Obconf - en to hu translation catalogue (136 entries)

en: Openbox Configuration Manager
hu: Openbox Konfiguráció Kezelő

en: <span weight="bold">Theme</span>
hu: <span weight="bold">Téma</span>

en: _Install a new theme...
hu: Új téma telepítése...

en: Create a theme _archive (.obt)...
hu: Téma _archiv készítése (.obt)...

en: Theme
hu: Téma

en: <span weight="bold">Windows</span>
hu: <span weight="bold">Ablakok</span>

en: _Windows retain a border when undecorated
hu: Az ablakok visszatartják a keretet ha dekorálatlan

en: A_nimate iconify and restore
hu: A_nimáld az ikonizálást és visszaállítását

en: <span weight="bold">Window Titles</span>
hu: <span weight="bold">Ablakcímek</span>

en: _Button order:
hu: Gom_bsorrend:

en: Window icon
    Window label (Title)
    Iconify (Minimize)
    Maximize
hu: Abak ikon
    Ablak cimke (Cím)
    Ikonizál (Minimalizálás)
    Maximál

en: Close
    Shade (Roll up)
    Omnipresent (On all desktops)
hu: Bezár
    Árnyékol (Felgördítés)
    Omniprezentáció (Jelen az összes asztalon)

en: <span weight="bold">Fonts</span>
hu: <span weight="bold">Betűk</span>

en: _Active window title:
hu: _Aktív ablakcím:

en: _Inactive window title:
hu: _Inaktív ablakcím:

en: Menu _header:
hu: Menü fejléc:

en: _Menu Item:
hu: _Menü elem:

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: <span weight="bold">Focusing Windows</span>
hu: <span weight="bold">Ablak fókusz</span>

en: Focus _new windows when they appear
hu: Fókuszáljon az új ablakra amikor előtűnik

en: <span weight="bold">Placing Windows</span>
hu: <span weight="bold">Ablakok elhelyezése</span>

en: _Place new windows under the mouse pointer
hu: Helyezze az új ablakokat az egérkurzor alá

en: _Center new windows when they are placed
hu: Központosítja az új ablakokat amikor elhelyezik

en: Prefer to place new windows _on:
hu: Az új ablakok elhelyezését előnyben részesíti ide:

en: All monitors
hu: Az összes kijelzőn

en: The active monitor
hu: Az aktív kijelzőn

en: The monitor with the mouse
hu: A kijelzőn egérrel

en: Windows
hu: Ablakok

en: <span weight="bold">Moving and Resizing Windows</span>
hu: <span weight="bold">Ablakok mozgatása és elhelyezése</span>

en: Update the window contents while _resizing
hu: Ablak tartalom frissítése miközben átmé_retezi

en: Drag _threshold distance:
hu: Húzás távolsági különbözet:

en: Amount of resistance against other _windows:
hu: Többi ablakkal szemben ellenállás mennyisége:

en: Amount of resistance against screen _edges:
hu: Szélellenállás mennyisége képernyő széléhez

en: _Switch desktops when moving a window past the screen edge
hu: Váltson asztalt, ha egy ablakot túlmozgat a képernyő szélén

en: _Amount of time to wait before switching:
hu: Vár_akozási idő mennyisége mielőtt vált:

en: <span weight="bold">Information Dialog</span>
hu: <span weight="bold">Információs párbeszédablak</span>

en: Show _information dialog:
hu: _Információs  ablak megjelenítése

en: When resizing terminal windows
hu: Amikor terminálablakokat átméretezi

en: Always
hu: Mindig

en: Never
hu: Soha

en: Information dialog's _position:
hu: Információs párbeszédablak _pozíciója:

en: Centered on the window
hu: Ablakon középen

en: Above the window
hu: Ablak felett

en: Fixed position on screen
hu: Rögzített pozíció a képernyőn

en: Fixed _x position:
hu: Rögzített _x pozíció:

en: Centered
hu: Középen

en: From left edge
hu: Bal éltől

en: From right edge
hu: Jobb éltől

en: Fixed _y position:
hu: Rögzített_y pozíció:

en: From top edge
hu: Felső éltől

en: From bottom edge
hu: Alsó éltől

en: Move & Resize
hu: Mozgatás & Átméretezés

en: _Focus windows when the mouse pointer moves over them
hu: Ablak fókuszban, ha az egérmutató fölé érkezik

en: Move focus under the mouse when _switching desktops
hu: Fókusz mozgatá_sa az egér alá, ha asztalok közt vált

en: Move focus _under the mouse when the mouse is not moving
hu: Fókusz mozgatása az egér alá, ha az egér mozdulatlan

en: _Raise windows when the mouse pointer moves over them
hu: Ablakok kiemelése ha az egérkurzor fölé érkezik

en: _Delay before focusing and raising windows:
hu: Késés mielőtt a fókusz kiemelné az ablakot:

en: <span weight="bold">Titlebar</span>
hu: <span weight="bold">Címsor</span>

en: Double click on the _titlebar:
hu: Dupla kattintás a címsoron:

en: Maximizes the window
hu: Ablak maximalizálása

en: Shades the window
hu: Ablak árnyékolása

en: Double click ti_me:
hu: Dupla kattintási időköz:

en: Mouse
hu: Egér

en: <span weight="bold">Desktops</span>
hu: <span weight="bold">Asztalok</span>

en: _Show a notification when switching desktops
hu: Értesíté_s megjelenítése asztalváltáskor

en: _Amount of time to show the notification for:
hu: Eltelt idő míg az értesítés megjelenik ehhez:

en: _Number of desktops:
hu: Asztalok száma:

en: _Desktop names:
hu: Asztalnevek:

en: Desktops
hu: Asztalok

en: <span weight="bold">Desktop Margins</span>
hu: <span weight="bold">Asztali margók</span>

en: Desktop margins are reserved areas on the edge of your screen.  New windows will not be placed within a margin, and maximized windows will not cover them.
hu: Asztali margók foglalt területek a képernyő szélén. Az új ablakok ezen belülre kerülnek, és a maximalizált ablakok nem takarják ki.

en: _Top
hu: Felső

en: _Left
hu: Bal

en: _Right
hu: Jobb

en: _Bottom
hu: Alsó

en: Margins
hu: Margók

en: <span weight="bold">Dock</span>
hu: <span weight="bold">Dokk</span>

en: The dock is a special container for "dockapps", or dock applications.  It is not visible on screen until a dockapp is run.  Dockapps can be used to show things like a clock, or to provide you with a system tray.
hu: A dokk egy speciális tároló "dockapps", vagy dokkprogramokhoz. Ez addig nem látható míg legalább egy dokkprogram nem fut. Dokkprogramok alkalmazhatóak apróbb funkciók megjelenítésére, mint óra, tálca,

en: <span weight="bold">Position</span>
hu: <span weight="bold">Pozicionálás</span>

en: _Position:
hu: _Pozíció:

en: Top Left
hu: Balra fent

en: Top
hu: Fent

en: Top Right
hu: Jobbra fent

en: Left
hu: Balra

en: Right
hu: Jobbra

en: Bottom Left
hu: Balra lent

en: Bottom
hu: Lent

en: Bottom Right
hu: Jobbra lent

en: Floating
hu: Lebegő

en: _Floating position:
hu: _Lebegő pozíció:

en: Allow _windows to be placed within the dock's area
hu: Ablakok megjelenésének engedélyezése a dokk területén belül

en: _Orientation:
hu: _Orientáció:

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: <span weight="bold">Stacking</span>
hu: <span weight="bold">Halmozás</span>

en: Keep dock _above other windows
hu: Tartsa a dokkot a többi _ablak felett

en: A_llow dock to be both above and below windows
hu: Dokk _láthatása mind ablak alatt és felett

en: Keep dock _below other windows
hu: Dokkot tartsa a tö_bbi ablak alatt

en: <span weight="bold">Hiding</span>
hu: <span weight="bold">Elrejtés</span>

en: _Hide off screen
hu: Elrejtés a képernyőről

en: _Delay before hiding:
hu: Késés mielőtt elrejti:

en: Delay before _showing:
hu: Késés mielőtt megjelenik:

en: Dock
hu: Dokk

en: Abo_ut
hu: A Programról

en: About ObConf
hu: Az Obconf-ról

en: <span weight="bold" size="xx-large">ObConf VERSION</span>
hu: <span weight="bold" size="xx-large">ObConf VERZIÓ</span>

en: A preferences manager for Openbox
hu: Egy beállításkezelő Openbox-hoz

en: window1
hu: ablak1

en: <span weight="bold">Press the key you wish to bind...</span>
hu: <span weight="bold">Nyomja meg a gombot amit hozzárendel...</span>

en: Copyright (c)
hu: Szerzői jog (c)

en: Syntax: obconf [options] [ARCHIVE.obt]
hu: Szintaxis: obconf [opciók] [ARCHIV.obt]

en: 
    Options:
hu: 
    Opciók:

en:   --help                Display this help and exit
hu:   --help                Ezen súgó megjelenítése és kilépés

en:   --version             Display the version and exit
hu:   --version             Verzió megjelenítése és kilépés

en:   --install ARCHIVE.obt Install the given theme archive and select it
hu:   --install ARCHIVE.obt Telepíti a megadott témát és aktiválja

en:   --archive THEME       Create a theme archive from the given theme directory
hu:   --archive THEME       Téma archív készítése a megadott könyvtárból

en:   --config-file FILE    Specify the path to the config file to use
hu:   --config-file FILE    Meghatározza a használni kívánt konfigurációs fájl elérési útját

en: 
    Please report bugs at %s
hu: 
    Kérem jelentse a hibákat itt: %s

en: --install requires an argument
hu: --install paramétert igényel

en: --archive requires an argument
hu: --archive paramétert igényel

en: --config-file requires an argument
hu: --config-file paramétert igényel

en: Failed to load the obconf.glade interface file. You have probably failed to install ObConf properly.
hu: A kezelőfelület obconf.glade fájl betöltése nem sikerült. Valószínűleg az Obconf telepítése nem volt precíz.

en: Failed to load an rc.xml. You have probably failed to install Openbox properly.
hu: Az rc.xml leíró betöltése nem sikerült. Valószínűleg az Openbox telepítése nem volt precíz.

en: Error while parsing the Openbox configuration file.  Your configuration file is not valid XML.
    
    Message: %s
hu: Hiba az Openbox konfigurációs fájl értelmezésekor. A konfigurációs fájl nem érvényes XML fájl.
    
    Üzenet: %s

en: (Unnamed desktop)
hu: (Névtelen asztal)

en: Choose an Openbox theme
hu: Válasszon egy Openbox témát

en: Openbox theme archives
hu: Openbox téma archív lista

en: "%s" was installed to %s
hu: "%s" telepítésre került ide: %s

en: "%s" was successfully created
hu: "%s" sikeresen elkészült

en: Unable to create the theme archive "%s".
    The following errors were reported:
    %s
hu: A "%s" téma archív elkészítése enm sikerült.
    A következő hibák jelentek meg:
    %s

en: Unable to run the "tar" command: %s
hu: A "tar" parancs futtatása nem sikerült: %s

en: Unable to create directory "%s": %s
hu: A "%s" könyvtár elkészítése nem sikerült: %s

en: "%s" does not appear to be a valid Openbox theme directory
hu: A "%s" nem tűnik érvényes Openbox téma könyvtárnak

en: Unable to move to directory "%s": %s
hu: A "%s" mappába mozgatás meghiúsult: %s

en: Unable to extract the file "%s".
    Please ensure that "%s" is writable and that the file is a valid Openbox theme archive.
    The following errors were reported:
    %s
hu: A megadott fájl kibontása  "%s" nem sikerült.
    Kérem, bizonyosodjon meg, hogy a(z) "%s" fájl írható, és érvényes Openbox téma archív.
    A következő hibák jelenkeztek:
    %s

en: Custom actions
hu: Egyéni műveletek
