nfoview - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: Viewer for NFO files
tr: NFO dosyaları için görüntüleyici

en: About NFO Viewer
tr: NFO Viewer hakkında

en: Export Image
tr: Resmi dışa aktar

en: _Cancel
tr: _İptal

en: _Save
tr: _Kaydet

en: Open
tr: Aç

en: _Open
tr: _Aç

en: All files
tr: Tüm dosyalar

en: NFO files (*.nfo)
tr: NFO dosyaları (*.nfo)

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Black on white
tr: Beyaz üzerinde siyah

en: Custom
tr: Kişisel

en: Dark grey on light grey
tr: Açık gri üzerinde koyu gri

en: System theme
tr: Sistem teması

en: Grey on black
tr: Siyah üzerinde gri

en: Light grey on dark grey
tr: Koyu gri üzerinde açık gri

en: White on black
tr: Siyah üzerinde beyaz

en: _Open…
tr: A_ç…

en: _Export Image…
tr: Resmi dı_şa aktar…

en: _Wrap Lines
tr: _Satırların uzunluğunu sınırla

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: _About
tr: NFO Viewer _hakkında

en: _Close
tr: K_apat

en: _Quit
tr: Çı_k

en: NFO Viewer is a simple viewer for NFO files, which are "ASCII" art in the CP437 codepage. The advantages of using NFO Viewer instead of a text editor are preset font and encoding settings, automatic window size and clickable hyperlinks.
tr: NFO Viewer, kod sayfası 437 ile yapılmış "ASCII" sanatı olan NFO dosyaları için sade bir görüntüleyicidir. Bir metin düzenleyicisi yerine NFO Viewer'ı kullanmanın avantajları, önayarlı yazıtipi ile kodlama, otomatik pencere boyutlanması ve tıklanabilir bağlantılardır.

en: Main window
tr: Ana pencere

en: View NFO files
tr: NFO dosyalarını görüntüle

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: information;
tr: belge;göster;
