nss-pam-ldapd 0.7.9 - en to ca translation catalogue (21 entries)

note: Type: string Description
en: LDAP server URI:
ca: URI del servidor LDAP:

note: Type: string Description
en: Please enter the Uniform Resource Identifier of the LDAP server. The format is "ldap://<hostname_or_IP_address>:<port>/". Alternatively, "ldaps://" or "ldapi://" can be used. The port number is optional.
ca: Introduiu la URI del servidor LDAP. El format és 'ldap://<nom_servidor_o_adreça_IP>:<port>/'. També es pot utilitzar 'ldaps://' or 'ldapi://'. El numero de port és opcional.

note: Type: string Description
en: When using an ldap or ldaps scheme it is recommended to use an IP address to avoid failures when domain name services are unavailable.
ca: Quan s'utilitza l'esquema ldap o ldaps es recomana utilitzar l'adreça IP per evitar fallides quan el servidors de noms de domini no sigui disponible.

note: Type: string Description
en: LDAP server search base:
ca: base de cerca del servidor LDAP:

note: Type: string Description
en: Please enter the distinguished name of the LDAP search base. Many sites use the components of their domain names for this purpose. For example, the domain "example.net" would use "dc=example,dc=net" as the distinguished name of the search base.
ca: Introduïu el nom distingit de la base de la cerca de l'LDAP. Molts llocs utilitzen els components del seu nom del domini. Per exemple, el domini «exemple.net» utilitzaria el nom distingit de la base de la cerca «dc=exemple,dc=net».

note: Type: string Description
en: LDAP database user:
ca: usuari de la base de dades de l'LDAP:

note: Type: password Description
en: LDAP user password:
ca: Contrasenya de l'usuari de l'LDAP:

note: Type: boolean Description
en: Use StartTLS?
ca: Utilitzar StartTLS?

note: Type: boolean Description
en: Please choose whether the connection to the LDAP server should use StartTLS to encrypt the connection.
ca: Seleccioneu si la connexió amb el servidor LDAP ha d'utilitzar STARTTLS per xifrar la connexió.

note: Type: select Choices
en: never
ca: Mai

note: Type: select Choices
en: allow
ca: Permet

note: Type: select Choices
en: try
ca: Prova

note: Type: select Choices
en: demand
ca: Demanda

note: Type: select Description
en: Check server's SSL certificate:
ca: Comprovar certificat SSL del servidor:

note: Type: select Description
en: When an encrypted connection is used, a server certificate can be requested and checked. Please choose whether lookups should be configured to require a certificate, and whether certificates should be checked for validity:
ca: Quan s'utilitza una connexió xifrada, es demana el certificat del servidor i es comprova. Seleccioneu si les consultes han de ésser configurades per a requerir un certificat i quins certificates tenen que ésser comprovats per validar-los:

note: Type: multiselect Description
en: Name services to configure:
ca: Serveis de noms a configurar:

note: Type: multiselect Description
en: You can select the services that should have LDAP lookups enabled. The new LDAP lookups will be added as the last datasource. Be sure to review these changes.
ca: Podeu seleccionar els serveis que haurien de tenir habilitades les consultes LDAP. Les noves consultes LDAP seran afegides com a l'últim origen de dades. Assegureu's de revisar els canvis.

note: Type: boolean Description
en: Remove LDAP from nsswitch.conf now?
ca: Eliminar l'LDAP del fitxer nsswitch.conf?

note: Type: boolean Description
en: The following services are still configured to use LDAP for lookups:
      ${services}
    but the libnss-ldapd package is about to be removed.
ca: Els serveis següents estan configurats per utilitzar LDAP per a realitzar consultes:
      ${services}
    pero el paquet libnss-ldapd està a punt de ser eliminat.

note: Type: boolean Description
en: You are advised to remove the entries if you don't plan on using LDAP for name resolution any more. Not removing ldap from nsswitch.conf should, for most services, not cause problems, but host name resolution could be affected in subtle ways.
ca: S'aconsella eliminar les entrades si no utilitzareu més l'LDAP per a la resolució de noms.No hauria de causar problemes si no s'elimina l'ldap del fitxer nsswitch.conf, pero la resolució de noms pot ésser afectada de forma subtil.

note: Type: boolean Description
en: You can edit /etc/nsswitch.conf by hand or choose to remove the entries automatically now. Be sure to review the changes to /etc/nsswitch.conf if you choose to remove the entries now.
ca: Podeu editar el fitxer /etc/nsswitch.conf a mà o escollir eliminar les entrades automàticament. Assegureu-vos de revisar els canvis al fitxer /etc/nsswitch.conf si escolliu eliminar les entrades ara.
