Neverball - en to kw translation catalogue (112 entries)

en: Ready?
kw: Parys?

en: Set?
kw: Fytt?

en: GO!
kw: KE!

en: Replay Name
kw: Hanow an daswarians

en: Save
kw: Gwitha

en: Cancel
kw: Hedhi

en: Overwrite?
kw: Gorskrifa?

en: Overwrite
kw: Gorskrifa

en: Back
kw: Dehweles

en: Challenge
kw: Chalenjya

en: Unlocked
kw: Dialhwedhys

en: Locked
kw: Alhwedhys

en: Goal State in Completed Levels
kw: Studh an gol yn nivelyow kowlwres

en: Options
kw: Etholyow

en: Graphics
kw: Grafegow

en: Configure
kw: Restra

en: Mouse Sensitivity
kw: Finder an logojen

en: Sound Volume
kw: Nivel an son

en: Music Volume
kw: Nivel an ilow

en: Player Name
kw: Hanow an gwarier

en: Ball Model
kw: Patron an bel

en: Language
kw: Yeth

en: Default
kw: Defowt

en: New Set Record
kw: Rekord sett nowedh

en: Set Complete
kw: Sett kowlwres

en: Select Level
kw: Dewis an nivel

en: Challenge Mode
kw: Modh chalenjya

en: Normal Mode
kw: Modh usadow

en: Normal
kw: Usadow

en: Standalone Mode
kw: Modh anserghek

en: Standalone
kw: Anserghek

en: Unknown Mode
kw: Modh ankoth

en: Unknown
kw: Ankoth

en: Fall-out!
kw: Pel gellys!

en: Time's Up!
kw: Gallas an termyn!

en: Exit
kw: Kwytya

en: Next Level
kw: Nivel nessa

en: Retry Level
kw: Assaya an nivel arta

en: Save Replay
kw: Gwitha an daswarians

en: OK
kw: Da lowr

en: Time
kw: Termyn

en: Coins
kw: Bathow

en: Status
kw: Studh

en: Replay
kw: Daswari

en: Player
kw: Gwarier

en: Date
kw: Dedhyans

en: Select Replay
kw: Dewis daswarians

en: No Replays
kw: Nag eus daswarians veth

en: Replay Paused
kw: Daswarians powesys

en: Replay Ends
kw: Diwedh an daswarians

en: Quit
kw: Kwytya

en: Keep
kw: Gwitha

en: Delete
kw: Dilea

en: Continue
kw: Pesya

en: Repeat
kw: Daswari

en: Delete Replay?
kw: Dilea an daswarians?

en: Warning!
kw: Gwarnyans!

en: The current replay was recorded with a\different (or unknown) version of this level.\Be prepared to encounter visual errors.\
kw: An daswarians a-lebmyn a veu rekordys dre\versyon dyffrans (po ankoth) a'n nivel ma.\Bedh parys dhe weles fowtys gwelyek.\

en: Tricks
kw: Kastys

en: Modes
kw: Modhow

en: Controls
kw: Kontrolyow

en: Rules
kw: Rewlys

en: Move the mouse or joystick\or use keyboard arrows to\tilt the floor causing the\ball to roll.\
kw: Gway an logojen po an\joystick po usyowgh sethow\an vesowek rag ynklinya an\leur ha gwul dhe'n bel rolya.\

en: Roll over coins to collect\them.  Collect coins to\unlock the goal and finish\the level.\
kw: Kuntell bathow rag\dialhwedha an gol ha\gorfedna an nivel.\

en: Left and right mouse buttons rotate the view.\Hold Shift for faster view rotation.
kw: Botonyow kledh ha dyghow an logojen a wra rosella an gwel.\Sens Shift rag rosella moy uskis.

en: Exit / Pause
kw: Kwytya / Powes

en: Chase Camera
kw: Helghya an kamera

en: Lazy Camera
kw: Kamera diek

en: Manual Camera
kw: Kamera dre dhorn

en: Screenshot
kw: Skeusen

en: Finish a level before the time runs out.\You need to collect coins in order to open the goal.
kw: Kowlwra nivel kens an termyn dhe vos.\Res yw kuntell bathow rag egeri an gol.

en: Start playing from the first level of the set.\You start with only three balls, do not lose them.\Earn an extra ball for each 100 coins collected.
kw: Dalleth gwari dhyworth kensa nivel an sett.\Chy a dhalleth gen teyr fel, na wra aga helli.\Dendyl pel aral rag pub 100 bath a wre'ta kuntell.

en: Corners can be used to jump.\Get rolling and take aim\at the angle. You may be able\to reach new places.\
kw: Y hellir usya kornow rag labma.\Dalleth rolya ha medra\orth an elin. Martesen chy a ell\hedhes telleryow nowedh.\

en: Tilting in 2 directions increases\the slope. Use the manual camera\and turn the camera by 45\degrees for best results.\
kw: Ynklinya 2 du a wra kressya\an leder. Gwra usya an kamera dre dhorn\ha treyl an kamera 45\gradh rag an gwella sewyansow.\

en: Watch demo
kw: Mires orth demo

en: Aborted
kw: Astellys

en: Time-out
kw: Hedh-termyn

en: Success
kw: Sowen

en: Fall-out
kw: Pel gellys

en: Camera %d
kw: Kamera %d

en: Paused
kw: Powesys

en: Restart
kw: Dastalleth

en: Goal
kw: Gol

en: Balls
kw: Pelyow

en: Score
kw: Skor

en: New Record
kw: Rekord nowedh

en: GOAL
kw: GOL

en: Finish
kw: Gorfedna

en: Level Set
kw: Sett nivelyow

en: Bonus Level %s
kw: Nivel bonus %s

en: Level %s
kw: Nivel %s

en: Standalone level
kw: Nivel udnik

en: A replay file could not be opened for writing.\This game will not be recorded.\
kw: Na elles egeri restren dhaswari rag skrifa.\Na vedh rekordys an gwari ma.\

en: Hard
kw: Kales

en: Medium
kw: Kresek

en: Easy
kw: Es

en: Unavailable
kw: Angavadow

en: Best Times
kw: Termynyow gwella

en: Fast Unlock
kw: Dialhwedha uskis

en: Change Name
kw: Chanjya an hanow

en: GAME OVER
kw: GWARI DIWEDHYS

en: Fullscreen
kw: Skrin leun

en: Resolution
kw: Klerder

en: Antialiasing
kw: Gorthaliasyans

en: Background
kw: Kilva

en: Shadow
kw: Skeus

en: Select
kw: Dewis

en: Players?
kw: Gwarioryon?

en: Scores
kw: Skoryow

en: Neverball Easy
kw: Neverball Es

en: Neverball Medium
kw: Neverball Kresek

en: Neverball Hard
kw: Neverball Kales
