neutron-vpnaas-dashboard - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Add support for Endpoint Group feature.
id: Tambahkan dukungan untuk fitur Endpoint Group.

en: Add support the attributes of IPsec site connection to be able to get more formats like FQDN other than IP format. For more information, see bug `1261127 <https://launchpad.net/bugs/1261127>`_.
id: Tambahkan dukungan atribut koneksi situs IPsec agar bisa mendapatkan lebih banyak format seperti FQDN selain dari format IP. Untuk informasi lebih lanjut, lihat bug `1261127 <https://launchpad.net/bugs/1261127>` _.

en: Bug Fixes
id: Perbaikan bug

en: Current Series Release Notes
id: Catatan rilis seri saat ini

en: Neutron VPNaaS Dashboard Release Notes
id: Catatan Rilis Neutron VPNaaS Dashboard

en: Neutron VPNaaS support in the OpenStack Dashboard is now split out into a separate package ``neutron-vpnaas-dashboard``. You need to install ``neutron-vpnaas-dashboard`` after upgrading the OpenStack Dashboard to Pike release and add ``enabled`` file for Neutron VPNaaS dashboard.
id: Dukungan Neutron VPNaaS di Dasbor OpenStack kini dipisah menjadi paket terpisah ``neutron-vpnaas-dashboard``. Anda perlu menginstal ``neutron-vpnaas-dashboard`` setelah memutakhirkan OpenStack Dashboard ke rilis Pike dan menambahkan ``enabled`` file untuk dashboard Neutron VPNaaS.

en: Neutron VPNaaS support in the OpenStack Dashboard is now split out into a separate python package.
id: Dukungan Neutron VPNaaS di Dasbor OpenStack kini dibagi menjadi paket python terpisah.

en: New Features
id: Fitur baru

en: Pike Series Release Notes
id: Catatan Rilis Seri Pike

en: Queens Series Release Notes
id: Catatan Rilis Seri Queens

en: Rocky Series Release Notes
id: Catatan Rilis Seri Rocky

en: Stein Series Release Notes
id: Catatan Rilis Seri Stein

en: Supported django versions are chagned aligning with the supported versions by horizon. Django 1.11 and 2.0 are supported now. Django 1.8 to 1.10 are no longer supported.
id: Versi django yang didukung diubah sejajar dengan versi yang didukung oleh horizon. Django 1,11 dan 2,0 didukung sekarang. Django 1.8 hingga 1.10 tidak lagi didukung.

en: Upgrade Notes
id: Catatan Upgrade

en: neutron-vpnaas-dashboard now supports all auth algorithms. neutron-vpnaas supports sha1, sha256, sha384, sha512 for IKE policy auth_algorithm and IPsec policy auth_algorithm.
id: neutron-vpnaas-dashboard sekarang mendukung semua algoritma auth. neutron-vpnaas mendukung sha1, sha256, sha384, sha512 untuk IKE policy auth_algorithm dan IPsec policy auth_algorithm.
