Neverball - en to pl translation catalogue (268 entries)

en: Ready?
pl: Gotowi?

en: Set?
pl: Do startu!

en: GO!
pl: START!

en: Replay Name
pl: Nazwa powtórki

en: Save
pl: Zapisz

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Overwrite?
pl: Nadpisać?

en: Back
pl: Powrót

en: Challenge
pl: Wyzwanie

en: Options
pl: Opcje

en: Sound Volume
pl: Głośność dźwięku

en: Music Volume
pl: Głośność muzyki

en: Player Name
pl: Nazwa gracza

en: New Set Record
pl: Nagranie nowego zestawu

en: Set Complete
pl: Kompletny zestaw

en: Select Level
pl: Wybór poziomu

en: Challenge Mode
pl: Tryb wyzwania

en: Normal Mode
pl: Tryb zwykły

en: Normal
pl: Zwykły

en: Unknown Mode
pl: Tryb nieznany

en: Unknown
pl: Nieznane

en: Fall-out!
pl: Upadek!

en: Time's Up!
pl: Czas minął!

en: Exit
pl: Wyjście

en: Next Level
pl: Następny poziom

en: Retry Level
pl: Powtórz poziom

en: Save Replay
pl: Zapisz powtórkę

en: Time
pl: Czas

en: Coins
pl: Monety

en: Replay
pl: Powtórka

en: Player
pl: Gracz

en: Date
pl: Data

en: Select Replay
pl: Wybór powtórki

en: No Replays
pl: Brak powtórek

en: Replay Paused
pl: Powtórka wstrzymana

en: Replay Ends
pl: Powtórka zakończyła się

en: Quit
pl: Wyjście

en: Keep
pl: Zachowaj

en: Delete
pl: Usuń

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Delete Replay?
pl: Usunąć powtórkę?

en: Warning!
pl: Ostrzeżenie!

en: The current replay was recorded with a\different (or unknown) version of this level.\Be prepared to encounter visual errors.\
pl: Obecna powtórka została nagrana korzystając z\innej (lub nieznanej) wersji poziomu.\Proszę przygotować się na błędy w wyświetlaniu.\

en: Tricks
pl: Sztuczki

en: Modes
pl: Tryby

en: Controls
pl: Kontrola

en: Rules
pl: Reguły

en: Move the mouse or joystick\or use keyboard arrows to\tilt the floor causing the\ball to roll.\
pl: Przesuń myszkę lub dżojstik\albo użyj strzałek na klawiaturze,\aby przechylić podłoże, powodując\turlanie się piłki.

en: Roll over coins to collect\them.  Collect coins to\unlock the goal and finish\the level.\
pl: Przeturlaj się przez monety,\aby je zebrać. Zbieraj monety,\aby odblokować cel i zakończyć\poziom.

en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: Finish a level before the time runs out.\You need to collect coins in order to open the goal.
pl: Ukończ poziom przed upływem czasu.\Musisz zebrać monety, aby uaktywnić cel.

en: Start playing from the first level of the set.\You start with only three balls, do not lose them.\Earn an extra ball for each 100 coins collected.
pl: Rozpocznij grę o pierwszego poziomu z zestawu.\Rozpoczynasz grę z trzema piłkami, nie trać ich.\Zarabiasz dodatkową piłkę po zebraniu każdych 100 monet.

en: Corners can be used to jump.\Get rolling and take aim\at the angle. You may be able\to reach new places.\
pl: Narożniki mogą być wykorzystane do\podskoków. Rozpocznij turlanie\i wyceluj w kąt. Możesz w ten\sposób osiągnąć nowe miejsca.

en: Watch demo
pl: Obejrzyj demonstrację

en: Aborted
pl: Przerwano

en: Time-out
pl: Czas minął

en: Success
pl: Sukces

en: Fall-out
pl: Upadek

en: Paused
pl: Pauza

en: Goal
pl: Cel

en: Balls
pl: Piłki

en: Score
pl: Wynik

en: New Record
pl: Nowy rekord

en: GOAL
pl: SUKCES

en: Finish
pl: Ukończono

en: Level Set
pl: Zestaw poziomów

en: Bonus Level %s
pl: Poziom dodatkowy %s

en: Level %s
pl: Poziom %s

en: Hard
pl: Trudny

en: Medium
pl: Średni

en: Easy
pl: Łatwy

en: Unavailable
pl: Niedostępny

en: Most Coins
pl: Najwięcej monet

en: Best Times
pl: Najlepsze czasy

en: Fast Unlock
pl: Szybkie odblokowanie

en: Change Name
pl: Zmiana nazwy

en: caps
pl: duże/małe

en: GAME OVER
pl: KONIEC GRY

en: menu^Cheat
pl: Oszustwa

en: menu^Play
pl: Gra

en: menu^Replay
pl: Powtórka

en: menu^Help
pl: Pomoc

en: menu^Options
pl: Opcje

en: menu^Exit
pl: Wyjście

en: Off
pl: Wyłączone

en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

en: On
pl: Włączone

en: Resolution
pl: Rozdzielczość

en: Reflection
pl: Odbicia

en: Background
pl: Tło

en: Shadow
pl: Cienie

en: P1
pl: G1

en: P2
pl: G2

en: P3
pl: G3

en: P4
pl: G4

en: Tot
pl: Suma

en: Select Course
pl: Wybierz pole

en: Players?
pl: Graczy?

en: Hole %02d
pl: Dołek %02d

en: It's In!
pl: Zaliczony!

en: 1 Stroke Penalty
pl: 1 uderzenie karne

en: Scores
pl: Wyniki

en: Final Scores
pl: Wyniki końcowe

en: Neverball Easy
pl: Łatwy Neverball

en: Difficulty: Beginner through Intermediate\\25 levels with a smooth learning curve.\Read level introductions for gameplay tips.\ \
pl: Trudność: od małej do umiarkowanej\\25 poziomów z płynnym przejściem\pozwalającym na naukę. Wstępy poziomów\zawierają informacje o rozgrywce.\

en: Neverball Medium
pl: Średni Neverball

en: Difficulty: Beginner through Expert\\25 levels which provide a balanced\challenge for players. Try to claim\some of the records provided.\
pl: Trudność: od małej do dużej\\25 poziomów zapewniających zbalansowany\poziom trudności dla graczy. Spróbuj\pobić część zamieszczonych rekordów.\

en: Neverball Hard
pl: Trudny Neverball

en: Difficulty: Intermediate through Expert\\25 levels with more of a challenge for\the experienced player. Try to claim\Best Times, Most Coins, and Fast Unlock records.\
pl: Trudność: od umiarkowanej do dużej\\25 poziomów będących większym wyzwaniem dla\doświadczonych graczy. Spróbuj pobić rekordy:\najlepszy czas, najwięcej monet i najszybsze odblokowanie.\

en: Difficulty: Expert through Insane\\25 levels with even greater challenge.\Author: Mehdi Yousfi-Monod (mym)\ \
pl: Trudność: od dużej do szalonej\\25 jeszcze trudniejszych poziomów.\Autor: Mehdi Yousfi-Monod (mym)\ \

en: Difficulty: A little bit harder than my first set.\\More challenge, particularly for grabbing coins.\Author: Mehdi Yousfi-Monod (mym)\ \
pl: Trudność: nieco trudniejsza od wcześniejszego zestawu.\\Bardziej wymagający, szczególnie jeśli\chodzi o zbieranie monet.\Autor: Mehdi Yousfi-Monod (mym)\ \

en: Difficulty: Expert through Impossible\\Assorted levels for advanced players.\Author: Florian Priester\\
pl: Trudność: od dużej do niesłychanej\\Zróżnicowane poziomy dla zaawansowanych graczy.\Autor: Florian Priester\\

en: Unsorted levels\For testing purposes\\\\
pl: Nieprzydzielone poziomy\Do celów testowych\\\\

en: The original 18-hole Neverputt course.\With a gentle learning curve.\ \Difficulty: Easy to Medium\Author: rlk\
pl: Oryginalne, 18-dołkowe pole Neverputt.\Stopniowy przyrost trudności.\ \Trudność: mała do średniej. Autor: rlk\\

en: Another 18-hole course\ \ \Difficulty: Medium\Author: paxed\
pl: Kolejne 18-dołkowe pole\ \ \Trudność: średnia\Autor:paxed\

en: Yet Another 18-hole course\ \ \Difficulty: Medium\Author: paxed\
pl: Jeszcze jedno pole 18-dołkowe\ \ \Trudność: średnia\ Autor: paxed\

en: Even More Holes\ \ \Difficulty: Medium\Author: paxed\
pl: Jeszcze więcej dołków\ \ \Trudność: średnia\Autor:paxed\

en: A 26-hole course\following the alphabet\\Difficulty: Hard\Author: paxed\
pl: Pole 26-dołkowe\zgodne z alfabetem\\Trudność: duża\autor:paxed\

en: Crazy Golf\ \\Difficulty: Easy to Medium\Author: slippifishi\
pl: Szalony golf\ \\Trudność: mała do średniej\autor: slippifishi\

en: Tricky Golf\\An 18-hole course with many challenges\Difficulty: Expert Through Insane\Author: Byron James Johnson
pl: Niełatwy golf\\18-dołkowe pole z wieloma wyzwaniami\Trudność: bardzo duża do niesłychanej\Autor: Byron James Johnson

en: Try to avoid being hit by moving objects.\One bump can throw the ball\completely out of control.\
pl: Staraj się unikać zderzenia\z poruszającymi się obiektami.\Jedno uderzenie może całkowicie pozbawić\Cię kontroli nad piłką.

en: Learn to control a bouncing ball.\Look at the shadow to know where the\ball will land.  If you're feeling confident in\your mastery of bouncing, take a risk\for a big payoff.\
pl: Naucz się kontrolować odbicia piłki.\Zwróć uwagę na cień, aby wiedzieć gdzie\wyląduje piłka. Jeśli czujesz się pewnie\w swej kontroli odbijania, podejmij ryzyko\za dużą odpłatą.\

en: This time you must get 50 coins to unlock the goal.\Red coins are worth 5, blue coins are worth 10.\Get to the goal before time expires!\\Click to begin.\
pl: Tym razem musisz zdobyć 50 monet, aby odblokować cel.\Czerwone monety są warte 5, a niebieskie 10.\Dotrzyj do celu przed upływem czasu!\\Kliknij, aby rozpocząć.\

en: Here are some more opportunities for you to\fall off into the void. Hit the bump hard to\grab some big coins and score a short time.\
pl: Są tu pewne miejsca, gdzie można wypaść z trasy.\Wybij się wysoko, aby zgarnąć cenne monety\i zdobyć wynik w krótkim czasie.\

en: As before, but without the training wheels.\Keep the ball on a level floor\and maintain precise control.\Build some momentum to reach the corners.\
pl: Jak poprzednio, lecz tym razem bez taryfy ulgowej.\Utrzymaj piłkę na poziomie podłoża\i naucz się precyzyjnej kontroli.\Zdobądź nieco rozpędu, aby dotrzeć do narożników.\

en: Move the mouse to tilt the floor.\Collect 10 coins to unlock the goal.\Guide the ball to the goal to\finish the level.\\Click to begin.\
pl: Przesuń mysz, aby przechylić podłoże.\Zdobądź 10 monet, aby odblokować cel.\Poprowadź piłkę do celu aby ukończyć poziom.\\Kliknij, aby rozpocząć.\

en: Half-pipes can be fun,\but they make it easy to fall out.\Don't over accelerate and you will\be able to stay in control.
pl: Rampy mogą dostarczyć dużo frajdy,\ale łatwo z nich wypaść.\Nie przyspiesz za bardzo,\a będziesz w stanie kontrolować piłkę.

en: ''Flat'' is relative.\Learn to hold the floor at an angle\so that a slope remains level.\This way, you maintain full control of the ball.\Use momentum to get up to the big coins.\
pl: "Poziom" jest relatywny.\Naucz się utrzymywać podłoże pod kątem,\dzięki czemu pochyłość pozostaje w poziomie.\W ten sposób masz pełną kontrolę nad piłką.\Użyj przyspieszenia, aby zdobyć duże monety.

en: There are 100 coins here.\This one shouldn't be too difficult,\if you don't accidentally make a goal first.\
pl: Masz 100 monet do zebrania.\Nie powinno być to trudne, chyba\że przypadkowo trafisz wcześniej w cel.\

en: Tilt the floor as little as possible.\Less tilt means lower speed.\Lower speed means better control.\Watch the clock and use the time wisely.\
pl: Przechyl podłoże tak mało, jak to możliwe. Mniejsze przechylenie oznacza mniejszą prędkość. Mniejsza prędkość to lepsza kontrola. Obserwuj zegar i roztropnie korzystaj z czasu.

en: Each bridge is narrower than the one before.\But each pays better than the last as well!\You get to decide how far you go on this one.\
pl: Każdy kolejny most jest węższy od poprzedniego,\jednak idzie za tym również większa zapłata!\Możesz sam zadecydować, jak daleko zajdziesz.\

en: Getting to the goal\shouldn't be a problem,\but getting all of the coins will\require some planning.\\Hint: often it is faster to avoid\a hole instead of falling into it.
pl: Otrzymanie wystarczającego wyniku\nie powinno być problemem, lecz zebranie\wszystkich monet wymaga nieco planowania.\Podpowiedź: często szybciej jest\uniknąć dziury, niż w nią wpaść.

en: Stay away from the edges!\When approaching a drop, begin slowing down\early. You need just as much room to slow\down as you did to speed up.\
pl: Trzymaj się z dala od krawędzi! Podczas przybliżania\się do przepaści, zacznij zwalniać odpowiednio\wcześniej. Potrzebujesz na to tyle samo miejsca,\ile konieczne było wcześniej do przyspieszenia.\

en: Follow the yellow lick road!\\The blue coins are especially challenging,\but with some experimentation and practice,\you'll be able to collect them all.
pl: Podążaj za żółtą ścieżką!\\Niebieskie monety są szczególnie wymagające,\ale mając nieco doświadczenia\i praktyki można zebrać wszystkie.

en: The ball wants to rebound uncontrollably\in a narrow passage. Keep it slow and\off the walls. All the coins are collectable\in the given time.\
pl: Piłka będzie chciała odbić się w sposób\niekontrolowany w wąskim przejściu. Przemieszczaj \się powoli i nie zbliżaj się do ścian. W podanym czasie\można zebrać wszystkie monety.\

en: Puzzling but profitable.\\Take time to observe the motions\of the bumpers - it will help you\to reach the goal.
pl: Mała łamigłówka, lecz całkiem opłacalna.\\Obserwuj przez chwilę ruch odbijaczy\- pomoże Ci to osiągnąć cel.

en: A moving platform can be tricky.\Use precise timing to get aboard,\and precise balance to stay there.\Don't let it move out from under you.\Ride the platforms to grab the big coins.\
pl: Przesuwające się platformy mogą być trudne.\Precyzyjnie dobierz czas, aby je osiągnąć\i równie precyzyjnie staraj się\balansować, aby tam pozostać.\Nie pozwól im uciec spod siebie. Skorzystaj\z platform, aby zebrać najcenniejsze monety.

en: Mouse buttons rotate the view.\Press Escape to pause or quit.\\\\Click to begin.\
pl: Klawisze myszy obracają widok.\Klawisz Esc pauzuje grę lub wychodzi z niej.\\\\Kliknij, aby rozpocząć grę.

en: When you are on the elevators,\make small adjustments to keep the ball steady.\You can collect many coins by\keeping the ball in one place.\Too much movement and you will fall off.
pl: Gdy jesteś w windach, wykonuj niewielkie ruchy,\aby w nich pozostać. Możesz zebrać dużo\monet trzymając piłkę w jednym miejscu.\Zbyt gwałtowne zrywy - i wypadniesz.

en: There is only one path to reach the goal,\but lots of paths for collecting coins.\Make sure you collect enough\to unlock the goal.
pl: Jest tylko jedna droga do celu, lecz wiele\- aby zbierać monety. Upewnij się, że masz\wystarczająco dużo, aby odblokować cel.

en: Follow the trail of coins to reach the goal.\If you hit a post while moving quickly,\you will bounce far off course.
pl: Przemieszczaj się szpalerem monet, aby osiągnąć\cel. Jeśli uderzysz w słupek podczas zbyt\szybkiego ruchu - wypadniesz poza trasę.

en: Hills require more speed to get over.\Be careful not to go too fast!
pl: Wturlanie się na wzgórza, wymaga większej prędkości.\Uważaj, aby jednak nie przesadzić!

en: When the ball is on a moving platform,\it will be pulled in the direction of movement.\Use the rails to steady yourself,\and collect the coins you need\to open the goal.
pl: Gdy piłka znajduje się na ruchomej platformie,\jest przesuwana w kierunku jej ruchu. Użyj barier,\aby ustabilizować piłkę i zbierz monety\potrzebne do odblokowania celu.

en: Grab all the coins...\but don't get bullied!
pl: Zbierz wszystkie monety... lecz nie daj się zrzucić!

en: Here's another coin grab.\Perhaps you already know a good route.\Teleportation might come in handy.\
pl: Oto kolejny poziom dla zbieraczy monet.\Pewnie znasz już dobrą drogę.\Teleportacja może się przydać.

en: =Adventure=\Many things to do, coins to collect, risks to take.
pl: =Przygoda=\Wiele rzeczy do zrobienia, monety\do zebrania, ryzyko do podjęcia.

en: =Atrium=\Remove the coins from their columns.
pl: =Atrium=\Zbierz monety z kolumn.

en: =Cargo=\Let yourself be carried away.
pl: =Dostawa=\Daj się doprowadzić.

en: =Confetti=\Help! There has got to be a way through this mess.
pl: =Confetti=\Pomocy! Musi być jakaś droga przez ten rozgardiasz.

en: =Discs=\Used correctly, the platforms will take you to the goal.
pl: =Dyski=\Poprawnie użyte platformy pozwolą Ci dotrzeć do celu.

en: =Mountains=\Ups and downs are a part of life.
pl: =Góry=\Wzloty i upadki są częścią życia.

en: =Museum=\Please do not touch the exhibits.
pl: =Muzeum=\Proszę nie dotykać eksponatów.

en: =Oddities=\Something is not quite right here...
pl: =Dziwności=\Coś tu jest nie tak...

en: =Rails=\Do not lose your balance.
pl: =Kolej=\Nie strać równowagi.

en: =Ramps=\Can you make it to the top?
pl: =Rampy=\Czy dotrzesz na szczyt?

en: =Slope=\Try not to become a modern-day Sisyphus.
pl: =Stok=\Nie stań się współczesnym Syzyfem.

en: =Spacetime=\Not much space, not much time.
pl: =Czasoprzestrzeń=\Mało przestrzeni, mało czasu.

en: =Swarm=\Warning: Trespassers will be thwomped.
pl: =Rój=\Ostrzeżenie: Intruzi zostaną thwompnięci.

en: =Tennis=\There is plenty of prize money, and it's up for grabs.
pl: =Tenis=\Jest tu sporo nagród,\które czekają na swego zdobywcę.

en: =Tree=\Follow the spiral staircase to the goal.
pl: =Drzewo=\Spiralna pochylnia doprowadzi Cię do celu.

en: =UFO=\Ride the spaceship they don't want you to know about.
pl: =UFO=\Wsiądź na pojazd, o którym powinieneś nie wiedzieć.

en: 2 switches have to be enabled\to open the path to the goal.
pl: Aby otworzyć ścieżkę prowadzącą do celu, trzeba włączyć dwa przełączniki.

en: There's not enough floor here.\Hopefully that's not a problem.\
pl: Nie ma tu zbyt dużo podłoża. Ale to chyba nie problem?

en: To make progress here you'll need to hit the\edges hard and control your bouncing.\It's often easiest to hit the curb at a corner.\
pl: W tym poziomie, konieczne jest mocne wybicie się\od krawędzi i kontrolowanie odbijania się. Najłatwiejsze\może okazać się skorzystanie z narożników krawężnika.\

en: Thus Neverball is a puzzle game?\Remove the red to unlock the goal.\Each trigger switches colors in direct contact.
pl: Zatem Neverball jest grą logiczną?\Usuń czerwień, aby odblokować cel.\Bezpośrednie dotknięcie każdego przełącznika\przełącza kolory.

en: Ribbit!\
pl: Rege, rege, kum!\

en: Time the switches carefully to synchronize\the motion of the platforms.\Move quickly across the gaps.\
pl: Konieczne jest dobranie momentu aktywacji\przełączników do ruchu platform. Szybko\przemieść się przez luki.

en: Yes, the ball does fit quite nicely through\those little holes.\
pl: O tak, piłka idealnie mieści się\między tymi niewielkimi dziurami.\

en: Control your speed and your bounces.\Teleporters will always bring you\back somewhere in the level.
pl: Kontroluj prędkość i odbicia.\Teleporty zawsze przeniosą Cię gdzieś\do wcześniejszego miejsca poziomu.

en: Momentum may work against you.\
pl: Przyspieszenie może działać na Twoją niekorzyść.\

en: Allow your greed to guide you.\For an added challenge,\try to get to all of the coins.\It can be done without guesswork.\
pl: Kluczem do sukcesu jest chciwość.\Możesz podjąć wyzwanie zebrania wszystkich monet.\Unikniesz w ten sposób zgadywanki.\

en: Go for a ride.\
pl: Czas na przejażdżkę.\

en: There are two goals here.\You can complete this level\the easy way or the hard way.\Of course, by going the easy way\you can forget about all\those red and blue coins.
pl: Są dwa cele do osiągnięcia.\Możesz skorzystać z łatwiejszej lub trudniejszej drogi.\Wybierając pierwszą, możesz zapomnieć o wszystkich\czerwonych i niebieskich monetach.

en: So many different paths to take...\have you tried all of them?
pl: Tak wiele dróg do wyboru...\czy wypróbowałeś wszystkie?

en: Slow and steady.\
pl: Powoli i spokojnie.\

en: You'll only get about 15 seconds at each step,\so don't delay.  Get the coins and\get to the next switch.\
pl: Masz tylko około 15 sekund na każdy krok,\więc nie ociągaj się. Zbierz monety\i zmierzaj do następnego przełącznika.\

en: Don't get bullied.\
pl: Nie daj się zastraszyć.\

en: I think I can.\I think I can.\
pl: Uda się.\Uda się.\

en: So close, yet so very far.\
pl: Tak blisko, a tak daleko.\

en: Ride the elevators to the top.\They move quickly,\so don't dally too long.\
pl: Wyjedź na górę za pomocą wind.\Są szybkie, więc nie marnuj czasu\

en: Have fun picking up those\red and blue coins.\
pl: Dobrej zabawy przy zbieraniu\czerwonych i niebieskich monet.\

en: Don't worry.\The green part isn't going anywhere.\
pl: Nie martw się.\Zielona część nigdzie Ci nie ucieknie.\

en: Use the switches to set the platforms\in motion.  Time it so they come\together in the middle.\
pl: Użyj przełączników, aby wprawić platformy\w ruch. Zrób to tak, aby\spotkały się na środku.

en: The ball must be entirely within a teleporter\in order to trigger it.\Remember that the ball carries its momentum\through a teleporter, so plan ahead.\
pl: Piłka musi być dokładnie wewnątrz teleportu,\aby go uruchomić. Pamiętaj, że piłka zachowuje\swą prędkość podczas teleportowania,\więc planuj z wyprzedzeniem.\

en: The floor is as flat as you make it.\
pl: Podłoże jest tak płaskie, jak chcesz.\

en: Stairway to heaven
pl: Schody do nieba

en: Those bridges are angled.\Each is narrower and steeper than the last.\Take the easy cash or\go all the way for a big payoff.\
pl: Mostki są łukowate.\Każdy jest węższy i ostrzejszy od poprzedniego.\Zbierz łatwą kasę lub\idź na całość na duże pieniądze.\

en: Plenty of coins for the taking.\Can you take them all?
pl: Dużo kasy do zebrania.\Nabijesz sakiewkę do pełna?

en: Use momentum to reach\the upper platforms,\but keep the ball in control\for safe landing.\\The manual view may help here.\
pl: Użyj przyspieszenia aby dotrzeć\do wyższych platform, lecz utrzymuj\piłkę w ryzach, aby bezpiecznie\wylądować. Widok ręczny może\okazać się przydatny.\

en: Remember to keep an eye on the shadow to\help control a bouncing ball.  And don't\forget to use the mouse buttons to keep the\ball in view.\
pl: Pamiętaj, aby obserwować cień w celu\lepszej kontroli odbijającej się piłki.\Nie zapomnij o używaniu przycisków myszy,\aby utrzymywać dobry widok.\

en: Use teleporters to go\where you otherwise couldn't.\
pl: Użyj teleportów, aby dotrzeć tam,\gdzie nie inaczej się nie da.\

en: Balance risk versus reward.\
pl: Balansowanie kontra nagroda.\

en: Ascend the slope to reach your goal.\(Easier said than done.)
pl: Wespnij się na pochyłość, aby osiągnąć cel\(łatwiej powiedzieć niż zrobić).

en: Catch the train before it leaves the station.\
pl: Złap pociąg, zanim Ci ucieknie.\To nie PKP - nasze pociągi są punktualne.\

en: The ball will fit in those small holes,\if you can just find something to make it smaller.\Other places may require a bigger ball.\One thing is certain - you'll want a plan!
pl: Piłka zmieści się w te niewielkie otwory,\jeśli tylko znajdziesz coś, co ją zmniejszy.\Inne miejsca mogą wymagać większej piłki.\Jedno jest pewne - potrzebujesz planu!

en: Hit the switches to move the barriers.\
pl: Użyj przełączników, aby przesunąć bariery.\

en: The temptation to move quickly\could prove your undoing.\\Then again, maybe not...
pl: Pokusa osiągnięcia dużej\szybkości może doprowadzić Cię donikąd.\\Chociaż czekaj, może nie...

en: Take it slowly.\
pl: Po-wo-li.\

en: You can never go home again...
pl: Góralu, czy ci nie żal...

en: This wedding cake is plenty rich,\but be careful as you go\to each lower layer.
pl: Ten tort jest całkiem bogaty,\lecz uważaj podczas przechodzenia\na niższą warstwę.

en: Bump the logs at speed to change lanes.\Try to reach the top for an extra challenge!
pl: Przeskocz przez kloc przy dużej szybkości,\aby zmienić ścieżkę. Dodatkowym wyzwaniem będzie\osiągnięcie samego wierzchołka!

en: Take it slow to keep it away from the edge.\Or, don't.\Either way might work.\
pl: Poruszaj się powoli i z dala od krawędzi.\Albo i nie.\Oba sposoby mogą zadziałać.\

en: Just as before, but moving up instead of down.\No cheating this time.\
pl: Jak poprzednio, lecz w drugą stronę.\Tym razem bez oszustw.\

en: Here's yet another test of your ability\to control bouncing.  Moving down the\stairs too quickly can be hazardous.\
pl: Oto kolejny test na twe zdolności\kontroli odbijania się. Zbyt szybkie\zjeżdżanie ze schodów może być ryzykowne.\

en: This maze has no walls.\But that doesn't make the solution\any easier to find.\
pl: Ten labirynt jest pozbawiony ścian.\Wcale nie ułatwia to znalezienia rozwiązania.\

en: That one switch controls all five barriers.\Be quick, because the switch is on a timer.\When it expires, the barriers will rise.\
pl: Jeden przełącznik odpowiada za wszystkie pięć barier.\Bądź szybki, ponieważ przełącznik ma zegar.\Gdy czas minie, bariery ponownie się uniosą.\

en: Neverball\\http://neverball.org\\Created by Robert Kooima\
pl: Neverball\\http://neverball.org\\Twórca: Robert Kooima\

en: Follow the trail of coins\to make it through the labyrinth.
pl: Monety doprowadzą cię do\wyjścia z labiryntu.

en: There are plenty of coins here if you're\willing to take the time to grab them.\
pl: Jest tu sporo monet do zebrania,\jeśli poświęcisz im trochę czasu.\

en: Prisonnier de la boule.\Living in a sphere.\Catching all blue coins is a challenge.
pl: Prisonnier de la boule.\Więzień kuli.\Zebranie wszystkich niebieskich monet jest prawdziwym wyzwaniem.

en: Try to grab all of the blue coins...\it won't be easy!
pl: Spróbuj zebrać wszystkie niebieskie monety...\to nie będzie łatwe!

en: Follow the blue coins...\and learn to control your bounce!\Hint: Use the 'chase' camera mode.
pl: Podążaj za niebieskimi monetami...\i naucz się kontrolować swe odbicia!\Podpowiedź: użyj widoku "podążającego"

en: Follow the arrows.
pl: Strzałki wskażą Ci drogę.

en: It's a real game of checkers, but no one wins...\You have to bounce to reach the blue coins.
pl: To prawdziwe warcaby, lecz nikt nie wygrywa...\Musisz się odbić, aby zebrać niebieskie monety.

en: Calm and meditation may bring you to the Nirvana.
pl: Skupienie i medytacja mogą doprowadzić Cię do Nirwany.

en: Savoir chuter.\Follow the blue markers.
pl: Savoir chuter.\Podążaj za niebieskimi wskaźnikami.

en: Use the new coins to change ball size!\I hope you like it!\-Dave
pl: Użyj nowych monet do zmiany rozmiaru piłki!\Mam nadzieję, że Ci się podoba!\-Dave

en: There are special coins which can make your\ball larger or smaller.
pl: Są tu specjalne monety, które zwiększają\lub zmniejszają Twoją piłkę.

en: Let's go for a swim...\all the coins are fully submerged.\
pl: Czas popływać...\wszystkie monety są całkowicie zatopione.\

en: Fall down stairs.\Ough!\It hurts.
pl: Upadek ze schodów.\Auć!\To boli.

en: Just let it happen...\then start to worry!
pl: Niech się dzieje co chce...\a martwić będziemy się później!

en: Le parcours du combattant.\Ready for the assault course?
pl: Le parcours du combattant.\Gotowy na kurs desantowy?

en: Les rampes abruptes.\Control your speed.
pl: Les rampes abruptes.\Kontroluj swą prędkość.

en: L'escalade ardue.\Do you suffer from vertigo?
pl: L'escalade ardue.\Kręci Ci się w głowie?

en: Le cycle éternel.\Avoid teleporters...
pl: Le cycle éternel.\Unikaj teleportów...

en: La ballade tranquille.\What a quiet walk.
pl: La ballade tranquille.\Phi! Spacerek.

en: La ballade dansante.\Let's dance on the moving platform!\Tip: After activating the last moving platform,\ turn around the Thwomp until the goal is reachable.
pl: La ballade dansante.\Tańcz na przesuwających się platformach!\Wskazówka: po włączeniu ostatniej platformy,\obracaj się wokół Thwompa,\dopóki cel nie stanie się dostępny.

en: La descente infernale.\Easy enough to start?
pl: La descente infernale.\Dobry początek?

en: La conduite stressante.\Attention:\The platform under the ball moves forward.
pl: La conduite stressante.\Uwaga:\Platforma pod piłką porusza się do przodu.

en: La conduite dangereuse.\The platform under the ball moves quickly forward.\You would do well to advance.
pl: La conduite dangereuse.\Platforma pod piłką porusza się\w szybkim tempie naprzód.\Musisz się postarać.

en: Le passage incertain.\Isn't too easy?
pl: Le passage incertain.\Czy to nie za łatwe?

en: Ghost Valley.\Make 3 laps to open the goal.
pl: Dolina Duchów.\Zrób trzy okrążenia, aby otworzyć cel.

en: La tour de verre.\Find the way to the exit.
pl: La tour de verre.\Znajdź drogę do wyjścia.

en: La maîtrise de Neverball.\You still think Neverball is too easy?
pl: La maîtrise de Neverball.\Wciąż twierdzisz, że Neverball jest za łatwy?

en: Les boucles renversantes.\Upside down!
pl: Les boucles renversantes.\Do góry nogami!

en: Le contrôle des courbes.\Find the right angle to turn,\to jump and to land...
pl: Le contrôle des courbes.\Znajdź właściwy kąt do obrotu,\skoku i lądowania z telemarkiem...

en: Le chemin dissimulé.\Test your memory.
pl: Le chemin dissimulé.\Przetestuj swą pamięć.

en: Le labyrinthe fou.\You know the way, you see it,\so why are you taking another one?
pl: Le labyrinthe fou.\Znasz drogę, widzisz ją,\więc czemu wybierasz inną?

en: Les épreuves minutées.\Run baby, run!
pl: Les épreuves minutées.\Run Forest, run!

en: Le petit cross.\Let's go scrambling!\Stick to the track to optimize speed.
pl: Le petit cross.\Powspinajmy się!\Aby osiągnąć dużą szybkość trzymaj się trasy.

en: La descente rafraîchissante.\Not so fast, not so fast.
pl: La descente rafraîchissante.\Wolniej, wolniej.

en: Le chemin de la foi.\Self-confidence.
pl: Le chemin de la foi.\Pewność siebie.

en: Le sens trigonométrique.\Turn, wait and jump.
pl: Le sens trigonométrique.\Obróć się, zaczekaj i skacz.

en: L'ascension pressée.\Only one piece of advice: don't stop!
pl: L'ascension pressée.\Tylko jedna rada: nie zatrzymuj się!

en: Un va-et-vient frustrant.\Remember the activation order.
pl: Un va-et-vient frustrant.\Pamiętaj kolejność aktywacji.

en: Street Neverball\Choose your party and score 3 points.
pl: Uliczny Neverball\Wybierz swą stronę i zdobądź 3 punkty.

en: La machine à circonvolutions.\Easy, the goal is just above you.
pl: La machine à circonvolutions.\To proste, cel jest zaraz ponad Tobą.

en: Le grand cône.\Living in a cone.
pl: Le grand cône.\Życie w rożku.

en: Les sauts du célèbre plombier.\Follow the coins.
pl: Les sauts du célèbre plombier.\Podążaj za monetami.

en: Savoir rebondir pour aller plus haut.\The Neverball Arena.\Use the 2 teleports to unlock and reach the goal.
pl: Savoir rebondir pour aller plus haut.\Arena Neverball.\Użyj 2 teleportów, aby odblokować i osiągnąć cel.

en: This level is full of challenges:\understand the level's functioning,\learn to fly and to survive,\grab half of all coins to open the goal,\find and reach the goal,\and more...
pl: Ten poziom jest pełen wyzwań:\zrozum jego działanie, naucz się\latać i przetrwać, zbierz połowę\monet, aby otworzyć cel, znajdź\i osiągnij cel i ...

en: Le petit moulin.\The good timing to go in the cabin.
pl: Le petit moulin.\Zsynchronizuj się z windą.

en: Ne pas se laisser emporter dans le néant.\Don't go too low.
pl: Ne pas se laisser emporter dans le néant.\Nie zejdź za nisko.

en: Si si, ce tuyau a une fin.\Living in a pipe.\Tip: slow down for the last jump!
pl: Si si, ce tuyau a une fin.\Życie w kanale.\Wskazówka: zwolnij przed ostatnim skokiem!

en: Plus dur que la difficulté.\Good luck.
pl: Plus dur que la difficulté.\Powodzenia.

en: Être patient.\Not too hard.
pl: Être patient.\Niezbyt trudne.

en: Le passage éphémère.\Trust the coins.
pl: Le passage éphémère.\Zaufaj monetom.

en: Hé, on pousse pas !\Not too fast, not too slow.
pl: Hé, on pousse pas !\Nie za szybko, nie za wolno.

en: Le rodéo de Neverball.\You'll fall quickly.
pl: Le rodéo de Neverball.\Spadniesz szybko.

en: J'y vais, ou j'y vais pas ?\Do not dither.
pl: J'y vais, ou j'y vais pas ?\Nie wahaj się.

en: Préparez un petit sac.\The stomach-tester.
pl: Préparez un petit sac.\Tester żołądka.

en: Suis le mouvement.\Warning, the road is moving.
pl: Suis le mouvement.\Uwaga, droga się rusza.

en: Tranquille, mais pas trop.\Sync yourself to the elevators.
pl: Tranquille, mais pas trop.\Zsynchronizuj się z windami.

en: Les toiles attirantes.\Get out of the webs.
pl: Les toiles attirantes.\Wydostań się z sieci.

note: Desktop entry comment
en: A 3D arcade game with a ball
pl: Trójwymiarowa gra zręcznościowa z piłką

note: Desktop entry comment
en: A 3D mini golf game
pl: Trójwymiarowa gra typu mini golf

note: Translators, These coin materials may be translated to the same texture path.
en: item/coin/coin
pl: item/coin/zloty_coin
