obfuscate master - en to fi translation catalogue (41 entries)

en: Censor private information
fi: Sensuroi yksityisiä tietoja

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Censor;Private;Image;Obfuscate;
fi: Censor;Private;Image;Obfuscate;sensuroi;

en: Default window maximized behaviour
fi: Oletusikkunan suurennustoiminta

en: Obfuscate lets you redact your private information from any image.
fi: Obfuscate mahdollistaa yksityisten tietojen poistamisen mistä tahansa kuvasta.

en: Main Window
fi: Pääikkuna

[ctx: shortcut window]
en: General
fi: Yleiset

[ctx: shortcut window]
en: Open a New Window
fi: Avaa uusi ikkuna

[ctx: shortcut window]
en: Open a File
fi: Avaa tiedosto

[ctx: shortcut window]
en: Load Image from Clipboard
fi: Lataa kuva leikepöydältä

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image to Clipboard
fi: Kopioi kuva leikepöydälle

[ctx: shortcut window]
en: Save As
fi: Tallenna nimellä

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
fi: Näytä pikanäppäimet

[ctx: shortcut window]
en: Close the Active Window
fi: Sulje aktiivinen ikkuna

[ctx: shortcut window]
en: Editor
fi: Muokkain

[ctx: shortcut window]
en: Undo
fi: Kumoa

[ctx: shortcut window]
en: Redo
fi: Tee uudelleen

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
fi: Suurenna

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
fi: Pienennä

en: _Copy
fi: _Kopioi

en: _Save
fi: _Tallenna

en: _Open File
fi: _Avaa tiedosto

en: _New Window
fi: _Uusi ikkuna

en: _Keyboard Shortcuts
fi: _Pikanäppäimet

en: _About Obfuscate
fi: _Tietoja - Obfuscate

en: Zoom out
fi: Loitonna

en: Reset Zoom
fi: Palauta mittakaava

en: 100%
fi: 100 %

en: Zoom in
fi: Lähennä

en: Select a File
fi: Valitse tiedosto

en: Open
fi: Avaa

en: Main Menu
fi: Päävalikko

en: Drop an Image Here
fi: Vedä kuva tähän

en: Undo
fi: Kumoa

en: Redo
fi: Tee uudelleen

en: Fill
fi: Täytä

en: Blur
fi: Sumenna

en: The blur tool is not secure. Please do not use it to share sensitive information in a public forum
fi: Sumennustyökalu ei ole turvallinen. Älä käytä sitä, jos olet aikeissa jakaa arkaluonteista tietoa julkisesti

en: Save File
fi: Tallenna tiedosto

en: Save
fi: Tallenna

en: All Images
fi: Kaikki kuvat

en: Open File
fi: Avaa tiedosto
