ntfs-config - en to el translation catalogue (31 entries)

en: Insufficient rights
el: Ελλιπή δικαιώματα

en: You need administrative rights to start this application.
el: Χρειάζεστε δικαιώματα διαχειρηστή για να έχετε το δικαίωμα να εκκινήσετε αυτή την εφαρμογή.

en: Read/Write NTFS driver not installed
el: Ο οδηγός για εγγραφή/ανάγνωση NTFS δεν είναι εγκατεστημένος

en: In order to enable write support for your NTFS devices, you'll need first to install the ntfs-3g driver.
    If your distribution don't provide it, you can get it from :
    http://www.ntfs-3g.org
el: Γισ να μπορέσετε να γράψετε στις NTFS συσκευές σας, θα χρειαστείτε πρώτα να εγκαταστήσετε τον οδηγό ntfs-3g.
    Αν η διανομή σας δεν το παρέχει, μπορείτε να τον αποκτήσετε από την διεύθυνση:
    http://www.ntfs-3g.org

en: <b>NTFS write support configuration tool</b>
el: Εργαλείο ρύθμισης υποστήριξης εγγραφής NTFS

en: <big><b>New partitions detected</b></big>
el: <big><b>Βρέθηκαν νέες κατατμήσεις</b></big>

en: Advanced Configuration
el: Προχωρημένες Ρυθμίσεις

en: Alternatively you can configure them 
    automatically with the "Auto Configure" button
el: Εναλλακτικά μπορείτε να τα ρυθμίσετε 
    αυτόματα με το κουμπί "Αυτόματη Ρύθμιση"

en: Applying changes.
    Please wait until the process finishes.
el: Εφαρμογή αλλαγών
    Παρακαλώ περιμένετε μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία

en: Auto Configure
el: Αυτόματη Ρύθμιση

en: Enable write support for external device
el: Ενεργοποίηση υποστήριξης εγγραφής σε εξωτερική συσκευή

en: Enable write support for internal device
el: Ενεργοποιεί την υποστήριξη για εγγραφή σε εσωτερική συσκευή

en: Enable/disable write support for NTFS with a simple click.
el: Ενεργοποιήστε/ απενεργοποιήστε την υποστήριξη για εγγραφή με ένα κλικ

en: NTFS Configuration Tool
el: Εργαλείο Ρύθμισης NTFS

note: Add new devices in the treeview
en: <Enter a mount point>
el: <Εισάγετε σημείο προσάρτησης>

en: Add
el: Προσθήκη

en: Device
el: Συσκευή

en: Mount Point
el: Σημείο προσάρτησης

en: Writable
el: Εγγράψιμο

en: Mount point
el: Σημείο προσάρτησης

en: Total
el: Σύνολο

en: Used
el: Σε χρήση

en: All changes that you just made will be lost.
    Do you want to continue?
el: Όλες οι αλλαγές που πραγματοποιήσατε θα χαθούν.
    Σίγουρα θέλετε να συνεχίσετε;

en: You disabled the following devices:
el: Απενεργοποιήσατε τις ακόλουθες συσκευές:

en: Reboot require
el: Απαιτήται επανεκκίνηση

en: In order to apply all your changes,
    you'll need to reboot your computer.
el: Για να εφαρμοστούν οι αλλαγές σας,
    θα πρέπει να επανεκκινήσετε τον υπολογιστή σας.

en: Applying changes
el: Γίνεται εφαρμογή αλλαγών

en: Unmounting failed
el: Η αποπροσάρτηση απέτυχε

en: The filesystem might be temporary buzy. Wait few seconds and retry.
el: Το σύστημα αρχείων μπορεί να είναι απασχολημένο προσωρινά. Περιμένετε μερικά δευτερόλεπτα και ξαναδοκιμάστε.

en: You can try one of the following action:
el: Μπορείτε να δοκιμάστε μια από τις ακόλουθες ενέργειες:

en: Don't use the '%s' option
el: Μην χρησιμοποιείτε την επιλογή '%s'
