obfuscate master - en to es_ES translation catalogue (39 entries)

en: Obfuscate
es_ES: Ofuscador

en: Censor private information
es_ES: Censor de información privada

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Censor;Private;Image;Obfuscate;
es_ES: Censor;Privada;Imagen;Ofuscar;Privacidad;Censurar;

en: Default window maximized behaviour
es_ES: Comportamiento predeterminado al maximizar la ventana

en: Obfuscate lets you redact your private information from any image.
es_ES: Ofuscador le permite ocultar su información privada en cualquier imagen.

en: Main Window
es_ES: Ventana principal

[ctx: shortcut window]
en: Open a New Window
es_ES: Abrir una ventana nueva

[ctx: shortcut window]
en: Open a File
es_ES: Abrir un archivo

[ctx: shortcut window]
en: Load Image from Clipboard
es_ES: Cargar imagen desde el portapapeles

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image to Clipboard
es_ES: Copiar imagen al portapapeles

[ctx: shortcut window]
en: Save As
es_ES: Guardar como

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
es_ES: Mostrar atajos

[ctx: shortcut window]
en: Close the Active Window
es_ES: Cerrar la ventana activa

[ctx: shortcut window]
en: Undo
es_ES: Deshacer

[ctx: shortcut window]
en: Redo
es_ES: Rehacer

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
es_ES: Ampliar

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
es_ES: Reducir

en: _Copy
es_ES: _Copiar

en: _Save
es_ES: _Guardar

en: _Open File
es_ES: _Abrir archivo

en: _New Window
es_ES: Ventana _nueva

en: _Keyboard Shortcuts
es_ES: Atajos del _teclado

en: _About Obfuscate
es_ES: _Acerca de Ofuscador

en: Zoom out
es_ES: Reducir

en: Reset Zoom
es_ES: Restablecer ampliación

en: Zoom in
es_ES: Ampliar

en: Select a File
es_ES: Seleccionar un archivo

en: Open
es_ES: Abrir

en: Main Menu
es_ES: Menú principal

en: Drop an Image Here
es_ES: Arrastre aquí una imagen

en: Undo
es_ES: Deshacer

en: Redo
es_ES: Rehacer

en: Fill
es_ES: Rellenar

en: Blur
es_ES: Difuminar

en: The blur tool is not secure. Please do not use it to share sensitive information in a public forum
es_ES: La herramienta para difuminar no es segura. No la use para compartir información sensible en un medio público

en: Save File
es_ES: Guardar archivo

en: Save
es_ES: Guardar

en: All Images
es_ES: Todas las imágenes

en: Open File
es_ES: Abrir archivo
