noVNC 1.0.0-testing.2 - en to cs translation catalogue (61 entries)

en: Connecting...
cs: Připojení...

en: Disconnecting...
cs: Odpojení...

en: Reconnecting...
cs: Obnova připojení...

en: Internal error
cs: Vnitřní chyba

en: Must set host
cs: Hostitel musí být nastavení

en: Connected (encrypted) to
cs: Připojení (šifrované) k

en: Connected (unencrypted) to
cs: Připojení (nešifrované) k

en: Something went wrong, connection is closed
cs: Něco se pokazilo, odpojeno

en: Failed to connect to server
cs: Chyba připojení k serveru

en: Disconnected
cs: Odpojeno

en: New connection has been rejected with reason:
cs: Nové připojení bylo odmítnuto s odůvodněním:

en: New connection has been rejected
cs: Nové připojení bylo odmítnuto

en: Password is required
cs: Je vyžadováno heslo

en: noVNC encountered an error:
cs: noVNC narazilo na chybu:

en: Hide/Show the control bar
cs: Skrýt/zobrazit ovládací panel

en: Move/Drag Viewport
cs: Přesunout/přetáhnout výřez

en: viewport drag
cs: přesun výřezu

en: Active Mouse Button
cs: Aktivní tlačítka myši

en: No mousebutton
cs: Žádné

en: Left mousebutton
cs: Levé tlačítko myši

en: Middle mousebutton
cs: Prostřední tlačítko myši

en: Right mousebutton
cs: Pravé tlačítko myši

en: Keyboard
cs: Klávesnice

en: Show Keyboard
cs: Zobrazit klávesnici

en: Extra keys
cs: Extra klávesy

en: Show Extra Keys
cs: Zobrazit extra klávesy

en: Toggle Ctrl
cs: Přepnout Ctrl

en: Toggle Alt
cs: Přepnout Alt

en: Send Tab
cs: Odeslat tabulátor

en: Send Escape
cs: Odeslat Esc

en: Send Ctrl-Alt-Del
cs: Poslat Ctrl-Alt-Del

en: Shutdown/Reboot
cs: Vypnutí/Restart

en: Shutdown/Reboot...
cs: Vypnutí/Restart...

en: Power
cs: Napájení

en: Shutdown
cs: Vypnout

en: Reboot
cs: Restart

en: Clipboard
cs: Schránka

en: Clear
cs: Vymazat

en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

en: Settings
cs: Nastavení

en: Shared Mode
cs: Sdílený režim

en: View Only
cs: Pouze prohlížení

en: Clip to Window
cs: Přizpůsobit oknu

en: Scaling Mode:
cs: Přizpůsobení velikosti

en: None
cs: Žádné

en: Local Scaling
cs: Místní

en: Remote Resizing
cs: Vzdálené

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Repeater ID:
cs: ID opakovače

en: Encrypt
cs: Šifrování:

en: Host:
cs: Hostitel:

en: Path:
cs: Cesta

en: Automatic Reconnect
cs: Automatická obnova připojení

en: Reconnect Delay (ms):
cs: Zpoždění připojení (ms)

en: Show Dot when No Cursor
cs: Tečka místo chybějícího kurzoru myši

en: Logging:
cs: Logování:

en: Disconnect
cs: Odpojit

en: Connect
cs: Připojit

en: Password:
cs: Heslo

en: Send Password
cs: Odeslat heslo

en: Cancel
cs: Zrušit
