lxsession-lite - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Custom message to show on the dialog
de: Benutzerdefinierte Meldung

en: message
de: Meldung

en: Banner to show on the dialog
de: Anzuzeigende Grafik

en: image file
de: Bilddatei

en: Position of the banner
de: Position der Grafik

en: Error: %s
de: Fehler: %s

en: LXSession is not running.
de: LXSession wird nicht ausgeführt.

en: <b><big>Logout %s session?</big></b>
de: <b><big>Von der %s-Sitzung abmelden?</big></b>

en: Sh_utdown
de: Au_sschalten

en: _Reboot
de: Neu sta_rten

en: _Suspend
de: _Bereitschaft

en: _Hibernate
de: Ru_hezustand

en: S_witch User
de: Benutzer _wechseln

note: Create the Logout button.
en: _Logout
de: Abme_lden
