obfuscate master - en to uk translation catalogue (41 entries)

en: Obfuscate
uk: Затемнення

en: Censor private information
uk: Цензурування конфіденційних відомостей

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Censor;Private;Image;Obfuscate;
uk: Censor;Private;Image;Obfuscate;цензор;цензурування;конфіденційне;особисте;зображення;замазування;коригування;

en: Default window maximized behaviour
uk: Типова поведінка щодо максимізації вікна

en: Obfuscate lets you redact your private information from any image.
uk: За допомогою «Затемнення» ви можете прибрати конфіденційну інформацію з будь-якого зображення.

en: Main Window
uk: Головне вікно

[ctx: shortcut window]
en: General
uk: Загальні

[ctx: shortcut window]
en: Open a New Window
uk: Відкрити нове вікно

[ctx: shortcut window]
en: Open a File
uk: Відкрити файл

[ctx: shortcut window]
en: Load Image from Clipboard
uk: Завантажити зображення з буфера обміну даними

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image to Clipboard
uk: Копіювати зображення до буфера

[ctx: shortcut window]
en: Save As
uk: Зберегти як

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
uk: Показати клавіатурні скорочення

[ctx: shortcut window]
en: Close the Active Window
uk: Закрити активне вікно

[ctx: shortcut window]
en: Editor
uk: Редактор

[ctx: shortcut window]
en: Undo
uk: Скасувати

[ctx: shortcut window]
en: Redo
uk: Повторити

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
uk: Збільшити

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
uk: Зменшити

en: _Copy
uk: _Копіювати

en: _Save
uk: З_берегти

en: _Open File
uk: _Відкрити файл

en: _New Window
uk: _Нове вікно

en: _Keyboard Shortcuts
uk: _Клавіатурні скорочення

en: _About Obfuscate
uk: _Про «Затемнення»

en: Zoom out
uk: Зменшити

en: Reset Zoom
uk: Відновити масштаб

en: Zoom in
uk: Збільшити

en: Select a File
uk: Виберіть файл

en: Open
uk: Відкрити

en: Main Menu
uk: Головне меню

en: Drop an Image Here
uk: Сюди можна скинути зображення

en: Undo
uk: Скасувати

en: Redo
uk: Повторити

en: Fill
uk: Заповнення

en: Blur
uk: Розмивання

en: The blur tool is not secure. Please do not use it to share sensitive information in a public forum
uk: Інструмент розмиття не є безпечним. Будь ласка, не користуйтеся ним для поширення конфіденційних даних на відкритих форумах

en: Save File
uk: Збереження файла

en: Save
uk: Зберегти

en: All Images
uk: Усі зображення

en: Open File
uk: Відкриття файла
