nfoview - en to el translation catalogue (29 entries)

en: Viewer for NFO files
el: Προβολέας γι' αρχεία NFO

en: About NFO Viewer
el: Σχετικά με τον Προβολέα NFO

note: TRANSLATORS: The application name "NFO Viewer" has been intentionally marked as translatable. If you manage to translate the name in a fluent manner, without changing the meaning, you may use that translation at your discretion.
en: NFO Viewer
el: Προβολέας NFO

en: Export Image
el: Εξαγωγή Εικόνας

en: _Cancel
el: Ά_κυρο

en: _Save
el: _Αποθήκευση

en: Open
el: Άνοιγμα

en: _Open
el: Ά_νοιγμα

en: All files
el: Όλα τ' αρχεία

en: NFO files (*.nfo)
el: Αρχεία NFO (*.nfo)

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Black on white
el: Μαύρο σε λευκό

en: Custom
el: Προσαρμογή

en: Dark grey on light grey
el: Σκοτεινό σε ανοιχτό γκρίζο

en: System theme
el: Θέμα συστήματος

en: Grey on black
el: Γκρίζο σε μαύρο

en: Light grey on dark grey
el: Ανοιχτό σε σκοτεινό γκρίζο

en: White on black
el: Λευκό σε μαύρο

en: _Open…
el: _Άνοιγμα…

en: _Export Image…
el: _Εξαγωγή Εικόνας…

en: _Wrap Lines
el: Ανα_δίπλωση Λέξεων

en: _Preferences
el: Π_ροτιμήσεις

en: _About
el: _Σχετικά

en: _Close
el: Κ_λείσιμο

en: _Quit
el: Ε_γκατάλειψη

en: NFO Viewer is a simple viewer for NFO files, which are "ASCII" art in the CP437 codepage. The advantages of using NFO Viewer instead of a text editor are preset font and encoding settings, automatic window size and clickable hyperlinks.
el: Ο Προβολέας NFO, είν' ένας απλός προβολέας, γι αρχεία NFO, τα οποία είναι "ASCII art" σε κωδικοποίηση CP437 codepage. Τα πλεονεκτήματα είναι προεπιλεγμένη γραμματοσειρά και ρυθμίσεις κωδικοποίησης, αυτόματο μέγεθος παραθύρου κι ενεργοί υπερσύνδεσμοι.

en: Main window
el: Κυρίως παράθυρο

en: View NFO files
el: Προβολή αρχείων NFO

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: information;
el: Πληροφορία;
