NtEd - en to hu translation catalogue (169 entries)

en: _File
hu: _Fájl

en: Open_Recent
hu: Legutóbbi megnyitása

en: _View
hu: Nézet

en: _Edit
hu: Sz_erkesztés

en: _Insert
hu: Be_szúrás

en: Configure Paper...
hu: Papír beállítása...

en: configure paper
hu: papír beállítása

en: configure print command
hu: nyomtató parancs beállítása

en: New
hu: Új

en: New File
hu: Új fájl

en: Open  ...
hu: Megnyitás ...

en: Open a file
hu: Fájl megnyitása

en: Save  ...
hu: Mentés ...

en: Save a file
hu: Fájl mentése

en: Save As  ...
hu: Mentés mint ...

en: Print
hu: Nyomtatás

en: print file
hu: fájl nyomtatása

en: Copy
hu: Másolás

en: copy - Ctrl + C
hu: másolás - Ctrl + C

en: Paste
hu: Beillesztés

en: paste - Ctrl + V
hu: beillesztés - Ctrl + V

en: Delete block
hu: Blokk törlése

en: delete block - Ctrl + X
hu: blokk törlése - Ctrl + X

en: Insert block
hu: Blokk beszúrása

en: insert block
hu: blokk beszúrása

en: Empty block
hu: Üres blokk

en: empty block - Ctrl + E
hu: üres blokk - Ctrl + E

en: Export MIDI  ...
hu: MIDI export ...

en: export a midi file
hu: exportálás midi fájlba

en: Write a png image
hu: PNG kép írása

en: Export P_S ...
hu: P_S export ...

en: Write PostScript
hu: PostScript írása

en: Remove last page
hu: Utolsó lap törlése

en: remove the last page
hu: az utolsó lap törlése

en: About NtEd
hu: NtEd névjegy

en: License
hu: Licenc

en: E_xit
hu: Kilépés

en: Exit the program
hu: Kilépés a programból

en: play
hu: lejátszás

en: voices in different colors
hu: más színű szólamok

en: Zoom in Ctrl + +
hu: Nagyítás Ctrl + +

en: Zoom out Ctrl + -
hu: Kicsinyítés Ctrl + -

en: Undo Ctrl + z
hu: Vissza Ctrl + z

en: Redo Ctrl + y
hu: Újra Ctrl + y

en: Page Mode - p
hu: Lap mód - p

en: key
hu: módosító

en: Cannot replay because could not open ALSA sequencer
hu: A lejátszás nem sikerült, mert nem sikerült megnyitni az ALSA szekvenszert.

en: Save Changes ?
hu: Mented a változásokat?

en: Cannot open %s for writing
hu: %s nem nyitható meg írásra

en: Save score
hu: Kotta mentése

en: File %s already exists. Overwrite ?
hu: %s fájl létezik. Felülírod?

en: Please select a note or rest!
hu: Válassz egy hangjegyet vagy szünetjelet!

en: please select a note or rest first
hu: először válassz egy hangot vagy szünetet

en: Open score
hu: Kotta megnyitása

en: Cannot open %s for reading
hu: %s nem nyitható meg olvasásra

en: Cannot list midi ports because could not open ALSA sequencer
hu: A midi portok nem listázhatók, mert nem tudta megnyitni az ALSA szekvenszert

en: Font selection - Measure numbers
hu: Betűválasztás - ütemszámok

en: Create Postscript
hu: Postscript létrehozása

en: Usage: %s [<filename>.ntd]
hu: Használat: %s [<fájlnév>.ntd]

en: Piano 1
hu: Zongora 1

en: Piano 2
hu: Zongora 2

en: Piano 3
hu: Zongora 3

en: E.Piano 1
hu: E.Zongora 1

en: E.Piano 2
hu: E.Zongora 2

en: Harpsichord
hu: Csembaló

en: Celesta
hu: Cseleszta

en: Vibraphone
hu: Vibrafon

en: Xylophone
hu: Xilofon

en: Tubular Bells
hu: Csőharang

en: Organ 1
hu: Orgona 1

en: Organ 2
hu: Orgona 2

en: Organ 3
hu: Orgona 3

en: Harmonica
hu: Harmonika

en: Jazz Guitar
hu: Jazz Gitár

en: Synth Bass 1
hu: Szinti Basszus 1

en: Synth Bass 2
hu: Szinti Basszus 2

en: Violin
hu: Hegedű

en: Viola
hu: Brácsa

en: Cello
hu: Cselló

en: Contrabass
hu: Bőgő

en: Tremolo Strings
hu: Vonóstremoló

en: Harp
hu: Hárfa

en: Timpani
hu: Üstdob

en: Strings
hu: Vonósok

en: Synth Strings 1
hu: Szinti vonósok 1

en: Synth Strings 2
hu: Szinti vonósok 2

en: Choir Aahs
hu: Kórus A

en: Voice Oohs
hu: Énekhang O

en: Synth Vox
hu: Szinti énekhang

en: Orchestra Hit
hu: Zenekari ütés

en: Trumpet
hu: Trombita

en: Trombone
hu: Harsona

en: Mute Trumpet
hu: Szordinált trombita

en: French Horns
hu: Franciakürt

en: Brass
hu: Rezesek

en: Synth Brass 1
hu: Szinti rezesek 1

en: Synth Brass 2
hu: Szinti rezesek 2

en: Soprano Sax
hu: Szopránszaxofon

en: Alto Sax
hu: Altszaxofon

en: Tenor Sax
hu: Tenorszaxofon

en: Baritone Sax
hu: Baritonszaxofon

en: Oboe
hu: Oboa

en: English Horn
hu: Angolkürt

en: Bassoon
hu: Fagott

en: Clarinet
hu: Klarinét

en: Piccolo
hu: Pikkoló

en: Flute
hu: Fuvola

en: Recorder
hu: Furulya

en: Pan Flute
hu: Pánsíp

en: Shakuhachi
hu: Sakuhacsi

en: Whistle
hu: Síp

en: Ocarina
hu: Okarína

en: Square Wave
hu: Négyzetes hullám

en: Saw Wave
hu: Fűrészfogú hullám

en: Ice Rain
hu: Jégeső

en: Soundtrack
hu: Hangsáv

en: Crystal
hu: Kristály

en: Atmosphere
hu: Atmoszféra

en: Brightness
hu: Ragyogás

en: Goblin
hu: Manó

en: Echo Drops
hu: Visszhang

en: Star Theme
hu: Csillag téma

en: Sitar
hu: Szitár

en: Banjo
hu: Bendzsó

en: Shamisen
hu: Samiszen

en: Bagpipe
hu: Duda

en: Cannot open ALSA MIDI sequencer --> replay won't work :-((
    Try (as root)
    modprobe snd-seq-midi
    and restart NtEd
    Perhaps this helps(?)
hu: Nem tudom megnyitni az ALSA MIDI szekvenszert --> a lejátszás nem működik :-((
    Próbáld ezt (mint root)
    modprobe snd-seq-midi
    és indítsd újra az NtEd programot
    Lehet, hogy ez segít(?)

en: Paper
hu: Papír

en: paper type
hu: papír típusa

en: orientation
hu: irány

en: portrait
hu: portré

en: landscape
hu: tájkép

en: MIDI ports
hu: MIDI portok

en: no
hu: nincs

en: midi echo
hu: midi visszhang

en: Print command
hu: Nyomató parancs

en: print command
hu: nyomtató parancs

en: G flat Major; e flat minor
hu: Gesz dúr; esz moll

en: D flat Major; b flat minor
hu: Desz dúr; b moll

en: A flat Major; f minor
hu: Asz dúr; f moll

en: E flat Major; c minor
hu: Esz dúr; c moll

en: B flat Major; g minor
hu: B dúr; g moll

en: F Major; d minor
hu: F dúr; d moll

en: C Major; a minor
hu: C dúr; a moll

en: G Major; e minor
hu: G dúr; e moll

en: D Major; b minor
hu: D dúr; h moll

en: A Major; f sharp minor
hu: A dúr; fisz moll

en: E Major; c sharp minor
hu: E dúr; cisz moll

en: B Major; g sharp minor
hu: H dúr; gisz moll

en: F sharp Major; d sharp minor
hu: Fisz moll; disz moll

en: clef
hu: kulcs

en: time signature
hu: ütemmutató

en: Numerator:
hu: Számláló:

en: Denominator:
hu: Nevező:

en: tempo
hu: tempó

en: volume
hu: hangerő

en: instruments
hu: hangszerek

en: channel
hu: csatorna

en: item
hu: elem

en: Score
hu: Kotta

en: method 2
hu: 2. mód

en: Insert blocks
hu: Blokkok beszúrása

en: block count:
hu: blokk szám:

en: Measure type
hu: Ütem típus

en: measure type
hu: ütem típus

en: alternative 1
hu: 1. variáns

en: alternative 2
hu: 2. variáns

en: enable timesig
hu: metrum bekapcsolása

en: delete timesig
hu: metrum törlése
