obconf 2.0.3 - en to pl translation catalogue (137 entries)

en: Openbox Configuration Manager
pl: Menedżer konfiguracji Openboksa

en: <span weight="bold">Theme</span>
pl: <span weight="bold">Motyw</span>

en: _Install a new theme...
pl: _Instaluj nowy motyw

en: Create a theme _archive (.obt)...
pl: Utwórz archiwum z motywem (.obt)...

en: Theme
pl: Motyw

en: <span weight="bold">Windows</span>
pl: <span weight="bold">Okna</span>

en: _Windows retain a border when undecorated
pl: Okna _zachowują obramowanie, gdy bez dekoracji

en: A_nimate iconify and restore
pl: A_nimuj minimalizację i maksymalizację

en: <span weight="bold">Window Titles</span>
pl: <span weight="bold">Tytuły okien</span>

en: _Button order:
pl: _Kolejność przycisków:

en: N - The window's icon
    D - The all-desktops (sticky) button
    S - The shade (roll up) button
    L - The label (window title)
    I - The iconify (minimize) button
    M - The maximize button
    C - The close button
pl: N - Ikona okna
    D - Przycisk na wszystkie pulpity (przyklejony)
    S - Przycisk zwijania (rolowania)
    L - Etykieta (tytuł okna)
    I - Przycisk zwijania do ikony (minimalizacji) button
    M - Przycisk maksymalizacji
    C - Przycisk zamknięcia

en: Window icon
    Window label (Title)
    Iconify (Minimize)
    Maximize
pl: Ikona okna
    Etykieta okna (tytuł)
    Zwiń do ikony (minimalizuj)
    Maksymalizuj

en: Close
    Shade (Roll up)
    Omnipresent (On all desktops)
pl: Zamknij
    Zwiń (zroluj)
    Wszechobecne (na wszystkich pulpitach)

en: <span weight="bold">Fonts</span>
pl: <span weight="bold">Czcionki</span>

en: _Active window title:
pl: Tytuł _aktywnego okna:

en: _Inactive window title:
pl: _Tytuł nieaktywnego okna:

en: Menu _header:
pl: Nagłówek _menu:

en: _Menu Item:
pl: _Pozycja menu:

en: Appearance
pl: Wygląd

en: <span weight="bold">Focusing Windows</span>
pl: <span weight="bold">Aktywacja okien</span>

en: Focus _new windows when they appear
pl: Nowe okna aktywne

en: <span weight="bold">Placing Windows</span>
pl: <span weight="bold">Rozmieszczenie okien</span>

en: _Place new windows under the mouse pointer
pl: _Umieszczaj nowe okna pod wskaźnikiem myszy

en: _Center new windows when they are placed
pl: _Centruj nowe okna

en: Prefer to place new windows _on:
pl: Umieszczaj nowe okna _na:

en: All monitors
pl: Wszystkie monitory

en: The active monitor
pl: Aktywny monitor

en: The monitor with the mouse
pl: Monitor z myszą

en: Windows
pl: Okna

en: <span weight="bold">Moving and Resizing Windows</span>
pl: <span weight="bold">Przesuwanie i zmiana rozmiaru okien</span>

en: Update the window contents while _resizing
pl: Odświeżaj zawartość okna podczas zmiany rozmiaru

en: Drag _threshold distance:
pl: Minimalne przesunięcie:

en: Amount of resistance against other _windows:
pl: Obszar przyciągania do innych _okien:

en: Amount of resistance against screen _edges:
pl: Obszar przyciągania do brzegów _ekranu:

en: _Switch desktops when moving a window past the screen edge
pl: Zmieniaj pulpit, gdy _okno zostanie przesunięte poza brzeg ekranu

en: _Amount of time to wait before switching:
pl: _Czas, po którym nastąpi zmiana pulpitu:

en: <span weight="bold">Information Dialog</span>
pl: <span weight="bold">Okno informacji</span>

en: Show _information dialog:
pl: Pokaż okno z _informacją:

en: When resizing terminal windows
pl: Podczas zmian rozmiaru terminala

en: Always
pl: Zawsze

en: Never
pl: Nigdy

en: Information dialog's _position:
pl: Pozycja okna z informacją:

en: Centered on the window
pl: Centralnie na oknie

en: Above the window
pl: Nad oknem

en: Fixed position on screen
pl: Określona pozycja na ekranie

en: Fixed _x position:
pl: Pozycja _x:

en: Centered
pl: Centralnie

en: From left edge
pl: Od lewego rogu

en: From right edge
pl: Od prawego rogu

en: Fixed _y position:
pl: Pozycja _y:

en: From top edge
pl: Od górnej krawędzi

en: From bottom edge
pl: Od dolnej krawędzi

en: Move & Resize
pl: Przesuń i zmień rozmiar

en: _Focus windows when the mouse pointer moves over them
pl: A_ktywuj okna, gdy kursor przesuwa się nad nimi

en: Move focus under the mouse when _switching desktops
pl: Aktywuj okna pod kursorem _myszy podczas zmiany pulpitów

en: Move focus _under the mouse when the mouse is not moving
pl: Aktywuj okna pod kursorem myszy, gdy _nieruchomy

en: _Raise windows when the mouse pointer moves over them
pl: _Wywołaj na wierzch okno, gdy będzie nad nim kursor myszy

en: _Delay before focusing and raising windows:
pl: _Opóźnienie przed aktywacją i wywołaniem na wierzch okien:

en: <span weight="bold">Titlebar</span>
pl: <span weight="bold">Pasek tytułu</span>

en: Double click on the _titlebar:
pl: Podwójne kliknięcie na pasku _tytułu:

en: Maximizes the window
pl: Maksymalizuje okno

en: Shades the window
pl: Zwija okno

en: Double click ti_me:
pl: Czas po_dwójnego kliknięcia:

en: Mouse
pl: Mysz

en: <span weight="bold">Desktops</span>
pl: <span weight="bold">Pulpity</span>

en: _Show a notification when switching desktops
pl: Pokaż powiadomienie podczas _zmiany pulpitu

en: _Amount of time to show the notification for:
pl: _Przez ile czasu ma być pokazywane powiadomienie:

en: _Number of desktops:
pl: _Liczba pulpitów

en: _Desktop names:
pl: _Nazwy pulpitów:

en: Desktops
pl: Pulpity

en: <span weight="bold">Desktop Margins</span>
pl: <span weight="bold">Marginesy pulpitów</span>

en: Desktop margins are reserved areas on the edge of your screen.  New windows will not be placed within a margin, and maximized windows will not cover them.
pl: Marginesy pulpitu to obszary zarezerwowane na brzegach Twojego ekranu.  Nowe okna nie będą umieszczane w obszarze marginesu, a okna zmaksymalizowane nie zakryją go.

en: _Top
pl: _Góra

en: _Left
pl: _Lewo

en: _Right
pl: _Prawo

en: _Bottom
pl: _Dół

en: Margins
pl: Marginesy

en: <span weight="bold">Dock</span>
pl: <span weight="bold">Dok</span>

en: The dock is a special container for "dockapps", or dock applications.  It is not visible on screen until a dockapp is run.  Dockapps can be used to show things like a clock, or to provide you with a system tray.
pl: Dok to specjalne miejsce na programy dokowane.  Nie jest widoczny na ekranie, dopóki program dokowany nie zostanie uruchomiony.  Programy dokowane mogą być użyte do pokazywania rzeczy takich jak zegar, lub do udostępniania funkcjonalności zasobnika systemowego.

en: <span weight="bold">Position</span>
pl: <span weight="bold">Pozycja</span>

en: _Position:
pl: _Pozycja

en: Top Left
pl: Góra lewo

en: Top
pl: Góra

en: Top Right
pl: Dół prawo

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Bottom Left
pl: Dół lewo

en: Bottom
pl: Dół

en: Bottom Right
pl: Dół prawo

en: Floating
pl: Swobodnie

en: _Floating position:
pl: Pozycja _swobodna:

en: Allow _windows to be placed within the dock's area
pl: Pozwalaj _oknom zakrywać obszar dokowania

en: _Orientation:
pl: _Orientacja:

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: <span weight="bold">Stacking</span>
pl: <span weight="bold">Położenie</span>

en: Keep dock _above other windows
pl: Obszar dokowania _ponad innymi oknami

en: A_llow dock to be both above and below windows
pl: Zezwalaj na obszar dokowania zarówno nad, jak i pod oknami

en: Keep dock _below other windows
pl: Obszar dokowania pod innymi oknami

en: <span weight="bold">Hiding</span>
pl: <span weight="bold">Ukrywanie</span>

en: _Hide off screen
pl: _Ukryj poza ekranem

en: _Delay before hiding:
pl: _Opóźnienie ukrywania:

en: Delay before _showing:
pl: Opóźnienie _pokazania:

en: Dock
pl: Dokowanie

en: Abo_ut
pl: O programie

en: About ObConf
pl: O programie ObConf

en: A preferences manager for Openbox
pl: Menedżer preferencji Openboksa

en: Copyright (c) 2003-2008
    Dana Jansens <danakj@orodu.net>
    Tim Riley <tr@slackzone.org>
    Javeed Shaikh <syscrash2k@gmail.com>
pl: Prawa autorskie (c) 2003-2008
    Dana Jansens <danakj@orodu.net>
    Tim Riley <tr@slackzone.org>
    Javeed Shaikh <syscrash2k@gmail.com>

en: window1
pl: okno1

en: <span weight="bold">Press the key you wish to bind...</span>
pl: <span weight="bold">Wciśnij klawisz do powiązania...</span>

en: Copyright (c)
pl: Prawa autorskie (c)

en: Syntax: obconf [options] [ARCHIVE.obt]
pl: Składnia: obconf [opcje] [ARCHIVE.obt]

en: 
    Options:
pl: 
    Opcje:

en:   --help                Display this help and exit
pl:   --help                Pokazuje tę pomoc i kończy działanie

en:   --version             Display the version and exit
pl:   --version             Pokazuje numer wersji i kończy działanie

en:   --install ARCHIVE.obt Install the given theme archive and select it
pl:   --install ARCHIWUM.obt Instaluje dany plik archiwum motywu i wybiera go

en:   --archive THEME       Create a theme archive from the given theme directory
pl:   --archive MOTYW       Tworzy plik motywu z danego katalogu motywu

en:   --config-file FILE    Specify the path to the config file to use
pl:   --config-file PLIK    Wskazuje ścieżkę do pliku konfiguracji

en: 
    Please report bugs at %s
pl: 
    Proszę zgłaszać błędy na adres %s

en: --install requires an argument
pl: --install wymaga argumentu

en: --archive requires an argument
pl: --archive wymaga argumentu

en: --config-file requires an argument
pl: --config-file wymaga argumentu

en: Failed to load the obconf.glade interface file. You have probably failed to install ObConf properly.
pl: Nie udało się wczytać pliku interfejsu obconf.glade. Prawdopodobnie ObConf nie jest prawidłowo zainstalowany.

en: Failed to load an rc.xml. You have probably failed to install Openbox properly.
pl: Nie udało się wczytać pliku rc.xml. Prawdopodobnie Openbox nie jest prawidłowo zainstalowany.

en: Error while parsing the Openbox configuration file.  Your configuration file is not valid XML.
    
    Message: %s
pl: Błąd parsowania pliku konfiguracji Openboksa.  Twój plik konfiguracji nie jest prawidłowym plikiem XML.
    
    Wiadomość: %s

en: (Unnamed desktop)
pl: (Nienazwany pulpit)

en: Choose an Openbox theme
pl: Wybierz motyw Openboksa

en: Openbox theme archives
pl: Archiwa motywów Openboksa

en: "%s" was installed to %s
pl: "%s" został zainstalowany do %s

en: "%s" was successfully created
pl: "%s" został pomyślnie utworzony

en: Unable to create the theme archive "%s".
    The following errors were reported:
    %s
pl: Nie można utworzyć archiwum motywu "%s".
    Zostały zgłoszone następujące błędy:
    %s

en: Unable to run the "tar" command: %s
pl: Nie można uruchomić polecenia "tar": %s

en: Unable to create directory "%s": %s
pl: Nie można utworzyć katalogu "%s": %s

en: "%s" does not appear to be a valid Openbox theme directory
pl: "%s" nie jest prawidłowym katalogiem motywu Openboksa

en: Unable to move to directory "%s": %s
pl: Nie można przenieść do katalogu "%s": %s

en: Unable to extract the file "%s".
    Please ensure that "%s" is writable and that the file is a valid Openbox theme archive.
    The following errors were reported:
    %s
pl: Nie można rozpakować pliku "%s".
    Upewnij się, że "%s" jest dostępny do zapisu i że plik jest prawidłowym archiwum motywu Openboksa.
    Zostały zgłoszone następujące błędy:
    %s

en: Custom actions
pl: Działania użytkownika
