NetworkManager - en to eo translation catalogue (416 entries)

en: Enable or disable system networking
eo: Ŝalti aŭ malŝalti sistemretkonektadon

en: System policy prevents enabling or disabling system networking
eo: Sistempolitiko preventas ŝalton aŭ malŝalton de sistema retkonektado

en: Put NetworkManager to sleep or wake it up (should only be used by system power management)
eo: Dormigi aŭ veki NetworkManager (estu uzata nur de sistema energimastumado)

en: System policy prevents putting NetworkManager to sleep or waking it up
eo: Sistempolitiko preventas dormigi aŭ veki NetworkManager

en: Enable or disable Wi-Fi devices
eo: Ŝalti aŭ malŝalti vifiajn aparatojn

en: System policy prevents enabling or disabling Wi-Fi devices
eo: Sistempolitiko preventas ŝalton aŭ malŝalton de vifiaj aparatoj

en: Enable or disable mobile broadband devices
eo: Ŝalti aŭ malŝalti poŝtelefonajn larĝkapacitajn aparatojn

en: System policy prevents enabling or disabling mobile broadband devices
eo: Sistempolitiko preventas ŝalton aŭ malŝalton de poŝtelefonaj larĝkapacitaj aparatoj

en: Enable or disable WiMAX mobile broadband devices
eo: Ŝalti aŭ malŝalti WiMAX-larĝkapacitajn aparatojn

en: System policy prevents enabling or disabling WiMAX mobile broadband devices
eo: Sistempolitiko preventas ŝalton aŭ malŝalton de larĝkapacitaj WiMAX-aparatoj

en: Allow control of network connections
eo: Permesi kontrolon de retkonektoj

en: System policy prevents control of network connections
eo: Sistempolitiko preventas kontrolon de retkonektoj

en: Connection sharing via a protected Wi-Fi network
eo: Kunhavigo de konektoj per protektita vifia reto

en: System policy prevents sharing connections via a protected Wi-Fi network
eo: Sistempolitiko preventas kunhavigon de konektoj per protektita vifia reto

en: Connection sharing via an open Wi-Fi network
eo: Kunhavigo de konektoj per malferma vifia reto

en: System policy prevents sharing connections via an open Wi-Fi network
eo: Sistempolitiko preventas kunhavigo de konektoj per malferma vifia reto

en: Modify personal network connections
eo: Modifi proprajn retkonektojn

en: System policy prevents modification of personal network settings
eo: Sistempolitiko preventas modifadon de propraj retagordoj

en: Modify network connections for all users
eo: Modifi retkonektojn por ĉiuj uzantoj

en: System policy prevents modification of network settings for all users
eo: Sistempolitiko preventas modifadon de retagordoj por ĉiuj uzantoj

en: Modify persistent system hostname
eo: Modifi permanentan sisteman gastigan nomon

en: System policy prevents modification of the persistent system hostname
eo: Sistempolitiko preventas modifadon de la konstanta sistem-gastnomo

en: ADSL connection
eo: ADSL-konekto

en: 6LOWPAN connection
eo: 6LOWPAN-konekto

en: Bridge connection
eo: Ponto-konekto

en: Wired connection %d
eo: Drata konekto %d

en: PPPoE connection
eo: PPPoE-konekto

en: Wired connection
eo: Drata konekto

en: IP tunnel connection
eo: IP-tunel-konekto

en: MACVLAN connection
eo: MACVLAN-konekto

en: TUN connection
eo: TUN-konekto

en: VLAN connection
eo: VLAN-konekto

en: VXLAN connection
eo: VXLAN-konekto

en: WPAN connection
eo: WPAN-konekto

en: Team connection
eo: Skip-konekto

en: # Created by NetworkManager
eo: # Kreita de NetworkManager

en: # Merged from %s
eo: # Kunfandita el %s

en: %s.  Please use --help to see a list of valid options.
eo: %s.  Bovolu uzi --help por vidi liston da validaj opcioj.

en: Failed to read configuration: %s
eo: Malsukcesis legi agordon: %s

en: Print NetworkManager version and exit
eo: Eldoni version de NetworkManager kaj eliri

en: Don't become a daemon
eo: Ne fariĝi demono

en: Make all warnings fatal
eo: Igi ĉiujn avertojn fatalaj

en: '%s' is not valid
eo: '%s' ne estas valida

en: VPN connection
eo: VPR-konekto

en: Team
eo: Skipo

en: Bridge
eo: Ponto

en: Ethernet
eo: Eterreto

en: Wi-Fi
eo: Vifio

en: Bluetooth
eo: Bludento

en: Mobile Broadband
eo: Portebla larĝkapacita reto

en: Wi-Fi P2P
eo: Vifia P2P

note: TRANSLATORS: Unknown reason for a device state change (NMDeviceStateReason) TRANSLATORS: Unknown reason for a connection state change (NMActiveConnectionStateReason)
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Wired
eo: Drata

en: value %d is not valid
eo: valoro %d ne validas

en: property invalid
eo: nevalida atributo

en: Missing IPv4 address
eo: Mankanta IPv4-adreso

en: Missing IPv6 address
eo: Mankanta IPv6-adreso

en: Invalid IPv4 address '%s'
eo: Nevalida IPv4-adreso '%s'

en: Invalid IPv6 address '%s'
eo: Nevalida IPv6-adreso '%s'

en: unknown attribute
eo: nekonata atributo

en: rule is invalid: %s
eo: regulo estas nevalida: %s

en: missing key
eo: mankanta ŝlosilo

en: key is too long
eo: ŝlosilo estas tro longa

en: '%s' is not a valid Wi-Fi mode
eo: '%s' ne estas valida vifia reĝimo

en: secret not found
eo: ne trovis sekreton

en: invalid action:
eo: nevalida ago:

en: not a file (%s)
eo: ne estas dosiero (%s)

en: reject %s
eo: rifuzi %s

en: Failed to initialize the crypto engine.
eo: Pretigo de la kriptografia maŝino malsukcesis.

en: Failed to decrypt the private key: unexpected padding length.
eo: Malsukcesis malĉifri la privatan ŝlosilon: neatendita ŝtopada longo.

en: Failed to decrypt the private key.
eo: Malsukcesis malĉifri la privatan ŝlosilon.

en: Failed to encrypt the data: %s (%s)
eo: Ĉifrado de datumoj malsukcesis: %s (%s)

en: Error initializing certificate data: %s
eo: Eraro dum pravalorizo de atestilaj datumoj: %s

en: Couldn't decode certificate: %s
eo: Ne eblis malkodi atestilon: %s

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %s
eo: Ne eblis pravalorizi PKCS#12-malkodilon: %s

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %s
eo: Ne eblis malkodi PKCS#12-dosieron: %s

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %s
eo: No povis kontroli PKCS#12-dosieron: %s

en: Couldn't initialize PKCS#8 decoder: %s
eo: Ne eblis pravalorizi PKCS#8-malkodilon: %s

en: Couldn't decode PKCS#8 file: %s
eo: Ne eblis malkodi PKCS#8-dosieron: %s

en: Failed to initialize the crypto engine: %d.
eo: Pravalorigo de la kriptografia maŝino malsukcesis: %d.

en: Failed to initialize the decryption cipher slot.
eo: Malsukcesis pravalorizi la malĉifran Cipher-foldon.

en: Failed to set symmetric key for decryption.
eo: Malsukcesis agordi simetrian ŝlosilon por malĉifrado.

en: Failed to set IV for decryption.
eo: Malsukcesis agordi IV por malĉifrado.

en: Failed to initialize the decryption context.
eo: Malsukcesis pravalorizi la malĉifran kuntekston.

en: Failed to decrypt the private key: %d.
eo: Malsukcesis malĉifri la privatan ŝlosilon: %d.

en: Failed to decrypt the private key: decrypted data too large.
eo: Malsukcesis malĉifri la privatan ŝlosilon: malĉifritaj datumoj tro longas.

en: Failed to finalize decryption of the private key: %d.
eo: Malsukcesis fini malĉifradon de la privata ŝlosilo: %d.

en: Failed to initialize the encryption cipher slot.
eo: Malsukcesis pravalorizi la ĉifran Cipher-foldon.

en: Failed to set symmetric key for encryption.
eo: Malsukcesis agordi simetrian ŝlosilon por ĉifrado.

en: Failed to set IV for encryption.
eo: Malsukcesis agordi IV por ĉifrado.

en: Failed to initialize the encryption context.
eo: Malsukcesis pravalorizi la ĉifradan kuntekston.

en: Failed to encrypt: %d.
eo: Malsukcesis ĉifri: %d.

en: Unexpected amount of data after encrypting.
eo: Neatendita nombro da datumoj post ĉifrado.

en: Couldn't decode certificate: %d
eo: Ne eblis malkodigi atestilon: %d

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %d
eo: Ne eblis pravalorizi PKCS#12-malkodilon: %d

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %d
eo: Ne eblis malkodigi PKCS#12-dosieron: %d

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %d
eo: Ne eblis kontroli PKCS#12-dosieron: %d

en: Could not generate random data.
eo: Ne eblis generi hazardajn datumojn.

en: PEM key file had no start tag
eo: PEM-ŝlosil-dosiero ne havis komencan etikedon

en: PEM key file had no end tag '%s'.
eo: PEM-ŝlosil-dosiero ne havis finan etikedon '%s'.

en: Malformed PEM file: Proc-Type was not first tag.
eo: Misforma PEM-dosiero: 'Proc-Type' ne estas la unua etikedo.

en: Malformed PEM file: unknown Proc-Type tag '%s'.
eo: Misforma PEM-dosiero: nekonata Proc-Type-etikedo '%s'.

en: Malformed PEM file: DEK-Info was not the second tag.
eo: Misforma PEM-dosiero: 'DEK-Info' ne estas la dua etikedo.

en: Malformed PEM file: no IV found in DEK-Info tag.
eo: Misforma PEM-dosiero: mi ne trovis IV en la etikedo "DEK-Info".

en: Malformed PEM file: invalid format of IV in DEK-Info tag.
eo: Misforma PEM-dosiero: nevalida struktturo de IV en la etikedo "DEK-Info".

en: Malformed PEM file: unknown private key cipher '%s'.
eo: Misforma PEM-dosiero: nekonata privat-ŝlosila ĉifro '%s'.

en: Could not decode private key.
eo: Ne eblis malĉifri la privatan ŝlosilon.

en: Failed to decode PKCS#8 private key.
eo: Malsukcesis malĉifri la privatan ŝlosilon PKCS#8.

en: IV must be an even number of bytes in length.
eo: IV nepre amkplesu paran nombron da bajtoj.

en: IV contains non-hexadecimal digits.
eo: IV enhavas nedeksesumajn ciferojn.

en: Unable to determine private key type.
eo: Ne eblas determini la tipon de la privata ŝlosilo.

en: PEM certificate had no start tag '%s'.
eo: La PEM-atestilo ne havas start-etikedon '%s'.

en: PEM certificate had no end tag '%s'.
eo: La PEM-atestilo ne havas finan etikedon '%s'.

en: Failed to decode certificate.
eo: Malsuksesis malĉifri la atestilon.

en: not a valid private key
eo: nevalida privata ŝlosilo

en: Unknown log level '%s'
eo: Nekonata protokolnivelo '%s'

en: Unknown log domain '%s'
eo: Nekonata protokola regiono '%s'

en: '%s' is not valid; use [%s] or [%s]
eo: '%s' ne estas valida; uzu [%s] aŭ [%s]

en: unknown
eo: nekonata

en: unmanaged
eo: nemastrumata

en: unavailable
eo: nedisponebla

en: disconnected
eo: nekonektita

en: connecting (prepare)
eo: konektas (preparo)

en: connecting (configuring)
eo: konektas (agordado)

en: connecting (need authentication)
eo: konektas (bezonas aŭtentigon)

en: connecting (getting IP configuration)
eo: konektas (akiras IP-agordaron)

en: connected
eo: konektita

en: deactivating
eo: malaktivigante

en: connection failed
eo: konekto malsukcesis

en: yes
eo: jes

en: no
eo: ne

en: No reason given
eo: Neniu kialo donita

note: We should not really come here
en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Device is now managed
eo: Aparato nun estas mastrumata

en: Device is now unmanaged
eo: Aparato nun estas malmastrumata

en: PPP service failed to start
eo: PPP-servo malsukcesis komenci

en: PPP service disconnected
eo: PPP-servo malkonektis

en: PPP failed
eo: PPP malsukcesis

en: DHCP client failed to start
eo: DHCP-servo malsukcesis komenci

en: DHCP client error
eo: Eraro de la DHCP-kliento

en: DHCP client failed
eo: DHCP-kliento malsukcesis

en: AutoIP service failed to start
eo: AutoIP-servo malsukcesis komenci

en: AutoIP service failed
eo: AutoIP-servo malsukcesis

en: The device was removed
eo: La aparato estas forigita

en: Unknown reason
eo: Nekonata kialo

en: The connection was disconnected
eo: La konekto estis malkonektita

en: Disconnected by user
eo: Malkonektita de uzanto

en: The base network connection was interrupted
eo: La baza retkonekto estis interrompita

en: The VPN service stopped unexpectedly
eo: La VPR-servo neatendite ĉesis

en: The VPN service returned invalid configuration
eo: La VPR-servo liveris nevalidan agordaron

en: The connection attempt timed out
eo: La konektoprovo eltempiĝis

en: The VPN service did not start in time
eo: La VPR-servo ne komencis ĝustatempe

en: The VPN service failed to start
eo: La VPR-servo malsukcesis komenci

en: No valid secrets
eo: Neniu valida sekreto

en: Invalid secrets
eo: Nevalidaj sekretoj

en: The connection was removed
eo: La konekto estis forigita

en: The device disappeared
eo: La aparato malaperis

en: Username
eo: Uzantonomo

en: Identity
eo: Identeco

en: Private key password
eo: Privata ŝlosila pasvorto

en: Key
eo: Ŝlosilo

en: Service
eo: Servo

en: WireGuard private-key
eo: WireGuard privata ŝlosilo

en: DSL authentication
eo: DSL-aŭtentigo

en: unknown VPN plugin "%s"
eo: nekonata VPR-kromprogramo "%s"

en: Gateway
eo: Kluzo

en: Cookie
eo: Kuketo

en: field '%s' has to be alone
eo: kampo '%s' devas esti sola

en: invalid field '%s%s%s%s%s'; %s%s%s
eo: nevalida kampo '%s%s%s%s%s'; %s%s%s

en: auto
eo: aŭto

en: %d (key)
eo: %d (ŝlosilo)

en: %d (passphrase)
eo: %d (pasfrazo)

en: %d (unknown)
eo: %d (nekonata)

en: 0 (NONE)
eo: 0 (NENIU)

en: 0 (none)
eo: 0 (neniu)

en: not saved,
eo: nekonservita,

en: '%s' is not valid; use <option>=<value>
eo: '%s' ne estas valida; uzu <option>=<value>

en: 0 (disabled)
eo: 0 (malŝaltita)

en: enabled,
eo: ŝaltita,

en: default
eo: implicita

en: on
eo: ŝaltita

en: off
eo: malŝaltita

en: Password [none]
eo: Pasvorto [neniu]

en: Bluetooth device address
eo: Adreso de bludenta aparato

en: Username [none]
eo: Uzantonomo [neniu]

en: PPPoE username
eo: PPPoE-uzantonomo

note: ***************************************************************************
en: 6LOWPAN settings
eo: 6LOWPAN-agordoj

en: 802-1x settings
eo: 802-1x-agordoj

en: bluetooth connection
eo: bludenta konekto

en: General settings
eo: Ĝeneralaj agordoj

en: IPv4 protocol
eo: IPv4-protokolo

en: IPv6 protocol
eo: IPv6-protokolo

en: PPP settings
eo: PPP-agrdoj

en: Proxy
eo: Prokurilo

en: Wi-Fi P2P connection
eo: Vifia P2P-konekto

en: WiMAX connection
eo: WiMAX-konekto

en: Wired Ethernet
eo: Drata konekto

en: WireGuard VPN settings
eo: WireGuard VPR-agordoj

en: Wi-Fi connection
eo: Vifia konekto

en: Wi-Fi security settings
eo: Vifiaj sekurecaj agordoj

en: WPAN settings
eo: WPAN-agordoj

en: name
eo: nomo

en: OK
eo: Bone

en: Connecting
eo: Konektante

en: Invalid option.  Please use --help to see a list of valid options.
eo: Nevalida opcio.  Bonvolu uzi --help por vidi liston da validaj opcioj.

en: GROUP
eo: GRUPO

en: Error: NetworkManager is not running.
eo: Eraro: NetworkManager ne rulas.

en: access denied
eo: rifuzis aliron

en: NetworkManager is not running
eo: NetworkManager ne rulas

en: none
eo: neniu

en: limited
eo: limigita

en: full
eo: plena

note: define some prompts for connection editor
en: Setting name?
eo: Nomo de agordo?

en: Property name?
eo: Nomo de atributo?

en: activating
eo: aktivigante

en: activated
eo: ŝaltita

en: deactivated
eo: malŝaltita

en: VPN connecting (prepare)
eo: VPR konektante (preparo)

en: VPN connecting (need authentication)
eo: VPR konektante (bezonas aŭtentigon)

en: VPN connecting
eo: VPR konektante

en: VPN connecting (getting IP configuration)
eo: VPR konektante (akirante IP-agordaron)

en: VPN connected
eo: VPR konektita

en: VPN connection failed
eo: VPR-konekto malsukcesis

en: VPN disconnected
eo: VPR malkonektis

en: never
eo: neniam

en: Error updating secrets for %s: %s
eo: Eraro dum ĝisdatigo de sekretoj por %s: %s

en: Connection profile details
eo: Detaloj de profilo de konekto

en: Active connection details
eo: Aktivigi detalojn de konekto

en: NAME
eo: NOMO

en: '--order' argument is missing
eo: '--order'-argumento mankas

en: Error: %s argument is missing.
eo: Eraro: argumento %s mankas.

en: Error: %s.
eo: Eraro: %s.

en: no active connection on device '%s'
eo: neniu aktiva konekto sur aparato '%s'

en: no active connection or device
eo: neniu aktiva konekto aŭ aparato

en: device '%s' not compatible with connection '%s'
eo: aparato '%s' ne kongruas kun konekto '%s'

en: no device found for connection '%s'
eo: neniu aparato trovita por konekto '%s'

en: Error: Connection activation failed: %s
eo: Eraro: Aktivigo de konekto malsukcesis: %s

en: unknown device '%s'.
eo: nekonata aparato '%s'.

en: preparing
eo: preparante

en: Error: '%s' is not an active connection.
eo: Eraro: '%s' ne estas aktiva konekto.

en: Connection '%s' deactivation failed: %s
eo: Aktivigo de konekto '%s' malsukcesis: %s

en: Error: <setting>.<property> argument is missing.
eo: Eraro: <setting>.<property>-argumento mankas.

en: Error: invalid <setting>.<property> '%s'.
eo: Eraro: nevalida <setting>.<property> '%s'.

note: We print here human readable text, but as scripts might parse this output * (with LANG=C), this is important to not change in the future. At least * not unless called with a new command line flag, that requests a different output. * * That means, be very careful if you change this message, it might 
en: Connection '%s' (%s) successfully added.
eo: Sukcese aldonis '%s' (%s).

en: Error: 'save': %s.
eo: Eraro: 'konservi': %s.

en: Unknown command: '%s'
eo: Nekonata komando: '%s'

en: Error: Connection activation failed.
eo: Eraro: Aktivigo de konekto malsukcesis.

en: Enter '%s' value:
eo: Enigu '%s'-valoron:

en: Edit '%s' value:
eo: Rekdakti '%s'-valoron:

en: Error: %s
eo: Eraro: %s

en: Available properties: %s
eo: Disponeblaj atributoj: %s

en: Error: unknown setting: '%s'
eo: Eraro: nekonata agordo: '%s'

en: (unknown error)
eo: (nekonata eraro)

en: Error: invalid connection type; %s
eo: Eraro: nevalida konektotipo; %s

en: Error: Failed to modify connection '%s': %s
eo: Eraro: Malsukcesis modifi konekton '%s': %s

en: New connection name:
eo: Nova konekto-nomo:

en: Error: Connection deletion failed: %s
eo: Eraro: Forigo de konekto malsukcesis: %s

en: Error: %s.
eo: Eraro: %s.

en: Error: failed to find VPN plugin for %s.
eo: Eraro: Malsukcesis trovi VPR-kromprogramon por %s.

en: Output file name:
eo: Dosiernomo de eliro:

en: Error: the connection is not VPN.
eo: Eraro: la konekto ne estas VPR.

note: define some prompts
en: Interface:
eo: Interfaco:

en: Interface(s):
eo: Interfaco(j):

en: (none)
eo: (neniu)

en: <invisible> | %s
eo: <nevidebla> | %s

en: <invisible>
eo: <nevidebla>

en: Error: Device '%s' not found.
eo: Eraro: Aparato '%s' ne trovita.

en: No interface specified
eo: Neniu interfaco specifita

en: Device '%s' not found
eo: Aparato '%s' ne trovita

en: Ad-Hoc
eo: Porokaza

en: N/A
eo: Neaplikebla

en: Device details
eo: Detaloj de aparato

en: Status of devices
eo: Stato de aparatoj

en: Error: Timeout %d sec expired.
eo: Eraro: Eltempiĝo finiĝis %d sek.

en: Error: Connection activation failed: (%d) %s.
eo: Eraro: Aktivigo de konekto malsukcesis: (%d) %s.

en: Error: Failed to activate connection: %s
eo: Eraro: Malsukcesis aktivigi konekton: %s

en: Error: Device activation failed: %s
eo: Eraro: Aktivigo de aparato malsukcesis: %s

en: Error: '%s' argument is missing.
eo: Eraro: argumento '%s' mankas.

en: %s: device created
eo: %s: aparato kreita

en: Wi-Fi scan list
eo: Vifia skanlisto

en: Error: Access point with bssid '%s' not found.
eo: Eraro: Retkaptejo kun 'bssid' '%s' ne trovita.

en: Error: Device '%s' not found.
eo: Eraro: Aparato '%s' ne trovita.

en: Error: Device '%s' is not a Wi-Fi device.
eo: Eraro: Aparato '%s' ne estas vifia aparato.

en: asleep
eo: dorma

en: connecting
eo: konektante

en: connected (local only)
eo: konektita (nur loke)

en: disconnecting
eo: malkonektante

en: running
eo: aktiva

en: starting
eo: komencante

en: started
eo: komencita

en: enabled
eo: ŝaltita

en: disabled
eo: malŝaltita

en: NetworkManager status
eo: Stato de NetworkManager

en: Error: '--fields' value '%s' is not valid here (allowed field: %s)
eo: Eraro: valoro '--fields' '%s' ne validas tie ĉi (permesataj kampoj: %s)

en: connection available
eo: konekto disponeblas

en: connections available
eo: konektoj disponeblas

en: VPN
eo: VPR

en: %s VPN connection
eo: %s VPR-konekto

[ctx: nmcli-overview]
en: %s: %s to %s
eo: %s: %s je %s

en: Error: missing argument for '%s' option.
eo: Eraro: mankas argumento por la opcio '%s'.

en: Expected a value for '%s'
eo: Atendis valoron por '%s'

en: Error: Option '--terse' is specified the second time.
eo: Eraro: Opcio '--terse' specifiĝis duan fojon.

en: Error: Option '--terse' is mutually exclusive with '--pretty'.
eo: Eraro: Opcioj '--terse' kaj '--pretty' ekskludas unu la alian.

en: Error: Option '--pretty' is specified the second time.
eo: Eraro: Opcio '--pretty' specifiĝis duan fojon.

en: Error: Option '--pretty' is mutually exclusive with '--terse'.
eo: Eraro: Opcioj '--pretty' kaj '--terse' ekskludas unu la alian.

en: Error: '%s' is not valid argument for '%s' option.
eo: Eraro: '%s' ne estas valida argumento por la opcio '%s'.

en: nmcli tool, version %s
eo: ilo 'nmcli', versio %s

en: Error: Option '%s' is unknown, try 'nmcli -help'.
eo: Eraro: Opcio '%s' estas nekonata, provu: 'nmcli -help'.

en: Success
eo: Sukceso

en: Warning: %s
eo: Averto: %s

en: Info: %s
eo: Informo: %s

en: invalid field '%s%s%s'; allowed fields: [%s]
eo: nevalida kampo '%s%s%s'; permesataj kampoj: [%s]

en: (unknown)
eo: (nekonata)

en: Ethernet connection %d
eo: Drata konekto %d

en: Wi-Fi connection %d
eo: Vifia konekto %d

en: InfiniBand connection %d
eo: InfiniBand-konekto %d

en: Mobile broadband connection %d
eo: Portebla larĝkapacita retkonekto %d

en: DSL connection %d
eo: DSL-konekto %d

en: Bridge connection %d
eo: Pont-konekto %d

en: Team connection %d
eo: Skip-konekto %d

en: VLAN connection %d
eo: VLAN-konekto %d

en: IP tunnel
eo: IP-tunelo

en: IP tunnel connection %d
eo: IP-tunel-konekto %d

en: VPN connection %d
eo: VPR-konekto %d

en: Select...
eo: Elekti...

en: Add
eo: Aldoni

en: Edit...
eo: Redakti...

en: Delete
eo: Forigi

en: Hide
eo: Kaŝi

en: Show
eo: Montri

en: Edit Connection
eo: Redakti konekton

en: Unable to save connection: %s
eo: Ne eblas konservi konekton: %s

en: Unable to add new connection: %s
eo: Ne eblas aldoni novan konekton: %s

en: Profile name
eo: Profilnomo

en: Ethernet device
eo: Drata konekta aparato

en: Device
eo: Aparato

note: And finally the bottom widgets
en: Automatically connect
eo: Aŭtomate konekti

en: Available to all users
eo: Disponebla al ĉiuj uzantoj

en: Cancel
eo: Nuligi

en: (default)
eo: (implicita)

en: bytes
eo: bajtoj

en: Slaves
eo: Sklavoj

en: Mode
eo: Reĝimo

en: Primary
eo: Ĉefa

en: Priority
eo: Prioritato

en: BRIDGE
eo: PONTO

en: seconds
eo: sekundoj

en: ETHERNET
eo: DRATA KONEKTO

en: Connected
eo: Konektita

en: Parent
eo: Gepatro

en: Local IP
eo: Loka IP

en: Remote IP
eo: Defora IP

en: Input key
eo: Eniga ŝlosilo

en: Output key
eo: Eliga ŝlosilo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Automatic
eo: Aŭtomata

en: Link-Local
eo: Ligi-loka

en: Manual
eo: Permana

en: Shared
eo: Kunhavigita

en: IPv4 CONFIGURATION
eo: IPv4-AGORDADO

en: Addresses
eo: Adresoj

en: DNS servers
eo: DNS-serviloj

en: Ignore
eo: Malatenti

en: Automatic (DHCP-only)
eo: Aŭtomata (nur DHCP)

en: IPv6 CONFIGURATION
eo: IPv6-AGORDADO

en: PPP CONFIGURATION
eo: PPP-AGORDADO

en: TEAM PORT
eo: SKIPA PORDO

en: TEAM
eo: SKIPO

en: VLAN id
eo: VLAN ID

[ctx: Wi-Fi]
en: Client
eo: Kliento

en: Ad-Hoc Network
eo: Porokaza reto

[ctx: Wi-Fi]
en: Automatic
eo: Aŭtomata

[ctx: Wi-Fi security]
en: None
eo: Neniu

en: WPA & WPA2 Personal
eo: WPA & WPA2 por personoj

en: WPA3 Personal
eo: WPA3 por personoj

en: WPA & WPA2 Enterprise
eo: WPA & WPA2 por enterprenoj

[ctx: WEP key index]
en: 1 (Default)
eo: 1 (implicita)

en: Shared Key
eo: Kunhavigita ŝlosilo

en: WI-FI
eo: VIFIO

en: Channel
eo: Kanalo

en: WEP index
eo: WEP-indekso

en: Authentication
eo: Aŭtentigo

en: Ask for this password every time
eo: Demandi ĉi tiun pasvorton ĉiutempe

en: Show password
eo: Montri pasvorton

en: Destination
eo: Celo

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Metric
eo: Metriko

en: Add...
eo: Aldoni...

en: Remove
eo: Forigi

en: Activation failed: %s
eo: Aktivigo malsukcesis: %s

en: Connecting...
eo: Konektanata...

en: Could not activate connection: %s
eo: Ne eblis aktivigi konekton: %s

en: Activate
eo: Aktivigi

en: Deactivate
eo: Malaktivigi

en: Quit
eo: Ĉesi

en: Back
eo: Reen

en: No such connection '%s'
eo: Neniu konekto '%s'

en: Connection is already active
eo: Konekto jam aktivas

en: Create
eo: Krei

en: New Connection
eo: Nova konekto

en: Unable to delete connection: %s
eo: Ne eblas forigi konekton: %s

en: Could not delete connection '%s': %s
eo: Ne eblas forigi konekton '%s': %s

en: Are you sure you want to delete the connection '%s'?
eo: Ĉu vi certe volas forigi la konekton '%s'?

en: Set Hostname
eo: Agordi gastignomon

en: Hostname
eo: Gastignomo

note: TRANSLATORS: this indicates the result. ie, "I have set the hostname to ..."
en: Set hostname to '%s'
eo: Agordi gastignomon al '%s'

en: Unable to set hostname: %s
eo: Ne eblas agordi gastignomon: %s

en: connection
eo: konekto

en: Edit a connection
eo: Redakti konekton

en: Activate a connection
eo: Aktivigi konekton

en: new hostname
eo: nova gastignomo

en: Set system hostname
eo: Agordi sisteman gastignomon

en: Please select an option
eo: Bonvolu elekti opcion

en: Usage
eo: Uzado

en: Could not parse arguments
eo: Ne eblis sintakse analizi argumentojn

en: Could not contact NetworkManager: %s.
eo: Ne eblis kontakti Networkmanager: %s.
