OCRFeeder - en to ca translation catalogue (295 entries)

en: The complete OCR suite.
ca: El paquet d'OCR complet.

en: OCR;Optical Character Recognition;CuneiForm;GOCR;Ocrad;Tesseract;Document Recognition;Scanner;Scanning;
ca: OCR;ROC;Reconeixement Òptic de Caràcters;Cuneïforme;GOCR;Ocrad;Tesseract;Reconeixement de documents;Escàner;Escaneig;

en: The complete OCR suite
ca: El paquet d'OCR complet

en: OCRFeeder is a document layout analysis and optical character recognition system.
ca: L'OCRFeeder és un sistema d'anàlisi d'estructura de documents i de reconeixement òptic de caràcters.

en: Given the images it will automatically outline its contents, distinguish between what's graphics and text and perform OCR over the latter. It generates multiple formats being its main one ODT.
ca: Donades les imatges, automàticament analitzarà llurs continguts, distingirà quines parts són gràfics i quines són text i realitzarà una anàlisi OCR sobre aquestes darreres. Pot generar múltiples formats, essent l'ODT el principal.

en: It features a complete GTK graphical user interface that allows the users to correct any unrecognized characters, defined or correct bounding boxes, set paragraph styles, clean the input images, import PDFs, save and load the project, export everything to multiple formats, etc.
ca: Proporciona una interfície d'usuari GTK completa que permet als usuaris corregir qualsevol caràcter no reconegut, definir o corregir les àrees, establir els estils dels paràgrafs, netejar les imatges d'entrada, importar PDF, desar i carregar el projecte, exportar-lo a múltiples formats, etc.

en: Content Areas
ca: Àrees de contingut

en: Unpaper Image Processor
ca: Processador d'imatges Unpaper

en: Check spelling
ca: Comprova l'ortografia

en: Bug Fixes:
ca: Correcció d'errors:

en: Fix PDF importation, which was broken after the Python 3 port (thanks to @scx)
ca: Corregida la importació de PDF, que era defectuosa d'ençà de l'adaptació a Python 3 (gràcies a @scx)

en: Allow to import PDF files whose paths have characters Ghostscript doesn't like
ca: Permesa la importació de documents PDF que tinguin camins amb caràcters que no agraden al Ghostscript

en: Ship the appdata.xml.in the tarball
ca: Inclòs el fitxer appdata.xml al tar

en: Improvements:
ca: Millores:

en: Python 3 is now used, making the unicode issues go away for good
ca: Ara s'utilitza Python 3, solucionant així per sempre els problemes amb unicode

en: The main window is now bigger
ca: Ara la finestra principal és més gran

en: The image clip is now expandible
ca: Ara el fragment d'imatge és expandible

en: The manpages have been updated with the missing options
ca: S'han actualitzat les pàgines de manual amb les opcions que hi mancaven

en: Fix icons in the boxes' editor text align buttons
ca: S'han corregit les icones a les caixes dels botons d'alinear text a l'editor

en: Install the application icon in the right place
ca: S'instal·la la icona de l'aplicació al lloc correcte

en: Many issues in the scanner dialog have been fixed (scanner options, UI problems, etc.)
ca: S'han corregit molts problemes al diàleg de l'escàner (opcions de l'escàner, problemes d'IU, etc.)

en: The Preferences dialog is now smaller (the big contents are wrapped in a scrolled window)
ca: Ara el diàleg de preferències és més petit (els continguts s'han encabit dins d'una finestra amb desplaçament)

en: All dialogs are now centered to the main window
ca: Ara tots els diàlegs estan centrats a la finestra principal

en: Use XDG user's configuration directory instead of .ocrfeeder
ca: S'utilitza el directori de configuració de l'usuari XDG enlloc de .ocrfeeder

en: Fix Gtk thread related problems
ca: S'han corregit problemes de fils d'execució relacionats amb el GTK

en: Fix unicode issues when saving a project and exporting a document
ca: S'han corregit problemes d'unicode en desar un projecte i exportar un document

en: Fix issue when exporting a picture in a document from a loaded project
ca: S'ha corregit un problema en exportar una imatge d'un projecte carregat a un document

en: Fix ODT exportation button's icon
ca: S'ha corregit la icona del botó d'exportació a ODT

en: New Features:
ca: Funcionalitats noves:

en: Add support for multiple image TIFFs
ca: Afegit suport per a fitxers TIFF de múltiples imatges

en: Port the application to GObject Introspection
ca: Convertit l'aplicació a GObject Introspection

en: Scan with 300 DPI and in color mode
ca: S'escaneja a 300DPI i en mode color

en: Use the last visited directory when adding a new image
ca: S'utilitza el darrer directori visitat en afegir una nova imatge

en: Warn when no OCR engines are found on startup or when performing the recognition
ca: Avisa quan no es troben motors OCR en iniciar o en realitzar el reconeixement

en: Update the box editor's OCR controls sensitiveness according to the existence of OCR engines
ca: Actualitzada la sensibilitat dels controls OCR de l'editor de caixes segons l'existència de motors OCR

en: Fix PIL importation
ca: Corregida la importació de PIL

en: Fix error when exporting a PDF with empty text areas
ca: Corregit un error en exportar un PDF amb àrees de text buides

en: Fix PDF output options in ocrfeeder-cli
ca: Corregides les opcions de sortida de PDF al ocrfeeder-cli

en: Fix getting engine name in ocrfeeder-cli
ca: Corregida l'obtenció del nom del motor al ocrfeeder-cli

en: Fix the use of newer versions of Unpaper
ca: Corregit l'ús de versions noves del Unpaper

en: Fix text in the pages icon view
ca: Corregit el text a la vista d'icones de pàgines

en: Fix reordering pages in the icon view
ca: Corregida la reordenació de pàgines a la vista d'icones

en: Fix issues when no locale is set
ca: Corregits errors quan no hi ha traducció

en: Fix loading project with more than one page
ca: Corregida la càrrega de projectes amb més d'una pàgina

en: Fix updating the OCR engines in the BoxEditor
ca: Corregida l'actualització de motors OCR a l'Editor de caixes

en: New and Updated Translations:
ca: Traduccions noves i actualitzades:

en: Misspelled word:
ca: Paraula mal escrita:

en: Change _to:
ca: Canvia _a:

en: _Suggestions:
ca: _Suggeriments:

en: Cha_nge
ca: Ca_nvia

en: Ignore _All
ca: Ignor_a-ho tot

en: Change A_ll
ca: Canvia-ho _tot

en: _Ignore
ca: _Ignora

en: Language:
ca: Idioma:

en: <b>Language</b>
ca: <b>Idioma</b>

en: A problem occurred while trying to open the image:
     %s
    Ensure the image exists or try converting it to another format.
ca: Ha succeït un error en obrir la imatge:
     %s
    Assegureu-vos que la imatge existeix o proveu de convertir-la a un altre format.

en: Plain Text
ca: Text pla

en: Images
ca: Imatges

en: Obtaining scanners
ca: S'estan obtenint els escàners

en: Please wait…
ca: Espereu…

en: Scanning
ca: S'està escanejant

en: No scanner devices were found
ca: No s'ha trobat cap escàner

en: Error scanning page
ca: Errada en escanejar una pàgina

en: Loading PDF
ca: S'estan carregant els PDF

en: Export pages
ca: Exporta les pàgines

en: Are you sure you want to delete the current image?
ca: Segur que voleu suprimir la imatge actual?

en: Are you sure you want to clear the project?
ca: Segur que voleu suprimir el projecte?

en: No OCR engines available
ca: No hi ha motors OCR disponibles

en: No OCR engines were found in the system.
    Please make sure you have OCR engines installed and available.
ca: No s'han trobat motors OCR al sistema.
    Comproveu que teniu motors OCR instal·lats i disponibles.

en: _Open OCR Engines Manager Dialog
ca: _Obre el diàleg gestor de motors OCR

en: _Keep Current Configuration
ca: _Manté la configuració actual

en: The following OCR engines' arguments might need to be updated but it appears you have changed their default configuration so they need to be updated manually:
      <b>%(engines)s</b>
    
    If you do not want to keep your changes you can just remove the current configuration and have your OCR engines detected again.
ca: Els arguments dels motors OCR haurien d'actualitzar-se però sembla que heu canviat la configuració per defecte i per això els heu d'actualitzar de forma manual.
    <b>%(engines)s</b>
    
    Si no voleu mantenir els canvis, únicament heu d'eliminar la configuració actual i fer que es detectin de nou els motors OCR .

en: The project hasn't been saved.
ca: No s'ha desat el projecte.

en: Do you want to save it before closing?
ca: Voleu desar-lo abans de tancar?

en: Close anyway
ca: Tanca'l de totes maneres

en: Selectable areas
ca: Àrees seleccionables

en: Preparing image
ca: S'està preparant la imatge

en: Preparing image %(current_index)s/%(total)s
ca: S'està preparant la imatge %(current_index)s/%(total)s

en: Deskewing image
ca: S'està corregint la inclinació de la imatge

en: No images added
ca: No s'han afegit imatges

en: Zoom: %s %%
ca: Ampliació: %s %%

en: Resolution: %.2f x %.2f
ca: Resolució: %.2f x %.2f

en: Page size: %i x %i
ca: Mida de la pàgina: %i x %i

en: There are changes that may be overwritten by the new recognition.
    
    Do you want to continue?
ca: Hi ha canvis que poden ser sobreescrits pel nou reconeixement.
    
    Voleu continuar?

en: Recognizing Page
ca: S'està reconeixent la pàgina

en: Recognizing Document
ca: S'està reconeixent el document

en: Recognizing page %(page_number)s/%(total_pages)s. Please wait…
ca: S'està reconeixent la pàgina %(page_number)s/%(total_pages)s. Espereu…

en: Export to %(format_name)s
ca: Exporta a %(format_name)s

en: What kind of PDF document do you wish?
ca: Quin tipus de document PDF desitgeu?

en: From scratch
ca: Des de zero

en: Creates a new PDF from scratch.
ca: Crea un PDF nou des de zero.

en: Searchable PDF
ca: PDF cercable

en: Creates a PDF based on the images but with searchable text.
ca: Crea un PDF basat en imatges però amb text que pot ser cercat.

en: OCRFeeder Projects
ca: Projectes OCRFeeder

en: <b>A file named "%(name)s" already exists. Do you want to replace it?</b>
    
    The file exists in "%(dir)s". Replacing it will overwrite its contents.
ca: <b>Ja existeix un fitxer anomenat «%(name)s». Voleu reemplaçar-lo?</b>
    
    El fitxer existeix al directori «%(dir)s». En reemplaçar-lo se sobreescriuran els seus continguts.

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Pages
ca: Pàgines

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Quit
ca: _Surt

en: Exit the program
ca: Surt del programa

en: _Open
ca: _Obre

en: Open project
ca: Obre un projecte

en: _Save
ca: De_sa

en: Save project
ca: Desa el projecte

en: _Save As…
ca: Anomena i de_sa…

en: Save project with a chosen name
ca: Desa el projecte amb un altre nom

en: _Add Image
ca: _Afegeix una imatge

en: Add another image
ca: Afegeix una altra imatge

en: Add _Folder
ca: Afegeix una _carpeta

en: Add all images in a folder
ca: Afegeix totes les imatges de la carpeta

en: Append Project
ca: Annexa un projecte

en: Load a project and append it to the current one
ca: Carrega un projecte i afegeix-lo a l'actual

en: _Import PDF
ca: _Importa un PDF

en: Import PDF
ca: Importa un PDF

en: _Export…
ca: _Exporta…

en: Export to a chosen format
ca: Exporta al format triat

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Edit Page
ca: _Edita la pàgina

en: Edit page settings
ca: Edita els paràmetres de la pàgina

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: Configure the application
ca: Configura l'aplicació

en: _Delete Page
ca: _Suprimeix la pàgina

en: Delete current page
ca: Suprimeix la pàgina actual

en: Move Page Do_wn
ca: Mou pàgina _avall

en: Move page down
ca: Mou pàgina avall

en: Move Page Up
ca: Mou pàgina amunt

en: Move page up
ca: Mou pàgina amunt

en: Select Next Page
ca: _Selecciona la pàgina següent

en: Select next page
ca: Selecciona la pàgina següent

en: Select Previous Page
ca: Selecciona la pàgina anterior

en: Select previous page
ca: Selecciona la pàgina anterior

en: _Clear Project
ca: _Neteja el projecte

en: Delete all images
ca: Suprimeix totes les imatges

en: _View
ca: _Visualitza

en: Zoom In
ca: Augmenta

en: Zoom Out
ca: Redueix

en: Best Fit
ca: Millor ajustament

en: Normal Size
ca: Mida normal

en: _Tools
ca: _Eines

en: _OCR Engines
ca: Motors _OCR

en: Manage OCR engines
ca: Gestiona els motors OCR

en: Process image with unpaper
ca: Processa la imatge amb unpaper

en: Image Des_kewer
ca: _Redreçador d'imatges

en: Tries to straighten the image
ca: Intenta redreçar la imatge

en: _Help
ca: A_juda

en: Help contents
ca: Continguts d'ajuda

en: _About
ca: _Quant a

en: About this application
ca: Quant a aquesta aplicació

en: _Recognize Document
ca: _Reconeix el document

en: Automatically detect and recognize all pages
ca: Detecta i reconeix de forma automàtica totes les pàgines

en: R_ecognize Page
ca: _Reconeix la pàgina

en: Automatically detect and recognize the current page
ca: Detecta i reconeix automàticament la pàgina actual

en: Recognize _Selected Areas
ca: Reconeix les àrees _seleccionades

en: Recognize Selected Areas
ca: Reconeix les àrees seleccionades

en: Select _All Areas
ca: Seleccion_a totes les àrees

en: Select all content areas
ca: Selecciona totes les àrees de contingut

en: Select _Previous Area
ca: _Selecciona l'àrea anterior

en: Select the previous area from the content areas
ca: Selecciona l'àrea anterior de les àrees de continguts

en: Select _Next Area
ca: Selecciona l'àrea següe_nt

en: Select the next area from the content areas
ca: Selecciona l'àrea següent de les àrees de contingut

en: Delete Selected Areas
ca: Suprimeix les àrees seleccionades

en: Deletes all the currently selected content areas
ca: Suprimeix totes les àrees de contingut seleccionades

en: _Generate ODT
ca: _Genera un ODT

en: Export to ODT
ca: Exporta a ODT

en: Import Page From S_canner
ca: _Importa la pàgina des de l'escàner

en: Import From Scanner
ca: Importa des de l'escàner

en: _Copy to Clipboard
ca: _Copia al porta-retalls

en: Copy recognized text to clipboard
ca: Copia el text reconegut al porta-retalls

en: Spell_checker
ca: Verifi_ca l'ortografia

en: Spell Check Recognized Text
ca: Verifica l'ortografia del text reconegut

en: No language
ca: Sense idioma

en: Area editor
ca: Editor d'àrees

en: Sets the content area's upper left corner's X coordinate
ca: Estableix la coordenada X de la cantonada superior esquerra de l'àrea del contingut

en: Sets the content area's upper left corner's Y coordinate
ca: Estableix la coordenada Y de la cantonada superior esquerra de l'àrea del contingut

en: Sets the content area's width
ca: Estableix l'amplada de l'àrea del contingut

en: Sets the content area's height
ca: Estableix l'alçada de l'àrea del contingut

en: Set this content area to be the text type
ca: Estableix que aquesta àrea de contingut sigui de tipus text

en: _Image
ca: _Imatge

en: Set this content area to be the image type
ca: Estableix que aquesta àrea de contingut sigui de tipus imatge

en: Type
ca: Tipus

en: Clip
ca: Talla

en: Bounds
ca: Límits

en: _Width:
ca: _Amplada:

en: Hei_ght:
ca: _Alçada:

en: Left
ca: Esquerra

en: Set text to be left aligned
ca: Alinea el text a l'esquerra

en: Center
ca: Centrat

en: Set text to be centered
ca: Centra el text

en: Right
ca: Dreta

en: Set text to be right aligned
ca: Alinea el text a la dreta

en: Fill
ca: Omple

en: Set text to be fill its area
ca: Fes que el text ompli la seva àrea

en: Perform OCR on this content area using the selected OCR engine.
ca: Escaneig OCR en aquesta àrea de contingut usant el motor OCR seleccionat.

en: OCR engine to recognize this content area
ca: Motor OCR per a reconèixer aquesta àrea de contingut

note: Text Properties
en: Text Properties
ca: Propietats del text

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Align
ca: Alineació

en: Spacing
ca: Espaiat

en: Set the text's letter spacing
ca: Estableix l'espaiat de la lletra del text

en: Set the text's line spacing
ca: Estableix l'interlineat del text

en: _Line:
ca: _Línia:

en: L_etter:
ca: Ll_etra:

en: Sty_le
ca: _Estil

en: Mis_c
ca: _Varis

en: Language
ca: Idioma

en: OCR engine to recogni_ze this area:
ca: _Motor OCR per a reconèixer aquesta àrea:

en: Detect
ca: Detecta

en: Save File
ca: Desa el fitxer

en: Open File
ca: Obre un fitxer

en: Open Folder
ca: Obre una carpeta

en: Pages to export
ca: Pàgines que s'exportaran

en: All
ca: Totes

en: Current
ca: Actual

en: Choose the format
ca: Trieu el format

en: Page size
ca: Mida de la pàgina

en: Custom…
ca: Personalitzat…

en: _Height:
ca: _Alçada:

en: Affected pages
ca: Pàgines afectades

en: C_urrent
ca: A_ctual

en: _All
ca: _Totes

en: Preview
ca: Previsualització

en: _Preview
ca: _Previsualització

en: Performing Unpaper
ca: S'està realitzant l'unpaper

en: Performing unpaper. Please wait…
ca: S'està realitzant l'unpaper. Espereu…

en: Noise Filter Intensity
ca: Intensitat del filtre de soroll

en: Default
ca: Per defecte

en: None
ca: Cap

en: Gray Filter Size
ca: Mida del filtre de grisos

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Black Filter
ca: Filtre negre

en: Use
ca: Utilitza'l

en: Extra Options
ca: Opcions extres

en: Unpaper's command line arguments
ca: Arguments de la línia d'ordres de unpaper

en: Unpaper Preferences
ca: Preferències de l'unpaper

en: An error occurred!
ca: Ha succeït un error!

en: Cancelled
ca: Cancel·lat

en: Preferences
ca: Preferències

en: _Recognition
ca: _Reconeixement

en: Select boxes' colors
ca: Selecciona els colors de les caixes

en: Te_xt areas' fill color
ca: Color d'emplenament de les àrees de te_xt

en: Text areas' _stroke color
ca: Color del _traç de les àrees de text

en: _Image areas' fill color
ca: Color d'emplenament de les àrees d'_imatge

en: Path to unpaper
ca: Camí a l'unpaper

en: Choose
ca: Tria

en: OCR Engines
ca: Motors OCR

en: The engine that should be used when performing the automatic recognition.
ca: El motor a usar per a realitzar el reconeixement automàtic.

en: Favorite _engine:
ca: _Motor preferit:

en: Window size
ca: Mida de la finestra

en: A_utomatic
ca: A_utomàtic

en: Cu_stom
ca: Per_sonalitzat

en: The window size is the detection algorithm's subdivision areas' size.
ca: La mida de la finestra és la mida de l'àrea de la subdivisió de l'algoritme de detecció.

en: Columns Detection
ca: Detecció de columnes

en: _Improve columns detection
ca: _Millora la detecció de les columnes

en: Use a post-detection algorithm to improve the detection of columns
ca: Usa un algoritme de post detecció per a millorar la detecció de columnes

en: _Automatic
ca: _Automàtic

en: Custo_m
ca: Perso_nalitzat

en: The columns' minimum width in pixels
ca: L'amplada mínima de les columnes (en píxels)

en: Minimum width that a column should have:
ca: Mínima amplada per a les columnes:

en: Recognized Text
ca: Text reconegut

en: _Fix line breaks and hyphenization
ca: _Corregeix els salts de línia i la separació de síl·labes

en: Removes single line breaks and hyphenization from text generated by OCR engines
ca: Suprimeix els salts de línia senzills i la separació de síl·labes del text generat pels motors OCR

en: A_djust content areas' bounds
ca: A_justa la vora de les àrees de contingut

en: Use a post-detection algorithm to shorten the contents areas' margins
ca: Usa un algoritme de post detecció per a escurçar els marges de les àrees de contingut

en: The maximum size for the content areas' margins in pixels
ca: La mida màxima per als marges de les àrees de contingut (en píxels)

en: Maximum size that the content areas' margins should have:
ca: Mida màxima dels marges per a les àrees de contingut:

en: Image Pre-processing
ca: Preprocessat d'imatge

en: Des_kew images
ca: _Redreça les imatges

en: Tries to straighten the images before they are added
ca: Intenta posar rectes les imatges abans d'afegir-les

en: _Unpaper images
ca: _Processa les imatges amb unpaper

en: Cleans the image using the Unpaper pre-processor
ca: Neteja la imatge usant el preprocessador unpaper

en: Unpaper _Preferences
ca: _Preferències de unpaper

en: The language may affect how the OCR engines work.
    If an engine is set to support languages but does not support the one chosen, it may result in blank text.
    You can choose "No Language" to prevent this.
ca: L'idioma pot afectar a com treballen els motors OCR.
    Si un motor està configurat per a suportar idiomes però no és compatible amb el triat, pot resultar en un text buit.
    Podeu triar «Sense idioma» per a evitar-ho.

en: Default _language:
ca: _Idioma per defecte:

en: Engines to be added
ca: Motors a afegir

en: Include
ca: Inclou

en: Engine
ca: Motor

en: De_tect
ca: De_tecta

en: Are you sure you want to delete this engine?
ca: Segur que voleu suprimir aquest motor?

en: %s engine
ca: motor %s

en: _Name:
ca: _Nom:

en: Engine name
ca: Nom del motor

en: _Image format:
ca: Format de la _imatge:

en: The required image format
ca: El format requerit de la imatge

en: _Failure string:
ca: La cadena d'_errada:

en: The failure string or character that this engine uses
ca: La cadena o el caràcter d'errada que aquest motor utilitza

en: Engine _path:
ca: _Camí al motor:

en: The path to the engine program
ca: El camí al programa del motor

en: Engine _arguments:
ca: _Arguments del motor:

en: Arguments: use $IMAGE for image and $FILE if it writes to a file
ca: Arguments: feu servir $IMAGE per a la imatge i $FILE si s'escriu a un fitxer

en: Engine _language argument:
ca: Argument d'_idioma del motor:

en: The language argument in case this engine uses it (for example "-l"). In order for it to work, the engine's arguments should have the $LANG keyword.
ca: L'argument del llenguatge en el cas d'aquest motor l'utilitzi (per exemple "-l"). Per tal que funcioni, els arguments del motor han d'incloure la paraula clau $LANG.

en: Engine lan_guages:
ca: _Idiomes del motor:

en: The languages this engine supports. This should be given as pairs of the language in the ISO 639-1 and the engine's corresponding language (for example "en:eng,pt:por,es:esp"). In order for it to work, the engine's arguments should have the $LANG keyword.
ca: Els idiomes compatibles amb aquest motor. S'han de proporcionar com a parells de l'idioma usant la ISO 639-1 i l'idioma corresponent per al motor (per exemple "en:eng,pt:por,es:esp"). Per tal que funcioni cal que els arguments del motor incloguin la paraula clau $LANG.

en: Error setting the new engine; please check your engine settings.
ca: S'ha produït un error en configurar el motor nou, comproveu els seus paràmetres.

en: Warning
ca: Avís
