lxsession-lite 0.3.6 - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Custom message to show on the dialog
it: Messaggio personalizzato da mostrare nel dialogo

en: message
it: Messaggio

en: Banner to show on the dialog
it: Immagine da mostrare nel dialogo

en: image file
it: Immagine

en: Position of the banner
it: Posizione dell'immagine

en: Error: %s
it: Errore: %s

en: LXSession is not running.
it: LXSession attualmente non è in operazione.

en: <b><big>Logout %s session?</big></b>
it: <b><big>Chiudere la sessione %s? </big></b>

en: Sh_utdown
it: _Arrestare

en: _Reboot
it: _Riavviare

en: _Suspend
it: _Sospendere

en: _Hibernate
it: _Ibernare

en: S_witch User
it: Cambiare _utente

note: Create the Logout button.
en: _Logout
it: _Chiudere sessione
