obconf 2.0.3 - en to no translation catalogue (108 entries)

en: Openbox Configuration Manager
no: Openbox Konfigurasjonsbehandler

en: <span weight="bold">Theme</span>
no: <span weight="bold">Tema</span>

en: _Install a new theme...
no: _Installér et nytt tema...

en: Create a theme _archive (.obt)...
no: Opprett et tema-_arkiv (.obt)...

en: Theme
no: Tema

en: <span weight="bold">Windows</span>
no: <span weight="bold">Vinduer</span>

en: _Windows retain a border when undecorated
no: _Vinduer beholder en ramme når de er udekorerte

en: A_nimate iconify and restore
no: A_nimer minimering og gjenoppretting

en: <span weight="bold">Window Titles</span>
no: <span weight="bold">Vindustitler</span>

en: _Button order:
no: _Knapp-rekkefølge

en: N - The window's icon
    D - The all-desktops (sticky) button
    S - The shade (roll up) button
    L - The label (window title)
    I - The iconify (minimize) button
    M - The maximize button
    C - The close button
no: N - Vinduets ikon
    D - Knapp for alle skrivebord (sticky)
    S - Knapp for å rulle opp vinduet
    L - Vindustittel
    I - Knapp for å minimisere vinduet
    M - Knapp for å maksimere vinduet
    C - Knapp for å lukke vinduet

en: <span weight="bold">Fonts</span>
no: <span weight="bold">Skrifttyper</span>

en: _Active window title:
no: _Aktiv vindustittel:

en: _Inactive window title:
no: _Inaktiv vindustittel:

en: Menu _header:
no: Vindus_overskrift:

en: _Menu Item:
no: _Menyalternativ:

en: Appearance
no: Utseende

en: <span weight="bold">Focusing Windows</span>
no: <span weight="bold">Vindusfokus</span>

en: Focus _new windows when they appear
no: Fokuser på _nye vinduer når de vises

en: <span weight="bold">Placing Windows</span>
no: <span weight="bold">Vindusplassering</span>

en: _Place new windows under the mouse pointer
no: _Plassér nye vinduer under musepekeren

en: _Center new windows when they are placed
no: _Sentrér nye vinduer

en: Windows
no: Vinduer

en: <span weight="bold">Moving and Resizing Windows</span>
no: <span weight="bold">Flytting og Størrelsesendring av Vinduer</span>

en: Update the window contents while _resizing
no: Oppdater vinduets innhold under _størrelsesendring

en: Drag _threshold distance:
no: Dra-_terskel

en: Amount of resistance against other _windows:
no: Motstand mot andre _vinduer:

en: Amount of resistance against screen _edges:
no: Motstand mot skjerm_kanter:

en: _Switch desktops when moving a window past the screen edge
no: _Bytt skrivebord når et vindu flyttes forbi skjermkanten

en: _Amount of time to wait before switching:
no: _Forsinkelse før bytte:

en: When resizing terminal windows
no: For terminalvinduer

en: Always
no: Alltid

en: Never
no: Aldri

en: Centered on the window
no: Sentrert på vinduet

en: Above the window
no: Over vinduet

en: _Focus windows when the mouse pointer moves over them
no: _Fokusér når musepekeren beveges over vinduer

en: Move focus under the mouse when _switching desktops
no: Flytt fokus under musepekeren ved _bytting av skrivebord

en: Move focus _under the mouse when the mouse is not moving
no: Flytt fokus _under musepekeren når musen ikke flyttes

en: _Raise windows when the mouse pointer moves over them
no: _Hev vinduer når musepekeren flyttes over dem

en: _Delay before focusing and raising windows:
no: Forsinkelse før fokusering og heving av vinduer:

en: <span weight="bold">Titlebar</span>
no: <span weight="bold">Tittellinje</span>

en: Double click on the _titlebar:
no: Dobbelklikk på tittellinjen:

en: Maximizes the window
no: Maksimerer vinduet

en: Shades the window
no: Ruller opp vinduet

en: Double click ti_me:
no: Dobbelklikkstid

en: Mouse
no: Mus

en: <span weight="bold">Desktops</span>
no: <span weight="bold">Skrivebord</span>

en: _Show a notification when switching desktops
no: _Vis en melding ved skrivebordsbytte

en: _Amount of time to show the notification for:
no: Visningstid for _meldingen:

en: _Number of desktops:
no: _Antall skrivebord:

en: _Desktop names:
no: _Skrivebordsnavn

en: Desktops
no: Skrivebord

en: <span weight="bold">Desktop Margins</span>
no: <span weight="bold">Skrivebordsmarginer</span>

en: Desktop margins are reserved areas on the edge of your screen.  New windows will not be placed within a margin, and maximized windows will not cover them.
no: Skrivebordsmarginer er reserverte områder ved kantene på skjermen. Nye vinduer vil ikke bli plassert over en margin, og maksimerte vinduer vil ikke overlappe dem.

en: _Top
no: _Topp

en: _Left
no: _Venstre

en: _Right
no: _Høyre

en: _Bottom
no: _Bunn

en: Margins
no: _Marginer

en: <span weight="bold">Position</span>
no: <span weight="bold">Posisjon</span>

en: _Position:
no: _Posisjon:

en: Top Left
no: Øverst til venstre

en: Top
no: Topp

en: Top Right
no: Øverst til høyre

en: Left
no: Venstre

en: Right
no: Høyre

en: Bottom Left
no: Nederst til venstre

en: Bottom
no: Bunn

en: Bottom Right
no: Nederst til høyre

en: Floating
no: Svevende

en: _Floating position:
no: _Svevende posisjon:

en: Allow _windows to be placed within the dock's area
no: Tillat _vinduer å bli plassert i dockens område

en: _Orientation:
no: _Orientering:

en: Vertical
no: Vertikal

en: Horizontal
no: Horisontal

en: <span weight="bold">Stacking</span>
no: <span weight="bold">Stabling</span>

en: Keep dock _above other windows
no: Hold docken _over_ andre vinduer

en: A_llow dock to be both above and below windows
no: Ti_llat docken å være både over og under vinduer

en: Keep dock _below other windows
no: Hold docken _under andre vinduer

en: <span weight="bold">Hiding</span>
no: <span weight="bold">Skjuling</span>

en: _Hide off screen
no: _Skjul utenfor skjermen

en: _Delay before hiding:
no: _Forsinkelse før skjuling:

en: Delay before _showing:
no: Forsinkelse før vi_sning:

en: Abo_ut
no: _Om

en: About ObConf
no: Om ObConf

en: A preferences manager for Openbox
no: En konfigurasjonsbehandler for Openbox

en: <span weight="bold">Press the key you wish to bind...</span>
no: <span weight="bold">Trykk på knappen du ønsker å bruke...</span>

en: Syntax: obconf [options] [ARCHIVE.obt]
no: Syntaks: obconf [alternativer] [ARKIV.obt]

en: 
    Options:
no: 
    Alternativer:

en:   --help                Display this help and exit
no:   --help                Vis denne teksten og avslutt

en:   --version             Display the version and exit
no:   --version             Vis versjonsnummeret og avslutt

en:   --install ARCHIVE.obt Install the given theme archive and select it
no:   --install ARKIV.obt   Installér valgt tema-arkiv og velg det

en:   --archive THEME       Create a theme archive from the given theme directory
no:   --archive TEMA        Opprett et tema-arkiv fra oppgitt tema-katalog

en: 
    Please report bugs at %s
no: 
    Vennligst rapporter feil til %s

en: --install requires an argument
no: --install krever et argument

en: --archive requires an argument
no: --archive krever et argument

en: (Unnamed desktop)
no: (Navnløst skrivebord)

en: Choose an Openbox theme
no: Velg et Openbox-tema

en: Openbox theme archives
no: Openbox tema-arkiver

en: "%s" was installed to %s
no: "%s" ble installert i %s

en: "%s" was successfully created
no: "%s" ble opprettet

en: Unable to create the theme archive "%s".
    The following errors were reported:
    %s
no: Kan ikke lage tema-arkiv "%s".
    Følgende feil ble rapportert:
    %s

en: Unable to run the "tar" command: %s
no: Kan ikke finne "tar"-kommandoen: %s

en: Unable to create directory "%s": %s
no: Kan ikke lage katalog "%s": %s

en: "%s" does not appear to be a valid Openbox theme directory
no: "%s" ser ikke ut til å være en gyldig katalog for Openbox-temaer

en: Unable to move to directory "%s": %s
no: Kan ikke flytte til katalog "%s": %s

en: Unable to extract the file "%s".
    Please ensure that "%s" is writable and that the file is a valid Openbox theme archive.
    The following errors were reported:
    %s
no: Kan ikke pakke ut filen "%s".
    Vennligst pass på at "%s" kan skrives til og filen er et gyldig Openbox tema-arkiv.
    Følgende feil ble rapportert:
    %s

en: Custom actions
no: Egendefinerte handlinger
