Neverball - en to sl translation catalogue (327 entries)

en: Ready?
sl: Pripravljen?

en: Set?
sl: Pozor!

en: GO!
sl: ZDAJ!

en: Replay Name
sl: Ime posnetka

en: Save
sl: Shrani

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Overwrite?
sl: Nadomestim?

en: Overwrite
sl: Nadomesti

en: Back
sl: Nazaj

en: Challenge
sl: Izziv

en: Unlocked
sl: Odklenjeno

en: Locked
sl: Zaklenjeno

en: Goal State in Completed Levels
sl: Stanje ciljev v končanih stopnjah

en: Options
sl: Možnosti

en: Graphics
sl: Grafika

en: Configure
sl: Konfiguracija

en: Mouse Sensitivity
sl: Občutljivost miške

en: Sound Volume
sl: Glasnost zvoka

en: Music Volume
sl: Glasnost glasbe

en: Player Name
sl: Ime igralca

en: Ball Model
sl: Model žoge

en: Language
sl: Jezik

en: Default
sl: Samodejno

en: New Set Record
sl: Nov rekord v kompletu

en: Set Complete
sl: Komplet končan

en: Select Level
sl: Izberi stopnjo

en: Challenge Mode
sl: Način izziva

en: Normal Mode
sl: Običajen način

en: Normal
sl: Običajno

en: Standalone Mode
sl: Samostojen način

en: Standalone
sl: Samostojno

en: Unknown Mode
sl: Neznan način

en: Unknown
sl: Neznano

en: Fall-out!
sl: Padel si!

en: Time's Up!
sl: Čas je potekel!

en: Exit
sl: Izhod

en: Next Level
sl: Naprej

en: Retry Level
sl: Znova poskusi

en: Save Replay
sl: Shrani posnetek

en: OK
sl: V redu

en: Time
sl: Čas

en: Coins
sl: Kovanci

en: Replay
sl: Posnetek

en: Player
sl: Igralec

en: Date
sl: Datum

en: Select Replay
sl: Izberi posnetek

en: No Replays
sl: Ni posnetkov

en: Replay Paused
sl: Posnetek ustavljen

en: Replay Ends
sl: Posnetka je konec

en: Quit
sl: Končaj

en: Keep
sl: Obdrži

en: Delete
sl: Izbriši

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Repeat
sl: Ponovi

en: Delete Replay?
sl: Izbrišem posnetek?

en: Warning!
sl: Opozorilo!

en: The current replay was recorded with a\different (or unknown) version of this level.\Be prepared to encounter visual errors.\
sl: Trenutni posnetek je bil posnet z\drugačno (ali neznano) različico te stopnje.\Pripravljen bodi na vizualne napake.\

en: Tricks
sl: Triki

en: Modes
sl: Načini

en: Controls
sl: Kontrole

en: Rules
sl: Pravila

en: Move the mouse or joystick\or use keyboard arrows to\tilt the floor causing the\ball to roll.\
sl: Premikaj miško ali igralno palico\ali uporabi smerne tipke na tipkovnici,\da nagneš podlago, kar bo povzročilo,\da se bo žoga kotalila.\

en: Roll over coins to collect\them.  Collect coins to\unlock the goal and finish\the level.\
sl: Odkotali se čez kovance,\da jih pobereš. Poberi kovance,\da dosežeš cilj in\končaš stopnjo.\

en: Left and right mouse buttons rotate the view.\Hold Shift for faster view rotation.
sl: Leva in desna miškina tipka rotira pogled.\Tišči Shift za hitrejšo rotacijo pogleda.

en: Exit / Pause
sl: Izhod/Premor

en: Chase Camera
sl: Sledilna kamera

en: Lazy Camera
sl: Lena kamera

en: Manual Camera
sl: Ročna kamera

en: Screenshot
sl: Posnetek zaslona

en: Finish a level before the time runs out.\You need to collect coins in order to open the goal.
sl: Končaj stopnjo, preden se čas izteče.\Poberi kovance, da dosežeš cilj.

en: Start playing from the first level of the set.\You start with only three balls, do not lose them.\Earn an extra ball for each 100 coins collected.
sl: Začneš s prvo stopnjo v kompletu.\Začneš le s tremi žogami, zato jih ne izgubi.\Za vsakih 100 pobranih kovancev dobiš dodatno žogo.

en: Corners can be used to jump.\Get rolling and take aim\at the angle. You may be able\to reach new places.\
sl: Koti so lahko uporabni za skakanje.\Zakotali se in se usmeri proti robu.\Tako lahko dosežeš nova mesta.\

en: Tilting in 2 directions increases\the slope. Use the manual camera\and turn the camera by 45\degrees for best results.\
sl: Nagibanje v 2 smeri poveča\naklon.Uporabi ročno kamero\in obrni kamero za 45\stopinj za najboljši izid.\

en: Watch demo
sl: Oglej si demonstracijo

en: Aborted
sl: Spodletelo je

en: Time-out
sl: Čas se je iztekel

en: Success
sl: Uspeh

en: Fall-out
sl: Padec s ploščadi

en: Camera %d
sl: Kamera %d

en: Paused
sl: Premor

en: Restart
sl: Ponovno zaženi

en: Goal
sl: Cilj

en: Balls
sl: Žoge

en: Score
sl: Število točk

en: New Record
sl: Nov rekord

en: GOAL
sl: CILJ

en: Finish
sl: Konec

en: Level Set
sl: Komplet stopenj

en: Bonus Level %s
sl: Dodatna stopnja %s

en: Level %s
sl: Stopnja %s

en: Standalone level
sl: Samostojna stopnja

en: A replay file could not be opened for writing.\This game will not be recorded.\
sl: Datoteke posnetka ni bilo mogoče odpreti za zapisovanje.\Ta igra ne bo posneta.\

en: Hard
sl: Težko

en: Medium
sl: Povprečno

en: Easy
sl: Lahko

en: Unavailable
sl: Ni na voljo

en: Most Coins
sl: Največ kovancev

en: Best Times
sl: Najboljši časi

en: Fast Unlock
sl: Hitro odklepanje

en: Change Name
sl: Spremeni ime

en: caps
sl: velike začetnice

en: GAME OVER
sl: KONEC IGRE

en: menu^Cheat
sl: Goljufaj

en: menu^Play
sl: Igraj

en: menu^Replay
sl: Posnetek

en: menu^Help
sl: Pomoč

en: menu^Options
sl: Možnosti

en: menu^Exit
sl: Izhod

en: Off
sl: Izklop

en: Unknown Display
sl: Neznan prikaz

en: Display
sl: Prikaz

en: Fullscreen
sl: Poln zaslon

en: On
sl: Vklop

en: Resolution
sl: Ločljivost

en: Reflection
sl: Odsev

en: Background
sl: Ozadje

en: Shadow
sl: Senca

en: Select
sl: Izberi

en: Select Course
sl: Izberi pot

en: Players?
sl: Igralci?

en: Hole %02d
sl: Luknja %02d

en: It's In!
sl: Notri je!

en: 1 Stroke Penalty
sl: Kazen: 1 udarec

en: Scores
sl: Izid

en: Final Scores
sl: Končni izid

en: Neverball Easy
sl: Neverball Lahka

en: Difficulty: Beginner through Intermediate\\25 levels with a smooth learning curve.\Read level introductions for gameplay tips.\ \
sl: Težavnost: Začetnik in vmes\\25 stopenj z gladko izobraževalno krivuljo.\Preberi predstavitve stopenj za nasvete pri igranju.\ \

en: Neverball Medium
sl: Neverball Srednja

en: Difficulty: Beginner through Expert\\25 levels which provide a balanced\challenge for players. Try to claim\some of the records provided.\
sl: Težavnost: Začetnik in strokovnjak\\25 stopenj, ki igralcem podajajo\uravnotežene izzive. Poskusi osvojiti\nekaj podanih rekordov.\

en: Neverball Hard
sl: Neverball Težka

en: Difficulty: Intermediate through Expert\\25 levels with more of a challenge for\the experienced player. Try to claim\Best Times, Most Coins, and Fast Unlock records.\
sl: Težavnost: Vmes in strokovnjak\\25 stopenj z večjimi izzivi za izkušenega\igralca. Poskusi osvojiti\najboljše čase, največ kovancev in rekorde hitrega odklepanja.\

en: Difficulty: Expert through Insane\\25 levels with even greater challenge.\Author: Mehdi Yousfi-Monod (mym)\ \
sl: Težavnost: Strokovnjak in norec\\25 stopenj s še večjimi izzivi.\Avtor: Mehdi Yousfi-Monod (mym)\ \

en: Difficulty: A little bit harder than my first set.\\More challenge, particularly for grabbing coins.\Author: Mehdi Yousfi-Monod (mym)\ \
sl: Težavnost: Malce težji od mojega prejšnjega kompleta.\\Večji izzivi, posebej glede pobiranja kovancev.\Avtor: Mehdi Yousfi-Monod (mym)\ \

en: Difficulty: Expert through Impossible\\Assorted levels for advanced players.\Author: Florian Priester\\
sl: Težavnost: Strokovnjak in nemogoč\\Izbrane stopnje za napredne igralce.\Avtor: Florian Priester\\

en: Tones Levels
sl: Prilagojene stopnje

en: Difficulty: Moderate to Difficult.\\Author: Ian Walker\\
sl: Težavnost: Zmerna težavnost.\\Avtor: Ian Walker\\

en: Unsorted levels\For testing purposes\\\\
sl: Nerazvrščene stopnje\Za testiranje\\\\

en: The original 18-hole Neverputt course.\With a gentle learning curve.\ \Difficulty: Easy to Medium\Author: rlk\
sl: Originalna Neverputt proga z 18 luknjami.\Z blago izobraževalno krivuljo.\Težavnost: Lahka do srednja težavnost\Avtor: rlk\

en: Another 18-hole course\ \ \Difficulty: Medium\Author: paxed\
sl: Še ena proga z 18 luknjami\ \ \Težavnost: Srednja težavnost\Avtor: paxed\

en: Yet Another 18-hole course\ \ \Difficulty: Medium\Author: paxed\
sl: Še druga proga z 18 luknjami.\ \ \Težavnost: Srednja težavnost\Avtor: paxed\

en: Even More Holes\ \ \Difficulty: Medium\Author: paxed\
sl: Še več lukenj\ \ \Težavnost: Srednja težavnost\Avtor: paxed\

en: A 26-hole course\following the alphabet\\Difficulty: Hard\Author: paxed\
sl: Proga s 26 luknjami\po abecedi\\Težavnost: Težka\Avtor: paxed\

en: Crazy Golf\ \\Difficulty: Easy to Medium\Author: slippifishi\
sl: Crazy Golf\ \\Težavnost: Lahka do srednja\Avtor: slippifishi\

en: Tricky Golf\\An 18-hole course with many challenges\Difficulty: Expert Through Insane\Author: Byron James Johnson
sl: Tricky Golf\Proga z 18 luknjami, ki ponuja veliko izzivov\Težavnost: Strokovnjak in norec\Avtor: Byron James Johnson

en: Golf Jambalaya\\Vidski's infamous course.\Difficulty: Medium to hard.\Author: vidski\
sl: Golf Jambalaya\\Zloglasna vidskijeva proga.\Težavnost: Srednja do težka.\Avtor: vidski\

en: Reshaun's Easy-Putt\\Difficulty: Easy through Hard\Author: Reshaun Francis
sl: Reshaun's Easy-Putt\\Težavnost: Lahka do težka\Avtor: Reshaun Francis

en: Try to avoid being hit by moving objects.\One bump can throw the ball\completely out of control.\
sl: Izogibaj se premikajočih predmetov.\En trk lahko spravi žogo\popolnoma iz nadzora.

en: Learn to control a bouncing ball.\Look at the shadow to know where the\ball will land.  If you're feeling confident in\your mastery of bouncing, take a risk\for a big payoff.\
sl: Nauči se nadzirati poskakujočo žogo.\Pomagaj si s senco, da lahko določiš\položaj žoge. Če se ti zdi, da obvladaš\poskakovanje, tvegaj za veliko izplačilo.

en: This time you must get 50 coins to unlock the goal.\Red coins are worth 5, blue coins are worth 10.\Get to the goal before time expires!\\Click to begin.\
sl: Tokrat je tvoj cilj 50 kovancev.\Rdeči kovanci so vredni 5, modri kovanci so vredni 10.\Izpolni cilj, preden se ti čas izteče!\\Klikni, da začneš.\

en: Here are some more opportunities for you to\fall off into the void. Hit the bump hard to\grab some big coins and score a short time.\
sl: Tukaj imaš nekaj priložnosti, da padeš v praznino.\Trči ob ovire,da dobiš velike kovance\in končaš v najkrajšem času.\

en: As before, but without the training wheels.\Keep the ball on a level floor\and maintain precise control.\Build some momentum to reach the corners.\
sl: Kot prej, samo brez pomoči.Žoga naj bo\vedno na tleh\in pod nadzorom.\Dobi zagon,da dosežeš kote.\

en: Move the mouse to tilt the floor.\Collect 10 coins to unlock the goal.\Guide the ball to the goal to\finish the level.\\Click to begin.\
sl: Premikaj miško, da nagneš podlago.\Poberi 10 kovancev, da dosežeš cilj.\Žogo pripelji do cilja,\da končaš stopnjo.\\Klikni, da začneš.

en: Half-pipes can be fun,\but they make it easy to fall out.\Don't over accelerate and you will\be able to stay in control.
sl: "Half-pipe" je lahko zabavna,\toda z lahkoto padeš z nje.\Ne kotali se prehitro,\pa boš lahko nadzoroval svoja dejanja.

en: ''Flat'' is relative.\Learn to hold the floor at an angle\so that a slope remains level.\This way, you maintain full control of the ball.\Use momentum to get up to the big coins.\
sl: "Ploščato" je relativen izraz.\Nauči se nagniti podlago pod kotom,\tako da pobočje postane vodoravno.\Tako boš imel nadzor nad žogo.\Pospeši, da prideš do velikih kovancev.\

en: There are 100 coins here.\This one shouldn't be too difficult,\if you don't accidentally make a goal first.\
sl: Tu je 100 kovancev.\To ne bi smelo biti pretežko,\če prej po nesreči ne prideš do cilja.\

en: Tilt the floor as little as possible.\Less tilt means lower speed.\Lower speed means better control.\Watch the clock and use the time wisely.\
sl: Nagni podlago tako malo, kot se le da.\Manj nagiba pomeni manjšo hitrost.\Manjša hitrost pomeni boljši nadzor.\Opazuj uro in uporabi čas razumno.\

en: Each bridge is narrower than the one before.\But each pays better than the last as well!\You get to decide how far you go on this one.\
sl: Vsak most je ožji od prejšnjega.\Toda vsak plača bolje, kot oni pred njim!\Moraš se odločiti, kako daleč si pripravljen iti.\

en: Getting to the goal\shouldn't be a problem,\but getting all of the coins will\require some planning.\\Hint: often it is faster to avoid\a hole instead of falling into it.
sl: Priti do cilja ni težko,\toda dobiti vse kovance bo\zahtevalo nekaj načrtovanja.\\Namig: običajno se je hitreje\izogniti luknji kot pa pasti vanjo.

en: Stay away from the edges!\When approaching a drop, begin slowing down\early. You need just as much room to slow\down as you did to speed up.\
sl: Izogibaj se robovom!\Ko se približuješ globini, predčasno upočasni.\Za upočasnitev potrebuješ prav toliko poti,\kot je potrebuješ za pospeševanje.\

en: Follow the yellow lick road!\\The blue coins are especially challenging,\but with some experimentation and practice,\you'll be able to collect them all.
sl: Sledi rumeni poti!\\Modri kovanci so še posebej izzivalni,\toda z nekaj poskušanja in vajo\jih boš lahko vse pobral.

en: The ball wants to rebound uncontrollably\in a narrow passage. Keep it slow and\off the walls. All the coins are collectable\in the given time.\
sl: Žoga se na ozkih prehodih rada odbija.\Kotali se naj počasi in stran od sten.\V danem času lahko pobereš prav vse kovance.\

en: Puzzling but profitable.\\Take time to observe the motions\of the bumpers - it will help you\to reach the goal.
sl: Zagonetno, toda dobičkonosno.\\Vzemi si čas in opazuj gibanje\odbijačev - v pomoč ti bo pri doseganju\cilja.

en: A moving platform can be tricky.\Use precise timing to get aboard,\and precise balance to stay there.\Don't let it move out from under you.\Ride the platforms to grab the big coins.\
sl: Premikajoča se ploščad je lahko varljiva.\Izberi pravi trenutek, da se vkrcaš nanjo,\in ravnotežje, da boš ostal gor.\Naj se ne premakne izpod tebe.\Pelji se na ploščadih, da pobereš velike kovance.\

en: Mouse buttons rotate the view.\Press Escape to pause or quit.\\\\Click to begin.\
sl: Gumbi na miški rotirajo pogled.\Pritisni Escape za premor ali konec igre.\\\\Klikni, da začneš.\

en: When you are on the elevators,\make small adjustments to keep the ball steady.\You can collect many coins by\keeping the ball in one place.\Too much movement and you will fall off.
sl: Ko si na dvigalih, delaj majhne\popravke, da obdržiš žogo na mestu.\Z mirovanjem žoge lahko dobiš veliko kovancev.\Preveč premikanja, in padel boš.

en: There is only one path to reach the goal,\but lots of paths for collecting coins.\Make sure you collect enough\to unlock the goal.
sl: Le po eni poti lahko dosežeš cilj,\toda veliko poti te pripelje do kovancev.\Zberi jih dovolj, da odkleneš cilj.

en: Follow the trail of coins to reach the goal.\If you hit a post while moving quickly,\you will bounce far off course.
sl: Sledi vrsti kovancev, da dosežeš cilj.\Če se pri visoki hitrosti zadeneš ob steber,\boš odletel daleč s poti.

en: Hills require more speed to get over.\Be careful not to go too fast!
sl: Pospeši, da prideš čez vzpetine.\Previdno, da ne boš prehiter!

en: When the ball is on a moving platform,\it will be pulled in the direction of movement.\Use the rails to steady yourself,\and collect the coins you need\to open the goal.
sl: Ko je žoga na premikajoči se ploščadi,\se bo premikala v smer gibanja ploščadi.\Uporabi ograjo, da ostaneš stabilen,\in poberi vse kovance, ki jih potrebuješ,\da odkleneš cilj.

en: Grab all the coins...\but don't get bullied!
sl: Poberi vse kovance... \toda ne pusti se maltretirati!

en: Here's another coin grab.\Perhaps you already know a good route.\Teleportation might come in handy.\
sl: Tudi tukaj poberi kovance.\ Najbrž že veš, kako se reči streže.\Teleportiranje ti morda pride prav.\

en: =Adventure=\Many things to do, coins to collect, risks to take.
sl: =Avantura=\Veliko stvari se da početi, veliko kovancev pobrati, tvegati.

en: =Atrium=\Remove the coins from their columns.
sl: =Atrij=\Odstrani kovance iz njihovih vrst.

en: =Buoys=\He who controls the timers, controls the gates.
sl: =Boje=\Kdor nadzira timer, nadzira vrata.

en: =Cargo=\Let yourself be carried away.
sl: =Tovor=\Pusti se odpeljati stran.

en: =Confetti=\Help! There has got to be a way through this mess.
sl: =Konfeti=\Na pomoč! Mora obstajati pot skozi ta nered.

en: =Discs=\Used correctly, the platforms will take you to the goal.
sl: =Diski=\Ploščadi te bodo odpeljale do cilja.

en: =Inferno=\The fire thwomps will try to foil your mission.
sl: =Ognjeni pekel=\Ognjeni zublji bodo skušali pokvariti tvoje načrte.

en: =Ladybirds=\Don't let them bug you.
sl: =Pikapolonica=\Ne pusti, da ti brenčijo na živce.

en: =Mountains=\Ups and downs are a part of life.
sl: =Gore=\Vzponi in spusti so del življenja.

en: =Museum=\Please do not touch the exhibits.
sl: =Muzej=\Prosimo, da se ne dotikate razstavnih delov.

en: =Oddities=\Something is not quite right here...
sl: =Čudesa=\Tukaj pa nekaj ni v redu...

en: =Rails=\Do not lose your balance.
sl: =Tirnice=\Ne izgubi ravnotežja.

en: =Ramps=\Can you make it to the top?
sl: =Klančine=\Lahko prideš do vrha?

en: =Rings=\Roll your way through this trap.
sl: =Obroči=\Zakotali se skozi to past.

en: =Slope=\Try not to become a modern-day Sisyphus.
sl: =Pobočje=\Ne postani sodobni Sizif.

en: =Spacetime=\Not much space, not much time.
sl: =Čas za vesolje=\Ni veliko vesolja, ni veliko časa.

en: =Swarm=\Warning: Trespassers will be thwomped.
sl: =Gruča=\Opozorilo: Motilci posesti bodo speštani.

en: =Tennis=\There is plenty of prize money, and it's up for grabs.
sl: =Tenis=\Veliko je denarnih nagrad, ki se jih da dobiti.

en: =Tree=\Follow the spiral staircase to the goal.
sl: =Drevo=\Spiralno stopnišče te bo pripeljalo do cilja.

en: =UFO=\Ride the spaceship they don't want you to know about.
sl: =NLP=\Vozi se z vesoljsko ladjo, ki so ti jo hoteli prikriti.

en: 2 switches have to be enabled\to open the path to the goal.
sl: 2 stikali morata biti vključeni,\da lahko odpreš pot do cilja.

en: There's not enough floor here.\Hopefully that's not a problem.\
sl: Tukaj ni dovolj podlage.\Upam, da to ni težava.\

en: To make progress here you'll need to hit the\edges hard and control your bouncing.\It's often easiest to hit the curb at a corner.\
sl: Da boš lahko nadaljeval, se boš moral močno\odbiti od roba in nadzorovati poskakovanje.\Ponavadi se je najlažje brzdati ob robu.\

en: Thus Neverball is a puzzle game?\Remove the red to unlock the goal.\Each trigger switches colors in direct contact.
sl: Zato je Neverball ugankarska igra?\Odstrani rdečo, da odkleneš cilj.\Vsak vzvod prestavi barve v neposreden stik.

en: Ribbit!\
sl: Kvak!\

en: Time the switches carefully to synchronize\the motion of the platforms.\Move quickly across the gaps.\
sl: Štopaj vzvode, da uskladiš čas s premikanjem ploščadi.\Prek vrzeli se premikaj hitro.\

en: Yes, the ball does fit quite nicely through\those little holes.\
sl: Da, žoga se odlično prilega v tiste luknjice.\

en: Control your speed and your bounces.\Teleporters will always bring you\back somewhere in the level.
sl: Nadzoruj svojo hitrost in poskakovanje.\Teleporterji te bodo zmeraj pripeljali\nekam nazaj v stopnjo.

en: Momentum may work against you.\
sl: Zagon lahko deluje proti tebi.\

en: Allow your greed to guide you.\For an added challenge,\try to get to all of the coins.\It can be done without guesswork.\
sl: Naj te vodi pohlep.\Kot dodaten izziv, poskusi zbrati vse kovance.\Lahko ti uspe brez ugibanja.\

en: Go for a ride.\
sl: Zapelji se.\

en: There are two goals here.\You can complete this level\the easy way or the hard way.\Of course, by going the easy way\you can forget about all\those red and blue coins.
sl: Tu sta dva cilja.\To stopnjo lahko končaš\na lažji ali na težji način.\Če greš po lahki poti,\kar pozabi na vse te\modre in rdeče kovance.

en: So many different paths to take...\have you tried all of them?
sl: Toliko različnih poti...\si poskusil že vse?

en: Slow and steady.\
sl: Počasi.\

en: You'll only get about 15 seconds at each step,\so don't delay.  Get the coins and\get to the next switch.\
sl: Imel boš le približno 15 sekund za vsak korak,\zato ne odlašaj. Poberi kovance in\se prebij do naslednjega vzvoda.\

en: Don't get bullied.\
sl: Ne pusti se maltretirati.\

en: I think I can.\I think I can.\
sl: Saj bo šlo.\Saj bo šlo.\

en: So close, yet so very far.\
sl: Tako blizu, pa hkrati tako daleč.\

en: Ride the elevators to the top.\They move quickly,\so don't dally too long.\
sl: Z dvigali se pripelji do vrha.\Hitra so, zato se ne\mudi predolgo.

en: Have fun picking up those\red and blue coins.\
sl: Veliko zabave pri pobiranju\vseh teh rdečih in modrih kovancev.\

en: Don't worry.\The green part isn't going anywhere.\
sl: Brez skrbi.\Zeleni del ne gre nikamor.\

en: Use the switches to set the platforms\in motion.  Time it so they come\together in the middle.\
sl: Uporabi vzvode, da vklopiš ploščadi.\Izberi prave trenutke, tako da\se bodo srečale na sredini.\

en: The ball must be entirely within a teleporter\in order to trigger it.\Remember that the ball carries its momentum\through a teleporter, so plan ahead.\
sl: Žoga mora biti popolnoma v teleporterju,\da ga sproži.\Zapomni si, da gre z žogo v teleporter tudi zagon,\zato načrtuj vnaprej.\

en: The floor is as flat as you make it.\
sl: Podlaga je tako ravna, kot jo narediš ti.\

en: Stairway to heaven
sl: Stopnišče v nebesa

en: Those bridges are angled.\Each is narrower and steeper than the last.\Take the easy cash or\go all the way for a big payoff.\
sl: Tisti mostovi visijo postrani.\Vsak je ožji in bolj strm kot prejšnji.\Vzemi lahek denar ali pa\pojdi vse tja do velikega plačila.\

en: Plenty of coins for the taking.\Can you take them all?
sl: Pobereš lahko dosti kovancev.\Pa jih lahko pobereš vse?

en: Use momentum to reach\the upper platforms,\but keep the ball in control\for safe landing.\\The manual view may help here.\
sl: Zaženi se, da dosežeš\zgornje ploščadi, vendar\nadzoruj žogo, da varno pristane.\\Ročni pogled ti lahko tukaj pomaga.\

en: Remember to keep an eye on the shadow to\help control a bouncing ball.  And don't\forget to use the mouse buttons to keep the\ball in view.\
sl: Ne pozabi, da z opazovanjem sence lažje\nadzoruješ poskakujočo žogo. In ne pozabi,\da z miškinima tipkama ohraniš žogo v\vidnem polju.\

en: Use teleporters to go\where you otherwise couldn't.\
sl: S teleporterji lahko prideš tja,\kamor drugače ne bi.\

en: Balance risk versus reward.\
sl: Tveganje ravnotežja proti nagradi.\

en: Ascend the slope to reach your goal.\(Easier said than done.)
sl: Vzpni se po klančini, da dosežeš cilj.\(Lažje reči kot storiti.)

en: Catch the train before it leaves the station.\
sl: Ujemi vlak, preden zapusti postajo.\

en: The ball will fit in those small holes,\if you can just find something to make it smaller.\Other places may require a bigger ball.\One thing is certain - you'll want a plan!
sl: Žoga se bo prilegla v te luknjice,\če jo boš nekako zmanjšal.\Drugje boš moral žogo povečati.\Toda eno je jasno - potrebuješ načrt!

en: Hit the switches to move the barriers.\
sl: Zakotali se na vzvode, da premakneš prepreke.\

en: The temptation to move quickly\could prove your undoing.\\Then again, maybe not...
sl: Prepričanje, da je hitrost rešitev,\je razlog za tvoj propad.\\Morda pa tudi ne...

en: Take it slowly.\
sl: Počasi.\

en: You can never go home again...
sl: Nikoli več ne moreš domov...

en: You'll need to exert some control over your\view here.  Press 3 to stop the auto-rotation.\Use the mouse buttons to rotate it manually.\Press 1 to return to the auto-rotating view.\
sl: Vloži nekaj truda v upravljanje s svojim pogledom.\Pritisni 3, da ustaviš samodejno rotacijo.\ Uporabi miškine tipke, da rotiraš ročno.\Pritisni 1, da ponovno vklopiš samodejno rotacijo.\

en: This wedding cake is plenty rich,\but be careful as you go\to each lower layer.
sl: Na poročni torti je bogastva v izobilju,\toda pazi, ko se spuščaš\po slojih.

en: Bump the logs at speed to change lanes.\Try to reach the top for an extra challenge!
sl: Pospeši, da spremeniš steze.\Na vrhu te čaka dodaten izziv!

en: Take it slow to keep it away from the edge.\Or, don't.\Either way might work.\
sl: Počasi, da se preveč ne približaš robu.\Ali pa, hitro.\Oboje lahko deluje.\

en: Just as before, but moving up instead of down.\No cheating this time.\
sl: Tako kot prej, toda tokrat moraš gor.\In brez goljufanja.\

en: Here's yet another test of your ability\to control bouncing.  Moving down the\stairs too quickly can be hazardous.\
sl: Znova boš preizkusil svojo zmožnost\nadzorovanja poskakovanja. Pospeševanje\po stopnicah navzdol je lahko nevarno.\

en: This maze has no walls.\But that doesn't make the solution\any easier to find.\
sl: Ta labirint nima sten.\Toda to ne pomeni,da bo rešitev lahka.\

en: That one switch controls all five barriers.\Be quick, because the switch is on a timer.\When it expires, the barriers will rise.\
sl: Tale vzvod nadzoruje vseh pet pregrad.\Pohiti, vzvod deluje na čas.\Ko se čas izteče, se bodo pregrade dvignile.\

en: Neverball\\http://neverball.org\\Created by Robert Kooima\
sl: Neverball\\http://neverball.org\\Ustvaril: Robert Kooima\

en: Follow the trail of coins\to make it through the labyrinth.
sl: Sledi kovancem,\da prideš skozi labirint.

en: There are plenty of coins here if you're\willing to take the time to grab them.\
sl: Tu je veliko kovancev,\če si jih pripravljen pobrati.\

en: Prisonnier de la boule.\Living in a sphere.\Catching all blue coins is a challenge.
sl: Prisonnier de la boule.\Življenje v krogli.\Izziv je pobrati vse modre kovance.

en: Try to grab all of the blue coins...\it won't be easy!
sl: Poskusi pobrati vse modre kovance...\ne bo lahko!

en: Follow the blue coins...\and learn to control your bounce!\Hint: Use the 'chase' camera mode.
sl: Sledi modrim kovancem...\in se nauči nadzorovati skakanje!\Namig: Uporabi 'sledilno' kamero.

en: Follow the arrows.
sl: Sledi puščicam.

en: It's a real game of checkers, but no one wins...\You have to bounce to reach the blue coins.
sl: Prava igra dame, vendar nihče ne zmaga...\Skoči, da dosežeš modre kovance.

en: Calm and meditation may bring you to the Nirvana.
sl: Mir in meditacija te bosta pripeljala do blaženosti.

en: Savoir chuter.\Follow the blue markers.
sl: Savoir chuter.\Sledi modrim oznakam.

en: Use the new coins to change ball size!\I hope you like it!\-Dave
sl: Novi kovanci bodo spremenili velikost žoge!\Upam, da ti je všeč!\-Dave

en: There are special coins which can make your\ball larger or smaller.
sl: Obstajajo posebni kovanci,\ki pomanjšajo ali povečajo tvojo žogo.

en: Let's go for a swim...\all the coins are fully submerged.\
sl: Zaplavajmo...\Vsi kovanci so se potopili.\

en: Fall down stairs.\Ough!\It hurts.
sl: Padeš po stopnicah.\Avč!\Boli.

en: Just let it happen...\then start to worry!
sl: Prepusti se...\potem pa panika!

en: Another test for timer accuracy.
sl: Še en preizkus natančnosti časa.

en: Le parcours du combattant.\Ready for the assault course?
sl: Le parcours du combattant.\Pripravljen na poligon z ovirami?

en: La course effrénée.\Let's run some laps.
sl: La course effrénée.\Pretecimo nekaj krogov.

en: Les rampes abruptes.\Control your speed.
sl: Les rampes abruptes.\Nadzoruj svojo hitrost.

en: L'escalade ardue.\Do you suffer from vertigo?
sl: L'escalade ardue.\Trpiš za vrtoglavico?

en: Le cycle éternel.\Avoid teleporters...
sl: Le cycle éternel.\Izogibaj se teleporterjev...

en: La ballade tranquille.\What a quiet walk.
sl: La ballade tranquille.\Kako tih sprehod.

en: La ballade dansante.\Let's dance on the moving platform!\Tip: After activating the last moving platform,\ turn around the Thwomp until the goal is reachable.
sl: La ballade dansante.\Zapleši na premikajoči se ploščadi!\Nasvet: Ko aktiviraš zadnjo premikajočo se ploščad,\obkroži Thwompa, da dosežeš cilj.

en: La descente infernale.\Easy enough to start?
sl: La descente infernale.\Dovolj lahko za začetek?

en: La conduite stressante.\Attention:\The platform under the ball moves forward.
sl: La conduite stressante.\Pozor:\Ploščad pod žogo se premika naprej.

en: La conduite dangereuse.\The platform under the ball moves quickly forward.\You would do well to advance.
sl: La conduite dangereuse.\Ploščad pod žogo se premika naprej z veliko hitrostjo.\Samo povem vnaprej.

en: Le passage incertain.\Isn't too easy?
sl: Le passage incertain.\Ni prelahko?

en: Ghost Valley.\Make 3 laps to open the goal.
sl: Dolina duhov.\Naredi 3 kroge, da odpreš cilj.

en: La tour de verre.\Find the way to the exit.
sl: La tour de verre.\Najdi pot do izhoda.

en: La maîtrise de Neverball.\You still think Neverball is too easy?
sl: La maîtrise de Neverball.\Še misliš, da je Neverball prelahek?

en: Les boucles renversantes.\Upside down!
sl: Les boucles renversantes.\Obrnjeno na glavo!

en: Le contrôle des courbes.\Find the right angle to turn,\to jump and to land...
sl: Le contrôle des courbes.\Ugotovi, kateri je pravi kot za\obračanje, skakanje in pristajanje...

en: Le chemin dissimulé.\Test your memory.
sl: Le chemin dissimulé.\Preizkusi svoj spomin.

en: Le labyrinthe fou.\You know the way, you see it,\so why are you taking another one?
sl: Le labyrinthe fou.\Poznaš pot, vidiš jo.\Zakaj potem izbereš drugo?

en: Le sentier étroit.\Patience and timing.\Tip: maximise speed at the first slope.
sl: Le sentier étroit.\Potrpežljivost in izbira pravega trenutka.\Nasvet: s polno hitrostjo\čez prvo klančino.

en: Les épreuves minutées.\Run baby, run!
sl: Les épreuves minutées.\Gasa, miško, gasa!

en: Le petit cross.\Let's go scrambling!\Stick to the track to optimize speed.
sl: Le petit cross.\Plezajmo!\Ostani na poti, da uravnavaš hitrost.

en: La descente rafraîchissante.\Not so fast, not so fast.
sl: La descente rafraîchissante.\Ne tako hitro, ne tako hitro.

en: Le chemin de la foi.\Self-confidence.
sl: Le chemin de la foi.\Samozavest.

en: Le sens trigonométrique.\Turn, wait and jump.
sl: Le sens trigonométrique.\Obrni se, počakaj in skoči.

en: L'ascension pressée.\Only one piece of advice: don't stop!
sl: L'ascension pressée.\Samo majhen nasvet: ne ustavljaj se!

en: Un va-et-vient frustrant.\Remember the activation order.
sl: Un va-et-vient frustrant.\Zapomni si vrstni red sprožitev.

en: Street Neverball\Choose your party and score 3 points.
sl: Cestni Neverball\Izberi si skupino in zadeni 3 točke.

en: La machine à circonvolutions.\Easy, the goal is just above you.
sl: La machine à circonvolutions.\Izi, cilj je nad tabo.

en: Le grand cône.\Living in a cone.
sl: Le grand cône.\Življenje v stožcu.

en: Les flammes ardentes.\Does this remind you of something?
sl: Les flammes ardentes.\Te to na kaj spominja?

en: Les sauts du célèbre plombier.\Follow the coins.
sl: Les sauts du célèbre plombier.\Sledi kovancem.

en: Savoir rebondir pour aller plus haut.\The Neverball Arena.\Use the 2 teleports to unlock and reach the goal.
sl: Savoir rebondir pour aller plus haut.\Območje Neverball.\Uporabi 2 teleporterja za odklenitev in doseg cilja.

en: This level is full of challenges:\understand the level's functioning,\learn to fly and to survive,\grab half of all coins to open the goal,\find and reach the goal,\and more...
sl: Ta stopnja je polna izzivov:\razumi delovanje stopnje,\nauči se leteti in preživeti,\naberi polovico kovancev, da odkleneš cilj,\najdi in pridi do cilja,\in še več...

en: Le petit moulin.\The good timing to go in the cabin.
sl: Le petit moulin.\Dober čas, da greš v kočo.

en: Ne pas se laisser emporter dans le néant.\Don't go too low.
sl: Ne pas se laisser emporter dans le néant.\Ne pojdi prenizko.

en: Si si, ce tuyau a une fin.\Living in a pipe.\Tip: slow down for the last jump!
sl: Si si, ce tuyau a une fin.\Življenje v cevi.\Nasvet: pred zadnjim skokom upočasni!

en: Plus dur que la difficulté.\Good luck.
sl: Plus dur que la difficulté.\Vso srečo.

en: Être patient.\Not too hard.
sl: Être patient.\Ni pretežko.

en: Le passage éphémère.\Trust the coins.
sl: Le passage éphémère.\Zaupaj kovancem.

en: Hé, on pousse pas !\Not too fast, not too slow.
sl: Hé, on pousse pas !\Ne prehitro, ne prepočasi.

en: Rainbow Road.\Do 3 laps to open the goal.
sl: Mavrična cesta.\Naredi 3 kroge, da odpreš cilj.

en: Le rodéo de Neverball.\You'll fall quickly.
sl: Le rodéo de Neverball.\Hitro boš padel.

en: J'y vais, ou j'y vais pas ?\Do not dither.
sl: J'y vais, ou j'y vais pas ?\Ne omahuj.

en: Préparez un petit sac.\The stomach-tester.
sl: Préparez un petit sac.\Preizkuševalec želodca.

en: Un petit échauffement.\Welcome to Mehdi's new set!
sl: Un petit échauffement.\Dobrodošel v Mehdijevem novem kompletu!

en: Plus vite que la vitesse.\The definition of speed.
sl: Plus vite que la vitesse.\Definicija hitrosti.

en: La danse asiatique\Trust the arrows.
sl: La danse asiatique\Zaupaj puščicam.

en: Suis le mouvement.\Warning, the road is moving.
sl: Suis le mouvement.\Previdno, pot se premika.

en: Tranquille, mais pas trop.\Sync yourself to the elevators.
sl: Tranquille, mais pas trop.\Uskladi se dvigali.

en: Les toiles attirantes.\Get out of the webs.
sl: Les toiles attirantes.\Ven iz mrež.

en: Speed is the name of the game.
sl: Hitrost je ime igre.

en: Tread carefully...\and keep moving!\
sl: Previdno stopaj...\in pojdi naprej!\

en: Who's the boss around here anyway?
sl: Kdo je sploh tukaj šef?

en: You might have to get wet\if you want all the coins.
sl: Moral se boš zmočiti, če boš želel vse kovance.

en: Keep your eye on the sky!\but don't run out of time...\
sl: Opazuj nebo!\Toda naj se ti čas ne izteče...\

en: Stepping stones.
sl: Stopni kamni.

en: Work your way to the top.
sl: Prebij se na vrh.

en: Collect 45 coins to unlock the goal.\You can use the teleporter to gain enough speed\for the jump.
sl: Zberi 45 kovancev, da odkleneš cilj.\Lahko uporabiš teleporter,da pridobiš\na hitrosti za skok.

en: Control your speed\to avoid a bumpy ride.
sl: Nadzoruj hitrost, da se izogneš nemirni vožnji.

en: Learn the course and stick to the rails!
sl: Nauči se poti in se drži ograje!

en: Let's start with an easy warm-up.\Build speed and leap to the goal.
sl: Za začetek se ogrej.\Pospeši in skoči na cilj.

en: Look before you leap...
sl: Poglej, preden skočiš...

en: Mind your footing!
sl: Pazi na svojo oporo!

en: Watch your footing...
sl: Glej svojo oporo...

en: Walk the plank.\After the teleport, go for speed!
sl: Hodi po deski.\Ko se teleportiraš, pa s polno hitrostjo!

en: Ski Ball!\\Work your way from 10 to 100\in sequence or you'll fall out.
sl: Ski Ball!\\Prebij se z 10 na 100\po vrsti ali pa boš padel dol.

en: Timing is everything.
sl: Izbira pravega trenutka je ključno.

en: What goes down must come up!\
sl: Kar gre dol, pride tudi gor!\

en: Make sure you are\safely on a purple platform\before 20 seconds have elapsed!
sl: Prepričaj se, da si na\varnem na vijolični ploščadi,\preden poteče 20 sekund!

en: Afraid of heights?\Try not to get dizzy.
sl: Se bojiš višine?\Potrudi se, da ti ne bo slabo.

en: Surf's Up !!
sl: Na valovih!

note: Desktop entry comment
en: A 3D arcade game with a ball
sl: 3D arkadna igra z žogo

note: Desktop entry comment
en: A 3D mini golf game
sl: 3D igra mini golfa

note: Translators, Listed here are the Neverball materials (relative to the data directory) that can be localised.  Each material <mtrl> has a corresponding JPG or PNG texture.  To localise a material, create a localised texture for it (copy the original texture <mtrl>.<ext> to <mtrl>-<lang-code>.<ext> an
en: mtrl/words
sl: mtrl/words-sl
