nfoview - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: Viewer for NFO files
hu: Néző NFO fájlokhoz

en: About NFO Viewer
hu: Névjegy

note: TRANSLATORS: The application name "NFO Viewer" has been intentionally marked as translatable. If you manage to translate the name in a fluent manner, without changing the meaning, you may use that translation at your discretion.
en: NFO Viewer
hu: NFO-fájlnéző

en: Open
hu: Megnyitás

en: All files
hu: Minden fájl

en: NFO files (*.nfo)
hu: NFO fájl (*.nfo)

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Black on white
hu: Fekete a fehéren

en: Custom
hu: Szokásos

en: Dark grey on light grey
hu: Sötét szürke a világos szürkén

en: System theme
hu: Rendszer téma

en: Grey on black
hu: Szürke a feketén

en: Light grey on dark grey
hu: Világos szürke a sötét szürkén

en: White on black
hu: Fehér a feketén

en: _Open…
hu: _Megnyitás…

en: _Wrap Lines
hu: _Sortörés

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: View NFO files
hu: NFO fájl nézése
