nfoview - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: Viewer for NFO files
ro: Vizualizare fișiere NFO

en: About NFO Viewer
ro: Despre NFO Viewer

en: Export Image
ro: Export imagine

en: _Cancel
ro: _Anulează

en: _Save
ro: _Salvează

en: Open
ro: Deschide

en: _Open
ro: _Deschide

en: All files
ro: Toate fișierele

en: NFO files (*.nfo)
ro: Fișierele NFO (*.nfo)

en: Preferences
ro: Preferințe

en: Black on white
ro: Negru pe alb

en: Custom
ro: Personalizat

en: Dark grey on light grey
ro: Gri închis pe gri deschis

en: System theme
ro: Tematica sistemului

en: Grey on black
ro: Gri pe negru

en: Light grey on dark grey
ro: Gri deschis pe gri închis

en: White on black
ro: Alb pe negru

en: _Open…
ro: _Deschide...

en: _Export Image…
ro: _Exportă imaginea...

en: _Wrap Lines
ro: _Taie liniile

en: _Preferences
ro: _Preferințe

en: _About
ro: _Despre

en: _Close
ro: În_chide

en: _Quit
ro: _Ieșire

en: NFO Viewer is a simple viewer for NFO files, which are "ASCII" art in the CP437 codepage. The advantages of using NFO Viewer instead of a text editor are preset font and encoding settings, automatic window size and clickable hyperlinks.
ro: NFO Viewer este un program simplu pentru vizualizarea fișierelor realizate ca artă „ASCII” în pagina de coduri CP437. Avantajele folosirii NFO Viewer în locul unui editor de text sunt setările implicite, precum fontul, codarea, dimensiunea automată a ferestrei și posibilitatea de a apăsa hiperlegăturile.

en: Main window
ro: Fereastra principală

en: View NFO files
ro: Vizualizare fișiere NFO

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: information;
ro: informații;
