obfuscate master - en to da translation catalogue (46 entries)

en: Obfuscate
da: Sløring

en: Censor private information
da: Censurer private informationer

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Censor;Private;Image;Obfuscate;
da: Censurer;Private;Billede;Sløring;

en: Default window maximized behaviour
da: Standardopførsel for maksimering af vindue

en: Obfuscate lets you redact your private information from any image.
da: Sløring lader dig tildække dine private informationer i billeder.

en: Main Window
da: Hovedvindue

[ctx: shortcut window]
en: General
da: Generelt

[ctx: shortcut window]
en: Open a New Window
da: Åbn et nyt vindue

[ctx: shortcut window]
en: Open a File
da: Åbn en fil

[ctx: shortcut window]
en: Load Image from Clipboard
da: Indlæs billede fra udklipsholder

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image to Clipboard
da: Kopiér billede til udklipsholder

[ctx: shortcut window]
en: Save As
da: Gem som

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
da: Vis genveje

[ctx: shortcut window]
en: Close the Active Window
da: Luk det aktive vindue

[ctx: shortcut window]
en: Editor
da: Redigering

[ctx: shortcut window]
en: Undo
da: Fortryd

[ctx: shortcut window]
en: Redo
da: Omgør

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
da: Zoom ind

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
da: Zoom ud

en: _Copy
da: _Kopiér

en: _Save
da: _Gem

en: _Open File
da: _Åbn fil

en: _New Window
da: _Nyt vindue

en: _Keyboard Shortcuts
da: _Tastaturgenveje

en: _About Obfuscate
da: _Om Sløring

en: Zoom out
da: Zoom ud

en: Reset Zoom
da: Nulstil zoom

en: 100%
da: 100 %

en: Zoom in
da: Zoom ind

en: Select a File
da: Vælg en fil

en: Open
da: Åbn

en: Main Menu
da: Hovedmenu

en: Drop an Image Here
da: Slip et billede her

en: Undo
da: Fortryd

en: Redo
da: Omgør

en: Fill
da: Udfyldning

en: Blur
da: Sløring

en: Save Changes?
da: Gem ændringer?

en: Open image contain unsaved changes. Changes which are not saved will be permanently lost
da: Åbent billede indeholder ændringer, der ikke er gemt. Ændringer, som ikke gemmes, vil blive tabt for altid.

en: Cancel
da: Annullér

en: Discard
da: Kassér

en: Save
da: Gem

en: The blur tool is not secure. Please do not use it to share sensitive information in a public forum
da: Sløringsværktøjet er ikke sikkert. Brug det ikke til at dele følsomme oplysninger i et offentligt forum

en: Save File
da: Gem fil

en: All Images
da: Alle billeder

en: Open File
da: Åbn fil
