podręcznika znajduje się
    więcej informacji. Podanie opcji „--active” spowoduje uwzględnienie tylko
    aktywnych profili. Opcja „--show-secrets” ujawni także powiązane hasła.

en: Usage: nmcli connection up { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID> [ifname <ifname>] [ap <BSSID>] [nsp <name>] [passwd-file <file with passwords>]
    
    Activate a connection on a device. The profile to activate is identified by its
    name, UUID or D-Bus path.
    
    ARGUMENTS := ifname <ifname> [ap <BSSID>] [nsp <name>] [passwd-file <file with passwords>]
    
    Activate a device with a connection. The connection profile is selected
    automatically by NetworkManager.
    
    ifname      - specifies the device to active the connection on
    ap          - specifies AP to connect to (only valid for Wi-Fi)
    nsp         - specifies NSP to connect to (only valid for WiMAX)
    passwd-file - file with password(s) required to activate the connection
pl: Użycie: nmcli connection up { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := [id | uuid | path] <identyfikator> [ifname <nazwa interfejsu>] [ap <BSSID>] [nsp <nazwa>] [passwd-file <plik z hasłami>]
    
    Aktywuje połączenie na urządzeniu. Profil do aktywowania jest
    identyfikowany po swojej nazwie, UUID lub ścieżce D-Bus.
    
    PARAMETRY := ifname <nazwa interfejsu> [ap <BSSID>] [nsp <nazwa>] [passwd-file <plik z hasłami>]
    
    Aktywuje urządzenie z połączeniem. Profil połączenia jest wybierany
    automatycznie przez usługę NetworkManager.
    
    ifname      — podaje urządzenie, na którym aktywować połączenie
    ap          — podaje punkt dostępowy, z którym połączyć (prawidłowe
                  tylko dla Wi-Fi)
    nsp         — podaje NSP, z którym połączyć (prawidłowe tylko dla WiMAX)
    passwd-file — plik z hasłami wymaganymi do aktywowania połączenia

en: Usage: nmcli connection down { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path | apath] <ID> ...
    
    Deactivate a connection from a device (without preventing the device from
    further auto-activation). The profile to deactivate is identified by its name,
    UUID or D-Bus path.
pl: Użycie: nmcli connection down { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := [id | uuid | path | apath] <identyfikator> …
    
    Dezaktywuje połączenie z urządzenia (bez uniemożliwienia urządzeniu
    ponownej automatycznej aktywacji). Profil do dezaktywowania jest
    identyfikowany po swojej nazwie, UUID lub ścieżce D-Bus.

en: Usage: nmcli connection modify { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID> ([+|-]<setting>.<property> <value>)+
    
    Modify one or more properties of the connection profile.
    The profile is identified by its name, UUID or D-Bus path. For multi-valued
    properties you can use optional '+' or '-' prefix to the property name.
    The '+' sign allows appending items instead of overwriting the whole value.
    The '-' sign allows removing selected items instead of the whole value.
    
    ARGUMENTS := remove <setting>
    
    Remove a setting from the connection profile.
    
    Examples:
    nmcli con mod home-wifi wifi.ssid rakosnicek
    nmcli con mod em1-1 ipv4.method manual ipv4.addr "192.168.1.2/24, 10.10.1.5/8"
    nmcli con mod em1-1 +ipv4.dns 8.8.4.4
    nmcli con mod em1-1 -ipv4.dns 1
    nmcli con mod em1-1 -ipv6.addr "abbe::cafe/56"
    nmcli con mod bond0 +bond.options mii=500
    nmcli con mod bond0 -bond.options downdelay
    nmcli con mod em1-1 remove sriov
pl: Użycie: nmcli connection modify { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := [id | uuid | path] <identyfikator> ([+|-]<ustawienie>.<właściwość> <wartość>)+
    
    Modyfikuje jedną lub więcej właściwości profilu połączenia.
    Profil jest identyfikowany po swojej nazwie, UUID lub ścieżce D-Bus.
    Właściwości o wielu wartościach mogą używać opcjonalnych przedrostków „+”
    lub „-” przed nazwą właściwości. Znak „+” umożliwia dołączanie
    elementów zamiast zastępowania całego wartości. Znak „-” umożliwia
    usuwanie zaznaczonych elementów zamiast całej wartości.
    
    PARAMETRY := remove <ustawienie>
    
    Usuwa ustawienie z profilu połączenia.
    
    Przykłady:
    nmcli con mod home-wifi wifi.ssid rakosnicek
    nmcli con mod em1-1 ipv4.method manual ipv4.addr "192.168.1.2/24, 10.10.1.5/8"
    nmcli con mod em1-1 +ipv4.dns 8.8.4.4
    nmcli con mod em1-1 -ipv4.dns 1
    nmcli con mod em1-1 -ipv6.addr "abbe::cafe/56"
    nmcli con mod bond0 +bond.options mii=500
    nmcli con mod bond0 -bond.options downdelay
    nmcli con mod em1-1 remove sriov

en: Usage: nmcli connection clone { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [--temporary] [id | uuid | path] <ID> <new name>
    
    Clone an existing connection profile. The newly created connection will be
    the exact copy of the <ID>, except the uuid property (will be generated) and
    id (provided as <new name> argument).
pl: Użycie: nmcli connection clone { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := [--temporary] [id | uuid | path] <identyfikator> <nowa nazwa>
    
    Klonuje istniejący profil połączenia. Nowo utworzone połączenie będzie
    dokładną kopią <identyfikatora>, poza właściwością „uuid” (zostanie
    utworzona) oraz „id” (podana jako parametr <nowa nazwa>).

en: Usage: nmcli connection edit { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID>
    
    Edit an existing connection profile in an interactive editor.
    The profile is identified by its name, UUID or D-Bus path
    
    ARGUMENTS := [type <new connection type>] [con-name <new connection name>]
    
    Add a new connection profile in an interactive editor.
pl: Użycie: nmcli connection edit { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := [id | uuid | path] <identyfikator>
    
    Modyfikuje istniejący profil połączenia w interaktywnym edytorze.
    Profil jest identyfikowany po swojej nazwie, UUID lub ścieżce D-Bus
    
    PARAMETRY := [type <typ nowego połączenia>] [con-name <nazwa nowego połączenia>]
    
    Dodaje nowy profil połączenia w interaktywnym edytorze.

en: Usage: nmcli connection monitor { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID> ...
    
    Monitor connection profile activity.
    This command prints a line whenever the specified connection changes.
    Monitors all connection profiles in case none is specified.
pl: Użycie: nmcli connection monitor { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := [id | uuid | path] <identyfikator> …
    
    Monitoruje aktywność profilu połączenia.
    To polecenie wyświetla wiersz, kiedy podane połączenie ulega zmianie.
    Monitoruje wszystkie profile połączeń, jeśli żaden nie zostanie podany.

en: Usage: nmcli connection reload { help }
    
    Reload all connection files from disk.
pl: Użycie: nmcli connection reload { help }
    
    Wczytuje ponownie wszystkie pliki połączeń z dysku.

en: Usage: nmcli connection load { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <filename> [<filename>...]
    
    Load/reload one or more connection files from disk. Use this after manually
    editing a connection file to ensure that NetworkManager is aware of its latest
    state.
pl: Użycie: nmcli connection load { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := <nazwa pliku> [<nazwa pliku>…]
    
    Wczytuje/wczytuje ponownie jeden lub więcej plików połączeń z dysku. Należy
    tego użyć po ręcznym modyfikowaniu pliku połączenia aby się upewnić, że
    usługa NetworkManager zna jego najnowszy stan.

en: Usage: nmcli connection import { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [--temporary] type <type> file <file to import>
    
    Import an external/foreign configuration as a NetworkManager connection profile.
    The type of the input file is specified by type option.
    Only VPN configurations are supported at the moment. The configuration
    is imported by NetworkManager VPN plugins.
pl: Użycie: nmcli connection import { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := [--temporary] type <typ> file <importowany plik>
    
    Importuje zewnętrzną/obcą konfigurację jako profil połączenia NetworkManager.
    Typ pliku wejściowego jest podawany przez opcję „type”.
    Obecnie obsługiwane są tylko konfiguracje VPN. Konfiguracja jest
    importowana przez wtyczki VPN usługi NetworkManager.

en: Usage: nmcli connection export { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID> [<output file>]
    
    Export a connection. Only VPN connections are supported at the moment.
    The data are directed to standard output or to a file if a name is given.
pl: Użycie: nmcli connection export { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := [id | uuid | path] <identyfikator> [<plik wyjściowy>]
    
    Eksportuje połączenie. Obecnie obsługiwane są tylko połączenia VPN.
    Dane są przekazywane do standardowego wyjścia lub do pliku, jeśli podano nazwę.

en: Error updating secrets for %s: %s
pl: Błąd podczas aktualizowania haseł dla %s: %s

en: Connection profile details
pl: Szczegóły profilu połączenia

en: Error: 'connection show': %s
pl: Błąd: „connection show”: %s

en: Active connection details
pl: Szczegóły aktywowania połączenia

en: NAME
pl: NAZWA

en: invalid field '%s'; allowed fields: %s and %s, or %s,%s
pl: nieprawidłowe pole „%s”; dozwolone pola: %s i %s, albo %s,%s

en: '%s' has to be alone
pl: „%s” musi być same

en: incorrect string '%s' of '--order' option
pl: niepoprawny ciąg „%s” opcji „--order”

en: incorrect item '%s' in '--order' option
pl: niepoprawny element „%s” w opcji „--order”

en: No connection specified
pl: Nie podano połączenia

en: %s argument is missing
pl: Brak parametru %s

en: unknown connection '%s'
pl: nieznane połączenie „%s”

en: '--order' argument is missing
pl: Brak parametru „--order”

en: NetworkManager active profiles
pl: Aktywne profile usługi NetworkManager

en: NetworkManager connection profiles
pl: Profile połączeń usługi NetworkManager

en: Error: %s argument is missing.
pl: Błąd: brak parametru %s.

en: Error: %s - no such connection profile.
pl: Błąd: %s — nie ma takiego profilu połączenia.

en: Error: %s.
pl: Błąd: %s.

en: no active connection on device '%s'
pl: brak aktywnych połączeń na urządzeniu „%s”

en: no active connection or device
pl: brak aktywnych połączeń na urządzeń

en: device '%s' not compatible with connection '%s':
pl: urządzenie „%s” jest niezgodne z połączeniem „%s”:

en: device '%s' not compatible with connection '%s'
pl: urządzenie „%s” jest niezgodne z połączeniem „%s”

en: no device found for connection '%s'
pl: nie odnaleziono urządzenia dla połączenia „%s”

en: Hint: use '%s' to get more details.
pl: Wskazówka: „%s” wyświetli więcej informacji.

en: Connection successfully activated (%s) (D-Bus active path: %s)
pl: Pomyślnie aktywowano połączenie (%s) (ścieżka aktywacji D-Bus: %s)

en: Connection successfully activated (D-Bus active path: %s)
pl: Pomyślnie aktywowano połączenie (ścieżka aktywacji D-Bus: %s)

en: Error: Connection activation failed: %s
pl: Błąd: aktywacja połączenia się nie powiodła: %s

en: Error: Timeout expired (%d seconds)
pl: Błąd: przekroczono czas oczekiwania (%d s)

en: unknown device '%s'.
pl: nieznane urządzenie „%s”.

en: neither a valid connection nor device given
pl: nie podano prawidłowego połączenia ani urządzenia

en: Error: invalid extra argument '%s'.
pl: Błąd: nieprawidłowy dodatkowy parametr „%s”.

en: preparing
pl: przygotowywanie

en: Connection '%s' (%s) successfully deleted.
pl: Pomyślnie usunięto połączenie „%s” (%s).

en: Connection '%s' successfully deactivated (D-Bus active path: %s)
pl: Pomyślnie dezaktywowano połączenie „%s” (ścieżka aktywacji D-Bus: %s)

en: Error: No connection specified.
pl: Błąd: nie podano połączenia.

en: Error: '%s' is not an active connection.
pl: Błąd: „%s” nie jest aktywnym połączeniem.

en: Error: not all active connections found.
pl: Błąd: nie odnaleziono wszystkich aktywnych połączeń.

en: Error: no active connection provided.
pl: Błąd: nie podano aktywnego połączenia.

en: Connection '%s' deactivation failed: %s
pl: Dezaktywacja połączenia „%s” się nie powiodła: %s

en: Warning: master='%s' doesn't refer to any existing profile.
pl: Ostrzeżenie: master=„%s” nie odnosi się do żadnego istniejącego profilu.

en: Error: invalid property '%s': %s.
pl: Błąd: nieprawidłowa właściwość „%s”: %s.

en: Error: failed to %s %s.%s: %s.
pl: Błąd: %s %s.%s się nie powiodło: %s.

en: Error: invalid slave type; %s.
pl: Błąd: nieznany typ podrzędnego; %s.

en: Error: invalid connection type; %s.
pl: Błąd: nieznany typ połączenia; %s.

en: Error: bad connection type: %s
pl: Błąd: błędny typ połączenia: %s

en: Error: master is required
pl: Błąd: „master” jest wymagane

en: Error: '%s' is not a valid monitoring mode; use '%s' or '%s'.
pl: Błąd: „%s” nie jest prawidłowym trybem monitorowania; należy użyć „%s” lub „%s”.

en: Error: 'bt-type': '%s' not valid; use [%s, %s, %s (%s), %s].
pl: Błąd: „bt-type”: „%s” jest nieprawidłowe; należy użyć [%s, %s, %s (%s), %s].

en: Error: setting '%s' is mandatory and cannot be removed.
pl: Błąd: ustawienie „%s” jest obowiązkowe i nie może być usuwane.

en: Error: value for '%s' is missing.
pl: Błąd: brak wartości dla „%s”.

en: Error: <setting>.<property> argument is missing.
pl: Błąd: brak parametru <ustawienie>.<właściwość>.

en: Error: missing setting.
pl: Błąd: brak ustawienia.

en: Error: invalid setting argument '%s'.
pl: Błąd: nieprawidłowy parametr ustawienia „%s”.

en: Error: invalid or not allowed setting '%s': %s.
pl: Błąd: nieprawidłowe lub niedozwolone ustawienie „%s”: %s.

en: Error: '%s' is ambiguous (%s.%s or %s.%s).
pl: Błąd: „%s” jest niejednoznaczne (%s.%s lub %s.%s).

en: Error: invalid <setting>.<property> '%s'.
pl: Błąd: nieprawidłowe <ustawienie>.<właściwość> „%s”.

en: Warning: There is another connection with the name '%1$s'. Reference the connection by its uuid '%2$s'
     | Warning: There are %3$u other connections with the name '%1$s'. Reference the connection by its uuid '%2$s'
pl[0]: Ostrzeżenie: istnieje %3$u inne połączenie o nazwie „%1$s”. Należy odwoływać się do połączenia za pomocą UUID „%2$s”
pl[1]: Ostrzeżenie: istnieją %3$u inne połączenia o nazwie „%1$s”. Należy odwoływać się do połączenia za pomocą UUID „%2$s”
pl[2]: Ostrzeżenie: istnieje %3$u innych połączeń o nazwie „%1$s”. Należy odwoływać się do połączenia za pomocą UUID „%2$s”

en: Error: Failed to add '%s' connection: %s
pl: Błąd: dodanie połączenia „%s” się nie powiodło: %s

note: We print here human readable text, but as scripts might parse this output * (with LANG=C), this is important to not change in the future. At least * not unless called with a new command line flag, that requests a different output. * * That means, be very careful if you change this message, it might 
en: Connection '%s' (%s) successfully added.
pl: Pomyślnie dodano połączenie „%s” (%s).

en: You can specify this option more than once. Press <Enter> when you're done.
pl: Można podać tę opcję więcej niż raz. Należy nacisnąć klawisz <Enter> po ukończeniu.

en: Error: value for '%s' argument is required.
pl: Błąd: wartość dla parametru „%s” jest wymagana.

en: Error: 'save': %s.
pl: Błąd: „save”: %s.

en: Error: '%s' argument is required.
pl: Błąd: parametr „%s” jest wymagany.

en: ['%s' setting values]
pl: [wartości ustawienia „%s”]

note: TRANSLATORS: do not translate command names and keywords before :: *              However, you should translate terms enclosed in <>.
en: ---[ Main menu ]---
    goto     [<setting> | <prop>]        :: go to a setting or property
    remove   <setting>[.<prop>] | <prop> :: remove setting or reset property value
    set      [<setting>.<prop> <value>]  :: set property value
    describe [<setting>.<prop>]          :: describe property
    print    [all | <setting>[.<prop>]]  :: print the connection
    verify   [all | fix]                 :: verify the connection
    save     [persistent|temporary]      :: save the connection
    activate [<ifname>] [/<ap>|<nsp>]    :: activate the connection
    back                                 :: go one level up (back)
    help/?   [<command>]                 :: print this help
    nmcli    <conf-option> <value>       :: nmcli configuration
    quit                                 :: exit nmcli
pl: ---[ Menu główne ]---
    goto     [<ustawienie> | <właściwość>]         :: przechodzi do ustawienia
                                                      lub właściwości
    remove   <ustawienie>[.<właściwość>] | <właściwość> :: usuwa ustawienie lub
                                                     przywraca wartość właściwości
    set      [<ustawienie>.<właściwość> <wartość>] :: ustawia wartość właściwości
    describe [<ustawienie>.<właściwość>]           :: opisuje właściwość
    print    [all | <ustawienie>[.<właściwość>]]   :: wyświetla połączenie
    verify   [all | fix]                           :: sprawdza połączenie
    save     [persistent|temporary]                :: zapisuje połączenie
    activate [<nazwa interfejsu>] [/<ap>|<nsp>]    :: aktywuje połączenie
    back                                           :: przechodzi o poziom
                                                      wyżej (wstecz)
    help/?   [<polecenie>]                         :: wyświetla tę pomoc
    nmcli    <opcja konfiguracji> <wartość>        :: konfiguracja nmcli
    quit                                           :: kończy działanie nmcli

en: goto <setting>[.<prop>] | <prop>  :: enter setting/property for editing
    
    This command enters into a setting or property for editing it.
    
    Examples: nmcli> goto connection
              nmcli connection> goto secondaries
              nmcli> goto ipv4.addresses
pl: goto <ustawienie>[.<właściwość>] | <właściwość>  :: przechodzi do
                                          ustawienia/właściwości do modyfikacji
    
    To polecenie przechodzi do ustawienia lub właściwości w celu ich modyfikacji.
    
    Przykłady: nmcli> goto connection
               nmcli connection> goto secondaries
               nmcli> goto ipv4.addresses

en: remove <setting>[.<prop>]  :: remove setting or reset property value
    
    This command removes an entire setting from the connection, or if a property
    is given, resets that property to the default value.
    
    Examples: nmcli> remove wifi-sec
              nmcli> remove eth.mtu
pl: remove <ustawienie>[.<właściwość>]  :: usuwa ustawienie lub przywraca
                                           wartość właściwości
    
    To polecenie usuwa całe ustawienie z połączenia, lub jeśli podano
    właściwość, przywraca ją do domyślnej wartości.
    
    Przykłady: nmcli> remove wifi-sec
               nmcli> remove eth.mtu

en: set [<setting>.<prop> <value>]  :: set property value
    
    This command sets property value.
    
    Example: nmcli> set con.id My connection
pl: set [<ustawienie>.<właściwość> <wartość>]  :: ustawia wartość właściwości
    
    To polecenie ustawia wartość właściwości.
    
    Przykład: nmcli> set con.id Moje połączenie

en: describe [<setting>.<prop>]  :: describe property
    
    Shows property description. You can consult nm-settings(5) manual page to see all NM settings and properties.
pl: describe [<ustawienie>.<właściwość>]  :: opisuje właściwość
    
    Wyświetla opis właściwości. Wszystkie ustawienia i właściwości usługi NM
    można znaleźć na stronie podręcznika nm-settings(5).

en: print [all]  :: print setting or connection values
    
    Shows current property or the whole connection.
    
    Example: nmcli ipv4> print all
pl: print [all]  :: wyświetla ustawienia lub wartości połączeń
    
    Wyświetla bieżącą właściwość lub całe połączenie.
    
    Przykład: nmcli ipv4> print all

en: verify [all | fix]  :: verify setting or connection validity
    
    Verifies whether the setting or connection is valid and can be saved later.
    It indicates invalid values on error. Some errors may be fixed automatically
    by 'fix' option.
    
    Examples: nmcli> verify
              nmcli> verify fix
              nmcli bond> verify
pl: verify [all | fix]  :: sprawdza ustawienie lub poprawność połączenia
    
    Sprawdza, czy ustawienie lub połączenie jest prawidłowe i może zostać
    później zapisane. Wskazuje nieprawidłowe wartości po napotkaniu błędu.
    Niektóre błędy mogą zostać naprawione automatycznie za pomocą opcji „fix”.
    
    Przykłady: nmcli> verify
               nmcli> verify fix
               nmcli bond> verify

en: save [persistent|temporary]  :: save the connection
    
    Sends the connection profile to NetworkManager that either will save it
    persistently, or will only keep it in memory. 'save' without an argument
    means 'save persistent'.
    Note that once you save the profile persistently those settings are saved
    across reboot or restart. Subsequent changes can also be temporary or
    persistent, but any temporary changes will not persist across reboot or
    restart. If you want to fully remove the persistent connection, the connection
    profile must be deleted.
pl: save [persistent|temporary]  :: zapisuje połączenie
    
    Wysyła profil połączenia do usługi NetworkManager, która zapisze go na
    stałe lub tylko przechowa w pamięci. „save” bez parametru oznacza „save persistent”.
    Proszę zauważyć, że po zapisaniu profilu na stałe te ustawienia są
    zachowywane między ponownymi uruchomieniami. Dalsze zmiany także mogą być
    tymczasowe lub stałe, ale wszystkie zmiany tymczasowe nie będą zachowywane
    między ponownymi uruchomieniami. Aby w pełni usunąć trwałe połączenie,
    należy usunąć profil połączenia.

en: activate [<ifname>] [/<ap>|<nsp>]  :: activate the connection
    
    Activates the connection.
    
    Available options:
    <ifname>    - device the connection will be activated on
    /<ap>|<nsp> - AP (Wi-Fi) or NSP (WiMAX) (prepend with / when <ifname> is not specified)
pl: activate [<nazwa interfejsu>] [/<ap>|<nsp>]  :: aktywuje połączenie
    
    Aktywuje połączenie.
    
    Dostępne opcje:
    <nazwa interfejsu> — urządzenie, na którym aktywowane będzie połączenie
    /<ap>|<nsp>        — punkt dostępowy (Wi-Fi) lub NSP (WiMAX) (należy
                         poprzedzić znakiem /, kiedy nie podano
                         <nazwy-interfejsu>)

en: back  :: go to upper menu level
pl: back  :: przechodzi do menu wyższego poziomu

en: help/? [<command>]  :: help for the nmcli commands
pl: help/? [<polecenie>]  :: pomoc dla poleceń nmcli

en: nmcli [<conf-option> <value>]  :: nmcli configuration
    
    Configures nmcli. The following options are available:
    status-line yes | no          [default: no]
    save-confirmation yes | no    [default: yes]
    show-secrets yes | no         [default: no]
    prompt-color <color> | <0-8>  [default: 0]
    %s
    Examples: nmcli> nmcli status-line yes
              nmcli> nmcli save-confirmation no
              nmcli> nmcli prompt-color 3
pl: nmcli [<opcja-konfiguracji> <wartość>]  :: konfiguracja nmcli
    
    Konfiguruje nmcli. Dostępne opcje:
    status-line yes | no         [domyślnie: no]
    save-confirmation yes | no   [domyślnie: yes]
    show-secrets yes | no        [domyślnie: no]
    prompt-color <kolor> | <0-8> [domyślnie: 0]
    %s
    Przykłady: nmcli> nmcli status-line yes
               nmcli> nmcli save-confirmation no
               nmcli> nmcli prompt-color 3

en: quit  :: exit nmcli
    
    This command exits nmcli. When the connection being edited is not saved, the user is asked to confirm the action.
pl: quit  :: kończy działanie nmcli
    
    To polecenie kończy działanie nmcli. Jeśli modyfikowane połączenie nie jest zapisane, użytkownik zostanie poproszony o potwierdzenie działania.

en: Unknown command: '%s'
pl: Nieznane polecenie: „%s”

note: TRANSLATORS: do not translate command names and keywords before :: *              However, you should translate terms enclosed in <>.
en: ---[ Property menu ]---
    set      [<value>]               :: set new value
    add      [<value>]               :: add new option to the property
    change                           :: change current value
    remove   [<index> | <option>]    :: delete the value
    describe                         :: describe property
    print    [setting | connection]  :: print property (setting/connection) value(s)
    back                             :: go to upper level
    help/?   [<command>]             :: print this help or command description
    quit                             :: exit nmcli
pl: ---[ Menu właściwości ]---
    set      [<wartość>]             :: ustawia nową wartość
    add      [<wartość>]             :: dodaje nową wartość do właściwości
    change                           :: zmienia bieżącą wartość
    remove   [<indeks> | <opcja>]    :: usuwa wartość
    describe                         :: opisuje wartość
    print    [setting | connection]  :: wyświetla wartości właściwości
                                        (ustawienia/połączenia)
    back                             :: przechodzi do wyższego poziomu
    help/?   [<polecenie>]           :: wyświetla tę pomoc lub opis polecenia
    quit                             :: kończy działanie nmcli

en: set [<value>]  :: set new value
    
    This command sets provided <value> to this property
pl: set [<wartość>]  :: ustawia nową wartość
    
    To polecenie ustawia podaną <wartość> tej właściwości

en: add [<value>]  :: append new value to the property
    
    This command adds provided <value> to this property, if the property is of a container type. For single-valued properties the property value is replaced (same as 'set').
pl: add [<wartość>]  :: dodaje nową wartość do właściwości
    
    To polecenie dodaje podaną <wartość> do tej właściwości, jeśli właściwość jest typu kontener. W przypadku właściwości zawierających jedną wartość zastępuje tę wartość (podobnie jak „set”).

en: change  :: change current value
    
    Displays current value and allows editing it.
pl: change  :: zmienia bieżącą wartość
    
    Wyświetla bieżącą wartość i umożliwia jej modyfikację.

en: describe  :: describe property
    
    Shows property description. You can consult nm-settings(5) manual page to see all NM settings and properties.
pl: describe  :: opisuje właściwość
    
    Wyświetla opis właściwości. Wszystkie ustawienia i właściwości usługi NM można znaleźć na stronie podręcznika nm-settings(5).

en: print [property|setting|connection]  :: print property (setting, connection) value(s)
    
    Shows property value. Providing an argument you can also display values for the whole setting or connection.
pl: print [property|setting|connection]  :: wyświetla wartości właściwości
                                            (ustawienia, połączenia)
    
    Wyświetla wartość właściwości. Podając parametr można także wyświetlić wartości dla całego ustawienia lub połączenia.

en: help/? [<command>]  :: help for nmcli commands
pl: help/? [<polecenie>]  :: pomoc dla poleceń nmcli

en: Error: Connection activation failed.
pl: Błąd: aktywacja połączenia się nie powiodła.

note: TRANSLATORS: status line in nmcli connection editor
en: [ Type: %s | Name: %s | UUID: %s | Dirty: %s | Temp: %s ]
pl: [ Typ: %s | nazwa: %s | UUID: %s | dirty: %s | tymczasowe: %s ]

en: The connection is not saved. Do you really want to quit? %s
pl: Połączenie nie jest zapisane. Na pewno zakończyć? %s

en: The connection profile has been removed from another client. You may type 'save' in the main menu to restore it.
pl: Profil połączenia został usunięty z innego klienta. Można wpisać „save” w głównym oknie, aby go przywrócić.

en: Allowed values for '%s' property: %s
pl: Dozwolone wartości dla właściwości „%s”: %s

en: Enter '%s' value:
pl: Proszę podać wartość „%s”:

en: Error: failed to set '%s' property: %s
pl: Błąd: ustawienie właściwości „%s” się nie powiodło: %s

en: Edit '%s' value:
pl: Modyfikacja wartości „%s”:

en: Error: %s
pl: Błąd: %s

en: Unknown command argument: '%s'
pl: Nieznany parametr polecenia: „%s”

en: Available settings: %s
pl: Dostępne ustawienia: %s

en: Error: invalid setting name; %s
pl: Błąd: nieprawidłowa nazwa ustawienia; %s

en: Available properties: %s
pl: Dostępne właściwości: %s

en: Error: property %s
pl: Błąd: właściwość %s

en: Saving the connection with 'autoconnect=yes'. That might result in an immediate activation of the connection.
    Do you still want to save? %s
pl: Zapisywanie połączenia za pomocą „autoconnect=yes”. Może to spowodować natychmiastową aktywację połączenia.
    Na pewno zapisać? %s

en: You may edit the following settings: %s
pl: Można modyfikować następujące ustawienia: %s

en: The connection profile has been removed from another client. You may type 'save' to restore it.
pl: Profil połączenia został usunięty z innego klienta. Można wpisać „save”, aby go przywrócić.

en: Error: no setting selected; valid are [%s]
pl: Błąd: nie wybrano ustawienia; prawidłowe to [%s]

en: use 'goto <setting>' first, or 'set <setting>.<property>'
pl: należy najpierw użyć „goto <ustawienie>” lub „set <ustawienie>.<właściwość>”

en: Error: invalid setting argument '%s'; valid are [%s]
pl: Błąd: nieprawidłowy parametr ustawienia „%s”; prawidłowe to [%s]

en: Error: missing setting for '%s' property
pl: Błąd: brak ustawienia dla właściwości „%s”

en: Error: invalid property: %s
pl: Błąd: nieprawidłowa właściwość: %s

en: Error: unknown setting '%s'
pl: Błąd: nieznane ustawienie „%s”

en: You may edit the following properties: %s
pl: Można modyfikować następujące właściwości: %s

en: Error: failed to remove value of '%s': %s
pl: Błąd: usunięcie wartości „%s” się nie powiodło: %s

en: Error: no argument given; valid are [%s]
pl: Błąd: nie podano żadnego parametru; prawidłowe to [%s]

en: Setting '%s' is not present in the connection.
pl: Ustawienie „%s” nie jest obecne w połączeniu.

en: Error: %s properties, nor it is a setting name.
pl: Błąd: właściwości %s, ani nie jest nazwą ustawiania.

en: use 'goto <setting>' first, or 'describe <setting>.<property>'
pl: należy najpierw użyć „goto <ustawienie>” lub „describe <ustawienie>.<właściwość>”

en: Error: invalid property: %s, neither a valid setting name.
pl: Błąd: nieprawidłowa właściwość: %s: ani prawidłową nazwą ustawienia.

en: Error: unknown setting: '%s'
pl: Błąd: nieznane ustawienie: „%s”

en: Error: '%s' setting not present in the connection
pl: Błąd: ustawienie „%s” nie jest obecne w połączeniu

en: Error: invalid property: %s%s
pl: Błąd: nieprawidłowa właściwość: %s%s

en: , neither a valid setting name
pl: , ani prawidłową nazwą ustawienia

en: Invalid verify option: %s
pl: Nieprawidłowa opcja sprawdzania: %s

en: Verify setting '%s': %s
pl: Sprawdzenie ustawienia „%s”: %s

en: Verify connection: %s
pl: Sprawdzenie połączenia: %s

en: The error cannot be fixed automatically.
pl: Nie można automatycznie naprawić błędu.

en: Error: invalid argument '%s'
pl: Błąd: nieprawidłowy parametr „%s”

en: Error: Failed to save '%s' (%s) connection: %s
pl: Błąd: zapisanie połączenia „%s” (%s) się nie powiodło: %s

en: Error: Timeout saving '%s' (%s) connection
pl: Błąd: przekroczono czas oczekiwania podczas zapisywania połączenia „%s” (%s)

en: Connection '%s' (%s) successfully saved.
pl: Pomyślnie zapisano połączenie „%s” (%s).

en: Connection '%s' (%s) successfully updated.
pl: Pomyślnie zaktualizowano połączenie „%s” (%s).

en: Error: connection verification failed: %s
pl: Błąd: sprawdzenie połączenia się nie powiodło: %s

en: (unknown error)
pl: (nieznany błąd)

en: You may try running 'verify fix' to fix errors.
pl: Można spróbować wykonać „verify fix”, aby naprawić błędy.

note: TRANSLATORS: do not translate 'save', leave it as it is
en: Error: connection is not saved. Type 'save' first.
pl: Błąd: połączenie nie jest zapisane. Należy najpierw wpisać „save”.

en: Error: connection is not valid: %s
pl: Błąd: połączenie jest nieprawidłowe: %s

en: Error: Cannot activate connection: %s.
pl: Błąd: nie można aktywować połączenia: %s.

en: Error: Failed to activate '%s' (%s) connection: %s
pl: Błąd: aktywowanie połączenia „%s” (%s) się nie powiodło: %s

en: Monitoring connection activation (press any key to continue)
pl: Aktywacja monitorowania połączenia (naciśnięcie dowolnego klawisza kontynuuje)

en: Error: status-line: %s
pl: Błąd: status-line: %s

en: Error: save-confirmation: %s
pl: Błąd: save-confirmation: %s

en: Error: show-secrets: %s
pl: Błąd: show-secrets: %s

en: Current nmcli configuration:
pl: Obecna konfiguracja nmcli:

en: Invalid configuration option '%s'; allowed [%s]
pl: Nieprawidłowa opcja konfiguracji „%s”; dozwolone [%s]

en: Error: only one of 'id', 'filename', uuid, or 'path' can be provided.
pl: Błąd: tylko jedno z „id”, „filename”, UUID lub „path” może być podane.

en: Error: Unknown connection '%s'.
pl: Błąd: nieznane połączenie „%s”.

en: Warning: editing existing connection '%s'; 'type' argument is ignored
pl: Ostrzeżenie: modyfikowanie istniejącego połączenia „%s”; parametr „type” jest ignorowany

en: Warning: editing existing connection '%s'; 'con-name' argument is ignored
pl: Ostrzeżenie: modyfikowanie istniejącego połączenia „%s”; parametr „con-name” jest ignorowany

en: Valid connection types: %s
pl: Prawidłowe typy połączeń: %s

en: Error: invalid connection type; %s
pl: Błąd: nieznany typ połączenia; %s

en: ===| nmcli interactive connection editor |===
pl: ===| interaktywny edytor połączeń nmcli |===

en: Editing existing '%s' connection: '%s'
pl: Modyfikowanie istniejącego połączenia „%s”: „%s”

en: Adding a new '%s' connection
pl: Dodawanie nowego połączenia „%s”

note: TRANSLATORS: do not translate 'help', leave it as it is
en: Type 'help' or '?' for available commands.
pl: Wpisanie „help” lub „?” wyświetla dostępne polecenia.

note: TRANSLATORS: do not translate 'print', leave it as it is
en: Type 'print' to show all the connection properties.
pl: Wpisanie „print” wyświetla wszystkie właściwości połączenia.

note: TRANSLATORS: do not translate 'describe', leave it as it is
en: Type 'describe [<setting>.<prop>]' for detailed property description.
pl: Wpisanie „describe [<ustawienie>.<właściwość>]” wyświetla szczegółowy opis właściwości.

en: Error: Failed to modify connection '%s': %s
pl: Błąd: zmodyfikowanie połączenia „%s” się nie powiodło: %s

en: Connection '%s' (%s) successfully modified.
pl: Pomyślnie zmodyfikowano połączenie „%s” (%s).

en: %s (%s) cloned as %s (%s).
pl: Sklonowano %s (%s) jako %s (%s).

en: New connection name:
pl: Nazwa nowego połączenia:

en: Error: <new name> argument is missing.
pl: Błąd: brak parametru <nowa nazwa>.

en: Error: unknown extra argument: '%s'.
pl: Błąd: nieznany dodatkowy parametr: „%s”.

en: Error: not all connections deleted.
pl: Błąd: nie usunięto wszystkich połączeń.

en: Error: Connection deletion failed: %s
pl: Błąd: usunięcie połączenia się nie powiodło: %s

en: Error: %s.
pl: Błąd: %s.

en: Error: not all connections found.
pl: Błąd: nie odnaleziono wszystkich połączeń.

en: Error: cannot delete unknown connection(s): %s.
pl: Błąd: nie można usunąć nieznanych połączeń: %s.

en: %s: connection profile changed
pl: %s: zmieniono profil połączenia

en: %s: connection profile created
pl: %s: utworzono profil połączenia

en: %s: connection profile removed
pl: %s: usunięto profil połączenia

en: Error: failed to reload connections: %s.
pl: Błąd: ponowne wczytanie połączeń się nie powiodło: %s.

en: Error: failed to load connection: %s.
pl: Błąd: wczytanie połączeń się nie powiodło: %s.

en: Could not load file '%s'
pl: Nie można wczytać pliku „%s”

en: File to import:
pl: Plik do zaimportowania:

en: Error: No arguments provided.
pl: Błąd: nie podano żadnych parametrów.

en: Warning: 'type' already specified, ignoring extra one.
pl: Ostrzeżenie: „type” zostało już podane, ignorowanie dodatkowego.

en: Warning: 'file' already specified, ignoring extra one.
pl: Ostrzeżenie: „file” zostało już podane, ignorowanie dodatkowego.

en: Error: 'type' argument is required.
pl: Błąd: parametr „type” jest wymagany.

en: Error: 'file' argument is required.
pl: Błąd: parametr „file” jest wymagany.

en: Error: failed to find VPN plugin for %s.
pl: Błąd: odnalezienie wtyczki VPN dla %s się nie powiodło.

en: Error: failed to load VPN plugin: %s.
pl: Błąd: wczytanie wtyczki VPN się nie powiodło: %s.

en: Error: failed to import '%s': %s.
pl: Błąd: zaimportowanie „%s” się nie powiodło: %s.

en: Output file name:
pl: Nazwa pliku wyjściowego:

en: Error: the connection is not VPN.
pl: Błąd: połączenie nie jest VPN.

en: Error: failed to create temporary file %s.
pl: Błąd: utworzenie pliku tymczasowego %s się nie powiodło.

en: Error: failed to export '%s': %s.
pl: Błąd: wyeksportowanie „%s” się nie powiodło: %s.

en: Error: failed to read temporary file '%s': %s.
pl: Błąd: odczytanie pliku tymczasowego „%s” się nie powiodło: %s.

note: define some prompts
en: Interface:
pl: Interfejs:

en: Interface(s):
pl: Interfejsy:

en: (none)
pl: (brak)

en: <invisible> | %s
pl: <niewidoczne> | %s

en: <invisible>
pl: <niewidoczne>

en: %u Mb/s
pl: %u Mb/s

en: Usage: nmcli device { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { status | show | set | connect | reapply | modify | disconnect | delete | monitor | wifi | lldp }
    
      status
    
      show [<ifname>]
    
      set [ifname] <ifname> [autoconnect yes|no] [managed yes|no]
    
      connect <ifname>
    
      reapply <ifname>
    
      modify <ifname> ([+|-]<setting>.<property> <value>)+
    
      disconnect <ifname> ...
    
      delete <ifname> ...
    
      monitor <ifname> ...
    
      wifi [list [ifname <ifname>] [bssid <BSSID>] [--rescan yes|no|auto]]
    
      wifi connect <(B)SSID> [password <password>] [wep-key-type key|phrase] [ifname <ifname>]
                             [bssid <BSSID>] [name <name>] [private yes|no] [hidden yes|no]
    
      wifi hotspot [ifname <ifname>] [con-name <name>] [ssid <SSID>] [band a|bg] [channel <channel>] [password <password>]
    
      wifi rescan [ifname <ifname>] [[ssid <SSID to scan>] ...]
    
      wifi show-password [ifname <ifname>]
    
      lldp [list [ifname <ifname>]]
pl: Użycie: nmcli device { POLECENIE | help }
    
    POLECENIE := { status | show | set | connect | reapply | modify | disconnect | delete | monitor | wifi | lldp }
    
      status
    
      show [<nazwa interfejsu>]
    
      set [ifname] <nazwa interfejsu> [autoconnect yes|no] [managed yes|no]
    
      connect <nazwa interfejsu>
    
      reapply <nazwa interfejsu>
    
      modify <nazwa interfejsu> ([+|-]<ustawienie>.<właściwość> <wartość>)+
    
      disconnect <nazwa interfejsu> …
    
      delete <nazwa interfejsu> …
    
      monitor <nazwa interfejsu> …
    
      wifi [list [ifname <nazwa interfejsu>] [bssid <BSSID>]
           [--rescan yes|no|auto]]
    
      wifi connect <(B)SSID> [password <hasło>] [wep-key-type key|phrase]
                             [ifname <nazwa interfejsu>] [bssid <BSSID>]
                             [name <nazwa>] [private yes|no] [hidden yes|no]
    
      wifi hotspot [ifname <nazwa interfejsu>] [con-name <nazwa>] [ssid <SSID>]
                   [band a|bg] [channel <kanał>] [password <hasło>]
    
      wifi rescan [ifname <nazwa interfejsu>] [[ssid <SSID do skanowania>] …]
    
      wifi show-password [ifname <nazwa interfejsu>]
    
      lldp [list [ifname <nazwa interfejsu>]]

en: Usage: nmcli device status { help }
    
    Show status for all devices.
    By default, the following columns are shown:
     DEVICE     - interface name
     TYPE       - device type
     STATE      - device state
     CONNECTION - connection activated on device (if any)
    Displayed columns can be changed using '--fields' global option. 'status' is
    the default command, which means 'nmcli device' calls 'nmcli device status'.
pl: Użycie: nmcli device status { help }
    
    Wyświetla stan wszystkich urządzeń.
    Domyślnie wyświetlane są następujące kolumny:
     URZĄDZENIE — nazwa interfejsu
     TYP        — typ urządzenia
     STAN       — stan urządzenia
     POŁĄCZENIE — połączenie aktywowane na urządzeniu (jeśli istnieje)
    Wyświetlane kolumny mogą być zmieniane za pomocą globalnej opcji
    „--fields”. „status” jest domyślnym poleceniem, co oznacza, że „nmcli
    device” wywołuje „nmcli device status”.

en: Usage: nmcli device show { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [<ifname>]
    
    Show details of device(s).
    The command lists details for all devices, or for a given device.
pl: Użycie: nmcli device show { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := [<nazwa interfejsu>]
    
    Wyświetla szczegóły urządzeń.
    Polecenie wyświetla szczegóły dla wszystkich urządzeń lub tylko podanego.

en: Usage: nmcli device connect { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <ifname>
    
    Connect the device.
    NetworkManager will try to find a suitable connection that will be activated.
    It will also consider connections that are not set to auto-connect.
pl: Użycie: nmcli device connect { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := <nazwa interfejsu>
    
    Łączy urządzenie.
    Usługa NetworkManager spróbuje odnaleźć pasujące połączenie do aktywowania.
    Weźmie pod uwagę także połączenia, które nie są ustawione na
    automatyczne łączenie.

en: Usage: nmcli device reapply { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <ifname>
    
    Attempts to update device with changes to the currently active connection
    made since it was last applied.
pl: Użycie: nmcli device reapply { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := <nazwa interfejsu>
    
    Próbuje zaktualizować urządzenie zmianami wprowadzonymi do obecnie aktywnego połączenia od ostatniego zastosowania zmian.

en: Usage: nmcli device disconnect { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <ifname> ...
    
    Disconnect devices.
    The command disconnects the device and prevents it from auto-activating
    further connections without user/manual intervention.
pl: Użycie: nmcli device disconnect { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := <nazwa interfejsu> …
    
    Rozłącza urządzenie.
    Polecenie rozłącza urządzenie i uniemożliwia mu dalsze automatyczne
    aktywowanie połączeń bez działania użytkownika.

en: Usage: nmcli device delete { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <ifname> ...
    
    Delete the software devices.
    The command removes the interfaces. It only works for software devices
    (like bonds, bridges, etc.). Hardware devices cannot be deleted by the
    command.
pl: Użycie: nmcli device delete { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := <nazwa interfejsu> …
    
    Usuwa urządzenie programowe.
    Polecenie usuwa interfejs. Działa tylko dla urządzeń programowych (takich
    jak wiązanie, mostkowanie itp.). Urządzenia sprzętowe nie mogą być usuwane
    tym poleceniem.

en: Usage: nmcli device set { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := DEVICE { PROPERTY [ PROPERTY ... ] }
    DEVICE    := [ifname] <ifname> 
    PROPERTY  := { autoconnect { yes | no } |
                 { managed { yes | no }
    
    Modify device properties.
pl: Użycie: nmcli device set { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY  := URZĄDZENIE { WŁAŚCIWOŚĆ [ WŁAŚCIWOŚĆ … ] }
    URZĄDZENIE := [ifname] <nazwa interfejsu> 
    WŁAŚCIWOŚĆ := { autoconnect { yes | no } |
                  { managed { yes | no }
    
    Modyfikuje właściwości urządzenia.

en: Usage: nmcli device monitor { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [<ifname>] ...
    
    Monitor device activity.
    This command prints a line whenever the specified devices change state.
    Monitors all devices in case no interface is specified.
pl: Użycie: nmcli device monitor { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := [<nazwa interfejsu>] …
    
    Monitoruje aktywność urządzenia.
    Polecenie wyświetla wiersz, kiedy podane urządzenie ulegnie zmianie.
    Monitoruje wszystkie urządzenia, jeśli nie podano żadnego interfejsu.

en: Usage: nmcli device wifi { ARGUMENTS | help }
    
    Perform operation on Wi-Fi devices.
    
    ARGUMENTS := [list [ifname <ifname>] [bssid <BSSID>] [--rescan yes|no|auto]]
    
    List available Wi-Fi access points. The 'ifname' and 'bssid' options can be
    used to list APs for a particular interface, or with a specific BSSID. The
    --rescan flag tells whether a new Wi-Fi scan should be triggered.
    
    ARGUMENTS := connect <(B)SSID> [password <password>] [wep-key-type key|phrase] [ifname <ifname>]
                         [bssid <BSSID>] [name <name>] [private yes|no] [hidden yes|no]
    
    Connect to a Wi-Fi network specified by SSID or BSSID. The command finds a
    matching connection or creates one and then activates it on a device. This
    is a command-line counterpart of clicking an SSID in a GUI client. If a
    connection for the network already exists, it is possible to bring up the
    existing profile as follows: nmcli con up id <name>. Note that only open,
    WEP and WPA-PSK networks are supported if no previous connection exists.
    It is also assumed that IP configuration is obtained via DHCP.
    
    ARGUMENTS := hotspot [ifname <ifname>] [con-name <name>] [ssid <SSID>]
                         [band a|bg] [channel <channel>] [password <password>]
    
    Create a Wi-Fi hotspot. Use 'connection down' or 'device disconnect'
    to stop the hotspot.
    Parameters of the hotspot can be influenced by the optional parameters:
    ifname - Wi-Fi device to use
    con-name - name of the created hotspot connection profile
    ssid - SSID of the hotspot
    band - Wi-Fi band to use
    channel - Wi-Fi channel to use
    password - password to use for the hotspot
    
    ARGUMENTS := rescan [ifname <ifname>] [[ssid <SSID to scan>] ...]
    
    Request that NetworkManager immediately re-scan for available access points.
    NetworkManager scans Wi-Fi networks periodically, but in some cases it might
    be useful to start scanning manually. 'ssid' allows scanning for a specific
    SSID, which is useful for APs with hidden SSIDs. More 'ssid' parameters can be
    given. Note that this command does not show the APs,
    use 'nmcli device wifi list' for that.
pl: Użycie: nmcli device wifi { PARAMETRY | help }
    
    Wykonuje działanie na urządzeniach Wi-Fi.
    
    PARAMETRY := [list [ifname <nazwa interfejsu>] [bssid <BSSID>]] [--rescan yes|no|auto]]
    
    Wyświetla listę dostępnych punktów dostępowych Wi-Fi. Opcje „ifname” i
    „bssid” mogą być używane do wyświetlenia listy punktów dostępowych dla
    konkretnego interfejsu lub o podanym BSSID. Flaga --rescan określa, czy
    wywoływać nowe skanowanie sieci Wi-Fi.
    
    PARAMETRY := connect <(B)SSID> [password <hasło>] [wep-key-type key|phrase] [ifname <nazwa interfejsu>]
                        [bssid <BSSID>] [name <nazwa>] [private yes|no] [hidden yes|no]
    
    Łączy z siecią Wi-Fi podaną jako SSID lub BSSID. Polecenie tworzy nowe
    połączenia, a następnie aktywuje je na urządzeniu. Jest to odpowiednik
    kliknięcia SSID w kliencie graficznym dla wiersza poleceń. Jeśli połączenie
    dla sieci już istnieje, to lepiej jest aktywować istniejący profil w ten
    sposób: nmcli con up id <nazwa>. Proszę zauważyć, że w tej chwili
    obsługiwane są tylko sieci otwarte oraz zabezpieczone za pomocą WEP
    i WPA-PSK, jeśli nie istnieje poprzednie połączenie. Przyjmowane jest
    także, że konfiguracja IP jest uzyskiwana przez DHCP.
    
    PARAMETRY := hotspot [ifname <nazwa interfejsu>] [con-name <nazwa>] [ssid <SSID>]
                              [band a|bg] [channel <kanał>] [password <hasło>]
    
    Tworzy hotspot Wi-Fi. Należy użyć „connection down” lub „device disconnect”,
    aby zatrzymać hotspot.
    Parametry hotspotu mogą być zmieniane opcjonalnymi parametrami:
    ifname — używane urządzenie Wi-Fi
    con-name — nazwa profilu połączenia tworzonego hotspotu
    ssid — SSID hotspotu
    band — używane pasmo Wi-Fi
    channel — używany kanał Wi-Fi
    password — hasło hotspotu
    
    PARAMETRY := rescan [ifname <nazwa interfejsu>] [[ssid <SSID do skanowania>] …]
    
    Żąda, aby usługa NetworkManager natychmiastowo ponownie przeskanowała dostępne punkty dostępowe.
    Usługa NetworkManager okresowo skanuje sieci Wi-Fi, ale w niektórych
    przypadkach ręczne rozpoczęcie skanowania może być przydatne. „ssid”
    umożliwia skanowanie podanego SSID, co jest przydatne dla punktów
    dostępowych z ukrytym SSID. Można podać więcej parametrów „ssid”. Proszę
    zauważyć, że to polecenie nie wyświetla punktów dostępowych, i w tym celu
    należy użyć „nmcli device wifi list”.

en: Usage: nmcli device lldp { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [list [ifname <ifname>]]
    
    List neighboring devices discovered through LLDP. The 'ifname' option can be
    used to list neighbors for a particular interface.
pl: Użycie: nmcli device lldp { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := [list [ifname <nazwa interfejsu>]]
    
    Wyświetla listę sąsiednich urządzeń wykrytych przez LLDP. Opcja „ifname”
    może być używana do wyświetlania listy sąsiadów dla konkretnego interfejsu.

en: Error: No interface specified.
pl: Błąd: nie podano żadnego interfejsu.

en: Warning: argument '%s' is duplicated.
pl: Ostrzeżenie: podwójny parametr „%s”.

en: Error: Device '%s' not found.
pl: Błąd: nie odnaleziono urządzenia „%s”.

en: Error: not all devices found.
pl: Błąd: nie odnaleziono wszystkich urządzeń.

en: No interface specified
pl: Nie podano żadnego interfejsu

en: Device '%s' not found
pl: Nie odnaleziono urządzenia „%s”

en: %u MHz
pl: %u MHz

en: %u Mbit/s
pl: %u Mb/s

en: Ad-Hoc
pl: Ad-hoc

en: Infra
pl: Infrastruktura

en: N/A
pl: Nie dotyczy

en: Device details
pl: Informacje o urządzeniu

en: Error: 'device show': %s
pl: Błąd: „device show”: %s

en: Status of devices
pl: Stan urządzenia

en: Error: 'device status': %s
pl: Błąd: „device status”: %s

en: Error: Timeout %d sec expired.
pl: Błąd: przekroczono czas oczekiwania o %d sekund.

en: Device '%s' successfully activated with '%s'.
pl: Pomyślnie aktywowano urządzenie „%s” za pomocą „%s”.

en: Hint: "nmcli dev wifi show-password" shows the Wi-Fi name and password.
pl: Wskazówka: „nmcli dev wifi show-password” wyświetla nazwę i hasło sieci Wi-Fi.

en: Error: Connection activation failed: (%d) %s.
pl: Błąd: aktywacja połączenia się nie powiodła: (%d) %s.

en: Error: Failed to setup a Wi-Fi hotspot: %s
pl: Błąd: ustawienie hotspotu Wi-Fi się nie powiodło: %s

en: Error: Failed to add/activate new connection: %s
pl: Błąd: dodanie/aktywacja nowego połączenia się nie powiodła: %s

en: Error: Failed to activate connection: %s
pl: Błąd: aktywacja połączenia się nie powiodła: %s

en: Error: Device activation failed: %s
pl: Błąd: aktywacja urządzenia się nie powiodła: %s

en: Error: extra argument not allowed: '%s'.
pl: Błąd: niedozwolony dodatkowy parametr: „%s”.

en: Device '%s' successfully disconnected.
pl: Pomyślnie rozłączono urządzenie „%s”.

en: Device '%s' successfully removed.
pl: Pomyślnie usunięto urządzenie „%s”.

en: Error: Reapplying connection to device '%s' (%s) failed: %s
pl: Błąd: ponowne zastosowanie połączenia do urządzenia „%s” (%s) się nie powiodło: %s

en: Connection successfully reapplied to device '%s'.
pl: Pomyślnie zastosowano ponownie połączenie do urządzenia „%s”.

en: Error: Reading applied connection from device '%s' (%s) failed: %s
pl: Błąd: odczytanie zastosowanego połączenia od urządzenia „%s” (%s) się nie powiodło: %s

en: Error: not all devices disconnected.
pl: Błąd: nie rozłączono wszystkich połączeń.

en: Error: Device '%s' (%s) disconnecting failed: %s
pl: Błąd: rozłączenie urządzenia „%s” (%s) się nie powiodło: %s

en: Error: not all devices deleted.
pl: Błąd: nie usunięto wszystkich urządzeń.

en: Error: Device '%s' (%s) deletion failed: %s
pl: Błąd: usunięcie urządzenia „%s” (%s) się nie powiodło: %s

en: Error: No property specified.
pl: Błąd: nie podano właściwości.

en: Error: '%s' argument is missing.
pl: Błąd: brak parametru „%s”.

en: Error: 'managed': %s.
pl: Błąd: „managed”: %s.

en: Error: 'autoconnect': %s.
pl: Błąd: „autoconnect”: %s.

en: Error: property '%s' is not known.
pl: Błąd: nieznana właściwość „%s”.

en: %s: using connection '%s'
pl: %s: używanie połączenia „%s”

en: %s: device created
pl: %s: utworzono urządzenie

en: %s: device removed
pl: %s: usunięto urządzenie

en: Wi-Fi scan list
pl: Lista skanowania sieci Wi-Fi

en: Error: Access point with bssid '%s' not found.
pl: Błąd: nie odnaleziono punktu dostępowego z BSSID „%s”.

en: Error: 'device wifi': %s
pl: Błąd: „device wifi”: %s

en: Error: invalid rescan argument: '%s' not among [auto, no, yes]
pl: Błąd: nieprawidłowy parametr ponownego skanowania: „%s” nie jest jednym z [auto, no, yes]

en: Error: Device '%s' not found.
pl: Błąd: nie odnaleziono urządzenia „%s”.

en: Error: Device '%s' was not recognized as a Wi-Fi device, check NetworkManager Wi-Fi plugin.
pl: Błąd: urządzenie „%s” nie zostało rozpoznane jako urządzenie Wi-Fi. Proszę sprawdzić poprawność instalacji wtyczki Wi-Fi usługi NetworkManager.

en: Error: Device '%s' is not a Wi-Fi device.
pl: Błąd: urządzenie „%s” nie jest urządzeniem Wi-Fi.

en: SSID or BSSID:
pl: SSID lub BSSID:

en: Error: SSID or BSSID are missing.
pl: Błąd: brak SSID lub BSSID.

en: Error: bssid argument value '%s' is not a valid BSSID.
pl: Błąd: wartość parametru BSSID „%s” nie jest prawidłowym BSSID.

en: Error: wep-key-type argument value '%s' is invalid, use 'key' or 'phrase'.
pl: Błąd: wartość „%s” parametru wep-key-type jest nieprawidłowa, należy użyć „key” lub „phrase”.

en: Error: %s: %s.
pl: Błąd: %s: %s.

en: Error: BSSID to connect to (%s) differs from bssid argument (%s).
pl: Błąd: BSSID do połączenia (%s) różni się od parametru BSSID (%s).

en: Error: Parameter '%s' is neither SSID nor BSSID.
pl: Błąd: parametr „%s” nie wynosi SSID ani BSSID.

en: Error: No Wi-Fi device found.
pl: Błąd: nie odnaleziono urządzenia Wi-Fi.

en: Error: Failed to scan hidden SSID: %s.
pl: Błąd: skanowanie ukrytego SSID się nie powiodło: %s.

en: Error: No network with SSID '%s' found.
pl: Błąd: nie odnaleziono sieci z SSID „%s”.

en: Error: No access point with BSSID '%s' found.
pl: Błąd: nie odnaleziono punktu dostępowego z BSSID „%s”.

en: Error: Connection '%s' exists but properties don't match.
pl: Błąd: połączenie „%s” istnieje, ale właściwości się nie zgadzają.

en: Warning: '%s' should be SSID for hidden APs; but it looks like a BSSID.
pl: Ostrzeżenie: „%s” musi być SSID dla ukrytych punktów dostępowych, ale wygląda jak BSSID.

en: Password:
pl: Hasło:

en: '%s' is not valid WPA PSK
pl: „%s” nie jest prawidłowym PSK WPA

en: '%s' is not valid WEP key (it should be 5 or 13 ASCII chars)
pl: „%s” nie jest prawidłowym kluczem WEP (musi mieć 5 lub 13 znaków ASCII)

en: Hotspot password: %s
pl: Hasło hotspota: %s

en: Error: ssid is too long.
pl: Błąd: SSID jest za długie.

en: Error: band argument value '%s' is invalid; use 'a' or 'bg'.
pl: Błąd: wartość „%s” parametru pasma jest nieprawidłowa; należy użyć „a” lub „bg”.

en: Error: channel requires band too.
pl: Błąd: kanał także wymaga pasma.

en: Error: channel '%s' not valid for band '%s'.
pl: Błąd: kanał „%s” jest nieprawidłowy dla pasma „%s”.

en: Error: Device '%s' supports neither AP nor Ad-Hoc mode.
pl: Błąd: urządzenie „%s” nie obsługuje trybu punktu dostępowego ani Ad-Hoc.

en: Error: Invalid 'password': %s.
pl: Błąd: nieprawidłowe „password”: %s.

en: Error: '%s' cannot repeat.
pl: Błąd: „%s” nie może się powtarzać.

en: Security
pl: Zabezpieczenia

en: None
pl: Brak

note: Main header name
en: Device LLDP neighbors
pl: Sąsiedzi LLDP urządzenia

en: Error: 'device lldp list': %s
pl: Błąd: „device lldp lis”: %s

en: Error: '%s' is not a valid timeout.
pl: Błąd: „%s” nie jest prawidłowym czasem oczekiwania.

en: asleep
pl: wstrzymane

en: connecting
pl: łączenie

en: connected (local only)
pl: połączono (tylko lokalnie)

en: connected (site only)
pl: połączono (tylko witryny)

en: disconnecting
pl: rozłączanie

en: auth
pl: uwierzytelnianie

en: running
pl: uruchamiany

en: starting
pl: uruchamianie

en: started
pl: uruchomiono

en: enabled
pl: włączone

en: disabled
pl: wyłączone

en: Usage: nmcli general status { help }
    
    Show overall status of NetworkManager.
    'status' is the default action, which means 'nmcli gen' calls 'nmcli gen status'
pl: Użycie: nmcli general status { help }
    
    Wyświetla ogólny stan usługi NetworkManager.
    „status” jest domyślnym działaniem, co oznacza, że „nmcli gen” wywołuje „nmcli gen status”

en: Usage: nmcli general hostname { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [<hostname>]
    
    Get or change persistent system hostname.
    With no arguments, this prints currently configured hostname. When you pass
    a hostname, NetworkManager will set it as the new persistent system hostname.
pl: Użycie: nmcli general hostname { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := [<nazwa komputera>]
    
    Uzyskuje lub zmienia trwałą systemową nazwę komputera.
    Bez podania parametrów spowoduje to wyświetlenie obecnie skonfigurowanej
    nazwy komputera. Jeśli podano nazwę komputera, to usługa NetworkManager
    ustawi ją jako nową trwałą systemową nazwę komputera.

en: Usage: nmcli general permissions { help }
    
    Show caller permissions for authenticated operations.
pl: Użycie: nmcli general permissions { help }
    
    Wyświetla uprawnienia dzwoniącego dla uwierzytelnionych działań.

en: Usage: nmcli general logging { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [level <log level>] [domains <log domains>]
    
    Get or change NetworkManager logging level and domains.
    Without any argument current logging level and domains are shown. In order to
    change logging state, provide level and/or domain. Please refer to the man page
    for the list of possible logging domains.
pl: Użycie: nmcli general logging { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := [level <poziom dziennika>] [domains <domeny dziennika>]
    
    Uzyskuje lub zmienia poziom i domeny dziennika usługi NetworkManager.
    Bez podania żadnych parametrów spowoduje to wyświetlenie bieżącego poziomu
    i domen dziennika. Aby zmienić stan dziennika, należy podać poziom i/lub
    domenę. Lista możliwych domen dziennika znajduje się na stronie podręcznika.

en: Usage: nmcli networking { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { [ on | off | connectivity ] }
    
      on
    
      off
    
      connectivity [check]
pl: Użycie: nmcli networking { POLECENIE | help }
    
    POLECENIE := { on | off | connectivity }
    
      on
    
      off
    
      connectivity [check]

en: Usage: nmcli networking on { help }
    
    Switch networking on.
pl: Użycie: nmcli networking on { help }
    
    Włącza sieć.

en: Usage: nmcli networking off { help }
    
    Switch networking off.
pl: Użycie: nmcli networking off { help }
    
    Wyłącza sieć.

en: Usage: nmcli networking connectivity { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [check]
    
    Get network connectivity state.
    The optional 'check' argument makes NetworkManager re-check the connectivity.
pl: Użycie: nmcli networking connectivity { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := [check]
    
    Uzyskuje stan łączności sieciowej.
    Opcjonalny parametr „check” sprawia, że usługa NetworkManager ponownie
    sprawdzi łączność.

en: Usage: nmcli radio { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { all | wifi | wwan }
    
      all | wifi | wwan [ on | off ]
pl: Użycie: nmcli radio { POLECENIE | help }
    
    POLECENIE := { all | wifi | wwan }
    
      all | wifi | wwan [ on | off ]

en: Usage: nmcli radio all { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Get status of all radio switches, or turn them on/off.
pl: Użycie: nmcli radio all { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := [on | off]
    
    Uzyskuje stan wszystkich przełączników radia lub włącza/wyłącza je.

en: Usage: nmcli radio wifi { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Get status of Wi-Fi radio switch, or turn it on/off.
pl: Użycie: nmcli radio wifi { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := [on | off]
    
    Uzyskuje stan przełącznika radia Wi-Fi lub włącza/wyłącza go.

en: Usage: nmcli radio wwan { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Get status of mobile broadband radio switch, or turn it on/off.
pl: Użycie: nmcli radio wwan { PARAMETRY | help }
    
    PARAMETRY := [on | off]
    
    Uzyskuje stan przełącznika radia komórkowego lub włącza/wyłącza go.

en: Usage: nmcli monitor
    
    Monitor NetworkManager changes.
    Prints a line whenever a change occurs in NetworkManager
pl: Użycie: nmcli monitor
    
    Monitoruje zmiany usługi NetworkManager.
    Wyświetla wiersz, kiedy usługa NetworkManager ulegnie zmianie

en: NetworkManager status
pl: Stan usługi NetworkManager

en: Error: only these fields are allowed: %s
pl: Błąd: tylko te pola są dozwolone: %s

note: NetworkManager quit while we were waiting.
en: NetworkManager is not running.
pl: Usługa NetworkManager nie jest uruchomiona.

en: NetworkManager permissions
pl: Uprawnienia usługi NetworkManager

en: Error: 'general permissions': %s
pl: Błąd: „general permissions”: %s

en: Error: failed to reload: %s
pl: Błąd: ponowne wczytanie się nie powiodło: %s

en: Error: invalid reload flag '%s'. Allowed flags are: %s
pl: Błąd: nieprawidłowa flaga ponownego wczytania „%s”. Dozwolone flagi: %s

en: Error: extra argument '%s'
pl: Błąd: dodatkowy parametr „%s”

en: NetworkManager logging
pl: Dziennik usługi NetworkManager

en: Error: 'general logging': %s
pl: Błąd: „general logging”: %s

en: Error: failed to set logging: %s
pl: Błąd: ustawienie zapisywania w dzienniku się nie powiodło: %s

en: Error: failed to set hostname: %s
pl: Błąd: ustawienie nazwy komputera się nie powiodło: %s

en: Error: '--fields' value '%s' is not valid here (allowed field: %s)
pl: Błąd: wartość „--fields” „%s” jest nieprawidłowa (dozwolone pola: %s)

en: Error: invalid '%s' argument: '%s' (use on/off).
pl: Błąd: nieprawidłowy parametr „%s”: „%s” (należy użyć on/off).

en: Error: failed to set networking: %s
pl: Błąd: ustawienie sieci się nie powiodło: %s

note: no arguments -> get current state
en: Connectivity
pl: Łączność

en: Error: 'networking' command '%s' is not valid.
pl: Błąd: polecenie „networking” „%s” jest nieprawidłowe.

en: Networking
pl: Sieć

note: no argument, show all radio switches
en: Radio switches
pl: Przełączniki radia

en: Error: failed to set Wi-Fi radio: %s
pl: Błąd: ustawienie radia Wi-Fi się nie powiodło: %s

note: no argument, show current Wi-Fi state
en: Wi-Fi radio switch
pl: Przełącznik radia Wi-Fi

note: no argument, show current WWAN (mobile broadband) state
en: WWAN radio switch
pl: Przełącznik radia WWAN

en: NetworkManager has started
pl: Uruchomiono usługę NetworkManager

en: NetworkManager has stopped
pl: Zatrzymano usługę NetworkManager

en: Hostname set to '%s'
pl: Ustawiono nazwę komputera na „%s”

en: '%s' is now the primary connection
pl: „%s” jest teraz głównym połączeniem

en: There's no primary connection
pl: Brak głównego połączenia

en: Connectivity is now '%s'
pl: Łączność wynosi teraz „%s”

en: Networkmanager is now in the '%s' state
pl: Usługa NetworkManager jest teraz w stanie „%s”

en: connection available
pl: połączenie jest dostępne

en: connections available
pl: połączenia są dostępne

en: autoconnect
pl: łączenie automatyczne

en: fw missing
pl: brak oprogramowana sprzętowego

en: plugin missing
pl: brak wtyczki

en: sw disabled
pl: wyłączone programowo

en: hw disabled
pl: wyłączone sprzętowo

en: sw
pl: oprogramowanie

en: hw
pl: sprzęt

en: iface
pl: interfejs

en: mtu
pl: MTU

en: ip4 default
pl: domyślne IPv4

en: ip6 default
pl: domyślne IPv6

en: %s VPN connection
pl: Połączenie VPN %s

[ctx: nmcli-overview]
en: %s: %s to %s
pl: %s: %s do %s

en: Use "nmcli device show" to get complete information about known devices and
    "nmcli connection show" to get an overview on active connection profiles.
    
    Consult nmcli(1) and nmcli-examples(7) manual pages for complete usage details.
pl: Polecenie „nmcli device show” wyświetli pełne informacje o znanych
    urządzeniach, a „nmcli connection show” wyświetli przegląd aktywnych
    profili połączeń.
    
    Strony podręcznika nmcli(1) i nmcli-examples(7) zawierają pełne informacje
    o użyciu.

en: Error: 'monitor' command '%s' is not valid.
pl: Błąd: polecenie „monitor” „%s” jest nieprawidłowe.

en: Networkmanager is not running (waiting for it)
pl: Usługa NetworkManager nie jest uruchomiona (oczekiwanie na uruchomienie)

en: Usage: nmcli [OPTIONS] OBJECT { COMMAND | help }
    
    OPTIONS
      -a, --ask                                ask for missing parameters
      -c, --colors auto|yes|no                 whether to use colors in output
      -e, --escape yes|no                      escape columns separators in values
      -f, --fields <field,...>|all|common      specify fields to output
      -g, --get-values <field,...>|all|common  shortcut for -m tabular -t -f
      -h, --help                               print this help
      -m, --mode tabular|multiline             output mode
      -o, --overview                           overview mode
      -p, --pretty                             pretty output
      -s, --show-secrets                       allow displaying passwords
      -t, --terse                              terse output
      -v, --version                            show program version
      -w, --wait <seconds>                     set timeout waiting for finishing operations
    
    OBJECT
      g[eneral]       NetworkManager's general status and operations
      n[etworking]    overall networking control
      r[adio]         NetworkManager radio switches
      c[onnection]    NetworkManager's connections
      d[evice]        devices managed by NetworkManager
      a[gent]         NetworkManager secret agent or polkit agent
      m[onitor]       monitor NetworkManager changes
pl: Użycie: nmcli [OPCJE] OBIEKT { POLECENIE | help }
    
    OPCJE
      -a, --ask                                pyta o brakujące parametry
      -c, --colors auto|yes|no                 czy używać kolorów w wyjściu
      -e, --escape yes|no                      modyfikuje separatory kolumn
                                               w wartościach
      -f, --fields <pole,…>|all|common         określa pola do wyjścia
      -g, --get-values <pole,…>|all|common     skrót do „-m tabular -t -f”
      -h, --help                               wyświetla tę pomoc
      -m, --mode tabular|multiline             tryb wyjścia
      -o, --overview                           tryb przeglądu
      -p, --pretty                             sformatowane wyjście
      -s, --show-secrets                       zezwala na wyświetlanie haseł
      -t, --terse                              zwięzłe wyjście
      -v, --version                            wyświetla wersję programu
      -w, --wait <sekundy>                     ustawia czas oczekiwania
                                               na ukończenie działań
    
    OBJECT
      g[eneral]       ogólny stan i działania usługi NetworkManager
      n[etworking]    ogólne sterowanie siecią
      r[adio]         przełączniki radia usługi NetworkManager
      c[onnection]    połączenia usługi NetworkManager
      d[evice]        urządzenia zarządzane przez usługę NetworkManager
      a[gent]         agent haseł lub agent polkit usługi NetworkManager
      m[onitor]       monitoruje zmiany usługi NetworkManager

en: Error: missing argument for '%s' option.
pl: Błąd: brak parametru dla opcji „%s”.

en: Unexpected end of file following '%s'
pl: Nieoczekiwany koniec pliku po „%s”

en: Expected whitespace following '%s'
pl: Nieoczekiwana spacja po „%s”

en: Expected a value for '%s'
pl: Oczekiwano wartości dla „%s”

en: Expected a line break following '%s'
pl: Oczekiwano nowego wiersza po „%s”

en: Error: Option '--terse' is specified the second time.
pl: Błąd: opcja „--terse” został podana po raz drugi.

en: Error: Option '--terse' is mutually exclusive with '--pretty'.
pl: Błąd: opcja „--terse” jest wzajemnie wykluczająca z opcją „--pretty”.

en: Error: Option '--pretty' is specified the second time.
pl: Błąd: opcja „--pretty” został podana po raz drugi.

en: Error: Option '--pretty' is mutually exclusive with '--terse'.
pl: Błąd: opcja „--pretty” jest wzajemnie wykluczająca z opcją „--terse”.

en: Error: '%s' is not a valid argument for '%s' option.
pl: Błąd: „%s” nie jest prawidłowym parametrem dla opcji „%s”.

en: Error: '%s' is not valid argument for '%s' option.
pl: Błąd: „%s” nie jest prawidłowym parametrem dla opcji „%s”.

en: nmcli tool, version %s
pl: narzędzie nmcli, wersja %s

en: Error: Option '%s' is unknown, try 'nmcli -help'.
pl: Błąd: opcja „%s” jest nieznana. Można spróbować polecenie „nmcli help”.

en: Error: nmcli terminated by signal %s (%d)
pl: Błąd: nmcli zostało zakończone sygnałem %s (%d)

en: Success
pl: Powodzenie

en: Error: polkit agent failed: %s
pl: Błąd: agent polkit się nie powiódł: %s

en: Warning: polkit agent initialization failed: %s
pl: Ostrzeżenie: zainicjowanie agenta polkit się nie powiodło: %s

en: Do you also want to set '%s' to '%s'? [yes]:
pl: Ustawić „%s” na „%s”? [yes]:

en: Do you also want to clear '%s'? [yes]:
pl: Wyczyścić „%s”? [yes]:

en: Warning: %s.%s set to '%s', but it might be ignored in infrastructure mode
pl: Ostrzeżenie: ustawiono %s.%s na „%s”, ale może zostać zignorowane w trybie infrastruktury

en: Warning: setting %s.%s requires removing ipv4 and ipv6 settings
pl: Ostrzeżenie: ustawienie %s.%s wymaga usunięcia ustawień IPv4 i IPv6

en: Do you want to remove them? [yes]
pl: Usunąć je? [yes]

en: Warning: %s is not an UUID of any existing connection profile
pl: Ostrzeżenie: %s nie jest UUID żadnego istniejącego profilu połączenia

en: '%s' is not a VPN connection profile
pl: „%s” nie jest profilem połączenia VPN

en: '%s' is not a name of any exiting profile
pl: „%s” nie jest nazwą żadnego istniejącego profilu

en: Warning: %s
pl: Ostrzeżenie: %s

en: Info: %s
pl: Informacje: %s

en: don't know how to get the property value
pl: nie wiadomo, jak uzyskać wartość właściwości

en: the property can't be changed
pl: nie można zmieniać tej właściwości

en: [NM property description]
pl: [opis właściwości NM]

en: [nmcli specific description]
pl: [konkretny opis nmcli]

en: Error: Argument '%s' was expected, but '%s' provided.
pl: Błąd: oczekiwano parametru „%s”, ale podano „%s”.

en: Error: Unexpected argument '%s'
pl: Błąd: nieoczekiwany parametr „%s”

en: invalid field '%s%s%s'; no such field
pl: nieprawidłowe pole „%s%s%s”; nie ma takiego pola

en: invalid field '%s%s%s'; allowed fields: [%s]
pl: nieprawidłowe pole „%s%s%s”; dozwolone pola: [%s]

en: failure to select field
pl: wybranie pola się nie powiodło

en: Error reading nmcli output: %s
pl: Błąd podczas odczytywania wyjścia nmcli: %s

en: Error writing nmcli output: %s
pl: Błąd podczas zapisywania wyjścia nmcli: %s

en: Failed to create pager pipe: %s
pl: Utworzenie potoku pagera się nie powiodło: %s

en: Failed to fork pager: %s
pl: Rozdzielenie pagera się nie powiodło: %s

en: Failed to duplicate pager pipe: %s
pl: Powielenie potoku pagera się nie powiodło: %s

en: (unknown)
pl: (nieznane)

en: %lld - %s
pl: %lld — %s

en: Ethernet connection %d
pl: Połączenie ethernet %d

en: Wi-Fi connection %d
pl: Połączenie Wi-Fi %d

en: InfiniBand connection %d
pl: Połączenie InfiniBand %d

en: Mobile broadband connection %d
pl: Połączenie komórkowe %d

en: DSL connection %d
pl: Połączenie DSL %d

en: Bond connection %d
pl: Połączenie wiązane %d

en: Bridge connection %d
pl: Połączenie mostkowane %d

en: Team connection %d
pl: Połączenie zespołowe %d

en: VLAN connection %d
pl: Połączenie VLAN %d

en: IP tunnel
pl: Tunel IP

en: IP tunnel connection %d
pl: Połączenie tunelu IP %d

en: VPN connection %d
pl: Połączenie VPN %d

en: Select...
pl: Wybierz…

en: Add
pl: Dodaj

en: Edit...
pl: Modyfikuj…

en: Delete
pl: Usuń

en: Hide
pl: Ukryj

en: Show
pl: Wyświetl

en: Could not create editor for connection '%s' of type '%s'.
pl: Nie można utworzyć edytora dla połączenia „%s” typu „%s”.

en: Could not create editor for invalid connection '%s'.
pl: Nie można utworzyć edytora dla nieprawidłowego połączenia „%s”.

en: Edit Connection
pl: Modyfikuj połączenie

en: Unable to save connection: %s
pl: Nie można zapisać połączenia: %s

en: Unable to add new connection: %s
pl: Nie można dodać nowego połączenia: %s

en: Profile name
pl: Nazwa profilu

en: Ethernet device
pl: Urządzenie ethernetowe

en: Device
pl: Urządzenie

note: And finally the bottom widgets
en: Automatically connect
pl: Łączenie automatyczne

en: Available to all users
pl: Dostępne dla wszystkich użytkowników

en: Cancel
pl: Anuluj

en: (default)
pl: (domyślne)

en: bytes
pl: B

en: Active Backup
pl: Aktywna kopia zapasowa

en: Broadcast
pl: Rozgłaszanie

en: Adaptive Transmit Load Balancing (tlb)
pl: Adaptacyjne równoważenie obciążenia przesyłania (TLB)

en: Adaptive Load Balancing (alb)
pl: Adaptacyjne równoważenie obciążenia (ALB)

note: NB: the ordering/numbering here corresponds to NmtPageBondMonitoringMode
en: MII (recommended)
pl: MII (zalecane)

en: BOND
pl: WIĄZANE

en: Slaves
pl: Podrzędne

en: Mode
pl: Tryb

en: Primary
pl: Główne

en: Link monitoring
pl: Monitorowanie łącza

en: Monitoring frequency
pl: Częstotliwość monitorowania

en: Link up delay
pl: Opóźnienie łącza wysyłania

en: Link down delay
pl: Opóźnienie łącza pobierania

en: ARP targets
pl: Cele ARP

en: Cloned MAC address
pl: Sklonowany adres MAC

en: BRIDGE PORT
pl: PORT MOSTKA

en: Priority
pl: Priorytet

en: Path cost
pl: Koszt ścieżki

en: Hairpin mode
pl: Tryb hairpin

en: BRIDGE
pl: MOSTEK

en: seconds
pl: s

en: Aging time
pl: Czas starzenia

en: Enable STP (Spanning Tree Protocol)
pl: Włączenie STP (Spanning Tree Protocol)

en: Connected
pl: Połączone

en: Transport mode
pl: Tryb przesyłania

en: Parent
pl: Nadrzędne

en: Local IP
pl: Lokalny adres IP

en: Remote IP
pl: Zdalny adres IP

en: Input key
pl: Klucz wejściowy

en: Output key
pl: Klucz wyjściowy

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Automatic
pl: Automatyczne

en: Manual
pl: Ręczne

en: Shared
pl: Współdzielone

en: (No custom routes)
pl: (Brak reguł użytkownika)

en: One custom route | %d custom routes
pl[0]: %d reguła użytkownika
pl[1]: %d reguły użytkownika
pl[2]: %d reguł użytkownika

en: IPv4 CONFIGURATION
pl: KONFIGURACJA IPv4

en: Addresses
pl: Adresy

en: DNS servers
pl: Serwery DNS

en: Search domains
pl: Domeny wyszukiwania

en: Routing
pl: Trasowanie

en: Never use this network for default route
pl: Bez używania tej sieci jako domyślnej trasy

en: Ignore automatically obtained routes
pl: Ignorowanie automatycznie uzyskanych tras

en: Ignore automatically obtained DNS parameters
pl: Ignorowanie automatycznie uzyskanych parametrów DNS

en: Require IPv4 addressing for this connection
pl: Wymaganie adresowania IPv4 dla tego połączenia

en: Ignore
pl: Ignorowanie

en: Automatic (DHCP-only)
pl: Automatyczne (tylko DHCP)

en: IPv6 CONFIGURATION
pl: KONFIGURACJA IPv6

en: Require IPv6 addressing for this connection
pl: Wymaganie adresowania IPv6 dla tego połączenia

en: PPP CONFIGURATION
pl: KONFIGURACJA PPP

en: Allowed authentication methods:
pl: Dozwolone metody uwierzytelniania:

en: Use point-to-point encryption (MPPE)
pl: Użycie szyfrowania punkt-do-punktu (MPPE)

en: Require 128-bit encryption
pl: Wymaganie szyfrowania 128-bitowego

en: Use stateful MPPE
pl: Użycie MPPE „stateful”

en: Allow BSD data compression
pl: Zezwolenie na kompresję danych BSD

en: Allow Deflate data compression
pl: Zezwolenie na kompresję danych Deflate

en: Use TCP header compression
pl: Użycie kompresji nagłówków TCP

en: Send PPP echo packets
pl: Wysyłanie pakietów echo PPP

en: TEAM PORT
pl: PORT ZESPOŁU

en: JSON configuration
pl: Konfiguracja JSON

en: TEAM
pl: ZESPÓŁ

en: VLAN id
pl: Identyfikator VLAN

[ctx: Wi-Fi]
en: Client
pl: Klient

en: Access Point
pl: Punkt dostępowy

en: Ad-Hoc Network
pl: Sieć Ad-hoc

[ctx: Wi-Fi]
en: Automatic
pl: Automatyczne

note: 802.11a Wi-Fi network
en: A (5 GHz)
pl: A (5 GHz)

note: 802.11b / 802.11g Wi-Fi network
en: B/G (2.4 GHz)
pl: B/G (2,4 GHz)

[ctx: Wi-Fi security]
en: None
pl: Brak

en: WPA & WPA2 Personal
pl: WPA i WPA2 Personal

en: WPA & WPA2 Enterprise
pl: WPA i WPA2 Enterprise

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
pl: 40/128-bitowy klucz WEP (szesnastkowy lub ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
pl: 128-bitowe hasło WEP

en: Dynamic WEP (802.1x)
pl: Dynamiczne WEP (802.1x)

en: Enhanced Open (OWE)
pl: Wzmocnione otwarte (OWE)

[ctx: WEP key index]
en: 1 (Default)
pl: 1 (domyślne)

en: Open System
pl: System otwarty

en: Shared Key
pl: Klucz współdzielony

en: Channel
pl: Kanał

note: "wpa-enterprise" FIXME
en: (No support for wpa-enterprise yet...)
pl: (WPA Enterprise nie jest jeszcze obsługiwane)

en: WEP index
pl: Indeks WEP

en: Authentication
pl: Uwierzytelnianie

note: "dynamic-wep" FIXME
en: (No support for dynamic-wep yet...)
pl: (Dynamiczne WEP nie jest jeszcze obsługiwane)

en: Ask for this password every time
pl: Pytanie o to hasło za każdym razem

en: Show password
pl: Wyświetlanie hasła

en: Destination
pl: Cel

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Next Hop
pl: Następny krok

en: Metric
pl: Parametry

en: No custom routes are defined.
pl: Nie określono żadnych tras użytkownika.

en: Select the type of slave connection you wish to add.
pl: Proszę wybrać typ połączenia podrzędnego do dodania.

en: Add...
pl: Dodaj…

en: Remove
pl: Usuń

en: openconnect will be run to authenticate.
    It will return to nmtui when completed.
pl: Polecenie openconnect zostanie uruchomione, aby uwierzytelnić.
    Po ukończeniu nastąpi powrót do programu nmtui.

en: Error: openconnect failed: %s
pl: Błąd: polecenie openconnect się nie powiodło: %s

en: openconnect failed with status %d
pl: Polecenie openconnect się nie powiodło ze stanem %d

en: openconnect failed with signal %d
pl: Polecenie openconnect się nie powiodło z sygnałem %d

en: Activation failed: %s
pl: Aktywacja się nie powiodła: %s

en: Connecting...
pl: Łączenie…

en: Could not activate connection: %s
pl: Nie można aktywować połączenia: %s

en: Activate
pl: Aktywuj

en: Deactivate
pl: Dezaktywuj

en: Quit
pl: Zakończ

en: Back
pl: Wstecz

en: No such connection '%s'
pl: Brak połączenia „%s”

en: Connection is already active
pl: Połączenie jest już aktywne

en: Create
pl: Utwórz

en: Select the type of connection you wish to create.
pl: Proszę wybrać typ połączenia do utworzenia.

en: If you are creating a VPN, and the VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
pl: Jeśli tworzone jest połączenie VPN, a tworzone połączenie VPN nie pojawia się na liście, to być może właściwa wtyczka VPN nie jest zainstalowana.

en: New Connection
pl: Nowe połączenie

en: Unable to delete connection: %s
pl: Nie można usunąć połączenia: %s

en: Could not delete connection '%s': %s
pl: Nie można usunąć połączenia „%s”: %s

en: Are you sure you want to delete the connection '%s'?
pl: Na pewno usunąć połączenie „%s”?

en: Set Hostname
pl: Ustaw nazwę komputera

en: Hostname
pl: Nazwa komputera

note: TRANSLATORS: this indicates the result. ie, "I have set the hostname to ..."
en: Set hostname to '%s'
pl: Ustawiono nazwę komputera na „%s”

en: Unable to set hostname: %s
pl: Nie można ustawić nazwy komputera: %s

en: connection
pl: połączenie

en: Edit a connection
pl: Modyfikuj połączanie

en: Activate a connection
pl: Aktywuj połączenie

en: new hostname
pl: nowa nazwa komputera

en: Set system hostname
pl: Ustaw systemową nazwę komputera

en: NetworkManager TUI
pl: Tekstowy interfejs usługi NetworkManager

en: Please select an option
pl: Proszę wybrać opcję

en: Usage
pl: Użycie

en: Could not parse arguments
pl: Nie można przetworzyć parametrów

en: Could not contact NetworkManager: %s.
pl: Nie można skontaktować się z usługą NetworkManager: %s.
