obconf 2.0.3 - en to hr translation catalogue (134 entries)

en: Openbox Configuration Manager
hr: Openbox Upravitelj Konfiguracije

en: <span weight="bold">Theme</span>
hr: <span weight="bold">Tema</span>

en: _Install a new theme...
hr: _Instaliraj novu temu...

en: Create a theme _archive (.obt)...
hr: Kreiraj _arhivu teme (.obt)...

en: Theme
hr: Tema

en: <span weight="bold">Windows</span>
hr: <span weight="bold">Prozori</span>

en: _Windows retain a border when undecorated
hr: _Prozori zadržavaju obrub kada su neukrašeni

en: A_nimate iconify and restore
hr: A_nimiraj ikoniziranje i vraćanje

en: <span weight="bold">Window Titles</span>
hr: <span weight="bold">Naslovi Prozora</span>

en: _Button order:
hr: _Redoslijed dugmadi:

en: N - The window's icon
    D - The all-desktops (sticky) button
    S - The shade (roll up) button
    L - The label (window title)
    I - The iconify (minimize) button
    M - The maximize button
    C - The close button
hr: N - Ikona prozora
    D - Dugme sve radne površine
    S - Dugme skrivanja
    L - Oznaka (naslov prozora)
    I - Dugme minimizacije
    M - Dugme maksimizacije
    C - Dugme izlaza

en: Window icon
    Window label (Title)
    Iconify (Minimize)
    Maximize
hr: Ikona prozora
    Oznaka prozora (Naslov)
    Minimiziranje
    Maskimiziranje

en: Close
    Shade (Roll up)
    Omnipresent (On all desktops)
hr: Izlaz
    Skrivanje
    Svuda prisutan (Na svim radnim površinama)

en: <span weight="bold">Fonts</span>
hr: <span weight="bold">Fontovi</span>

en: _Active window title:
hr: _Aktivni naslov prozora:

en: _Inactive window title:
hr: _Neaktivni naslov prozora:

en: Menu _header:
hr: Zaglavlje _izbornika:

en: _Menu Item:
hr: _Stavka Izbornika:

en: Appearance
hr: Izgled

en: <span weight="bold">Focusing Windows</span>
hr: <span weight="bold">Fokusiranje Prozora</span>

en: Focus _new windows when they appear
hr: Fokusiraj _nove prozore kada se pojave

en: <span weight="bold">Placing Windows</span>
hr: <span weight="bold">Smještaj Prozora</span>

en: _Place new windows under the mouse pointer
hr: _Postavi nove prozore ispod pokazivača miša

en: _Center new windows when they are placed
hr: _Centriraj nove prozore kada su postavljeni

en: Prefer to place new windows _on:
hr: Preferiraj postavljanje novih prozora na:

en: All monitors
hr: Sve monitore

en: The active monitor
hr: Aktivni monitor

en: The monitor with the mouse
hr: Monitor sa pokazivačem miša

en: Windows
hr: Prozori

en: <span weight="bold">Moving and Resizing Windows</span>
hr: <span weight="bold">Premještanje i Mijenjanje Veličine Prozora</span>

en: Update the window contents while _resizing
hr: Ažuriraj sadržaj prozora prilikom _mijenjanja veličine

en: Drag _threshold distance:
hr: Pomicanje _praga udaljenosti:

en: Amount of resistance against other _windows:
hr: Količina otpora naspram drugih _prozora:

en: Amount of resistance against screen _edges:
hr: Količina otpora naspram rubova _ekrana:

en: _Switch desktops when moving a window past the screen edge
hr: _Zamijeni radne površine kod pomicanja prozora preko ruba zaslona

en: _Amount of time to wait before switching:
hr: _Vrijeme čekanja prije zamjene:

en: <span weight="bold">Information Dialog</span>
hr: <span weight="bold">Informativni Dijalog</span>

en: Show _information dialog:
hr: Prikaži _informacijski dijalog:

en: When resizing terminal windows
hr: Kod mijenjanja veličine prozora terminala

en: Always
hr: Uvijek

en: Never
hr: Nikad

en: Information dialog's _position:
hr: Pozicija dijaloga _informacije:

en: Centered on the window
hr: Centrirano na prozoru

en: Above the window
hr: Iznad prozora

en: Fixed position on screen
hr: Fiksirana pozicija na zaslonu

en: Fixed _x position:
hr: Fiksirana _x pozicija:

en: Centered
hr: Centrirano

en: From left edge
hr: Od lijevog ruba

en: From right edge
hr: Od desnog ruba

en: Fixed _y position:
hr: Fiksirana _y pozicija:

en: From top edge
hr: Od donjeg ruba

en: From bottom edge
hr: Od gornjeg ruba

en: Move & Resize
hr: Pomicanje & Promjena

en: _Focus windows when the mouse pointer moves over them
hr: _Fokusiraj prozore kada pokazivač miša prijeđe preko njih

en: Move focus under the mouse when _switching desktops
hr: Pomakni fokus ispod miša kod _mijenjanja radnih površina

en: Move focus _under the mouse when the mouse is not moving
hr: Pomakni fokus _ispod miša kada se miš ne miče

en: _Raise windows when the mouse pointer moves over them
hr: _Povećaj prozore kada pokazivač miša prijeđe preko njih

en: _Delay before focusing and raising windows:
hr: _Odgodi prije fokusiranja i povećanja prozora:

en: <span weight="bold">Titlebar</span>
hr: <span weight="bold">Naslovna Traka</span>

en: Double click on the _titlebar:
hr: Dvoklik na naslovnu _traku:

en: Maximizes the window
hr: Maksimizira prozor

en: Shades the window
hr: Skriva prozor

en: Double click ti_me:
hr: Vrijeme dvo_klika:

en: Mouse
hr: Miš

en: <span weight="bold">Desktops</span>
hr: <span weight="bold">Radne Površine</span>

en: _Show a notification when switching desktops
hr: _Prikaži obavijest kod promjene radnih površina

en: _Amount of time to show the notification for:
hr: _Vrijeme prikazivanja obavijesti:

en: _Number of desktops:
hr: _Broj radnih površina:

en: _Desktop names:
hr: _Imena radnih površina:

en: Desktops
hr: Radne Površine

en: <span weight="bold">Desktop Margins</span>
hr: <span weight="bold">Margine Radnih Površina</span>

en: Desktop margins are reserved areas on the edge of your screen.  New windows will not be placed within a margin, and maximized windows will not cover them.
hr: Margine radnih površina su rezervirana područja na rubu vašeg zaslona.  Novi prozori neće biti smješteni unutar margine i maksimizirani prozori ih neće prekriti.

en: _Top
hr: _Vrh

en: _Left
hr: _Lijevo

en: _Right
hr: _Desno

en: _Bottom
hr: _Dno

en: Margins
hr: Margine

en: The dock is a special container for "dockapps", or dock applications.  It is not visible on screen until a dockapp is run.  Dockapps can be used to show things like a clock, or to provide you with a system tray.
hr: Dock je specijalni spremnik za "dokappps" ili dock aplikacije. Nije vidljiv na zaslonu dok je dockapp pokrenut. Dockapps može biti korišten za prikaz stvari kao sat ili vam može pružiti sustavsku traku.

en: <span weight="bold">Position</span>
hr: <span weight="bold">Pozicija</span>

en: _Position:
hr: _Pozicija:

en: Top Left
hr: Gore Lijevo

en: Top
hr: Vrh

en: Top Right
hr: Gore Desno

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desno

en: Bottom Left
hr: Dolje Lijevo

en: Bottom
hr: Dno

en: Bottom Right
hr: Dolje Desno

en: Floating
hr: Plutajući

en: _Floating position:
hr: _Plutajuća pozicija:

en: Allow _windows to be placed within the dock's area
hr: Dopusti _prozorima smještanje unutar dock prostora

en: _Orientation:
hr: _Orijentacija:

en: Vertical
hr: Vertikalna

en: Horizontal
hr: Horizontalna

en: <span weight="bold">Stacking</span>
hr: <span weight="bold">Grupiranje</span>

en: Keep dock _above other windows
hr: Drži dock _iznad drugih prozora

en: A_llow dock to be both above and below windows
hr: D_opusti da dock bude i iznad i ispod prozora

en: Keep dock _below other windows
hr: Drži dock _ispod drugih prozora

en: <span weight="bold">Hiding</span>
hr: <span weight="bold">Skrivanje</span>

en: _Hide off screen
hr: _Sakri zaslon

en: _Delay before hiding:
hr: _Odgodi prije skirvanja:

en: Delay before _showing:
hr: Odgodi prije _pokazivanja:

en: Abo_ut
hr: O _ObConf

en: About ObConf
hr: O ObConf

en: <span weight="bold" size="xx-large">ObConf VERSION</span>
hr: <span weight="bold" size="xx-large">ObConf VERZIJA</span>

en: A preferences manager for Openbox
hr: Upravitelj postavki za Openbox

en: window1
hr: prozor1

en: <span weight="bold">Press the key you wish to bind...</span>
hr: <span weight="bold">Pritisnite tipku kojoj želite dodijeliti vrijednost...</span>

en: Syntax: obconf [options] [ARCHIVE.obt]
hr: Sintaksa: obconf [opcije] [ARHIVA.obt]

en: 
    Options:
hr: 
    Opcije:

en:   --help                Display this help and exit
hr:   --help                Pokaži ovu pomoć i izađi

en:   --version             Display the version and exit
hr:   --version             Poakži verziju i izađi

en:   --install ARCHIVE.obt Install the given theme archive and select it
hr:   --install ARHIVU.obt Instalira navedenu temu i odabira je

en:   --archive THEME       Create a theme archive from the given theme directory
hr:   --archive THEME       Kreira arhivu teme iz navedenog direktorija tema

en:   --config-file FILE    Specify the path to the config file to use
hr:   --config-file FILE    Specificira putanju prema konfiguracijskoj datoteci za korištenje

en: 
    Please report bugs at %s
hr: 
    Molimo prijavite grešku u programu na %s

en: --install requires an argument
hr: --install zahtjeva argument

en: --archive requires an argument
hr: --archive zahtjeva argument

en: --config-file requires an argument
hr: --config-file zahtjeva argument

en: Failed to load the obconf.glade interface file. You have probably failed to install ObConf properly.
hr: Neuspio pokušaj pokretanja obconf.glade datoteke. Vjerojatno niste dobro instalirali ObConf.

en: Failed to load an rc.xml. You have probably failed to install Openbox properly.
hr: Neuspio pokušaj pokretanja rc.xml. Vjerojatno niste dobro instalirali ObConf.

en: Error while parsing the Openbox configuration file.  Your configuration file is not valid XML.
    
    Message: %s
hr: Pogreška prilikom analiziranja Openbox konfiguracijske datoteke. Vaša konfiguracijska datoteka nije ispravan XML.
    
    Poruka: %s

en: (Unnamed desktop)
hr: (Neimenovana radna površina)

en: Choose an Openbox theme
hr: Odaberi Openbox temu

en: Openbox theme archives
hr: Openbox arhive tema

en: "%s" was installed to %s
hr: "%s" je instaliran u %s

en: "%s" was successfully created
hr: "%s" je uspješno kreiran

en: Unable to create the theme archive "%s".
    The following errors were reported:
    %s
hr: Nemoguće je kreirati arhivu teme "%s".
    Došlo je do sljedećih grešaka:
    %s

en: Unable to run the "tar" command: %s
hr: Nemoguće je pokrenuti "tar" naredbu: %s

en: Unable to create directory "%s": %s
hr: Nemoguće je kreirati direktorij "%s": %s

en: "%s" does not appear to be a valid Openbox theme directory
hr: "%s" nije ispravan Openbox direktorij tema

en: Unable to move to directory "%s": %s
hr: Nemoguće je uću u direktorij "%s": %s

en: Unable to extract the file "%s".
    Please ensure that "%s" is writable and that the file is a valid Openbox theme archive.
    The following errors were reported:
    %s
hr: Nemoguće je raspakirati datoteku "%s".
    Molimo provjerite da je "%s" moguć za pisanje i da je datoteka ispravna Openbox arhiva tema.
    Došlo je do sljedećih grešaka:
    %s

en: Custom actions
hr: Korisničke akcije
