ocrfeeder master - en to eu translation catalogue (258 entries)

en: The complete OCR suite.
eu: Eginbidez beteriko OCR suitea.

en: The complete OCR suite
eu: Eginbidez beteriko OCR suitea

en: Check spelling
eu: Ortografia-egiaztapena

en: Misspelled word:
eu: Gaizki idatzitako hitza:

en: Change _to:
eu: Aldatu _hona:

en: _Suggestions:
eu: I_radokizunak:

en: Cha_nge
eu: A_ldatu

en: Ignore _All
eu: Ez ikusi _denak

en: Change A_ll
eu: Aldatu de_na

en: _Ignore
eu: _Ez ikusi egin

en: Language:
eu: Hizkuntza:

en: <b>Language</b>
eu: <b>Hizkuntza</b>

en: A problem occurred while trying to open the image:
     %s
    Ensure the image exists or try converting it to another format.
eu: Arazo bat gertatua da irudia irekitzen saiatzean:
     %s
    Ziurtatu irudia existitzen dela edo saiatu hura beste formatu batera bihurtzen.

en: Plain Text
eu: Testu arrunta

en: Images
eu: Irudiak

en: Obtaining scanners
eu: Eskanerrak eskuratzen

en: Please wait…
eu: Itxaron…

en: Scanning
eu: Eskaneatzea

en: No scanner devices were found
eu: Ez da eskaner-gailurik aurkitu

en: Error
eu: Errorea

en: Error scanning page
eu: Errorea orrialdea eskaneatzean

en: Loading PDF
eu: PDFa kargatzen

en: Export pages
eu: Esportatu orrialdeak

en: Are you sure you want to delete the current image?
eu: Ziur zaude uneko irudia ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to clear the project?
eu: Ziur zaude proiektua garbitu nahi duzula?

en: No OCR engines available
eu: Ez dago OCR motorrik erabilgarri

en: No OCR engines were found in the system.
    Please make sure you have OCR engines installed and available.
eu: Ez da OCR motorrik aurkitu sisteman.
    Ziurtatu OCR motorrak instalatuta eta erabilgarri dituzula.

en: _Open OCR Engines Manager Dialog
eu: _Ireki OCR motorrak kudeatzeko elkarrizketa-koadroa

en: _Keep Current Configuration
eu: _Mantendu uneko konfigurazioa

en: The project hasn't been saved.
eu: Proiektua ez da gorde.

en: Do you want to save it before closing?
eu: Hura gorde nahi duzu itxi baino lehenago?

en: Close anyway
eu: Itxi dena den

en: Selectable areas
eu: Area hautagarriak

en: Preparing image
eu: Irudia prestatzen

en: Preparing image %(current_index)s/%(total)s
eu: Irudia prestatzen %(current_index)s/%(total)s

en: Deskewing image
eu: Irudiaren distortsioa zuzentzen

en: No images added
eu: Ez da irudirik gehitu

en: Zoom: %s %%
eu: Zooma: %s %%

en: Resolution: %.2f x %.2f
eu: Bereizmena: %.2f x %.2f

en: Page size: %i x %i
eu: Orrialde-tamaina: %i x %i

en: There are changes that may be overwritten by the new recognition.
    
    Do you want to continue?
eu: Aztertze berriak gainidatzi ditzakeen aldaketak daude.
    
    Jarraitu nahi duzu?

en: Recognizing Page
eu: Orrialdea aztertzen

en: Recognizing Document
eu: Dokumentua aztertzen

en: Recognizing page %(page_number)s/%(total_pages)s. Please wait…
eu: Orrialdea aztertzen %(page_number)s/%(total_pages)s. Itxaron…

en: Export to %(format_name)s
eu: Esportatu formatu honetara: %(format_name)s

en: What kind of PDF document do you wish?
eu: Zein PDF dokumentu mota nahi duzu?

en: From scratch
eu: Zirriborrotik

en: Creates a new PDF from scratch.
eu: PDF berria sortzen du zirriborrotik

en: Searchable PDF
eu: Bilaketa gaituta duen PDFa

en: Creates a PDF based on the images but with searchable text.
eu: Irudietan oinarritutako PDFa sortzen du, baina testuan bilaketak egin daitezkeena.

en: OCRFeeder Projects
eu: OCRFeeder proiektuak

en: <b>A file named "%(name)s" already exists. Do you want to replace it?</b>
    
    The file exists in "%(dir)s". Replacing it will overwrite its contents.
eu: <b>"%(name)s" izeneko fitxategia badago lehendik. Ordeztu nahi duzu?</b>
    
    Fitxategia badago lehendik "%(dir)s" direktorioan. Hura ordezten bada, edukiak gainidatzi egingo dira.

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Pages
eu: Orrialdeak

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Quit
eu: I_rten

en: Exit the program
eu: Irten programatik

en: _Open
eu: _Ireki

en: Open project
eu: Ireki proiektua

en: _Save
eu: _Gorde

en: Save project
eu: Gorde proiektua

en: _Save As…
eu: Gorde _honela…

en: Save project with a chosen name
eu: Gorde proiektua hautatutako izen batekin

en: _Add Image
eu: Gehitu _irudia

en: Add another image
eu: Gehitu beste irudi bat

en: Add _Folder
eu: Gehitu _karpeta

en: Add all images in a folder
eu: Gehitu karpeta bateko irudi guztiak

en: Append Project
eu: Erantsi proiektua

en: Load a project and append it to the current one
eu: Kargatu proiektu bat eta erantsi unean irekita dagoenari

en: _Import PDF
eu: _Inporatu PDFa

en: Import PDF
eu: Inportatu PDFa

en: _Export…
eu: _Esportatu…

en: Export to a chosen format
eu: Esportatu hautatutako formatu batera

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Edit Page
eu: _Editatu orrialdea

en: Edit page settings
eu: Editatu orrialde-ezarpenak

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: Configure the application
eu: Konfiguratu aplikazioa

en: _Delete Page
eu: E_zabatu orrialdea

en: Delete current page
eu: Ezabatu uneko orrialdea

en: Move Page Do_wn
eu: Eraman orrialdea _behera

en: Move page down
eu: Eraman orrialdea behera

en: Move Page Up
eu: Eraman orrialdea gora

en: Move page up
eu: Eraman orrialdea gora

en: Select Next Page
eu: Hautatu hurrengo orrialdea

en: Select next page
eu: Hautatu hurrengo orrialdea

en: Select Previous Page
eu: Hautatu aurreko orrialdea

en: Select previous page
eu: Hautatu aurreko orrialdea

en: _Clear Project
eu: _Garbitu proiektua

en: Delete all images
eu: Ezabatu irudi guztiak

en: _View
eu: _Ikusi

en: Zoom In
eu: Handiagotu

en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

en: Best Fit
eu: Egokiena

en: Normal Size
eu: Tamaina normala

en: _Document
eu: _Dokumentua

en: _Tools
eu: _Tresnak

en: _OCR Engines
eu: _OCR motorrak

en: Manage OCR engines
eu: Kudeatu OCR motorrak

en: Process image with unpaper
eu: Prozesatu irudia Unpaper tresnarekin

en: Image Des_kewer
eu: Irudiaren _distortsioaren zuzentzailea

en: Tries to straighten the image
eu: Irudia zuzentzen saiatzen da

en: _Help
eu: _Laguntza

en: Help contents
eu: Laguntzaren edukia

en: _About
eu: Honi _buruz

en: About this application
eu: Aplikazio honi buruz

en: _Recognize Document
eu: _Aztertu dokumentua

en: Automatically detect and recognize all pages
eu: Automatikoki detektatu eta ezagutu orrialde guztiak

en: R_ecognize Page
eu: Aztertu _orrialdea

en: Automatically detect and recognize the current page
eu: Automatikoki detektatu eta ezagutu uneko orrialdea

en: Recognize _Selected Areas
eu: Aztertu _hautatutako areak

en: Recognize Selected Areas
eu: Aztertu hautatutako areak

en: Select _All Areas
eu: Hautatu _area guztiak

en: Select all content areas
eu: Hautatu eduki-area guztiak

en: Select _Previous Area
eu: Hautatu a_urreko area

en: Select the previous area from the content areas
eu: Hautatu aurreko area eduki-areetatik

en: Select _Next Area
eu: Hautatu _hurrengo area

en: Select the next area from the content areas
eu: Hautatu hurrengo area eduki-areetatik

en: Delete Selected Areas
eu: Ezabatu hautatutako areak

en: Deletes all the currently selected content areas
eu: Unean hautatutako eduki-area guztiak ezabatzen ditu

en: _Generate ODT
eu: _Sortu ODTa

en: Export to ODT
eu: Esportatu ODT formatura

en: Import Page From S_canner
eu: Inportatu orrialdea _eskanerretik

en: Import From Scanner
eu: Inportatu eskanerretik

en: _Copy to Clipboard
eu: _Kopiatu arbelean

en: Copy recognized text to clipboard
eu: Kopiatu ezagututako testua arbelera

en: Spell_checker
eu: Ortogra_fia-egiaztatzailea

en: Spell Check Recognized Text
eu: Egiaztatu ezagututako testuaren ortografia

en: No language
eu: Hizkuntzarik ez

en: Area editor
eu: Area-editorea

en: Sets the content area's upper left corner's X coordinate
eu: Eduki-arearen goiko ezkerreko ertzaren X koordenatua ezartzen du

en: Sets the content area's upper left corner's Y coordinate
eu: Eduki-arearen goiko ezkerreko ertzaren Y koordenatua ezartzen du

en: Sets the content area's width
eu: Eduki-arearen zabalera ezartzen du

en: Sets the content area's height
eu: Eduki-arearen altuera ezartzen du

en: _Text
eu: _Testua

en: Set this content area to be the text type
eu: Hartu eduki-area hau testutzat

en: _Image
eu: _Irudia

en: Set this content area to be the image type
eu: Hartu eduki-area hau iruditzat

en: Type
eu: Mota

en: Clip
eu: Mozketa

en: Bounds
eu: Mugak

en: _Width:
eu: _Zabalera:

en: Hei_ght:
eu: _Altuera:

en: Left
eu: Ezkerrera

en: Set text to be left aligned
eu: Lerrokatu testua ezkerrean

en: Center
eu: Erdian

en: Set text to be centered
eu: Lerrokatu testua erdian

en: Right
eu: Eskuinera

en: Set text to be right aligned
eu: Lerrokatu testua eskuinean

en: Fill
eu: Bete

en: Set text to be fill its area
eu: Lerrokatu testua area osoa betetzeko moduan

en: OC_R
eu: OC_Ra

en: Perform OCR on this content area using the selected OCR engine.
eu: Aplikatu OCRa eduki-area honetan, hautatutako OCR motorra erabilita.

en: OCR engine to recognize this content area
eu: Eduki-area hau aztertuko duen OCR motorra

note: Text Properties
en: Text Properties
eu: Testuaren propietateak

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Align
eu: Lerrokatu

en: Spacing
eu: Tartea

en: Set the text's letter spacing
eu: Ezarri testuaren letra arteko tartea

en: Set the text's line spacing
eu: Ezarri testuaren lerroartea

en: _Line:
eu: _Lerroa:

en: L_etter:
eu: L_etra:

en: Sty_le
eu: E_stiloa

en: Angle
eu: Angelua

en: Mis_c
eu: _Hainbat

en: Language
eu: Hizkuntza

en: OCR engine to recogni_ze this area:
eu: Area hau a_ztertuko duen OCR motorra:

en: Detect
eu: Detektatu

en: Angle:
eu: Angelua:

en: Save File
eu: Gorde fitxategia

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: Open Folder
eu: Ireki karpeta

en: Pages to export
eu: Esportatuko diren orrialdeak

en: All
eu: Denak

en: Current
eu: Unekoa

en: Choose the format
eu: Aukeratu formatua

en: Page size
eu: Orrialde-tamaina

en: Custom…
eu: Pertsonalizatua…

en: _Height:
eu: _Altuera:

en: Affected pages
eu: Aldatutako orrialdeak

en: C_urrent
eu: _Unekoa

en: _All
eu: _Denak

en: Unpaper Image Processor
eu: Unpaper irudi-prozesatzailea

en: Preview
eu: Aurrebista

en: _Preview
eu: _Aurrebista

en: Performing Unpaper
eu: Unpaper aplikatzen

en: Performing unpaper. Please wait…
eu: Unpaper aplikatzen. Itxaron…

en: Noise Filter Intensity
eu: Zarata-iragazkiaren intentsitatea

en: Default
eu: Lehenetsia

en: None
eu: Bat ere ez

en: Gray Filter Size
eu: Iragazki grisaren tamaina

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Black Filter
eu: Iragazki beltza

en: Use
eu: Erabili

en: Extra Options
eu: Aukera gehigarriak

en: Unpaper's command line arguments
eu: Unpaper tresnaren komando-lerroko argumentuak

en: Unpaper Preferences
eu: Unpaper hobespenak

en: An error occurred!
eu: Errorea gertatu da!

en: Cancelled
eu: Bertan behera utzita

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: _General
eu: _Orokorra

en: _Recognition
eu: _Ezagutza

en: Select boxes' colors
eu: Hautatu koadroen koloreak

en: Te_xt areas' fill color
eu: Testu-areen _betegarri-kolorea

en: Text areas' _stroke color
eu: Testu-areen _trazu-kolorea

en: _Image areas' fill color
eu: _Irudi-areen betegarri-kolorea

en: Path to unpaper
eu: Unpaper tresnaren bide-izena

en: Choose
eu: Aukeratu

en: OCR Engines
eu: OCR motorrak

en: The engine that should be used when performing the automatic recognition.
eu: Ezagutza automatikoa gauzatzean erabiliko den motorra.

en: Favorite _engine:
eu: Gogoko _motorra:

en: Window size
eu: Leihoaren tamaina

en: A_utomatic
eu: A_utomatikoa

en: Cu_stom
eu: _Pertsonalizatua

en: The window size is the detection algorithm's subdivision areas' size.
eu: Leiho-tamaina detekzio-algoritmoaren azpizatiketa-arearen tamaina da.

en: Columns Detection
eu: Zutabeen detekzioa

en: _Improve columns detection
eu: _Hobetu zutabeen detekzioa

en: Use a post-detection algorithm to improve the detection of columns
eu: Erabili detekzioaren osteko algoritmo bat zutabeen detekzioa hobetzeko

en: _Automatic
eu: _Automatikoa

en: Custo_m
eu: _Pertsonalizatua

en: The columns' minimum width in pixels
eu: Zutabeen gutxieneko zabalera pixeletan

en: Minimum width that a column should have:
eu: Zutabe batek izan behar duen gutxieneko zabalera:

en: Recognized Text
eu: Ezagututako testua

en: _Fix line breaks and hyphenization
eu: _Konpondu lerro-jauziak eta hitz-zatiketak

en: Removes single line breaks and hyphenization from text generated by OCR engines
eu: OCR motorrak sortutako testuetako lerro-jauzi bakarrak eta hitz-zatiketak kentzen ditu

en: Content Areas
eu: Eduki-areak

en: A_djust content areas' bounds
eu: _Doitu eduki-areen mugak

en: Use a post-detection algorithm to shorten the contents areas' margins
eu: Erabili detekzioaren osteko algoritmo bat eduki-areen marjinak laburtzeko

en: The maximum size for the content areas' margins in pixels
eu: Eduki-areen marjinen gehieneko tamaina pixeletan

en: Maximum size that the content areas' margins should have:
eu: Eduki-areen marjinek izan behar duten gehieneko tamaina:

en: Image Pre-processing
eu: Irudien aurreprozesatzea

en: Des_kew images
eu: _Zuzendu irudien distortsioa

en: Tries to straighten the images before they are added
eu: Irudiak zuzentzen saiatzen da haiek dokumentuari erantsi baino lehenago

en: _Unpaper images
eu: Garbitu irudiak _Unpaper bidez

en: Cleans the image using the Unpaper pre-processor
eu: Irudia garbitzen du Unpaper aurrepozesatzailea erabilita

en: Unpaper _Preferences
eu: Unpaper _hobespenak

en: The language may affect how the OCR engines work.
    If an engine is set to support languages but does not support the one chosen, it may result in blank text.
    You can choose "No Language" to prevent this.
eu: Hizkuntzak eragina du OCR motorren funtzionamenduan.
    Motor bat hizkuntzak onartzeko prestatuta badago, baina aukeratutakoa onartzen ez badu, testua zuri gera daiteke.
    "Hizkuntzarik ez" hautatu dezakezu hori saihesteko.

en: Default _language:
eu: _Hizkutza lehenetsia:

en: Engines to be added
eu: Gehituko diren motorrak

en: Include
eu: Gehitu

en: Engine
eu: Motorra

en: De_tect
eu: De_tektatu

en: Are you sure you want to delete this engine?
eu: Ziur zaude motor hau ezabatu nahi duzula?

en: %s engine
eu: %s motorra

en: _Name:
eu: _Izena:

en: Engine name
eu: Motorraren izena

en: _Image format:
eu: _Irudi-formatua:

en: The required image format
eu: Beharrezko irudi-formatua

en: _Failure string:
eu: _Hutsegite-katea:

en: The failure string or character that this engine uses
eu: Motor honek erabiltzen duen hutsegite-katea edo -karakterea

en: Engine _path:
eu: Motorraren _bide-izena:

en: The path to the engine program
eu: Motorraren bide-izena

en: Engine _arguments:
eu: Motorraren _argumentuak:

en: Arguments: use $IMAGE for image and $FILE if it writes to a file
eu: Argumentuak: erabili $IMAGE irudietarako eta $FILE fitxategi batera idazten badu

en: Engine _language argument:
eu: Motorraren _hizkuntzaren argumentua:

en: Engine lan_guages:
eu: Motorraren h_izkuntzak:

en: Error setting the new engine; please check your engine settings.
eu: Errorea motor berria ezartzea; egiaztatu zure motor-ezarpenak ongi daudela.

en: Warning
eu: Abisua
