newsboat 2.5 - en to pl translation catalogue (427 entries)

en: %s %s
    usage: %s [-i <file>|-e] [-u <urlfile>] [-c <cachefile>] [-x <command> ...] [-h]
pl: %s %s
    użycie: %s [-i <plik>|-e] [-u <plik url>] [-c <plik pamięci podręcznej>] [-x <polecenie> ...][-h]

en: export OPML feed to stdout
pl: wyeksportuj kanał OPML na standardowe wyjście

en: export OPML 2.0 feed including tags to stdout
pl: wyeksportuj kanał OPML 2.0 wraz z tagami na standardowe wyjście

en: refresh feeds on start
pl: odśwież kanały przy starcie

en: <file>
pl: <plik>

en: import OPML file
pl: zaimportuj plik OPML

en: read RSS feed URLs from <file>
pl: wczytaj adresy URL kanałów z <pliku>

en: use <file> as cache file
pl: użyj <pliku> jako pliku pamięci podręcznej

en: read configuration from <file>
pl: wczytaj konfiguracje z <pliku>

en: use <file> as podcast queue file
pl: użyj <pliku> jako pliku kolejki podkastów

en: save the input history of the search to <file>
pl: zapisz historię wyszukiwania do <pliku>

en: save the input history of the command line to <file>
pl: zapisz historię wprowadzanych poleceń do <pliku>

en: compact the cache
pl: kompaktowanie pamięci podręcznej

en: <command>...
pl: <polecenie>...

en: execute list of commands
pl: wykonaj listę poleceń

en: quiet startup
pl: cichy start

en: get version information
pl: pobierz informacje o wersji

en: <loglevel>
pl: <poziom logowania>

en: write a log with a certain log level (valid values: 1 to 6, for user error, critical, error, warning, info, and debug respectively)
pl: utwórz log używając wybranego poziomu logowania (poprawne wartości: 1 do 6, odpowiednio dla user error, critical, error, warning, info i debug)

en: use <file> as output log file
pl: użyj <pliku> jako wyjściowy plik z logami

en: export list of read articles to <file>
pl: eksport listy przeczytanych artykułów do <plik>

en: import list of read articles from <file>
pl: import listy przeczytanych artykułów z <plik>

en: this help
pl: ta strona pomocy

en: remove unreferenced items from cache
pl: usuń nieużywane elementy z pliku pamięci podręcznej

en: Files:
pl: Pliki:

note: i18n: This is printed out by --help before the path to the config file
en: configuration
pl: konfiguracja

note: i18n This is printed out by --help before the path to the urls file
en: feed URLs
pl: adresy URL

note: i18n This is printed out by --help before the path to the cache file
en: cache
pl: plik pamięci podręcznej

note: i18n: This is printed out by --help before the path to the queue file
en: podcast queue
pl: kolejka podkastów

note: i18n: This is printed out by --help before the path to the search history file
en: search history
pl: historia wyszukiwania

note: i18n: This is printed out by --help before the path to the cmdline history file
en: command line history
pl: historia wiersza poleceń

en: Support at #newsboat at https://libera.chat or on our mailing list https://groups.google.com/g/newsboat
pl: Wsparcie #newsboat w sieci https://libera.chat lub nasza lista mailingowa https://groups.google.com/g/newsboat

en: For more information, check out https://newsboat.org/
pl: Więcej informacji, sprawdź https://newsboat.org/

en: Newsboat is free software licensed under the MIT License. (Type `%s -vv' to see the full text.)
pl: Newsboat jest wolnym oprogramowaniem na licencji MIT License (Użyj `%s -vv' aby zobaczyć pełny tekst licencji.)

en: It bundles:
pl: Zawiera:

en: - JSON for Modern C++ library, licensed under the MIT License: https://github.com/nlohmann/json
pl: - Zawiera bibliotekę JSON for Modern C++ na licencji MIT License: https://github.com/nlohmann/json

en: - optional-lite library, licensed under the Boost Software License: https://github.com/martinmoene/optional-lite
pl: - Zawiera bibliotekę  optional-lite, na licencji the Boost Software License: https://github.com/martinmoene/optional-lite

en: - expected-lite library, licensed under the Boost Software License: https://github.com/martinmoene/expected-lite
pl: - Zawiera bibliotekę  expected-lite, na licencji the Boost Software License: https://github.com/martinmoene/expected-lite

en: Caught newsboat::DbException with message: %s
pl: Złapano wyjątek newsboat::DbException o treści: %s

en: Caught newsboat::MatcherException with message: %s
pl: Złapano wyjątek newsboat::MatcherException o treści: %s

en: Caught newsboat::Exception with message: %s
pl: Złapano wyjątek newsboat::Exception o treści: %s

en: `%s' is not a valid color
pl: `%s' nie jest poprawnym kolorem

en: `%s' is not a valid attribute
pl: `%s' nie jest poprawnym atrybutem

en: `%s' is not a valid configuration element
pl: `%s' nie jest poprawnym elementem konfiguracji

en: Newsboat: finished reload, %f unread feeds (%n unread articles total)
pl: Newsboat: odświeżanie zakończone, %f nieprzeczytanych kanałów (%n nieprzeczytanych artykułów)

en: %N %V - Articles in feed '%T' (%u unread, %t total)%?F? matching filter '%F'&? - %U
pl: %N %V - Artykuły w kanale '%T' (%u nieprzeczytanych, %t wszystkich)%F? pasujących do filtra '%F'&? - %U

en: %N %V - Dialogs
pl: %N %V - Okna dialogowe

en: %N %V - %?F?Feeds&Your feeds? (%u unread, %t total)%?F? matching filter '%F'&?%?T? - tag '%T'&?
pl: %N %V - %?F?Kanały&Twoje kanały? (%u nieprzeczytanych, %t wszystkich)%F? pasujących do filtra '%F'&?%?T? - tag '%T'&?

en: %N %V - %?O?Open File&Save File? - %f
pl: %N %V - %?O?Otwórz plik&Zapisz plik? - %f

en: %N %V - %?O?Open Directory&Save File? - %f
pl: %N %V - %?O?Otwórz folder&Zapisz plik? - %f

en: %N %V - Help
pl: %N %V - Pomoc

en: %N %V - Article '%T' (%u unread, %t total)
pl: %N %V - Artykuł '%T' (%u nieprzeczytanych, %t wszystkich)

en: %N %V - Search results for '%s' (%u unread, %t total)%?F? matching filter '%F'&?
pl: %N %V - Wynik wyszukiwania dla '%s' (%u nieprzeczytanych, %t wszystkich)%F? pasujących do filtra '%F'&?

en: %N %V - Select Filter
pl: %N %V - Wybierz filtr

en: %N %V - Select Tag
pl: %N %V - Wybierz tag

en: %N %V - URLs
pl: %N %V - Odnośniki

en: expected boolean value, found `%s' instead
pl: oczekiwano wartości boolean, znaleziono `%s'

en: expected integer value, found `%s' instead
pl: oczekiwano wartości integer, znaleziono `%s'

en: invalid configuration value `%s'
pl: nieprawidłowa wartość konfiguracyjna `%s'

en: invalid parameters.
pl: nieprawidłowe parametry.

en: too few parameters.
pl: zbyt mało parametrów.

en: too many parameters.
pl: zbyt wiele parametrów.

en: unknown command (bug).
pl: nieznana komenda (bug).

en: file couldn't be opened.
pl: nie udało się otworzyć pliku.

en: %s line %u
pl: %s linia %u

en: unknown command `%s'
pl: nieznana komenda '%s'

en: Error while processing command `%s' (%s): %s
pl: Błąd podczas przetwarzania komendy `%s' (%s): %s

en: Starting %s %s...
pl: Uruchamianie %s %s...

en: Loading configuration...
pl: Czytanie konfiguracji...

en: done.
pl: gotowe.

en: Error: an instance of %s is already running (PID: %s)
pl: Błąd: inny proces %s jest już uruchomiony (PID: %s)

en: Error:
pl: Błąd:

en: Opening cache...
pl: Otwieranie pamięci podręcznej...

en: Error: opening the cache file `%s' failed: %s
pl: Błąd: otwarcie pliku pamięci podręcznej '%s' nieudane: %s

en: ERROR: You must set `cookie-cache` to use NewsBlur.
pl: BŁĄD: Musisz ustawić `cookie-cache` aby korzystać z NewsBlur.

en: %s is inaccessible and can't be created
pl: %s jest niedostępny i nie może zostać utworzony

en: ERROR: You must set `feedbin-login` and one of `feedbin-password`, `feedbin-passwordfile` or `feedbin-passwordeval` to use Feedbin
pl: BŁĄD: Musisz ustawić `feedbin-login` oraz jeden z `feedbin-password`, `feedbin-passwordfile` lub `feedbin-passwordeval` aby korzystać z Feedbin

en: ERROR: You must set `freshrss-url` to use FreshRSS
pl: BŁĄD: Musisz ustawić `freshrss-url` aby korzystać z FreshRSS

en: ERROR: You must set `freshrss-login` and one of `freshrss-password`, `freshrss-passwordfile` or `freshrss-passwordeval` to use FreshRSS
pl: BŁĄD: Musisz ustawić `freshrss-login` oraz jeden z `freshrss-password`, `freshrss-passwordfile` lub `freshrss-passwordeval` aby korzystać z FreshRSS

en: ERROR: You must set `miniflux-url` to use Miniflux
pl: BŁĄD: Musisz ustawić `miniflux-url` aby korzystać z Miniflux.

en: ERROR: You must provide an API token or a login/password pair to use Miniflux. Please set the appropriate miniflux-* settings
pl: BŁĄD: Musisz ustawić token API lub użytkownika/hasło aby korzystać z Miniflux. Ustaw proszę odpowiednie opcje miniflux-*

en: ERROR: You must set *both* `inoreader-app-id` and `inoreader-app-key` to use Inoreader.
pl: BŁĄD: Musisz ustawić *zarówno* `inoreader-app-id` jak i `inoreader-app-key` aby korzystać z Inoreader.

en: ERROR: Unknown urls-source `%s'
pl: BŁĄD: Nieznana wartość urls-source `%s'

en: Loading URLs from %s...
pl: Czytanie odnośników z %s...

en: Error: no URLs configured. Please fill the file %s with RSS feed URLs or import an OPML file.
pl: Błąd: brak skonfigurowanych odnośników. Dodaj do pliku %s kilka odnośników do kanałów RSS lub zaimportuj plik OPML.

en: It looks like the OPML feed you subscribed contains no feeds. Please fill it with feeds, and try again.
pl: Wygląda na to, że kanał OPML który subskrybujesz nie posiada żadnych kanałów.Wypełnij go źródłami RSS i spróbuj ponownie.

en: It looks like you haven't configured any feeds in your The Old Reader account. Please do so, and try again.
pl: Wygląda na to, że nie skonfigurowałeś żadnych kanałów na swoim koncie The Old Reader. Wykonaj to proszę i spróbuj ponownie.

en: It looks like you haven't configured any feeds in your Tiny Tiny RSS account. Please do so, and try again.
pl: Wygląda na to, że nie skonfigurowałeś żadnych kanałów na swoim koncie Tiny Tiny RSS. Wykonaj to proszę i spróbuj ponownie.

en: It looks like you haven't configured any feeds in your NewsBlur account. Please do so, and try again.
pl: Wygląda na to, że nie skonfigurowałeś żadnych kanałów na swoim koncie NewsBlur. Wykonaj to proszę i spróbuj ponownie.

en: It looks like you haven't configured any feeds in your Inoreader account. Please do so, and try again.
pl: Wygląda na to, że nie skonfigurowałeś żadnych kanałów na swoim koncie Inoreader. Wykonaj to proszę i spróbuj ponownie.

en: It looks like you haven't configured any feeds in your Miniflux account. Please do so, and try again.
pl: Wygląda na to, że nie skonfigurowałeś żadnych kanałów na swoim koncie Miniflux. Wykonaj to proszę i spróbuj ponownie.

en: It looks like you haven't configured any feeds in your Feedbin account. Please do so, and try again.
pl: Wygląda na to, że nie skonfigurowałeś żadnych kanałów na swoim koncie Feedbin. Wykonaj to proszę i spróbuj ponownie.

en: It looks like you haven't configured any feeds in your Owncloud/Nextcloud account. Please do so, and try again.
pl: Wygląda na to, że nie skonfigurowałeś żadnych kanałów na swoim koncie Owncloud/Nextcloud. Wykonaj to proszę i spróbuj ponownie.

en: Cleaning up cache thoroughly...
pl: Dokładne czyszczenie pamięci podręcznej...

en: Loading articles from cache...
pl: Wczytywanie artykułów z pamięci podręcznej...

en: Error while loading feeds from database:
pl: Błąd podczas wczytywania kanałów z bazy danych:

en: Error while loading feed '%s': %s
pl: Błąd podczas ładowania kanału: '%s': %s

en: Cleaning up cache...
pl: Czyszczenie pamięci podręcznej...

en: Prepopulating query feeds...
pl: Wstępne wypełnianie kanałów zapytań...

en: Importing list of read articles...
pl: Importowanie listy przeczytanych artykułów...

en: Exporting list of read articles...
pl: Eksportowanie listy przeczytanych artykułów...

en: %<PRIu64> unreachable feeds found. See `cleanup-on-quit` in newsboat(1) for details.
pl: %<PRIu64> nieosiągalnych kanałów. Więcej informacji pod `cleanup-on-quit` w newsboat(1).

en: failed:
pl: nieudane:

en: Error: couldn't mark all feeds read: %s
pl: Błąd: nie można zaznaczyć wszystkich kanałów jako przeczytanych: %s

en: Generated filename (%s) is used already.
pl: Wygenerowana nazwa pliku (%s) jest już używana.

en: Failed to open queue file: %s.
pl: Nie udało się otworzyć pliku kolejki: %s.

en: Error importing OPML to urls file %s: %s
pl: Nie udało się wczytać odnośników z pliku OPML %s: %s

en: An error occurred while parsing %s: %s
pl: Wystąpił błąd podczas przetwarzania %s: %s

en: Import of %s finished.
pl: Import z %s zakończony.

en: %u unread articles
pl: %u nieprzeczytanych artykułów

en: %s: %s: unknown command
pl: %s: %s: nieznana komenda

en: Error: couldn't open configuration file `%s'!
pl: Błąd: nie można otworzyć pliku konfiguracyjnego `%s'!

en: Close
pl: Zamknij

en: Goto Dialog
pl: Idź do

en: Close Dialog
pl: Zamknij okno

en: Error: you can't remove the feed list!
pl: Błąd: nie możesz usunąć listy kanałów!

en: Invalid position!
pl: Błędna pozycja!

en: Directory:
pl: Folder:

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Save
pl: Zapisz

en: Save Files - %s
pl: Zapisz pliki - %s

en: queued
pl: zakolejkowany

en: downloading
pl: pobieranie

en: cancelled
pl: anulowany

en: deleted
pl: usunięty

en: finished
pl: zakończony

en: failed
pl: nieudany

en: incomplete
pl: niepełny

en: ready
pl: gotowy

en: played
pl: odtworzony

en: rename failed
pl: nie udało się zmienić nazwy

en: unknown (bug).
pl: nieznany (bug).

en: People you follow
pl: Obserwowane osoby

en: Starred items
pl: Pozycje oznaczone gwiazdką

en: Shared items
pl: Pozycje współdzielone

en: No feed selected!
pl: Nie wybrano żadnego kanału!

note: i18n: This string is related to the letters in parentheses in the "Sort by (f)irsttag/..." and "Reverse Sort by (f)irsttag/..." messages
en: ftauln
pl: ptlnob

en: Sort by (f)irsttag/(t)itle/(a)rticlecount/(u)nreadarticlecount/(l)astupdated/(n)one?
pl: Sortuj wg (p)ierwszego taga/(t)ytułu/(l)iczby artykułów/liczby (n)ieprzeczytanych artykułów/(o)statnio aktualizowane/(b)rak?

en: Reverse Sort by (f)irsttag/(t)itle/(a)rticlecount/(u)nreadarticlecount/(l)astupdated/(n)one?
pl: Sortuj odwrotnie wg (p)ierwszego taga/(t)ytułu/(l)iczby artykułów/liczby (n)ieprzeczytanych artykułów/(o)statnio aktualizowane/(b)rak?

en: Failed to spawn browser
pl: Nie udało się uruchomić przeglądarki internetowej

en: Browser returned error code %i
pl: Przeglądarka internetowa zwróciła kod błędu %i

en: Do you really want to mark this feed as read (y:Yes n:No)?
pl: Czy na pewno chcesz oznaczyć ten kanał jako przeczytany (t:Tak n:Nie)?

en: yn
pl: tn

en: y
pl: t

en: Marking feed read...
pl: Oznaczam kanał jako przeczytany...

en: Error: couldn't mark feed read: %s
pl: Błąd: nie udało się oznaczyć kanału jako przeczytanego: %s

en: No feeds with unread items.
pl: Brak kanałów z nieprzeczytanymi artykułami.

en: Already on last feed.
pl: To już ostatni kanał.

en: Already on first feed.
pl: To już pierwszy kanał.

en: Do you really want to mark all feeds as read (y:Yes n:No)?
pl: Czy na pewno chcesz oznaczyć wszystkie kanały jako przeczytane (t:Tak n:Nie)?

en: Marking all feeds read...
pl: Oznaczam wszystkie kanały jako przeczytane...

en: No filter found with name `%s'.
pl: Nie znaleziono filtra o nazwie `%s'.

en: No filters defined.
pl: Brak zdefiniowanych filtrów.

en: Search for:
pl: Szukaj:

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Filter:
pl: Filtr:

en: Do you really want to quit (y:Yes n:No)?
pl: Czy na pewno chcesz wyjść (t:Tak n:Nie)?

en: Cannot open query feeds in the browser!
pl: Nie można otworzyć wybranych kanałów w przeglądarce!

en: Quit
pl: Wyjście

en: Open
pl: Otwórz

en: Next Unread
pl: Następny nieprzeczytany

en: Reload
pl: Odśwież

en: Reload All
pl: Odśwież wszystkie

en: Mark Read
pl: Oznacz jako przeczytane

en: Mark All Read
pl: Oznacz wszystkie jako przeczytane

en: Search
pl: Szukaj

en: Help
pl: Pomoc

en: Searching...
pl: Wyszukiwanie...

en: Error while searching for `%s': %s
pl: Błąd podczas wyszukiwania `%s': %s

en: No results.
pl: Brak wyników.

en: Position not visible!
pl: Pozycja niewidoczna!

en: Feed List - %u unread, %u total
pl: Lista kanałów - %u nieprzeczytanych, %u wszystkich

en: Error: couldn't parse filter expression `%s': %s
pl: Błąd: nie udało się przetworzyć filtra `%s': %s

en: Error: unsupported URL: %s
pl: Błąd: nieobsługiwany adres: %s

en: Do you really want to overwrite `%s' (y:Yes n:No)?
pl: Czy na pewno chcesz nadpisać `%s' (t:Tak n:Nie)?

en: File:
pl: Plik:

en: Save File - %s
pl: Zapisz plik - %s

en: Error: failed to open file "%s": %s
pl: Błąd: Nie udało się otworzyć pliku "%s": %s

en: couldn't parse filter expression `%s': %s
pl: błąd składniowy komendy filtra `%s': %s

en: usage: set <config-option> <value>
pl: użycie: set <opcja> <wartość>

en: usage: set <variable>[=<value>]
pl: użycie: set <zmienna>[=<wartość>]

en: usage: source <file> [...]
pl: użycie: source <plik> [...]

en: usage: dumpconfig <file>
pl: użycie: dumpconfig <plik>

en: Saved configuration to %s
pl: Zapisano konfiguracje do %s

en: usage: exec <operation>
pl: użycie: exec <polecenie>

en: Operation not found
pl: Nie znaleziono polecenia

en: Not a command: %s
pl: Nieznana komenda '%s'

en: Saving bookmark...
pl: Zapisywanie zakładki...

en: Saved bookmark.
pl: Zakładka zapisana.

en: Error while saving bookmark:
pl: Błąd podczas zapisywania zakładki:

en: URL:
pl: Adres:

en: Description:
pl: Opis:

en: Feed title:
pl: Tytuł kanału:

en: Saving bookmark on autopilot...
pl: Automatyczne zapisywanie zakładki...

en: bookmarking support is not configured. Please set the configuration variable `bookmark-cmd' accordingly.
pl: obsługa zakładek nie jest skonfigurowana. Proszę odpowiednio ustawić zmienną 'bookmark-cmd' w pliku konfiguracyjnym.

en: Generic bindings:
pl: Ogólne skróty:

en: Unbound functions:
pl: Nieprzypisane funkcje:

en: Macros:
pl: Makra:

en: Clear
pl: Wyczyść

en: embedded flash:
pl: osadzony flash:

en: link
pl: odsyłacz

en: Broadcast items
pl: Roześlij pozycje

en: Liked items
pl: Polubione pozycje

en: Saved web pages
pl: Zapisane strony internetowe

en: No item selected!
pl: Nie wybrano żadnej pozycji!

en: Do you really want to delete all articles (y:Yes n:No)?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie artykuły (t:Tak n:Nie)?

en: Toggling read flag for article...
pl: Przełączam znacznik przeczytania dla artykułu...

en: Error while toggling read flag: %s
pl: Błąd podczas przełączania znacznika przeczytania: %s

en: URL list empty.
pl: Lista adresów jest pusta.

en: Flags:
pl: Flagi:

en: Error: no item selected!
pl: Błąd: nie wybrano żadnej pozycji!

en: No unread items.
pl: Brak nieprzeczytanych pozycji.

en: Already on last item.
pl: To już ostatnia pozycja.

en: Already on first item.
pl: To już pierwsza pozycja.

en: No unread feeds.
pl: Brak nieprzeczytanych kanałów.

en: Marking all above as read...
pl: Oznaczam powyższe jako przeczytane...

en: Pipe article to command:
pl: Prześlij artykuł do polecenia:

note: i18n: This string is related to the letters in parentheses in the "Sort by (d)ate/..." and "Reverse Sort by (d)ate/..." messages
en: dtfalgr
pl: dtfaogl

en: Sort by (d)ate/(t)itle/(f)lags/(a)uthor/(l)ink/(g)uid/(r)andom?
pl: Sortuj wg (d)aty/(t)ytułu/(f)lag/(a)utora/(o)dnośnika/(g)uid/(l)osowo?

en: Reverse Sort by (d)ate/(t)itle/(f)lags/(a)uthor/(l)ink/(g)uid/(r)andom?
pl: Sortuj odwrotnie wg (d)aty/(t)ytułu/(f)lag/(a)utora/(o)dnośnika/(g)uid/(l)osowo?

en: Flags updated.
pl: Znaczniki uaktualnione.

en: Error: applying the filter failed: %s
pl: Błąd: użycie filtra nie powiodło się: %s

en: 1 day ago | %u days ago
pl[0]: 1 dzień temu
pl[1]: %u dni temu
pl[2]: %u dni temu

en: Aborted saving.
pl: Zapisywanie przerwane.

en: Saved article to %s
pl: Zapisano artykuł do %s

en: Error: couldn't save article to %s
pl: Błąd: nie można zapisać artykułu do %s

en: Error: no filename provided
pl: Błąd: nie podano żadnej nazwy pliku

en: Query Feed - %s
pl: Kanał zapytania - %s

en: Article List - %s
pl: Lista artykułów - %s

en: yanq
pl: twnż

en: Overwrite `%s' in `%s'? There are %d more conflicts like this (y:Yes a:Yes to all n:No q:No to all)
pl: Nadpisac `%s' w `%s'? Jest jeszcze %d takich konfliktów (t:Tak, w:Tak, wszystkie, n:Nie, ż:Żaden)

en: Overwrite `%s' in `%s'? (y:Yes n:No)
pl: Nadpisać `%s' w `%s' (t:Tak n:Nie)

en: Feed:
pl: Kanał:

en: Author:
pl: Autor:

en: Date:
pl: Data:

en: Link:
pl: Odsyłacz:

en: Podcast Download URL:
pl: Adres podcastu:

en: type:
pl: typ:

en: Image
pl: Obraz

en: Link
pl: Odsyłacz

en: Links:
pl: Odsyłacze:

en: Item has no enclosures.
pl: Element nie ma żadnych załączników.

en: Item's enclosure has non-http link: '%s'
pl: Załącznik zawiera odnośnik innego typu niż http: '%s'

en: Added %s to download queue.
pl: Dodano %s do kolejki pobierania.

en: %s is already queued.
pl: %s jest już w kolejce.

en: Top
pl: Góra

en: Bottom
pl: Dół

en: Error while marking article as read: %s
pl: Błąd podczas oznaczania artykułu jako przeczytanego: %s

en: Saved article to %s.
pl: Zapisano artykuł do %s.

en: Error: couldn't write article to file %s
pl: Błąd: nie można zapisać artykułu do pliku %s

en: Error while marking article as unread: %s
pl: Błąd podczas oznaczania artykułu jako nieprzeczytanego: %s

en: Goto URL #
pl: Idź do adresu URL #

en: Open in Browser
pl: Otwórz w przeglądarce

en: Enqueue
pl: Zakolejkuj

en: Article - %s
pl: Artykuł - %s

en: Error: invalid regular expression!
pl: Błąd: nieprawidłowe wyrażenie regularne!

en: Open feed/article
pl: Otwórz kanał/artykuł

en: Switch focus between widgets
pl: Przełącz między aktywnymi widżetami

en: Return to previous dialog/Quit
pl: Powrót do poprzedniego okna/Wyjście

en: Quit program, no confirmation
pl: Wyjście z programu, bez potwierdzenia

en: Reload currently selected feed
pl: Odśwież aktualnie wybrany kanał

en: Reload all feeds
pl: Odśwież wszystkie kanały

en: Mark feed read
pl: Oznacz kanał jako przeczytany

en: Mark all feeds read
pl: Oznacz wszystkie kanały jako przeczytane

en: Mark all above as read
pl: Oznacz powyższe jako przeczytane

en: Save article
pl: Zapisz artykuł

en: Save articles
pl: Zapisz artykuły

en: Go to next entry
pl: Przejdź do następnego wpisu

en: Go to previous entry
pl: Przejdź do poprzedniego wpisu

en: Go to next unread article
pl: Przejdź do następnego nieprzeczytanego artykułu

en: Go to previous unread article
pl: Przejdź do poprzedniego nieprzeczytanego artykułu

en: Go to a random unread article
pl: Przejdź do losowo wybranego artykułu

en: Open URL of article, or entry in URL view. Mark read
pl: Otwórz odnośnik artykułu lub wpis w widoku odnośników. Oznacz jako przeczytany

en: Open all unread items of selected feed in browser
pl: Otwórz wszystkie nieprzeczytane pozycje wybranego kanału w przyglądarce

en: Open all unread items of selected feed in browser and mark read
pl: Otwórz nieprzeczytane artykuły w przeglądarce i oznacz jako przeczytane

en: Open URL of article, feed, or entry in URL view
pl: Otwórz odnośnik artykułu, lub wpis w widoku odnośników

en: Open URL of article, feed, or entry in a browser, non-interactively
pl: Otwórz odnośnik artykułu, kanału lub wpisu w przeglądarce, nieinteraktywnie

en: Open help dialog
pl: Otwórz okno pomocy

en: Toggle source view
pl: Przełącz widok źródła

en: Toggle read status for article
pl: Przełącz status przeczytania artykułu

en: Toggle show read feeds/articles
pl: Przełącz pokazywanie przeczytanych kanałów/artykułów

en: Show URLs in current article
pl: Pokaż odnośniki w aktualnym artykule

en: Clear current tag
pl: Wyczyść aktualny tag

en: Select tag
pl: Wybierz tag

en: Open search dialog
pl: Otwórz dialog wyszukiwania

en: Goto item with title
pl: Idź do elementu o tytule

en: Add download to queue
pl: Dodaj pobieranie do kolejki

en: Reload the list of URLs from the configuration
pl: Odśwież listę adresów kanałów z pliku konfiguracyjnego

en: Download file
pl: Pobierz plik

en: Cancel download
pl: Anuluj pobieranie

en: Mark download as deleted
pl: Oznacz pobieranie jako usunięte

en: Purge finished and deleted downloads from queue
pl: Wyczyść zakończone i usunięte pobierania z kolejki

en: Toggle automatic download on/off
pl: Przełącz automatyczne pobieranie

en: Start player with currently selected download
pl: Uruchom odtwarzacz z wybranym pobieraniem

en: Mark file as finished (not played)
pl: Oznacz plik jako zakończony (nieodtwarzany)

en: Increase the number of concurrent downloads
pl: Zwiększ ilość równoczesnych pobrań

en: Decrease the number of concurrent downloads
pl: Zmniejsz ilość równoczesnych pobrań

en: Redraw screen
pl: Odśwież ekran

en: Open the commandline
pl: Otwórz linię poleceń

en: Set a filter
pl: Ustaw filtr

en: Select a predefined filter
pl: Wybierz przygotowany filtr

en: Clear currently set filter
pl: Wyzeruj aktualny filtr

en: Bookmark current link/article
pl: Dodaj aktualny odsyłacz/artykuł do zakładek

en: Edit flags
pl: Edytuj znaczniki

en: Go to next feed
pl: Idź do następnego kanału

en: Go to previous feed
pl: Idź do poprzedniego kanału

en: Go to next unread feed
pl: Idź do następnego nieprzeczytanego kanału

en: Go to previous unread feed
pl: Idź do poprzedniego nieprzeczytanego kanału

en: Call a macro
pl: Wywołaj makro

en: Delete article
pl: Usuń artykuł

en: Delete all articles
pl: Usuń wszystkie artykuły

en: Purge deleted articles
pl: Wyczyść usunięte artykuły

en: Edit subscribed URLs
pl: Edytuj subskrybowane adresy URL

en: Close currently selected dialog
pl: Zamknij wybrane okno dialogowe

en: View list of open dialogs
pl: Pokaż listę otwartych okien dialogowych

en: Go to next dialog
pl: Przejdź do następnego okna dialogowego

en: Go to previous dialog
pl: Powrót do poprzedniego okna dialogowego

en: Pipe article to command
pl: Przekaż artykuł do polecenia

en: Sort current list
pl: Posortuj obecną listę

en: Sort current list (reverse)
pl: Posortuj obecną listę (odwrotnie)

en: Return to previous search results (if any)
pl: Powrót do wyników poprzedniego wyszukiwania (jeśli istnieją)

en: Go to the feed of the article
pl: Idź do kanału tego artykułu

en: Open URL 1
pl: Otwórz URL 1

en: Open URL 2
pl: Otwórz URL 2

en: Open URL 3
pl: Otwórz URL 3

en: Open URL 4
pl: Otwórz URL 4

en: Open URL 5
pl: Otwórz URL 5

en: Open URL 6
pl: Otwórz URL 6

en: Open URL 7
pl: Otwórz URL 7

en: Open URL 8
pl: Otwórz URL 8

en: Open URL 9
pl: Otwórz URL 9

en: Open URL 10
pl: Otwórz URL 10

en: Start cmdline with 1
pl: Uruchom wiersz poleceń z 1

en: Start cmdline with 2
pl: Uruchom wiersz poleceń z 2

en: Start cmdline with 3
pl: Uruchom wiersz poleceń z 3

en: Start cmdline with 4
pl: Uruchom wiersz poleceń z 4

en: Start cmdline with 5
pl: Uruchom wiersz poleceń z 5

en: Start cmdline with 6
pl: Uruchom wiersz poleceń z 6

en: Start cmdline with 7
pl: Uruchom wiersz poleceń z 7

en: Start cmdline with 8
pl: Uruchom wiersz poleceń z 8

en: Start cmdline with 9
pl: Uruchom wiersz poleceń z 9

en: Move to the previous entry
pl: Idź do poprzedniego wpisu

en: Move to the next entry
pl: Przejdź do następnego wpisu

en: Move to the previous page
pl: Powrót do poprzedniej strony

en: Move to the next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Move half page up
pl: Przejdź pół strony wyżej

en: Move half page down
pl: Przejdź pół strony niżej

en: Move to the start of page/list
pl: Przejdź do początku strony/listy

en: Move to the end of page/list
pl: Przejdź do końca strony/listy

en: `%s' is not a valid context
pl: `%s' nie jest dopuszczalnym kontekstem

en: `%s' is not a valid key command
pl: `%s' nie jest dopuszczalnym poleceniem

en: failed to parse binding
pl: nie udało się przetworzyć przypisania

en: failed to parse operation sequence for %s
pl: nie udało się przetworzyć listy operacji dla %s

en: `%s' is not a valid operation
pl: `%s' nie jest dopuszczalną operacją

en: attribute `%s' is not available.
pl: atrybut '%s' nie jest dostępny.

en: regular expression '%s' is invalid: %s
pl: wyrażenie regularne: '%s' jest nieprawidłowe: %s

en: Error: failed to parse OPML file "%s"
pl: Błąd: nie udało się przetworzyć pliku OPML "%s"

en: XDG: configuration directory '%s' not accessible, using '%s' instead.
pl: XDG: folder z konfiguracją '%s' niedostępny, zostanie użyty '%s'.

en: Fatal error: couldn't determine home directory!
pl: Błąd krytyczny: nie mogę znaleźć katalogu domowego!

en: Please set the HOME environment variable or add a valid user for UID %u!
pl: Proszę ustawić zmienną środowiskową HOME lub dodać prawidłowego użytkownika o UID %u!

en: Fatal error: couldn't create configuration directory `%s': (%i) %s
pl: Błąd krytyczny: nie można otworzyć pliku konfiguracyjnego `%s': (%i) %s

en: %s: %d: invalid loglevel value
pl: %s: %d: nieprawidłowy poziom logowania

en: Cleaning up queue...
pl: Czyszczenie kolejki...

en: %s %s
    usage %s [-C <file>] [-q <file>] [-h]
pl: %s %s
    Składnia: %s [-C <plik>] [-q <plik>] [-h]

en: use <file> as lock file
pl: użyj <pliku> jako pliku blokady

en: start download on startup
pl: rozpocznij pobieranie przy starcie

en: Queue (%u downloads in progress, %u total) - %.2f %s total
pl: Kolejka (%u pobieranych plików, %u wszystkich) - %.2f %s wszystkich

en:  - %u parallel downloads
pl:  - %u równoległych pobrań

en: Error: can't quit: download(s) in progress.
pl: Błąd: nie można wyjść, pobieranie w toku.

en: Error: download needs to be finished before the file can be played.
pl: Błąd: pobieranie musi być zakończone zanim plik będzie mógł być odtworzony.

en: Error: unable to perform operation: download(s) in progress.
pl: Błąd: nie można wykonać operacji: pobieranie w toku.

en: Download
pl: Pobierz

en: Delete
pl: Usuń

en: Purge Finished
pl: Wyczyść zakończone

en: Toggle Automatic Download
pl: Przełącz automatyczne pobieranie

en: Play
pl: Odtwórz

en: Mark as Finished
pl: Oznacz jako zakończone

en: WARNING: Comment found in %s. The queue file is regenerated when Podboat exits and comments will be deleted. Press Enter to continue or Ctrl+C to abort
pl: OSTRZEŻENIE: Znaleziono komentarz w %s. Plik kolejki jest nadpisywany kiedy Podboat kończy działanie, komentarze zostaną usunięte. Naciśnij Enter aby kontynuować lub Ctrl+c aby anulować

en: `%s' is an invalid dialog type
pl: `%s' nie jest dopuszczalnym typem dialogu

en: `%s' is not a valid regular expression: %s
pl: `%s' nie jest poprawnym wyrażeniem regularnym: %s

en: %sLoading %s...
pl: %sWczytywanie %s...

en: Error while retrieving %s: %s
pl: Błąd podczas pobierania %s: %s

en: Error: invalid feed!
pl: Błąd: nieprawidłowy kanał!

en: too few arguments
pl: zbyt mało parametrów

en: Prev search results
pl: Poprzednie wyniki wyszukiwania

en: Already in first search result.
pl: To już pierwszy wynik wyszukiwania.

en: Search Result - '%s'
pl: Wyniki wyszukiwania - '%s'

en: Select Tag
pl: Wybierz tag

en: Select Filter
pl: Wybierz filtr

en: No links available!
pl: Brak odnośników!

en: Save Bookmark
pl: Zapisz zakładkę

en: URLs
pl: Adresy URL

en: Failed to open file: %s
pl: Nie udało się otworzyć pliku: %s

en: Failed to read line %u: %s
pl: Nie udało się wczytać linii %u: %s

en: Error: failed to execute startup commands
pl: Błąd: nie udało się uruchomić poleceń startowych

en: Operation ignored in modal dialog
pl: Operacja ignorowana w oknie modalnym

en: Running browser: %s
pl: Uruchamianie przeglądarki: %s

en: Error: feed contains no items!
pl: Błąd: kanał jest pusty!

en: No tags defined.
pl: Brak zdefiniowanych tagów.

en: Updating query feed...
pl: Odświeżam kanał kolejki...

en: Error: couldn't prepare query feed: %s
pl: Błąd: nie udało się przygotować kanału zapytania: %s

en: XML root node is NULL
pl: Korzeń pliku XML ma wartość NULL

en: could not parse buffer
pl: nie udało się przetworzyć bufora

en: could not parse file
pl: nie udało się przetworzyć pliku

en: no RSS version
pl: brak wersji RSS

en: invalid RSS version
pl: błędna wersja RSS

en: invalid Atom version
pl: błędna wersja Atom

en: no Atom version
pl: brak wersji Atom

en: no RSS channel found
pl: nie znaleziono żadnego kanału RSS

en: unsupported feed format
pl: niewspierany format kanału

en: %s: %s: invalid loglevel value
pl: %s: %s: nieprawidłowy poziom logowania

en: Fatal error: couldn't determine home directory!
    Please set the HOME environment variable or add a valid user for UID %u!
pl: Błąd krytyczny: nie można ustalić katalogu domowego!
    Proszę ustawić zmienną środowiskową HOME lub dodać prawidłowego użytkownika o UID %u!

en: Migrating configs and data from Newsbeuter's XDG dirs...
pl: Przenoszenie konfiguracji i danych z folderów XDG Newsbeutera...

en: Migrating configs and data from ~/.newsbeuter/...
pl: Przenoszenie konfiguracji i dancyh z ~/.newsbeuter/...

en: Aborting migration because mkdir on `%s' failed: %s
pl: Przerywanie migracji z powodu nieudanej operacji tworzenia folderu '%s' nieudane: %s

en: attribute name
pl: nazwa atrybutu

note: Don't translate "between" -- it's a keyword, not an English word.
en: one of: =~, ==, =, !~, !=, <=, >=, <, >, between, #, !#
pl: jeden z: =~, ==, =, !~, !=, <=, >=, <, >, between, #, !#

note: The options ("quoted string" etc.) are not keywords, so please translate them.
en: one of: quoted string, range, number
pl: jeden z: ciąg znaków ujęty w znaki cudzysłowu, zakres, liczba

note: The first %s is an integer offset at which trailing characters start, the second %s is the tail itself.
en: Parse error: trailing characters after position %s: %s
pl: Błąd przetwarzania: dodatkowe znaki po pozycji %s: %s

note: The first %s is a zero-based offset into the string, the second %s is the description of what the program expected at that point.
en: Parse error at position %s: expected %s
pl: Błąd przetwarzania na pozycji %s: oczekiwano %s

en: Internal parse error
pl: Wewnetrzny błąd parsera

en: Failed to open lock file '%s': %s
pl: Nie udało się otworzyć pliku blokady '%s': %s

en: <filename containing invalid UTF-8 codepoint>
pl: <plik zawierający nieprawidłowy znacznik UTF-8>

en: Failed to write PID to lock file '%s': %s
pl: Nie udało się zapisać identyfikatora procesu do pliku blokady '%s': %s

en: Failed to lock '%s', already locked by process with PID %s
pl: Nie udało się zablokować '%s', zablokowany przez proces o identyfikatorze %s

en: regcomp returned code %i
pl: regcomp zwrócił kod błędu %i

en: regexec returned code %i
pl: regexc zwrócił kod błędu %s
