noVNC 0.6.1 - en to tr translation catalogue (62 entries)

en: Connecting...
tr: Bağlanıyor...

en: Disconnecting...
tr: Bağlantı kesiliyor...

en: Reconnecting...
tr: Yeniden bağlantı kuruluyor...

en: Internal error
tr: İç hata

en: Must set host
tr: Sunucuyu kur

en: Connected (encrypted) to
tr: Bağlı (şifrelenmiş)

en: Connected (unencrypted) to
tr: Bağlandı (şifrelenmemiş)

en: Something went wrong, connection is closed
tr: Bir şeyler ters gitti, bağlantı kesildi

en: Disconnected
tr: Bağlantı kesildi

en: New connection has been rejected with reason:
tr: Bağlantı aşağıdaki nedenlerden dolayı reddedildi:

en: New connection has been rejected
tr: Bağlantı reddedildi

en: Password is required
tr: Şifre gerekli

en: noVNC encountered an error:
tr: Bir hata oluştu:

en: Hide/Show the control bar
tr: Denetim masasını Gizle/Göster

en: Move/Drag Viewport
tr: Görünümü Taşı/Sürükle

en: viewport drag
tr: Görüntü penceresini sürükle

en: Active Mouse Button
tr: Aktif Fare Düğmesi

en: No mousebutton
tr: Fare düğmesi yok

en: Left mousebutton
tr: Farenin sol düğmesi

en: Middle mousebutton
tr: Farenin orta düğmesi

en: Right mousebutton
tr: Farenin sağ düğmesi

en: Keyboard
tr: Klavye

en: Show Keyboard
tr: Klavye Düzenini Göster

en: Extra keys
tr: Ekstra tuşlar

en: Show Extra Keys
tr: Ekstra tuşları göster

en: Toggle Ctrl
tr: Ctrl Değiştir

en: Toggle Alt
tr: Alt Değiştir

en: Send Tab
tr: Sekme Gönder

en: Tab
tr: Sekme

en: Send Escape
tr: Boşluk Gönder

en: Ctrl+Alt+Del
tr: Ctrl + Alt + Del

en: Send Ctrl-Alt-Del
tr: Ctrl-Alt-Del Gönder

en: Shutdown/Reboot
tr: Kapat/Yeniden Başlat

en: Shutdown/Reboot...
tr: Kapat/Yeniden Başlat...

en: Power
tr: Güç

en: Shutdown
tr: Kapat

en: Reboot
tr: Yeniden Başlat

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Clipboard
tr: Pano

en: Clear
tr: Temizle

en: Fullscreen
tr: Tam Ekran

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Shared Mode
tr: Paylaşım Modu

en: View Only
tr: Sadece Görüntüle

en: Clip to Window
tr: Pencereye Tıkla

en: Scaling Mode:
tr: Ölçekleme Modu:

en: None
tr: Bilinmeyen

en: Local Scaling
tr: Yerel Ölçeklendirme

en: Remote Resizing
tr: Uzaktan Yeniden Boyutlandırma

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Repeater ID:
tr: Tekralayıcı ID:

en: Encrypt
tr: Şifrele

en: Host:
tr: Ana makine:

en: Path:
tr: Yol:

en: Automatic Reconnect
tr: Otomatik Yeniden Bağlan

en: Reconnect Delay (ms):
tr: Yeniden Bağlanma Süreci (ms):

en: Logging:
tr: Giriş yapılıyor:

en: Disconnect
tr: Bağlantıyı Kes

en: Connect
tr: Bağlan

en: Password:
tr: Parola:

en: Cancel
tr: Vazgeç

en: Canvas not supported.
tr: Tuval desteklenmiyor.
