obfuscate master - en to sv translation catalogue (40 entries)

en: Censor private information
sv: Censurera privat information

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Censor;Private;Image;Obfuscate;
sv: Censur;Privat;Bild;Obfuscate;Blurra;

en: Default window maximized behaviour
sv: Standardfönstrets maximeringsbeteende

en: Obfuscate lets you redact your private information from any image.
sv: Obfuscate låter dig redigera bort din privata information från bilder.

en: Main Window
sv: Huvudfönster

[ctx: shortcut window]
en: General
sv: Allmänt

[ctx: shortcut window]
en: Open a New Window
sv: Öppna ett nytt fönster

[ctx: shortcut window]
en: Open a File
sv: Öppna en fil

[ctx: shortcut window]
en: Load Image from Clipboard
sv: Läs in bild från urklipp

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image to Clipboard
sv: Kopiera bild till urklipp

[ctx: shortcut window]
en: Save As
sv: Spara som

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
sv: Visa kortkommandon

[ctx: shortcut window]
en: Close the Active Window
sv: Stäng det aktiva fönstret

[ctx: shortcut window]
en: Editor
sv: Redigerare

[ctx: shortcut window]
en: Undo
sv: Ångra

[ctx: shortcut window]
en: Redo
sv: Gör om

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
sv: Zooma in

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
sv: Zooma ut

en: _Copy
sv: _Kopiera

en: _Save
sv: _Spara

en: _Open File
sv: Ö_ppna fil

en: _New Window
sv: _Nytt fönster

en: _Keyboard Shortcuts
sv: _Tangentbordsgenvägar

en: _About Obfuscate
sv: _Om Obfuscate

en: Zoom out
sv: Zooma ut

en: Reset Zoom
sv: Återställ zoomnivå

en: Zoom in
sv: Zooma in

en: Select a File
sv: Välj en fil

en: Open
sv: Öppna

en: Main Menu
sv: Huvudmeny

en: Drop an Image Here
sv: Släpp en bild här

en: Undo
sv: Ångra

en: Redo
sv: Gör om

en: Fill
sv: Fyll

en: Blur
sv: Oskärpa

en: The blur tool is not secure. Please do not use it to share sensitive information in a public forum
sv: Oskärpeverktyget är inte säkert. Använd det inte för att dela känslig information på offentliga forum

en: Save File
sv: Spara fil

en: Save
sv: Spara

en: All Images
sv: Alla bilder

en: Open File
sv: Öppna fil
