ocrfeeder master - en to cs translation catalogue (299 entries)

en: The complete OCR suite.
cs: Kompletní aplikace pro OCR.

en: OCR;Optical Character Recognition;CuneiForm;GOCR;Ocrad;Tesseract;Document Recognition;Scanner;Scanning;
cs: OCR;optické rozpoznávání textu;CuneiForm;GOCR;Ocrad;Tesseract;rozpoznávní dokumentů;skener;skenování;

en: The complete OCR suite
cs: Kompletní aplikace pro OCR

en: OCRFeeder is a document layout analysis and optical character recognition system.
cs: OCRFeeder je systém pro analýzu rozvržení dokumentu a optické rozpoznávání znaků.

en: Given the images it will automatically outline its contents, distinguish between what's graphics and text and perform OCR over the latter. It generates multiple formats being its main one ODT.
cs: Zadáte mu obrázek, a on vám automaticky ohraničí jednotlivé části obsahu. Při tom rozliší, co je grafika a co text, u kterého provede rozpoznání znaků. Z výsledku umí vygenerovat různé formáty, z nichž hlavní je ODT.

en: It features a complete GTK graphical user interface that allows the users to correct any unrecognized characters, defined or correct bounding boxes, set paragraph styles, clean the input images, import PDFs, save and load the project, export everything to multiple formats, etc.
cs: Vše je k dispozici v grafickém uživatelském rozhraní, založeném na GTK. Uživatel může opravovat nerozpoznané znaky, definovat nebo opravovat ohraničení oblastí, nastavovat styl odstavců, čistit vstupní obrázky, importovat PDF, ukládat a načítat projekty, vše exportovat do několika formátů atd.

en: Content Areas
cs: Oblasti s obsahem

en: Unpaper Image Processor
cs: Obrazový procesor Unpaper

en: Check spelling
cs: Kontrola pravopisu

en: Bug Fixes:
cs: Opravy chyb:

en: Fix PDF importation, which was broken after the Python 3 port (thanks to @scx)
cs: Opraven import PDF, který byl rozbitý po portování na Python 3 (dík pro @scx)

en: Allow to import PDF files whose paths have characters Ghostscript doesn't like
cs: Umožněn import souborů PDF, jejichž cesty mají znaky, které nemá rád Ghostscript

en: Ship the appdata.xml.in the tarball
cs: S balíčkem je teď šířen soubor appdata.xml

en: Improvements:
cs: Vylepšení

en: Python 3 is now used, making the unicode issues go away for good
cs: Nyní je používán Python 3, díky čemuž odpadly problémy s unikódem

en: The main window is now bigger
cs: Hlavní okno je nyní větší

en: The image clip is now expandible
cs: Ořezávání obrázku je nyní rozbalovatelné

en: The manpages have been updated with the missing options
cs: Do manuálových stránek byly doplněny chybějící volby

en: Fix icons in the boxes' editor text align buttons
cs: Opraveny ikony v tlačítkách pro zarovnání v editoru oblastí

en: Install the application icon in the right place
cs: Instalace ikony aplikace na správné místo

en: Many issues in the scanner dialog have been fixed (scanner options, UI problems, etc.)
cs: Opravena řada problémů v dialogovém okně skeneru (volby skeneru, problémy uživatelského rozhraní atd.)

en: The Preferences dialog is now smaller (the big contents are wrapped in a scrolled window)
cs: Dialogové okno předvoleb je nyní menší (větší množství obsahu je řešeno posuvníky)

en: All dialogs are now centered to the main window
cs: Všechna dialogová okna jsou teď vystředěna vůči hlavnímu oknu

en: Use XDG user's configuration directory instead of .ocrfeeder
cs: Namísto .ocrfeeder se používá uživatelská složka nastavení podle standardu XDG

en: Fix Gtk thread related problems
cs: Opraven problém týkající se vlákna GTK

en: Fix unicode issues when saving a project and exporting a document
cs: Opraven problém s unikódem při ukládání projektu a exportu dokumentu

en: Fix issue when exporting a picture in a document from a loaded project
cs: Opraven problém při exportu obrázku v dokumentu z načteného projektu

en: Fix ODT exportation button's icon
cs: Opravena ikona na tlačítku pro export do ODT

en: New Features:
cs: Nové funkce:

en: Add support for multiple image TIFFs
cs: Přidána podpora pro vícestránkový TIFF

en: Port the application to GObject Introspection
cs: Aplikace byla portována do GObject Introspection

en: Scan with 300 DPI and in color mode
cs: Skenování při 300 DPI a v barevném režimu

en: Use the last visited directory when adding a new image
cs: Při přidávání obrázků se používá naposledy navštívená složka

en: Warn when no OCR engines are found on startup or when performing the recognition
cs: Varování, že nebyl nalezen výkonný program OCR, při spuštění nebo provádění rozpoznávání

en: Update the box editor's OCR controls sensitiveness according to the existence of OCR engines
cs: Aktualizována citlivost ovládacích prvků OCR v editoru oblastí tak, aby reflektovaly přítomnost výkonných programů OCR

en: Fix PIL importation
cs: Opraven import PIL

en: Fix error when exporting a PDF with empty text areas
cs: Opravena chyba při exportu PDF s prázdnými textovými oblastmi

en: Fix PDF output options in ocrfeeder-cli
cs: Opraveny volby výstupu do PDF v ocrfeeder-cli

en: Fix getting engine name in ocrfeeder-cli
cs: Opraven problém při získávání názvu výkonného programu v ocrfeeder-cli

en: Fix the use of newer versions of Unpaper
cs: Opraveno používání nové verze programu Unpaper

en: Fix text in the pages icon view
cs: Opraven text na stránce ikonového zobrazení

en: Fix reordering pages in the icon view
cs: Opraveno přeuspořádání stránek v ikonovém zobrazení

en: Fix issues when no locale is set
cs: Opraven problém, když není nastaveno národní prostředí

en: Fix loading project with more than one page
cs: Opraveno načítání projektů s více než jednou stránkou

en: Fix updating the OCR engines in the BoxEditor
cs: Opravena aktualizace výkonného programu OCR v editoru oblastí

en: New and Updated Translations:
cs: Nové a aktualizované překlady:

en: Misspelled word:
cs: Chybná slova:

en: Change _to:
cs: Změni_t na:

en: _Suggestions:
cs: Návr_hy:

en: Cha_nge
cs: Změ_nit

en: Ignore _All
cs: Ignorov_at vše

en: Change A_ll
cs: Změnit _vše

en: _Ignore
cs: _Ignorovat

en: Language:
cs: Jazyk:

en: <b>Language</b>
cs: <b>Jazyk</b>

en: A problem occurred while trying to open the image:
     %s
    Ensure the image exists or try converting it to another format.
cs: Objevil se problém při otevírání obrázku:
    %s
    Ujistěte se, že obrázek existuje, nebo jej zkuste převést do jiného formátu.

en: Plain Text
cs: Prostý text

en: Images
cs: Obrázky

en: Obtaining scanners
cs: Zjišťují se skenery

en: Please wait…
cs: Čekejte prosím…

en: Scanning
cs: Skenuje se

en: No scanner devices were found
cs: Nenalezeno žádné skenovací zařízení

en: Error
cs: Chyba

en: Error scanning page
cs: Chyba při skenování stránky

en: Loading PDF
cs: Načítá se PDF

en: Export pages
cs: Export stránek

en: Are you sure you want to delete the current image?
cs: Opravdu chcete smazat současný obrázek?

en: Are you sure you want to clear the project?
cs: Opravdu chcete smazat současný projekt?

en: No OCR engines available
cs: Není dostupný žádný výkonný program OCR

en: No OCR engines were found in the system.
    Please make sure you have OCR engines installed and available.
cs: V systému nebyl nalezen žádný výkonný program OCR.
    Ujistěte se prosím, že máte v systému nějaké výkonné programy OCR nainstalované a přístupné.

en: _Open OCR Engines Manager Dialog
cs: _Otevřít správu výkonných programů OCR

en: _Keep Current Configuration
cs: _Zachovat současné nastavení

en: The following OCR engines' arguments might need to be updated but it appears you have changed their default configuration so they need to be updated manually:
      <b>%(engines)s</b>
    
    If you do not want to keep your changes you can just remove the current configuration and have your OCR engines detected again.
cs: Následující argumenty výkonného programu OCR možná potřebují aktualizovat, ale vypadá to, že jste změnili jejich výchozí nastavení, takže aktualizaci musíte provést ručně:
      <b>%(engines)s</b>
    
    Pokud nechcete své změny zachovat, můžete jednoduše současné nastavení odstranit a nechat najít výkonné programy OCR znovu.

en: The project hasn't been saved.
cs: Projekt nebyl uložen.

en: Do you want to save it before closing?
cs: Chcete jej před zavřením uložit?

en: Close anyway
cs: Přesto zavřít

en: Selectable areas
cs: Oblasti, které lze vybrat

en: Preparing image
cs: Připravuje se obraz

en: Preparing image %(current_index)s/%(total)s
cs: Připravuje se obraz %(current_index)s/%(total)s

en: Deskewing image
cs: Odstraňují se deformace obrazu

en: No images added
cs: Nebyl přidán žádný obrázek

en: Zoom: %s %%
cs: Přiblížení: %s %%

en: Resolution: %.2f x %.2f
cs: Rozlišení: %.2f × %.2f

en: Page size: %i x %i
cs: Velikost stránky: %i × %i

en: There are changes that may be overwritten by the new recognition.
    
    Do you want to continue?
cs: Jsou zde změny, které mohou být při novém rozpoznávání přepsány.
    
    Chcete pokračovat?

en: Recognizing Page
cs: Rozpoznává se stránka

en: Recognizing Document
cs: Rozpoznává se dokument

en: Recognizing page %(page_number)s/%(total_pages)s. Please wait…
cs: Rozpoznává se stránka %(page_number)s/%(total_pages)s. Čekejte prosím…

en: Export to %(format_name)s
cs: Exportovat do formátu %(format_name)s

en: What kind of PDF document do you wish?
cs: Jaký druh dokumentu PDF si přejete?

en: From scratch
cs: Od základu nový

en: Creates a new PDF from scratch.
cs: Vytvořit nový dokument PDF z prázdného základu.

en: Searchable PDF
cs: Prohledávatelné PDF

en: Creates a PDF based on the images but with searchable text.
cs: Vytvořit dokument PDF složený z obrázků, ale s vyhledatelným textem.

en: OCRFeeder Projects
cs: Projekty OCRFeeder

en: <b>A file named "%(name)s" already exists. Do you want to replace it?</b>
    
    The file exists in "%(dir)s". Replacing it will overwrite its contents.
cs: <b>Soubor s názvem „%(name)s“ již existuje. Chcete jej nahradit?</b>
    
    Soubor existuje v „%(dir)s“. Pokud jej nahradíte, přepíšete jeho obsah.

en: Replace
cs: Nahradit

en: Pages
cs: Stránky

en: _File
cs: _Soubor

en: _Quit
cs: U_končit

en: Exit the program
cs: Ukončit program

en: _Open
cs: _Otevřít

en: Open project
cs: Otevřít projekt

en: _Save
cs: _Uložit

en: Save project
cs: Uložit projekt

en: _Save As…
cs: Uložit _jako…

en: Save project with a chosen name
cs: Uložit projekt pod zvoleným názvem

en: _Add Image
cs: Přid_at obrázek

en: Add another image
cs: Přidat další obrázek

en: Add _Folder
cs: Přidat s_ložku

en: Add all images in a folder
cs: Přidat všechny soubory ve složce

en: Append Project
cs: Připojit projekt

en: Load a project and append it to the current one
cs: Načíst projekt a přidat jej k současnému projektu

en: _Import PDF
cs: _Importovat PDF

en: Import PDF
cs: Importovat PDF

en: Export to a chosen format
cs: Exportovat do zvoleného formátu

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _Edit Page
cs: _Upravit stránku

en: Edit page settings
cs: Upravit nastavení stránky

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: Configure the application
cs: Nastavit aplikaci

en: _Delete Page
cs: O_dstranit stránku

en: Delete current page
cs: Smazat současnou stránku

en: Move Page Do_wn
cs: Posunout o stránku do_lů

en: Move page down
cs: Posunout o stránku dolů

en: Move Page Up
cs: Posunout o stránku nahoru

en: Move page up
cs: Posunout o stránku nahoru

en: Select Next Page
cs: Vybrat následující stránku

en: Select next page
cs: Vybrat následující stránku

en: Select Previous Page
cs: Vybrat předchozí stránku

en: Select previous page
cs: Vybrat předchozí stránku

en: _Clear Project
cs: _Vymazat projekt

en: Delete all images
cs: Vymazat všechny obrázky

en: _View
cs: _Zobrazit

en: Zoom In
cs: Přiblížit

en: Zoom Out
cs: Oddálit

en: Best Fit
cs: Nejvhodnější velikost

en: Normal Size
cs: Normální velikost

en: _Document
cs: _Dokument

en: _Tools
cs: Nás_troje

en: _OCR Engines
cs: Výkonné programy _OCR

en: Manage OCR engines
cs: Správa výkonných programů OCR

en: Process image with unpaper
cs: Zpracovat obrázek programem Unpaper

en: Image Des_kewer
cs: Odstranit _deformace obrazu

en: Tries to straighten the image
cs: Zkusit obraz vyrovnat

en: _Help
cs: _Nápověda

en: Help contents
cs: Obsah nápovědy

en: _About
cs: O _aplikaci

en: About this application
cs: O této aplikaci

en: _Recognize Document
cs: _Rozpoznat dokument

en: Automatically detect and recognize all pages
cs: Automaticky zjistit a rozpoznat všechny stránky

en: R_ecognize Page
cs: _Rozpoznat stránku

en: Automatically detect and recognize the current page
cs: Automaticky zjistit a rozpoznat aktuální stránku

en: Recognize _Selected Areas
cs: Rozpoznat _vybrané oblasti

en: Recognize Selected Areas
cs: Rozpoznat vybrané oblasti

en: Select _All Areas
cs: Vybrat všechny obl_asti

en: Select all content areas
cs: Vybrat všechny oblasti s obsahem

en: Select _Previous Area
cs: Vybrat _předchozí oblast

en: Select the previous area from the content areas
cs: Vybrat předchozí oblast z oblastí s obsahem

en: Select _Next Area
cs: Vybrat _následující oblast

en: Select the next area from the content areas
cs: Vybrat následující oblast z oblastí s obsahem

en: Delete Selected Areas
cs: Vymazat vybrané oblasti

en: Deletes all the currently selected content areas
cs: Vymazat všechny právě vybrané oblasti s obsahem

en: _Generate ODT
cs: _Generovat ODT

en: Export to ODT
cs: Export do ODT

en: Import Page From S_canner
cs: Importovat stránku ze s_keneru

en: Import From Scanner
cs: Importovat ze skeneru

en: _Copy to Clipboard
cs: _Kopírovat do schránky

en: Copy recognized text to clipboard
cs: Kopírovat rozpoznaný text do schránky

en: Spell_checker
cs: _Kontrola pravopisu

en: Spell Check Recognized Text
cs: Zkontrolovat pravopis rozpoznaného textu

en: No language
cs: Žádný jazyk

en: Area editor
cs: Editor oblasti

en: Sets the content area's upper left corner's X coordinate
cs: Nastavuje souřadnici X levého horního rohu oblasti s obsahem

en: Sets the content area's upper left corner's Y coordinate
cs: Nastavuje souřadnici Y levého horního rohu oblasti s obsahem

en: Sets the content area's width
cs: Nastavuje šířku oblasti s obsahem

en: Sets the content area's height
cs: Nastavuje výšku oblasti s obsahem

en: Set this content area to be the text type
cs: Nastavit tuto oblast s obsahem, aby byla typu text

en: _Image
cs: O_brázek

en: Set this content area to be the image type
cs: Nastavit tuto oblast s obsahem, aby byla typu obrázek

en: Type
cs: Typ

en: Clip
cs: Výřez

en: Bounds
cs: Meze

en: _Width:
cs: Šíř_ka:

en: Hei_ght:
cs: Výšk_a:

en: Left
cs: Vlevo

en: Set text to be left aligned
cs: Nastavit text, aby byl zarovnán doleva

en: Center
cs: Na střed

en: Set text to be centered
cs: Nastavit text, aby byl zarovnán na střed

en: Right
cs: Vpravo

en: Set text to be right aligned
cs: Nastavit text, aby byl zarovnán doprava

en: Fill
cs: Do bloku

en: Set text to be fill its area
cs: Nastavit text, aby byl zarovnán do bloku

en: Perform OCR on this content area using the selected OCR engine.
cs: Provést OCR na této oblasti s obsahem pomocí vybraného výkonného programu OCR.

en: OCR engine to recognize this content area
cs: Výkonný program OCR pro rozpoznání této oblasti s obsahem

note: Text Properties
en: Text Properties
cs: Vlastnosti textu

en: Font
cs: Písmo

en: Align
cs: Zarovnání

en: Spacing
cs: Rozestupy

en: Set the text's letter spacing
cs: Nastavit mezery mezi znaky textu

en: Set the text's line spacing
cs: Nastavit mezery mezi řádky textu

en: _Line:
cs: Řá_dek:

en: L_etter:
cs: Písm_eno:

en: Sty_le
cs: Sty_l

en: Angle
cs: Úhel

en: Mis_c
cs: _Různé

en: Language
cs: Jazyk

en: OCR engine to recogni_ze this area:
cs: Výkonný program OCR pro ro_zpoznání této oblasti:

en: Detect
cs: Vyhledat

en: Angle:
cs: Úhel:

en: Save File
cs: Uložení souboru

en: Open File
cs: Otevření souboru

en: Open Folder
cs: Otevření složky

en: Pages to export
cs: Které stránky exportovat

en: All
cs: Všechny

en: Current
cs: Současnou

en: Choose the format
cs: Zvolte formát

en: Page size
cs: Velikost stránky

en: Custom…
cs: Vlastní…

en: _Height:
cs: Výšk_a:

en: Affected pages
cs: Použít na stránky

en: C_urrent
cs: So_učasnou

en: _All
cs: _Všechny

en: Preview
cs: Náhled

en: _Preview
cs: _Náhled

en: Performing Unpaper
cs: Zpracování programem Unpaper

en: Performing unpaper. Please wait…
cs: Provádí se vylepšení programem Unpaper. Čekejte prosím…

en: Noise Filter Intensity
cs: Citlivost šumového filtru

en: Default
cs: Výchozí

en: None
cs: Žádný

en: Gray Filter Size
cs: Filtr úrovně šedé

en: Custom
cs: Vlastní

en: Black Filter
cs: Filtr černé

en: Use
cs: Použít

en: Extra Options
cs: Další volby

en: Unpaper's command line arguments
cs: Argumenty příkazového řádku pro program Unpaper

en: Unpaper Preferences
cs: Předvolby pro Unpaper

en: An error occurred!
cs: Vyskytla se chyba!

en: Cancelled
cs: Zrušeno

en: Preferences
cs: Předvolby

en: _General
cs: _Obecné

en: _Recognition
cs: _Rozpoznávání

en: Select boxes' colors
cs: Vyberte barvy oblastí

en: Te_xt areas' fill color
cs: Barva oblasti s te_xtem

en: Text areas' _stroke color
cs: Ohraničení obla_sti s textem

en: _Image areas' fill color
cs: Barva oblasti s o_brázkem

en: Path to unpaper
cs: Cesta k programu Unpaper

en: Choose
cs: Zvolit

en: OCR Engines
cs: Výkonné programy OCR

en: The engine that should be used when performing the automatic recognition.
cs: Výkonný program, který by měl být použit, když se provádí automatické rozpoznání.

en: Favorite _engine:
cs: Upř_ednostňovaný výkonný programy:

en: Window size
cs: Velikost okna

en: A_utomatic
cs: A_utomaticky

en: Cu_stom
cs: _Vlastní

en: The window size is the detection algorithm's subdivision areas' size.
cs: Velikost okna je velikost dělící plochy detekčního algoritmu.

en: Columns Detection
cs: Detekce sloupců

en: _Improve columns detection
cs: Zdokonal_ené vyhledání sloupců

en: Use a post-detection algorithm to improve the detection of columns
cs: Používat algoritmy dodatečné detekce ke zdokonalenému vyhledání sloupců

en: _Automatic
cs: _Automaticky

en: Custo_m
cs: Vlast_ní

en: The columns' minimum width in pixels
cs: Minimální šířka sloupce v pixelech

en: Minimum width that a column should have:
cs: Minimální šířka, kterou by sloupec měl mít:

en: Recognized Text
cs: Rozpoznaný text

en: _Fix line breaks and hyphenization
cs: _Opravovat zalomení řádků a rozdělení slov

en: Removes single line breaks and hyphenization from text generated by OCR engines
cs: Odstraní jednořádková zalomení a rozdělení slov z textu vygenerovaného výkonným programem OCR

en: A_djust content areas' bounds
cs: Přizpůsobovat hranice oblastí s o_bsahem

en: Use a post-detection algorithm to shorten the contents areas' margins
cs: Používat algoritmy dodatečné detekce ke zmenšení okrajů oblastí s obsahem

en: The maximum size for the content areas' margins in pixels
cs: Maximální velikost v pixelech pro okraje oblasti s obsahem

en: Maximum size that the content areas' margins should have:
cs: Maximální velikost, kterou by měly mít okraje oblastí s obsahem:

en: Image Pre-processing
cs: Předzpracování obrazu

en: Des_kew images
cs: Odstraňovat de_formace obrazu

en: Tries to straighten the images before they are added
cs: Zkusí vylepšit obrazy, než jsou přidány

en: _Unpaper images
cs: Čistit programem _Unpaper

en: Cleans the image using the Unpaper pre-processor
cs: Vyčistí obraz pomocí předzpracování programem Unpaper

en: Unpaper _Preferences
cs: _Předvolby pro Unpaper

en: The language may affect how the OCR engines work.
    If an engine is set to support languages but does not support the one chosen, it may result in blank text.
    You can choose "No Language" to prevent this.
cs: Jazyk může ovlivnit, jak bude výkonný program OCR pracovat.
    Když výkonný program nastavíte na podporu jazyků a zvolený jazyk zrovna podporován nebude, může se ve výsledku objevit prázdný text.
    Abyste tomu předešli, můžete zvolit „Žádný jazyk“.

en: Default _language:
cs: Výchozí _jazyk:

en: Engines to be added
cs: Výkonné programy, který se mají přidat

en: Include
cs: Zahrnout

en: Engine
cs: Výkonný program

en: De_tect
cs: De_tekovat

en: Are you sure you want to delete this engine?
cs: Opravdu chcete odebrat tento výkonný program?

en: %s engine
cs: Výkonný program %s

en: _Name:
cs: _Název:

en: Engine name
cs: Název výkonného programu

en: _Image format:
cs: _Formát obrazu:

en: The required image format
cs: Požadovaný formát obrazu

en: _Failure string:
cs: Řetězec při sel_hání:

en: The failure string or character that this engine uses
cs: Řetězec nebo znak, který tento výkonný program používá při selhání

en: Engine _path:
cs: Cesta k výkonnému _programu:

en: The path to the engine program
cs: Cesta k výkonnému programu

en: Engine _arguments:
cs: _Argumenty výkonného programu:

en: Arguments: use $IMAGE for image and $FILE if it writes to a file
cs: Argumenty: použijte $IMAGE pro obrázek a $FILE, pokud zapisuje do souboru

en: Engine _language argument:
cs: Argument s jaz_ykem pro výkonný program:

en: The language argument in case this engine uses it (for example "-l"). In order for it to work, the engine's arguments should have the $LANG keyword.
cs: Argument pro určení jazyka v případě, že jej výkonný program využívá (např. „-l“). Aby to fungovalo, měly by argumenty výkonného programu obsahovat klíčové slovo $LANG.

en: Engine lan_guages:
cs: _Jazyky výkonného programu:

en: The languages this engine supports. This should be given as pairs of the language in the ISO 639-1 and the engine's corresponding language (for example "en:eng,pt:por,es:esp"). In order for it to work, the engine's arguments should have the $LANG keyword.
cs: Jazyky, které tento výkonný program podporuje. Měly by být zadány jako dvojice jazyk v ISO 639-1 a jazyk odpovídající ve výkonném programu (např. „en:eng,cs:ces,es:esp“). Aby to fungovalo, měly by argumenty výkonného programu obsahovat klíčové slovo $LANG.

en: Error setting the new engine; please check your engine settings.
cs: Chyba při nastavování nového výkonného programu, zkontrolujte prosím své nastavení.

en: Warning
cs: Varování
