obfuscate master - en to hu translation catalogue (40 entries)

en: Obfuscate
hu: Obfuszkálás

en: Censor private information
hu: Személyes információk cenzúrázása

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Censor;Private;Image;Obfuscate;
hu: Cenzúra;Személyes;Kép;Obfuszkálás;

en: Default window maximized behaviour
hu: Alapértelmezett ablak teljes méretű viselkedése

en: Obfuscate lets you redact your private information from any image.
hu: Az Obfuszkálás segítségével bármilyen képből eltávolíthatja a személyes információit.

en: Main Window
hu: Főablak

[ctx: shortcut window]
en: General
hu: Általános

[ctx: shortcut window]
en: Open a New Window
hu: Új ablak megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Open a File
hu: Fájl megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Load Image from Clipboard
hu: Kép betöltése a vágólapról

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image to Clipboard
hu: Kép másolása a vágólapra

[ctx: shortcut window]
en: Save As
hu: Mentés másként

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Close the Active Window
hu: Az aktív ablak bezárása

[ctx: shortcut window]
en: Editor
hu: Szerkesztő

[ctx: shortcut window]
en: Undo
hu: Visszavonás

[ctx: shortcut window]
en: Redo
hu: Újra

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
hu: Nagyítás

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Save
hu: _Mentés

en: _Open File
hu: Fájl _megnyitása

en: _New Window
hu: Ú_j ablak

en: _Keyboard Shortcuts
hu: _Gyorsbillentyűk

en: _About Obfuscate
hu: Az Obfuszkálás _névjegye

en: Zoom out
hu: Kicsinyítés

en: Reset Zoom
hu: Nagyítás visszaállítása

en: Zoom in
hu: Nagyítás

en: Select a File
hu: Fájl kiválasztása

en: Open
hu: Megnyitás

en: Main Menu
hu: Főmenü

en: Drop an Image Here
hu: Ejtsen ide egy képet

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Redo
hu: Újra

en: Fill
hu: Kitöltés

en: Blur
hu: Elmosás

en: The blur tool is not secure. Please do not use it to share sensitive information in a public forum
hu: Az elmosás eszköz nem biztonságos. Ne használja azt érzékeny információk nyilvános fórumon történő megosztására.

en: Open File
hu: Fájl megnyitása

en: Cancel
hu: Mégse

en: All Images
hu: Összes kép
