Neverball - en to gd translation catalogue (347 entries)

en: Ready?
gd: Deiseil?

en: Set?
gd: Deònach?

en: GO!
gd: DÈAN ÀS!

en: Replay Name
gd: Ainm an ath-chluiche

en: Save
gd: Sàbhail

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Overwrite?
gd: Sgrìobhadh thairis air?

en: Overwrite
gd: Sgrìobh thairis air

en: snd/select.ogg
gd: snd/gd/select.ogg

en: snd/ready.ogg
gd: snd/gd/ready.ogg

en: snd/set.ogg
gd: snd/gd/set.ogg

en: snd/go.ogg
gd: snd/gd/go.ogg

en: snd/record.ogg
gd: snd/gd/record.ogg

en: snd/fall.ogg
gd: snd/gd/fall.ogg

en: snd/time.ogg
gd: snd/gd/time.ogg

en: snd/over.ogg
gd: snd/gd/over.ogg

en: Back
gd: Air ais

en: Challenge
gd: Dùbhlan

en: Unlocked
gd: Fosgailte

en: Locked
gd: Glaiste

en: Goal State in Completed Levels
gd: Tadhalan nan leibheilean coileanta

en: Options
gd: Roghainnean

en: Graphics
gd: Grafaigeachd

en: Configure
gd: Rèitich

en: Mouse Sensitivity
gd: Mothalachd na luchaige

en: Sound Volume
gd: Àirde fuaime

en: Music Volume
gd: Àirde ciùil

en: Player Name
gd: Ainm a' chluicheadair

en: Ball Model
gd: Modail bàla

en: Language
gd: Cànan

en: Default
gd: Bun-roghainn

en: New Set Record
gd: Sàr-thoradh ùr an t-seata

en: Set Complete
gd: Seata coileanta

en: Select Level
gd: Tagh leibheil

en: Challenge Mode
gd: Modh dùbhlain

en: Normal Mode
gd: Modh àbhaisteach

en: Normal
gd: Àbhaisteach

en: Standalone Mode
gd: Modh aon-seasmhach

en: Standalone
gd: Aon-seasmhach

en: Unknown Mode
gd: Modh neo-aithnichte

en: Unknown
gd: Neo-aithnichte

en: Fall-out!
gd: Thuit thu!

en: Time's Up!
gd: Dh'fhalbh an ùine ort!

en: Exit
gd: Fàg an-seo

en: Next Level
gd: An ath fhear

en: Retry Level
gd: Feuch ris a-rithist

en: Save Replay
gd: Sàbhail ath-chluich

en: OK
gd: Ceart ma-thà

en: Time
gd: Ùine

en: Coins
gd: Buinn

en: Status
gd: Staid

en: Replay
gd: Ath-chluich

en: Player
gd: Cluicheadair

en: Date
gd: Ceann-latha

en: Select Replay
gd: Tagh ath-chluiche

en: No Replays
gd: Chan eil ath-chluiche ann

en: Replay Paused
gd: 'Na stad

en: Replay Ends
gd: Deireadh an ath-chluiche

en: Quit
gd: Fàg an-seo

en: Keep
gd: Cum e

en: Delete
gd: Sguab às

en: Continue
gd: Lean air

en: Repeat
gd: Ath-dhèan

en: Delete Replay?
gd: Sguab às an ath-chluiche?

en: Warning!
gd: Rabhadh!

en: The current replay was recorded with a\different (or unknown) version of this level.\Be prepared to encounter visual errors.\
gd: Chaidh an ath-chluiche seo a chlàradh le tionndadh eile no neo-aithnichte aig an leibheil seo.\'S dòcha gum bi mearachdan taisbeanaidh ann.\

en: Tricks
gd: Gliocas

en: Modes
gd: Modhan

en: Controls
gd: Smachd

en: Rules
gd: Riaghailtean

en: Move the mouse or joystick\or use keyboard arrows to\tilt the floor causing the\ball to roll.\
gd: Gluais an luchag no joystick\no cleachd saighdean a' mheur-chlàir\gus an làr a chlaonadh\ach an roilig am bàla.\

en: Roll over coins to collect\them.  Collect coins to\unlock the goal and finish\the level.\
gd: Roilig thairis air buinn\gus an cruinneachadh.\Cruinnich buinn gus an tadhal\fhosgladh 's an leibheil\a chrìochnachadh.\

en: Left and right mouse buttons rotate the view.\Hold Shift for faster view rotation.
gd: Cuairtichidh putanan na luchaige an sealladh.\Cum shift sìos airson cuairteachadh seallaidh nas luaithe.

en: Exit / Pause
gd: Fàg / Stad

en: Chase Camera
gd: Camara sealgaidh

en: Lazy Camera
gd: Camara leisg

en: Manual Camera
gd: Camara a làimh

en: Screenshot
gd: Glacadh-sgrìn

en: Finish a level before the time runs out.\You need to collect coins in order to open the goal.
gd: Crìochnaich leibheil mus falbh an ùine ort.\Feumaidh tu buinn a chruinneachadh gus an tadhal\fhosgladh.

en: Start playing from the first level of the set.\You start with only three balls, do not lose them.\Earn an extra ball for each 100 coins collected.
gd: Tòisich air cluiche o chiad leibheil an t-seata.\Tòisichidh tu le trì bàlaichean a-mhàin, na caill iad.\Buannaich bàla a bharrachd le gach 100 bhonn\a chruinnicheas tu.

en: Corners can be used to jump.\Get rolling and take aim\at the angle. You may be able\to reach new places.\
gd: Gabhaidh oiseanan an cleachdadh\gus leum. Roilig is amais air.\'S dòcha gun ruig thu\àiteachan ùra.

en: Tilting in 2 directions increases\the slope. Use the manual camera\and turn the camera by 45\degrees for best results.\
gd: Bidh an t-sliabh as caise ma\chlaonas tu do dhà chomhair.\Cleachd an camara a làimh\is cuairtich e le 45 ceum\airson nan toraidhean nas fhearr.

en: Watch demo
gd: Coimhead air video

en: Aborted
gd: Air a sgur dheth

en: Time-out
gd: Dh'fhalbh an ùine ort

en: Success
gd: Buaidh

en: Fall-out
gd: Thuit thu!

en: Camera %d
gd: Camara %d

en: Paused
gd: 'Na stad

en: Restart
gd: Ath-thòiseachadh

en: Goal
gd: Amas

en: Balls
gd: Bàlaichean

en: Score
gd: Sgòr

en: New Record
gd: Sàr-thoradh ùr

en: GOAL
gd: TADHAL

en: Finish
gd: Ullamh

en: Level Set
gd: Seata leibheilean

en: Bonus Level %s
gd: Leibheil duaise %s

en: Level %s
gd: Leibheil %s

en: Standalone level
gd: Leibheil aon-seasmhach

en: A replay file could not be opened for writing.\This game will not be recorded.\
gd: Cha b' urrainn dhuinn am faidhle ri sgrìobhadh fhosgladh.\Cha tèid an geama seo a chlàradh.\

en: Hard
gd: Doirbh

en: Medium
gd: Meadhanach

en: Easy
gd: Furasta

en: Unavailable
gd: Gun fhaighinn

en: Most Coins
gd: Buinn as motha

en: Best Times
gd: Ùineachan as fhearr

en: Fast Unlock
gd: Fosgladh luath

en: Change Name
gd: Atharraich ainm

en: caps
gd: mòr

en: GAME OVER
gd: CRÌOCH A' GHEAMA

en: menu^Cheat
gd: Cealgaireachd

en: menu^Play
gd: Cluich

en: menu^Replay
gd: Ath-chluich

en: menu^Help
gd: Cobhair

en: menu^Options
gd: Roghainnean

en: menu^Exit
gd: Fàg an-seo

en: Off
gd: Dheth

en: Unknown Display
gd: Sgrìn neo-aithnichte

en: Display
gd: Sgrìn

en: Fullscreen
gd: Làn-sgrìn

en: On
gd: Air

en: Resolution
gd: Dùmhlachd-bhreacaidh

en: HMD
gd: Ceann-shealladh

en: V-Sync
gd: Sioncronachadh-V

en: Reflection
gd: Faileas

en: Background
gd: Cùlaibh

en: Shadow
gd: Sgàil

en: Select
gd: Tagh

en: Par
gd: Pàr

en: P1
gd: C1

en: P2
gd: C2

en: P3
gd: C3

en: P4
gd: C4

en: Tot
gd: Iomlan

en: Select Course
gd: Tagh slighe

en: Players?
gd: Cluicheadairean?

en: Hole %02d
gd: Toll %02d

en: It's In!
gd: Tha e a-staigh!

en: 1 Stroke Penalty
gd: Peanas 1 bhuille!

en: Scores
gd: Sgòran

en: Final Scores
gd: Sgòran deireannach

en: Neverball Easy
gd: Neverball furasta

en: Difficulty: Beginner through Intermediate\\25 levels with a smooth learning curve.\Read level introductions for gameplay tips.\ \
gd: Duilgheas: neach-tòiseachaidh gu meadhanach\\25 leibheil le ionnsachadh beag air bheag.\Leugh ro-ràdh nan leibheilean airson ghliocasan\mun gheama.\

en: Neverball Medium
gd: Neverball meadhanach

en: Difficulty: Beginner through Expert\\25 levels which provide a balanced\challenge for players. Try to claim\some of the records provided.\
gd: Duilgheas: neach-tòiseachaidh gu adhartach\\25 leibheil le dùbhlan cothromach. Feuch an tèid\d' ainm a chur ri clàr nan curaidh.\

en: Neverball Hard
gd: Neverball doirbh

en: Difficulty: Intermediate through Expert\\25 levels with more of a challenge for\the experienced player. Try to claim\Best Times, Most Coins, and Fast Unlock records.\
gd: Duilgheas: meadhanach gu adhartach\\25 leibheil le dùbhlan nas dorra dha\chluicheadairean eòlach. Feuch an dèan thu a' chùis air\buinn as motha, ùineachan as fhearr is fosgladh luath.\

en: Difficulty: Expert through Insane\\25 levels with even greater challenge.\Author: Mehdi Yousfi-Monod (mym)\ \
gd: Duilgheas: eòlach gu gun chiall\\25 leibheil le dùbhlan nas dorra buileach.\\Ùghdar: Mehdi Yousfi-Monod (mym)\ \

en: Difficulty: A little bit harder than my first set.\\More challenge, particularly for grabbing coins.\Author: Mehdi Yousfi-Monod (mym)\ \
gd: Duilgheas: beagan nas dorra na a' chiad seata agam.\\Barrachd dùbhlain, gu h-àraidh le greimeachadh\air buinn.\Ùghdar: Mehdi Yousfi-Monod (mym)\ \

en: Difficulty: Expert through Impossible\\Assorted levels for advanced players.\Author: Florian Priester\\
gd: Duilgheas: eòlach gu neo-dhèanta\\Cruinneachadh dhe leibheilean dha chluicheadairean\eòlach.\Ùghdar: Florian Priester\

en: Tones Levels
gd: Leibheilean tòna

en: Difficulty: Moderate to Difficult.\\Author: Ian Walker\\
gd: Duilgheas: meadhanach gu doirbh.\\Ùghdar: Ian Walker\\

en: Neverball Misc
gd: Neverball measgaichte

en: Unsorted levels\For testing purposes\\\\
gd: Leibheilean measgaichte\airson deuchainnean\\\\

en: The original 18-hole Neverputt course.\With a gentle learning curve.\ \Difficulty: Easy to Medium\Author: rlk\
gd: An cùrsa tùsail Neverputt le 18 tuill.\Le astar ionnsachaidh socair.\ \Duilgheas: furasta gu meadhanach\Ùghdar: rlk\

en: Another 18-hole course\ \ \Difficulty: Medium\Author: paxed\
gd: Cùrsa 18 tuill eile\ \Duilgheas: meadhanach\Ùghdar: paxed\

en: Yet Another 18-hole course\ \ \Difficulty: Medium\Author: paxed\
gd: Cùrsa 18 tuill a bharrachd\ \Duilgheas: meadhanach\Ùghdar: paxed\

en: Even More Holes\ \ \Difficulty: Medium\Author: paxed\
gd: Tuilleadh 's a bharrachd tuill\ \Duilgheas: meadhanach\Ùghdar: paxed\

en: A 26-hole course\following the alphabet\\Difficulty: Hard\Author: paxed\
gd: Cùrsa 26 toll\a' leantainn na h-aibidile\\Duilgheas: doirbh\Ùghdar: paxed\

en: Crazy Golf\ \\Difficulty: Easy to Medium\Author: slippifishi\
gd: Goilf craicte\ \\Duilgheas: furasta gu meadhanach\Ùghdar: slippifishi\

en: Tricky Golf\\An 18-hole course with many challenges\Difficulty: Expert Through Insane\Author: Byron James Johnson
gd: Goilf seòlta\Cùrsa 18 tuill le grunn dhùbhlan\ \Duilgheas: eòlaiche gu gun chiall\Ùghdar: Byron James Johnson

en: Golf Jambalaya\\Vidski's infamous course.\Difficulty: Medium to hard.\Author: vidski\
gd: Jambalaya goilf\An cùrsa curta aig Vidski.\\Duilgheas: meadhanach gu doirbh\Ùghdar: vidski\

en: Reshaun's Easy-Putt\\Difficulty: Easy through Hard\Author: Reshaun Francis
gd: Easy-Putt le Reshaun\\Duilgheadas: Furasta gu doirbh\Ùghdar: Reshaun Francis

en: Try to avoid being hit by moving objects.\One bump can throw the ball\completely out of control.\
gd: Feuch nach tèid do bhualadh le nithean\a ghluaiseas.\Chan eil ach buille a dhìth\ach an caill thu smachd.

en: Learn to control a bouncing ball.\Look at the shadow to know where the\ball will land.  If you're feeling confident in\your mastery of bouncing, take a risk\for a big payoff.\
gd: Ionnsaich mar a chumas tu smachd air bàla a' bocadh.\Seall air an sgàil ach am bi fios agad càite am buail e.\Ma tha thu air fàs math air, 's fhiach fàs nas dàna.\

en: This time you must get 50 coins to unlock the goal.\Red coins are worth 5, blue coins are worth 10.\Get to the goal before time expires!\\Click to begin.\
gd: An turas seo, tha 50 bonn a dhìth ort\gus an tadhal fhosgladh.\Tha luach dhe 5 aig buinn dhearga is\10 aig buinn ghorma.\Faigh dhan tadhal mus fhalbh an ùine ort!\\Briog airson tòiseachadh.\

en: Here are some more opportunities for you to\fall off into the void. Hit the bump hard to\grab some big coins and score a short time.\
gd: Seo barrachd chothroman dhut gus tuiteam dhan fhànas.\Buail ris a' chnap gu cruaidh gus greim\fhaighinn air buinn mhòra is crìochnachadh gu luath.\

en: As before, but without the training wheels.\Keep the ball on a level floor\and maintain precise control.\Build some momentum to reach the corners.\
gd: Mar an rinn thu roimhe, ach nas dùbhlanaiche.\Cum am bàla air làr rèidh is cum smachd teann air.\Cleachd lùths gluasaid gus na h-oiseanan a ruigsinn.

en: Move the mouse to tilt the floor.\Collect 10 coins to unlock the goal.\Guide the ball to the goal to\finish the level.\\Click to begin.\
gd: Gluais an luchag gus an làr a chlaonadh.\Cruinnich 10 buinn gus an tadhal fosgladh.\Stiùir am bàla dhan tadhal gus an leibheil a choileanadh.\\Dèan briogadh airson tòiseachadh.\

en: Half-pipes can be fun,\but they make it easy to fall out.\Don't over accelerate and you will\be able to stay in control.
gd: Faodaidh half-pipes a bhith tlachdmhor,\ach tha e furasta tuiteam asta.\Na tèid ro luath is cumaidh tu smachd air a' bhàla.

en: ''Flat'' is relative.\Learn to hold the floor at an angle\so that a slope remains level.\This way, you maintain full control of the ball.\Use momentum to get up to the big coins.\
gd: Dè as ciall dha "rèidh"?\Ionnsaich mar a chumas tu claonadh air an làr\ach am bi sliabh rèidh.\Cumaidh tu smachd air a' bhàla mar sin.\Cleachd lùths gluasaid gus faighinn suas\dha na buinn mòra.\

en: There are 100 coins here.\This one shouldn't be too difficult,\if you don't accidentally make a goal first.\
gd: Tha 100 bhonn an-seo.\Cha bu chòir seo a bhith ro dhoirbh\mura buail thu air tadhal roimhe seo\le tuiteamas.\

en: Tilt the floor as little as possible.\Less tilt means lower speed.\Lower speed means better control.\Watch the clock and use the time wisely.\
gd: Na dèan ach claonadh glè bheag air an làr.\Mar as lugha an claonadh, 's an nas slaodaiche a bhios tu\ach an cum thu smachd air a' bhàla.\Thoir an aire air an ùine.\

en: Each bridge is narrower than the one before.\But each pays better than the last as well!\You get to decide how far you go on this one.\
gd: Tha gach drochaid nas caoile na an tè roimhe.\Ach gheibh thu barrachd aiste cuideachd!\Tha e suas riut fhèin dè cho fad 's a thèid thu air an tè seo.\

en: Getting to the goal\shouldn't be a problem,\but getting all of the coins will\require some planning.\\Hint: often it is faster to avoid\a hole instead of falling into it.
gd: Cha bu chòir dha a bhith doirbh an tadhal a ruigsinn,\ach tha innleachd a dhìth ort gus a h-uile bonn fhaighinn.\\Gliocas: gu tric, tha e nas luaithe toll a sheachnadh\na tuiteam a-steach.

en: Stay away from the edges!\When approaching a drop, begin slowing down\early. You need just as much room to slow\down as you did to speed up.\
gd: Cum air falbh o na h-iomallan!\Ma theannas tu air iomall,\dèan maille ort fhèin gu tràth.\Tha an aon astar a dhìth ort gus fàs nas maille\'s a tha gus fàs nas luaithe.

en: Follow the yellow lick road!\\The blue coins are especially challenging,\but with some experimentation and practice,\you'll be able to collect them all.
gd: Lean air an rathad buidhe imlich!\\Tha na buinn ghorma dùbhlanach gu h-àraidh,\ach le beagan feuchainn is cleachdaidh,\gheibh thu iad uile.

en: The ball wants to rebound uncontrollably\in a narrow passage. Keep it slow and\off the walls. All the coins are collectable\in the given time.\
gd: Tha am bàla ri bocadh gun cheannsachadh\ann an trannsa cumhang.\Cum slaodach e is air falbh bho na ballachan.\Gabhaidh a h-uile bonn a thogail san ùine a th' agad.\

en: Puzzling but profitable.\\Take time to observe the motions\of the bumpers - it will help you\to reach the goal.
gd: Cruadalach ach torrach.\\Air do shocair a' sgrùdadh nam bumpairean - \\cuidichidh seo thu gus an tadhal a ruigsinn.

en: A moving platform can be tricky.\Use precise timing to get aboard,\and precise balance to stay there.\Don't let it move out from under you.\Ride the platforms to grab the big coins.\
gd: Faodaidh ùrlar a ghluaiseas a bhith dùbhlanach.\Cleachd tìmeachadh pongail gus faighinn air,\is meidh pongail gus fuireach air.\Na leig leis gluasad air falbh bhuat.\Siubhail air muin nan ùrlaran gus na buinn mhòra a thogail.\

en: Mouse buttons rotate the view.\Press Escape to pause or quit.\\\\Click to begin.\
gd: Cleachd putanan luchaige gus an sealladh\a chuairteachadh.\Dèan brùthadh air Esc gus stad no fàgail.\\\Briog airson tòiseachadh.\

en: When you are on the elevators,\make small adjustments to keep the ball steady.\You can collect many coins by\keeping the ball in one place.\Too much movement and you will fall off.
gd: Nuair a bhios tu air lioft,\dèan gleusadh gus am bàla agad a chumail air a shocair.\'S urrainn dhut grunn bhuinn a thogail leis a' bhàla\air an aon àite.\Cus gluasaid is tuitidh tu.

en: There is only one path to reach the goal,\but lots of paths for collecting coins.\Make sure you collect enough\to unlock the goal.
gd: Chan eil ach aon slighe ann gus an tadhal\a ruigsinn, ach torr shlighean gus\buinn a chruinneachadh.\Dèan cinnteach gun cruinnich thu gu leòr dhiubh\gus an tadhal fhosgladh.

en: Follow the trail of coins to reach the goal.\If you hit a post while moving quickly,\you will bounce far off course.
gd: Lean air lorg nam bonn gus an tadhal a ruigsinn.\Ma bhuaileas tu air post is tu a' gluasad gu luath,\thèid do bhocadh far a' chùrsa.

en: Hills require more speed to get over.\Be careful not to go too fast!
gd: Tha barrachd luaths a dhìth air cnuic\ach am faigh thu thairis orra.\Thoir an aire nach tèid thu ro luath!

en: When the ball is on a moving platform,\it will be pulled in the direction of movement.\Use the rails to steady yourself,\and collect the coins you need\to open the goal.
gd: Ma tha am bàla air ùrlar a ghluaiseas,\thèid a tharraing an comhair a' ghluasaid.\Cleachd na crainn gus do shocrachadh,\is cruinnich na buinn a tha a dhìth ort\gus an tadhal fhosgladh.

en: Grab all the coins...\but don't get bullied!
gd: Tog a h-uile bonn ...\ach nach fhaigh maoidheadh!

en: Here's another coin grab.\Perhaps you already know a good route.\Teleportation might come in handy.\
gd: Seo togail bhonn eile.\'S dòcha gu bheil rathad math fainear dhut mar-thà.\Faodaidh tele-phortadh a bhith feumail.\

en: =Adventure=\Many things to do, coins to collect, risks to take.
gd: =Tachartasan=\Iomadh rud ri dhèanamh, buinn rin togail, cunnartan.

en: =Atrium=\Remove the coins from their columns.
gd: =A' cheàrnag=\Tog na buinn bho na colbhan.

en: =Buoys=\He who controls the timers, controls the gates.
gd: =Fleodrainnean=\Am fear aig a bheil smachd air na tìmearan,\bidh smachd aige air na geataichean.

en: =Cargo=\Let yourself be carried away.
gd: =Carago=\Leig leat giùlan.

en: =Confetti=\Help! There has got to be a way through this mess.
gd: =Coinfeataidh=\Cobhair! Feumaidh do shlighe a-mach\às a' bhùrach a bhith ann.

en: =Discs=\Used correctly, the platforms will take you to the goal.
gd: =Clàran=\Ma chleachdas tu iad mar bu chòir,\bheir na h-ùrlaran dhan tadhal thu.

en: =Inferno=\The fire thwomps will try to foil your mission.
gd: =Iutharn=\Feuchaidh na teintean ris am misean agad a bhacadh.

en: =Ladybirds=\Don't let them bug you.
gd: =Daolagan-breac=\Na leig leotha do shàrachadh.

en: =Mountains=\Ups and downs are a part of life.
gd: =Beanntan=\Suas is sìos mar a thèid am beatha.

en: =Museum=\Please do not touch the exhibits.
gd: =Taigh-tasgaidh=\Na bean ris na buill-taisbeanaidh.

en: =Oddities=\Something is not quite right here...
gd: =Neònachas=\Tha rudeigin cearr an-seo ...

en: =Rails=\Do not lose your balance.
gd: =Rèilean=\Na rach far do mheidh.

en: =Ramps=\Can you make it to the top?
gd: =Rampaichean=\An ruig thu am mullach?

en: =Rings=\Roll your way through this trap.
gd: =Cearcaill=\Roilig tron ribe seo.

en: =Slope=\Try not to become a modern-day Sisyphus.
gd: =Sliabh=\Na tèid 'nad Shisyphus nua-aimsireil.

en: =Spacetime=\Not much space, not much time.
gd: =Rum is ùine=\Chan eil mòran ruim no ùine ann.

en: =Swarm=\Warning: Trespassers will be thwomped.
gd: =Sgaoth=\Rabhadh: thèid luchd an-inntrigidh a bhualadh.

en: =Tennis=\There is plenty of prize money, and it's up for grabs.
gd: =Teanas=\Tha duais mhòr ri fhaighinn ma gheibh thu greim oirre.

en: =Tree=\Follow the spiral staircase to the goal.
gd: =Craobh=\Lean air an staidhre shnìomhach dhan tadhal.

en: =UFO=\Ride the spaceship they don't want you to know about.
gd: =UFO=\Rach air an t-soitheach-fhànais\a tha iad airson falach bhuat.

en: 2 switches have to be enabled\to open the path to the goal.
gd: Feumaidh tu dà shuidse a chur air\gus an t-slighe dhan tadhal fhosgladh.

en: There's not enough floor here.\Hopefully that's not a problem.\
gd: Chan eil làr gu leòr an-seo.\An dèan thu a' chùis air co-dhiù?\

en: To make progress here you'll need to hit the\edges hard and control your bouncing.\It's often easiest to hit the curb at a corner.\
gd: Gus adhartas fhaighinn an-seo, feumaidh tu bualadh\ris na h-iomallan gu cruaidh is smachd a chumail\air a' bhocadh.\Mar as trice, tha e nas fhasa bualadh ris ann an oisean.\

en: Thus Neverball is a puzzle game?\Remove the red to unlock the goal.\Each trigger switches colors in direct contact.
gd: An e geama tòimhseachain a th' ann an Neverball?\Thoir an dearg air falbh gus an tadhal fhosgladh.\Atharraichidh gach suidse na dathan nuair a bheanas tu ris.

en: Ribbit!\
gd: Gnàg!\

en: Time the switches carefully to synchronize\the motion of the platforms.\Move quickly across the gaps.\
gd: Chleachd na suidsean air an àm cheart gus an\gluasad aig na h-ùrlaran a shioncronachadh.\Gluais gu luath thairis air na beàrnan.\

en: Yes, the ball does fit quite nicely through\those little holes.\
gd: Seadh, thèid am bàla tro\na tuill beaga seo gun trioblaid.\

en: Control your speed and your bounces.\Teleporters will always bring you\back somewhere in the level.
gd: Cum smachd air an luaths is am bocadh agad.\Bheir tele-phortadh air ais thu\àiteigin air an leibheil an-còmhnaidh.

en: Momentum may work against you.\
gd: 'S dòcha gun obraich lùths gluasaid 'nad aghaidh.\

en: Allow your greed to guide you.\For an added challenge,\try to get to all of the coins.\It can be done without guesswork.\
gd: Lean air do shannt.\Airson dùbhlain a bharrachd,\feuch am faigh thu a h-uile bonn.\Gabhaidh seo dèanamh gun fheum air tuairmse.\

en: Go for a ride.\
gd: Rach a' siubhal.\

en: There are two goals here.\You can complete this level\the easy way or the hard way.\Of course, by going the easy way\you can forget about all\those red and blue coins.
gd: Tha dà thadhal an-seo.\'S urrainn dhut an leibheil a choileanadh san dòigh\fhurasta no dhoirbh.\Gu nàdarra, ma thèid thu air an t-slighe fhurasta,\chan fhaigh thu na buinn dhearga no ghorma.

en: So many different paths to take...\have you tried all of them?
gd: Tha iomadh shlighe ri gabhail ann ...\an do dh'fheuch thu ris a h-uile gin dhiubh?

en: Slow and steady.\
gd: Slaodach is gu socair.\

en: You'll only get about 15 seconds at each step,\so don't delay.  Get the coins and\get to the next switch.\
gd: Chan fhaigh thu ach 15 diogan air gach ceum,\mar sin na dèan dàil.\Faigh na buinn is dhan ath shuids.

en: Don't get bullied.\
gd: Nach fhaigh maoidheadh.\

en: I think I can.\I think I can.\
gd: Saoilidh mi gun tèid leam.\Saoilidh mi gun tèid leam.\

en: So close, yet so very far.\
gd: Cho faisg ach ro fhada.\

en: Ride the elevators to the top.\They move quickly,\so don't dally too long.\
gd: Siubhail air na lioftaichean dhan mhullach.\Gluaisidh iad gu luath,\mar sin na dèan dàil.\

en: Have fun picking up those\red and blue coins.\
gd: Gabh tlachd a' togail\nam bonn dearga is gorma ud.\

en: Don't worry.\The green part isn't going anywhere.\
gd: Na gabh dragh.\Cha tèid am pàirt uaine àite sam bith.\

en: Use the switches to set the platforms\in motion.  Time it so they come\together in the middle.\
gd: Chleachd na suidsean ach an gluais na h-ùrlaran.\Dèan air an ùine cheart e\ach an tig iad còmhla sa mheadhan.\

en: The ball must be entirely within a teleporter\in order to trigger it.\Remember that the ball carries its momentum\through a teleporter, so plan ahead.\
gd: Feumaidh bàla a bhith ann an\inneal tele-phortaidh gu slàn gus an obraich e.\Cuimhnich gun cum am bàla a' gluasad nuair a\thèid e troimhe is dèan plana air ro làimh.\

en: The floor is as flat as you make it.\
gd: Tha an làr cho rèidh 's a nì thu e.\

en: Stairway to heaven
gd: Staidhre dhan nèamh

en: Those bridges are angled.\Each is narrower and steeper than the last.\Take the easy cash or\go all the way for a big payoff.\
gd: Tha na drochaidean seo claon.\Tha gach tè nas cumhainge is nas caise na an tè roimhpe.\Faigh an t-airgead furasta no thèid gu crìoch\an t-slighe gus duais mhòr fhaighinn.\

en: Plenty of coins for the taking.\Can you take them all?
gd: Tha grunn bhonn ri an togail ann.\An tog thu a h-uile gin dhiubh?

en: Use momentum to reach\the upper platforms,\but keep the ball in control\for safe landing.\\The manual view may help here.\
gd: Cleachd lùths gluasaid gus na h-ùrlaran as àirde a ruigsinn,\ach cum smachd air a' bhàla gus laighe gu sàbhailte.\Faodaidh an camara a làimh a bhith feumail an-seo.

en: Remember to keep an eye on the shadow to\help control a bouncing ball.  And don't\forget to use the mouse buttons to keep the\ball in view.\
gd: Cuimhnich gun cum thu sùil air an sgàil\ach an cum thu smachd air a' bhàla.\Is na dìochuimhnich putanan na luchaige\a chleachdadh ach am faic thu am bàla.\

en: Use teleporters to go\where you otherwise couldn't.\
gd: Cleachd tele-phortadh gus\dol far nach ruigeadh tu.\

en: Balance risk versus reward.\
gd: Cothromaich duais is cunnart.\

en: Ascend the slope to reach your goal.\(Easier said than done.)
gd: Dìrich an t-sliabh gus an tadhal a ruigsinn.\('S fhasa comhairle a thoirt na comhairle a ghabhail.)

en: Catch the train before it leaves the station.\
gd: Glac an trèana mus fhàg e an stèisean.\

en: The ball will fit in those small holes,\if you can just find something to make it smaller.\Other places may require a bigger ball.\One thing is certain - you'll want a plan!
gd: Thèid am bàla tro na tuill bheaga sin\ma lorgas tu rudeigin a nì as lugha e.\Bidh bàla as motha a dhìth air àiteachan eile.\Chan eil dad cinnteach ach\gum bidh feum agad air planaigeadh!

en: Hit the switches to move the barriers.\
gd: Buail air na suidsean gus na cnapan-starra a ghluasad.\

en: The temptation to move quickly\could prove your undoing.\\Then again, maybe not...
gd: Na gèill ri buaireadh gus gluasad gu luath,\no 's dòcha gun gèill?

en: Take it slowly.\
gd: Air do shocair.\

en: You can never go home again...
gd: Chan urrainn dhut tilleadh dhachaigh tuilleadh ...

en: You'll need to exert some control over your\view here.  Press 3 to stop the auto-rotation.\Use the mouse buttons to rotate it manually.\Press 1 to return to the auto-rotating view.\
gd: Feumaidh tu smachd a chumail air an t-sealladh an-seo.\ Dèan brùthadh air 3 gus am fèin-chuairteachadh a stad.\Cleachd putanan na luchaige gus a chuairteachadh a làimh.\Dèan brùthadh air 1 gus tilleadh\dhan t-sealladh fhèin-chuairteachaidh.\

en: This wedding cake is plenty rich,\but be careful as you go\to each lower layer.
gd: Tha a' chèic-bhainnse seo glè bhlasta,\ach thoir an aire nuair a thèid thu sìos air gach filleadh.

en: Bump the logs at speed to change lanes.\Try to reach the top for an extra challenge!
gd: Buail air na sailthean gus dol air lonaig eile.\Feuch an ruig thu am mullach airson dùbhlain a bharrachd!

en: Take it slow to keep it away from the edge.\Or, don't.\Either way might work.\
gd: Air do shocair is cum air falbh bho na h-iomallan.\No nach cum.\'S dòcha gun obraich an dà dhòigh.\

en: Just as before, but moving up instead of down.\No cheating this time.\
gd: Mar a rinn thu roimhe, ach a' dol suas\an àite a bhith a' dol sìos.\Gun chealgaireachd an turas seo.\

en: Here's yet another test of your ability\to control bouncing.  Moving down the\stairs too quickly can be hazardous.\
gd: Seo deuchainn eile air a' chomas bocaidh agad.\Faodaidh e a bhith cunnartach\a' dol sìos an staidhre ro luath.

en: This maze has no walls.\But that doesn't make the solution\any easier to find.\
gd: Chan eil ballachan aig a' chuartan seo.\Ach chan eil am fuasgladh nas fhasa lorg le seo.\

en: That one switch controls all five barriers.\Be quick, because the switch is on a timer.\When it expires, the barriers will rise.\
gd: Tha smachd air an aon suids air na còig cnapan-starra.\Bi luath oir tha tìmear aig an t-suids.\Nuair a dh'fhalbhas an ùine air, èiridh na cnapan-starra.\

en: Neverball\\http://neverball.org\\Created by Robert Kooima\
gd: Neverball\\http://neverball.org\\Air a chruthachadh le Robert Kooima\

en: Follow the trail of coins\to make it through the labyrinth.
gd: Lean air lorg nam bonn\gus faighinn tron chuartan.

en: There are plenty of coins here if you're\willing to take the time to grab them.\
gd: Tha grunn bhonn an-seo\ma bheir thu an ùine gus an togail.\

en: Prisonnier de la boule.\Living in a sphere.\Catching all blue coins is a challenge.
gd: Prisonnier de la boule.\A' fuireach ann an cruinne.\Tha e dùbhlanach a h-uile bonn gorm a thogail.

en: Try to grab all of the blue coins...\it won't be easy!
gd: Feuch an tog thu a h-uile bonn gorm ...\cha bhi e furasta!

en: Block around the clock.
gd: Blocaichean fad na h-ùine.

en: Follow the blue coins...\and learn to control your bounce!\Hint: Use the 'chase' camera mode.
gd: Lean air na buinn ghorma ...\is ionnsaich mar a chumas tu smachd air bocadh!\Gliocas: cleachd an camara sealgaidh.

en: Follow the arrows.
gd: Lean air na saighdean.

en: It's a real game of checkers, but no one wins...\You have to bounce to reach the blue coins.
gd: 'S e fìor-gheama tàileisg a th' ann,\ach cha bhuannaich duine ...\Feumaidh tu bocadh gus na buinn ghorma a ruigsinn.

en: Calm and meditation may bring you to the Nirvana.
gd: Buannaichidh tu an Niorbhana le socair is meòrachadh.

en: Savoir chuter.\Follow the blue markers.
gd: Savoir chuter.\Lean air na comharran gorma.

en: Use the new coins to change ball size!\I hope you like it!\-Dave
gd: Cleachd na buinn ùra gus meud a' bhàla atharrachadh!\Tha mi an dòchas gun còrd e riut!\-Dave

en: There are special coins which can make your\ball larger or smaller.
gd: Tha buinn sònraichte ann a nì\am bàla agad nas motha no nas lugha.

en: Let's go for a swim...\all the coins are fully submerged.\
gd: Rachamaid a shnàmh ...\tha a h-uile bonn fon uisge.\

en: Fall down stairs.\Ough!\It hurts.
gd: Tuit sìos staidhre.\Oich!\Tha seo goirt.

en: Just let it happen...\then start to worry!
gd: Leig leis tachairt...\is an uair sin gabh dragh!

en: Another test for timer accuracy.
gd: Deuchainn eile airson pongalachd thìmeir.

en: Le parcours du combattant.\Ready for the assault course?
gd: Le parcours du combattant.\A bheil thu deiseil airson cùrsa na h-ionnsaighe?

en: La course effrénée.\Let's run some laps.
gd: La course effrénée.\Ruitheamaid air cuairt no dhà.

en: Les rampes abruptes.\Control your speed.
gd: Les rampes abruptes.\Cum smachd air an luaths.

en: L'escalade ardue.\Do you suffer from vertigo?
gd: L'escalade ardue.\A bheil tuaineal na h-àirde ort?

en: Le cycle éternel.\Avoid teleporters...
gd: Le cycle éternel.\Seachnaich tele-phortadh ...

en: La ballade tranquille.\What a quiet walk.
gd: La ballade tranquille.\Abair thusa gur e cuairt socair a th' ann.

en: La ballade dansante.\Let's dance on the moving platform!\Tip: After activating the last moving platform,\ turn around the Thwomp until the goal is reachable.
gd: La ballade dansante.\Dannsamaid air an ùrlar ghluasaid!\Gliocas: nuair a bhios tu air an ùrlar ghluasaid\mu dheireadh a chur air,\tionndadh mun bhreige gus am faigh thu dhan tadhal.

en: La descente infernale.\Easy enough to start?
gd: La descente infernale.\Tòiseachadh furasta gu leòr, an e?

en: La conduite stressante.\Attention:\The platform under the ball moves forward.
gd: La conduite stressante.\Thoir an aire:\gluaisidh an t-ùrlar fon bhàla an comhair a bheòil.

en: La conduite dangereuse.\The platform under the ball moves quickly forward.\You would do well to advance.
gd: La conduite dangereuse.\Gluaisidh an t-ùrlar fon bhàla an comhair a bheòil gu luath.\B' fheairrde thu dol air adhart.

en: Le passage incertain.\Isn't too easy?
gd: Le passage incertain.\Nach eil e ro fhurasta?

en: Ghost Valley.\Make 3 laps to open the goal.
gd: Gleann nan taibhsean.\Gabh 3 cuairtean gus an tadhal fhuasgladh.

en: La tour de verre.\Find the way to the exit.
gd: La tour de verre.\Lorg an t-slighe a-mach.

en: La maîtrise de Neverball.\You still think Neverball is too easy?
gd: La maîtrise de Neverball.\A bheil thu fhathast dhen bheachd gu bheil\Neverball ro fhurasta?

en: Les boucles renversantes.\Upside down!
gd: Les boucles renversantes.\Bun os cionn!

en: Le contrôle des courbes.\Find the right angle to turn,\to jump and to land...
gd: Le contrôle des courbes.\Lorg an ceàrn ceart gus\tionndadh, leum is laighe ...

en: Le chemin dissimulé.\Test your memory.
gd: Le chemin dissimulé.\Deuchainn air do chuimhne.

en: Le labyrinthe fou.\You know the way, you see it,\so why are you taking another one?
gd: Le labyrinthe fou.\Tha thu eòlach air an t-slighe is 'ga faicinn.\Carson a-rèist a tha thu a' dol air slighe eile?

en: Le sentier étroit.\Patience and timing.\Tip: maximise speed at the first slope.
gd: Le sentier étroit.\Foighidinn is tìmeachadh.\Gliocas: faigh luaths mòr air a' chiad shliabh.

en: Les épreuves minutées.\Run baby, run!
gd: Les épreuves minutées.\Ruith, a sheòid, ruith!

en: Le petit cross.\Let's go scrambling!\Stick to the track to optimize speed.
gd: Le petit cross.\Sreapamaid!\Cum air an t-slighe gus an luaths as fhearr fhaighinn.

en: La descente rafraîchissante.\Not so fast, not so fast.
gd: La descente rafraîchissante.\Na rach cho luath sin, na rach cho luath sin.

en: Le chemin de la foi.\Self-confidence.
gd: Le chemin de la foi.\Fèin-earbsa.

en: Le sens trigonométrique.\Turn, wait and jump.
gd: Le sens trigonométrique.\Tionndaidh, fuirich is leum.

en: L'ascension pressée.\Only one piece of advice: don't stop!
gd: L'ascension pressée.\Seo an aon chomhairle dhut: na dèan stad!

en: Un va-et-vient frustrant.\Remember the activation order.
gd: Un va-et-vient frustrant.\Cuimhnich òrdugh a' ghnìomhachaidh.

en: Street Neverball\Choose your party and score 3 points.
gd: Neverball sràide\Tagh an sgioba agad is faigh 3 puingean.

en: La machine à circonvolutions.\Easy, the goal is just above you.
gd: La machine à circonvolutions.\Furasta, tha an tadhal dìreach os do chionn.

en: Le grand cône.\Living in a cone.
gd: Le grand cône.\A' fuireach ann an còn.

en: Les flammes ardentes.\Does this remind you of something?
gd: Les flammes ardentes.\A bheil seo a' toirt càil gu d' aire?

en: Les sauts du célèbre plombier.\Follow the coins.
gd: Les sauts du célèbre plombier.\Lean air na buinn.

en: Savoir rebondir pour aller plus haut.\The Neverball Arena.\Use the 2 teleports to unlock and reach the goal.
gd: Savoir rebondir pour aller plus haut.\An cearcall Neverball.\Cleachd an dà inneal tele-phortaidh\gus an tadhal fhosgladh is ruigsinn.

en: This level is full of challenges:\understand the level's functioning,\learn to fly and to survive,\grab half of all coins to open the goal,\find and reach the goal,\and more...
gd: Tha an leibheil seo làn dùbhlain:\tuig mar a dh'obraicheas an leibheil,\ionnsaich itealaich is mairsinn beò,\tog an dàrna leth dhe na buinn gus an tadhal fhosgladh,\lorg is ruig an tadhal is a bharrachd ...

en: Le petit moulin.\The good timing to go in the cabin.
gd: Le petit moulin.\An ùine cheart gus dol dhan bhothan.

en: Ne pas se laisser emporter dans le néant.\Don't go too low.
gd: Ne pas se laisser emporter dans le néant.\Na rach ro ìosal.

en: Si si, ce tuyau a une fin.\Living in a pipe.\Tip: slow down for the last jump!
gd: Si si, ce tuyau a une fin.\A' fuireach ann am pìob.\Gliocas: cuir maille ort airson a' chiad leum!

en: Plus dur que la difficulté.\Good luck.
gd: Plus dur que la difficulté.\Guma math a thèid leat.

en: Être patient.\Not too hard.
gd: Être patient.\Chan eil seo ro dhoirbh.

en: Le passage éphémère.\Trust the coins.
gd: Le passage éphémère.\Cuir earbsa sna buinn.

en: Hé, on pousse pas !\Not too fast, not too slow.
gd: Hé, on pousse pas !\Na rach ro luath no mall.

en: Rainbow Road.\Do 3 laps to open the goal.
gd: Rathad bogha-froise.\Gabh 3 cuairtean gus an tadhal fhosgladh.

en: Le rodéo de Neverball.\You'll fall quickly.
gd: Le rodéo de Neverball.\Tuitidh tu gu luath.

en: J'y vais, ou j'y vais pas ?\Do not dither.
gd: J'y vais, ou j'y vais pas ?\Na bi le cas air falbh is cas a' fuireach.

en: Préparez un petit sac.\The stomach-tester.
gd: Préparez un petit sac.\Deuchainn air an stamag.

en: Un petit échauffement.\Welcome to Mehdi's new set!
gd: Un petit échauffement.\Fàilte dhan t-seata ùr le Mehdi!

en: Plus vite que la vitesse.\The definition of speed.
gd: Plus vite que la vitesse.\Seo luaths dhut.

en: La danse asiatique\Trust the arrows.
gd: La danse asiatique\Cuir earbsa sna saighdean.

en: Suis le mouvement.\Warning, the road is moving.
gd: Suis le mouvement.\Rabhadh: tha an rathad a' gluasad gu mall.

en: Tranquille, mais pas trop.\Sync yourself to the elevators.
gd: Tranquille, mais pas trop.\Rach aig an aon luaths 's a thèid na lioftaichean.

en: Les toiles attirantes.\Get out of the webs.
gd: Les toiles attirantes.\Faigh a-mach às na lìontan.

en: Speed is the name of the game.
gd: Nì luaths an geama.

en: Tread carefully...\and keep moving!\
gd: Rach gu cùramach ...\is cum a' dol!\

en: Who's the boss around here anyway?
gd: Cò an ceannard an-seo co-dhiù?

en: You might have to get wet\if you want all the coins.
gd: 'S dòcha gun tèid d' fhliuchadh\ma tha thu airson a h-uile bonn a thogail.

en: Keep your eye on the sky!\but don't run out of time...\
gd: Cum do shùil air na speuran!Ach na leig leis an ùine falbh ort ...\

en: Stepping stones.
gd: Staran chlach.

en: Work your way to the top.
gd: Gabh an t-slighe suas.

en: Collect 45 coins to unlock the goal.\You can use the teleporter to gain enough speed\for the jump.
gd: Tog 45 bonn gus an tadhal fhosgladh.\'S urrainn dhut tele-phortadh a chleachdadh\gus luaths a bhuannachd airson an leum.

en: Control your speed\to avoid a bumpy ride.
gd: Cum smachd air an luaths agad\ach gun siubhail thu gu socair.

en: Learn the course and stick to the rails!
gd: Ionnsaich an cùrsa is cum ris na rèilean!

en: Let's start with an easy warm-up.\Build speed and leap to the goal.
gd: Tòisicheamaid le rudeigin furasta.\Buannaich luaths is leum dhan tadhal.

en: Look before you leap...
gd: Seall mus leum thu ...

en: Mind your footing!
gd: An aire air do chasan!

en: Watch your footing...
gd: An aire air do chasan ...

en: Walk the plank.\After the teleport, go for speed!
gd: Rach air a' bhòrd.\An dèidh tele-phortadh, buannaich luaths!

en: Ski Ball!\\Work your way from 10 to 100\in sequence or you'll fall out.
gd: Bàla sgìthidh!\\Rach bho 10 gu 100\san òrdugh cheart no tuitidh tu.

en: Timing is everything.
gd: Tha an ùine cheart a' cunntadh.

en: What goes down must come up!\
gd: Feumaidh na chaidh sìos dol suas!\

en: Make sure you are\safely on a purple platform\before 20 seconds have elapsed!
gd: Dèan cinnteach gu bheil thu air ùrlar\purpaidh gu sàbhailte mus falbh 20 diog!

en: Afraid of heights?\Try not to get dizzy.
gd: A bheil eagal ron àirde ort?\Feuch nach tig tuainealaich ort.

en: Surf's Up !!
gd: Surfaich!!

note: Desktop entry comment
en: A 3D arcade game with a ball
gd: Geama faoin-chleasan 3D le bàla

note: Desktop entry comment
en: A 3D mini golf game
gd: Geama meanbh-ghoilf 3D

note: Translators, Listed here are the Neverball materials (relative to the data directory) that can be localised.  Each material <mtrl> has a corresponding JPG or PNG texture.  To localise a material, create a localised texture for it (copy the original texture <mtrl>.<ext> to <mtrl>-<lang-code>.<ext> an
en: mtrl/words
gd: mtrl/words-gd

note: Translators, These coin materials may be translated to the same texture path.
en: item/coin/coin
gd: item/coin/pound_coin
