NetworkManager - en to bg translation catalogue (129 entries)

en: Enable or disable system networking
bg: Включване и изключване на мрежата на системно ниво

en: System policy prevents enabling or disabling system networking
bg: Политиката на системата не позволява включване и изключване на мрежата на системно ниво

en: Put NetworkManager to sleep or wake it up (should only be used by system power management)
bg: Приспиване и събуждане на NetworkManager (за целите на модула за управление на захранването на системата)

en: System policy prevents putting NetworkManager to sleep or waking it up
bg: Политиката на системата не позволява приспиване и събуждане на NetworkManager

en: Enable or disable Wi-Fi devices
bg: Включване и изключване на устройства за безжични мрежи

en: System policy prevents enabling or disabling Wi-Fi devices
bg: Политиката на системата не позволява включване и изключване на устройства за безжични мрежи

en: Enable or disable mobile broadband devices
bg: Включване и изключване на устройства за достъп до мобилни мрежи

en: System policy prevents enabling or disabling mobile broadband devices
bg: Политиката на системата не позволява включване и изключване на устройства за мобилни мрежи

en: Enable or disable WiMAX mobile broadband devices
bg: Включване и изключване на устройства за достъп до мобилни мрежи по WiMAX

en: System policy prevents enabling or disabling WiMAX mobile broadband devices
bg: Политиката на системата не позволява включване и изключване на устройства за мобилни мрежи по WiMAX

en: Allow control of network connections
bg: Разрешаване на управлението на мрежовите връзки

en: System policy prevents control of network connections
bg: Политиката на системата не позволява управляване на мрежовите връзки

en: Connection sharing via a protected Wi-Fi network
bg: Споделяне на връзката през защитена безжична мрежа

en: System policy prevents sharing connections via a protected Wi-Fi network
bg: Политиката на системата не позволява споделяне на връзки през защитена безжична мрежа

en: Connection sharing via an open Wi-Fi network
bg: Споделяне на връзката през отворена безжична мрежа

en: System policy prevents sharing connections via an open Wi-Fi network
bg: Политиката на системата не позволява споделяне на връзки през отворена безжична мрежа

en: Modify persistent system hostname
bg: Промяна на името на хоста

en: System policy prevents modification of the persistent system hostname
bg: Политиката на системата не позволява промяна на името на хоста

en: # Created by NetworkManager
bg: # Създаден от NetworkManager

en: # Merged from %s
bg: # Слят от %s

en: %s.  Please use --help to see a list of valid options.
bg: %s. Ползвайте --help, за да видите списъка с опции.

note: TRANSLATORS: Unknown reason for a device state change (NMDeviceStateReason) TRANSLATORS: Unknown reason for a connection state change (NMActiveConnectionStateReason)
en: Unknown
bg: Непознат

en: Failed to initialize the crypto engine.
bg: Грешка при инициализиране на модула за шифриране.

en: Failed to decrypt the private key: unexpected padding length.
bg: Грешка при дешифриране на частния ключ — неочаквана дължина на подравняването.

en: Failed to decrypt the private key.
bg: Грешка при дешифриране на частния ключ.

en: Error initializing certificate data: %s
bg: Грешка при инициализиране на данните от сертификата — %s

en: Couldn't decode certificate: %s
bg: Грешка при декодиране на сертификата — %s

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %s
bg: Грешка при инициализиране на модула за декодиране на PKCS#12 — %s

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %s
bg: Грешка при декодиране на файла PKCS#12 — %s

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %s
bg: Грешка при проверка на файла PKCS#12 — %s

en: Failed to initialize the crypto engine: %d.
bg: Грешка при инициализиране на модула за шифриране — %d.

en: Failed to initialize the decryption cipher slot.
bg: Грешка при инициализиране на буфер за шифъра за дешифриране.

en: Failed to set symmetric key for decryption.
bg: Грешка при задаване на симетричния ключ за дешифриране.

en: Failed to set IV for decryption.
bg: Грешка при задаване на началния вектор за дешифриране.

en: Failed to initialize the decryption context.
bg: Грешка при инициализиране на контекста за дешифриране.

en: Failed to decrypt the private key: %d.
bg: Грешка при дешифриране на частния ключ — %d.

en: Failed to decrypt the private key: decrypted data too large.
bg: Грешка при дешифриране на частния ключ — твърде много дешифрирани данни.

en: Failed to finalize decryption of the private key: %d.
bg: Грешка при завършване на дешифрирането на частния ключ — %d.

en: Failed to initialize the encryption cipher slot.
bg: Грешка при инициализиране на буфер за шифъра за шифриране.

en: Failed to set symmetric key for encryption.
bg: Грешка при задаване на симетричния ключ за шифриране.

en: Failed to set IV for encryption.
bg: Грешка при задаване на началния вектор за шифриране.

en: Failed to initialize the encryption context.
bg: Грешка при инициализиране на контекста за шифриране.

en: Failed to encrypt: %d.
bg: Грешка при шифриране — %d.

en: Unexpected amount of data after encrypting.
bg: Неочакван обем данни след шифриране.

en: Couldn't decode certificate: %d
bg: Грешка при декодиране на сертификата — %d

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %d
bg: Грешка при инициализиране на модула за декодиране на PKCS#12 — %d

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %d
bg: Грешка при декодиране на файла с PKCS#12 — %d

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %d
bg: Грешка при проверка на файла с PKCS#12 — %d

en: Could not generate random data.
bg: Грешка при генериране на случайни числа.

en: PEM key file had no end tag '%s'.
bg: Крайният етикет „%s“ липсва в сертификат във формат PEM.

en: Malformed PEM file: Proc-Type was not first tag.
bg: Неправилен сертификат във формат PEM — първият етикет не е „Proc-Type“.

en: Malformed PEM file: unknown Proc-Type tag '%s'.
bg: Неправилен сертификат във формат PEM: непознат етикет „Proc-Type“ — „%s“.

en: Malformed PEM file: DEK-Info was not the second tag.
bg: Неправилен сертификат във формат PEM — вторият етикет не е „DEK-Info“.

en: Malformed PEM file: no IV found in DEK-Info tag.
bg: Неправилен сертификат във формат PEM — в етикета „DEK-Info“ липсва начален вектор.

en: Malformed PEM file: invalid format of IV in DEK-Info tag.
bg: Неправилен сертификат във формат PEM — неправилен начален вектор в етикета „DEK-Info“.

en: Malformed PEM file: unknown private key cipher '%s'.
bg: Неправилен сертификат във формат PEM — непознат шифър „%s“ за частния ключ.

en: Could not decode private key.
bg: Грешка при декодиране на частния ключ.

en: IV must be an even number of bytes in length.
bg: Началният вектор трябва да е с размер четен брой байта.

en: IV contains non-hexadecimal digits.
bg: Началният вектор съдържа низ, който не е шестнайсетично число.

en: Unable to determine private key type.
bg: Видът на частния ключ не може да се определи.

en: Failed to decode certificate.
bg: Грешка при декодиране на сертификата.

en: Unknown log level '%s'
bg: Непознат праг за съобщенията в журнала „%s“

en: Unknown log domain '%s'
bg: Непознат домейн за съобщенията в журнала „%s“

en: unknown
bg: неизвестно

en: unmanaged
bg: не се управлява

en: unavailable
bg: не е налично

en: disconnected
bg: без връзка

en: connecting (prepare)
bg: свързване (подготовка)

en: connecting (configuring)
bg: свързване (настройка)

en: connecting (need authentication)
bg: свързване (нужна е идентификация)

en: connecting (getting IP configuration)
bg: свързване (получаване на настройките за IP)

en: connected
bg: има връзка

en: connection failed
bg: неуспешно свързване

en: yes
bg: да

en: no
bg: не

en: field '%s' has to be alone
bg: полето „%s“ трябва да е единствено

en: auto
bg: автоматично

en: %d (unknown)
bg: %d (неизвестен)

en: on
bg: свързано

en: off
bg: без връзка

en: none
bg: липсва

en: activating
bg: включване

en: activated
bg: включена

en: VPN connecting (prepare)
bg: Свързване към ВЧМ (подготовка)

en: VPN connecting (need authentication)
bg: Свързване към ВЧМ (нужна е идентификация)

en: VPN connecting
bg: Свързване към ВЧМ

en: VPN connecting (getting IP configuration)
bg: Свързване към ВЧМ (получаване на настройките за IP)

en: VPN connected
bg: Свързан към ВЧМ

en: VPN connection failed
bg: Неуспешно свързване към ВЧМ

en: VPN disconnected
bg: Връзката към ВЧМ е прекъсната

en: never
bg: никога

en: Error: %s argument is missing.
bg: Липсва аргумент за „%s“.

en: Error: %s.
bg: Грешка: %s.

en: no active connection on device '%s'
bg: няма активна връзка, използваща устройството „%s“

en: no active connection or device
bg: няма активна връзка или устройство

en: device '%s' not compatible with connection '%s'
bg: устройството „%s“ не е съвместимо с връзката „%s“

en: no device found for connection '%s'
bg: не е открито устройство за връзката „%s“

en: Error: Connection activation failed: %s
bg: Грешка при активиране на връзката: %s

en: (none)
bg: (без)

en: %u Mb/s
bg: %u Mb/s

en: %u MHz
bg: %u MHz

en: %u Mbit/s
bg: %u Mbit/s

en: Ad-Hoc
bg: Инцидентен (ад хок)

en: Device details
bg: Информация за устройството

en: Status of devices
bg: Състояние на устройствата

en: Error: Timeout %d sec expired.
bg: Грешка: просрочване на времето от %d сек.

en: Error: '%s' argument is missing.
bg: Грешка: липсва аргумент за „%s“.

en: Error: Device '%s' not found.
bg: Грешка: устройството „%s“ не е открито.

en: asleep
bg: спящ

en: connecting
bg: свързване

en: running
bg: включен

en: enabled
bg: включено

en: disabled
bg: изключено

en: NetworkManager status
bg: Състояние на NetworkManager

en: VPN
bg: ВЧМ

en: Error: missing argument for '%s' option.
bg: Грешка: липсва аргумент на опцията „%s“.

en: Error: Option '--terse' is specified the second time.
bg: Грешка: опцията „--terse“ е указана втори път.

en: Error: Option '--terse' is mutually exclusive with '--pretty'.
bg: Гешка: опцията „--terse“ е несъвместима с „--pretty“.

en: Error: Option '--pretty' is specified the second time.
bg: Грешка: опцията „--pretty“ е указана втори път.

en: Error: Option '--pretty' is mutually exclusive with '--terse'.
bg: Грешка: опцията „--pretty“ е несъвместима с „--terse“.

en: Error: '%s' is not valid argument for '%s' option.
bg: Грешка: „%s“ не е правилен аргумент за опцията „%s“.

en: nmcli tool, version %s
bg: nmcli, версия %s

en: Error: Option '%s' is unknown, try 'nmcli -help'.
bg: Грешка: опцията „%s“ е непозната. Опитайте с „nmcli -help“.

en: Success
bg: Успех

en: (unknown)
bg: (няма информация)

en: WEP 128-bit Passphrase
bg: 128 битова парола WEP

en: Open System
bg: Открита система

en: Shared Key
bg: Споделен ключ

en: Show password
bg: Показване на паролата
