obfuscate master - en to tr translation catalogue (41 entries)

en: Censor private information
tr: Gizli bilgileri sansürle

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Censor;Private;Image;Obfuscate;
tr: Sansür;Özel;Gizli;Mahrem;Görüntü;Resim;Fotoğraf;Perdele;Ört;Gizle;Karart;Sakla;Obfuscate;

en: Default window maximized behaviour
tr: Öntanımlı pencerenin büyütülme davranışı

en: Obfuscate lets you redact your private information from any image.
tr: Obfuscate, herhangi bir görüntüdeki bilgilerinizi yeniden düzenlemenizi sağlar.

en: Main Window
tr: Ana Pencere

[ctx: shortcut window]
en: General
tr: Genel

[ctx: shortcut window]
en: Open a New Window
tr: Yeni Pencere Aç

[ctx: shortcut window]
en: Open a File
tr: Dosya Aç

[ctx: shortcut window]
en: Load Image from Clipboard
tr: Görüntüyü Panodan Yükle

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image to Clipboard
tr: Görüntüyü Panoya Kopyala

[ctx: shortcut window]
en: Save As
tr: Farklı Kaydet

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
tr: Kısayolları Göster

[ctx: shortcut window]
en: Close the Active Window
tr: Etkin Pencereyi Kapat

[ctx: shortcut window]
en: Editor
tr: Düzenleyici

[ctx: shortcut window]
en: Undo
tr: Geri Al

[ctx: shortcut window]
en: Redo
tr: Yinele

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
tr: Yakınlaştır

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
tr: Uzaklaştır

en: _Copy
tr: _Kopyala

en: _Save
tr: Kayd_et

en: _Open File
tr: Dosya _Aç

en: _New Window
tr: _Yeni Pencere

en: _Keyboard Shortcuts
tr: Klavye _Kısayolları

en: _About Obfuscate
tr: Obfuscate Hakkında

en: Zoom out
tr: Uzaklaştır

en: Reset Zoom
tr: Yakınlaştırmayı Sıfırla

en: 100%
tr: %100

en: Zoom in
tr: Yakınlaştır

en: Select a File
tr: Dosya Seç

en: Open
tr: Aç

en: Main Menu
tr: Ana Menü

en: Drop an Image Here
tr: Buraya Resim Bırak

en: Undo
tr: Geri Al

en: Redo
tr: Yinele

en: Fill
tr: Doldur

en: Blur
tr: Bulanıklaştır

en: The blur tool is not secure. Please do not use it to share sensitive information in a public forum
tr: Bulanıklaştırma aracı güvenli değildir. Lütfen kamuya açık web sitelerinde hassas bilgileri paylaşmada kullanmayın

en: Save File
tr: Dosyayı Kaydet

en: Save
tr: Kaydet

en: All Images
tr: Tüm Resimler

en: Open File
tr: Dosya Aç
