newsbeuter 2.5 - en to pl translation catalogue (313 entries)

en: `%s' is not a valid color
pl: `%s' nie jest poprawnym kolorem

en: `%s' is not a valid attribute
pl: `%s' nie jest poprawnym atrybutem

en: `%s' is not a valid configuration element
pl: `%s' nie jest poprawnym elementem konfiguracji

en: newsbeuter: finished reload, %f unread feeds (%n unread articles total)
pl: newsbeuter: odświeżanie zakończone, %f nieprzeczytanych kanałów(%n nieprzeczytanych artykułów)

en: %N %V - Your feeds (%u unread, %t total)%?T? - tag `%T'&?
pl: %N %V - Twoje kanały (%u nieprzeczytane, %t wszystkie)%?T? - tag '%T'&?

en: %N %V - Articles in feed '%T' (%u unread, %t total) - %U
pl: %N %V - Artykuły w kanale '%T' (%u nieprzeczytane, %t wszystkie) - %U

en: %N %V - Search result (%u unread, %t total)
pl: %N %V - Wynik wyszukiwania (%u nieprzeczytane, %t wszystkie)

en: %N %V - %?O?Open File&Save File? - %f
pl: %N %V - %?O?Otwórz plik&Zapisz plik? - %f

en: %N %V - Help
pl: %N %V - Pomoc

en: %N %V - Select Tag
pl: %N %V - Wybierz tag

en: %N %V - Select Filter
pl: %N %V - Wybierz filtr

en: %N %V - URLs
pl: %N %V - Odnośniki

en: %N %V - Dialogs
pl: %N %V - Okna dialogowe

en: expected boolean value, found `%s' instead
pl: oczekiwano wartości boolean, znaleziono `%s'

en: expected integer value, found `%s' instead
pl: oczekiwano wartości integer, znaleziono `%s'

en: invalid configuration value `%s'
pl: nieprawidłowa wartość konfiguracyjna `%s'

en: Error while processing command `%s' (%s line %u): %s
pl: Błąd podczas przetwarzania komendy '%s' (%s linia %u): %s

en: unknown command `%s'
pl: nieznana komenda '%s'

en: Fatal error: couldn't determine home directory!
pl: Błąd krytyczny: nie mogę znaleźć katalogu domowego!

en: Please set the HOME environment variable or add a valid user for UID %u!
pl: Proszę ustawić zmienną środowiskową HOME lub dodać prawidłowego użytkownika o UID %u!

en: %s: unknown option - %c
pl: %s: nieznana opcja - %c

en: Starting %s %s...
pl: Uruchamianie %s %s...

en: Error: an instance of %s is already running (PID: %u)
pl: Błąd: inny proces %s jest już uruchomiony (PID: %u)

en: Loading configuration...
pl: Czytanie konfiguracji...

en: done.
pl: gotowe.

en: Opening cache...
pl: Otwieram pamięć podręczną...

en: Error: opening the cache file `%s' failed: %s
pl: Błąd: otwarcie pliku pamięci podręcznej '%s' nieudane: %s

en: Loading URLs from local cache...
pl: Czytanie odnośników z lokalnej pamięci podręcznej...

en: Loading URLs from %s...
pl: Czytanie odnośników z %s...

en: Error: no URLs configured. Please fill the file %s with RSS feed URLs or import an OPML file.
pl: Błąd: brak skonfigurowanych odnośników. Dodaj do pliku %s kilka odnośników do kanałów RSS lub zaimportuj plik OPML.

en: It looks like the OPML feed you subscribed contains no feeds. Please fill it with feeds, and try again.
pl: Wygląda na to, że kanał OPML który subskrybujesz nie posiada żadnych kanałów.Wypełnij go źródłami RSS i spróbuj ponownie.

en: Loading articles from cache...
pl: Wczytuję artykuły z pamięci podręcznej...

en: Cleaning up cache thoroughly...
pl: Dokładne czyszczenie pamięci podręcznej...

en: Error while loading feeds from database:
pl: Błąd podczas wczytywania kanałów z bazy danych:

en: Error while loading feed '%s': %s
pl: Błąd podczas ładowania kanału: '%s': %s

en: Prepopulating query feeds...
pl: Wstępne wypełnianie kanałów zapytań...

en: Importing list of read articles...
pl: Importowanie listy przeczytanych artykułów...

en: Exporting list of read articles...
pl: Eksportowanie listy przeczytanych artykułów...

en: Cleaning up cache...
pl: Czyszczenie pamięci podręcznej...

en: failed:
pl: nieudane:

en: Error: couldn't mark all feeds read: %s
pl: Błąd: nie można zaznaczyć wszystkich kanałów jako przeczytanych: %s

en: %sLoading %s...
pl: %sWczytywanie %s...

en: Error while retrieving %s: %s
pl: Błąd podczas pobierania %s: %s

en: Error: invalid feed!
pl: Błąd: nieprawidłowy kanał!

en: invalid feed index (bug)
pl: nieprawidłowy indeks kanału (bug)

en: newsbeuter is free software and licensed under the MIT/X Consortium License.
pl: newsbeuter jest wolnym oprogramowaniem na licencji MIT/X Consortium License.

en: Type `%s -vv' for more information.
pl: Wpisz `%s -vv' aby uzyskać więcej informacji

en: %s %s
    usage: %s [-i <file>|-e] [-u <urlfile>] [-c <cachefile>] [-x <command> ...] [-h]
pl: %s %s
    Składnia: %s [-i <plik>|-e] [-u <plik url>] [-c <plik pamięci podręcznej>] [-x <polecenie> ...][-h]

en: export OPML feed to stdout
pl: wyeksportuj kanał OPML na standardowe wyjście

en: refresh feeds on start
pl: odśwież kanały przy starcie

en: <file>
pl: <plik>

en: import OPML file
pl: zaimportuj plik OPML

en: <urlfile>
pl: <plik url>

en: read RSS feed URLs from <urlfile>
pl: wczytaj adresy URL kanałów z <plik url>

en: <cachefile>
pl: <plik pamięci podręcznej>

en: use <cachefile> as cache file
pl: użyj <plik pamięci podręcznej> jako pliku pamięci podręcznej

en: <configfile>
pl: <plik konfiguracyjny>

en: read configuration from <configfile>
pl: wczytaj konfiguracje z <plik konfiguracyjny>

en: clean up cache thoroughly
pl: Dokładne czyszczenie pamięci podręcznej...

en: <command>...
pl: <polecenie>...

en: execute list of commands
pl: wykonaj listę poleceń

en: quiet startup
pl: cichy start

en: get version information
pl: pobierz informacje o wersji

en: <loglevel>
pl: <poziom logowania>

en: write a log with a certain loglevel (valid values: 1 to 6)
pl: utwórz log używając wybranego poziomu logowania(poprawne wartości: 1 do 6)

en: <logfile>
pl: <plik z logami>

en: use <logfile> as output log file
pl: użyj <plik z logami> jako wyjściowy plik z logami

en: export list of read articles to <file>
pl: eksport listy przeczytanych artykułów do <plik>

en: import list of read articles from <file>
pl: import listy przeczytanych artykułów z <plik>

en: this help
pl: ta strona pomocy

en: An error occurred while parsing %s.
pl: Wystąpił błąd podczas przetwarzania %s.

en: Import of %s finished.
pl: Import z %s zakończony.

en: bookmarking support is not configured. Please set the configuration variable `bookmark-cmd' accordingly.
pl: obsługa zakładek nie jest skonfigurowana. Proszę odpowiednio ustawić zmienną 'bookmark-cmd' w pliku konfiguracyjnym.

en: %u unread articles
pl: %u nieprzeczytanych artykułów

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Author:
pl: Autor:

en: Date:
pl: Data:

en: Link:
pl: Odsyłacz:

en: Podcast Download URL:
pl: Adres podcastu:

en: Error: couldn't open configuration file `%s'!
pl: Błąd: nie można otworzyć pliku konfiguracyjnego `%s'!

en: Close
pl: Zamknij

en: Goto Dialog
pl: Idź do

en: Close Dialog
pl: Zamknij okno

en: No item selected!
pl: Nie wybrano żadnej pozycji!

en: Error: you can't remove the feed list!
pl: Błąd: nie możesz usunąć listy kanałów

en: Invalid position!
pl: Błędna pozycja!

en: queued
pl: zakolejkowany

en: downloading
pl: pobieranie

en: cancelled
pl: anulowany

en: deleted
pl: usunięty

en: finished
pl: zakończony

en: failed
pl: nieudany

en: incomplete
pl: niepełny

en: played
pl: odtworzony

en: unknown (bug).
pl: nieznany (bug).

en: attribute `%s' is not available.
pl: atrybut '%s' nie jest dostępny.

en: regular expression '%s' is invalid: %s
pl: wyrażenie regularne: '%s' jest nieprawidłowe: %s

en: invalid parameters.
pl: nieprawidłowe parametry.

en: too few parameters.
pl: zbyt mało parametrów.

en: unknown command (bug).
pl: nieznana komenda (bug).

en: file couldn't be opened.
pl: nie udało się otworzyć pliku

en: unknown error (bug).
pl: nieznany błąd (bug).

en: No feed selected!
pl: Nie wybrano żadnego kanału!

en: Sort by (f)irsttag/(t)itle/(a)rticlecount/(u)nreadarticlecount/(n)one?
pl: Sortuj wg (p)ierwszego taga/(t)ytułu/(l)iczby artykułów/liczby(n)ieprzeczytanych artykułów/(b)rak

en: ftaun
pl: ptlnb

en: f
pl: p

en: a
pl: l

en: u
pl: n

en: n
pl: b

en: Reverse Sort by (f)irsttag/(t)itle/(a)rticlecount/(u)nreadarticlecount/(n)one?
pl: Sortuj odwrotnie wg (p)ierwszego taga/(t)ytułu/(l)iczby artykułów/liczby (n)ieprzeczytanych artykułów/(b)rak

en: Marking feed read...
pl: Oznaczam kanał jako przeczytany...

en: Error: couldn't mark feed read: %s
pl: Błąd: nie udało się oznaczyć kanału jako przeczytanego: %s

en: No feeds with unread items.
pl: Brak kanałów z nieprzeczytanymi artykułami.

en: Marking all feeds read...
pl: Oznaczam wszystkie kanały jako przeczytane...

en: No tags defined.
pl: Brak zdefiniowanych tagów

en: Error: couldn't parse filter command `%s': %s
pl: Błąd składniowy komendy filtra `%s': %s

en: No filters defined.
pl: Brak zdefiniowanych filtrów.

en: Search for:
pl: Wyszukiwanie:

en: Filter:
pl: Filtr:

en: Do you really want to quit (y:Yes n:No)?
pl: Czy na pewno chcesz wyjść (t:Tak n:Nie)?

en: yn
pl: tn

en: y
pl: t

en: Quit
pl: Wyjście

en: Open
pl: Otwórz

en: Next Unread
pl: Następny nieprzeczytany

en: Reload
pl: Odśwież

en: Reload All
pl: Odśwież wszystkie

en: Mark Read
pl: Oznacz jako przeczytane

en: Catchup All
pl: Wyzeruj wszystkie

en: Search
pl: Szukaj

en: Help
pl: Pomoc

en: Error: couldn't parse filter command!
pl: Błąd składniowy komendy filtra!

en: Searching...
pl: Wyszukiwanie...

en: Error while searching for `%s': %s
pl: Błąd podczas wyszukiwania `%s': %s

en: No results.
pl: Brak wyników.

en: Position not visible!
pl: Pozycja niewidoczna!

en: Feed List - %u unread, %u total
pl: Lista kanałów - %u nieprzeczytane, %u wszystkie

en: Do you really want to overwrite `%s' (y:Yes n:No)?
pl: Czy na pewno chcesz nadpisać `%s' (t:Tak n:Nie)?

en: File:
pl: Plik:

en: %s %s - Save File - %s
pl: %s %s - Zapisz plik - %s

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Save
pl: Zapisz

en: Save File - %s
pl: Zapisz plik - %s

en: couldn't parse filter expression `%s': %s
pl: błąd składniowy komendy filtra `%s': %s

en: usage: set <variable>[=<value>]
pl: użycie: set <zmienna>[=<wartość>]

en: usage: source <file> [...]
pl: użycie: source <plik> [...]

en: usage: dumpconfig <file>
pl: użycie dumpconfig <plik>

en: Saved configuration to %s
pl: Zapisano konfiguracje do %s

en: Not a command: %s
pl: Nieznana komenda '%s'

en: Saving bookmark...
pl: Zapisywanie zakładki...

en: Saved bookmark.
pl: Zakładka zapisana.

en: Error while saving bookmark:
pl: Błąd podczas zapisywania zakładki:

en: URL:
pl: Adres:

en: Description:
pl: Opis:

en: Clear
pl: Wyczyść

en: embedded flash:
pl: osadzony flash:

en: image
pl: obraz

en: Links:
pl: Odsyłacze:

en: link
pl: odsyłacz

en: embedded flash
pl: osadzony flash

en: unknown (bug)
pl: nieznany (bug)

en: Toggling read flag for article...
pl: Przełączam znacznik przeczytania dla artykułu...

en: Error while toggling read flag: %s
pl: Błąd podczas przełączania znacznika przeczytania: %s

en: URL list empty.
pl: Lista adresów jest pusta.

en: Flags:
pl: Flagi:

en: Error: no item selected!
pl: Błąd: nie wybrano żadnej pozycji!

en: Error: you can't reload search results.
pl: Błąd: nie możesz odświeżyć wyników wyszukiwania.

en: No unread items.
pl: Brak nieprzeczytanych pozycji.

en: Already on last item.
pl: To już ostatnia pozycja

en: Already on first item.
pl: To już pierwsza pozycja

en: No unread feeds.
pl: Brak nieprzeczytanych kanałów.

en: Pipe article to command:
pl: Prześlij artykuł do polecenia:

en: Sort by (d)ate/(t)itle/(f)lags/(a)uthor/(l)ink/(g)uid?
pl: Sortuj wg (d)aty/(t)ytułu/(f)lag/(a)utora/(o)dnośnika/(g)uid

en: dtfalg
pl: dtfaog

en: l
pl: o

en: Reverse Sort by (d)ate/(t)itle/(f)lags/(a)uthor/(l)ink/(g)uid?
pl: Sortuj odwrotnie wg (d)aty/(t)ytułu/(f)lag/(a)utora/(o)dnośnika/(g)uid

en: Flags updated.
pl: Znaczniki uaktualnione.

en: Error: applying the filter failed: %s
pl: Błąd: użycie filtra nie powiodło się: %s

en: Mark All Read
pl: Oznacz wszystkie jako przeczytane

en: Aborted saving.
pl: Zapisywanie przerwane.

en: Saved article to %s
pl: Zapisano artykuł do %s

en: Error: couldn't save article to %s
pl: Błąd: nie można zapisać artykułu do %s

en: Search Result - '%s'
pl: Wyniki wyszukiwania - '%s'

en: Query Feed - %s
pl: Kanał zapytania - %s

en: Article List - %s
pl: Lista artykułów - %s

en: Top
pl: Góra

en: Bottom
pl: Dół

en: Feed:
pl: Kanał:

en: type:
pl: typ:

en: Error while marking article as read: %s
pl: Błąd podczas oznaczania artykułu jako przeczytanego: %s

en: Added %s to download queue.
pl: Dodano %s do kolejki pobierania.

en: Invalid URL: '%s'
pl: Niepoprawny adres URL: '%s'

en: Saved article to %s.
pl: Zapisano artykuł do %s.

en: Error: couldn't write article to file %s
pl: Błąd: nie można zapisać artykułu do pliku %s

en: Starting browser...
pl: Uruchamiam przeglądarkę...

en: Error while marking article as unread: %s
pl: Błąd podczas oznaczania artykułu jako nieprzeczytanego: %s

en: Goto URL #
pl: Idź do adresu URL

en: Open in Browser
pl: Otwórz w przeglądarce

en: Enqueue
pl: Zakolejkuj

en: Article - %s
pl: Artykuł - %s

en: Error: invalid regular expression!
pl: Błąd: nieprawidłowe wyrażenie regularne!

en: Open feed/article
pl: Otwórz kanał/artykuł

en: Return to previous dialog/Quit
pl: Powrót do poprzedniego okna/Wyjście

en: Quit program,  no confirmation
pl: Wyjście z programu, bez potwierdzenia

en: Reload currently selected feed
pl: Odśwież aktualnie wybrany kanał

en: Reload all feeds
pl: Odśwież wszystkie kanały

en: Mark feed read
pl: Oznacz kanał jako przeczytany

en: Mark all feeds read
pl: Oznacz wszystkie kanały jako przeczytane

en: Save article
pl: Zapisz artykuł

en: Go to next article
pl: Przejdź do następnego artykułu

en: Go to previous article
pl: Przejdź do poprzedniego artykułu

en: Go to next unread article
pl: Przejdź do następnego nieprzeczytanego artykułu

en: Go to previous unread article
pl: Przejdź do poprzedniego nieprzeczytanego artykułu

en: Go to a random unread article
pl: Przejdź do losowo wybranego artykułu

en: Open article in browser and mark read
pl: Otwórz artykuł w przeglądarce i oznacz jako przeczytany

en: Open article in browser
pl: Otwórz artykuł w przeglądarce

en: Open help dialog
pl: Otwórz okno pomocy

en: Toggle source view
pl: Przełącz widok źródła

en: Toggle read status for article
pl: Przełącz status przeczytania artykułu

en: Toggle show read feeds/articles
pl: Przełącz pokazywanie przeczytanych kanałów/artykułów

en: Show URLs in current article
pl: Pokaż odnośniki w aktualnym artykule

en: Clear current tag
pl: Wyczyść aktualny tag

en: Select tag
pl: Wybierz tag

en: Open search dialog
pl: Otwórz dialog wyszukiwania

en: Add download to queue
pl: Dodaj pobieranie do kolejki

en: Reload the list of URLs from the configuration
pl: Odśwież listę adresów kanałów z pliku konfiguracyjnego

en: Download file
pl: Pobierz plik

en: Cancel download
pl: Anuluj pobieranie

en: Mark download as deleted
pl: Oznacz pobieranie jako usunięte

en: Purge finished and deleted downloads from queue
pl: Wyczyść zakończone i usunięte pobierania z kolejki

en: Toggle automatic download on/off
pl: Przełącz automatyczne pobieranie

en: Start player with currently selected download
pl: Uruchom odtwarzacz z wybranym pobieraniem

en: Increase the number of concurrent downloads
pl: Zwiększ ilość równoczesnych pobierań

en: Decrease the number of concurrent downloads
pl: Zmniejsz ilość równoczesnych pobierań

en: Redraw screen
pl: Odśwież ekran

en: Open the commandline
pl: Otwórz linię poleceń

en: Set a filter
pl: Ustaw filtr

en: Select a predefined filter
pl: Wybierz przygotowany filtr

en: Clear currently set filter
pl: Wyzeruj aktualny filtr

en: Bookmark current link/article
pl: Dodaj aktualny odsyłacz/artykuł do zakładek

en: Edit flags
pl: Edytuj znaczniki

en: Go to next feed
pl: Idź do następnego kanału

en: Go to previous feed
pl: Idź do poprzedniego kanału

en: Go to next unread feed
pl: Idź do następnego nieprzeczytanego kanału

en: Go to previous unread feed
pl: Idź do poprzedniego nieprzeczytanego kanału

en: Call a macro
pl: Wywołaj makro

en: Delete article
pl: Usuń artykuł

en: Purge deleted articles
pl: Wyczyść usunięte artykuły

en: Edit subscribed URLs
pl: Edytuj subskrybowane adresy URL

en: Close currently selected dialog
pl: Zamknij wybrane okno dialogowe

en: View list of open dialogs
pl: Pokaż listę otwartych okien dialogowych

en: Go to next dialog
pl: Przejdź do następnego okna dialogowego

en: Go to previous dialog
pl: Powrót do poprzedniego okna dialogowego

en: Pipe article to command
pl: Przekaż artykuł do polecenia

en: Sort current list
pl: Posortuj obecną listę

en: Sort current list (reverse)
pl: Posortuj obecną listę (odwrotnie)

en: Open URL 10
pl: Otwórz URL 10

en: Open URL 1
pl: Otwórz URL 1

en: Open URL 2
pl: Otwórz URL 2

en: Open URL 3
pl: Otwórz URL 3

en: Open URL 4
pl: Otwórz URL 4

en: Open URL 5
pl: Otwórz URL 5

en: Open URL 6
pl: Otwórz URL 6

en: Open URL 7
pl: Otwórz URL 7

en: Open URL 8
pl: Otwórz URL 8

en: Open URL 9
pl: Otwórz URL 9

en: Move to the previous entry
pl: Idź do poprzedniego wpisu

en: Move to the next entry
pl: Przejdź do następnego wpisu

en: Move to the previous page
pl: Powrót do poprzedniej strony

en: Move to the next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Move to the start of page/list
pl: Przejdź do początku strony/listy

en: Move to the end of page/list
pl: Przejdź do końca strony/listy

en: `%s' is not a valid context
pl: `%s' nie jest dopuszczalnym kontekstem

en: `%s' is not a valid key command
pl: `%s' nie jest dopuszczalnym poleceniem

en: People you follow
pl: Obserwowane osoby

en: Starred items
pl: Pozycje oznaczone gwiazdką

en: Shared items
pl: Pozycje współdzielone

en: Cleaning up queue...
pl: Czyszczenie kolejki...

en: %s %s
    usage %s [-C <file>] [-q <file>] [-h]
    -C <configfile> read configuration from <configfile>
    -q <queuefile>  use <queuefile> as queue file
    -a              start download on startup
    -h              this help
pl: %s %s
    składnia %s [-C <file>] [-q <file>] [-h]
    -C <configfile> użyj konfiguracji z pliku <configfile>
    -q <queuefile>  użyj <queuefile> jako pliku kolejki
    -a              uruchom pobieranie przy starcie
    -h              ta pomoc

en:  - %u parallel downloads
pl:  - %u równoległych pobrań

en: Queue (%u downloads in progress, %u total) - %.2f kb/s total%s
pl: Kolejka (%u pobieranych plików, %u wszystkich) - %.2f kb/s całość%s

en: Error: can't quit: download(s) in progress.
pl: Błąd: nie można wyjść, pobieranie w toku.

en: Error: download needs to be finished before the file can be played.
pl: Błąd: pobieranie musi być zakończone zanim plik będzie mógł być odtworzony.

en: Error: unable to perform operation: download(s) in progress.
pl: Błąd: nie można wykonać operacji: pobieranie w toku.

en: Download
pl: Pobierz

en: Delete
pl: Usuń

en: Purge Finished
pl: Wyczyść zakończone

en: Toggle Automatic Download
pl: Przełącz automatyczne pobieranie

en: Play
pl: Odtwórz

en: `%s' is an invalid dialog type
pl: `%s' nie jest dopuszczalnym typem dialogu

en: `%s' is not a valid regular expression: %s
pl: `%s' nie jest poprawnym wyrażeniem regularnym: %s

en: too few arguments
pl: zbyt mało parametrów.

en: Error: unsupported URL: %s
pl: Błąd: nieobsługiwany adres: %s

en: Select Tag
pl: Wybierz tag

en: Select Filter
pl: Wybierz filtr

en: attribute not found
pl: atrybut nie znaleziony

en: EOF found while reading XML tag
pl: trafiono na koniec pliku podczas odczytu tagu XML

en: No link selected!
pl: Brak wybranego odnośnika!

en: Save Bookmark
pl: Zapisz zakładkę

en: URLs
pl: Adresy:

en: Error: feed contains no items!
pl: Błąd: kanał jest pusty!

en: Updating query feed...
pl: Odświeżam kanał kolejki...

en: XML root node is NULL
pl: korzeń pliku XML ma wartość NULL

en: couldn't initialize libcurl
pl: nie udało się zainicjować libcurl

en: Error: trying to download feed `%s' returned HTTP status code %ld.
pl: Błąd: przy próbie pobrania kanału `%s' zwrócony został kod błęduHTML %ld.

en: could not parse buffer
pl: nie udało się przetworzyć bufora

en: could not parse file
pl: nie udało się przetworzyć pliku

en: no RSS version
pl: brak wersji RSS

en: invalid RSS version
pl: błędna wersja RSS

en: invalid Atom version
pl: błędna wersja Atom

en: no Atom version
pl: brak wersji Atom

en: unsupported feed format
pl: niewspierany format kanału

en: no RSS channel found
pl: brak kanałów
