nfoview - en to ka translation catalogue (29 entries)

en: Viewer for NFO files
ka: პროგრამა NFO ფაილების დათვალიერებისთვის

en: About NFO Viewer
ka: NFO-ის დათვალიერების პროგრამის შესახებ

note: TRANSLATORS: The application name "NFO Viewer" has been intentionally marked as translatable. If you manage to translate the name in a fluent manner, without changing the meaning, you may use that translation at your discretion.
en: NFO Viewer
ka: NFO-ის დათვალიერება

en: Export Image
ka: გამოსახულების გატანა

en: _Cancel
ka: გაუქმება

en: _Save
ka: _შენახვა

en: Open
ka: გახსნა

en: _Open
ka: _გახსნა

en: All files
ka: ყველა ფაილი

en: NFO files (*.nfo)
ka: NFO ფაილები (*.nfo)

en: Preferences
ka: მორგება

en: Black on white
ka: შავი თეთრ ფონზე

en: Custom
ka: განსხვავებული

en: Dark grey on light grey
ka: მუქი ნაცრისფერი ღია ნაცრისფერზე

en: System theme
ka: სისტემური თემა

en: Grey on black
ka: ნაცხისფერი შავზე

en: Light grey on dark grey
ka: ღია ნაცრისფერი  მუქ ნაცრისფერზე

en: White on black
ka: თეთრი შავ ფონზე

en: _Open…
ka: _გახსნა…

en: _Export Image…
ka: _გამოსახულების გატანა…

en: _Wrap Lines
ka: სიტყვების _გადატანა

en: _Preferences
ka: გამართვა

en: _About
ka: შესახებ

en: _Close
ka: და_კეტვა

en: _Quit
ka: _დამთავრება

en: NFO Viewer is a simple viewer for NFO files, which are "ASCII" art in the CP437 codepage. The advantages of using NFO Viewer instead of a text editor are preset font and encoding settings, automatic window size and clickable hyperlinks.
ka: NFO ფაილების გამხსნელი მარტივი პროგრამაა ფაილებისთვის, რომლებიც "ASCII" naxatebia CP437 კოდების გვერდში. ამ პროგრამის გამოყენების უპირატესობა ტექსტურ რედაქტორებში ფონტებისა და კოდირების ავტომატური პარამეტრები, ფანჯრის ზომა და გახსნადი ბმულებია.

en: Main window
ka: მთავარი ფანჯარა

en: View NFO files
ka: NFO ფაილების ნახვა

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: information;
ka: ინფორმაცია;
