obconf 2.0.3 - en to tr translation catalogue (137 entries)

en: Openbox Configuration Manager
tr: Openbox Yapılandırma Yöneticisi

en: <span weight="bold">Theme</span>
tr: <span weight="bold">Tema</span>

en: _Install a new theme...
tr: _Yeni bir tema kur

en: Create a theme _archive (.obt)...
tr: Yeni bir tema arşivi (.obt) oluştur...

en: Theme
tr: Tema

en: <span weight="bold">Windows</span>
tr: <span weight="bold">Pencereler</span>

en: _Windows retain a border when undecorated
tr: _Pencereler dekore edilmediğinde sınırı alıkoyarlar

en: A_nimate iconify and restore
tr: Simge durumuna küçültmeyi _canlandır ve yeniden yükle

en: <span weight="bold">Window Titles</span>
tr: <span weight="bold">Pencere Başlıkları</span>

en: _Button order:
tr: _Düğme düzeni:

en: N - The window's icon
    D - The all-desktops (sticky) button
    S - The shade (roll up) button
    L - The label (window title)
    I - The iconify (minimize) button
    M - The maximize button
    C - The close button
tr: N - Pencere simgesi
    D - Tüm masaüstleri (yapışkan) düğmesi
    S - Gölgeleme (sarma) düğmesi
    L - Etiket (pencere başlığı)
    I - Simge durumuna küçültme düğmesi
    M - Ekranı kaplama düğmesi
    C - Kapatma düğmesi

en: Window icon
    Window label (Title)
    Iconify (Minimize)
    Maximize
tr: Pencere simgesi
    Pencere etiketi (Başlık)
    Simge durumuna küçült
    Ekranı kapla

en: Close
    Shade (Roll up)
    Omnipresent (On all desktops)
tr: Kapat
    Gölgele (Sar)
    Her yerde (Tüm masaüstlerinde)

en: <span weight="bold">Fonts</span>
tr: <span weight="bold">Yazıtipleri</span>

en: _Active window title:
tr: _Etkin pencere başlığı:

en: _Inactive window title:
tr: _Etkisiz pencere başlığı:

en: Menu _header:
tr: Menü _başlığı:

en: _Menu Item:
tr: _Menü Öğeleri:

en: Appearance
tr: Görünüm

en: <span weight="bold">Focusing Windows</span>
tr: <span weight="bold">Pencere Odaklanması</span>

en: Focus _new windows when they appear
tr: Yeni pencerelere _göründükleri zaman odaklan

en: <span weight="bold">Placing Windows</span>
tr: <span weight="bold">Pencereleri Konumlandırma</span>

en: _Place new windows under the mouse pointer
tr: _Yeni pencereleri fare imlecinin altına yerleştir

en: _Center new windows when they are placed
tr: Yeni pencereleri yerleştirildiğinde _ortala

en: Prefer to place new windows _on:
tr: Yeni pencereleri şuraya _yerleştir:

en: All monitors
tr: Tüm ekranlara

en: The active monitor
tr: Etkin ekrana

en: The monitor with the mouse
tr: Farenin bulunduğu ekrana

en: Windows
tr: Pencereler

en: <span weight="bold">Moving and Resizing Windows</span>
tr: <span weight="bold">Pencereleri Taşı ve Yeniden Boyutlandır</span>

en: Update the window contents while _resizing
tr: Pencere içeriğini _yeniden boyutlandırırken güncelle

en: Drag _threshold distance:
tr: _Eşik uzaklığına sürükle

en: Amount of resistance against other _windows:
tr: Diğer _pencerelere karşı dayanım miktarı:

en: Amount of resistance against screen _edges:
tr: Ekran _köşesine karşı dayanım miktarı:

en: _Switch desktops when moving a window past the screen edge
tr: Pencere taşınırken ekranın köşesini geçtiğinde ekranı _değiştir

en: _Amount of time to wait before switching:
tr: Değiştirmeden önceki beklenecek zaman miktarı:

en: <span weight="bold">Information Dialog</span>
tr: <span weight="bold">Bilgi Penceresi</span>

en: Show _information dialog:
tr: _Bilgi penceresini görüntüle:

en: When resizing terminal windows
tr: Terminal pencerelerini yeniden boyutlandırırken

en: Always
tr: Her zaman

en: Never
tr: Asla

en: Information dialog's _position:
tr: Bilgi penceresinin _konumu:

en: Centered on the window
tr: Ekranı ortala

en: Above the window
tr: Pencere üzerinde

en: Fixed position on screen
tr: Ekranda sabit konum

en: Fixed _x position:
tr: Sabit _x konumu:

en: Centered
tr: Ortalanmış

en: From left edge
tr: Sol köşeden

en: From right edge
tr: Sağ köşeden

en: Fixed _y position:
tr: Sabit _y konumu:

en: From top edge
tr: Üst köşeden

en: From bottom edge
tr: Alt köşeden

en: Move & Resize
tr: Taşı & Yeniden Boyutlandır

en: _Focus windows when the mouse pointer moves over them
tr: Pencerelere fare imleci ile üzerine gelindiğinde _odaklan

en: Move focus under the mouse when _switching desktops
tr: Masaüstleri _değişirken odağı fare imlecinin altına taşı

en: Move focus _under the mouse when the mouse is not moving
tr: Fare hareket etmezken odağı _fare imlecinin altına taşı

en: _Raise windows when the mouse pointer moves over them
tr: Fare imleci üzerine geldiğinde pencereleri _yükselt

en: _Delay before focusing and raising windows:
tr: Pencerelere odaklanırken ve yükseltirken _gecikme süresi:

en: <span weight="bold">Titlebar</span>
tr: <span weight="bold">Başlık Çubuğu</span>

en: Double click on the _titlebar:
tr: _Başlık çubuğuna çift tıklanması:

en: Maximizes the window
tr: Pencereyi büyütür

en: Shades the window
tr: Pencereyi gölgeler

en: Double click ti_me:
tr: Çift tıklama _süresi:

en: Mouse
tr: Fare

en: <span weight="bold">Desktops</span>
tr: <span weight="bold">Masaüstleri</span>

en: _Show a notification when switching desktops
tr: Masaüstleri değiştirilirken uyarı _görüntüle

en: _Amount of time to show the notification for:
tr: Duyuru gösterim _süresi:

en: _Number of desktops:
tr: Masaüstü _sayısı

en: _Desktop names:
tr: _Masaüstü isimleri:

en: Desktops
tr: Masaüstleri

en: <span weight="bold">Desktop Margins</span>
tr: <span weight="bold">Masaüstü Kenar Boşlukları</span>

en: Desktop margins are reserved areas on the edge of your screen.  New windows will not be placed within a margin, and maximized windows will not cover them.
tr: Masaüstü kenar boşlukları ekranınızın köşelerinde ayrılmış alanlardır. Yeni pencereler boşlukların içine yerleştirilmez ve büyütülen pencereler boşlukları kaplamaz.

en: _Top
tr: _Üst

en: _Left
tr: _Sol

en: _Right
tr: _Sağ

en: _Bottom
tr: _Alt

en: Margins
tr: Kenar Boşlukları

en: <span weight="bold">Dock</span>
tr: <span weight="bold">Uygulama Tablası</span>

en: The dock is a special container for "dockapps", or dock applications.  It is not visible on screen until a dockapp is run.  Dockapps can be used to show things like a clock, or to provide you with a system tray.
tr: Uygulama tablası "dockapps" adını verdiğimiz uygulamaların bulunduğu bir tabladır. Bu uygulamalardan biri başlatılmadıkça tabla görünmez. Bu tabla saat gibi uygulamaları içermekten başka bir sistem tablası olarak da kullanılabilir.

en: <span weight="bold">Position</span>
tr: <span weight="bold">Konum</span>

en: _Position:
tr: _Konum:

en: Top Left
tr: Sol Üst

en: Top
tr: Üst

en: Top Right
tr: Sağ Üst

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Bottom Left
tr: Sol Alt

en: Bottom
tr: Alt

en: Bottom Right
tr: Sağ Alt

en: Floating
tr: Kayan

en: _Floating position:
tr: _Kayan konum:

en: Allow _windows to be placed within the dock's area
tr: _Pencerelerin takma alanına yerleşmesini kabul et

en: _Orientation:
tr: _Yön

en: Vertical
tr: Dikey

en: Horizontal
tr: Yatay

en: <span weight="bold">Stacking</span>
tr: <span weight="bold">Döşeme</span>

en: Keep dock _above other windows
tr: Tablayı pencerelerin ü_zerinde tut

en: A_llow dock to be both above and below windows
tr: Tabla pencerelerin üzerinde de altında da _olabilir

en: Keep dock _below other windows
tr: Tablayı diğer pencelerin _altında tut

en: <span weight="bold">Hiding</span>
tr: <span weight="bold">Gizleme</span>

en: _Hide off screen
tr: Görünmezliği etkinleştir

en: _Delay before hiding:
tr: Gizlemeden önceki _gecikme süresi:

en: Delay before _showing:
tr: _Göstermeden önce gecikme süresi:

en: Dock
tr: Uygulama Tablası

en: Abo_ut
tr: _Hakkında

en: About ObConf
tr: ObConf Hakkında

en: <span weight="bold" size="xx-large">ObConf VERSION</span>
tr: <span weight="bold" size="xx-large">ObConf Sürümü</span>

en: A preferences manager for Openbox
tr: Openbox için tercih yöneticisi

en: Copyright (c) 2003-2008
    Dana Jansens <danakj@orodu.net>
    Tim Riley <tr@slackzone.org>
    Javeed Shaikh <syscrash2k@gmail.com>
tr: Telif Hakkı (c) 2003-2008
    Dana Jansens <danakj@orodu.net>
    Tim Riley <tr@slackzone.org>
    Javeed Shaikh <syscrash2k@gmail.com>

en: window1
tr: pencere1

en: <span weight="bold">Press the key you wish to bind...</span>
tr: <span weight="bold">Bağlamak istediğiniz tuşa basın...</span>

en: Copyright (c)
tr: Telif Hakkı (c)

en: Syntax: obconf [options] [ARCHIVE.obt]
tr: Sözdizimi: obconf [seçenekler] [ARŞİV.obt]

en: 
    Options:
tr: 
    Seçenekler:

en:   --help                Display this help and exit
tr:   --help              Yardımı görüntüle ve çık

en:   --version             Display the version and exit
tr:   --version              Sürümü görüntüle ve çık

en:   --install ARCHIVE.obt Install the given theme archive and select it
tr:   --install ARŞİV.obt Belirlenen tema arşivini kur ve seç

en:   --archive THEME       Create a theme archive from the given theme directory
tr:   --archive THEME          Verilen tema dizininden tema arşivi oluştur

en:   --config-file FILE    Specify the path to the config file to use
tr:   --config-file FILE    Kullanılacak yapılandırma dosyasının konumunu belirle

en: 
    Please report bugs at %s
tr: 
    Lütfen hataları %s'e bildiriniz

en: --install requires an argument
tr: --install bir değişkene ihtiyaç duyar

en: --archive requires an argument
tr: --archvie bir değişkene ihtiyaç duyar

en: --config-file requires an argument
tr: --config-file bir değişkene ihtiyaç duyar

en: Failed to load the obconf.glade interface file. You have probably failed to install ObConf properly.
tr: obconf.glade arayüz dosyası yüklenemedi. Mumtemelen ObConf uygulaması düzgün biçimde yüklenmemiş.

en: Failed to load an rc.xml. You have probably failed to install Openbox properly.
tr: Bir rc.xml dosyası yüklenemedi. Mumtemelen ObConf uygulaması düzgün biçimde yüklenmemiş.

en: (Unnamed desktop)
tr: (İsimsiz masaüstü)

en: Choose an Openbox theme
tr: Bir Openbox teması seçin

en: Openbox theme archives
tr: Openbox tema arşivleri

en: "%s" was installed to %s
tr: "%s" %s'e yüklendi

en: "%s" was successfully created
tr: "%s" başarıyla oluşturuldu

en: Unable to create the theme archive "%s".
    The following errors were reported:
    %s
tr: "%s" tema arşivi oluşturulamadı.
    Şu hatalar bildirildi:
    %s

en: Unable to run the "tar" command: %s
tr: "tar"komutu çalıştırılamadı: %s

en: Unable to create directory "%s": %s
tr: "%s" dizini oluşturulamadı: %s

en: "%s" does not appear to be a valid Openbox theme directory
tr: "%s" geçerli bir Openbox tema arşivi gibi görünmüyor

en: Unable to move to directory "%s": %s
tr: Dizin "%s"e taşınamadı: %s

en: Unable to extract the file "%s".
    Please ensure that "%s" is writable and that the file is a valid Openbox theme archive.
    The following errors were reported:
    %s
tr: "%s" dosyası çıkartılamadı 
    Lütfen "%s"'in yazılabilir ve geçerli bir Openbox tema arşivi olduğundan emin olun 
    Şu hatalar rapor edildi:
    %s

en: Custom actions
tr: Özel eylemler
