nfoview - en to ru translation catalogue (21 entries)

en: Viewer for NFO files
ru: Программа просмотра файлов NFO

en: About NFO Viewer
ru: О программе

note: TRANSLATORS: The application name "NFO Viewer" has been intentionally marked as translatable. If you manage to translate the name in a fluent manner, without changing the meaning, you may use that translation at your discretion.
en: NFO Viewer
ru: Просмотр NFO

en: Open
ru: Открыть

en: All files
ru: Все файлы

en: NFO files (*.nfo)
ru: Файлы NFO (*.nfo)

en: Preferences
ru: Настройки

en: Black on white
ru: Черный на белом

en: Custom
ru: Другая

en: Dark grey on light grey
ru: Темно-серый на светло-сером

en: System theme
ru: Системная

en: Grey on black
ru: Серый на черном

en: Light grey on dark grey
ru: Светло-серый на темно-сером

en: White on black
ru: Белый на черном

en: _Open…
ru: _Открыть…

en: _Wrap Lines
ru: П_еренос строк

en: _Preferences
ru: _Настройки

en: _About
ru: _О программе

en: _Close
ru: _Закрыть

en: _Quit
ru: В_ыход

en: View NFO files
ru: Просмотр файлов NFO
