obfuscate master - en to ro translation catalogue (40 entries)

en: Obfuscate
ro: Eclipsează

en: Censor private information
ro: Cenzurează informațiile private

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Censor;Private;Image;Obfuscate;
ro: Censor;Private;Image;Obfuscate;Cenzurează;Privat;Imagine;Eclipsează;

en: Default window maximized behaviour
ro: Comportamentul maximizat al ferestrei implicite

en: Obfuscate lets you redact your private information from any image.
ro: Eclipsează vă permite să redactați informațiile private de la orice imagine.

en: Main Window
ro: Fereastra principală

[ctx: shortcut window]
en: General
ro: Generale

[ctx: shortcut window]
en: Open a New Window
ro: Deschide o fereastră nouă

[ctx: shortcut window]
en: Open a File
ro: Deschide un fișier

[ctx: shortcut window]
en: Load Image from Clipboard
ro: Încarcă o imagine de la clipboard

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image to Clipboard
ro: Copiază imaginea la clipboard

[ctx: shortcut window]
en: Save As
ro: Salvează ca

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
ro: Arată scurtăturile

[ctx: shortcut window]
en: Close the Active Window
ro: Închide fereastra activă

[ctx: shortcut window]
en: Undo
ro: Refă

[ctx: shortcut window]
en: Redo
ro: Repetă

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
ro: Mărește

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
ro: Micșorează

en: _Copy
ro: _Copiază

en: _Save
ro: _Salvează

en: _Open File
ro: _Deschide un fișier

en: _New Window
ro: Fereastră _nouă

en: _Keyboard Shortcuts
ro: Scurtături de _tastatură

en: _About Obfuscate
ro: _Despre eclipsează

en: Zoom out
ro: Micșorează

en: Reset Zoom
ro: Restabilește focalizarea

en: Zoom in
ro: Mărește

en: Select a File
ro: Selectați un fișier

en: Open
ro: Deschide

en: Main Menu
ro: Meniu principal

en: Drop an Image Here
ro: Plasează o imagine aici

en: Undo
ro: Refă

en: Redo
ro: Repetă

en: Fill
ro: Umple

en: Blur
ro: Estompează

en: The blur tool is not secure. Please do not use it to share sensitive information in a public forum
ro: Unealta de estompare nu este sigură. Nu o utilizați pentru a partaja informații sensibile într-un forum public

en: Save File
ro: Salvează fișierul

en: Save
ro: Salvează

en: All Images
ro: Toate imaginile

en: Open File
ro: Deschide un fișier
