newsboat 2.7 - en to nl translation catalogue (404 entries)

en: %s %s
    usage: %s [-i <file>|-e] [-u <urlfile>] [-c <cachefile>] [-x <command> ...] [-h]
nl: %s %s
    gebruik: %s [-i <bestand>|-e] [-u <urlbestand>] [-c <cachebestand>] [-x <opdracht> ...] [-h]

en: export OPML feed to stdout
nl: exporteer OPML-feed naar stdout

en: export OPML 2.0 feed including tags to stdout
nl: exporteer OPML 2.0 feed inclusief tags naar stdout

en: refresh feeds on start
nl: feeds bij opstarten vernieuwen

en: <file>
nl: <bestand>

en: import OPML file
nl: importeer vanuit OPML-bestand

en: <urlfile>
nl: <bestand>

en: read RSS feed URLs from <urlfile>
nl: lees RSS-feed URLs uit <bestand>

en: <cachefile>
nl: <bestand>

en: use <cachefile> as cache file
nl: gebruik <bestand> als cachebestand

en: <configfile>
nl: <bestand>

en: read configuration from <configfile>
nl: configuratie uit <bestand> lezen

en: compact the cache
nl: ruim ongebruikt cache-geheugen op

en: <command>...
nl: <opdracht>...

en: execute list of commands
nl: voer lijst van opdrachten uit

en: quiet startup
nl: opstarten zonder opdrachtregeluitvoer

en: get version information
nl: versie-informatie tonen

en: <loglevel>
nl: <niveau>

en: write a log with a certain log level (valid values: 1 to 6, for user error, critical, error, warning, info, and debug respectively)
nl: log regels met gegeven niveau wegschrijven (geldige waarden: 1 tot 6, respectievelijk: gebruikers fout, kritieke fout, fout, waarschuwing, info, en debug)

en: <logfile>
nl: <bestand>

en: use <logfile> as output log file
nl: <bestand> als logbestand gebruiken

en: export list of read articles to <file>
nl: exporteer lijst van gelezen artikelen naar <bestand>

en: import list of read articles from <file>
nl: importeer lijst van gelezen artikelen uit <bestand>

en: this help
nl: deze hulptekst

en: remove unreferenced items from cache
nl: verwijder ongebruikte data uit de cache

en: Files:
nl: Bestanden:

note: i18n: This is printed out by --help before the path to the config file
en: configuration
nl: configuratie

en: Support at #newsboat at https://libera.chat or on our mailing list https://groups.google.com/g/newsboat
nl: Ondersteuning via het #newsboat kanaal op https://libera.chat of op de mailinglijst https://groups.google.com/g/newsboat

en: For more information, check out https://newsboat.org/
nl: Ga naar https://newsboat.org/ voor meer informatie

en: Newsboat is free software licensed under the MIT License. (Type `%s -vv' to see the full text.)
nl: Newsboat is gratis software en is gelicentieerd onder de MIT-licentie. (Type `%s -vv' voor de volledige tekst).

en: It bundles:
nl: Het combineerd:

en: - JSON for Modern C++ library, licensed under the MIT License: https://github.com/nlohmann/json
nl: - JSON for Modern C++, gelicenseerd onder de MIT-licentie: https://github.com/nlohmann/json

en: - optional-lite library, licensed under the Boost Software License: https://github.com/martinmoene/optional-lite
nl: - optional-lite, gelicenseerd onder de  Boost Software License: https://github.com/martinmoene/optional-lite

en: - expected-lite library, licensed under the Boost Software License: https://github.com/martinmoene/expected-lite
nl: - expected-lite, gelicenceerd onder de Boost Software License: https://github.com/martinmoene/expected-lite

en: Caught newsboat::DbException with message: %s
nl: Fout (newsboat::DbException): %s

en: Caught newsboat::MatcherException with message: %s
nl: Fout (newsboat::MatcherException): %s

en: Caught newsboat::Exception with message: %s
nl: Fout (newsboat::Exception): %s

en: `%s' is not a valid color
nl: kleur ‘%s’ is ongeldig

en: `%s' is not a valid attribute
nl: attribuut ‘%s’ is ongeldig

en: `%s' is not a valid configuration element
nl: configuratie-element ‘%s’ is ongeldig

en: Newsboat: finished reload, %f unread feeds (%n unread articles total)
nl: Newsboat: klaar met vernieuwen, %f ongelezen feeds (%n ongelezen artikelen in totaal)

en: %N %V - Articles in feed '%T' (%u unread, %t total)%?F? matching filter '%F'&? - %U
nl: %N %V - Artikelen in feed '%T’ (%u ongelezen, %t totaal)%?F? gefilterd met '%F'&? - %U

en: %N %V - Dialogs
nl: %N %V - Dialogen

en: %N %V - %?F?Feeds&Your feeds? (%u unread, %t total)%?F? matching filter '%F'&?%?T? - tag '%T'&?
nl: %N %V - %?F?Feeds&Uw feeds? (%u ongelezen, %t totaal)%?F? gefilterd met '%F'&?%?T? - tag '%T'&?

en: %N %V - %?O?Open File&Save File? - %f
nl: %N %V - %?O?Open Bestand&Bestand opslaan? - %f

en: %N %V - %?O?Open Directory&Save File? - %f
nl: %N %V - %?O?Open Map&Bestand opslaan? - %f

en: %N %V - Help
nl: %N %V - Hulp

en: %N %V - Article '%T' (%u unread, %t total)
nl: %N %V - Artikel ‘%T’ (%u ongelezen, %t totaal)

en: %N %V - Search results for '%s' (%u unread, %t total)%?F? matching filter '%F'&?
nl: %N %V - Zoekresultaten voor '%s' (%u ongelezen, %t totaal)%?F? gefilterd met '%F'&?

en: %N %V - Select Filter
nl: %N %V - Filter selecteren

en: %N %V - Select Tag
nl: %N %V - Tag selecteren

en: expected boolean value, found `%s' instead
nl: verwachtte booleaanse waarde, maar ontving ‘%s'

en: expected integer value, found `%s' instead
nl: verwachtte geheel getal, maar ontving ‘%s'

en: invalid configuration value `%s'
nl: configuratiewaarde ‘%s’ is ongeldig

en: invalid parameters.
nl: ongeldige parameters.

en: too few parameters.
nl: te weinig parameters.

en: too many parameters.
nl: te veel parameters.

en: unknown command (bug).
nl: onbekende opdracht (bug).

en: file couldn't be opened.
nl: bestand openen is mislukt.

en: %s line %u
nl: %s lijn %u

en: unknown command `%s'
nl: onbekende opdracht ‘%s’

en: Error while processing command `%s' (%s): %s
nl: Fout bij het uitvoeren van commando ‘%s’ (%s): %s

en: Starting %s %s...
nl: Starten van %s %s...

en: Loading configuration...
nl: Laden van de configuratie...

en: done.
nl: klaar.

en: Error: an instance of %s is already running (PID: %s)
nl: Fout: er draait al een %s process (PID: %s)

en: Error:
nl: Fout:

en: Opening cache...
nl: Openen van de cache...

en: Error: opening the cache file `%s' failed: %s
nl: Fout: openen van het cachebestand ‘%s’ is mislukt: %s

en: ERROR: You must set `cookie-cache` to use NewsBlur.
nl: Error: `cookie-cache` moet ingesteld worden om NewsBlur te kunnen gebruiken.

en: %s is inaccessible and can't be created
nl: %s is niet toegangelijk en kan ook niet aangemaakt worden

en: ERROR: You must set `freshrss-url` to use FreshRSS
nl: FOUT: `freshrss-url` moet ingesteld worden om FreshRSS te kunnen gebruiken.

en: ERROR: You must set `freshrss-login` and one of `freshrss-password`, `freshrss-passwordfile` or `freshrss-passwordeval` to use FreshRSS
nl: FOUT: Configureer `freshrss-login` en één van de volgende opties (`freshrss-password`, `freshrss-passwordfile` or `freshrss-passwordeval`) om FreshRSS te gebruiken

en: ERROR: You must set `miniflux-url` to use Miniflux
nl: Error: `miniflux-url` moet ingesteld worden om Miniflux te kunnen gebruiken.

en: ERROR: You must provide an API token or a login/password pair to use Miniflux. Please set the appropriate miniflux-* settings
nl: FOUT: Configureer een API token of een combinatie van gebruikersnaam/wachtwoord om Miniflux the gebruiken via the relevante miniflux-* instellingen

en: ERROR: You must set *both* `inoreader-app-id` and `inoreader-app-key` to use Inoreader.
nl: Fout: Om Inoreader te gebruiken moet er een waarde gegeven worden voor `inoreader-app-id` en `inoreader-app-key`.

en: ERROR: Unknown urls-source `%s'
nl: Fout: Onbekende waarde voor urls-source: `%s'

en: Loading URLs from %s...
nl: URLs laden uit %s...

en: Error: no URLs configured. Please fill the file %s with RSS feed URLs or import an OPML file.
nl: Fout: geen URLs geconfigureerd. Plaats RSS-feed URLs in het bestand %s of importeer een OPML-bestand.

en: It looks like the OPML feed you subscribed contains no feeds. Please fill it with feeds, and try again.
nl: Blijkbaar bevat de OPML-feed waar uw zich op heeft geabonneerd geen feeds. Vul het met feeds en probeer het dan opnieuw.

en: It looks like you haven't configured any feeds in your The Old Reader account. Please do so, and try again.
nl: Blijkbaar hebt u nog geen feeds geconfigureerd in uw "The Old Reader"-account. Configureer enkele feeds en probeer dan opnieuw.

en: It looks like you haven't configured any feeds in your Tiny Tiny RSS account. Please do so, and try again.
nl: Blijkbaar hebt u nog geen feeds geconfigureerd in uw Tiny Tiny RSS-account. Configureer enkele feeds en probeer dan opnieuw.

en: It looks like you haven't configured any feeds in your NewsBlur account. Please do so, and try again.
nl: Blijkbaar hebt u nog geen feeds geconfigureerd in uw NewsBlur-account. Configureer enkele feeds en probeer dan opnieuw.

en: It looks like you haven't configured any feeds in your Inoreader account. Please do so, and try again.
nl: Blijkbaar hebt u nog geen feeds geconfigureerd in uw Inoreader-account. Configureer enkele feeds en probeer dan opnieuw.

en: It looks like you haven't configured any feeds in your Miniflux account. Please do so, and try again.
nl: Het lijkt erop dat u nog geen feeds geconfigureerd hebt in uw Miniflux-account. Configureer enkele feeds en probeer dan opnieuw.

en: It looks like you haven't configured any feeds in your Owncloud/Nextcloud account. Please do so, and try again.
nl: Blijkbaar heeft u nog geen feeds geconfigureerd in uw Owncloud- of Nextcloud-account. Configureer enkele feeds en probeer dan opnieuw.

en: Cleaning up cache thoroughly...
nl: Grondig opruimen van de cache...

en: Loading articles from cache...
nl: Laden van artikelen uit de cache...

en: Error while loading feeds from database:
nl: Fout bij het laden van feeds uit de database:

en: Error while loading feed '%s': %s
nl: Fout tijdens het laden van ‘%s’: %s

en: Cleaning up cache...
nl: Opruimen van de cache...

en: Prepopulating query feeds...
nl: Feedzoekopdrachten voorinvullen...

en: Importing list of read articles...
nl: Importeren van lijst van gelezen artikelen...

en: Exporting list of read articles...
nl: Exporteren van lijst van gelezen artikelen...

en: %<PRIu64> unreachable feeds found. See `cleanup-on-quit` in newsboat(1) for details.
nl: Er zijn %<PRIu64> onbereikbare feeds gevonden. Zie `cleanup-on-quit` van newsboat(1) voor details.

en: failed:
nl: fout:

en: Error: couldn't mark all feeds read: %s
nl: Fout: alle feeds als gelezen markeren is mislukt: %s

en: Generated filename (%s) is used already.
nl: De gegenereerde bestandnaam (%s) wordt al gebruikt.

en: Failed to open queue file: %s.
nl: Mislukt om wachtrij-bestand te openen (%s)

en: Error importing OPML to urls file %s: %s
nl: Fout bij het importeren van OPML naar urls bestand %s: %s

en: An error occurred while parsing %s: %s
nl: Het ontleden van %s is mislukt: %s

en: Import of %s finished.
nl: Klaar met importeren van %s.

en: %u unread articles
nl: %u ongelezen artikelen

en: %s: %s: unknown command
nl: %s: %s: onbekende opdracht

en: Error: couldn't open configuration file `%s'!
nl: Fout: configuratiebestand ‘%s’ openen is mislukt!

en: Close
nl: Sluiten

en: Goto Dialog
nl: Ga naar dialoogvenster

en: Close Dialog
nl: Sluit dialoogvenster

en: Error: you can't remove the feed list!
nl: Fout: feedlijst verwijderen is mislukt!

en: Invalid position!
nl: Ongeldige positie!

en: Directory:
nl: Map:

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Save
nl: Opslaan

en: Save Files - %s
nl: Bestanden opslaan - %s

en: queued
nl: in de downloadlijst geplaatst

en: downloading
nl: bezig met downloaden

en: cancelled
nl: geannuleerd

en: deleted
nl: verwijderd

en: finished
nl: afgerond

en: failed
nl: mislukt

en: incomplete
nl: onvolledig

en: ready
nl: klaar

en: played
nl: afgespeeld

en: rename failed
nl: hernoemen is mislukt

en: unknown (bug).
nl: onbekend (bug).

en: People you follow
nl: Mensen die u volgt

en: Starred items
nl: Favoriete items

en: Shared items
nl: Gedeelde items

en: No feed selected!
nl: Geen feeds geselecteerd!

note: i18n: This string is related to the letters in parentheses in the "Sort by (f)irsttag/..." and "Reverse Sort by (f)irsttag/..." messages
en: ftauln
nl: etaoln

en: Sort by (f)irsttag/(t)itle/(a)rticlecount/(u)nreadarticlecount/(l)astupdated/(n)one?
nl: Sorteren op (e)erste tag/(t)itel/(a)antal artikelen/aantal (o)ngelezen artikelen/(l)aatst aangepast/(n)iets?

en: Reverse Sort by (f)irsttag/(t)itle/(a)rticlecount/(u)nreadarticlecount/(l)astupdated/(n)one?
nl: Omgekeerd sorteren op (e)erste tag/(t)itel/(a)antal artikelen/aantal (o)ngelezen artikelen/(l)aatst aangepast/(n)iets?

en: Failed to spawn browser
nl: Het starten van een browser is mislukt

en: Browser returned error code %i
nl: Browser gaf error code %i terug

en: Do you really want to mark this feed as read (y:Yes n:No)?
nl: Weet u zeker dat u deze feed als gelezen wilt markeren (j:ja n:nee)?

en: yn
nl: jn

en: y
nl: j

en: Marking feed read...
nl: Bezig met feed als gelezen te markeren...

en: Error: couldn't mark feed read: %s
nl: Fout: feed als gelezen markeren is mislukt: %s

en: No feeds with unread items.
nl: Geen feeds met ongelezen items.

en: Already on last feed.
nl: Dit is reeds de laatste feed.

en: Already on first feed.
nl: Dit is reeds de eerste feed.

en: Do you really want to mark all feeds as read (y:Yes n:No)?
nl: Weet u zeker dat u alle feeds als gelezen wilt markeren (j:ja n:nee)?

en: Marking all feeds read...
nl: Bezig met alle feeds als gelezen te markeren...

en: No filter found with name `%s'.
nl: Geen filter gevonden met naam `%s'.

en: No filters defined.
nl: Geen filters gedefinieerd.

en: Search for:
nl: Zoeken naar:

en: Title:
nl: Titel:

en: Do you really want to quit (y:Yes n:No)?
nl: Zeker dat u wilt afsluiten (j:ja n:nee)?

en: Cannot open query feeds in the browser!
nl: Feed-zoekopdrachten kunnen niet in een browser geopend worden!

en: Quit
nl: Afsluiten

en: Open
nl: Openen

en: Next Unread
nl: Volgende Ongelezen

en: Reload
nl: Vernieuwen

en: Reload All
nl: Alles vernieuwen

en: Mark Read
nl: Markeer als gelezen

en: Mark All Read
nl: Alles als gelezen markeren

en: Search
nl: Zoeken

en: Help
nl: Hulp

en: Searching...
nl: Bezig met zoeken...

en: Error while searching for `%s': %s
nl: Fout tijdens het zoeken naar ‘%s’: %s

en: No results.
nl: Geen resultaten.

en: Position not visible!
nl: Positie niet zichtbaar!

en: Feed List - %u unread, %u total
nl: Feedlijst - %u ongelezen, %u totaal

en: Error: couldn't parse filter expression `%s': %s
nl: Fout: filterexpressie '%s’ ontleden is mislukt: %s

en: Do you really want to overwrite `%s' (y:Yes n:No)?
nl: Bent u zeker dat u ‘%s’ wilt overschrijven (j:ja n:nee)?

en: File:
nl: Bestand:

en: Save File - %s
nl: Bestand opslaan - %s

en: Error: failed to open file "%s": %s
nl: Fout: Openen van ‘%s’ is mislukt: %s

en: couldn't parse filter expression `%s': %s
nl: filterexpressie ‘%s’ ontleden is mislukt: %s

en: usage: set <config-option> <value>
nl: gebruik: set <configuratie-optie> <waarde>

en: usage: set <variable>[=<value>]
nl: gebruik: set <variabele>[=<waarde>]

en: usage: source <file> [...]
nl: gebruik: source <bestand> […]

en: usage: dumpconfig <file>
nl: gebruik: dumpconfig <bestand>

en: Saved configuration to %s
nl: Configuratie opgeslagen in %s

en: usage: exec <operation>
nl: gebruik: exec <opdracht>

en: Operation not found
nl: Opdracht niet gevonden

en: Not a command: %s
nl: Geen opdracht: %s

en: Saving bookmark...
nl: Bezig met opslaan van bladwijzer...

en: Saved bookmark.
nl: Bladwijzer opgeslagen.

en: Error while saving bookmark:
nl: Bladwijzer opslaan is mislukt:

en: Description:
nl: Omschrijving:

en: Feed title:
nl: Feed titel:

en: Saving bookmark on autopilot...
nl: Automatisch opslaan van bladwijzer...

en: bookmarking support is not configured. Please set the configuration variable `bookmark-cmd' accordingly.
nl: bladwijzerondersteuning is niet geconfigureerd. Corrigeer de waarde van de configuratievariabele ‘bookmark-cmd’.

en: Generic bindings:
nl: Algemene sneltoetsen:

en: Unbound functions:
nl: Ongekoppelde functies:

en: Clear
nl: Wissen

en: embedded flash:
nl: ingebedde flash:

en: Links:
nl: Koppelingen:

en: link
nl: koppeling

en: image
nl: afbeelding

en: embedded flash
nl: ingebedde flash

en: unknown (bug)
nl: onbekend (bug)

en: Broadcast items
nl: Broacast items

en: Saved web pages
nl: Opgeslagen webpagina's

en: No item selected!
nl: Geen item geselecteerd!

en: Do you really want to delete all articles (y:Yes n:No)?
nl: Weet u zeker dat u alle artikelen wilt verwijderen?  (j:ja n:nee)

en: Toggling read flag for article...
nl: Gelezen-vlag van artikel omschakelen...

en: Error while toggling read flag: %s
nl: Gelezen-vlag omschakelen is mislukt: %s

en: URL list empty.
nl: URL-lijst is leeg.

en: Flags:
nl: Vlaggen:

en: Error: no item selected!
nl: Fout: geen item geselecteerd!

en: No unread items.
nl: Er zijn geen ongelezen items.

en: Already on last item.
nl: Dit is reeds het laatste item.

en: Already on first item.
nl: Dit is reeds het eerste item.

en: No unread feeds.
nl: Geen ongelezen feeds.

en: Marking all above as read...
nl: Bezig met alle voorgaande feeds als gelezen te markeren...

en: Pipe article to command:
nl: Pipe artikel naar commando:

note: i18n: This string is related to the letters in parentheses in the "Sort by (d)ate/..." and "Reverse Sort by (d)ate/..." messages
en: dtfalgr
nl: dtvakgw

en: Sort by (d)ate/(t)itle/(f)lags/(a)uthor/(l)ink/(g)uid/(r)andom?
nl: Sorteren op (d)atum/(t)itel/(v)laggen/(a)uteur/(k)oppeling/(g)uid/(w)illekeurig?

en: Reverse Sort by (d)ate/(t)itle/(f)lags/(a)uthor/(l)ink/(g)uid/(r)andom?
nl: Omgekeerd sorteren op (d)atum/(t)itel/(v)laggen/(a)uteur/(k)oppeling/(g)uid/(w)illekeurig?

en: Flags updated.
nl: Vlaggen zijn bijgewerkt.

en: Error: applying the filter failed: %s
nl: Fout: toepassen van filter is mislukt: %s

en: 1 day ago | %u days ago
nl[0]: 1 dag geleden
nl[1]: %u dagen geleden

en: Aborted saving.
nl: Opslaan afgebroken.

en: Saved article to %s
nl: Artikel opgeslagen in %s

en: Error: couldn't save article to %s
nl: Fout: opslaan artikel in %s is mislukt

en: Error: no filename provided
nl: Fout: geen bestandnaam opgegeven

en: Query Feed - %s
nl: Feed-zoekopdracht - %s

en: Article List - %s
nl: Artikellijst - %s

en: yanq
nl: janq

en: Overwrite `%s' in `%s'? There are %d more conflicts like this (y:Yes a:Yes to all n:No q:No to all)
nl: Wilt u `%s' in `%s' overschrijven? Er zijn %d vergelijkbare conflicten (j:Ja a:Alles overschrijven n:Nee q:Niks overschrijven)

en: Overwrite `%s' in `%s'? (y:Yes n:No)
nl: Wilt u `%s' in `%s' overschrijven? (y:Ja n:No)

en: Author:
nl: Auteur:

en: Date:
nl: Datum:

en: Link:
nl: Koppeling:

en: Podcast Download URL:
nl: Download-URL podcast:

en: Item has no enclosures.
nl: Het item heeft geen bijlage.

en: Item's enclosure has non-http link: '%s'
nl: De bijlage van het item heeft een niet-HTTP link: '%s'

en: Added %s to download queue.
nl: %s toegevoegd aan de downloadwachtrij.

en: %s is already queued.
nl: %s staat al in de wachtrij.

en: Top
nl: Boven

en: Bottom
nl: Onder

en: Error while marking article as read: %s
nl: Fout bij het als gelezen markeren van het artikel: %s

en: Saved article to %s.
nl: Artikel opgeslagen in %s.

en: Error: couldn't write article to file %s
nl: Fout: artikel opslaan in bestand ‘%s’ is mislukt

en: Error while marking article as unread: %s
nl: Het als ongelezen markeren van het artikel ‘%s’ is mislukt

en: Goto URL #
nl: Ga naar URL #

en: Open in Browser
nl: Openen in browser

en: Enqueue
nl: Aan downloadlijst toevoegen

en: Article - %s
nl: Artikel - %s

en: Error: invalid regular expression!
nl: Fout: ongeldige reguliere expressie!

en: Open feed/article
nl: Open feed/artikel

en: Switch focus between widgets
nl: Wissel tussen widgets

en: Return to previous dialog/Quit
nl: Naar vorige dialoogvenster terugkeren/afsluiten

en: Quit program, no confirmation
nl: Programma afsluiten zonder bevestiging

en: Reload currently selected feed
nl: Geselecteerde feed vernieuwen

en: Reload all feeds
nl: Alle feeds vernieuwen

en: Mark feed read
nl: Feed als gelezen markeren

en: Mark all feeds read
nl: Alle feeds als gelezen markeren

en: Mark all above as read
nl: Markeer alle voorgaande feeds als gelezen

en: Save article
nl: Artikel opslaan

en: Save articles
nl: Artikelen opslaan

en: Go to next entry
nl: Ga naar volgende item

en: Go to previous entry
nl: Ga naar vorige item

en: Go to next unread article
nl: Ga naar volgend ongelezen artikel

en: Go to previous unread article
nl: Ga naar vorig ongelezen artikel

en: Go to a random unread article
nl: Ga naar willekeurig ongelezen artikel

en: Open URL of article, or entry in URL view. Mark read
nl: Open URL van artikel, feed, of item in de browser en markeer als gelezen

en: Open all unread items of selected feed in browser
nl: Open alle ongelezen artikelen van de huidige feed in de browser

en: Open all unread items of selected feed in browser and mark read
nl: Open alle ongelezen artikelen in de browser en markeer als gelezen

en: Open URL of article, feed, or entry in URL view
nl: Open URL van artikel, feed, of item in het URL overzicht

en: Open URL of article, feed, or entry in a browser, non-interactively
nl: Open URL van artikel, feed, of item in de browser, non-interactief

en: Open help dialog
nl: Open het hulpvenster

en: Toggle source view
nl: Broncodeweergave omschakelen

en: Toggle read status for article
nl: Gelezen status voor artikel omschakelen

en: Toggle show read feeds/articles
nl: Wissel tussen tonen/niet tonen van gelezen feeds/artikelen

en: Show URLs in current article
nl: URLs in huidige artikelen tonen

en: Clear current tag
nl: Huidige tag wissen

en: Select tag
nl: Tag selecteren

en: Open search dialog
nl: Zoekvenster openen

en: Goto item with title
nl: Ga naar item met titel

en: Add download to queue
nl: Download toevoegen aan wachtrij

en: Reload the list of URLs from the configuration
nl: Lijst van URLs opnieuw uit de configuratie lezen

en: Download file
nl: Bestand downloaden

en: Cancel download
nl: Download annuleren

en: Mark download as deleted
nl: Download als verwijderd markeren

en: Purge finished and deleted downloads from queue
nl: Afgeronde en verwijderde downloads uit de wachtrij verwijderen

en: Toggle automatic download on/off
nl: Automatisch downloaden omschakelen

en: Start player with currently selected download
nl: Speler starten met huidig geselecteerde download

en: Mark file as finished (not played)
nl: Bestand als afgerond markeren (niet afgespeeld)

en: Increase the number of concurrent downloads
nl: Aantal gelijktijdige downloads verhogen

en: Decrease the number of concurrent downloads
nl: Aantal gelijktijdige downloads verminderen

en: Redraw screen
nl: Scherm verversen

en: Open the commandline
nl: Opdrachtregel openen

en: Set a filter
nl: Filter instellen

en: Select a predefined filter
nl: Voorgedefinieerde filter selecteren

en: Clear currently set filter
nl: Huidig geselecteerde filter wissen

en: Bookmark current link/article
nl: Bladwijzer op huidig(e) koppeling/artikel zetten

en: Edit flags
nl: Wijzig vlaggen

en: Go to next feed
nl: Ga naar volgende feed

en: Go to previous feed
nl: Ga naar vorige feed

en: Go to next unread feed
nl: Ga naar volgende ongelezen feed

en: Go to previous unread feed
nl: Ga naar vorige ongelezen feed

en: Call a macro
nl: Macro uitvoeren

en: Delete article
nl: Artikel verwijderen

en: Delete all articles
nl: Alle artikelen verwijderen

en: Purge deleted articles
nl: Verwijderde artikelen definitief opruimen

en: Edit subscribed URLs
nl: Geabonneerde URLs wijzigen

en: Close currently selected dialog
nl: Huidig geselecteerd dialoogvenster sluiten

en: View list of open dialogs
nl: Toon lijst van open dialoogvensters

en: Go to next dialog
nl: Ga naar volgend dialoogvenster

en: Go to previous dialog
nl: Ga naar vorig dialoogvenster

en: Pipe article to command
nl: Artikel naar commando doorsturen

en: Sort current list
nl: Huidige lijst sorteren

en: Sort current list (reverse)
nl: Huidige lijst omgekeerd sorteren

en: Return to previous search results (if any)
nl: Terugkeren naar vorige zoekresultaten (als die er zijn)

en: Go to the feed of the article
nl: Ga naar feed van artikel

en: Start cmdline with 1
nl: Open opdrachtregel met 1

en: Start cmdline with 2
nl: Open opdrachtregel met 2

en: Start cmdline with 3
nl: Open opdrachtregel met 3

en: Start cmdline with 4
nl: Open opdrachtregel met 4

en: Start cmdline with 5
nl: Open opdrachtregel met 5

en: Start cmdline with 6
nl: Open opdrachtregel met 6

en: Start cmdline with 7
nl: Open opdrachtregel met 7

en: Start cmdline with 8
nl: Open opdrachtregel met 8

en: Start cmdline with 9
nl: Open opdrachtregel met 9

en: Move to the previous entry
nl: Ga naar vorig ongelezen element

en: Move to the next entry
nl: Ga naar volgend ongelezen element

en: Move to the previous page
nl: Ga naar vorige pagina

en: Move to the next page
nl: Ga naar volgende pagina

en: Move half page up
nl: Halve pagina omhoog bewegen

en: Move half page down
nl: Halve pagin omlaag bewegen

en: Move to the start of page/list
nl: Ga naar begin van pagina/lijst

en: Move to the end of page/list
nl: Ga naar einde van pagina/lijst

en: `%s' is not a valid context
nl: ‘%s’ is een ongeldige context

en: `%s' is not a valid key command
nl: ‘%s’ is een ongeldige toetsopdracht

en: failed to parse operation sequence for %s
nl: mislukt om opeenvolging van opdrachten te ontleden in %s

en: `%s' is not a valid operation
nl: ‘%s’ is een ongeldige opdracht

en: attribute `%s' is not available.
nl: attribuut ‘%s’ is niet beschikbaar.

en: regular expression '%s' is invalid: %s
nl: reguliere expressie ‘%s’ is ongeldig: %s

en: Error: failed to parse OPML file "%s"
nl: Fout: Het ontleden van OPML-bestand "%s" is mislukt

en: XDG: configuration directory '%s' not accessible, using '%s' instead.
nl: XDG: configuratiemap ‘%s’ is niet toegankelijk, daarom wordt ‘%s’ gebruikt.

en: Fatal error: couldn't determine home directory!
nl: Fatale fout: bepalen van de persoonlijke map is mislukt!

en: Please set the HOME environment variable or add a valid user for UID %u!
nl: Stel de omgevingsvariabele HOME in of voeg een geldige gebruiker toe voor UID %u!

en: Fatal error: couldn't create configuration directory `%s': (%i) %s
nl: Fout: aanmaken van configuratie-map ‘%s’ is mislukt: (%i) %s

en: %s: %d: invalid loglevel value
nl: %s: %d: logniveau is ongeldig

en: Cleaning up queue...
nl: Wachtrij opruimen...

en: %s %s
    usage %s [-C <file>] [-q <file>] [-h]
nl: %s %s
    gebruik: %s [-C <bestand>] [-q <bestand>] [-h]

en: <queuefile>
nl: <bestand>

en: use <queuefile> as queue file
nl: gebruik <bestand> als downloadlijst

en: start download on startup
nl: start automatisch met downloaden

en: write a log with a certain loglevel (valid values: 1 to 6)
nl: log niveaus 1..<niveau> wegschrijven (geldige waarden: 1 tot 6)

en: Queue (%u downloads in progress, %u total) - %.2f %s total
nl: Wachtrij (%u downloads bezig, %u totaal) - %.2f %s totaal

en:  - %u parallel downloads
nl:  - %u gelijktijdige downloads

en: Error: can't quit: download(s) in progress.
nl: Fout: afsluiten is mislukt: download(s) zijn bezig.

en: Error: download needs to be finished before the file can be played.
nl: Fout: download moet klaar zijn voordat het bestand afgespeeld kan worden.

en: Error: unable to perform operation: download(s) in progress.
nl: Fout: opdracht uitvoeren is mislukt: download(s) zijn bezig.

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Purge Finished
nl: Afgeronde download opruimen

en: Toggle Automatic Download
nl: Automatisch downloaden omschakelen

en: Play
nl: Afspelen

en: Mark as Finished
nl: Maarkeer als afgerond

en: WARNING: Comment found in %s. The queue file is regenerated when Podboat exits and comments will be deleted. Press Enter to continue or Ctrl+C to abort
nl: WAARSCHUWING: Comment gevonden in %s. Comments worden overschreven wanneer Podboat wordt afgesloten. Druk op Enter om door te gaan of Ctrl+C om af te breken

en: `%s' is an invalid dialog type
nl: ‘%s’ is een ongelidg dialoogvenstertype

en: `%s' is not a valid regular expression: %s
nl: ‘%s’ is ongeldige reguliere expressie: %s

en: %sLoading %s...
nl: %sLaden van %s...

en: Error while retrieving %s: %s
nl: Ophalen van ‘%s’ is mislukt: %s

en: Error: invalid feed!
nl: Fout: ongeldige feed!

en: too few arguments
nl: te weinig argumenten

en: Error: unsupported URL: %s
nl: Fout: niet ondersteunde URL: %s

en: Prev search results
nl: Vorige zoekresultaten

en: Already in first search result.
nl: Dit zijn al de eerste zoekresultaten.

en: Search Result - '%s'
nl: Zoekresultaat - ‘%s’

en: Select Tag
nl: Tag selecteren

en: Select Filter
nl: Filter selecteren

en: No links available!
nl: Geen koppelingen beschikbaar!

en: Save Bookmark
nl: Bladwijzer opslaan

en: Failed to open file: %s
nl: Mislukt om bestand te openen: %s

en: Failed to read line %u: %s
nl: Mislukt om lijn %u te lezen: %s

en: Error: failed to execute startup commands
nl: Fout: Het uitvoeren van de opstart commando's is mislukt

en: Operation ignored in modal dialog
nl: Opdracht genegeerd in modale dialoog

en: Running browser: %s
nl: Browser is gestart: %s

en: Error: feed contains no items!
nl: Fout: feed bevat geen items!

en: No tags defined.
nl: Geen tags gedefinieerd.

en: Updating query feed...
nl: Feed-zoekopdracht bijwerken...

en: Error: couldn't prepare query feed: %s
nl: Fout: voorbereiden van feed-zoekopdrachten is mislukt: %s

en: XML root node is NULL
nl: XML-root-node is NULL

en: could not parse buffer
nl: buffer ontleden is mislukt

en: could not parse file
nl: bestand ontleden is mislukt

en: no RSS version
nl: de RSS-versie ontbreekt

en: invalid RSS version
nl: de RSS-versie is ongeldig

en: invalid Atom version
nl: de Atom-versie is ongeldig

en: no Atom version
nl: de Atom-versie is ongeldig

en: no RSS channel found
nl: het RSS-kanaal is niet gevonden

en: unsupported feed format
nl: feed-type wordt niet ondersteund

en: %s: %s: invalid loglevel value
nl: %s: %s: logniveau is ongeldig

en: Fatal error: couldn't determine home directory!
    Please set the HOME environment variable or add a valid user for UID %u!
nl: Fout: kon niet vaststellen waar de HOME map is!
    Stel de omgevingsvariabele HOME in of voeg een geldige gebruiker toe voor UID %u!

en: Migrating configs and data from Newsbeuter's XDG dirs...
nl: Bezig met migreren van configuratiebestanden en data vanaf Newsbeuter XDG mappen...

en: Migrating configs and data from ~/.newsbeuter/...
nl: Bezig met migreren van configuratiebestanden en data vanaf ~/.newsbeuter/...

en: Aborting migration because mkdir on `%s' failed: %s
nl: Migratie is afgebroken omdat mkdir mislukte voor map `%s': %s

en: attribute name
nl: naam van attribuut

note: Don't translate "between" -- it's a keyword, not an English word.
en: one of: =~, ==, =, !~, !=, <=, >=, <, >, between, #, !#
nl: een van: =~, ==, =, !~, !=, <=, >=, <, >, between, #, !#

note: The options ("quoted string" etc.) are not keywords, so please translate them.
en: one of: quoted string, range, number
nl: een van: tekst tussen aanhalingstekens, inverval, nummer

note: The first %s is an integer offset at which trailing characters start, the second %s is the tail itself.
en: Parse error: trailing characters after position %s: %s
nl: Fout tijdens ontleding: onverwachte tekens na positie %s: %s

note: The first %s is a zero-based offset into the string, the second %s is the description of what the program expected at that point.
en: Parse error at position %s: expected %s
nl: Fout tijdens ontleding op positie %s: verwachtte %s

en: Internal parse error
nl: Interne fout tijdens ontleden

en: Failed to open lock file '%s': %s
nl: Openen van lock-bestand is mislukt: '%s': %s

en: <filename containing invalid UTF-8 codepoint>
nl: <bestandsnaam met ongeldig UTF-8 codepoint>

en: Failed to write PID to lock file '%s': %s
nl: PID naar lock bestand schrijven is mislukt: '%s': %s

en: Failed to lock '%s', already locked by process with PID %s
nl: Het is mislukt om '%s' te vergrendelen, het is al vergrendeld door een proces met PID %s

en: regcomp returned code %i
nl: regcomp gaf error code %i terug

en: regexec returned code %i
nl: regexec gaf error code %i terug
