obfuscate master - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: Censor private information
nl: Verberg persoonlijke informatie

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Censor;Private;Image;Obfuscate;
nl: Censor;Private;Image;Obfuscate;Persoonlijk;Privé;Informatie;Verhullen;Verduisteren;Censureren;

en: Default window maximized behaviour
nl: Standaardgedrag van gemaximaliseerd venster

en: Obfuscate lets you redact your private information from any image.
nl: Obfuscate laat u uw persoonlijke informatie van afbeeldingen verwijderen.

en: Main Window
nl: Hoofdvenster

[ctx: shortcut window]
en: General
nl: Algemeen

[ctx: shortcut window]
en: Open a New Window
nl: Een nieuw venster openen

[ctx: shortcut window]
en: Open a File
nl: Een bestand openen

[ctx: shortcut window]
en: Load Image from Clipboard
nl: Afbeelding laden van klembord

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image to Clipboard
nl: Afbeelding kopiëren naar klembord

[ctx: shortcut window]
en: Save As
nl: Opslaan als

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
nl: Sneltoetsen tonen

[ctx: shortcut window]
en: Close the Active Window
nl: Het actieve venster sluiten

[ctx: shortcut window]
en: Undo
nl: Ongedaan maken

[ctx: shortcut window]
en: Redo
nl: Opnieuw uitvoeren

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
nl: Inzoomen

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
nl: Uitzoomen

en: _Copy
nl: _Kopiëren

en: _Save
nl: Op_slaan

en: _Open File
nl: Bestand _openen

en: _New Window
nl: _Nieuw venster

en: _Keyboard Shortcuts
nl: Snel_toetsen

en: _About Obfuscate
nl: _Over Obfuscate

en: Open
nl: Openen

en: Drop an Image Here
nl: Versleep een afbeelding hiernaartoe

en: The blur tool is not secure. Please do not use it to share sensitive information in a public forum
nl: Het vervagingshulpmiddel is niet veilig. Gebruik het niet om gevoelige informatie op een openbaar forum te delen

en: Open File
nl: Bestand openen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: All Images
nl: Alle afbeeldingen
