Neverball - en to ca translation catalogue (124 entries)

en: Ready?
ca: Preparats?

en: Set?
ca: Llestos?

en: GO!
ca: Ja!

en: Replay Name
ca: Nom de la repetició

en: Save
ca: Desa

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Overwrite?
ca: Voleu sobreescriure?

en: Back
ca: Torna

en: Challenge
ca: Repte

en: Options
ca: Opcions

en: Sound Volume
ca: Volum del so

en: Music Volume
ca: Volum de la musica

en: Player Name
ca: Nom del jugador

en: New Set Record
ca: Nou rècord de la col·lecció

en: Set Complete
ca: Col·lecció completada

en: Select Level
ca: Seleccioneu el nivell

en: Challenge Mode
ca: Mode repte

en: Normal Mode
ca: Mode normal

en: Unknown Mode
ca: Mode desconegut

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Fall-out!
ca: Bola perduda!

en: Time's Up!
ca: Temps esgotat!

en: Exit
ca: Surt

en: Next Level
ca: Següent nivell

en: Retry Level
ca: Reintenta el nivell

en: Save Replay
ca: Desa la repetició

en: OK
ca: D'acord

en: Time
ca: Temps

en: Coins
ca: Monedes

en: Status
ca: Estat

en: Replay
ca: Repetició

en: Player
ca: Jugador

en: Date
ca: Data

en: Select Replay
ca: Seleccioneu la repetició

en: No Replays
ca: Cap repetició

en: Replay Paused
ca: Repetició pausada

en: Replay Ends
ca: Fi de repetició

en: Quit
ca: Surt

en: Keep
ca: Torna

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Continue
ca: Continua

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Delete Replay?
ca: Voleu esborrar la repetició?

en: Warning!
ca: Avís!

en: Rules
ca: Regles

en: Move the mouse or joystick\or use keyboard arrows to\tilt the floor causing the\ball to roll.\
ca: Moveu el ratolí, el joystick\o les tecles de desplaçament\per escorar la superfície i\fer que rodi la bola.\

en: Roll over coins to collect\them.  Collect coins to\unlock the goal and finish\the level.\
ca: Rodola sobre les monedes per\recollir-les. Les monedes\permeten desbloquejar la\meta i finalitzar el nivell.\

en: Screenshot
ca: Captura de pantalla

en: Finish a level before the time runs out.\You need to collect coins in order to open the goal.
ca: Acabeu un nivell abans que el temps s'esgoti.\Haureu de recollir monedes per tal de desbloquejar\la meta.

en: Start playing from the first level of the set.\You start with only three balls, do not lose them.\Earn an extra ball for each 100 coins collected.
ca: Comenceu des del primer nivell de la col·lecció.\Jugareu amb només tres boles, no les perdeu.\Podeu guanyar una bola addicional per cada\100 monedes.

en: Corners can be used to jump.\Get rolling and take aim\at the angle. You may be able\to reach new places.\
ca: Podeu utilitzar les cantonades\per saltar. Rodoleu en direcció\a un cert angle. Així podreu\arribar a zones noves.

en: Watch demo
ca: Mira la demostració

en: Aborted
ca: Interrompuda

en: Time-out
ca: Temps esgotat

en: Success
ca: Èxit

en: Fall-out
ca: Perduda

en: Paused
ca: Pausa

en: Restart
ca: Reinicia

en: Goal
ca: Meta

en: Balls
ca: Boles

en: Score
ca: Puntuació

en: New Record
ca: Nou rècord

en: GOAL
ca: META

en: Finish
ca: Finalitza

en: Level Set
ca: Col·lecció de nivells

en: Bonus Level %s
ca: Nivell de bonificació %s

en: Level %s
ca: Nivell %s

en: Hard
ca: Difícil

en: Medium
ca: Mitjà

en: Easy
ca: Fàcil

en: Unavailable
ca: No disponible

en: Most Coins
ca: Més monedes

en: Best Times
ca: Millors temps

en: Fast Unlock
ca: Desbloqueig ràpid

en: Change Name
ca: Canvia el nom

en: caps
ca: majúscules

en: GAME OVER
ca: S'HA ACABAT

en: menu^Cheat
ca: Fes trampa

en: menu^Play
ca: Juga

en: menu^Replay
ca: Repeteix

en: menu^Help
ca: Ajuda

en: menu^Options
ca: Opcions

en: menu^Exit
ca: Surt

en: Off
ca: Inactiu

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: On
ca: Actiu

en: Resolution
ca: Resolució

en: Reflection
ca: Reflex

en: Background
ca: Rerefons

en: Shadow
ca: Ombra

en: P1
ca: J1

en: P2
ca: J2

en: P3
ca: J3

en: P4
ca: J4

en: O
ca: Ext

en: I
ca: Int

en: Select Course
ca: Seleccioneu el circuit

en: Players?
ca: Nombre de jugadors?

en: Hole %02d
ca: Forat %02d

en: It's In!
ca: És dins!

en: 1 Stroke Penalty
ca: Cop de penalització

en: Scores
ca: Puntuació

en: Final Scores
ca: Puntuació final

en: Neverball Easy
ca: Neverball fàcil

en: Difficulty: Beginner through Intermediate\\25 levels with a smooth learning curve.\Read level introductions for gameplay tips.\ \
ca: Dificultat: principiant a intermedi.\\25 nivells amb una corva d'aprenentatge suau.\Si voleu consells, llegiu la introducció dels nivells.\ \

en: Neverball Medium
ca: Neverball mitjà

en: Difficulty: Beginner through Expert\\25 levels which provide a balanced\challenge for players. Try to claim\some of the records provided.\
ca: Dificultat: principiant a expert.\\25 nivells que ofereixen un equilibrat repte als\jugadors. Intenteu superar els rècords.\ \

en: Neverball Hard
ca: Neverball difícil

en: Difficulty: Intermediate through Expert\\25 levels with more of a challenge for\the experienced player. Try to claim\Best Times, Most Coins, and Fast Unlock records.\
ca: Dificultat: intermedi a expert.\\25 nivells que suposen tot un repte per als jugadors\experimentats. Intenteu fer les millors puntuacions\en les diferents modalitats.

en: Difficulty: Expert through Insane\\25 levels with even greater challenge.\Author: Mehdi Yousfi-Monod (mym)\ \
ca: Dificultat: expert a sonat.\\25 nivells que representen un desafiament encara\superior. Autor: Mehdi Yousfi-Monod (mym).\ \

en: Difficulty: A little bit harder than my first set.\\More challenge, particularly for grabbing coins.\Author: Mehdi Yousfi-Monod (mym)\ \
ca: Dificultat: lleugerament superior a l'anterior.\\Un repte més gran, sobretot pel que fa a la recollida\de monedes. Autor: Mehdi Yousfi-Monod (mym).\ \

en: Neverball Misc
ca: Miscel·lània

en: Unsorted levels\For testing purposes\\\\
ca: Nivells diversos sense classificar.\\Principalment per fer proves.\\\

en: The original 18-hole Neverputt course.\With a gentle learning curve.\ \Difficulty: Easy to Medium\Author: rlk\
ca: El circuit de 18 forats original de\Neverputt. Té una corba d'aprenentatge\suau. \Dificultat: fàcil a mitjana\Autor: rlk\

en: Another 18-hole course\ \ \Difficulty: Medium\Author: paxed\
ca: Un altre circuit de 18 forats.\ \ \Dificultat: mitjana\Autor: paxed

en: Yet Another 18-hole course\ \ \Difficulty: Medium\Author: paxed\
ca: Encara un altre circuit de 18 forats.\ \ \Dificultat: mitjana\Autor: paxed

en: Even More Holes\ \ \Difficulty: Medium\Author: paxed\
ca: Més forats.\ \ \Dificultat: mitjana\Autor: paxed\

en: A 26-hole course\following the alphabet\\Difficulty: Hard\Author: paxed\
ca: Un circuit de 26 forats que repassa les\lletres de l'alfabet.\ \Dificultat: difícil\Autor: paxed\

en: Crazy Golf\ \\Difficulty: Easy to Medium\Author: slippifishi\
ca: Això és de bojos!\ \ \Dificultat: fàcil a mitjana\Autor: slippifishi\

en: Tricky Golf\\An 18-hole course with many challenges\Difficulty: Expert Through Insane\Author: Byron James Johnson
ca: Golf de murris.\Un circuit de 18 forats amb molts reptes.\\Dificultat: expert a sonat\Autor: Byron James Johnson

note: Desktop entry comment
en: A 3D arcade game with a ball
ca: Un joc arcade en 3D amb una pilota com a protagonista

note: Desktop entry comment
en: A 3D mini golf game
ca: Un joc de minigolf en 3D

note: Translators, Listed here are the Neverball materials (relative to the data directory) that can be localised.  Each material <mtrl> has a corresponding JPG or PNG texture.  To localise a material, create a localised texture for it (copy the original texture <mtrl>.<ext> to <mtrl>-<lang-code>.<ext> an
en: mtrl/words
ca: mtrl/words-ca

note: Translators, These coin materials may be translated to the same texture path.
en: item/coin/coin
ca: item/coin/euro_coin
