obfuscate master - en to ru translation catalogue (40 entries)

en: Censor private information
ru: Цензор личной информации

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Censor;Private;Image;Obfuscate;
ru: Censor;Private;Image;Obfuscate;Цензор;Личное;Изображение;

en: Default window maximized behaviour
ru: Поведение развернутого окна по умолчанию

en: Obfuscate lets you redact your private information from any image.
ru: Obfuscate позволяет скрыть личную информацию на любом изображении.

en: Main Window
ru: Главное окно

[ctx: shortcut window]
en: General
ru: Общие

[ctx: shortcut window]
en: Open a New Window
ru: Открыть новое окно

[ctx: shortcut window]
en: Open a File
ru: Открыть файл

[ctx: shortcut window]
en: Load Image from Clipboard
ru: Загрузить изображение из буфера обмена

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image to Clipboard
ru: Копировать изображение в буфер обмена

[ctx: shortcut window]
en: Save As
ru: Сохранить как

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
ru: Показать комбинации клавиш

[ctx: shortcut window]
en: Close the Active Window
ru: Закрыть активное окно

[ctx: shortcut window]
en: Editor
ru: Редактор

[ctx: shortcut window]
en: Undo
ru: Отменить

[ctx: shortcut window]
en: Redo
ru: Повторить

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
ru: Увеличить

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
ru: Уменьшить

en: _Copy
ru: _Копировать

en: _Save
ru: _Сохранить

en: _Open File
ru: _Открыть файл

en: _New Window
ru: _Новое окно

en: _Keyboard Shortcuts
ru: _Комбинации клавиш

en: _About Obfuscate
ru: _О приложении

en: Zoom out
ru: Уменьшить

en: Reset Zoom
ru: Сбросить масштаб

en: Zoom in
ru: Увеличить

en: Select a File
ru: Выберите файл

en: Open
ru: Открыть

en: Main Menu
ru: Главное меню

en: Drop an Image Here
ru: Перетащите изображение сюда

en: Undo
ru: Отменить

en: Redo
ru: Повторить

en: Fill
ru: Заполнение

en: Blur
ru: Размытие

en: The blur tool is not secure. Please do not use it to share sensitive information in a public forum
ru: Инструмент размытия не является безопасным. Пожалуйста, не используйте его для обмена конфиденциальной информацией на публичном форуме

en: Save File
ru: Сохранить файл

en: Save
ru: Сохранить

en: All Images
ru: Все изображения

en: Open File
ru: Открыть файл
