nfoview - en to sv translation catalogue (34 entries)

en: Viewer for NFO files
sv: Läsare för NFO-filer

en: About NFO Viewer
sv: Om NFO Viewer

en: Export Image
sv: Exportera bild

en: _Cancel
sv: _Avbryt

en: _Save
sv: _Spara

en: Open
sv: Öppna

en: _Open
sv: _Öppna

en: All files
sv: Alla filer

en: NFO files (*.nfo)
sv: NFO-filer (*.nfo)

en: Preferences
sv: Inställningar

en: Font
sv: Teckensnitt

en: Line-spacing
sv: Radavstånd

en: Color scheme
sv: Färgschema

en: Foreground
sv: Förgrund

en: Background
sv: Bakgrund

en: Link
sv: Länk

en: Visited link
sv: Besökt länk

en: Black on white
sv: Svart på vitt

en: Custom
sv: Anpassa

en: Dark grey on light grey
sv: Mörkgrå på ljusgrå

en: System theme
sv: Systemtema

en: Grey on black
sv: Grå på svart

en: Light grey on dark grey
sv: Ljusgrå på mörkgrå

en: White on black
sv: Vitt på svart

en: _Open…
sv: _Öppna…

en: _Export Image…
sv: _Exportera bild…

en: _Wrap Lines
sv: _Radbryt

en: _Preferences
sv: _Inställningar

en: _About
sv: _Om

en: _Close
sv: _Stäng

en: _Quit
sv: _Avsluta

en: NFO Viewer is a simple viewer for NFO files, which are "ASCII" art in the CP437 codepage. The advantages of using NFO Viewer instead of a text editor are preset font and encoding settings, automatic window size and clickable hyperlinks.
sv: NFO Viewer är en enkel läsare för NFO-filer, vilket är "ASCII-art " i teckentabell CP437. Fördelen med att använda NFO Viewer, istället för en vanlig textredigerare, är förinställt teckensnitt och teckentabell, automatisk fönsterstorlek och klickbara hyperlänkar.

en: Main window
sv: Programfönster

en: View NFO files
sv: Visa NFO-filer
