Neverball - en to gl translation catalogue (266 entries)

en: Ready?
gl: Preparados?

en: Set?
gl: Listos?

en: GO!
gl: XA!

en: Replay Name
gl: Nome da repetición

en: Save
gl: Gardar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Overwrite?
gl: Sobrescribir?

en: Back
gl: Volver

en: Challenge
gl: Desafío

en: Options
gl: Opcións

en: Sound Volume
gl: Volume dos sons

en: Music Volume
gl: Volume da música

en: Player Name
gl: Nome do xogador

en: New Set Record
gl: Melloraches a puntuación no grupo de nivéis

en: Set Complete
gl: Completáronse os nivéis do grupo

en: Select Level
gl: Seleccionar o nivel

en: Challenge Mode
gl: Modo desafío

en: Normal Mode
gl: Modo normal

en: Unknown Mode
gl: Modo descoñecido

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Fall-out!
gl: Caeu fóra!

en: Time's Up!
gl: Esgotouse o tempo!

en: Exit
gl: Saír

en: Next Level
gl: Seguinte nivel

en: Retry Level
gl: Repetir o nivel

en: Save Replay
gl: Gardar a repetición

en: OK
gl: Aceptar

en: Time
gl: Tempo

en: Coins
gl: Moedas

en: Status
gl: Estado

en: Replay
gl: Repetición

en: Player
gl: Xogador

en: Date
gl: Data

en: Select Replay
gl: Seleccionar a repetición

en: No Replays
gl: Non hai ningunha repetición

en: Replay Paused
gl: Repetición en pausa

en: Replay Ends
gl: Rematou a repetición

en: Quit
gl: Saír

en: Keep
gl: Manter

en: Delete
gl: Borrar

en: Continue
gl: Continuar

en: Repeat
gl: Repetir

en: Delete Replay?
gl: Quere borrar a repetición?

en: Warning!
gl: Atención!

en: The current replay was recorded with a\different (or unknown) version of this level.\Be prepared to encounter visual errors.\
gl: A repetición actual gravouse cunha versión\distinta da do nivel ou descoñecida.\Que non te sorprenda atopar erros visuais.\

en: Modes
gl: Modos

en: Controls
gl: Controis

en: Rules
gl: Regras

en: Move the mouse or joystick\or use keyboard arrows to\tilt the floor causing the\ball to roll.\
gl: Move o rato ou o mando\ou usa as frechas do teclado\para mover o chan de xeito\que a bóla rode.\

en: Roll over coins to collect\them.  Collect coins to\unlock the goal and finish\the level.\
gl: Roda sobre as moedas para\collelas. Colle moedas para\desbloquear o obxectivo e\rematar o nivel.\

en: Screenshot
gl: Captura de pantalla

en: Finish a level before the time runs out.\You need to collect coins in order to open the goal.
gl: Remata un nivel antes de que se esgote o tempo.\Tes que coller moedas para desbloquear o obxectivo.

en: Start playing from the first level of the set.\You start with only three balls, do not lose them.\Earn an extra ball for each 100 coins collected.
gl: Comeza a xogar polo primeiro nivel do grupo de nivéis.\Comezas con só tres bólas, non as perdas.\Conseguirás unha bóla máis por cada 100 moedas que collas.

en: Corners can be used to jump.\Get rolling and take aim\at the angle. You may be able\to reach new places.\
gl: Pode utilizar as esquinas para saltar.\Rode e apunte con bo ángulo.\ Quizais consiga chegar a novos sitios.\

en: Watch demo
gl: Ver a demostración

en: Aborted
gl: Cancelado

en: Time-out
gl: Esgotouse o tempo

en: Success
gl: Conseguíchelo

en: Fall-out
gl: A bóla caeu fóra

en: Paused
gl: Pausa

en: Restart
gl: Reiniciar

en: Goal
gl: Obxectivo

en: Balls
gl: Bólas

en: Score
gl: Puntuación

en: New Record
gl: Mellorouse a puntuación

en: GOAL
gl: OBXECTIVO

en: Finish
gl: Rematar

en: Level Set
gl: Grupo de niveis

en: Bonus Level %s
gl: Nivel de bonificación %s

en: Level %s
gl: Nivel %s

en: Hard
gl: Difícil

en: Medium
gl: Normal

en: Easy
gl: Fácil

en: Unavailable
gl: Non dispoñible

en: Most Coins
gl: Máis moedas

en: Best Times
gl: Mellores tempos

en: Fast Unlock
gl: Desbloqueo máis rápido

en: Change Name
gl: Cambiar o nome

en: caps
gl: maiús

en: GAME OVER
gl: PERDICHES

en: menu^Cheat
gl: Trucos

en: menu^Play
gl: Xogar

en: menu^Replay
gl: Repetición

en: menu^Help
gl: Axuda

en: menu^Options
gl: Opcións

en: menu^Exit
gl: Saír

en: Off
gl: Desactivar

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: On
gl: Activar

en: Resolution
gl: Resolución

en: Reflection
gl: Reflexións

en: Background
gl: Fondo

en: Shadow
gl: Sombras

en: Select Course
gl: Selecciona o circuíto

en: Players?
gl: Cantos xogadores?

en: Hole %02d
gl: Burato %02d

en: It's In!
gl: Entrou!

en: 1 Stroke Penalty
gl: 1 tiro de penalización

en: Scores
gl: Puntuacións

en: Final Scores
gl: Puntuacións finais

en: Neverball Easy
gl: Neverball fácil

en: Difficulty: Beginner through Intermediate\\25 levels with a smooth learning curve.\Read level introductions for gameplay tips.\ \
gl: Dificultade: entre principiante e nivel medio\\25 niveis cunha curva de aprendizaxe suave.\Léanse as introducións dos niveis para trucos de xogo.\ \

en: Neverball Medium
gl: Neverball normal

en: Difficulty: Beginner through Expert\\25 levels which provide a balanced\challenge for players. Try to claim\some of the records provided.\
gl: Dificultade: entre principiante e nivel medio\\25 niveis que fornecen un reto \equilibrado para os xogadores. Intenta alcanzar\algunhas das puntuacións fornecidas.\

en: Neverball Hard
gl: Neverball difícil

en: Difficulty: Intermediate through Expert\\25 levels with more of a challenge for\the experienced player. Try to claim\Best Times, Most Coins, and Fast Unlock records.\
gl: Dificultade: entre intermedio e experto\\25 niveis que suporán un reto para \os xogadores experimentados. Intenta alcanzar\as puntuacións en mellores tempos, máis moedas e desbloqueo máis rápido.\

en: Tour de force
gl: Volta de élite

en: Difficulty: Expert through Insane\\25 levels with even greater challenge.\Author: Mehdi Yousfi-Monod (mym)\ \
gl: Dificultade: entre experto e tolo\\25 niveis con retos aínda maiores.\Autor: Mehdi Yousfi-Monod (mym)\ \

en: Retour de force
gl: Viravolta de élite

en: Difficulty: A little bit harder than my first set.\\More challenge, particularly for grabbing coins.\Author: Mehdi Yousfi-Monod (mym)\ \
gl: Dificultade: entre experto e tolo perdido\\Máis difícil que a Volta de élite, en especial conseguir moedas.\Autor: Mehdi Yousfi-Monod (mym)\ \

en: Nevermania
gl: Nevermanía

en: Neverball Misc
gl: Neverball variados

en: Unsorted levels\For testing purposes\\\\
gl: Niveis sen orde algunha\Para probar\\\\

en: The original 18-hole Neverputt course.\With a gentle learning curve.\ \Difficulty: Easy to Medium\Author: rlk\
gl: Circuíto orixinal de 18 buratos do Neverputt.\Cunha curva de aprendizaxe xentil.\ \Dificultade: entre doado e nivel medio\Autor: rlk\

en: Another 18-hole course\ \ \Difficulty: Medium\Author: paxed\
gl: Outro circuíto de 18 buratos\ \ \Dificultade: nivel medio\Autor: paxed\

en: Yet Another 18-hole course\ \ \Difficulty: Medium\Author: paxed\
gl: Outro circuíto de 18 buratos máis\ \ \Dificultade: nivel medio\Autor: paxed\

en: Even More Holes\ \ \Difficulty: Medium\Author: paxed\
gl: Aínda máis buratos\ \ \Dificultade: media\Autor: paxed\

en: A 26-hole course\following the alphabet\\Difficulty: Hard\Author: paxed\
gl: Un circuíto de 26 buratos\seguindo o alfabeto\\Dificultade: difícil\Autor: paxed\

en: Crazy Golf\ \\Difficulty: Easy to Medium\Author: slippifishi\
gl: Golf de tolos\ \\Diicultade: entre doado e nivel medio\Autor: slippifishi\

en: Tricky Golf\\An 18-hole course with many challenges\Difficulty: Expert Through Insane\Author: Byron James Johnson
gl: Golf avanzado\\Un circuíto de 18 buratos cunha morea de retos\Dificultade: nivel entre experto e tolo\Autor: Byron James Johnson

en: Try to avoid being hit by moving objects.\One bump can throw the ball\completely out of control.\
gl: Procura evitar que te golpeen os obxectos móbiles.\Un golpe pode facerche \perder completamente o control da bóla.\

en: Learn to control a bouncing ball.\Look at the shadow to know where the\ball will land.  If you're feeling confident in\your mastery of bouncing, take a risk\for a big payoff.\
gl: Aprende a controlar unha bóla saltoa.\Fíxate na sombra para saber onde \vai caer a bóla.  Se confías no teu manexo\coa bóla saltoa, arríscate para conseguir\un gran resultado.\

en: This time you must get 50 coins to unlock the goal.\Red coins are worth 5, blue coins are worth 10.\Get to the goal before time expires!\\Click to begin.\
gl: Desta vez tes que conseguir 50 moedas para desbloquear o obxectivo.\As moedas vermellas valen 5, as azuis 10.\Alcanza o obxectivo antes de que se esgote o tempo!\\Preme para comezar.\

en: Here are some more opportunities for you to\fall off into the void. Hit the bump hard to\grab some big coins and score a short time.\
gl: Aquí tes algunha oportunidade máis de\caer ao baleiro. Golpea o obstáculo con forzqa para\conseguir algunhas moedas grandes e puntosen pouco tempo.\

en: As before, but without the training wheels.\Keep the ball on a level floor\and maintain precise control.\Build some momentum to reach the corners.\
gl: Como antes, pero sen as rodas de adestramento.\Mantén a bóla no chan dun nivel\e contrólaa con precisión.\Chega ata as esquinas no momento axeitado.\

en: Move the mouse to tilt the floor.\Collect 10 coins to unlock the goal.\Guide the ball to the goal to\finish the level.\\Click to begin.\
gl: Move o rato para inclinar o chan.\Recolecta 10 moedas para desbloquear\ o obxectivo. Leva a bóla ata o\obxectivo para rematar o nivel.\\Preme para comezar.\

en: Half-pipes can be fun,\but they make it easy to fall out.\Don't over accelerate and you will\be able to stay in control.
gl: As medias canles poden resultar divertidas,\pero fan doado caer fóra.\ Non te aceleres para\manter o control.

en: ''Flat'' is relative.\Learn to hold the floor at an angle\so that a slope remains level.\This way, you maintain full control of the ball.\Use momentum to get up to the big coins.\
gl: ''Chan'' é un termo relativo.\Aprende a adherirte ao chan cun ángulo\ para permanecer no chan en pendentes.\Así materás o control sobre a bóla.\ Utiliza o momento para acadar as moedas grandes.\

en: There are 100 coins here.\This one shouldn't be too difficult,\if you don't accidentally make a goal first.\
gl: Aquí hai 100 moedas.\Este non debería ser difícil de máis,\ sempre e cando non alcances o obxectivo sen querer antes.\

en: Each bridge is narrower than the one before.\But each pays better than the last as well!\You get to decide how far you go on this one.\
gl: Cada ponte é máis estreita que a anterior.\Pero tamén puntúa mellor!\Ti decides ata onde chegas nesta.\

en: Getting to the goal\shouldn't be a problem,\but getting all of the coins will\require some planning.\\Hint: often it is faster to avoid\a hole instead of falling into it.
gl: Non deberías ter problema\en chegar ao obxectivo,\pero conseguir todas as moedas\requerirá algunha estratexia.\\Pista: evitar un burato adoita ser\mellor que caer nel.

en: Stay away from the edges!\When approaching a drop, begin slowing down\early. You need just as much room to slow\down as you did to speed up.\
gl: Afástate dos bordos!\When approaching a drop, begin slowing down\early. You need just as much room to slow\down as you did to speed up.\

en: Follow the yellow lick road!\\The blue coins are especially challenging,\but with some experimentation and practice,\you'll be able to collect them all.
gl: Segue o camiño de pintura vermella!\\As moedas azúis son máis difíciles de \conseguir, pero con algo de práctica,\serás quen de collelas todas.

en: The ball wants to rebound uncontrollably\in a narrow passage. Keep it slow and\off the walls. All the coins are collectable\in the given time.\
gl: A bóla tende a descontrolarse nos\pasadoiros estreitos. Vai a modo e \evita as paredes. É posible recoller todas as\moedas no tempo establecido.\

en: Puzzling but profitable.\\Take time to observe the motions\of the bumpers - it will help you\to reach the goal.
gl: Pararse a pensar sae rentable.\\Repara tranquilamente no movemento\dos obstáculos -o que che axudará\a acadar o obxectivo.

en: A moving platform can be tricky.\Use precise timing to get aboard,\and precise balance to stay there.\Don't let it move out from under you.\Ride the platforms to grab the big coins.\
gl: As plataformas móbiles sonche difíciles.\Calcula ben os tempos, e\non deixes que a bóla quede fóra da plataforma.\Utiliza a plataforma para acadar as moedas grandes.\

en: Mouse buttons rotate the view.\Press Escape to pause or quit.\\\\Click to begin.\
gl: Cos botons do rato rótase a vista.\Preme Esc para pausar a partida ou saír.\\\\Preme para comezar.\

en: When you are on the elevators,\make small adjustments to keep the ball steady.\You can collect many coins by\keeping the ball in one place.\Too much movement and you will fall off.
gl: Cando esteas nos ascensores,\asegura con coidado o movemento da bóla.\ Podes conseguir moitas moedas\deixando a bóla nalgures.\Se a moves de máis vai caer.

en: There is only one path to reach the goal,\but lots of paths for collecting coins.\Make sure you collect enough\to unlock the goal.
gl: Só hai un camiño para acadar o obxectivo,\pero moitos para conseguir moedas.\ Asegúrate de coller moedas abondo\para desbloquear o obxectivo.

en: Follow the trail of coins to reach the goal.\If you hit a post while moving quickly,\you will bounce far off course.
gl: Sigue o sendeiro de moedas para acadar o obxectivo.\Se golpeas un poste a certa velocidade, \evidentemente rebotarás e desviaraste.

en: Hills require more speed to get over.\Be careful not to go too fast!
gl: Superar un chanzo precisa dunha maior velocidade.\ Pero coidado, nohn collas demasiada!

en: When the ball is on a moving platform,\it will be pulled in the direction of movement.\Use the rails to steady yourself,\and collect the coins you need\to open the goal.
gl: Cando a bóla está nunha plataforma móbil,\tenderá a moverse xunto coa plataforma.\ Utiliza as barreiras para estabilizarte,\e colle as moedas que precises\ para desbloquear o obxectivo.

en: Grab all the coins...\but don't get bullied!
gl: Consegue todas as moedas...\pero non te sentas intimidado!

en: Here's another coin grab.\Perhaps you already know a good route.\Teleportation might come in handy.\
gl: Velaquí outro de coller moedas.\Ao mellor xa escolleches unha boa ruta.\ A teleportación pode seche moi útil.\

en: =Adventure=\Many things to do, coins to collect, risks to take.
gl: =Adventura=\Moito que facer, moitas moedas que coller, moito que arriscar.

en: =Atrium=\Remove the coins from their columns.
gl: =Atrio=\Saca as moedas das súas columnas.

en: =Cargo=\Let yourself be carried away.
gl: =Cargamento=\Déixate levar.

en: =Confetti=\Help! There has got to be a way through this mess.
gl: =Confeti=\Socorro! Ten que haber algún camiño a través deste caos.

en: =Discs=\Used correctly, the platforms will take you to the goal.
gl: =Discos=\Ben utilizadas, as plataformas levarante ao obxectivo.

en: =Mountains=\Ups and downs are a part of life.
gl: =Montañas=\Os ascensos e descensos son parte da vida.

en: =Museum=\Please do not touch the exhibits.
gl: =Museo=\Non toquen as pezas de exhibición.

en: =Oddities=\Something is not quite right here...
gl: =Rarezas=\Algo non vai ben...

en: =Rails=\Do not lose your balance.
gl: =Carrís=\Non perdas o equilibrio.

en: =Ramps=\Can you make it to the top?
gl: =Rampas=\Daś chegado arriba?

en: =Slope=\Try not to become a modern-day Sisyphus.
gl: =Pendente=\Procura non converterte no Sísifo moderno.

en: =Spacetime=\Not much space, not much time.
gl: =Tempo espacial=\Nin moito espazo nin moito tempo.

en: =Swarm=\Warning: Trespassers will be thwomped.
gl: =Enxame=\Coidado, os invasores han recibir unha malleira.

en: =Tennis=\There is plenty of prize money, and it's up for grabs.
gl: =Tenis=\Un cuantioso premio, todo depende de canto collas.

en: =Tree=\Follow the spiral staircase to the goal.
gl: =Árbore=\Segue a escaleira en espiral para chegar ao obxectivo.

en: =UFO=\Ride the spaceship they don't want you to know about.
gl: =OVNI=\Monta a nave voladora cuxa existencai queren que ignores.

en: 2 switches have to be enabled\to open the path to the goal.
gl: Hai que activar dous inetrruptores\para abrir o camiño cara o obxectivo.

en: There's not enough floor here.\Hopefully that's not a problem.\
gl: Non hai chan abondo.\Por sorte iso non vai ser un obstáculo.\

en: To make progress here you'll need to hit the\edges hard and control your bouncing.\It's often easiest to hit the curb at a corner.\
gl: Para avanzar aquí terás que golpear con forza os\bordos e controlar o rebote.\Normalmente o mellor é golpear as esquinas.\

en: Thus Neverball is a puzzle game?\Remove the red to unlock the goal.\Each trigger switches colors in direct contact.
gl: Que Neverball é un crebacabezas?\Elimina o vermello para desbloquear o obxectivo.\ Cada disparador cambia a cor co contacto directo.

en: Ribbit!\
gl: Croac!\

en: Time the switches carefully to synchronize\the motion of the platforms.\Move quickly across the gaps.\
gl: Controla os interruptores con coidado para sincronizalos\co movemento das plataformas.\Móvete rápido a través dos obstáculos.\

en: Yes, the ball does fit quite nicely through\those little holes.\
gl: Si, a bóla cabe perfectamente por eses\pequenos buratos.\

en: Control your speed and your bounces.\Teleporters will always bring you\back somewhere in the level.
gl: Controla a velocidade e mailos rebotes.\Os teleportadores hante levar sempre \de volta a algures.

en: Momentum may work against you.\
gl: O tempo pode correr na túa contra.\

en: Allow your greed to guide you.\For an added challenge,\try to get to all of the coins.\It can be done without guesswork.\
gl: Déixate levar pola cobiza.\E por se iso non che abonda,\proba a coller todas as moedas.\Pódese facer sen problemas.\

en: Go for a ride.\
gl: Vai dar unha volta.\

en: There are two goals here.\You can complete this level\the easy way or the hard way.\Of course, by going the easy way\you can forget about all\those red and blue coins.
gl: Hai dous obxectivos a acadar aquí.\Podes facelo de dous métodos: o doado e o difícil.\Claro que o método doado implica deixares atrás\todas esas moedas azuis e vermellas.

en: So many different paths to take...\have you tried all of them?
gl: Tantos camiños para tomar...\probáchelos todos?

en: Slow and steady.\
gl: Paso lento pero firme.\

en: You'll only get about 15 seconds at each step,\so don't delay.  Get the coins and\get to the next switch.\
gl: Só terás uns 15 minutos por paso,\así que non te quedes atrás. Colle as moedas\e chega ata o seguinte interruptor.\

en: Don't get bullied.\
gl: Non te sintas intimidado.\

en: I think I can.\I think I can.\
gl: Creo que podo.\Creo que dou.\

en: So close, yet so very far.\
gl: Tan preto, e aínda así tan lonxe.\

en: Ride the elevators to the top.\They move quickly,\so don't dally too long.\
gl: Utiliza os ascensores para chegares arriba.\Van rápido, así que\ non te entreteñas de máis.\

en: Have fun picking up those\red and blue coins.\
gl: Pásao ben collendo esas\bólas azuis e vermellas.\

en: Don't worry.\The green part isn't going anywhere.\
gl: Non te preocupes.\A parte verde non vai ir a ningures.\

en: Use the switches to set the platforms\in motion.  Time it so they come\together in the middle.\
gl: Utiliza os interruptores para controlar\o movemento das plataformas. \Calcula cando se xuntarán no medio.\

en: The ball must be entirely within a teleporter\in order to trigger it.\Remember that the ball carries its momentum\through a teleporter, so plan ahead.\
gl: A bóla ten que estar completamente dentro do\teleportador para activalo.\Non esquezas que o impulso con que a bóla\entre no teleportador mantense logo.\

en: The floor is as flat as you make it.\
gl: O chan é o liso que queiras.\

en: Stairway to heaven
gl: Escaleiras ao ceo

en: Those bridges are angled.\Each is narrower and steeper than the last.\Take the easy cash or\go all the way for a big payoff.\
gl: Esas pontes están inclinadas.\Cada cal máis estreita e inclinada que a anterior.\ Podes conseguir os cartos de xeito doado\ou seguir o camiño para un gran final.\

en: Plenty of coins for the taking.\Can you take them all?
gl: Unha morea de moedas dispoñibles.\Daralas collido todas?

en: Use momentum to reach\the upper platforms,\but keep the ball in control\for safe landing.\\The manual view may help here.\
gl: Aproveita o impulso para cehgar\ata a plataforma máis elevada, \pero sen perder o control da bóla.\Ao mellor lle sacas partido á vista manual.\

en: Remember to keep an eye on the shadow to\help control a bouncing ball.  And don't\forget to use the mouse buttons to keep the\ball in view.\
gl: Non esquezas vixiar a sombra da bóla\para axudarte a controlar o seu rebote. \E non esquezas utilizar os botóns do rato para manter a bóla no teu punto de mira.\

en: Use teleporters to go\where you otherwise couldn't.\
gl: Utiliza os teleportadores para chegar\alí onde non poderías doutro xeito.\

en: Balance risk versus reward.\
gl: Arrisca para gañar.\

en: Ascend the slope to reach your goal.\(Easier said than done.)
gl: Ascende pola pendente para acadar o obxectivo\(dicilo é doado).

en: Catch the train before it leaves the station.\
gl: Colle o tren antes de que parta.\

en: The ball will fit in those small holes,\if you can just find something to make it smaller.\Other places may require a bigger ball.\One thing is certain - you'll want a plan!
gl: A bóla caberá por eses buratiños\se atopas algo para facela máis pequena.\ Noutros sitios precisarás unha bóla meirande.\O caso é que vas precisar dun plan.

en: Hit the switches to move the barriers.\
gl: Golpea os interruptores para mover os obstáculos.\

en: The temptation to move quickly\could prove your undoing.\\Then again, maybe not...
gl: Caer na tentación de moverte rapidamente pode ser a túa perdición. \\Ou non...

en: Take it slowly.\
gl: Vai a modo.\

en: You can never go home again...
gl: Xa non poderás volver a casa...

en: This wedding cake is plenty rich,\but be careful as you go\to each lower layer.
gl: Esta tarta de vodas está bastante boa,\pero coidado ao baixar as capas.

en: Bump the logs at speed to change lanes.\Try to reach the top for an extra challenge!
gl: Golpea os troncos collendo velocidade para cambiar\os carrís. Intenta chegar ata arriba para\un reto adicional.

en: Take it slow to keep it away from the edge.\Or, don't.\Either way might work.\
gl: Vai a modo para non achegarte ao bordo.\Ou non.\Podes facelo como queiras.\

en: Just as before, but moving up instead of down.\No cheating this time.\
gl: Coma antes, pero cara arriba en vez de cara abaixo.\Desta vez non fagas trampas.\

en: Here's yet another test of your ability\to control bouncing.  Moving down the\stairs too quickly can be hazardous.\
gl: Agora toca volver poñer a proba a túa habilidade\para controlar os rebotes da bóla. \Baixar as escaleiras demasiado deprisa pode resultar arriscado.\

en: This maze has no walls.\But that doesn't make the solution\any easier to find.\
gl: Neste labirinto non hai muros.\Pero non por iso resulta máis doado atopar a saída.\

en: That one switch controls all five barriers.\Be quick, because the switch is on a timer.\When it expires, the barriers will rise.\
gl: Ese interruptor controla os cinco obstáculos.\Non te retrases, que o interruptor ten un temporizador.\Cnado o tempo se esgote, os obstáculos volverán.\

en: Neverball\\http://neverball.org\\Created by Robert Kooima\
gl: Neverball\\http://neverball.org\\Idea orixinal de Robert Kooima\

en: Follow the trail of coins\to make it through the labyrinth.
gl: Segue o camiño de moedas\para saír do labirinto.

en: There are plenty of coins here if you're\willing to take the time to grab them.\
gl: Aquí tes unha morea de moedas á túa disposición\se é que estás disposto a collelas.\

en: Prisonnier de la boule.\Living in a sphere.\Catching all blue coins is a challenge.
gl: Prisonnier de la boule.\Vivindo nunha bóla.\O reto é coller todas as moedas azuis.

en: Try to grab all of the blue coins...\it won't be easy!
gl: Intenta coller todas as moedas azuis...\non é tan doado!

en: Follow the blue coins...\and learn to control your bounce!\Hint: Use the 'chase' camera mode.
gl: Segue as moedas azuis...\e aprende a controlar os rebotes!\Truco: usa a cámara lenta (F2).

en: Follow the arrows.
gl: Segue as frechas.

en: It's a real game of checkers, but no one wins...\You have to bounce to reach the blue coins.
gl: É un xogo das damas, pero ninguén gaña...\tes que rebotar para acadar as moedas azuis.

en: Calm and meditation may bring you to the Nirvana.
gl: Con repouso e meditación poderás acadar o Nirvana.

en: Savoir chuter.\Follow the blue markers.
gl: Savoir chuter.\Segue os marcadores azuis.

en: Use the new coins to change ball size!\I hope you like it!\-Dave
gl: Usa as moedas novas para cambiar o tamaño da bóla!\Espero que che guste!\-Dave

en: There are special coins which can make your\ball larger or smaller.
gl: Hai unhas moedas especiais que poden\aumentar ou diminuír o tamaño da bóla.

en: Let's go for a swim...\all the coins are fully submerged.\
gl: Nademos un ratiño...\todas as moedas están somerxidas.\

en: Fall down stairs.\Ough!\It hurts.
gl: Cae polas escaleiras.\Au!\Doe.

en: Just let it happen...\then start to worry!
gl: Deixa que ocorra...\e logo empeza a preocuparte!

en: Le parcours du combattant.\Ready for the assault course?
gl: Le parcours du combattant.\Listo para o curso de asalto?

en: Les rampes abruptes.\Control your speed.
gl: Les rampes abruptes.\Controla a túa velocidade.

en: L'escalade ardue.\Do you suffer from vertigo?
gl: L'escalade ardue.\Tes vértigo?

en: Le cycle éternel.\Avoid teleporters...
gl: Le cycle éternel.\Esquiva os teleportadores...

en: La ballade tranquille.\What a quiet walk.
gl: La ballade tranquille.\Que paseo máis tranquilo.

en: La ballade dansante.\Let's dance on the moving platform!\Tip: After activating the last moving platform,\ turn around the Thwomp until the goal is reachable.
gl: La ballade dansante.\A bailar na plataforma móbil!\Truco: despois de activar a derradeira plataforma móbil,\dá voltas ao redor do obxectivo ata que poidas acadalo.

en: La descente infernale.\Easy enough to start?
gl: La descente infernale.\Doado abondo para comezar?

en: La conduite stressante.\Attention:\The platform under the ball moves forward.
gl: La conduite stressante.\Atención:\a plataforma baixo a bóla móvese cara adiante.

en: La conduite dangereuse.\The platform under the ball moves quickly forward.\You would do well to advance.
gl: La conduite dangereuse.\A plataforma baixo a bóla móvese rapidamente cara adiante.\Estaría ben que avanzases.

en: Le passage incertain.\Isn't too easy?
gl: Le passage incertain.\Fácil de máis, non si?

en: Ghost Valley.\Make 3 laps to open the goal.
gl: Val Fantasma.\Dá tres voltas para desbloquear o obxectivo.

en: La tour de verre.\Find the way to the exit.
gl: La tour de verre.\Atopa a saída.

en: La maîtrise de Neverball.\You still think Neverball is too easy?
gl: La maîtrise de Neverball.\Aínda pensas que o Neverball é doado de máis?

en: Les boucles renversantes.\Upside down!
gl: Les boucles renversantes.\Ao revés!

en: Le contrôle des courbes.\Find the right angle to turn,\to jump and to land...
gl: Le contrôle des courbes.\Busca o ángulo axeitado para xirar,\saltar e aterrar...

en: Le chemin dissimulé.\Test your memory.
gl: Le chemin dissimulé.\Pon a proba a túa memoria.

en: Le labyrinthe fou.\You know the way, you see it,\so why are you taking another one?
gl: Le labyrinthe fou.\Sabes cal é o camiño, podes velo,\así que por que demo vas por outro?

en: Les épreuves minutées.\Run baby, run!
gl: Les épreuves minutées.\Dálle, nena, dálle!

en: Le petit cross.\Let's go scrambling!\Stick to the track to optimize speed.
gl: Le petit cross.\A trepar!\Pégate á pista para melklorar a túa velocidade.

en: La descente rafraîchissante.\Not so fast, not so fast.
gl: La descente rafraîchissante.\A modo, a modo!

en: Le chemin de la foi.\Self-confidence.
gl: Le chemin de la foi.\Confía en ti mesmo.

en: Le sens trigonométrique.\Turn, wait and jump.
gl: Le sens trigonométrique.\Vírate, agarda e salta.

en: L'ascension pressée.\Only one piece of advice: don't stop!
gl: L'ascension pressée.\Un truquiño: non pares!

en: Un va-et-vient frustrant.\Remember the activation order.
gl: Un va-et-vient frustrant.\Lembra a orde de activación.

en: Street Neverball\Choose your party and score 3 points.
gl: Neverball da rúa\Elixe o teu grupo e anota tres puntos.

en: La machine à circonvolutions.\Easy, the goal is just above you.
gl: La machine à circonvolutions.\Tranquilízate, que tes o obxectivo diante.

en: Le grand cône.\Living in a cone.
gl: Le grand cône.\Vivir nun cono.

en: Les sauts du célèbre plombier.\Follow the coins.
gl: Les sauts du célèbre plombier.\Segue as moedas.

en: Savoir rebondir pour aller plus haut.\The Neverball Arena.\Use the 2 teleports to unlock and reach the goal.
gl: Savoir rebondir pour aller plus haut.\A arena do Neverball.\Utiliza os dous interruptores para desbloquear e acadar o obxectivo.

en: This level is full of challenges:\understand the level's functioning,\learn to fly and to survive,\grab half of all coins to open the goal,\find and reach the goal,\and more...
gl: Neste nivel tes unha morea de retos:\comprende o seu funcionamento,\aprende a voar e sobrevivir,\colle polo menos a metade das moedas para desbloquear o obxectivo,\atopa e acada o obxectivo,\etcétera...

en: Le petit moulin.\The good timing to go in the cabin.
gl: Le petit moulin.\O tempo xusto para chegar ata o muíño.

en: Ne pas se laisser emporter dans le néant.\Don't go too low.
gl: Ne pas se laisser emporter dans le néant.\Non tan a modo.

en: Si si, ce tuyau a une fin.\Living in a pipe.\Tip: slow down for the last jump!
gl: Si si, ce tuyau a une fin.\A vida nunha canle.\Truco: decelera antes do derradeiro salto!

en: Plus dur que la difficulté.\Good luck.
gl: Plus dur que la difficulté.\Sorte.

en: Être patient.\Not too hard.
gl: Être patient.\Non é para tanto.

en: Le passage éphémère.\Trust the coins.
gl: Le passage éphémère.\Confía nas moedas.

en: Hé, on pousse pas !\Not too fast, not too slow.
gl: Hé, on pousse pas !\Sen prisa pero sen pausa.

en: Le rodéo de Neverball.\You'll fall quickly.
gl: Le rodéo de Neverball.\Vas caer a présa.

en: J'y vais, ou j'y vais pas ?\Do not dither.
gl: J'y vais, ou j'y vais pas ?\Non dubides.

en: Préparez un petit sac.\The stomach-tester.
gl: Préparez un petit sac.\A proba de estómagos.

en: Suis le mouvement.\Warning, the road is moving.
gl: Suis le mouvement.\Aviso, o camiño móvese.

en: Tranquille, mais pas trop.\Sync yourself to the elevators.
gl: Tranquille, mais pas trop.\Sincronízate cos ascensores.

en: Les toiles attirantes.\Get out of the webs.
gl: Les toiles attirantes.\Sal das arañeiras.

note: Desktop entry comment
en: A 3D arcade game with a ball
gl: Un xogo arcade en tres dimensións cunha bóla

note: Desktop entry comment
en: A 3D mini golf game
gl: Un xogo de mini golf en tres dimensións

note: Translators, These coin materials may be translated to the same texture path.
en: item/coin/coin
gl: item/coin/euro_coin
