Neverball - en to el translation catalogue (56 entries)

en: Ready?
el: Λάβετε θέσεις

en: Set?
el: Έτοιμοι;

en: GO!
el: ΠΑΜΕ!

en: Replay Name
el: Όνομα Επανάληψης

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Overwrite?
el: Αντικατάσταση;

en: Overwrite
el: Αντικατάσταση

en: Back
el: Επιστροφή

en: Challenge
el: Πρόκληση

en: Unlocked
el: Ξεκλειδωμένες

en: Locked
el: Κλειδωμένες

en: Options
el: Επιλογές

en: Graphics
el: Γραφικά

en: Configure
el: Προσαρμογή

en: Mouse Sensitivity
el: Ευαισθησία Ποντικιού

en: Sound Volume
el: Ένταση Ήχου

en: Music Volume
el: Ένταση Μουσικής

en: Player Name
el: Όνομα Παίκτη

en: Ball Model
el: Μοντέλο Μπάλας

en: Language
el: Γλώσσα

en: Default
el: Προκαθορισμένη

en: Exit
el: Έξοδος

en: Next Level
el: Επόμενο Επίπεδο

en: Retry Level
el: Επανάληψη Επιπέδου

en: Save Replay
el: Αποθήκευση Επανάληψης

en: OK
el: Εντάξει

en: Time
el: Χρόνος

en: Coins
el: Κέρματα

en: Status
el: Κατάσταση

en: Replay
el: Επανάληψη

en: Player
el: Παίκτης

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Select Replay
el: Επιλογή Επανάληψης

en: No Replays
el: Δεν Υπάρχουν Επαναλήψεις

en: Replay Paused
el: Επανάληψη Σε Παύση

en: Replay Ends
el: Τέλος Επανάληψης

en: Quit
el: Έξοδος

en: Delete
el: Διαφραφή

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Repeat
el: Επανάληψη

en: Delete Replay?
el: Διαγραφή Επανάληψης;

en: Warning!
el: Προσοχή!

en: Controls
el: Χειρισμός

en: Rules
el: Κανόνες

en: Screenshot
el: Στιγμιότυπο

en: Success
el: Επιτυχία

en: Paused
el: Σε Παύση

en: Restart
el: Επανάληψη

en: Goal
el: Στόχος

en: Balls
el: Μπάλες

en: Fullscreen
el: Πλήρης Οθόνη

en: Resolution
el: Ανάλυση

en: Scores
el: Βαθμολογία

en: Final Scores
el: Τελική Βαθμολογία

note: Translators, These coin materials may be translated to the same texture path.
en: item/coin/coin
el: item/coin/euro_coin
